Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) megaandrew


megaandrew
tag

Grózi!

Tudnál nekem ajánlani RGB-s ventilátorokat?
Nézegettem a CM termékeit viszonylag olcsók, van hozzájuk szoftveres vezérlő is, de sokan írták, hogy hangosak (bár olvastam olyat is, aki meg azt írta, hogy halkak, úgyhogy nem tudom, hogy "csak" sok a selejt és azok hangosak, vagy mind rossz és a pozitívoknak nincs hasonlítási alapja).
Tetszettek a TT Riing Plus ventijei is, amik szintén vezérelhetőek szoftverrel, de már kicsit drágábbak és Fogtunder azt írta, hogy Te lebeszélted róla őt.
Megnéztem azt is, amit nemrégiben Fogtunder újított be, a Phanteks Halos-ait, de az már kicsit drága lett volna, ha veszek ventiket, világítást és még egy vezérlőt is.
Belefutottam még pár Corsair-be és NZXT-be, de megmondom őszintén, csak felületesen, mert ezek már megint drágábbak és annyira nem is tetszettek.
Szóval összefoglalva, olyan ventilátorokat szeretnék, amik RGB-sek, van hozzájuk szoftveres vezérlő -ami nem igényel alaplapi RGB header-t- PWM-es, nem túl hangos, de azért mégis jó a légszállítása és esetleg radiátorra is szerelhető. És ha mindez kijönne max 30eFt-ból 3 ventivel, rendkívül boldog lennék. Tudom, nincsenek nagy igényeim! :D

Még egy kérdés:
Azonos típusból mi jobb szerinted, 2 140-es, vagy 3 120-as befújó ventinek?

(#31552) Grózi válasza megaandrew (#31551) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ebben nem fogok tudni neked segíteni-engem taszít az rgb láz,így tapasztalatom is csak a Riing-l van.
A 3 *120 vs. 2*140 kérdésre úgy válaszolnék,hogy ha a légszállítás a legfontosabb akkor az előbbi,ha a hang akkor az útobbi.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31553) megaandrew válasza Grózi (#31552) üzenetére


megaandrew
tag

Köszi!
És a Riing-el milyen tapasztalatod volt?
Illetve, mivel a CM ventijeinek vannak világítás nélküli verziói is (Air Flow, Air Balance, Air Pressure), azokkal van valamiféle tapasztalatod, vagy van róla infód? (bár ez utóbbiról nem tudom, hogy releváns-e, mert csak tippelek, hogy az RGB-s és a világítás nélküli verziók csak a LED-ekben és a lapátok színében térnek el egymástól)
Esetleg, ha van olyan, aminek van világító ikertestvére és találkoztál a szolid változatával, arról tudnál mesélni?

(#31554) Grózi válasza megaandrew (#31553) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Riing-t sokszor leírtam,120-ban nem ajánlom mert hangos nagyon(a motor is) és 140-ben is csak dekorációs célra-egy PW2 szintjét hozza.Sajna az új CM ventikkel sincs tapasztalatom.Ledes ventiben az Aerocool DS és a Lepa Bol.Quiet ami tényleg jó.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31555) whatnot válasza dqdb (#31549) üzenetére


whatnot
őstag

CHA_FAN3-on nincs szabályozás, végig tolja teljes sebességen.
CHA_FAN2-n van szabályozás.

(#31556) szbalogh válasza Grózi (#31518) üzenetére


szbalogh
őstag

Amiből több kell az 3 ággal van kötve, a másik kettővel. De szerintem nem számít, mert volt kettő, ami már állt és emiatt nem kapcsolt le a készülék. Szóval 3 ágúak kellenek.
De amilyen rohadt sokáig tökölnek az árajánlatkérésekkel szerintem veszek csapágyakat és kicserélem... :U

Nick: HE_Storm

(#31557) Grózi válasza szbalogh (#31556) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tehát akkor képes szabályozni a ventiket terhelés-hőfok függvényében,nem?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31558) Chris1983107


Chris1983107
tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Átolvastam a kompakt vízhűtéses és radis topikot is. NXZT Kraken X62 gyári ventiket szeretném cserélni. Nem volt kompromisszum, mert a NoiseBlocker eLoop B14 PS-t rendeltem meg az ajánlás alapján, de sehol nincsen jelenleg. Így mennék tovább a sorban következő legjobbra, ami pediglen? ;) Szóval mit javasolnátok a NoiseBlocker helyett? Esetleg a Alpenföhn® WingBoost2? A jó teljesítmény mellett szeretném, ha halk lenne.

