Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 18:07:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) 6120


6120
tag

Lépcsőház bejáratot szeretném figyelni egy ip kamerával. Beltérben lenne elhelyezve 3méterre az ajtótól; így kb nem kell a legdrágább...
Kérdéseim:
- ha mozgásérzékelős-fotózós módba állítom, akkor készít-e képet ha az üvegen kívül valaki babrálja az ajtót?
- a kínai 50dolláros kameráknak mennyire érzékeny a wifije? (ahová telepíteném a mobilon még 1-2 'csík' az erőtere a wifinek)
- az éjjellátó mód ilyen közelről mennyire 'égeti' meg a képen az arcot?

köszi

(#702) s0rT3d válasza 6120 (#701) üzenetére


s0rT3d
tag

Legtöbb kameránál állítható a mozgásérzékenység. Tehát elég precízen be lehet állítani, hogy milyen mozgás esetén legyen riasztás.
WiFi téren nem mondanám a legerősebbnek. Nálunk egy 300mbps 3 antennás wifi routernél 2 falon át kb. 5-10méterig látta a kamera.
Éjjel teljesen közelről ~1m távolságnál már szinte felismerhetetlen sajnos az arc. Sajnos egyenlőre még a drágább kategóriába van ilyen, hogy automatikusan szabályozza az infra ledeket.

(#703) 6120 válasza s0rT3d (#702) üzenetére


6120
tag

Köszi az infót!
A wifitől nem lettem sokkal nyugodtabb...
Van valami konkrét készülékre javaslatod, hogy mit vegyek?
Ezt néztem: http://www.aliexpress.com/item/Indoor-HD-Wi-fi-Security-IP-Camera-Wireless-720P-One-Megapixel-h-264-compression-IR-Range/1831321649.html
(elnézést, nem kűködik a Link gomb...)

(#704) s0rT3d válasza 6120 (#703) üzenetére


s0rT3d
tag

Az a baj a noname kamerákkal, hogy sok esetben borzasztó gagyi a szoftverük. Sok funkció használhatatlan, vagy bugos :( Persze a gyár mossa kezeit ez ügyben, ha kérünk új szoftvert.
Én inkább egy ismertebb gyártót ajánlanék pl.: Wansview, easyN, Foscam
Ezeknek már használható a szoftverük és adott esetben az ügyfélszolgálatuk is barátibb.

Persze ez próbát megérhet. Maga az adatai nem tűnnek rossznak és az értékelések is jók.

[ Szerkesztve ]

(#705) #79335424


#79335424
törölt tag

Én egy ilyet néztem ki. Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#706) bigrock válasza #79335424 (#705) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Olcsó, viszont én nem venném a fix 6mm-es fókusz miatt, ill. az optikai zoom és a H.264 hiánya miatt.

(#707) #79335424 válasza bigrock (#706) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Az optikai zoom hogyan kéne történjen? Nálam nem szempont a manuális vezérlés. A forgatás is előre programozott módon kéne történjen. Ennél a kameránál nincs realtime nézés. Csak mozgáseseménykor kéne rögzítsen. Sztem nekem bőven elég mondjuk az Mjpeg. Komoly méretcsökkenést csak deltaframe -ekkel lehetne elérni, méghozzá kétirányúakkal. Ahhoz meg kétmenetes kódolás kéne, amit nem hiszem, hogy egy ilyen kamera meg tudna oldani.

(#708) bigrock válasza #79335424 (#707) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A 6mm-es optika hátránya, hogy inkább a távoli dolgok lesznek láthatóak, nem elég széles a közeli látószög. Minél kisebb a kezdő gyújtótávolság az optikán, annál szélesebb látószögben lát a kamera, persze ez az olcsóbb optikáknál/kameráknál szép kis hordótorzítást eredményez... (pl. egy átlag optika 3-12 mm-es látószöggel bír, 1/3 CCD mellett)
Az MJPEG-től jóval tömörebb ugyan az MPEG, de a H.264 még ettől is gazdaságosabb, jobb minőség mellett. Ez főleg a felhőbe rögzítéskor, vagy kis feltöltési sávszélességnél (pl. GSM ) lehet mérvadó. Ha nem nézed real-time, csak mozgásérzékelés esetén rögzített képeket nézel vissza, akkor elég lehet az MJPEG is.

