Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30401) Grózi válasza Tumisz95 (#30398) üzenetére


Grózi
Topikgazda

1100 rpm-t forog 7V-n-szóval azért van hangja ott már.Nem véletlen olcsóbb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30402) MaxxDamage válasza Grózi (#30399) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszöntem mindent! :R
Nem egyszerű ez...túl nagy a kínálat (mindenből) és lehet még elcsábít másik ház is közbe... :D

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#30403) cyberkind


cyberkind
félisten

Előre is elnézést kérek ha nem ide tartozik a kérdés. :B :R

Ha leakarom venni a matricákat a ventikről azt, hogy és miként ajánlott, hogy ne maradjon nyoma? Lehet csak engem idegesít, hogy össze-vissza mozog a matrica mivel nem sikerült középre ragasztani. :D

Paranormal Cocktivity

(#30404) Grózi válasza cyberkind (#30403) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Abban a pillanatban bukód a garit,azt ugye tudod?Legalábbis ha nem tudod roncsolás mentesen levenni és újraragasztani.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30405) cyberkind válasza Grózi (#30404) üzenetére


cyberkind
félisten

Tekintve, hogy postáznom kéne bármelyik ventimet, így nem hiszem, hogy ezt a garanciát én érvényesíteni szeretném, egyszerűbb és gyorsabb újat vennem. :)

Úgy is megkérdezem, hogy a TY-147A venti mennyire halálozós? Ha nagyon akkor hagyom.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#30406) abridabri válasza cyberkind (#30405) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem eddig 12 db 147Am volt, amibol 1lett csapagyas.

(#30407) Grózi válasza cyberkind (#30405) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kb.60-80 darab fordult meg nálam(saját+másoknak épített gépek),2 darabot kellett gariztatni-de abból 1 a dobozból kivéve meg se szólalt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30408) Tumisz95 válasza Grózi (#30401) üzenetére


Tumisz95
csendes tag

Köszi a választ! A segítségedet szeretném kérni hűtés kialakításában. Adott egy Aerocool V3X gépház. Ebben van egy 80-as Pure Wings 2 hátul, valamint van egy 120-as ventihely elől. A PW2 egy 7V-os Bitfenix elosztóra van kötve, így eléggé halk. Érdemes lenne az elülső helyre venni egy 120-as PW2-t (amit szintén a 7V-os elosztóra kötnék), vagy nem érnék el vele semmit? Javítana valamit a hőmérsékleteken? Előre is köszönöm!

(#30409) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Adott egy Be Quiet Shadow Rock Top flow proci huto.
Ha minden igaz, akkor azon egy Shadow Wings SW1 140mm PWM venti van.
Kiprobaltam, hogy ezt a ventit kicserelem egy Coolink SWiF2 1201 120mm-re, es mintha hatekonyebb lenne.
Kifejezetten halk uzemre van belove a gep (95W APU, mas melegedo alkatresz nincs a hazban), es a Coolink ventivel nagyobb terhelesen sem porog fel a huto, a gyari ventivel meg neha igen.
A ketto kozott ujra is pasztaztam a procit, igy sajnos nem tokeletes az osszehasonlitas.

Szerintetek letezik, hogy ez a 12cm-es Coolink kis fordulaton jobb, mint a 14cm-es Be Quiet venti?
Vagy csak a paszta lett jobb?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#30410) MésziGab


MésziGab
tag

Hybrid vga-ból kijövő szál 2,3 vagy 4 pines?
4 pines ventilátor rendelés esetén érdemes az alaplapra kötni a radiátor ventit?

EVGA GTX 1080 Hybrid --> Akasa Viper AK-FN059

(#30411) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdésem? Arra lennék kíváncsi, hogy létezik-e olyan sűrített levegős palack, amit újra lehet tölteni kompresszor segítségével?

