Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31651) zsoika válasza zsoika (#31650) üzenetére


zsoika
addikt

Találtam régebbi képeket. A RAM,VGA,CPU már nem ilyen de a lényeg látszik.

(#31652) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

A házból kifújásra keresek ventit. Jelenleg egy Alpenföhn Wing-Boost 2 Red 140mm látja el ezt a feladatot és nem vagyok vele megelégedve. Halk, viszont alig érzem, hogy fújna ki valamit.
Milyen más 4 pin-es megoldást ajánlanátok, ami azért halk, de mégis csak erősebb?

Elöl két Enermax T.B.Silence PWM UCTB14P van, amik azért erősebbek nála jóval és még sincs hangjuk, azt is szeretem bennük, hogy könnyű tisztítani, mert letudom venni a ventiket. Bár talán ez utóbbi a hátsó ventinél lényegtelen mert kevésbé porosodik.
Illetve még egy Leba B Quiet van elöl a GPU előtt, de abból azt hiszem nincs 140-es.
CPU radira meg 4 Akasa Apache black-et használok.

Az összefoglalóban szereplő 140-eseket végignéztem. Noiseblocker árszintűt nem szeretnék venni, a Nanoxia a színe miatt esik ki.

Mit ajánlanátok?

Köszönöm!

(#31653) zsoika válasza dqdb (#31649) üzenetére


zsoika
addikt

Na...felcseréltem a sys 1 és 3-at. Szerencsére elég hosszúak a kábelek. A ház amúgy is rossz kábelmenedzsment terén ...ezen már nem oszt, nem szoroz .

Szerk:

Fan1 CPU, fan2 hátsó, fan 3 alsó, fan 4 első szerintem

Azonnal sokkal jobb lett a fordulat :R :C :C :C :R
Tesztelek egy kicsit játékban is.

[ Szerkesztve ]

(#31654) Werkly


Werkly
őstag

Adott lesz egy TT Suppressor F31 ház. Van 2 db beQuiet 140 és 3 db 120 venti itthon hozzá PWM all. Mit javasolnál Grózi beépítési irány-arány elhelyezési ügyben? Adatlapon a konfigom! Köszi!

(#31655) zsoika válasza zsoika (#31653) üzenetére


zsoika
addikt

Nem vagyok teljesen elégedett. A speedfan on kéne állítani v.mit, de mit?

Alapjáraton megint gyorsak szerintem az alsó/első ventik.


[ Szerkesztve ]

(#31656) etejedu


etejedu
őstag

Helló!
SAPPHIRE Radeon HD7850 OC 2GB kártya 2 ventilátorát szeretném kicserélni (fd7010h12s) ! Lehet kapni olyat vagy van/lehet más alternatíva helyette?

(#31657) zsoika válasza etejedu (#31656) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Beütöd a gugliba a tipusát és már dobálja is.
Pl. [link]
Biztos van tőle jobb ajánlat is ....csak hirtelen ezt találtam.
Régen az Actic-nak is volt rá való komplett hűtője de az nem olcsó.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#31658) csubuka válasza dqdb (#31642) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm ez azért megnyugtató. Akkor intézem a kétséges megoldásomat a későbbiekben majd ugyanígy :D

(#31659) IO.sys válasza dqdb (#31641) üzenetére


IO.sys
őstag

Megvan! Hála! :R

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#31660) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Ez mennyire elfogadható megoldás szerintetek? A Mini Ninja hűtő egy 65W TDP-s E5700-át hűt. Negyven fok körül van idle-ön a CPU.

-Egyedül a táp beszívó ventije kavar ott áramlást. Elfogadható ez így? Nem nagyon hangos a táp, gondolom ha ez túlmelegítené, akkor pörögne nagyon a táp meg csak van benne hővédelem meg normál védelmek úgy általában (LC8700 elfogadható CWT béllel, 700W "kínaiasan", de 150W-al van csak terhelve, így el lesz szépen csendben pukkanás nélkül remélem).

