Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) Televan74


Televan74
nagyúr

Ha a user a legjobbat szeretné a Brocken3 -ra 140mm -be akkor a Noiseblocker NB-eLoop B14-PS a legjobb választás rá?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31152) Goblin12 válasza Grózi (#31148) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

a manualból, sajnos nem sok infót lehet kiszedni sőt majdnem semmit, túl régi már ez az alaplap.

Sikerült viszont megoldanom. :)

SilverStone Primera PM01-RGB Fan Hub és igen minden ventillátorom 4 pines.

(#31141) Goblin12 Ebben a HSZ-ben tagláltam minden erre vonatkozót.

Megoldás: Az Y-elosztó NEM elágazásást dugtam a CPU_FAN-ra az egyik ágra, 1 CPU FAN-t a másik ágra a HUB-ot, a maradék ventit a HUB-ra.
BIOS-ban át kellett állítani a CPU fan control-t PWM-re és lás csodát működik, igaz most az összes venti a CPU hőmérséklete által van vezérelve, de ez nem probléma.

Viszont egy másik kérdés:

Van kettő NF-A15 HS-PWM chromax.black.swap az NH-D15-mön, ebből az egyik ha 100%-on pörög elég erős "coil wine"-t hallat magából, ez garanciáztatható?

[ Szerkesztve ]

(#31153) Grózi válasza diegho (#31150) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:W
Legalább akkor néznétek bele az Összefoglalóba mikor felhívom rá a figyelmet...
Akkor tudnád mit keress és nem írnál ilyeneket.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31154) Grózi válasza Televan74 (#31151) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a TY-147A-t is számításba venném.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31155) sajog159 válasza Puma K (#31144) üzenetére


sajog159
aktív tag

Elmondom kissé részletesebben, mi is a problémám.

A most frissen összerakott asztali gépben kissé melegszik a HDD és gondoltam veszek +1 ventilátort. Ezt választottam ("saját kútfőből", talán kissé könnyelműen): ENERMAX D.F. Vegas Duo 12cm, ez egy PWM 4-tűs típus. Amikor beraktam és rádugtam az alaplap (Asrock H110M-HDV R3.0) FAN_CHA aljzatra, fura dolgot csinált: elmozdult párszor 10-20 fokot és megállt. A" Milyen asztali gépet vegyek?" fórumon elsőre azt javasolták, hogy biosban állítsam át az aljzatot pwm módra. Mivel ezzel nem boldogultam, ebben e topikban javasoltak segítséget kérni.

Szóval itt tartok most.
Amit elsőre szeretnék tisztázni, hogy a vásárolt ventilátor jó e egyáltalán vagy vigyek vissza.
Ha kiderül, hogy csak én csesztem el valamit a bekötéssel, őrülnék, ha külső segítséggel rendbe tudnék hozni.

:F

(A "FAN-Tastic tuning" opció-ban ezt lehet beállítani, milyen legyen a hőmérséklet-fordulatszám jelleggörbe, ha jól értem. Nekem egyelőre az a bajom, hogy nem forog a ventilátor :Y )

(#31156) sajog159 válasza Televan74 (#31147) üzenetére


sajog159
aktív tag

Talán mellékes kérdés.
Minek a hőmérsékletet veszi a bios, ha a FAN_CHA"-ról van szó? Nálam a CPU hőmérséklete ki van jelezve a biosban, de a alaplapnál N/A van

(#31157) Televan74 válasza Grózi (#31154) üzenetére


Televan74
nagyúr

Olcsóbb egy picivel a TY147A . De nem gond hogy 152mm széles? A felfogatásnál esetleg?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31158) Televan74 válasza sajog159 (#31156) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az én Asrock X370 lapomnál a CHA_FAN 1,2 is be van állítva a CPU hőmérsékletéhez

Az alsó két Wingboost2 egy picivel hamarabb vált magasabb fokozatra a HDD -k és a RX580 miatt(CHA_FAN2). A másik kettő az tényleg a CPU -hoz van beállítva(CHA_FAN1). A CPU_FAN meg külön van. Mindegyik működik PWM módban.Custom módban az a jó hogy te játszhatsz a értékkel,én mindig megnézem hogy a fülemnek mi max amit elviselek még,nálam ez a 55% -os ventilátor fordulat.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31159) sajog159 válasza Televan74 (#31158) üzenetére


sajog159
aktív tag

Az, hogy minek a hőmérsékletet nézze a CHA_FAN a biosban lehet állítani? Nem látom, hogy hol...