Thx! W

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#30412) turbokappa válasza Bici (#30409) üzenetére


turbokappa
senior tag

Vannak érdekes dolgok😂
Sikerűlt vennem 3 db be quet wings 2 , 120mm, 3 pines ventit.
Volt otthon 1 db deepcool gs 120, meg volt 1 db 1500 ft-os deepcool venti.
A leghalkabb az olcsó deepcool volt, de kevesebb levegőt szállított, a be quet szinte uo halk volt , de érezhetően több levegőt tolt, a deepcool gs 120 viszont hangos volt de sok levegőt szállított.
Be quet-et vennék, a tapasztaltak alapján.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#30413) Grózi válasza Tumisz95 (#30408) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Csodát ne várj abban a házban,de jócskán javítana.A legjobb viszont az lenne,ha lapról szabályoznád és nem fix 7v-n.Úgy terhelés nélkül halkabb lenne és amikor kell akkor több levegőt juttatna.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30414) Grózi válasza Bici (#30409) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem ott a paszta lesz a ludas.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30415) Grózi válasza MésziGab (#30410) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én biztos a lapra bíznám,attól függetlenül hogy nem ismerem az adott vga ventivezérlését.Mondjuk ha megnézed a kábelt,akkor kiderül mit tud szabályozni és AfterBurnerrel jól be is tudod lőni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30416) Thermy


Thermy
tag

Sziasztok! Lenne egy fractal design meshify c házam, benne egy 1080ti és egy 7700k, ezen egy be quiet dark rock 3! Az lenne a kérdésem milyen ventiket javasolnátok és hova? 70 fokos a proci játék közben pedig delidelve van, ezért tervezek venni bele ventiket előre 2-t felülre 2-t illetve hátra tenném a gyári fractalt, ti mit javasolnátok? Válaszotokat előre is köszönöm! :R

Illetve egy nzxt kraken x52-vel jobb fokot érnék el szerintetek mint ezzel a dark rockkal? Megérné lecserélnem? Ez még egy nagy dilemma

[ Szerkesztve ]

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#30417) #95590400


#95590400
törölt tag

kellene nékem egy fixes procihűtős 12 cm-es venti. van egy FSP FSP500-60APN a házban, az a leghangosabb asszem. pár évente zsírzom, de idegrendszerem meg eszközöm sincs kicserélni a ventit. szóval ehhez mérten halk és a legjobb légszállítású. nagy kedvem nincs a házon tekergetni már semmit.

mert úgy tűnik az alaplapi 4 pines cpu venti csatlakozó megadta magát és magával vitte a procihűtő ventijét is. a 3 pinesekben sem indul el.
esetleg a hp microserverhez tartozó 4 pines csatlakozójú ventit nem szereti az alaplap. mert meg sem mukkanik alaplapról. másom meg most épp nincs 4 pines venti.

az alaplap ASROCK Z77 Extreme3. nincs benne több 4 pines csatlakozó. még egy 3 pines cpu fan feliratú van, meg azon kívül még 2 db 3 pines csatlakozó.

a hűtő SCYTHE Mugen 3 és jelenleg egy SHARKOON Silent 12cm házventit tettem rá, ami a 4.2 ghz-re húzott INTEL Core i5-2500K stressz teszt alatt is már 1 órája 70-72 fokon tartja.

egyébként csak azt vettem észre, hogy melegszik ha filmet kódolok, mert kíváncsiságból ránéztem a hőmérsékletekre. igaz úgy sem ment 82 fok fölé, valszeg mert úgy körbebástyáztam házventikkel, hogy azért kapott légáramlatot a hűtő. játék alatt mondjuk legutóbb fagyott párszor, de a játék tervezőjének az anyjára gondoltam, nem arra, hogy nem megy a procihűtő :D valszeg azt már nem bírta.

szóval van a helyzetemre valami egyszerű és jó megoldás?

(#30418) Grózi válasza Thermy (#30416) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Krakennel nem lennél előrébb,akkor inkább egy Arctic LF240(vastag radi).Ha maradsz légen,akkor felül nem kell 2-nagyon maximum a hátsó helyre.
Én úgy csinálnám,hogy előre 2 db és felülre 1 db TY147A-t tennék(feltéve ha van elég valódi pwm-s aljzatod)+ hátra a borda mögé egy jobb 120-st,pl:
Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros)
Akasa Apache(elsősorban bordára/radira,de házhűtőnek is kiváló)
Noiseblocker eLoop B12-PS
Noiseblocker eLoop B12-3
Aerocool Dead Silence(a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30419) Thermy válasza Grózi (#30418) üzenetére


