Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) bozsokiandra


bozsokiandra
tag

Cotier TV-534 kamerával van valakinek tapasztalata?
Nagyon szép képe van, de a helyi nas-ra nem tölti fel mozgásérzékeléssel ftp-n a felvételt.
A mozgást érzékeli, de a nas logja szerint be sem lép ftp-n.

A storage menüben van olyan hogy local storage. Ha azt nem engedélyezem, akkor beszürkül az ftp-s is. De egyébként nincs sd kártya vagy usb csatlakozási lehetőség a kamerán.

(#1052) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Tud valaki valami jó kamerakezelő szoftvert ajánlani?

IpCamClient-et próbáltam ,de darabos a felvétel.

(#1053) EnDaN válasza Gsx-rr (#1052) üzenetére


EnDaN
tag

Blue Iris: én több mint egy éve használom több kamerával, teljes megelégedettséggel :) Egyetlen hátránya hogy nem ingyenes, de nekem semmi más nem vált be.

(#1054) BaLee válasza Gsx-rr (#1052) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ezt próbáld ki: [link]

ahhoz képest, hogy ingyenes nekem ez vált be eddig legjobban.

(#1055) Gsx-rr válasza BaLee (#1054) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Köszönöm Endan és Balee!

(#1056) Yany


Yany
addikt

Sziasztok,

IPCC B24. Lehet valahogy jelszóval védeni az rtsp streamet?
(a szokásos rtsp://user:pass@ip/... szintaxisra gondolok)

Ha kitolom a routeren az 554-es portot, akkor teljesen szabadon hozzáférhetővé válik a stream. Szeretném elérni kintről, de csak jelszó megadásával. Más megoldás is érdekel, a lényeg, hogy ne publikba menjen a stream. Van valakinek ötlete?

A másik ez az ONVIF, mivel tudom kihasználni az ONVIF kompatibilitást? Mihez kell ez a 1018-as port? Akármilyen androidos, vagy windowsos alkalmazást néztem, mindig az rtsp 554-es portjára csücsültek.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1057) Gsx-rr válasza Yany (#1056) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Milyen olcsóbb kamerát ajánlotok ami tud 30 fps-t.

(#1058) Yany válasza Gsx-rr (#1057) üzenetére


Yany
addikt

25 miért nem elég?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1059) Gsx-rr válasza Yany (#1058) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az is elég

(#1060) wrox


wrox
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék kiépíteni egy 2 kamerás figyelő rendszert otthonra.
Az elképzelésem:
2 db kültéri kamera. Úgymond a tető alá akarom felfogatni a deszkákra, olyan mintha a mennyezetre fogatnám. (nem tudom a szakszót. :) ) Tehát dómkamera kellene.
FullHD felbontás (ez jó lenne, hogy az arcok is kivehetők legyenek), éjjellátás szükséges, és ha lehet forgatni, az se gond :).
Szeretném elérni telefonról, hogy ránézzek a házra, illetve szeretném, hogy rögzítsen, ha esemény van.
Wifi nem kell, vezetéket húznék ki. A rögzítést ha lehet, akkor nem számítógépre kellene, mert nem akarom, hogy menjen folyamatosan a gép. Felhőbe se nagyon szeretném, mert a feltöltési sáv széllesség nem olyan hatalmas. Illetve még ami jó lenne, hogy számítógépről vissza lehessen nézni ha félvétel készült, gondolok itt arra, hogy ha SDre rögzítene, akkor ne kelljen kiszedegetni a kártyát..
Kb 150-200 ezret szánnék rá. szerintetek megoldható? Ha igen esetleg konkrétumot tudtok ajánlani? Nem fontos a magyar forrás, de a garancia miatt jobb lenne.
Köszönöm.

(#1061) bigrock válasza wrox (#1060) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Én így csinálnám:
Fix dome: [link]
Kell hozzá egy passzív PoE átalakító
Egy 12V, 1,5 A tápegység
Egy router, amire lehet USB HDD-t akasztani, pl:
[link]
Egy USB 500 GB HDD
X m. UTP kábel, csatlakozók stb...
Ez 2 db. kamera esetén kb. 130-140K HUF bruttó
Esetleg router és HDD kombó helyett önállló NVR (ez célhardver, a leginkább javasolt):
[link]
Vagy, ha SD kártyás megoldást akarsz:
[link]
Ez tud SD kártyát fogadni, de arra csak állóképet tud menteni, pl. mozgásérzékelés esetén. Ami mozgóképet is tud az egy db kb. 100K HUF. Ezeknél akkor nem kell a router, hdd.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1062) Spuri2000 válasza wrox (#1060) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Szerintem az éjellátás felesleges,mert az arcok nem lesznek kivehetőek, így csak az fog látszódni, hogy kirámolják a házat. Többet érhet, ha mozgás esetén felkapcsolódik a villany és annak a fényénél már sok minden felismerhetővé válik.

(#1063) wrox válasza bigrock (#1061) üzenetére


wrox
senior tag

Köszönöm a válaszod, segítséged.
Én is valami hasonlóra gondoltam.
Mindenféleképpen be kell iktatnom egy switch-et, a POE switch jó megoldás lenne?
Az objektívnél a 4.2 mm elég? (minél kisebb, annál jobb, igaz?)
Valószínű, hogy az NVR-t fogom választani. Ezt simán csak összekötöm a switch-el, amin az eszközök lógnak, megadom az IP ket, és ennyi ? Persze csak az alapkonfigurálásra értem, hogy elérjem a kameraképeket.

