Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) d@vee


d@vee
őstag

Aktivátoros a windowsod ;]
Köszi az írást. Van is egy Win7 Pro-s matricás notim itthol és Win10 pendriveos telepítés után azt a kódot nem fogadta el. Kipróbálom majd ezt a módszert.

Ja

(#2) jbush


jbush
tag

Üdv!

Az OEM, tehát nem dobozos Windows-ok termékkulcsait elfogadja a Win10-telepítő, semmi szükség a frissítésre. Ha egyszer az adott gépen a Win10 aktiválva van egy 7/8/8.1 OEM kulccsal, a következő tiszta telepítés után termékkulcs nélkül is automatikusan aktiválódik, amint internetre csatlakozik a gép. Nem kell semmi egyéb hozzá.
Tapasztalat, nem csak úgy hallottam valakitől.

(#3) jbush válasza d@vee (#1) üzenetére


jbush
tag

Milyen 10-est telepítettél?
Az a matrica OEM (rajta van a gép gyártójának logója), vagy dobozos?

(#4) tope válasza d@vee (#1) üzenetére


tope
addikt

Win 10 Pro-t simán lehet aktiválni a Win 7 kódjával (ami a gép oldalán van felragasztva), legalábbis nem 1 gépet telepítettem fel így mostanában.

(#5) Alf65


Alf65
csendes tag

"ingyen lehetett váltani 7-ről/8-ról 10-re,majd ez az akció megszűnt"
Nem.
On-line, egy netes linkre kattintva lehetett indítani egy automata frissítést és nem kellett mindenféle fura boot eszközt gyártani hozzá.
Ahogy a cikkből is kiderül: az "ingyen" frissítés máig él, a megfelelő win 7-8-8.1 kulccsal aktiválható a megfelelő win10.

Gyakorlati tapasztalat:
- Valami fura oknál fogva nem minden kódot fogad el (és most nem arról van szó, hogy már felhasználták, mert az ugye egyértelmű)
- A win 7 esetében létezett, hogy a kulcs hardverfüggő volt, ez nem játszik.

Ha valaki biztos, hogy tiszta a a jelenlegi windóza, de nincs meg a matrica, a ProduKey programot (KÜLÖN van x86 és x64!)

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#6) jbush válasza Alf65 (#5) üzenetére


jbush
tag

A Showkeyplus is nagyon jó erre; kiírja a gép UEFI-jébe égetett kulcsot, és az aktuálisan telepített rendszer aktiválókulcsát is. Van belőle hagyományos és Store-ból letölthető verzió is.

(#7) st3v3np3t3r válasza jbush (#2) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

mint olvasható, a alany egy laptop a hozzá kapott windows 7-es matrica. Amit te írsz, azok korábban már konvertált kulcsokkal lehetséges.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#8) st3v3np3t3r válasza tope (#4) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

akkor erre ellenpélda az én laptopom, nekem nem fogadta el a windows 10 pro a win7 kulcsot...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9) st3v3np3t3r válasza Alf65 (#5) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem.
On-line, egy netes linkre kattintva lehetett indítani egy automata frissítést és nem kellett mindenféle fura boot eszközt gyártani hozzá.

Megszűnt! Mikor kiadták az eslő windows 10-et,akkor volt ez az lehetőség, ezt az akkor windows update advisor app is kiírta. Az általam leírt módszerhez sem kell mindenféle fura boot eszköz,ahogy te fogalmaztál :)

A win 7 esetében létezett, hogy a kulcs hardverfüggő volt, ez nem játszik. Igen, létezett, meg gyártó függő is. Mint látható,az én kulcsom Fujitsu, tehát elvileg ezt csak Fujitsu biosos gépre lehet feltenni, más gyártmányúra nem.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#10) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

A kicsit kótekedők kedvéért pontosítottam egy kicsit :)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#11) d@vee válasza tope (#4) üzenetére


d@vee
őstag

Tudom, fórumokon többen írták is. Nekem viszont nem ment a Pro sehogy sem Win7 Professional kulccsal :F

Ja

(#12) hege8888


hege8888
aktív tag

Engem az érdekelne, hogy hol az a hardverhatár ami alatt nem érdemes váltani, vagy frissíteni.
Pl. ha nincs 10-es driver, akkor megszi a heteshez gyártottat valahogy?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#13) st3v3np3t3r válasza hege8888 (#12) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az én laptopomhoz xp,vista és 7 meghajtók vannak, a legtöbb 7es és vistás meghajtót megeszi a 10,de működésben/funkcionalitásban lehetnek gondok. Nekem pl. a kijelzőn van 5db gomb, win7 alatt működik, tiszta 10zel látja az eszközt, telepíti is hiba nélkül, de nem csinál semmit, viszont így 7-ről 10re frissítve működnek. Továbbá van egy olyan funkció, ha kifordítom a kijelzőt tablet módba, akkor automatikusan 270°kal fordítja el a kijelzőt és sem megy tiszta 10 telepítés után.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#14) jbush válasza st3v3np3t3r (#7) üzenetére


jbush
tag

"Amit te írsz, azok korábban már konvertált kulcsokkal lehetséges." - Ezek biztosan nem olyan kulcsok, amelyek korábban már át lettek volna konvertálva. De nem célom hittéríteni; nekem működik, és ennyi :)