Thermy
tag

Ez nem rossz, és még olcsóbb is mint a kraken, akkor ha vennék 1db ilyen Arctic LF240, akkor még hátra 1db, meg fentre is 1db elég lenne azt mondod?
Jah meg ami nagyon fontos, mekkora javulást várhatok fokban körülbelül a dark pro-hoz képest? :R

[ Szerkesztve ]

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#30420) Thermy válasza Grózi (#30418) üzenetére


Thermy
tag

Vagyis ha a sajátod lenne, te hogy raknád pontosan össze, azt figyelembe véve, hogy zölden világít benne minden, deszka az egy z270x aorus gaming k5, meg azt a vízhűtést választanám amit írtál, bocsi a sok amatör kérdésért, de szeretnék eredményesen bevásárolni! :)

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#30421) Grózi válasza Thermy (#30419) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez már itt kicsit off...de legyen
Felülre akkor a kompaktra tennék 2 db 120-s ventit(Apache vagy eLoop 12PS),ami mehet egy y kábellel a cpu fanra,előre 2 db TY-147A-t és hátul akár meghagyhatod porba szabályozva a gyárit.A top léghez képest nem sokat nyernél a cpu-n,de az egész ház szellősebb lenne+a vga és az alaplapi vrm is meghálálja.
Az LF240 pumpáját meg egy feszültségalapú aljzatról szabályozhatod vagy akár ellenállással is belőheted 3500 rpm-re.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30422) Thermy válasza Grózi (#30421) üzenetére


Thermy
tag

De előre nem tudnék rakni a vÍzhűtés miatt, vagy azon a radiátoron cseréljem le?

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#30423) chopin42 válasza Thermy (#30422) üzenetére


chopin42
őstag

A 3 venti, amiket Grózi ajánlott (illetve négy a 120-assal) plusz szükség esetén az elosztókábel megvan durván 15k Huf-ból. Ami olcsóbb, mint a Lf240, amihez kéne szintén ventiket venned. Megredeled, megjön, rátolsz egy blend-et. Majd gép kikapcs, beszereled a ventiket, úgy is tolsz egy blendet (ugyanannyi idő, mint a venti nélküli esetben). HW-infóval megnézed a hőfokokat, ha a proci jelentősen hűvösebb, akkor olcsóbban kijöttél, ha nem, veszel vízhűtést, és elállsz a ventiktől. De szerintem abban a házban 4 ventivel plusz cpu hűtő is sokkal előrébb leszel, mint a procihűtő magában. Ez elég jól összefoglalja, megnézném a helyedben, és utána döntenék.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#30424) Tumisz95 válasza Grózi (#30413) üzenetére


Tumisz95
csendes tag

Sajnos régebbi fajta a lap, 1 db nem szabályozható 3pin-es csatoló van rajta. Ezért is vettem korábban a 7V-os Bitfenix elosztót. Régi, AM3-as platformon vagyok (Phenom II X4 960T), ami nem a legjobb hatékonyság szempontjából (95W a max TDP). Emellett van egy GTX 1050 Ti videokártya, ami elég takarékos (75W TDP), és alig melegszik. A táp egy Pure Power 10 400W, a procit pedig egy Pure Rock Slim hűti. A procihűtőnek szeretnék egy kicsit besegíteni az elülső ventilátorral, mert magasabb szobahőmérséklet esetén néha meggyűlik a baja a proci lehűtésével. Tehát akkor szerinted a 120-as PW2 befúvó ventiként, 7V-ra leszabályozva segíthet valamelyest ebben a helyzetben?

(#30425) Thermy válasza chopin42 (#30423) üzenetére


Thermy
tag

Ahaa, de én úgy gondoltam, hogy a vízhűtés, plusz ventik amiket lehet vennék még bele, de ha nem kapnék jelentős változást akkor nem cserélném le, csak a ventik ahogy írtátok! Csak aggaszt hogy 80-100 fok volt a proci, most delidelve lett így is 65-73, és sokallom nagyon, le akarnám hűteni 55-re kb, azt megfelelőnek találnám, ezért is kérdezek meg minden lehetőséget! Havernak sima i7 7700 van egy nzxt krakennel és neki 45-50 fokos, ez aggaszt egy kicsit, hogy nekem meg ilyen forró :/

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#30426) tpeter77 válasza Grózi (#30407) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia

Ty147 átköltöztethető szabványos 140*140 házba?
Ha igen, hogyan? Köszi.