(#709) #79335424 válasza bigrock (#708) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Realtime nézés csak belső hálón lenne. Az meg Gigabites.

(#710) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Az olcsó kínai wifi-s webkamerákról mi a véleményetek?
Nem ipari célra használnám,csak biztonsági megfigyelésre.Van hasonló áron itthon is?

(#711) sbe561


sbe561
tag

Üdv!

Segítséget kérnék, mert babakamerát akarok itthonra barkácsolni (csak nappali használatra), hogy Androidos telókról el tudjuk érni. Illetve mikrofonja is legyen!
Lehetőleg minél olcsóbb megoldás érdekelne! :) Akár ali vagy ebay is játszik!

Köszönet előre is! ;)

[ Szerkesztve ]

(#712) #79335424 válasza sbe561 (#711) üzenetére


#79335424
törölt tag

Androiddal próbáltad már? Mármint, hogy a kamera legyen egy droid.

[ Szerkesztve ]

(#713) sbe561 válasza #79335424 (#712) üzenetére


sbe561
tag

Nem, de olvastam már róla, hogy kivitelezhető. Viszont nem akarom, hogy mindig működjön a kamera, és egyszerűbb megoldásnak tartom pl. hogy a feleségem csak bedug egy adaptert vagy felkapcsol egy elosztót és működik minden, minthogy a telefont babrálja, wifit ill. alkalmazást indítgasson az alvó baba felett, de majd megnézem, hogy mennyire macerás.

(#714) #79335424 válasza sbe561 (#713) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na várj! Én abból indultam ki, hogy erre a célra be kell szerezned vmi hardvert és ha véletlenül akad vmi régi droid a fiókban, akkor esetleg az is megteszi. Pl. az E-Robotba (ez egy Magyar automatizáló alkalmazás Androidra) nemrég került bele a hangdetektálás funkció. Ha a környezeti hangszint x ideig meghalad egy küszöbértéket (mondjuk felsír a baba), azt a program eseményként kezeli, amire tetszőleges művelet indítható. Persze ezer más lehetőség is van.

(#715) 6120 válasza s0rT3d (#704) üzenetére


6120
tag

És szerinted egy lépcsőházi megfigyelésnél mely funkciók az elengedhetetlenek? Mentsen képet inkább SD-re? Vagy inkább tolja fel a NAS-ra?
Ha esetleg leragasztanék néhány infra LED-et akkor az segíthetne a kiégésen? Tegnap rámértem és ~2,5méter van az ajtó és a kamera között...

(#716) sbe561 válasza #79335424 (#714) üzenetére


sbe561
tag

Köszi! Ez jó ötlet! Van egy plusz ZTE Blade I, csak épp kölcsönbe van adva, de majd megsürgetem, hogy kerüljön vissza és tesztelem a dolgot! ;)

(#717) huan


huan
őstag

Melyik a legjobb kameraszerver-program android alá?

(#718) #79335424 válasza huan (#717) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, de nem tudom, hogy milyen egy "kameraszerver". Sokféle szerverről hallottam már, de ilyenről még nem.

(#719) bekes.andras válasza huan (#717) üzenetére


bekes.andras
tag

"Kameraszerverprogram"... :F Ha arra gondoltál, amin monitorozni tudod a rendszered, esetleg elmenteni képet, akkor ettől jobbat nem találsz. Természetesen nem ingyenes, tessék leszokni az ingyenes szarokról.

tinyCam monitor PRO

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#720) huan válasza bekes.andras (#719) üzenetére


huan
őstag

Igen,arra gondoltam,ami működteti a kamerát és amire csatlakozni lehet távolról is.

