Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31851) Werkly válasza fogtunder (#31849) üzenetére


Werkly
őstag

Értem! Azt hittem van jelentősége az oldal ventinek.

(#31852) Werkly válasza dqdb (#31850) üzenetére


Werkly
őstag

Azért gondoltam alsó befúvóra mert az 1080 TI azért fölugrik 80 körülire némely game alatt. A Noctua NH-D15 csak jól fogja bírni tunning nélkül a 8700K CPU társaságában? Holnap kiderül akkor lesz CPU cooler csere. Kösz!

(#31853) dqdb válasza Werkly (#31852) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mivel megvan a ventilátor, így egy próbát megér.

Azt hittem van jelentősége az oldal ventinek.
Van, hűti a videokártyát. Csak a levegő arrafelé megy, amerre tud, és ahol találkozik az elölről befújt levegővel, szép örvényeket gyárt, így amit az egyik helyen nyersz, a másikon elbukhatod.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31854) Grózi válasza Werkly (#31852) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A többiek megválaszolták helyettem és teljesen egyet is értek velük.Alulra és oldalra csak akkor ha nagyon melegszik a vga és amit nyersz azt bukod a procin általában.A 8700K hőfoka meg úgyis a kupak alatt dől el,tehetsz rá akármit ha pocsék a paszta-csak a delid segít.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31855) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy Alpenföhn Brocken 3 hűtőn, amin gyárilag WingBoost 3 140mm venti van.
Úgy jön ki a házamban a hely, hogy a ventit a hűtő másik oldalára is fel tudom szerelni, ami a ház hátulja felé van, és így pár mm-re lenne a háztól a venti, és akkor már miért ne szereljem fel a házra. Kevésbé húzza lapot, talán áttekinthetőbb is lenne a gép belül; tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés. :DDD

Igen ám, de oda csak 12cm-es venti fér.

A kérdésem, hogy ha netán eladná a WB3-at 0km-rel (még ki sem próbáltam), akkor tudnék e hasonlóan jó ventit venni 12cm-es méretben pár ezres ráfizetéssel.

Vagy az egész terv felesleges?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31856) chopin42 válasza Bici (#31855) üzenetére


chopin42
őstag

Szerintem ne. Passzív lenne a hűtő, így kevésbé hatékony. Hátsó venti nem szívja át, úgy, hogy nincs rajta, tuti nem...
Hagyd a gyári ventit a hűtőn, elöl. Ott a helye.
Az meg, hogy húzza a lapot...nem is értem. Semmi baja nem lesz a lapodnak, nem fog elhajlani, letörni, stb...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#31857) Bici válasza chopin42 (#31856) üzenetére


Bici
félisten

Igazából a borda rendesen túl van méretezve; Brocken, 3 65W-os proci, húzva sosem lesz.
Plusz a borda felett van 2db 140-es WB2 is, amik felfelé húznák ki a levegöt.
Emiatt is gondoltam, hogy úgy teszem fel a bordát, hogy felfelé nézzen, vagyis ha lenne rajta venti, akkor felfelé fújna. Gondolom, így a házventik hatékonyabban húznák le róla a meleget ebben a szögben.
Ebben a pozícióban viszont kevésbé stabilan áll a hütö; nagyobb és csavaró eröhatás éri a höcsöveket. Gondoltam, legalább a venti ne húzza öket.

Így is rossz a koncepció?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31858) dqdb válasza Bici (#31857) üzenetére


dqdb
nagyúr

Milyen házban vannak és pontosan hogyan elhelyezve a ventilátorok? Azért kérdezem, mert egy hagyományos torony kialakítású házban, ha a CPU-ra nem kompakt vízhűtés kerül, akkor felülre két ventilátort tenni nemcsak, hogy felesleges, hanem egyenesen hiba: rosszabb hőfokokat fog eredményezni.

A felfelé néző borda belseje nem kap direktben az előlapon keresztül beszívott levegőből, csak egy 90 fokos kanyar és nem kevés örvénylés után, én nem erőltetném.

