Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) bigrock válasza golfnyeres (#900) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A legolcsóbb megoldás: 12V-os bedugós adapter + passzív PoE kábel.
Vagy aktív PoE feladó.

(#902) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Van egy gagyi IP kamerám, ami valamikor még működött is, csak rossz FW került fel rá.
Sajnos sehogy nem tudom helyreállítani, ebben szeretném a segítségeteket kérni.

A kamera típusa: IP-CAMERA-002A
Nehezen kiderítettem, hogy ez a gyártója: maygion.com

Ezen az oldalon van hozzá repair tool, amivel jelenleg próbálkozom.

A lényege az, hogy a kamera elindul és a hálózaton megtalálható lesz. Csatlakozni kellene hozzá a javító progival, de valamiért nem fogadja el a felhasználó nevet és a jelszót. Működik a kamera ftp szervere (ki is írja, hogy www.maygion.com a szerver neve), csak visszadob hibás felhasználó/jelszó üzenettel.
Mindent úgy csinálok, mint ahogy itt le van írva, de mégsem sikerül. Próbáltam már minden felhasználó/jelszó variációt, sajnos nem működik egyik sem.

Találkozott már valaki hasonló problémával?

Már ott tartok, hogy kidobom az egészet a kukába...

(#903) Spuri2000 válasza Lala6 (#902) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Miért nem kérsz segítséget a gyártótól?

(#904) Lala6 válasza Spuri2000 (#903) üzenetére


Lala6
őstag

Nem válaszoltak.

(#905) bigrock válasza Lala6 (#904) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Próbálj meg rendelni tőlünk további kamerákat. Rögtön válaszolni fognak. :DDD

(#906) kovy79 válasza bigrock (#905) üzenetére


kovy79
őstag

Ez a kínaiaknál tényleg mindig bejön. :) Be kell lebegtetni, hogy egy ügyfeled most szeretne 40-50db ilyen kamerát, de a kérdéseiben nem tudsz neki segíteni így lehet nem kellenek a cuccok.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#907) golfnyeres válasza bigrock (#901) üzenetére


golfnyeres
tag

Köszi. Ez megfelelő poe-s IP kamerának:

[link]

(#908) bigrock válasza golfnyeres (#907) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha ez kérdés volt, akkor a válaszom: Igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#909) K-pax19 válasza Greenbook (#895) üzenetére


K-pax19
újonc

Üdv!
Ok nem fix az ip cím. Hogyan lesz fix?

Köszi!

(#910) Spuri2000 válasza K-pax19 (#909) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Állítsd be kamerán belül, újraindítás és kész is.

(#911) bigrock válasza Spuri2000 (#910) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Csakhogy, mihelyt rádugja a rögzítőre, az automatikusan kioszt neki egy saját IP címet (szerk: legalábbis, mintha én már jártam volna így Techson PoE-s rögzítővel...)

[ Szerkesztve ]

(#912) kovy79 válasza bigrock (#911) üzenetére


kovy79
őstag

Közvetlenül a kamerában nem lehet IP-t beállítani?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#913) Spuri2000 válasza kovy79 (#912) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Elvileg kellene tudnia...

(#914) K-pax19 válasza Spuri2000 (#910) üzenetére


K-pax19
újonc

A kamerákat nem igazán érem el "kivülről". Ha bekapcsolom a rögzítőt az osztja ki az ip címet. Egyre jobban idegesít. Nem nagyon tudom elhinni, hogy nincs szoftverfrissítés egy ilyen cucchoz.

(#915) kovy79 válasza K-pax19 (#914) üzenetére


kovy79
őstag

Miért nem dugod rá a kamerát egy pc-re és állítod úgy be az IP-t?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#916) bigrock válasza K-pax19 (#914) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A kamerákat nem fogod tudni elérni kívülről egyesével ha direktbe a PoE-s NVR-re vannak dugva, csak a rögzítőt. Van egy áthidaló megoldás: Egy PoE switch a rögzítő és a kamerák közé és erre dugod a routert is. Csak ez +15K HUF.

