Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) megaandrew válasza fogtunder (#31337) üzenetére


megaandrew
tag

Azért elég durva ára van ezeknek a kereteknek... ennyi pénzért már ventilátort is lehet kapni! :D
Milyen RGB kontrollert fogsz használni? Mert jelenleg én is keresek egy olyan szoftveres kontrollert, amit össze lehet házasítani az Aura-val valamely más porton keresztül, mert RGB header az én alaplapomon sincs, viszont a videokártyám RGB-s.

(#31352) Nimda válasza Grózi (#31266) üzenetére


Nimda
addikt

Nos, a Lepa maradt a házventi és a WB2 ment a bordára. A Lepa-nak azért van hangja teljes fordulaton, fülre olyan 23-24dB lehet. A bios ilyenkor 1700rpm-et mért. 1300rpm-ig nem hallható, de ritkán megy fel eddig.

(#31353) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Vettem egy ilyen ventit:

Delta PFC1212DE-PWM 120x38mm
4 pines pwm vezérelt. Jelenleg nem tudom egy pwm vezérlőre rákötni, csak egy 2 pines venti csatira. És azt csinálja, hogy felpörög maxra, majd leáll, utánna ismét felpörög maxra, leáll. Azt hittem, hogy végig maxon fog pörögni. Tudok csinálni valamit, hogy maxon mennyen, vagy várjam meg a pwm vezérlőt, ami még egy hónap...

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#31354) dqdb válasza varmi2 (#31353) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szerintem a PWM vezérlő jelet hiányolja, ha igazam van, akkor ehhez a negyedik lábra kell fixen 5 V-ot kötni (pontosítva 0.8 V < x < 5.25 V). Itt van a szabvány, nézd meg.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31355) Demokatona


Demokatona
tag

[link] Ő tud 4 db PWM-es ventilátort kezelni?

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#31356) Grózi válasza Nimda (#31352) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Házhűtőként felesleges maxon tutultatni.Viszont én a helyedben megcserélném a bordára egy próba erejéig-pár fokot nyerhetsz! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31357) Grózi válasza Demokatona (#31355) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elméletben igen,gyakorlatban vannak kétségeim.Az Akasa 5-s,külön tápos kábele az biztosan jó.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31358) Nimda válasza Grózi (#31356) üzenetére


Nimda
addikt

Igen, teljes IBT terhelésen a Lepa 1165rpm max. Csak kíváncsi voltam, h teljes fordulaton mekkorát szól :) A WB2 1448rpm és teljesen hangtalan. Együtt a kettő most halknak mondható. A Lepa amúgy az Arctic Penta ventijét váltotta, ami halkabb volt és 0,5°C fokkal hűvösebb is. Megpróbálom majd amit írtál, köszi szépen ;)

(#31359) Demokatona válasza Grózi (#31357) üzenetére


Demokatona
tag

Köszi.

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#31360) fogtunder


fogtunder
nagyúr

na megjött tegnap a 4 Phantkes Halos, műanyag verzió. a minősége az elmegy kategória, egy ezressel olcsóbban azt mondanám, hogy korrekt. szerelés közben rájöttem pár dologra, pl mivel a frontja nem sík, ezért csak úgy bírtam beszerelni, hogy a venti bent, a Halos pedig kint van, a porszűrő alatt. ez mondjuk a Meshify-ban nem gond, viszont mondjuk egy H440-ben, ahol rögtön a váz front lemeze után ott a porszűrő, nem férne el így, kellene alátét, hogy rendesen lehessen rögzíteni, ez annyira nincs átgondolva.
a kínai vezérlővel kompatibilis volt, csak kellett csinálnom egy köztes kábelt, ami az 5050 szalag végére ment, egy Phantekes csati volt a másik végén (ez maradt még régről 20cm Phantkes szalag végén) és módosított lábsorrend (sima 5050 szalagnál 12V-R-G-B, itt 12V-B-R-G a sorrend). színhelyes a kínai szalaghoz képest, semmi eltérés.
extra szélzajt szerencsére nem csap a Lepa bol.Quietekkel, ugyanaz a hangerő, mint egyébként.