65 W-ról nem tudok nyilatkozni, csak 45 W-ról (AMD X2 5050e). Egy Antec P183-ban egy Ninja 2 passzívan lehűtötte egy előlapi és egy hátlapi ventilátorral a legmelegebb nyári napokban is. Az alsó rekeszben voltak a HDD-k és a táp saját előlapi ventilátorral hűtve, valamint nem volt dedikált VGA, így felül csak a CPU melegítette az amúgy eléggé tágas és jól szellőző teret.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31859) Bici válasza dqdb (#31858) üzenetére


Bici
félisten

Fractal Design Define C haz, es elol es felul is van ket-ket db 140mm-es venti.
Elol befuj, felul kifuj.
Lesz majd VGA is (RX480).

Azert raktam felulre ket ventit, hogy a VGA reszben hatra kifujt meleget is el tudja szivni.
Ami engem zavar, hogy a VGA foleg hatrafele fujja alevegot, meg kicsit a hazbol kifele.
Az elso ventik meg pont a meleggel szembe fujnak.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31860) chopin42 válasza Bici (#31859) üzenetére


chopin42
őstag

Őőőő...nem értelek :U
Vga hátra fújja? Ha aktív hűtött vga lesz a gépben (1-2-3 venti, mindegy) az a következő irányból szív:Alaplap függőleges, szemben állva a vga venti lefelé néz. Ahogy én tudom, alulról szív, és a házból hátra/oldalra kifúj. Ventik lefelé néznek, ezért a proci NEM kap meleg levegőt közvetlenül a vga-tól.
Tehát a legjobb légáram, háztól függetlenül: elöl 2 venti befelé, procihűtő egy ventivel párhuzamosan a légárammal, hátul egy ventivel kifelé.

Szóval előre tegyél 2 ventit befelé, procihűtő oldalra nézzen, rá a venti (hátra fújjon), hátra egy venti, felülre esetleg egy venti (lehet felesleges, tesztet igényel). Ez a legjobb légáram, elöl be , hátul kimegy a levegő, átszellőzteti a kuckót.
Valahogy így

Szerk: még annyi, hogy ha azon aggódsz, hogy a vga befűti a házat, azt is megoldja a fenti konfiguráció.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#31861) Bici válasza chopin42 (#31860) üzenetére


Bici
félisten

Oks, kossz!

Akkor elengedem ezt a proci huto varialast.
Nalam is van ket venti elol, amik befele fujnak. Eddig stimmel.
Hatul nincs venti, mert oda csak 120mm-es megy be, nekem meg most csak 140-es van.

Es akkor a kerdesek:
- Feltetlenul kell hatra venti, ha felul is van 2db? (ha muszaj, akkor javasoltok valami jo 120mm-est?)
- nem okoz gondot, ha a vga az elol levo ventikkel szembe fujja a meleget? (Ahogy az abra is mutatja.)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31862) fogtunder válasza Bici (#31861) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a custom hűtőket így kell elépkzelni airflow szempontjából:

az, hogy kvázi erre merőlegesen fújod be a friss levegőt, nem lényeges, mert a VGA ventije és a hűtött alkatrészek között nincs érdemi távolság.
nálam az elvileg 84W TDP-s i5-4440-en egy TR Macho Rev B ül passzívan, elől 3 Lepa bol.Quiet szívja be a levegőt, hátul egy negyedik tolja ki, 55 fok fölött sosincs, játék közben sem. a VGA egy 1060. semmi nem melegszik túl, mnden halk és hűvös, a VGA is csak benchmarkban megy 65 fok fölé.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31863) Bici válasza fogtunder (#31862) üzenetére


Bici
félisten

En ezt az abrat vettem alapul:

Itt az latszik, hogy a bordak kialakitasa miatt a levego a haz hatuljan es a haz eleje fele tavozik, szerintem ugy 40-60 aranyban.
Vagyis a VGA hutermelesenek kb. 60%-a az elso ket ventivel szembe megy.