(#917) K-pax19 válasza kovy79 (#915) üzenetére


K-pax19
újonc

Amennyire utánna olvastam a POE miatt a kamerák a rögzítőtől kapjk az energiát is. Tehát simán rádugva mondjuk a routeremre nem fog tápot kapni és nem fog működni. Vagy rosszul gondolom?

(#918) K-pax19 válasza bigrock (#916) üzenetére


K-pax19
újonc

Aha. Akkor az előző javaslatra gondolom ez a megoldás, így érném el e kamerákat PC-ről. Azt mondjuk nem értem miért is költenék még pluszban azért hogy "normálisan" működjön a rendszer amikor már kiperkáltam 250 E Ft-ot érte :((

(#919) kovy79 válasza K-pax19 (#917) üzenetére


kovy79
őstag

Ja, nem tudtam/figyeltem, hogy a kamerádon nincs külső táp lehetőség.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#920) bigrock válasza K-pax19 (#918) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ezt a kérdést én is feltettem anno a forgalmazónak, a válasz így hangzott: "...hát, ez így működik" :-(

(#921) K-pax19 válasza bigrock (#920) üzenetére


K-pax19
újonc

Ezek szerint neked is Techsonod van és rakosgatja a kameraképeket random?

(#922) bigrock válasza K-pax19 (#921) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Igen, üzemeltetek egy Techson-t egy ügyfelemnél, de ott a rögzítő hálistennek nem kevergeti random a kameraképeket. Annyi, hogy az általa beállított sorrendet nem lehet változtatni, illetve nem tudom egyenként elérni a kamerákat a netről.

(#923) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Mit ajánlanátok 15 ezer környékén?
Éjszakai kép jó lenne és szeretném, ha lehetne állítani az érzékenységet akár zónánként, mert árnyékos helyre kerülne és akkor riasszon, ha tényleg van valami, ne héba hóba!

Előre is köszi!

(#924) K-pax19 válasza bigrock (#922) üzenetére


K-pax19
újonc

Hát, ha nálam is megmaradt volna a legelső változat már annak is örültem volna. Akkor úgy nézem hogy nyögve-nyelve de csak fel kell keresnem a szervízt.

(#925) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, van egy kis problémám, egy már nem garanciális, de tökéletesen működő IP kamerával.
A linkelt képeken látható alkatrész a képérzékelője feletti lencse háza, illetve benne a lencse.
Nem tudom másnak mennyire kivehető a képekről, de megsérült a lencse felülete. (A lencse házának tetejét én karistoltam össze a kitekerés közben.)
Mivel úgy érzem egy filléres alkatrészről lehet szó, arra gondoltam szerzek valahonnét egy ilyen lencsét vagy egy komplett házat és máris tökéletesen működik a kamerám. Az egyetlen gondom, hogy azt sem tudom mit keresek...
Hol lehet ilyesmit beszerezni?

(#926) kovy79 válasza rover45 (#925) üzenetére


kovy79
őstag

Ez milyen kamera?
Ha valami egyszerűbb, akkor szerintem kizárt, hogy ilyen lencsét kapsz valahol.
Esetleg egy rosszat venni, megbontani.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#927) rover45 válasza kovy79 (#926) üzenetére


rover45
senior tag

Biztos akarod tudni? :D

[link]

(#928) kovy79 válasza rover45 (#927) üzenetére


kovy79
őstag

Huhh. :)
Én megpróbálnék a D-Link support-nak írni, hogy a szeretett, imádott kamerám megsérült, blabla, hátha lesznek olyan jófejek és küldenek egyet. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#929) bigrock válasza 8nemesis8 (#923) üzenetére


bigrock
Topikgazda

(#930) rover45 válasza kovy79 (#928) üzenetére


rover45
senior tag

Nem jönne az le hülyén, hogy 1 hete ők küldtek helyette egy cserekamerát, most pedig még én kérek alkatrészt a "rossz" javításához :B