viszont ha a ház frontja nem plexi/üveg, hanem rácsos, akkor átlátszó és fekete lapátos ventikhez nem ajánlom. nagyon kevés fény tükröződik vissza a Lepa lapátjairól szabad szemmel is, elérakva a Meshify szűrőjét még rosszabb a helyzet, alig látszik valami, fehér NZXT ventikre rakva próba jelleggel sokkal jobb a hatás.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31361) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék az S340 házamba venni 3 ventilátort, 2-őt előre és 1-et felülre, mert a fenti gyári széthullik elöl pedig gyárilag nincs.
Mivel ezekre a helyekre lehet 140mm-es ventilátort rakni, ezért ilyen méretűt szeretnék.
Mit ajánlanátok olyan 4ezer Ft/db áron, ami lehetőleg vagy fehér vagy fekete színű, és nem ilyen fura színű mint pl a Nanoxia Deep Silence? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31362) Grózi válasza fogtunder (#31360) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Köszi a tapasztalatokat-egy képet még dobhatnál fel hogy mutat sötét helyiségben,szerintem sokakat érdekel rajtam kívül is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31363) Grózi válasza Alcsi69 (#31361) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kéne még a lapod ventialjzatainak lábkiosztása.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31364) Alcsi69 válasza Grózi (#31363) üzenetére


Alcsi69
senior tag

A Sys_Fan csatik amikbe a házventik mennek mind: GND, Speed Control, Sense, VCC, vagyis csak fesz alapján szabályoznak ha jól értemeztem az összefoglalót :)
A házhoz kapott gyári ventik molex-ről mennek ha jól emlékszem, nem foglalnak helyet a lapról.

(#31365) Grózi válasza Alcsi69 (#31364) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Be Quiet Pure Wings 2 140
Aerocool Dead Silence 140 (a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Az előbbinél akadtak hibás darabok,az útobbi nagyon jó-viszont drágább.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31366) megaandrew válasza Demokatona (#31359) üzenetére


megaandrew
tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy ezeket a Riing
ventilátorokat lehet -e valahogy a hozzájuk kapott nyomógombos vezérlőn kívül használni?
Most épp a Thermaltake View 31-es házát nézegetem és ahhoz adnak 3 ilyen ventilátort. Viszont ha a ventik csak azzal a gagyi nyomógombos kontrollerrel vezérelhetők, akkor lekerül a listámról a ház, mivel a továbbiakban azokat a ventilátorokat nem fogom tudni használni, a felárat viszont nem akarom kifizetni miattuk. Ezeken a ventiken amúgy csak az az 5 pin-es csati van és azon keresztül kapja a tápot a LED és a ventilátor is? Gondolom akkor fordulatszámszabályzás nem megoldható hőmérséklet függvényében.

(#31367) fogtunder válasza Grózi (#31362) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Tervezek csinálni, csak tegnap 11-re lettem kész a szereléssel, ehhez már nem volt hangulatom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31368) fogtunder válasza megaandrew (#31366) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nem, de ha jól emlékszem, a prémium verzió tudja.

Mindent az 5 pines csatin keresztül csinál ott jön a pwm jel és a pilács jele is, simán alaplapra kötni nem lehet.

Amúgy nem olyan gagyi az a vezérlő, nem szoftveres, de ha nem akarod állítgatni, egyszer belövöd és kész.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31369) megaandrew válasza fogtunder (#31368) üzenetére


megaandrew
tag

Hát ja, de ilyen mennyiségű pénz elköltésénél már nem nagyon akarok kompromisszumokat kötni. Pláne nem olyat, hogy kilóg a gépből egy kontroller, vagy minden alkalommal meg kell bontani a házat, ha színt akarok változtatni, vagy mondjuk nagyobb hűtésre lesz szükségem, mert meghajtom a gépet. A plus-os ventik, meg nem elég, hogy jóval drágábbak (a vízhűtés pl 60-nál kezdődik), de még csak visszafelé sem kompatibilisek, mert ezek -ha jól tudom- már megint egy másik (9pin-es) szabvány. Kész agyrém, ami itt a szabványok terén megy. Naivan azt hittem, hogy összevásárolok mindenféle gyártótól ami tetszik és csak összedugdosok mindent, de most hogy utánaolvasgatok kiderülnek a turpisságok...

(#31370) Alcsi69 válasza Grózi (#31365) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Valószínűleg az Aerocool Dead Silence 140 White Edition lesz, mivel elég jól néz ki, és ahogy olvasgattam róla dícsérik nagyon. Köszönöm a segítséget. :R

(#31371) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok!

Egy frissen összerakott asztali gépemben (sima böngészés és Office programok mennek főleg) a CPU hőfok 32-35C fölé nem ment fel eddig, de a HDD 40-42C körül szokott lenni (és gondolom nyáron magasabb is lesz majd).

Kell plusz hűtésen gondolkodnom esetleg?

"Gyárilag" 1db 120mm-es ventilátor van a házon.

(#31372) Grózi válasza sajog159 (#31371) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A hőfokok egyenlőre nem indokolják,de a nyári meleg már más tészta..Főleg a hdd hőmérsékletét figyeld majd melegebb idő esetén.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31373) sajog159 válasza Grózi (#31372) üzenetére


sajog159
aktív tag

és mi tekinthető magas hőfoknak HDD ill SSD számára?