-Sajnos a ház elég gyenge eresztés. Max 90mm-es venti menne normálisan bele, az meg ahova menne a hátára a háznak bekavarna a táp légáramlásába. Meg kétlem, hogy 90mm-es ventivel lehetne halk hűtést csinálni.

Mi a véleményetek?

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#31661) Grózi válasza Anubris (#31652) üzenetére


Grózi
Topikgazda

TY-147A nem fér be?(140*152 mm)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31662) Grózi válasza Werkly (#31654) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Előre a 2 db 140-s befújóra és hátra+felülre 1-1 120-s kifújóra.A tuti a hátra+felülre is 140 lenne.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31663) Grózi válasza csubuka (#31660) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Semmi gond nem lesz,anno millió kazán cpu-s gépet építettem így és nem volt gond a táppal.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31664) etejedu válasza zsoika (#31657) üzenetére


etejedu
őstag

:R
Köszi, igaz nem írtam de (külföldről) nem akartam rendelni. De ha csak onnan lehet akkor nincs más megoldás!

(#31665) csubuka válasza Grózi (#31663) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! :R

Nem nagyon hangos a táp venti, tehát nem pörgeti a vezérlés nagyon a nagy hő miatt. Csak a kis 90mm-es házventit akarom hanyagolni. Abból jó hang szint nem sülhet ki, itt pedig épp a halkítás volt az egész mese célja és azt tartani kell :))

(#31666) ovics


ovics
aktív tag

sziasztok!

korábban volt kérdésem, phanteks enthoo pro m házba wb 2 hűtést ajánlottatok, viszont egy ideje eléggé felment az ára, 4000 körül van, ennyiért van jobb, vagy maradjak ennél? (habár a másik problémám hogy fehér kellene, vagy full fekete, ami ugye a wb-ből nem jó) nem nagyon szeretnék már várni, hogy olcsóbb legyen, mert sajnos az alaplap léggé melegszik mióta az új házba költöztem és arra gyanakszom hogy megáll kicsit a levegő (vagy az új bios)

(#31667) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Grózi, mivel az előző ajánlásod is nagyon jól bejött, megint kellene ajánlás. :D

Max 3000Ft-ért kellene olyan ventilátor, aminek jó a légszállítása, és radiátoron használva is jól teljesít.
Igazából az, hogy milyen hangos nem számít ebben az esetben, (a tápról fognak menni közvetlenül) mivel ez egy tuning projekthez kellene, értelemszerűen itt a legjobb hűtési teljesítmény számít, és nem az hogy hangos e. :)
Én a Nanoxia Deep Silence 120 1800RPM-es változatát nézegettem. Tesztek alapján jónak számít raidátorra is, és a légszállítása se rossz.
Neked mi a véleményed? :)

Előre is köszi a választ. :R

[ Szerkesztve ]

(#31668) Venyera7


Venyera7
senior tag

Üdv!

Nem vagyok jártas a ventik csapágyazását illetően, ezért annyi kérdésem lenne, hogy melyik kerülendő ezek közül:
-hydraulic bearing
-sleeve bearing

Élettartam érdekelne,illetve ha lézezik más fajta csapágyazás ami jobb akkor az.

