Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 18:07:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) wgaborw válasza spiritex (#299) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

A D-Link esetében a kamera mellé jár egy ingyenes szolgáltatás, amit mydlink cloud-nak hívnak. Ennek pontosan az a lényege, hogy nem kell a routered meg a kamerádat mindenféle free DNS szolgáltatásra konfigurálni vagy különböző portokat nyitni. A kamera folyamatosan tartja a kapcsolatot egy központi szerverrel, és amikor Te szeretnéd bárhonnan megnézni a kamera képét, akkor Te is a központi szerverre jelentkezel be, és a kamerád és az okostelefonod vagy notid közti kapcsolat kialakítását a szerver lerendezi. Adatokat nem tárol, semmi ilyesmi, gyakorlatilag egy jól kialakított és automatikusan működő kapcsolatot épít fel a kamera és a Te eszközöd között. Mindezt természetesen titkosítva...

Személy szerint több ilyen kamerám is van, és eddig nagyon jól működtek...

G.

(#302) wgaborw válasza wgaborw (#301) üzenetére


wgaborw
tag

És még az előző posztra reagálva azért D-Link terméket is lehet ám találni vállalható áron:

Igaz nem éjjellátó, de WiFi és cloud és 640x480...

G.

[ Szerkesztve ]

(#303) spiritex válasza wgaborw (#302) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi szépen a részletes választ!
A 10e-es modelt hol árulják ennyiért? Elküldöd priviben? Mert Árgép szerint 15 a legolcsóbb helyen...
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#304) Immy válasza wgaborw (#301) üzenetére


Immy
őstag

Hányszor hallottam már ilyet :DDD
"Adatokat nem tárol, semmi ilyesmi"

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#305) wgaborw válasza Immy (#304) üzenetére


wgaborw
tag

MIért is állna érdekében egy taiwani gyártónak, hogy kismillió felhasználó adatait tárolja....? Ez nem kormányhivatal és társai... Egy HW gyártó....aki sajnálná arra a pénzt, hogy hatalmas storage kapacitásokat áldozzon be azért, aminek semmi értelme...
Lenne a kocsibeállómról 3 heti felvétele vagy mi? Minek?
EZ kb olyan, mintha elkezdenénk azon elmélkedni, hogy a mail-eket rajtunk kívül még hányan olvassák, mielőtt megnyitjuk őket... :)

(#306) spiritex válasza wgaborw (#302) üzenetére


spiritex
veterán

Megvettem és tökéletes!!! Köszönöm! Ennyi pénzért meg kicsit hihetetlen is!
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#307) wgaborw válasza spiritex (#306) üzenetére


wgaborw
tag

Örülök, ha sikerélményed van... Ez által kicsit nekem is... :)

(#308) spiritex válasza wgaborw (#307) üzenetére


spiritex
veterán

Kicsit még finomítanom kellett a Mozgásérzékelést, mert 90%-os beállításon minden felhő átvonulásakor, amikor kicsit árnyékba került a szoba, mindig küldött egy e-mail-t a rögzített képekkel.

Viszont most nagyon belejöttem az IP kamozásba, így kérdezném tőled, hogy van olyan D-Link IP kamera, aminek hangszórója is van? Tehát, hogy távolról oda tudjak szólni egy macskának, gyereknek, stb.? Ha van, melyik a legolcsóbb? Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#309) wgaborw válasza spiritex (#308) üzenetére


wgaborw
tag

Szia,

Szerintem a DCS-2132L jó lehet, cloud-os, microSD-vel bővíthető, beépített hangszóróval és mikrofonnal... [link]
Ja és ez már HD és IR LED-es...
G.

[ Szerkesztve ]

(#310) bigrock válasza wgaborw (#309) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Tanúsítom... Ügyfél ezen át hívja a pácienseit, teljesen jól működik.

(#311) wgaborw válasza bigrock (#310) üzenetére


wgaborw
tag

Mármint a betegeknél van ilyen kamera?

(#312) bigrock válasza wgaborw (#311) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Orvosi rendelő. Az ügyfélváróban vannak felszerelve a kamerák, így a doki látja, hogy mennyien vannak, plusz tudja szólítani is őket.

(#313) wgaborw válasza bigrock (#312) üzenetére


wgaborw
tag

Wahhh, 21. századi orvoslás.... :)

(#314) regos válasza wgaborw (#313) üzenetére


regos
tag

a kintiek meg nézik mit csinál a doki... :-)

(#315) spiritex válasza regos (#314) üzenetére


spiritex
veterán

Vagy, ha úgy hagyja a mikrofont, akkor még hallják is, hogy ha "gyógyít"...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#316) wgaborw válasza spiritex (#315) üzenetére


wgaborw
tag

Remélem nem nőgyógyász.... :D

(#317) bigrock


bigrock
Topikgazda

Lehet, hogy ezek után már be sem kell menni a rendelőbe, pl. végbéltükrözés esetén, csak odanyújtani a kamerának... :DDD

(#318) spiritex válasza bigrock (#317) üzenetére


spiritex
veterán

:DDD

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#319) heaven


heaven
tag

Sziasztok!