(#721) bekes.andras válasza huan (#720) üzenetére


bekes.andras
tag

Nem, ez nem, és más program sem működteti a kamerát. A kamerák önállóan teszik a dolgukat, ki több, ki kevesebb szolgáltatással. Vannak megoldások, ahol az adatfolyamot rögzíteni tudod, és abban keresni, de ezek vagy PC alapú szoftverek kamerára vonatkozó licenc díjjal, vagy dedikált eszközök. Ez az Androidos megoldás bár felkínálja a lehetőséget a rögzítésre, erre mégsem javaslom. Ez arra jó, hogy rá tudj nézni mindentől függetlenül bárhonnan a több kamerából álló rendszeredre.

Rögzítésre dedikált eszközt szerezz be.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#722) huan válasza bekes.andras (#721) üzenetére


huan
őstag

Milyen olcsó megoldást ajánlasz erre a célra?

(#723) zs2994


zs2994
tag

hello
vélemény ? megdöglött a LAN rész ?

sziasztok ...
van egy jw0004-es wanscam ip cameram egy evig tokeletesen uzemelt.
most volt egy router cserem, meg athelyeztem a kamerat..
csinaltam a kameran egy resetet -gondoltam ujra beallitok mindent...
es jott a problema :
kamera osszekot laptoppal .es alul a helyi kapcsolat felkialtojeles . kuldott adat van , fogadott pedig 0
kamera ip search programja latja : de nincs ip-m - submask not match
Mit lehet ilyenkor csinalni?
koszonom

(#724) zs2994


zs2994
tag

a 723-as hsz. kiegeszitese kepekkel :
otlet valakinek?

(#725) EnDaN


EnDaN
tag

Sziasztok!

Tanácsot és javaslatot szeretnék kérni. Több helyen használok IP kamerákat amelyeket egy távoli saját szerveren rögzít egy Blue Iris. Ebbe a konstrukcióba raknék bele még egy kültéri, forgatható, wifi képes kamerát amelyet egy telek közepére viszonylag magasra szerelnék fel hogy belássa az egészet. IR ledek nem szempont, úgy sem lát messzebb 10-15 méternél a telek pedig nagyobb. Felbontás legyen legalább 720p. Árban inkább a középkategóriát céloznám meg, természetesen minél jobb áron van annál jobban örülök, de az ár ne menjen a használhatóság és megbízhatóság rovására :) Mit ajánlatok ilyen célra?

Köszi előre is :)

(#726) bekes.andras válasza huan (#722) üzenetére


bekes.andras
tag

Mármint a dedikált rögzítőre? Olcsó nem létezik, és úgy általában nincs, vagy rendszerint szar. :)

Nem tudom milyen, és mennyi kamerád van, de első körben azt kell tisztázni, hogy mire használod, mik az elvárások. (Üzlet, magánlakás, ipari terület, napi rögzítés, hónapos, időszakos)

Számít hány darab van, ezek egyáltalán milyen típusúak. Sok a nyitott kérdés. :)

Ha azonos típus, van-e a gyártónak rögzítője, az árban és szolgáltatásban megfelel-e, ha nem, milyen alternatív megoldások jöhetnek szóba?

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#727) bigrock válasza zs2994 (#724) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A routerre ha rádugsz egy DHCP-re beállított PC-t, annak kioszt IP címet a router?

(#728) zs2994 válasza bigrock (#727) üzenetére


zs2994
tag

szétszedtem az egészet ... majd össze... és most jó :) ilyet 2 hete ezzel szarakodtam, már majdnem kidobtam... :P amugy ekkora kotvány belsőt .,kialakítást, katasztrófa ,csájnaaaa..... :P
de már kint is van a teraszon, jött is az első riasztás... a macska :)

(#729) itg


itg
tag

Üdv!

Én két hete vettem egy ilyen kamerát:
[link]

Ma érkezett meg, csak éppen nem azt küldték, amit rendeltem.
Ezt küldték helyette:
[link]

Kíváncsiságból -mielőtt visszaküldöm- kipróbáltam:
- a kép szép
- ennél a fw-nél nem működik a nyelv választás, faszán kínai (több böngészővel kipróbáltam)
- belépve semelyik vezérlő gomb nem működik, beállításokat nem lehet módosítani (így az ip-t sem)
- telnet user/pw nincs megadva, pedig biztosan sokat segítene rajta:)

(#730) s0rT3d válasza 6120 (#715) üzenetére


s0rT3d
tag

A legbiztosabb a NAS-ra való rögzítés. Beltéri kameráknál elég egyszerű amúgy is is kiszedni az SD kártyát, meg ha esetleg leverik akkor nagyobb az esélye hogy meg is sérül.