(#31669) gulupeti


gulupeti
senior tag

Sziasztok,

Közeljövőben tervezek gépet fejleszteni, egy Asus Rog Strix B350-F alaplap a kiszemelt. A felhasználói kézikönyvben leírtakkal ellentétben itt a fórumban sikerült a helyes információt fellelnem ezzel a lappal kapcsolatban, hogy a venti csatlakozók hibridek, tehát 3 vagy 4 pines venti is mehet rájuk. Ezt az infót ezúton is köszönöm. :)
3 szellőztető ventilátor kerülne a Carbide 300R-be, előre 2 db 14 cm-es, hátulra pedig 1 db 12 cm-es. Jelenleg ugyanezeken a helyeken 3 db Coolink Swif2 1200-as teljesít szolgálatot, ezeket is le szeretném cserélni, mégiscsak kb. 5 és fél évesek.
A fórumbeli ajánlások alapján BE QUIET! Pure Wings 2 és Nanoxia Deep Silence ventiket nézegettem, ettől túl sokkal többet nem szeretnék ezekre a ventilátorokra költeni. (A Ryzen 1200-as hűtését egy Deepcool Gammax 200T v. 300 fogja egyébként ellátni v. XIGMATEK TYR SD1262), erre lehetne esetleg az említett ventikből tenni egyet, hogy egyféle legyen mind.

PWM-es vagy 3 pines ventikben gondolkodjak inkább? Nem ismerem sem a Be Quieteket, sem pedig a Nanoxiákat, Swif2 1200-hoz képest hangerőben ezek milyenek? Valaki gyakorlati tapasztalattal rendelkezik ez ügyben? Illetve amit még az adatok alapján észrevettem, az ajánlott ventikből a PWM-esek maximális fordulatszáma magasabb, mint a sima 3 pinesé. A 3 pineseket, ha jól gondolom feszültség alapon talán alacsonyabb fordulatra lehetne szabályozni, mint a pwm-esek minimális fordulatszáma, aztán lehet tévedek... Swif2 1200-ak silent beállításban a jelenlegi lapommal kb. 580-at forognak. Vagy ezek az újabb ventik már mind annyira halkak, hogy +2-300-as fordulat már fel sem tűnik?

Mit ajánlanátok, mi lenne a "silentebb" megoldás?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#31670) abridabri


abridabri
veterán

Vajon a Phanteks Halos mukodne egy Silverstone RGB vezerlore kotve ? :F

(#31671) Savanya válasza abridabri (#31670) üzenetére


Savanya
addikt

Igen működne ,de kell hozzá egy ilyen kábel : [link]

[ Szerkesztve ]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#31672) abridabri válasza Savanya (#31671) üzenetére


abridabri
veterán

koszi ,erre nem is gondoltam :R

(#31673) Grózi válasza ovics (#31666) üzenetére


Grózi
Topikgazda

140 mm?
Csak pwm?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31674) Grózi válasza Alcsi69 (#31667) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha a hang nem számít,akkor szerezz pár szerverventit és maximalizáltad is a hűtést.Viszont azokkal egy szobában nem maradsz meg...
A DS az adott árkategóriában egész jó kompromisszum.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31675) Grózi válasza gulupeti (#31669) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ennyi kérdésre képtelenség válaszolni...
Az Asus szoftveres ventivezérlője a legjobb,így nem lesz gondod se 3-se 4 pines ventivel.A két alternatíva közül én a DS-t választanám,de felhívnám a figyelmed az Alpenföfn WB szériára is-hasonló áron nagyon jó.
Bármelyiket is választod a kettő közül,halkabb és hatékonyabb lesz mint a jelenlegiek.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31676) jeni


jeni
félisten

Üdv!
Thermaltake Pure 20 rendszerhűtő ventilátorral van a gond. Rezonál,vibrál a ház,megnézve és 1 lapátot találtam az alján, vagyis valahogyan gondolom anyaghibás a venti és letört a nagy forgásra gondolom. Így használva lenne valami hátránya és biztonságilag a házon belül a használata?