2 hónapja már kérdeztem, de végül nem sikerült megoldást találni:
Konfiguráltam egy 8 kamerás rendszert egy kis üzletben.
A központot rákötöttem Statikus IP címmel egy routerre, ami PPPoE internetet kap és DynDNS szolgáltatást regisztráltam.
Sikerült beállítanom a routerben a portforwardot 15961-es porttal és okostelefonnal az ingyenes NO-IP DNS segítségével látom is a képet otthonról a mobilomról.

Az otthoni számítógépre telepítettem egy CMS- Video Client programot, de ha beállítom ezt a 15961-es portot, nem akar működni az asztali gépen.

Mi lehet a gond?

(#320) heaven


heaven
tag

A kameraközpont NETWORK menüjében van két port:
Media port: 9000
Web port: 80

Ezek mik?

(#321) hzsolee


hzsolee
őstag

Ha jól sejtem ez nem video jel, hanem audió rögzítő?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#322) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok hátha tudtok nekem segíteni.

Van egy tl-sc3130g tp link ip kamerám. 5 éve vettem kb de még nem használtam (csak a vétel után kipróbáltam) most viszont kellene, de hiába kötöm össze vezetékesen a routerrel nem is látja hogy fel lenne csatlakoztatva :(

És mivel a wifi beálíltásokhoz megkéne adnom jelszót stb stb nem ártana :S

Valakinek esetleg valami ötlete?

Nyomtam már rajta a reset gombot is de semmi.

Sima patch kábellel kötöttem össze. Vagy crosslink kellene?

Köszi

(#323) spiritex válasza Songo (#322) üzenetére


spiritex
veterán

Szerintem előbb a CD-jét kéne megkereseni és elindítani a setup.exe-t. Ezeknek szokott lenni egy felismerő wizard-juk, ami nélkül nem megy semmi.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#324) kraftxld válasza spiritex (#323) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Általában sz@rt se szokott érni a CD :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#325) kraftxld válasza Songo (#322) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A resetelés után a 192.168.1.10-es IP címet kapja, ha nem ebben a tartományban van a géped akkor át kell állítani és utána tudod a böngészőből piszkálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#326) spiritex válasza kraftxld (#324) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem a fenti DCS-930L-es D-Link-emnél tökéletesen működött, és a kamerának még a LAN aljzata is le volt ragasztva matricával, hogy először indítsa el az ember a szoftvert. Először LAN-nal csatlakoztattam, majd a felismerés után, amikor rákérdezett, hogy hogy szeretném a jövőben használni, kábellel vagy wifi-n, akkor wifi-t választottam, beírtam a jelszót és mindent beállított maga.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#327) Songo válasza kraftxld (#325) üzenetére


Songo
senior tag

Orbitális nagy köszönet. csak tudnám hogy a sok gyökér ezt miért nem tudja kiemelve belerakni a user manualba?

(#328) bigrock válasza hzsolee (#321) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Rosszul sejted, ez egy 2x8 csatornás video grabber kártya.

(#329) hzsolee válasza bigrock (#328) üzenetére


hzsolee
őstag

Nem sok mindent találtam róla, de mindenhol az szerepel: audio capture. :F
Az oroszok is mintha annak telepítenék, meg máshol is audiót írnak.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#330) regos válasza hzsolee (#329) üzenetére


regos
tag

hasonló az enyémhez talán ! ??
[link]

(#331) spiritex válasza wgaborw (#302) üzenetére


spiritex
veterán

Szólni szeretnék az érdeklődőknek, hogy ma már döbbenetes 7450 Ft-os áron kapható ez az IP kamera, ami árgép szerint 16.000 körül van: [link].

Illetve lenne egy kérdésem:
Ha veszek még egy ilyen IP kamerát, azt be lehet üzemelni egy másik helyszínen? Tehát egy másik városban akár egy másik routerre kötve, de ugyanabba a D-Link fiókba regisztrálva? Ezt meg lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#332) csixy válasza spiritex (#331) üzenetére


csixy
addikt

Így van!
A miskolci Xescx-ban még egy darab maradt két nappal ezelőtt. Előtte kettő volt, de már csak egy van. :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#333) ManUnited válasza spiritex (#331) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Szia!

Megkérdezhetem hogy hol kerül ennyibe? Válasz akár privibe is jöhet, ha a fórumban reklámnak számítana. Köszönöm.