[ Szerkesztve ]

(#31160) sajog159 válasza sajog159 (#31159) üzenetére


sajog159
aktív tag

Megvan, tárgytalan a kérdésem

(#31161) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok!

Lehet e a Asrock H110M-HDV R3.0 lapra, melynek a CHA_FAN lábkiosztása

Csatlakoztatni a Enermx 4-pin PWM ventilátort?

(ezt ugyan közvetve már kérdeztem...#31155)

[ Szerkesztve ]

(#31162) Grózi válasza Televan74 (#31157) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem nem gond,de te látod a bordát és a ramok távolságát-a gyári 140-sel tudsz viszonyítani!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31163) Grózi válasza sajog159 (#31161) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha lehet hinni a manualnak(Asrocknál kérdéses),akkor ez hybrid aljzat-tehát mehet rá 3 és 4 pin.Ha a biosban van állítási lehetőség dc és pwm mód között,akkor biztos.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31164) sajog159 válasza Grózi (#31163) üzenetére


sajog159
aktív tag

Értem Kösz.
Biosban én nem látom DC és PWM állítási lehetőséget.

(#31165) Grózi válasza sajog159 (#31164) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem mindegy,hogy te nem látod vagy nincs...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31166) diegho válasza Grózi (#31153) üzenetére


diegho
nagyúr

Már megvettem a Wingboost2-eseket szóval teljesen mindegy mit kérdezel, mobil nézetben amúgy sincs összefoglaló. Van pwm és voltage controll csatim is, a wingboost tökéletes lesz nekem.

(#31167) fogtunder válasza diegho (#31166) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az mondjuk azért ne a TG hibája legyen már, hogy a mindenre alkalmatlan mobil nézetet használod, mert egyébként meg rengeteg meló van az összefoglalóban, és tök jól esne nekünk, ha legalább az elejét olvasnák az emberek. Amúgy én 80%-ban mobilról vagyok, tökéletesen használható az asztali nézet is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31168) diegho válasza fogtunder (#31167) üzenetére


diegho
nagyúr

Alapból a mobilt nyitja meg és az esetek 99%-ában tökéletesen elég is. Nem az ő hibája, de nem volt időm elolvasni, a lényegen nem változtat, megrendeltem ami a számomra a legjobb, mivel már kb 2 hónapja kérdeztem és akkor is wing boost-ot ajánlották itt, ezért maradtam annál. Egyelőre 2db-ot vettem előre, hátul marad a gyári Fractal.

(#31169) Grózi válasza diegho (#31168) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én azért bestbuynak abba a házba a TY147A-t tartom-de a WB2-vel se nyúlsz mellé.
Sértődés részemről nincs,de sajna elég idegesítő fáradtan 5 olyan kérdésre válaszolni amihez elég lett volna benézni az Összefoglalóba és biza nekem is vannak sz@r napjaim...
A mobilnézet meg egyértelműen az oldal sara-ideje lenne változtatni rajta.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31170) diegho válasza Grózi (#31169) üzenetére


diegho
nagyúr

Ty ára az egekben van sajnos és a WB2 "stackelhető" is, ami megint egy nagyon jó pont nálam. (nem mintha nem lenne elosztóm... de ha gyárilag tudja az a legjobb) Szerencsére találtam is pirosat Merlinnél, így az alaplappal összhangban lesz.

(#31171) sajog159 válasza Grózi (#31165) üzenetére


sajog159
aktív tag

Ha vak vagyok, nem mindegy

(#31172) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Sziasztok,

Corsair 460X-re szeretnek exhaust ventiket hatulra egyet es felulre kettot.

Ki milyet ajanlana? Hatulra egy F12-re gondoltam, ha az jo, felulre pedig ha van ertelmes RGB-s, akkor olyan kellene.

Mivel nincs vezerlom, jo lenne ha sorba kothetoek, ha nem akkor max veszek egy splittert.

:R

szerk. az alaplapom amugy Asrock AB350 Pro4, 3db 4 tus csatlakozoval, amiket per pill el is foglal a 3 gyari huto.