Vagy tevedek? :U
Erzem, hogy valami nem stimmel, de meg nem ertettem meg, hogy mi. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31864) chopin42 válasza Bici (#31861) üzenetére


chopin42
őstag

Oké, vissza az ábrára.
NEM fújja szembe, az ami be van rajzolva, az oldalra, a bordán átfújt meleg levegőt jelenit. Nem közvetlen direkt légáram, közvetett.
Tehát ha elöl friss levegőt kap, az távozni fog hátul. Ami a bordán átjön a vga-ból, az is.
Felülre nem kell 2 venti, egy is elég, még lehet hogy csak ront. Ha mindenáron kell, az is kifelé fújjon.
Párhuzamosan kell gondolkodni, minden légáram egy irányba menjen:előröl hátra. Az a legjobb megoldás.
Valahogy úgy képzeld el, hogy elindul elöl befelé, találkozik a vga beszívó ventijével, illetve a cpu beszívó ventijével. Halad tovább hátra, ezzel átszellőzteti a fenti kettő cuccot,, meg a házban lévő meleget kifújja.

Szerk: a fenti ábra csak a hőcsövezett borda, ez lefelé fog nézni beépítve, és a ventik erre fújják rá a levegőt, mely a fent taglalt módon távozik.
Ezt nézd meg

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#31865) Bici válasza chopin42 (#31864) üzenetére


Bici
félisten

Okes, kezdem erteni.

Viszont az en hazam ugy nez ki, hogy elol van hely 2db 140mm-es ventinek, felul szinten. Jelenleg mindegyik 140m-es hely tele van 14cm-es WB2 ventikkel.
Hatul van hely egy db 120mm-esnek, alul pedig nincs ventihely, csak ha kiveszem a winyokat, amit nem tehetek.
Vagyis nalam csak elolrol felfele mehet a levego - hatul csak kiegesziteni tudom egy 120mm-essel.

Ha muszaly a hatso venti, akkor melyiket javasoljatok?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31866) fogtunder válasza Bici (#31865) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ugyanaz a házam van, csak nyitott előlappal. nem kell, hogy ugyanannyi venti fújjon kifelé, mert ha többet pumpálsz be, akkor ki fog menni a nyilásokon magától is, ezt hívjuk pozitív légnyomásnak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31867) Bici válasza fogtunder (#31866) üzenetére


Bici
félisten

Oks, ertem.

Akkor vegyem ki a felsok kozul az elolap felolit?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31868) fogtunder válasza Bici (#31867) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ne rakj fentre egyáltalán, hátra kell egy 12-es. én abba a házba amúgy is 3*12 előre, 1*12 hátra kiépítést javaslok. nyilván, ha megvannak a 14-es ventik, akkor menjenek előre, de én inkább hátul szellőztetném aktívan.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31869) Bici válasza fogtunder (#31868) üzenetére


Bici
félisten

Oks, kossz!

Es milyen hatso ventit javasolsz?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31870) Grózi válasza fogtunder (#31868) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pontosan!
(#31869) Bici 4 pin:
Nanoxia Deep Silence Pwm 1500 rpm
Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus vagy 3
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros-jelenleg az egyik legjobb házhűtő és bordára/radira is megfelelő)
Noiseblocker eLoop B12-PS
Be Quiet Silent Wings 3 120 Pwm

3 pin:
Nanoxia Deep Silence 1300 rpm
Be Quiet Pure Wings 2 120
Aerocool Dead Silence(a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Noiseblocker E-Loop B12 széria
Be Quiet Silent Wings 3 120

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31871) Bici válasza Grózi (#31870) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Ez a Lepa tetszik.

Még annyi (elméletben) hogy annak van értelme, hogy két gyengébb (fractal design gyári házventik) rakok egymás után közvetlenül nagyon alacsony fordulaton?
Vagy felejtsem el végre az innovációt, és csináljam azt, amit javasolnak az okosabbak? :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31872) Grózi válasza Bici (#31871) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Fából nem lesz vaskarika...Szerintem nem véletlenül javasoljuk azt amit..A Lepa amúgy a kedvenc házventim a mai napig,szóval nem nyúlsz vele mellé.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31873) Bici válasza Grózi (#31872) üzenetére


Bici
félisten

Oks, köszi!