(#31677) Alcsi69 válasza Grózi (#31674) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Köszi a választ.
Hát a VGA hűtőnek is van egy hangja, mivel az is majdnem maxon megy benchmarkokhoz. :DDD
Nézegetek szerver ventiket majd, hátha találok valamit.
Ezen felül gondolkodom azon is, hogy költök inkább többet, úgy is még hasznos lesznek ezek később is, és veszek Noctua NF-P12 redux-1700 PWM ventiket, mivel ezek szállítják a legtöbb levegőt ebből a szériából. :D

(#31678) ovics válasza Grózi (#31673) üzenetére


ovics
aktív tag

bocsánat a felesleges körökért.
első sorban 140mm-ben gondolkozok, hogy halkabb legyen, és esetleg házhűtőként és radira is jól funkcionáljon (a vízhűtést mint opciót tartom fent későbbre, de nem inkább házhűtőként legyen jó első körben mint radiátorra). igazából ha nem tudom hogy mi előnye van a pwm-esnek, mert ami gyári most van, az nem az, de szabályozni tudom. a lényeg hogy halk és 4000 körül legyen.

(#31679) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sziasztok,
adott egy Phanteks Enthoo Luxe ház, benne van elöl 2x140mm, fent 1x140mm ventilátor.
Érdemes vajon ezek helyett 2x200mm-eseket tenni (beférnek). Én szívem szerint azt tennék (ha már befér, mint már írtam :D), de nem tudom, mennyit nyernék vele, pl. halkabb lenne vagy annyival nagyobb lenne a légszállítása? :F

(#31680) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok,
gépház ventillátor ügyben járok itt, ilyen gépházat tervezek venni [link]Ehhez kellene 1-2 ventillátor, amit beszereltetnék a pcx-el ha összeraktam a konfigom. Milyen ajánlott bele, lehetőleg nem túl drágán? Régebben be quiet pure wingseket szereltünk bele, a régi gépembe.

[ Szerkesztve ]

(#31681) fogtunder válasza Chereiose (#31680) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mielőtt megveszed, nézd meg amit írtam a házas topikban.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31682) chopin42 válasza fogtunder (#31681) üzenetére


chopin42
őstag

írtam neki, tőlem kapott ajánlatot

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#31683) Grózi válasza jeni (#31676) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Gondot nem okozhat ha nincs több helyen megrepedve,viszont rezonálni fog+hangosabb lesz és a légszállítása is jóval kevesebb.Én kidobnám.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31684) Grózi válasza Alcsi69 (#31677) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az már más árkategória és liga is-bár az árából van szerintem jobb alternatíva is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31685) Grózi válasza ovics (#31678) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ennyiért jobb alternatíva nem lesz,kicsit többért Akasa Apache vagy Aerocool DS(a lednélküli olcsóbb a többinél).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31686) Grózi válasza Chereiose (#31680) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kéne még egy árkeret és a lapod ventialjzatainak lábkiosztása.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!
3ezt a házkérdést gondold át és hallgass fogtunderre! Én a Zalmant biztos elvetném és apróról néznék a helyedben makulátlan használt házat.20K-ért patika,újonnan 30K-s házakat kapsz ami anyaghasználatban és hűtési potenciálban is teljesen más liga mint az újonnan 20K-ig kaphatók.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31687) Chereiose válasza Grózi (#31686) üzenetére


Chereiose
addikt

Értem, alaplap még nincs meg pontosan melyiket fogom venni. És innen apróról milyen márkát érdemes nézni?

(#31688) Grózi válasza Chereiose (#31687) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez ügyben is segítenek házas topicban-én Fractal,Phanteks,Nzxt házakat néznék.A ventikre meg térjünk vissza ha megvan az alaplap.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31689) Chereiose válasza Grózi (#31688) üzenetére


Chereiose
addikt

Oké rendben :R

(#31690) Alcsi69 válasza Grózi (#31684) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Mint pl mi lenne jobb ebben az árban? :)

(#31691) megaandrew válasza Genji (#31606) üzenetére


megaandrew
tag

Szia!