[ Szerkesztve ]

(#31173) Grózi válasza ßrainiac (#31172) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az F12-t messziről kerüld ha jót akarsz.Az biztos,hogy egy 3-s elosztókábel kell a 3 egyforma gyári ventinek-így felszabadul 2 aljzat.Kéne még egy árkeret és hogy 3 vagy 4 pint tudsz szabályozni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31174) slidercod4


slidercod4
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném felkészíteni kicsit a gépet a nyári melegre (sajnos a lakásban nincs légkondi :((( ) ezért kicsit elgondolkodtam azon, vajon tényleg megfelelő kiosztásban van-e a hűtésem megoldva. Mindenhol mást olvasok, ezért gondoltam kikérem a véleményetek, ha nem gond. :))

Csatoltam a képet a gépről. A pirosan világító ventik befújnak, míg az összes kék kifúj. A 2 piros venti a vízhűtés radija mögött van, mint látjátok. A kék ventik 14 centisek, a pirosak 14-esek, a ház pedig a Sharkoon DG7000.

Az első 2 piros venti a Deepcool Malestorm 240-es vízhűtés ventijei, a kékek pedig a Sharkoon DG7000 ház ventijei.

A CPU hőmérséklettel semmi gondom, a videokártyáját szeretném letornászni, ami eléri a 80-82 fokot.

Kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne a beszív-kipufog kiosztáson módosítani vagy valamely helyekre új ventiket venni, hogy csökkenjen a hő a házban? (Sajnos mind az 5 venti cseréje nem lehetséges anyagilag, ha csak nem valami olcsóbb kategóriába esnek azok.)

A gpu egy Windforce 1060 6Gb.

Kép:

Válaszaitok előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#31175) Grózi válasza slidercod4 (#31174) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha jót akarsz akkor elöl meghagyod a ventiket szabadon és felülre teszed a kompakt radiját amin átfújnak a felső ventik.A vga mindjárt hűvösebb lesz,jóval.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31176) diegho válasza Grózi (#31175) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha már itt lakberendezünk, akkor egy Meshify C-t hogyan érdemes beventizni?

(#31177) Scooter


Scooter
tag

Sziasztok

Erről a típusról van màr valami vélemény?

Köszi

(#31178) fogtunder válasza diegho (#31176) üzenetére


fogtunder
nagyúr

léghűtés esetén 2*120 előre, 1*120 hátra. a 140-es ventikre olvastam már, hogy a rögzítő fülek miatt szélzaj alakulhat ki, ezért nem 2*140. én a szimmetria jegyében raktam 3 120-ast előre (meg azért, mert volt is itthon), de az alsónak semmi szerepe igazából, csak a világítás miatt hülyén nézne ki nélküle.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31179) diegho válasza fogtunder (#31178) üzenetére


diegho
nagyúr

Most jön 2x 140-es Wingboost, meglátjuk mekkora szélzaj lesz, mert front intake-nek szánom őket.

(#31180) szasza8712


szasza8712
csendes újonc

Üdv! Gondolkodom egy ilyen ventilátor tápelosztón! A 3 pin-es ventiket tudnám ezzel szabályozni? 4 pint rádugnám az alaplapi 4pin-re. Aztán meg speedfannal belőném, hogy a videókártya hőfokára, emelkedjen a fordulat. Szerintetek?

(#31181) Grózi válasza fogtunder (#31178) üzenetére


Grózi
Topikgazda

147A-val nem tapasztaltam szélzajt-pedig azok nagyobbak is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31182) Grózi válasza diegho (#31179) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a 2 elöl befújónak és egy hátul kifelé-ahogy fogtunder is írta.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31183) Grózi válasza szasza8712 (#31180) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:N
3 pinessel nem fog működni,ha csak az alaplapi aljzat nem hybrid vagy feszültségalapú.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31184) diegho válasza Grózi (#31182) üzenetére


diegho
nagyúr

Fentre érdemes rakni valamit?

(#31185) szasza8712 válasza Grózi (#31183) üzenetére


szasza8712
csendes újonc

A 4 pin-re most van kötve egy 3 pin-es venti. És speedfannal ki tudom kapcsolni. Szóval elviekben működne a dolog nem? 4db 14-es ventilátort akarom csendesebbé tenni. Alapjáraton ne legyen "annyira" hangos... Csak játéknál szellőztesse a gépet.