Előre is köszönöm! :R

(#31559) MacEdm


MacEdm
tag

Üdv!

A phanteks p400amba ventiket szeretnék venni a kövi felállással: előre 2db 140mm-es ventit és hátulra meg db 120mmeset. (A 120mmes venti az már megvan az egy be quiet pure wings 2 120mm pwm-es)

(A fan setup, most úgy néz ki a gépembe, hogy a pw2 120as elől van a vidikari vonalába, a gyárit meg felraktam a proci vonalába..amíg nem lesz meg a 2db 140mmes)

Elolvastam az összes phanteks p400 házról kapcsolatos tanácsokat a topikban, de kicsit összezavarodtam.
Ami megzavart, hogy nem tudom, hogy előre milyen 140mm-es venti kéne... Úgyértem, hogy pwm-es vagy sem, 3 vagy 4 pines illetve static pressure vagy airflow venti. :F

Ezt a ventit néztem ki előre eddig: [be quiet! Pure Wings 2 140mm (BL040)]

Ez jó lenne előre vagy ennél van jobb is olyan 3-4k körül?

(#31560) szbalogh válasza Grózi (#31557) üzenetére


szbalogh
őstag

Megrendeltem a csapágyakat. Holnap kicserélem mind a 13-ban :DDD Így tárgytalan a vezeték kérdés.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#31561) Grózi válasza Chris1983107 (#31558) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Be Quiet Silent Wings 3 140 Pwm vagy ha 3 pin-t is tudsz szabályozni akkor még:
Aerocool Dead Silence 140 (a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Noiseblocker eLoop B14-2 vagy B14-3

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31562) Grózi válasza MacEdm (#31559) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az összes cha_fan-od feszültségalapon szabályoz-tehát 3 pines venti kell neked,nem pwm-s.Előre 140-ben ezeket ajánlom:
Nanoxia Deep Silence 1100 rpm
Be Quiet Pure Wings 2 140 (a 3 pines verzió)
Aerocool Dead Silence 140 (a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Noiseblocker eLoop B14-2 vagy B14-3
Be Quiet Silent Wings 3 140
Az adott árkeretben én a Nanoxia DS-t választanám vagy kicsit többért az Aerocool led nélküli(olcsóbb mint a ledes) változatát.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31563) Grózi válasza szbalogh (#31560) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az is egy megoldás,ha a motor csendes akkor nem lesz gond.Ha van finom műszerészolajad,akkor minden csapágyra tegyél egy nagyon minimális mennyiséget.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31564) Chris1983107 válasza Grózi (#31561) üzenetére


Chris1983107
tag

Köszönöm!

Végül Amazon-on találtam 4 eurós szállítási díjjal. Így akkor marad a NB-eLoop Fan B14-PS. Nagyon tetszik a design, meg hát amiket írnak róla. Kíváncsi leszek mit tud. :C

(#31565) abdulka1 válasza Grózi (#31562) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Ennél a lapnál megint előfordulhat, hogy hibás a manual, mert a gyártói oldalon van egy ilyen ismertető.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#31566) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Nah megjöttek a Dead Silence-ek, és nagyon jónak tűnnek. A fényük is pont kellemes, illetve ezzel a 4 ventivel most halkabb a gépem mint előzőleg a 2-vel volt.
Köszönöm szépen az ajánlást Grózi :C
[kép]
[kép]
[kép]

(#31567) MacEdm válasza abdulka1 (#31565) üzenetére


MacEdm
tag

Gondolom erről van szó:
''ASUS és Asrock lapok esetén,Ryzen és Skylake sorozattól kezdve a BIOS Q-Fan Control részéről készült screenshot-t töltsétek fel,mert rengeteg a hibás lábkiosztás a user manualban!!!''