Akkor lepa lesz. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31874) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Megint a fenti témát feszegetném tovább, csak most talán kevésbé elrugaszkodott kérdésekkel:

- Ha az alaplap hátlapját nem szerelem fel, azzal javítok, vagy rontok a hűtésen?
- Ugyanez a kérdés a kártyahelyek takarólemezeivel.
- A proci mögötti ventit a sys_fan csatiról ágaztassam le a befelé fújó ventikkel együtt, vagy inkább a proci ventiről érdemes elágaztatni?
- utóbbi esetben nem az lenne ideális, ha egy kicsivel magasabb fordulaton menne, mint a proci hűtőn lévő 14cm-es WB3, hogy a kisebb átmérőt kompenzálja? Ha igen, akkor elég a max furdulatott ennek megfelelően megválasztani? (Nem tudom, hogy a PWM százalékosan műxik-e, vagy konkrét fordulatszámot kell beállítani, most először van ilyen ventim, és a gép még vár a BIOS frissítő procira. :B)

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31875) Televan74


Televan74
nagyúr

TY-147A -hoz képest mennyivel rosszabb a TY-149?

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31876) Grózi válasza Bici (#31874) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem bonts egy sört és gondolkozz máson..
"Ha az alaplap hátlapját nem szerelem fel, azzal javítok, vagy rontok a hűtésen?
- Ugyanez a kérdés a kártyahelyek takarólemezeivel."
Nem oszt,nem szoroz.
"- A proci mögötti ventit a sys_fan csatiról ágaztassam le a befelé fújó ventikkel együtt, vagy inkább a proci ventiről érdemes elágaztatni?"
Amelyikről tudod normálisan szabályozni-szintén nem számít különben.És ugye egy aljzatra csak teljesen egyforma ventiket teszünk elosztókábelre!!!
"utóbbi esetben nem az lenne ideális, ha egy kicsivel magasabb fordulaton menne, mint a proci hűtőn lévő 14cm-es WB3, hogy a kisebb átmérőt kompenzálja? Ha igen, akkor elég a max furdulatott ennek megfelelően megválasztani?"
Elméletben igen,gyakorlatban nem differál annyira.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31877) Grózi válasza Televan74 (#31875) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elméletben ugyanaz,viszont gyakorlatban a 149 kicsit hangosabb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31878) Bici válasza Grózi (#31876) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Utolsó kérdés: Mi az oka anak, hogy nem lehet különbözö ventiket rakni egy Y elosztóra?
A fordulatszám visszajelzés jut csak eszembe, de azt meg az WB2+-nál pl. nincs is az elágazásra rákötve.
Vagy más az ok?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31879) abridabri


abridabri
veterán

Osszeallt az uj gep ,bekerultek a BQ ventik.
A 14cm Alphacool logoval ellatott ventik nem meglepo modon sima BQ PW2 ventik , csak kaptak +250rpm max forulatszamot .
En ezeket hazhutonek hasznalom most, szokasos PW2 minoseg ,800rpmig hangtalan.

Plussz beepitesre kerult a nagyagyu SW3 high speed. Ezek tenyleg brutalisak ,soha tobbet nem kell mas venti ezek utan :C
600rpmen hasznalom idle oket , de meg igy is erezni; hogy atfujjak a 45mm vastag radit (+porszuro)

[ Szerkesztve ]