Üdv, ManUnited

(#334) wgaborw válasza spiritex (#331) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

A mydlink cloud fiókba egy felhasználó alá összesen 128db eszközt regisztrálhatsz... EZ akár lehet 128 különböző helyen is mindegyik más-más internetkapcsolaton.... A közs csak az account, ami alá beregisztrálod őket... Pont az a lényeg, hogy nincs gondod az internet kapcsolatokkal, azt majd a regisztrált account segítségével a mydlink szolgáltatás megoldja a háttérben...

G.

(#335) wgaborw válasza Immy (#200) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

A DViewCam egy 32 csatornás rögzítő is, felvenni is tud...
A DNR-322L és 326 között hardveresen nincs különbség... azt viszont nem tudom, hogy milyen alapokon nyugszik... én még nem mertem belenyúlni....

G.

P.S.: nem tom miért válaszoltam egy elég régi post-ra... :)

[ Szerkesztve ]

(#336) wgaborw válasza csixy (#332) üzenetére


wgaborw
tag

Sztem tuskó készletsöprés... :) Nem hiszem hogy folyamatos akció lenne, ahhoz nagyon lenyomták az árát....

G:

(#337) spiritex válasza wgaborw (#336) üzenetére


spiritex
veterán

Tudnál abban segíteni, hogy létezik-e hosszabbító kábel az adapteréhez? Mert olyan rövid a zsinórja, hogy nem ér fel oda, ahova szeretném. Jó lenne valami 3 méteres DC anya - DC apa kábel...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#338) spiritex válasza ManUnited (#333) üzenetére


spiritex
veterán

Tegnap már 4450 volt a tuskóban, nem tudtam ott hagyni...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#339) wgaborw válasza spiritex (#337) üzenetére


wgaborw
tag

Uhhhh.... Szerintem gyari nincs... DIY..😆;-)

(#340) wgaborw válasza spiritex (#338) üzenetére


wgaborw
tag

Nem semmi....

[ Szerkesztve ]

(#341) spiritex válasza wgaborw (#340) üzenetére


spiritex
veterán

Már be is üzemeltem, és sikeresen hozzá lehetett rendelni a meglévő D-Link fiókhoz, úgyhogy már 2 kamerát kezel egyszerre.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#342) spiritex válasza spiritex (#341) üzenetére


spiritex
veterán

Szerintetek.
Ha egy bejárati ajtó üvegére ragasztom belülről, akkor érdemes álcázni, eltakarni (mondjuk egy színes fóliát ragasztva elé), hogy csak a blendéje látsszon, vagy éppen ellenkezőleg az a jó, ha minél jobban látszik, mintegy elriasztásképpen?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#343) wgaborw válasza spiritex (#342) üzenetére


wgaborw
tag

Az miért jó, ha az ajtóa rakod...? Azért még nem büntettek meg senkit, hogy egy ajtó elé állt....

G.

(#344) spiritex válasza wgaborw (#343) üzenetére


spiritex
veterán

Azért, mert ha már valaki tudja, hogy belenézett egy kamerába, és elvileg tudja, hogy le van fényképezve, akkor meggondolja magát tuti és nem áll neki feszegetni az ajtót, nem?
Minden mozgásról ugyanis küldi a kamera a file-t. Amúgy hova kéne tennem? A szobába? Mondjuk ott van a másik! :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#345) bigrock válasza spiritex (#342) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha meg akarod fogni a rosszfiút, akkor álcázd a kamerát. Ha el akarod rettenteni, akkor épp ellenkezőleg.

(#346) Gsx-rr válasza spiritex (#342) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az üvegen nem teljes fénynél nem fog kilátni! Visszatükröződik a kép!!

Van valami jó kamerakezelő szoftver? Nem baj ha fizetős!
Az activeX-es megoldás nem működik valami jól!

[ Szerkesztve ]

(#347) bigrock válasza Gsx-rr (#346) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Sok ilyen van. Ha esetleg adnál több info-t a rendszeredről, biztos többet is tudnánk segíteni.

(#348) Gsx-rr válasza bigrock (#347) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Apexis J011
eddig 1 kamerám volt és a márka miatt gondoltam a második is ez legyen

[ Szerkesztve ]

(#349) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Az alapfelállás az, hogy egy boltban lenne elhelyezve egy D-Link DCS-2132L ip kamera, aminek a képe otthonra egy NAS-ra (Synology DS213j) kéne hogy eljusson a Surviellance Station-re. A kérdésem hogy ezt hogy a legegyszerűbb megoldani? Ha valaki lépésről lépésre le tudná nekem írni az nagyon jó lenne.

Köszönöm a segítséget, ManUnited

(#350) Gsx-rr válasza ManUnited (#349) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szia!

ez tényleg egyszerűbb ,mint mondjuk elolvasni az user manual-t?

Még képek is vannak!
http://www.dlink.com/-/media/Consumer_Products/DCS/DCS%202132L/User%20Manuals/DCS_2132L_Manual_v1_00_EN_UK.pdf

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.