Infraledek letakarásával végülis lehet kisérletezni, szerintem egy pár LED letakarásával ki lehet küszöbölni a problémát.

(#731) s0rT3d válasza huan (#722) üzenetére


s0rT3d
tag

Ha támogatják a kamerák az úgynevezett ONVIF szabványt, akkor már 30-35 ezerért lehet venni 8 csatornás dedikált rögzítőket.

ONVIF-ról kicsit bővebben: http://detektorplusz.hu/fajl.php?id=10987

(#732) s0rT3d válasza EnDaN (#725) üzenetére


s0rT3d
tag

Én ezt ajálanám:

http://www.cameradepo.hu/wansview-ncm-626w-forgathato-hd-wifi-kulteri-ip-kamera.html

Kültéri, forgathatós, 720P kamera. Magyar menüvel, elég kiforrt modell. Jobb oldalon van pár videó is a minőségéről.

(#733) s0rT3d válasza itg (#729) üzenetére


s0rT3d
tag

Telnet hozzáférést sajna nagyon őrzik amúgyis. Mi már párszor el akartuk kérni, mert olyan jó szoftvert küldtek ami letéglázta a kamerát és csak a telnet része élt. De persze inkább postáztak új alaplapot minthogy kiadják :)

(#734) zs2994 válasza s0rT3d (#732) üzenetére


zs2994
tag

[link]

mondom , hol láttam már "ilyet"... hát itt :)

[ Szerkesztve ]

(#735) itg válasza s0rT3d (#733) üzenetére


itg
tag

Gondolom a wifi-s is ilyen lesz.
Van rá lehetőség, hogy be lehessen jutni?
Szeretnék pár dolgot babrálni benne :)

(#736) s0rT3d válasza zs2994 (#734) üzenetére


s0rT3d
tag

Amit linkeltél csak VGA felbontású. Ráadásul VGA módba is csak 15 FPS-t tud.
Plusz a wansview-nél kicsit masszívabb wifi antenna van. De igen a ház ugyanaz.

(#737) s0rT3d válasza itg (#735) üzenetére


s0rT3d
tag

Eddig még nem nagyon adták ki nekünk se sajna. Mi is belenéznénk, meg esetleg könnyebben lehetne hozzá fejleszteni ezt azt. De ha esetleg jutottunk valamire akkor szólok.

(#738) itg válasza s0rT3d (#737) üzenetére


itg
tag

Köszi.

Még próbálkozok én is, úgyis be vannak xarva, hogy negatívot kapnak.:)

Ma leírtam nekik mit tapasztaltam azzal amit küldtek, rögtön válaszoltak, hogy ne aggódjak a wifis nem lesz ilyen.
Még azon se lepődtek meg, hogy 4600ft volt a postaköltség.
(mondjuk én annál inkább!)

Tök normálisak, komolyan mondom.

(#739) zs2994 válasza s0rT3d (#736) üzenetére


zs2994
tag

http://www.ebay.com/itm/Wanscam-CMOS-HD-H-264-Wireless-PTZ-Dome-Networkt-IR-Outdoor-IP-Camera-G9-/161364004163?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item25920b4d43

ez már 720-as :) sőt olcsobb is :)

[ Szerkesztve ]

(#740) EnDaN válasza s0rT3d (#732) üzenetére


EnDaN
tag

Köszi, ezt és az EasyN H3-V10R-t találtam. Amit te ajánlottál az szimpatikusabb, valószínű olyat fogok beszerezni :)

(#741) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, valaki esetleg használ olyan kamerát, ami legalább 1280*720ban rögzít és képes egy NAS-ra folyamatosan rögzíteni? Nem érdekel ha 3-5-10megás darabokra tördeli, csak folyamatosan tegye azt.
Jelenleg egy D-Link DCS-2310L kamerám van, de ez egy fos...