(#31880) Grózi válasza abridabri (#31879) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Köszi,hogy megosztottad a tapasztalataid.Hát a PW2 házhűtőnek jó,de melyik marha találta ki hogy rakják radira-hiába a +250 rpm,nem arra való.
Az SW3 nagyon jó szerintem is,sajna a HS változathoz még nem volt szerencsém.Meddig tudod levinni lappal és mekkora fordulattól jön meg a hangja?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31881) chopin42 válasza Bici (#31878) üzenetére


chopin42
őstag

Azért nem ajánlott különböző ventilátorokat egy ajzatra kötni, mert különböző az áramfelvételük, min-max fordulatuk, minimum áramerősség amin elindulnak, stb. Röviden. Ez okozhat eltérő fordulatokat, megbolondult vezérlést, túlterhelt kisebb ventit, ami emiatt leég.
Ezért nem érdemes a WB2 és a WB3 egy ajzatra kötése sem, hiába egy gyártó.
Ami érdemes:
A meglévő wb2 ventiket egymásba fűzöd, sys fan csatira dugod. Wb3 ventit a cpu-fan csatira, lepa bol-quiet meg egy 2. sys fanra menjen.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#31882) Bici válasza chopin42 (#31881) üzenetére


Bici
félisten

Értem, köszönöm szépen!
Sajna, nincs második sys-fan csatim, de majd kitalálok valamit.
Elsöre az jutott eszembe, hogy a procin is WB2-re cserélem a ventit (úgyis kivettem kettöt felülröl), és azt a hármat kötöm a cpu_fan csatira.
De ezt majd megoldom.

Illetve még eszembe jutott egy kérdés: A házventik fordulata mitöl szokott függeni? Valami hömérséklettöl, vagy fixen állítsam be ahogy jók a hömérsékletek?
Gondolom, a fix 5V nem pálya.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31883) abridabri válasza Grózi (#31880) üzenetére


abridabri
veterán

330 rpmig tudom levinni lappal (20% pwm ) . Igazabol annyira meg nem teszteltem mit tud maxon , 1050 rpmig ment eddig el max , de itt olyan hangban mint a PW2 700on . Szoval nagyon -nagyon jo :K

[ Szerkesztve ]

(#31884) chopin42 válasza Bici (#31882) üzenetére


chopin42
őstag

Ezek pwm ventik, érdemes majd beállítani őket biosban, hogy hőmérsékletfüggően pörögjenek fel.
A 3 Wb2 egy csatira tökéletes. :K Cserébe a procin lemondasz minimális előnyről (a wb3 picit jobb az elődjénél, de semmi számottevő, ahogy én tudom) Cpu fant beállítod, hogy mikor pörgesse fel a ventiket, és kész. Lepa meg mehet a másikra :)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#31885) Bici válasza chopin42 (#31884) üzenetére


Bici
félisten

Köszönöm szépen. :K

Közben azon gondolkodtam, hogy mennyire lenne elrugaszkodott ötlet, ha a hátsó házventit nem a hárba, hanem a proci hűtőre tenném?
Ez esetben három dolog változna:
- nem lenne meg a pár mm hely a borda és a venti között
(Nem tudom, hogy gond-e.)
- lemondok a lepa oldalról beszívó tulajdonságáról
(nem tudom, hogy ez mennyit számít)
- felhasználhatom a meglévő ventit, ami 14cm-es
(talán jobb a zaj/légszállítás mutatója?)

Ha megfelelő ez a felállás is, akkor egy újabb felmerülő kérdés: A procira így 2db WB2 menjen, vagy egy WB2 a sys_fan-ról, és egy WB3 a cpu_fan-ról?
Nekem az előbbi szimpatikusabb, de a korábbi gondolatkísérleteim alapján már nem merek magamtól gondolkodni. :B
Esetleg még egy WB3 hátulra? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31886) Televan74 válasza Bici (#31885) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én a Brocken3 -ra TY-147A raktam.Nagyon jól átfújja és csöndes.Hasonló házam van 4db WB2 120mm ventilátorral és tökéletesen átszellőzteti.Ami még sokat hozott a konyhára az a Grizzly Hydronaut paszta.