(#15) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Akinek még megvannak a régi ingyenes lehetőséghez letöltött frissítők (Microsoft-nál már nem elérhetők a határidők lejárta után), az próbálkozhat vele még. A hátrányos helyzetűeknek szóló lehetőség frissítője biztosan működik, aktiválódik is vele a Windows, lehet hogy a 2016 nyár közepéig élő leehtőséghez kiadott segédprogram is jó még. Ehhez is előtelepített Windows 7 kell, de a licenc 10-re vált, és később már lehet a W10-et telepíteni tisztán.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16) st3v3np3t3r válasza jbush (#14) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nem tudom, hogy ez az anomália alapján szelektálódnak egyes windows 7 kulcsok, hogy van amelyikkel működik a 10 aktiválása,van amelyikkel nem. Nyilván ez a leírt módszer annak szól,akinek nem működik.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17) Spet válasza Dilikutya (#15) üzenetére


Spet
addikt

Igen, csak itt nem szeretik, ha reklámozza az ember :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#18) Dilikutya válasza Spet (#17) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem érzem illegálisabbnak mint a Media Creation Tool-t. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) Spet válasza Dilikutya (#18) üzenetére


Spet
addikt

Hát ez élhető, az én leírásom meg nem volt az :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#20) lallr79


lallr79
friss újonc

Sziasztok!

Nekem több céges számítógépen is frissíteni kellene a WIN7 Pro rendszereket WIN10Pro-ra a közeljövőben. Annak idején, amikor ezeket a gépeket vettük (2-3 éve) már WIN10 Pro licensszel vásároltuk, de mivel a vállalati környezetbe nem volt illeszthető egy WIN10-es rendszerű gép, ezért akkor még egy WIN7 Pro kóddal telepítettem mindet (tulajdonképpen downgrade módon). Most nekem a WIN10 frissítésnél tehát rendelkezésre állna még fel nem használt WIN10 licenszkód minden géphez, de ugyanakkor nem tiszta telepítést kellene csinálnom, hanem olyat, ahol a felhasználói programok, beállítások, adatok, stb... átmennek az új rendszerbe, vagyis szerintem a MediaCreationTool lenne a jó megoldás. Ennél viszont, ha jól gondolom, akkor az új licenszkód nem adható meg, hanem a WIN7-ben levő kódot "konvertálja", vagy pontosan nem tudom mit csinál vele, de a frissítés után aktivált lesz a WIN10, csak nem azzal a licenszkóddal, amivel szeretném. Tud valaki erre valami megoldást? Ne kelljen teljesen új telepítést csinálni és fel tudjam használni a jogtiszta WIN10 kódjaimat.
Előre is köszönöm!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#21) Bird válasza Spet (#19) üzenetére


Bird
addikt

Pont Te jutottál eszembe amikor megláttam ezt a logouton.... :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#22) Dilikutya válasza lallr79 (#20) üzenetére


Dilikutya
félisten

Gépház/Névjegy és alul Windows-specifikációk: van termékkulcs módosítása gomb. Beírod, aktiválod, és kész.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) lallr79 válasza Dilikutya (#22) üzenetére


lallr79
friss újonc

köszönöm!

(#24) antal750


antal750
aktív tag

Sziasztok
Ha jól értelmezem ezt a MCT progit kell letölteni, és ez megkeresi és telepíti a 10 Windows progit?
Windows 7 van most a gépemen

[ Szerkesztve ]

(#25) Balu_tref13


Balu_tref13
csendes tag

Nekem működött tegnap (január 8.). Nagybátyám gépét frissítettem, 32bites Win7 Pro volt rajta. És Win10 Pro-ra frissítette. Bár nem volt egyszerű, mert elsőre egy hibaüzenettel zárva visszakapcsolt a Win7, valami program kompatibilitási hibával. Vagy a telepített Avira miatt vagy a Comodo tűzfal miatt, az nem derült ki. De 'clean install boot'-tal (MSConfig-ban állítottam át) viszont feltelepítette, és jó lett.

(#26) kusza80


kusza80
tag

Szia!
Azt szeretném kérdezni, hogy ha frissitem win10 re akkor le kell töltenem mindent vagy megmaradnak a programok és a letöltött fájlok?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#27) Balu_tref13 válasza kusza80 (#26) üzenetére


Balu_tref13
csendes tag

Nálunk például megmaradtak a programok és a fájlok is, csak a vírusírtó (Avira Pro) zavarodott össze, azt újra kellett telepíteni (azóta lemondtuk az előfizetést rá, és csak Defender megy)

Ettől függetlenül jobb biztosra menni és mentést csinálni előtte a fontosabb fájlaidról, adataidról!

(#28) st3v3np3t3r válasza jbush (#2) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#29) st3v3np3t3r válasza kusza80 (#26) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Frissítéskor minden program,adat megmarad. Csak azokat kell törölni, ami nem kompatibilis windows 10-zel.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#30) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Igaz régebbi téma és nem is teljesen arról szól amit kérdezek, de itt talán van rá válasz. Win 8-ról is lehet frissíteni 10-re? Arra is vonatkozott a Microsoft ezen akciója? Mert van egy gépem amin win 8 matrica és rendszer van. A win 7 pro-s gépeken lévő termékkulcsot elfogadja a win 10, azzal nem volt gond.

(#31) mexel válasza mexel (#30) üzenetére


mexel
veterán

Válaszolok is magamnak: letöltöttem a fentebb említett Showkeyplus progit, kiírta a kulcsokat és amikor bezártam már aktiválva is volt a windows :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.