(#931) kovy79 válasza rover45 (#930) üzenetére


kovy79
őstag

:DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#932) rover45 válasza kovy79 (#931) üzenetére


rover45
senior tag

Naugye :P

(#933) 8nemesis8 válasza bigrock (#929) üzenetére


8nemesis8
veterán

Annyit nem ér meg nekem, eddig is megvoltam kamera nélkül, csak nyáron használnám kb nyaralás alatt, évközben is elég ritkán!
Ilyesmire gondoltam, itt már zónánként és %-osan is megadható az érzékenység. Ezek nem jók? trendnet
Minősége nekem bőven jó 4-5 méterre elég ellátni bőven!

(#934) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Kérdésem a következő lenne: Azt szeretném ha a kutyát meg tudnám figyelni a munkából. Tudom, hogy erre elvileg IP kamera kellene, de nem lehet ezt egy egyszerű webkamerával megoldani? Nem kell, hogy rögzítsen, hanem, hogy valamilyen app segítségével éppen lássam mit csinál. 20-on ezreket nem tudok erre költeni, kókány megoldás is megfelelne. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#935) bozoli


bozoli
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék. Vettem egy hikvision IP kamerát, megy is szépen. Regisztráltam a No IP-n, megadtam a kamerában az adatokat. 1 napig működik minden. Aztán elveszíti a kapcsolatot. Ha nem kapcsolom be a számítógépet, és nem indítom el a DUC-ot, nem kapcsolódik újra.. Nem mindig leszek otthon, hogy beindítgassam aDUC programot. Biztos van más lehetőség. De mi........? Ebben kérném a segítségeteket.
Üdv!

(#936) EnDaN válasza bozoli (#935) üzenetére


EnDaN
tag

Wifin kapcsolódik?

Én wifis kapcsolattal jártam így, bár az egy Foscam kamera, de ha jól gondolom a probléma nem kamerafüggő hanem a wifi kapcsolatban és annak minőségében keresendő. Én ezt úgy oldottam meg, hogy egy időkapcsolóval minden nap újraindul a kamera és a router is amire csatlakozik. Nem túl elegáns, de messze van és amíg nem kábelezem be addig tökéletes :)

(#937) bozoli válasza EnDaN (#936) üzenetére


bozoli
tag

Szia!
Nem, nem wifi-n kapcsolódik, hanem kábelen. De a kamerát hiába indítottam újra. Csak a DUC indításával oldódott meg. De ez nem mindig megoldható......

(#938) aicon válasza bozoli (#937) üzenetére


aicon
senior tag

Mit takar a DUC?
Nekem is hikvision van, gond még nem volt vele.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#939) bigrock válasza bozoli (#935) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Port forwarding be van állítva a routerben? Vagy nincs is routered és direktben a PC-re vagy kötve a kamera?

(#940) rover45 válasza rover45 (#925) üzenetére


rover45
senior tag

Végre megtaláltam mire lenne szükségem: [link]
De a honlap webshopjában az írják megszűnt :s
Hol lehetne ilyet beszerezni?
A neve és típusa:

Sunex DSL756A-NIR-F2.8
DISCONTINUED! Sold until out of inventory. Low-profile plastic lens for 1/4" sensor, NO IR cut-off, EFL=3.4, F/2.8, M7x0.35

Valakinek ötlete?

(#941) bozoli válasza bigrock (#939) üzenetére


bozoli
tag

Szia!
Van routerem. SMC WBR 14S-N2 De én nem állítottam benne semmit. A hikvision-be állítottam be a DDNS-t.
És ennyi. Nem ott kellett volna? És mit állítsak a routerbe, no meg hol? Akkor most a DDNS-t melyikbe állítsam be?