Csináltam pár képet a Q-Fan Control részekről (mindent lefotóztam, mert nekem fogalmam sincs, hogy mit kell nézni ezeken :F :F )





Chassic fan 3-ra van kötve egy be quiet pure wings 2 120mm-es pwm-es fan. A többire nincs semmi kötve.

[ Szerkesztve ]

(#31568) dqdb válasza MacEdm (#31567) üzenetére


dqdb
nagyúr

A PWM és DC kapcsolókon van a lényeg a szabályozási profil grafikonja felett, valamint az utolsó három képeden a Q-Fan Control beállítások alatti PWM Mode és DC Mode értékekről. Ahol ezek szerepelnek, ott az adott csatlakozó tényleg hibrid, és mehet rá mindkettő ventilátorfajta.

Szóval ezeket nézd meg a CHA_FAN1 és CHA_FAN2 esetében is, ahogyan a CPU_FAN és CHA_FAN3 esetében megtetted (az elsőé éppen nem látszik a képen, a másodiknál a DC Mode állásból eléggé valószínűsíthető a hibrid csatlakozó).

A válaszba majd kérlek, írd bele az alaplapod pontos típusát is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31569) AzŐsgén2


AzŐsgén2
tag

Üdv!

Ki kéne cserélnem egy tápventit, de prózai okok miatt csak egy 3 eres vezetékkel ellátott ventim van itthon elfekvőben, a táp gyári ventije viszont 2 eres. A 3 vezetékből melyiket kössem a kis csatlakozóba, melyik felel meg a pirosnak, és melyik a feketének?

Az hogy a gyári venti 0.65A, amit bele akarok rakni 0.14A az nem gond ugye? Fizuig csak kibírja, nem lesz széthajtva a gép...

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#31570) dqdb válasza AzŐsgén2 (#31569) üzenetére


dqdb
nagyúr

Így tartva a barna bal oldala menjen oda, ahová a fekete megy a tápon, és a jobb oldala lógjon a levegőben.

A régi ventilátornál valószínűleg a fekete a föld és a piros a tápfeszültség. Ezen az ábrán látható a lábak sorrendje és a bevágás helye ehhez képest. Úgy kell bekötnöd, hogy a GND feliratú láb kerüljön oda, ahová a fekete ment és a FAN PWR feliratú oda, ahová a piros.

Az is megoldás lehet akár, hogy az alaplapon egy csatlakozóra kötöd rá a tápba most beszerelt ventilátort.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31571) AzŐsgén2 válasza dqdb (#31570) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Köszönöm a választ! :R
Végül is az utolsó megoldást választottam, nem is tudom hogy miért nem jutott eszembe nekem. :DD
Működik, csak egy hetet kell kibírnia.

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#31572) Grózi válasza abdulka1 (#31565) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Minden lehetséges,a tuti ha kiméri vagy a biosban megnézi hogy van-e pwm/dc mód.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31573) Grózi válasza Alcsi69 (#31566) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Örülök,hogy bevált-használd egészséggel!! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31574) Grózi válasza AzŐsgén2 (#31571) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Annyi ideig nem lesz gond,ha nincs agyonterhelve a táp.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31575) abdulka1 válasza Grózi (#31572) üzenetére


abdulka1
őstag

A képek alapján nagyon úgy néz ki, hogy mindkettőt tudja.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#31576) Grózi válasza abdulka1 (#31575) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azért én láttam már pár lapot pwm mode-ban feszültségalapon szabályozni sajnos...Egyetlen biztos mód van ha kiméred vagy ha papíron pwm-s beállítású aljzatra teszel 3 pines ventit és nem szabályozza-akkor ok.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31577) MacEdm válasza dqdb (#31568) üzenetére


MacEdm
tag

A CHA_FAN1 és CHA_FAN2 -nél is ugyanaz van mint a CHA_FAN3-nál, van DC Mode és PWM Mode is, szval akkor azok is hibridek.