Hibrid az összes ventilátorcsatlakozód. Nekem is ugyanilyen alaplapom van és már lezongoráztam emailen keresztül a gyártóval. Bár tökéletesen még most sem tiszta, mert rohadt nagy katyvasz van náluk.
Első körben ezt írták:

Z170 Gaming K6
CPU_FAN1 Only 4 Pin Controlled By BIOS setting When using 3-Pin fan, it works at full speed
CPU_FAN2 Only 4 Pin Controlled By BIOS setting When using 3-Pin fan, it works at full speed
CHA_FAN1 Only 4 Pin Controlled By BIOS setting When using 3-Pin fan, it works at full speed
CHA_FAN2 Both 4-Pin and 3-Pin Controlled By BIOS setting System will auto detect the fan type
CHA_FAN3 Only 4 Pin Controlled By BIOS setting When using 3-Pin fan, it works at full speed
CHA_FAN4 Only 4 Pin Controlled By BIOS setting When using 3-Pin fan, it works at full speed

(teszem hozzá, a biosban nem lehet már választani a 3 és 4 pines vezérlési metódusok közül sem, mert egy frissítés alkalmával kikerült és csak a CPU headernél maradt, de ott is csak 3 vagy auto üzemmód)
Aztán leírtam nekik, hogy ez baromi érdekes, mert hogy jelenleg az összes csatin 3 pin-es ventiket használok és gond nélkül tudom szabályozni mindet. Majd erre érkezett egy válasz, hogy az összes csatlakozó tud PWM-el operálni.

Illetve még a legelején, mikor meglett a gép és átkötözgettem a ventiket molexről a dedikált csatlakozókra (ha már van) kiderült, hogy a 4-es header nem szabályoz, csak fullon pörög. Itt egy hosszadalmas levelezés indult a pcx-el, akik állították, hogy 3 pin-es ventit semmilyen formában nem lehet szabályozni semmivel, csak négy pin-eseket. Még az sem érdekelte őket, hogy a másik három természetellenes módon képes volt rá, sőt! még az sem, hogy belinkeltem nekik egy részletes leírást a 3-4 pin-es és pwm-es ventilátorszabályozásról. Ezért aztán kénytelen voltam írni akkor is az asrock-nak. Akkor azt írták, hogy 3 és 4 pines ventilátorok vezérlésére egyaránt képes és egy hónapnyi tortúra után ki is lett cserélve az alaplap.
Így összességében én arra következtetnék, hogy hibrid. De ha majd egyszer július végén - augusztus elején megjön az új házam és lesz mibe ventilátort rendelni, ki fog derülni biztosra a dolog. :D

Úgyhogy ha nálad esetleg valamelyik csati nem működne minden üzemmódban, ne törődj bele egyből, hanem kérdezz rá Te is a gyártónál és utána azt lobogtatva "felgyorsulnak" az események a garanciáztatás alatt!

(#31692) Exodius


Exodius
őstag

Kedves mindenki!

Fractal Design R4-es házba szeretnék venni majd házhűtőt. Jelenleg 2 darab venti mozgatja a levegőt, az egyik elől van és befelé a másik hátul és kifelé tolja a levegőt.
Az alaplapom egy Asus B85-Plus, amin két aljzat van, mindkettő 2x4 pines.

Szerintetek milyet érdemes venni és hova szereljem? 140 mm-esek elférnek benne.

(#31693) dqdb válasza megaandrew (#31691) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez de szép történet ...

Egy ideje már ASRock vonalon kizárólag a lábkiosztásra nem hagyatkozunk, mert a kézikönyv a tapasztalatok alapján sokszor hibás, ezért a kérdezőtől BIOS screenshotot kérünk a beállításokról, azonban sokszor ez sem elég, és jön a kísérletezés ventilátorokkal, multiméteres mérés, az esetlegesen helyes információt tartalmazó FAQ, ha van, vagy a gyártó megkérdezése.

De az, hogy a gyártó supportja sem tudja pontosan, hogy mit tud a saját terméke :W

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31694) ProNoob


ProNoob
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Cooler Master H500P házat, aminek az elején gyárilag van két darab 200mm-es ventillátor ami befúj, illetve 1 db 140mm-es venti hátul ami kifúj.