(#30427) Grózi válasza Tumisz95 (#30424) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,még 7V-n járatva is segít egy front venti.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30428) Grózi válasza Thermy (#30425) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a 65-73 fok teljesen jó és azért ne keverjünk egy nonK procit egy K-sal-azért az alap 4,2/4,5 és 3,6/4,2-s órajel is számít.Első körben ha még nem tetted meg,akkor alul kéne feszelni a procit,mert ha minden auto-n van(Vcore/Vccin) akkor már ott nyersz bőven és ugye ez kéne hogy legyen az első lépés.
Az LF240 mint írtam is,nem drasztikus előrelépés csak a ház+vga+vrm szellőzésen is segít.
Mivel mindennek megvan a maga topicja és már szóba került minden-így azt javasolnám,hogy kezdésnek vegyél előre+felülre 3db TY-147A-t és látogasd meg a proci topikját,ahol segítenek a beállításban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30429) Grózi válasza tpeter77 (#30426) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Van belőle olyan változat is,de azt még nem próbáltam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30430) Thermy válasza Grózi (#30428) üzenetére


Thermy
tag

Értem köszönöm és bocsi az off ért, meg még azt szeretném kérdezni hogy honnan lehetne ezt beszerezni, mert sehol nincs készleten

[ Szerkesztve ]

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#30431) Johnyy


Johnyy
tag

Sziasztok!

Gyors segítség kellene, mert megőrjít a hátsó ház ventilátorom.

Ma egyszer csak a hátsó ház ventilátorommal (Fractal Design Dynamic GP14 140mm) lett valami, nagyon hangosan kerreg, olyan mintha beleérne valami, de nem ér bele semmi, meg mintha nem egyenesen menne (mint amikor a bicikli kerékbe nyolcas van).

Fractal Design Define R5 házról van szó, amit 2017 szeptember elején vettem újonnan.
A ventilátorok a ház ventilátorvezérlőjére vannak kötve, és az 5V-os állásban használtam őket.

Ma már próbáltam úgy elindítani a gépet, hogy a 12V-os állásban volt, ekkor is elkezdi egy idő után.

Úgy is próbáltam már, hogy ki volt kapcsolva a gép, és kézzel pörgettem, akkor is elkezdi egy idő után.

Az is érdekes, hogy ha pihen egy kicsit, akkor egy kevés ideig nem csinálja.

Szerintetek mi lett vele?

(#30432) Grózi válasza Thermy (#30430) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Innen: [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30433) Grózi válasza Johnyy (#30431) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A motor megpihent-mehet a kukába.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30434) juliensorel válasza Johnyy (#30431) üzenetére


juliensorel
senior tag

Elromlott, csapagy? Passz :D
Ha meger neked annyit akkor gariztasd a hazzal egyutt (gondolom csak ugy lehet, hiszen a hazhoz kaptad)
De sztem hagyd a francba es vegyel helyette egy jo 140es ventit, 4-5 ezerbol megvagy, idot sporolsz.

(#30435) Johnyy válasza Grózi (#30433) üzenetére


Johnyy
tag

A házra van 2 év garancia.
Szerinted akkor így kicserélik a ventilátort?

(#30434) juliensorel
Értem. Nem ér annyit.

Milyen 140es ventit ajánlanátok, ami bírja azt, hogy 5V-on üzemeljen?

[ Szerkesztve ]

(#30436) juliensorel válasza Johnyy (#30435) üzenetére


juliensorel
senior tag

Persze.

(#30437) Grózi válasza Johnyy (#30435) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nanoxia Deep Silence 1100 rpm
Aerocool Dead Silence 140 (a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Noiseblocker eLoop B14-2 vagy B14-3
Be Quiet Silent Wings 3 140

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30438) Johnyy válasza Grózi (#30437) üzenetére


Johnyy
tag

A Be Quiet Silent Wings 3 lesz a befutó.

Szerinted a PWM-essel járok jobban az alaplapról vezérelve (az első ventilátor maradna a ventilátorvezérlőn 5V-on), vagy a PWM nélkülivel a ventilátorvezérlőre kötve?