Tehát akkor maradjak a 3 pines, nem PWM-es ventiknél? :F

(#31578) Grózi válasza MacEdm (#31577) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Teszteld le őket-állítsd pwm módra és dugj rá egy 3 pines ventit.Ha nem tudod szabályozni,akkor tényleg ok és vehetsz pwm-st is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31579) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok! LF240 hűtése Apache lesz. Ház ventinek a Xilence Red Wing Pwm 120 ajánlott?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#31580) Grózi válasza IO.sys (#31579) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,de először ellenőrizd a lapod ventialjzatainak lábkiosztását,hogy van-e valóban pwm-s aljzatod+vedd figyelembe hogy ez a belépőszínt legalja-tehát azért csodát ne várj.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31581) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

3.5cmX1cm-es 12V-os ventit keresnék, ugyanis a Média lejátszóm hátuljában elkezdett furcsa hangon zizegni.

Itt egy példa, hogy máshol milyet ajánlottak bele: [link] -> Nomost, én ezt szeretném lehetőleg olcsóbban összehozni. Persze nem gagyit akarok és azért relatíve csendes legyen és jó légszállítással. Van valakinek tapasztalata ilyen ventikkel, hogy honnan/mit lenne érdemes rendelni? (Csak sokszor az a baj, hogy maga a postaköltség kb. már annyi, mint amennyit reálisnak érzek kiadni érte. És az egyetlen helyi PC-s webshopjában nem találtam 35mm-es ventiket.)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#31582) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Hali!

Megjöttek ma a Noctua NF A14-es ventik , amik Akasa Vipereket váltottak egy 280as radiátoron!! :C
Alapesetben Redux verziót néztem, de kíváncsi voltam a prémiumra :DDD így hát az lett.
Hangra ég és föld a kettő közötti difi , hiába tesztek alatt "csak" 5-6dB különbség jön ki , érzetre mégis mint ha fele akkora hangerővel dolgozna teljes terhelésen a noctua mint az akasák.
Hűtési teljesítményre is érzékelhető a javulás mivel a vízem lassabban melegszik fel mint eddig ugyanolyan ventiprofil és terhelés mellett. Ezek a saját tapasztalataim , itt lentebb meg a netes tesztek! ;)

Akasa viper 140:

Teszt videó:
video

Noctua NF A140:

Teszt videó:
video

:R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#31583) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Melyik venti jobb a kettő típus küzöl? Egy fractal desing meshify c házikóba tennék be kettőt valamelyikből előre.

[link]
[link]

A hátsó gyári 120 mm-est is cserélném, hogy egységes legyen, bár az Alpenföhnből nem látok PCX-en ekkorát, de még körülnézek máshol is.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#31584) galaktikus válasza galaktikus (#31583) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Illetve még ehhez a kérdésemhez kapcsolódik, hogy milyen fordulatszámú ventiket kell házhűtőnek betenni? Noctuákat is néztem és észrevettem, hogy elég sok féle fordulatszámú házhűtő van. Illetve a másik kérdésem a csapágyazás típusa. Abból melyiket érdemes venni? Vagy a jobb márkáknál már nem is kell nézni, mert azokban már amúgy is jó a csapágyazás? :B

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#31585) Grózi válasza galaktikus (#31583) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a WB3-t választanám.A fordulatszám meg 140-s venti esetén bőven elég 1000 rpm-ig és alatta is természetesen hőfok függvényében szabályozva.2 db 140-s befújó venti 600 rpm-n bőven elég levegőt biztosít idle és net/videó nézés stb.-hez.Játék és tesztek alatt meg szépen lehet emelni a fordulatot.
A csapágy a kevésbé kényes kérdés már,sokkal fontosabb a motor.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31586) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Az alaplapom: Gigabyte GA-A75M-S2V

Csak 1 sys fan csatlakozó van és a használatijában ez van róla:

Ez a csatlakozó milyen szabályozású?
Milyen ventiket érdemes rátenni?
Elosztóval mehet 3 egyforma rá?

Köszi

(#31587) Grózi válasza kory24 (#31586) üzenetére


Grózi
Topikgazda

3 pines venti kell neked és mehet 3 egy elosztóra ha nem éri el az 1A-t.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31588) kory24 válasza Grózi (#31587) üzenetére


kory24
őstag

Köszi!

Jelenleg 2 gyári (in win gt1) és egy Aerocool Dead Silence ventik vannak. De ebből csak 1 van az alaplap sys fan-ra kötve.