A gépház tetején még van 3 db 140mm-es ventilátor hely, ahova szeretnék ventilátort venni.

A CPU hűtőm egy H110i, amin két darab 120 mm-es venti van, amit leakarok cserélni két darab 140mm-es colermasterre, ami RGB-s.

A kérdésem az lenne, hogy a radiátorra Air pressure ventit vegyek vagy Air flow ventit? A másik kérdésem, hogy a radiátort fújni kell ventilátorral, vagy lehet róla szívni is a levegőt?

Gondolom az nem a legjobb, ha befújom a levegőt a házba a radiátoron keresztül. De ha kifelé fújom, akkor viszont az rgb venti nem látszik és nem lesz egy sorban a harmadik ventivel és még eltakarja a radiátor is.

Kinézetre az lenne a legjobb, ha fent minden venti kifelé fújna, azaz a radiátorról szívná a levegőt és akkor nem befelé nyomná a meleg levegőt.

Itt egy kép a házról:

i9 14900K, ASUS ROG Maximus Z790 Apex, XPG LANCER ROG 32GB 7000MHz c32, ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC, Lian Li O11 XL ROG, ROG Ryujin II 360 ARGB, Samsung 990 Pro, ROG THOR 1200W Platinum, LG 34GN850-B

(#31695) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!
Ebbe a kis cube házba keresek alulra, befújó ventit. Nem lesz nagy fűtő benne (Ryzen 2400G), dvga nélkül, de jó lenne, ha rendesen átfújná az alulról jövő szél a kiskockát.
- 12 cm-es venti
- lehetőleg halk, de hatékony
- 3-4e körül
- ebben a Gigabyte lapban lenne, de ez még nem végleges.
LEPA BOL.Quiet Tri-Speed 120-at néztem, elég impozáns légszállítása van. Mondjuk ez a háromsebességessége nem teljesen tiszta. Jó ez, vagy van jobb és olcsóbb nála?
Köszönöm.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#31696) fogtunder válasza ProNoob (#31694) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ebből ne ezt a verziót vedd, hanem azt, aminek rácsos az eleje. A plexi kb 7mm-re a két ventitől, ami teljesen le van így fojtva, sokkal rosszabb, mintha a radi elől lenne.

Én amúgy a tetőre raknám, ha nagyon zavar az asszimetria, lehet 360-as kompaktot is kapni, én csak simán nem világítós ventiket raknék oda, ha az asztalon van, a tetejét úgyse látod.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31697) ProNoob válasza fogtunder (#31696) üzenetére


ProNoob
tag

Igen, a házból én is a mesh edition-t néztem. Sajnos a cpu hűtőm már megvan így azt nem cserélem. A ház az asztal mellett van, így látni a tetjét is.
Airflow ventikre azt írják, hogy a házra érdemes rakni, a pressure ventikre meg, hogy a cpu hűtőre és radiátorra. De azt nem tudom, hogyha a ventiről szívom a levegőt az jó-e, valaminz, hogy akkor pressure vagy airflow ventit válasszak.

i9 14900K, ASUS ROG Maximus Z790 Apex, XPG LANCER ROG 32GB 7000MHz c32, ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC, Lian Li O11 XL ROG, ROG Ryujin II 360 ARGB, Samsung 990 Pro, ROG THOR 1200W Platinum, LG 34GN850-B

(#31698) Grózi válasza Alcsi69 (#31690) üzenetére


Grózi
Topikgazda

ELoop B12P vagy B12-3 vagy 4.És ha a hang se számít akkor a Viper vagy a Piranha bőven veri a reduxot hőfok terén.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31699) Grózi válasza Exodius (#31692) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kéne még egy árkeret és a lapod ventialjzatainak lábkiosztása.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31700) Grózi válasza dqdb (#31693) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Seggszikla,ennyi... :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.