(#31374) fogtunder válasza sajog159 (#31373) üzenetére


fogtunder
nagyúr

50 fok fölé ne menjen a HDD, ha tartósan 45 fölött van, akkor én már hűteném aktívan. az SSD többet is bír, de nálam még sose ment 50 fok fölé egy se.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31375) megaandrew válasza sajog159 (#31373) üzenetére


megaandrew
tag

Rakd fel a Hard disk sentinel-t! Az kiírja a tálcán neked folyamatosan a hőmérsékleteket. Plusz azt is, ha valami probléma van a vinyóddal, vagy meghibásodás várható. Default-ként 43 foktól sárgán, 50 foktól már pirosan jelzi a hőmérsékletet, úgyhogy már most határon mozogsz. Elképzelhető, hogy ha nagyon töredezett, akkor egy töredezettségmentesítés segítene egy picit, de én a helyedben már raknék be plusz hűtést a winchesterhez.

[ Szerkesztve ]

(#31376) margithid


margithid
veterán

A házam elejéban lévő ventilátor szerintem csapályas lett, zörgő hangot ad ki folyamatosan, ami elég nagy gond mivel az ágyamtól 2 méterre megy a gép 7/24ben:)
Fordulatszámot hol tudom szabályozni?
Kicserélni elég nagy macera lenne, kiszerelni mindent, ha egyszerűen csak kiiktatom, az mennyiben zavarná a számítógép müködését? I7 4770 van a gépemben, nem gyári hűtő van rajta, hanem valami elég drága, 10k-ba került, külön VGA nincs, szóval sok mindent nem is kell hűteni.

(#31377) Grózi válasza margithid (#31376) üzenetére


Grózi
Topikgazda

"Kicserélni elég nagy macera lenne"
Kemény 2 perc maximum...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31378) margithid válasza Grózi (#31377) üzenetére


margithid
veterán

Ahogy nézem szét kéne bontanom az egész gépet, hogy hozzáférjek, az nem 2 perc lenne, főleg, hogy nem is csináltam még, kb 3 éve raktam össze a gépem, azóta hozzá se nyúltam, nem úgy vagyok mint sokan, hogy hetente bütykölik a gépüket.
Első körben speedfant letöltöttem, de nem találom a venti szabályozást. Esetleg le tudná valaki írni, hol találom?

[ Szerkesztve ]

(#31379) margithid válasza margithid (#31378) üzenetére


margithid
veterán

Na elvileg a speedsnél kell szabályozni, már csak az a kérdés, melyik lehet az első venti.
Van egy sys meg egy cpu, azok gondolom nem, de van 3 AUX. Azok mik lehetnek vajon?

(#31380) abdulka1 válasza margithid (#31379) üzenetére


abdulka1
őstag

Egyszerűbb lenne Biosból, vagy a lap szoftverével szabályozni, már amennyiben a megfelelő módon szabályozható a meglévő venti.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#31381) megaandrew válasza margithid (#31376) üzenetére


megaandrew
tag

Hardveres megoldások különösebb szerelés nélkül:
-húzd le a tápról (alaplapról, vagy molexről)
-vágd el a kábelét :D
szoftveres:
-BIOS-ban megkeresed és ha van lehetőség rá lekapcsolod
-az alaplaphoz kapott szoftverek között nagy valószínűséggel van egy olyan, ami a ventik szabályozására képes és abban kapcsolod le

Amúgy csak halkan jegyzem meg, hogy ha 3 éve lett összerakva, azóta 7/24-ben megy és nem volt még szétszedve és kitakarítva, én a helyedben megbontanám kiszedném a ventit, tennék a helyére egy másikat, ha szükséges és kitakarítanám belőle azt az egy-másfél kiló port, ami benne van.

(#31382) Nimda válasza margithid (#31378) üzenetére


Nimda
addikt

3 éve nem nyúltál hozzá?

Valami ilyesmit tudok elképzelni :DDD

(#31383) abdulka1 válasza Nimda (#31382) üzenetére


abdulka1
őstag

Biztos, hogy nem tévedsz sokat.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#31384) margithid


margithid
veterán

Igen, poros, de nem ennyire.
De hőfokkal nincs semmi baj, proci venti teszi a dolgát.
Nekem ez munkaeszköz:)

(#31385) margithid válasza margithid (#31384) üzenetére


margithid
veterán

Na lehúztam az alaplapról, ez a legegyszerűbb.
Egyébként a másik gépemben is egy venti van, az kb 5 éve megy megállás nélkül:)

(#31386) abdulka1 válasza margithid (#31384) üzenetére


abdulka1
őstag

Tényleg próbálnánk segíteni, de semmit nem tudunk.
Milyen ventilátorod van? (milyen csatlakozó van rajta)
Milyet tudsz vezérelni? (milyen aljzatok vannak) Ha ezt nem tudod, írd le a lap pontos típusát, és megnézem.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#31387) chopin42 válasza Nimda (#31382) üzenetére


chopin42
őstag

Azta :C
Feldobtad az estém :D

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#31388) margithid válasza abdulka1 (#31386) üzenetére


margithid
veterán

Köszi, de semmit nem tudok sajnos, alaplap vezérlőprogija sincs fent a gépen.
Én azt hiszem, hogy nem fog nagyon hiányozni ez a kiiktatott venti!