Fedett, védett kültérben használnám, POE kiépítve, NAS kiépítve, de ez csak mozgásra kapcsol be és akkor is csak olyan 10-15mp-et tud rögzíteni :s

Most eljutottam oda, hogy bármilyen márkátlan dolgot megvennék, amit úgy ajánlanak, hogy használják és bevált :)

Előzmény

(#742) bigrock válasza rover45 (#741) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Nekem azért furcsa ez a dolog, mert én üzemeltetek egy 9 db. D-Link 2210 kamerából és egy DNR-326 rögzítőből álló rendszert, ahol a kamerák HD-ben küldik az adatot az NVR-nek, ráadásul hangrögzités is van. Minden flottul megy, ügyfél a netről nézegeti az NVR-t...
A 2210 elvileg gyengébb mint a tiéd, ezért is furi a dolog...
Firmware OK? A belső hálózat nincs leterhelve nagyon?

[ Szerkesztve ]

(#743) HBO2


HBO2
tag

Üdv!

Olyan segítség kellene, hogy egy magánparkolót szeretnék ip kamerával megfigyeltetni és ha a mozgásérzékelője bejelez akkor hangot adjon vagy zenéljen a számítógépen. Láttam hogy ilyenkor e-mailt küldenek meg egyebek, de az nagyon kevés, mert addig sok idő eltelik. Tehát abban a másodpercben szeretnék a mozgásról értesülni. Tudnak a kamerák vagy a programok ilyet?

köszönöm

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

(#744) rover45 válasza bigrock (#742) üzenetére


rover45
senior tag

Szia, firmware rendben, hálózaton semmi nem megy, csak ez :)
Szerintem a különbség az NVR miatt van. Nekem is javasolták, hogy szerezzek be egyet, de egyszerűen makacsságból nem fogok beruházni rá. Inkább eladom a D-Linket és veszek valami márkátlan kamerát, ami remélhetőleg megtudja ezt a feladatot oldani :(

Netről nézegetem én is, ezzel nincs is baj, egyszerűen a rögzítés a bajom, ami NVR nélkül gyakorlatilag nem ér semmit.

(#745) s0rT3d válasza rover45 (#744) üzenetére


s0rT3d
tag

Sajnos amilyen kamerákkal találkoztam az addig ezeket tudta csak:

- X másodpercenként feltölt egy képet FTP-re
- Mozgás esetén képet/videót tölt fel

Legtöbben Synology NAS-al használják, ott lehet rögzíteni folyamatosan. De szerintem nincs nagyon olyan kamera ami 0-24-be továbbít távolra :(

(#746) rover45 válasza s0rT3d (#745) üzenetére


rover45
senior tag

Hát miattad lesz szép a napom :D

(#747) xigris válasza rover45 (#746) üzenetére


xigris
őstag

Szia! Nekem egy kamera van fent joinvision szofttal,azt hiszem van benne olyan lehetőség hogy folyamatosan rögzítsen ha gondolod akkor kipróbálom és megnézem neked.

(#748) rover45 válasza xigris (#747) üzenetére


rover45
senior tag

Szia, ha nem nagy gond, nagyon hálás lennék :)

(#749) xigris válasza rover45 (#748) üzenetére


xigris
őstag

Szia! Most néztem van olyan hogy beállíthatod hány órától hány óráig rögzítsen vagy elindíthatod manuálisan a felvételt és meg is állíthatod.
Csak olyan mintha letennéd az asztalra nem rögzítene a teljes képernyőn meg menne.

[ Szerkesztve ]

(#750) zoli_1989


zoli_1989
tag

Sziasztok!
Érdekelne a véleményetek egy TP-Link TL-SC2020 IP kamerával kapcsolatban!
Milyen a kép minősége?
Könnyű-e bekonfigurálni?
Válogat-e a routerek között vagy elfogadja ,mindegyiket?
Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.