(#942) bigrock válasza bozoli (#941) üzenetére


bigrock
Topikgazda

1. Adj a kamerának egy fix IP címet, (Pl: 192.168.0.100)
2. A kamerában kapcsold ki a DDNS-t.
3. A routerben állítsd be a port forwardingot, hogy a 80-as porton érkező kéréseket irányítsa az előbb beállított IP címre. (Firewall>virtual server) TCP és UDP is legyen.
4. A routerben állítsd be a DDNS-t és indítsd el a szolgáltatást. Ha minden OK, ki is írja a router, hogy "connected"
5. Ezek után, ha beírod a böngészőbe, hogy <sajatdomain.no-ip.org>, akkor a kamerának a webes felületét látnod kell.

(#943) bozoli válasza bigrock (#942) üzenetére


bozoli
tag

Szia!
Köszi, ezt kipróbálom, ha hazamegyek. Most pl. megint nem megy...... :(
Viszont nekem a Virtual Server a NAT -ban van nem a FIREWALL -ban. Bár ez lehet, hogy mindegy.
Ott megadhatok LAN Port-ot, meg Public Port-ot. Gondolom a LAN-t kell.
A DDNS-nél viszont nincsen hogy kapcsolódás. Gondolom újra kell indítanom az eszközt.
Remélem fog menni.........eddig is köszönöm.
Üdv.
[L:/dl/upc/2014-11/28/74876_pwwdlucfx0emm2xm_smc_virtual_serv.jpg](IMG:/dl/upc/2014-11/28/74876_pwwdlucfx0emm2xm_smc_virtual_serv.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#944) bozoli válasza aicon (#938) üzenetére


bozoli
tag

Szia aicon!
Neked hogyan van beállítva a kapcsolatod a kamerában?
Üdv: bzoli.

(#945) Yany


Yany
addikt

Sziasztok,

Valami ilyesmit keresnék:

Távolság: 15-20m
Éjellátás: kéne
Hálózat: drótnélküli (n, ac)
Szettben: 2db kamerával, minden üzemeléshez szükséges tartozékkal
Ár: Max. 50e Ft.
Látószög: nem szempont
Felbontás: nem szempont, az általános képminőség a lényeg.

Tudtok ajánlani valamit? Valami olyasmit keresnék, amihez már semmit nem kell külön megvenni, csak egy router kell alájuk, meg jár hozzá valami Windowsos és/vagy Androidos nézegető. A tipikus gagyi semmire sem való keleti cuccokat kerülném, annál egy "bocs, de ennyiért nincs normális" gondolat is nagyobb segítség. ;)

Köszönöm annak, aki tud rám szánni pár percet. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#946) bozoli válasza bigrock (#942) üzenetére


bozoli
tag

Üdv!
Na, úgy néz ki működik. Viszont a routert le fogom cserélni, más okok miatt is.
Tud valaki jó FTP szervert, ahova fel lehetne tölteni a kamera képeit, felvételeit? Lehetőleg próbaképp valami ingyenes kellene, aztán ha már tudom mekkora fileok (és mennyi) keletkezik valami olcsóbb fizetős is szóba jöhet.

(#947) bigrock válasza Yany (#945) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ennyiért max. ilyet kapsz. A 20 m távolság erősen határeset a LED-ek miatt. A kamera képe vállalható, de ez tényleg a belépő szint, max. VGA felbontás és 15 fps.

[ Szerkesztve ]

(#948) #79335424 válasza bozoli (#946) üzenetére


#79335424
törölt tag

Próbaképp csinálj egyet magadnak! Filezilla FTP szerver. Keress rá!

(#949) Yany válasza bigrock (#947) üzenetére


Yany
addikt

És ez a Tenvis ip391w milyen cucc? gagyibb, mint amit ajánlottál?

És ha kábeles a megoldás, akkor többet ki lehet hozni 50e-ből?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#950) Yany válasza Yany (#949) üzenetére


Yany
addikt

Kábelesből pedig ezt találtam: Floureon 900TVL Vajon ez mennyire vehető komolyan?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.