Ha a PWM nélkülivel, akkor még kérdés, hogy elég hosszú-e a kábele vajon?

(#30439) mihione


mihione
őstag

Sziasztok!
Adott egy nzxt s340 haziko viszont azt vettem eszre hogy az elolap levetelevel 5 fokkal csokkentheto a gpu es a proci homerseklete.Jelenleg a hozza adott gyari 120-as nzxt ventik mennek max fordulaton,kerdes hogy egy jobb 140-es ventivel javithato a legaramlas vagy mindenkepp modositani kell az elolapot mert keves friss levegot tud alul es felul levo resen beszivni?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#30440) Grózi válasza Johnyy (#30438) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mindenképp akkor jársz jobban ha szabályzod és nem fix fordulaton megy.Hátsó ventivel nem szokott gond lenni a kábelhosszal.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30441) Grózi válasza mihione (#30439) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ebben semmi meglepő nincs,nagyon zárt annak a háznak az eleje+a gyári ventik is hangosak,de legalább csekély a légszállításuk.
Ha teszel be előre 2 db 140-s minőségi ventit,azzal nyersz pár fokot-de az előlap azokat is nagyon lefogja.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30442) Tumisz95 válasza Grózi (#30427) üzenetére


Tumisz95
csendes tag

Remek, akkor veszek egyet. Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#30443) Johnyy válasza Grózi (#30440) üzenetére


Johnyy
tag

Értem, köszönöm a segítséget.

(#30444) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok!

Egy meshify c házba milyen ventiket érdemes venni ? :R

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#30445) #95590400 válasza #95590400 (#30417) üzenetére


#95590400
törölt tag

a négypines, ajánlásban lévő procihűtők általában hajthatóak 3 pin-ről is, vezérelve? mert most kipróbáltam a 4 pines mikroszerveres venti a 3 pines cpu fan -nal. leszabályozta azt úgy is. igaz, hangos maradt mint a fene visszavett fordulaton.
mert akkor asszem meg van oldva majd a történetem.
talán csak a tápra (FSP FSP500-60APN) kellene valami venti, mert megint úgy hallom, kicsit megint zörög, hiába zsíroztam le harmadszor is. mondjuk ezt elviszem valakihez forrasztani.

[ Szerkesztve ]

(#30446) Grózi válasza Compika (#30444) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nézd vissza az útolsó 50-70 hsz.-t,kétszer is volt porondon.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30447) Grózi válasza #95590400 (#30445) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Milliószor kitárgyaltuk,hogy bár szabályozható feszültségalapon pwm-s venti,ettől még nem tesz jót neki-így kerülendő.Vegyél 3 pinest és azt tudod normálisan szabályozni.
A tápventi cserének meg megvan a saját topicja,bár ott mostanában olyan emberek adnak eligazítást akik innen ki lettek tiltva egy időre..
Véleményem szerint abba a tápba egy 120-s BQ Pure Wings 2 tökéletesen megfelel.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30448) #95590400 válasza Grózi (#30447) üzenetére


#95590400
törölt tag

jó, de épp azzal küzdök, hogy konkrétan milyet, mert a 3 pinesekhez egyhez sincs írva, hogy cpu-hoz ajánlottabb, csak a 4 pineseknél. ha már vennem kell, akkor olyat kéne, ami nem tipikus házhűtő venti.
gondolom nem sokan küzdenek ezzel a problémával, hogy elszállt az alaplapi 4 pines csatlakozó. :DDD
3 pines BQ Pure Wings 2 jó a cpu hűtő lamelláira is?

[ Szerkesztve ]

(#30449) mihione válasza Grózi (#30441) üzenetére


mihione
őstag

Sejtettem :/
Akkor B verzionak marad az elolap modositasa,a muanyagot ki lehet vagni azzal kb 2-3 centit nyerek melysegben,hatha picit segit.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#30450) Grózi válasza #95590400 (#30448) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Oda inkább hasonló árban egy Coolink Swift2 1201-t ajánlanék.[link]
Vagy kicsit drágábban Aerocool Dead Silence(a Black Edition(az 3800FT) kivételével ledes,3 válaszható szín)120-t.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.