(#31389) abdulka1 válasza margithid (#31388) üzenetére


abdulka1
őstag

Ezt gondold át, mert a venti lehúzásával minimalizáltad a szellőzést plusz a por jól szigetel, ezért még inkább romlik az alkatrészek hőleadása, és most jön a nyár.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#31390) margithid válasza abdulka1 (#31389) üzenetére


margithid
veterán

ssd 40 fokos terheléskor, szerintem ez teljesen jó.
Előtte 35 volt.
De majd igyekszem persze kicserélni valamikor. Csak nekem ez tényleg munkaeszköz.

(#31391) dqdb válasza margithid (#31390) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak nekem ez tényleg munkaeszköz.
Pont ezért nem kellene a rendszeres karbantartást mellőzni ... Ha meghajtod a 4770-et, akkor az a befelé fújó ventilátor még nagyon hiányozhat, főleg akkor, ha van mellette VGA is. Ráadásul a korábbi túlnyomás megszűnt a házban, szóval jobban fog porosodni, mint eddig tette.

Akármennyire is utálok gépet szerelni, mégis rendszeresen szétszedem, kitakarítom, újrakenem az asztalit és a laptopot is.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31392) sajog159 válasza fogtunder (#31374) üzenetére


sajog159
aktív tag

:R t (fogtunder-nek is).

A HD Sentinel fent van, nézegetem is időnként. Arról egy kérdést: az van kiírva HD Sentinélnél, hogy javasolt a hőfok kalibráció és azután korrekció szükség esetén. Csinált ilyet valaki? Hogyan? Nekem ez nem tűnik egyszerűnek...

(#31393) megaandrew válasza sajog159 (#31392) üzenetére


megaandrew
tag

Itt mindent megtalálsz a kalibrációról.

(#31394) Grózi válasza megaandrew (#31381) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:C "vágd el a kábelét" :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31395) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Ha egy PWM-es ventit 3-pines csatira kötök, akkor max. fordulatszámon fog üzemelni? :R

PSN ID: marquuard

(#31396) dqdb válasza EnterR (#31395) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem, de ez egy nem túl jó ötlet. Milyen ventilátorról van szó?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31397) EnterR válasza dqdb (#31396) üzenetére


EnterR
veterán

Egy Xilence Redwing-et szeretnék venni, viszont 3 csatiból csak 1db 4-pines van, többi 3-pines. Vagy azt javaslod, hogy vegyem inkább a nem PWM-es verziót?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#31398) dqdb válasza EnterR (#31397) üzenetére


dqdb
nagyúr

Biztos, hogy az a 4 pines csatlakozó PWM-es? Nézd meg a fenti téma-összefoglalóban és az alaplapod kézikönyvében a lábkiosztásokat (és az sem biztos, hogy a 3 pines csatlakozók mindegyike szabályozható, ha például PWR_FAN néven fut egy csatlakozó, akkor például 99%, hogy nem szabályozható).

Operating voltage DC (V) 6 ~ 13.8

Ennél történetesen a gyártó támogatja a feszültségalapú szabályozást is, szóval jelen esetben akár mehetne a PWM-es is DC szabályozásra, azonban azt is figyelembe kell venni, hogy a 3 pines és 4 pines változat a specifikációkban alapvetően eltér.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31399) EnterR válasza dqdb (#31398) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm a válaszodat, ezt találtam a kézikönyvben: KÉP

Ezek állnak rendelkezésemre. 1x PWR_FAN, 2x SYS_FAN. Azért gondoltam a 4-pines ventik beszerzését, mert specifikációk alapján jobb, persze csak akkor tudom ezt a kis előnyt kihasználni, ha az alaplapom 3-pines csatijain tud üzemelni max. fordulaton.

Nem probléma ha PWM-es a venti és nem tudom szabályozni, a kérdés ezzel kapcsolatosan az lenne, hogy forog-e maxon ha 3-pinesre csatlakoztatom.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#31400) EnterR válasza EnterR (#31399) üzenetére


EnterR
veterán

Vagy esetleg veszek egy ilyet, és PWM-es lesz.

PSN ID: marquuard

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.