(#31877) Grózi Köszi,ezt én is sejtettem a gyári értékek alapján,akkor marad a 147A Majd egyszer veszek egy piros feketét. :R

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31887) Grózi válasza Bici (#31885) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha nagyon őszinte akarok lenni(és akkor mint általában nyers leszek),a te konfigodnak édes mindegy-nem egy komoly hőtermeléssel bíró cucc.Nagyon túlpörgőd már ezt a kérdést...
Mivel kevés aljzatod van és alapba is a legjobb-tegyél 2 egy forma ventit a bordára és hátra(és igen a házhelyre,ne a borda hátuljára)-akkor szépen szinkronban tudod vezérelni.A másik aljzatról meg a 2 db elsőt ugyanígy.
Szóval vagy veszel egy párját a bordán lévő gyári ventinek vagy egy 3. WB2-t és a 2 elsőt+a hátsót egy aljzatról vezérled.
Vagy ha ki akarod maximálni a hűtést és a házadban elfér hátulra,akkor veszel 2 db TY-147A-t és egyik megy a bordára,a másik meg hátra.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31888) chopin42 válasza Grózi (#31887) üzenetére


chopin42
őstag

Az a baja, hogy hátra csak 120-as fér....hozzátenném, személyes vélemény, hogy elég béna dolog egy háznál, ha előre mehet 140-es, hátra meg max 120-as...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#31889) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy Win 8.1 helyett feltelepítettem egy 10-et. Utána azt vettem észre, hogy szinte mindig maxon ment a CPU venti még akkor is ha nem volt terhelve. Most viszont az a baj, hogy megfordult. Mindig 600-on pörög akármi van, így melegszik a proci játék közben. Csináltam BIOS resetet, új Win-t telepítettem, de semmi. Hátul van tekerős szabályzóm, de arra sem reagál. Ötlet?

(#31890) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

Nemrég vásároltam egy silverstone pm01-rgb házat és a hütéssel meg vagyok elégedve. Visszont valamiért 600 rpm (kb 40%) fölött elkezd fura hangot kiadni,ezzen a ventik cseréje mennyit segithet?

(#31891) abridabri válasza Bestspiler7 (#31890) üzenetére


abridabri
veterán

Nem a ventik adnak ki fura hangot , hanem a ventik elott levo hopehely rgb racs okoz turbulenciat. En ugy oldottam meg ,hogy a ventiket belulre raktam ,nem kozvetlen a RGB racs mogott vannak ,igy megszunt a zaj.

[ Szerkesztve ]

(#31892) Grózi válasza chopin42 (#31888) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én alapba olyan házat nem is vennék.Akkor a 147A kiesett.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31893) Grózi válasza zsolt1225 (#31889) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alaplap márka?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31894) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Vásároltam a napokba egy COOLERMASTER MasterCase Maker 5 típusú házat és hozzá 2darab COOLERMASTER MasterFan Pro 140 Air Flow típusú ventillátort.

A problémám az lenne,hogy a 2 darab ház venti amit vásároltam azok 4 pinesek.A ház vezérlője azonban csak 3 pines csatlakozású hűtéseket tud kezelni.

Létezik esetleg olyan kábel amely a 4 pin-es ventit 3 pinessé alakítja??? :R

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#31895) Grózi válasza PeTeR_33 (#31894) üzenetére


Grózi
Topikgazda

[link]
De inkább folytassuk itt,hiszen ide tartozik.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31896) Bici válasza Grózi (#31887) üzenetére


Bici
félisten

Oks, valamit majd kitalálok a hátsó venti célra. Külön PWM szabályzó, vagy ilyesmi.
Köszi szépen a segítséget és a türelmet! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31897) fogtunder válasza Grózi (#31892) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nincs azzal semmi baj, 3x120mm előre, 1x120mm hátra. Kompakt ATX házaknál általában nincs 140-es opció hátul, mert nem fér el.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31898) Grózi válasza fogtunder (#31897) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én ettől még tartom amit írtam-én nem vennék olyat.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31899) Bestspiler7 válasza abridabri (#31891) üzenetére


Bestspiler7
tag

rendben köszi, valoszinüleg akkor ki is szedem öket, ugy is hidegen hagy engem ez az RGB doglog...

(#31900) zsolt1225 válasza Grózi (#31893) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

ASRock 970 extreme 3, Scythe Ninja 3 cooler.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.