(#31186) ßrainiac válasza Grózi (#31173) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ezt irja a gyarto oldalan (lentebb). Erdekes hogy kulonbseget tesz a chassis fan 1 es a 2-3 kozott, mert pl. azt tapasztaltam is hogy az egyes fullon megy, ugyanakkor a masik ketto szabalyozhato.

3 x Chassis Fan Connectors (4-pin) (Smart Fan Speed Control)***

***CHA_FAN2 and CHA_FAN3 can auto detect if 3-pin or 4-pin fan is in use.

Ar/ertek aranyban szeretnek halk es jo teljesitmenyu ventit, nem tudom meg, mennyit szannek ra.

(#31187) kory24


kory24
őstag

Sziasztok.

Van egy Aerocool Dead Silence Black Edition 12cm ventilátorom.

Milyen csavarok kellenek hozzá?
Mármint webshop-ban hogy keressem? :)

(#31188) Grózi válasza diegho (#31184) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Van olyan konfig és ház ahol hoz 1-2 fokot,de van olyan is ahol semmit-szóval első körben hanyagolnám.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31189) Grózi válasza szasza8712 (#31185) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szabályozni is tudod vagy csak kikapcsolni?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31190) Grózi válasza kory24 (#31187) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ventilátor csavar.A standard:
Csavartípus: M5
Csavarhossz: 12 mm
5.5 mm-es átmérőjű csavarhelyekhez

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31191) Grózi válasza ßrainiac (#31186) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kéne még a lapod ventialjzatainak lábkiosztása.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31192) gg72


gg72
veterán

12cm Wing Boost 2 Plus PWM Narancs ajánlott házventinek és ez színesnek számít a téma-összefoglaló alapján, ha jól gondolom... :)

(#31193) Grózi válasza gg72 (#31192) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pontosan.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31194) gg72 válasza Grózi (#31193) üzenetére


gg72
veterán

Kösz. ;)

(#31195) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

CM 690 Advance II házikóm immáron 7 éves. Mivel hallok már némi kerregést ventik részéről, így talán ideje lenne cserélni őket. Nem vészes, de azért engem már zavar, ha teljes a csönd és nincs semmi egyéb zaj.

Cougar CF-D14HB hűtő ventilátor (140 mm, 1000 rpm, 18 dB) jó választás lehet? 3200 pénzért jó vétel, ugye?

Egy ilyen kis kütyüre van rákötve a 3 házventim (2 db 140-es és 1 db 120-as). Ezzel szabályzom le az összeset 5V-ra, hogy szép csendes legyen a gép.

Vagy vegyek 2 db Be Quiet Pure Wings 2 PWM hűtő ventilátor (140 mm, 1000 rpm, 19,8 dB)-et és kössem az alaplapra a Sythe helyett? Azon van 2 db 4 pin-es PWM foglalat.

(#31196) Grózi válasza Peace (#31195) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a helyedben még fontolóra venném az Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 140(bordára/radira is,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)-t is.Hasonló árban jobb mint amiket néztél és mivel össze is fűzhetők gyárilag-3 darabhoz is elég egy pwm-s aljzat.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31197) Peace válasza Grózi (#31196) üzenetére


Peace
nagyúr

Ő lenne az?

És akkor még egy 120-asra jó ajánlat a gépház elejébe? Most egy kék ledes van benne gyárilag. Ha megnyomok a gépházon egy gombot, akkor bekapcsol. 7 év alatt kétszer kapcsoltam be a világítást, szóval nem zavar, ha nem LED-es. ;) Az összefoglaló ajánlatból szemezgessek nyugodtan?

(#31198) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Sziasztok!

Rendeltem a PCX-ből 2db Xilence ventit, de nem Red Wing jött amit szerettem volna, hanem Performance C Series.
Róluk lenne szó: 8cm, 12cm. Ráadásul molex csatlakozásút szerettem volna, mert a házamon keresztül simán tudtam volna vezérelni, erre ezeket kaptam.
A kérdésem az lenne, hogy ezek mennyivel rosszabbak mint a Red Wingek? A Xilence honlapja sajnos nem túl bőbeszédű...

[ Szerkesztve ]

(#31199) Grózi válasza Peace (#31197) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,ő az.120-ban is pwm-s kellene?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31200) Grózi válasza Misi 007 (#31198) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez a pwm-s variáns a Red Wingből.Teljesen jók,ha van szabad pwm-s aljzatod-sokkal jobban jársz mintha molexről kelletlenül maxon tutulnak.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.