Ha veszek még 2 ilyen Dead Silence ventit akkor azok egy 3as elosztóval mehetnek mind az alaplapi sys fan csatira? (oldalán ezt írja Rated Current: 0.2A)
És ha igen, akkor az alaplap vezérli majd a hőmérsékletek függvényében?

(#31589) Grózi válasza kory24 (#31588) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A 3 DS jó lesz,ugyanúgy fogja szabályozni mintha 1 lenne csak szinkronban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31590) kory24 válasza Grózi (#31589) üzenetére


kory24
őstag

Köszi!

Még annyit, hogy ezt a fajta ventit lehet használni 5V-al?

(Mert leírásokban látok olyat, hogy 3-12V.
De valami oylat is, hogy a teljesítménye 12V és 7V mellett van megadva.)

(#31591) Grózi válasza kory24 (#31590) üzenetére


Grózi
Topikgazda

3 és 12V között bárhol.A fix 5V-nek nem látom értelmét-vezéreld hőfok függvényében.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31592) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok.

Vásároltam egy MasterLiquid 240 hűtést, a gyári ventijeit lecseréltem 2db Apache blackre.
Most a gyári két veni(MasterFan 120 AB) került be házventinek.

Érdemes lecserélni azokat a ventiket valami másra, maximum 3000 Ft értékben vagy nem?
Hibrid aljzataim vannak.

(#31593) Juventus24


Juventus24
újonc

Sziasztok! Asus gtx 770 dcu2-be szeretnék ventit cserélni mert az egyik már nagyon zörök. Sok helyen keresgéltem már de nem jutottam semmire:( van valami ötletetek hol tudok beszerezni hozzá normális ventit?

(#31594) Genji


Genji
őstag

Sziasztok! Összefoglaló elolvasva, kicsit okosabb is vagyok de nagyon láma vagyok ehhez a témához. Adott egy Corsair H115i Extreme vízhűtés. Az eredeti ventillátorok iszonyú hangosak ezért azokat kikukáztam (nincsenek már meg). Vettem rá 2x14cm BeQuiet! Pure Wing-et (3 pin). Most már zero hangja van, de cserébe a teljesítmény béka segge alatt (1.25v-on a 6600K OC nélkül 80-85fok, ha pici OC-t netán feszt is kap azonnal 100ra ugrik). Kérdés: meg tudom oldani, hogy a Pure wingek gyorsabban pörögjenek állandóan (ideiglenes megoldásnak)? Az alaplapig nem érnek el a venti vezetékei, jelenleg molexról mennek. Jó lenne ha terhelés függvényében változna a venti sebessége (ez lenne a pwm gondolom) ehhez milyen 14es ventiket vegyek? Ahogy olvastam nem csak a nagy légszállítás, de nagy légnyomás is fontos radiátor hűtésénél. Köszönöm előre is a választ és a türelmet.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#31595) Grózi válasza novakalex (#31592) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha nem zavar a hangja akkor maradhat,viszont vannak sokkal csendesebbek is ennyiért-pl: Nanoxia DS.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31596) Grózi válasza Juventus24 (#31593) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ebay,Ali stb.-kapni olcsón gyári ventit.Vagy borda csere és másik venti.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31597) Grózi válasza Genji (#31594) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha molexről megy akkor fix 12V-n pörög,szóval maximum fordulaton és szabályozni sem lehet.A PW2 nagyon nem radira való,hanem házhűtésre.Viszont ha a 6600K nincs delidelve,akkor csinálhatsz bármit....
Ventit persze tudok ajánlani csak tudnom kell mit tudsz szabályozni.
Kéne még egy árkeret és a lapod ventialjzatainak lábkiosztása.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31598) novakalex válasza Grózi (#31595) üzenetére


novakalex
aktív tag

Szia!

Teljesítményileg is jobb?

(#31599) Grózi válasza novakalex (#31598) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Házhűtésre bőven elég.Eleve a magasabb fordulatú előnyben van teljesítmény terén,de minek?Nyersz 1-2 fokot hatványozódó hang mellett...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31600) abdulka1 válasza Juventus24 (#31593) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Valami ilyesmire gondolsz? [link]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.