(#1064) wrox válasza Spuri2000 (#1062) üzenetére


wrox
senior tag

Igazad van, szerintem lesz LED fényvető mellé. Az lesz az igazi, na meg elriasztásnak sem utolsó. :)

(#1065) bigrock válasza wrox (#1063) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A Poe switch tökéletes megoldás, akkor nem kell tápegységekkel bajlódni.
A 4.2 mm objektív határeset, inkább távolra jó, mint széles látószögű. kb. 15 000 Ft-tal drágábban kaphatsz Varifokális optikával ellátott kamerát, ami 2,8 mm-től indul.
Az NVR-t és a kamerákat egy IP címtartományba teszed, ráragasztod a switchre és működni fognak.
Arra vigyázz még, hogy ha rögzíteni is akarsz, akkor az NVR-be kell egy HDD-t tenni.

(#1066) wrox válasza bigrock (#1065) üzenetére


wrox
senior tag

A 2.8 as objektívvel rendelkező kamerának melyiket javasolnál. Néztem ezt az oldalt, de nem találtam sajnos.
FHD felbontásnál egy 1 TB -os HDDre hány nap felvétele fér kb?
Ha tele lesz, akkor hogy történik a törlés? (csak mert gondolom ez egy fájl lesz?)

(#1067) wrox válasza bigrock (#1061) üzenetére


wrox
senior tag

Sajnos a Power Biztonságtechnikától nem vásárolhatok, mint magánszemély, az ajánlott kamerát meg máshol nem találom, ezért kérdeznem, hogy jó alternatíva? Normális márka ez a Sec-cam?
NVR

Kamera

(#1068) bigrock válasza wrox (#1067) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Nagy csodák nincsenek, szerintem nagyjából van 3 féle olcsóbb optika, meg CCD gyártó a világon, és mindegyik kameragyártó tőlük vásárol, csak máshogy címkézi fel, meg más firmware-t gyárt hozzá... Ha tényleg 3 év garit adnak hozzá, akkor érdemes megvenni. Amit linkeltél, azon is 4mm az objektív.
Én inkább a Sec-CAM SCI-TMP201VF csőkamrát venném.
Az 1 TB HDD FHD felbontással, 2 kamerával, átlagos mozgások esetén, jól beparaméterezve szerintem 2 hetet simán rögzít. Ha betelt, akkor egyszerűen felülírja a régebbi rögzítést és megy tovább.

(#1069) vendingo


vendingo
veterán

Remélem tudtok segíteni.
Egy 14nm-es üzlethelyiségbe szeretnék 2 db kamerát.
Számítógép és wifi is van a boltban, minden megoldás érdekel.
Milyen lehetőségek vannak?

Az egészre ~ 50-60 ezret szánnék.
Legalább az egyik kamera tudjon gyenge fényviszonyokban rögzíteni (lehetőleg mozgásérzékelős)
A másik kamerának nem kell sötétben látnia, nem kell belőle mozgásérzékelős, az folyamatosan üzemelne.

Relatív sürgős lenne, mert tűnnek el a dolgok :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1070) wrox válasza bigrock (#1068) üzenetére


wrox
senior tag

Igazad van, tényleg jobb a csőkamera.
A linkelt NVR-el gondolom rendesen együtt fog működni, látni fogom egyszerre a 2 kamera képét kicsiben. Ugyanúgy, mintha a TechSon párost venném, értem ezalatt, hogy ugyanazt tudja a sec-cam is, nem?

(#1071) bigrock válasza wrox (#1070) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Az alapvető funkciókat mindegyik eszköz ugyanúgy tudja, úgyhogy nem fogsz mellélőni.

(#1072) wrox válasza bigrock (#1071) üzenetére


wrox
senior tag

Köszönöm szépen a segítséged, akkor bevállalom a Sec-Cam-ot. :R

(#1073) moseras


moseras
tag

Sziasztok!

Ehhez a rögzítőhöz:

[TechSon TC-DVR MN3004 SDI]

tud valaki ajánlani valami jobb minőségű mikrofont ? (nem kell profi, de alacsony zaja/torzítása legyen, mondjuk 10-12 kHz-ig). Továbbá mekkora távolság lehet a rögzítő és a mikrofon között ?

Köszi!

(#1074) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Van felszerelve 3 db techson kamera a házunkra! Minden jó, csak egy kérdésem lenne. Rákötöttem a hálózatra és iphone-on szeretném használni, ehhez le is töltöttem a megfelelő programot: SuperLivePro-t. Nos ott a bibi, hogy látom is a telón működik, de csak addig amíg a saját hálózatomon vagyok... LTE vagy más wifi -s hálózatról már nem tudok belépni! Mit kell beállítanom hozzá?

Köszönöm

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1075) bigrock válasza Sickboy25 (#1074) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha egyenként a kamerákat akarod kintről nézni, akkor minden kamerában be kell állítani egy egyedi port számot, ezt a routerben port forwardinggal kiforgatni és netről lehet nézni. Ha van NVR is, akkor elég abban ezt megcsinálni és ezt fogod a neten látni.

(#1076) Sickboy25 válasza bigrock (#1075) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszönöm

Igen van NVR. De hol kell benne beállítani?

Mert ez a a telefonos alkalmazás csak belépésnél kér egy felhasználói nevet, jelszót és a server IP címét! És ha belépek ugyanazt a felületem kapom, mint az NVR-ben...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1077) wrox válasza Sickboy25 (#1076) üzenetére


wrox
senior tag

Azt a IP címet, portot, amin az NVR-t eléred, ki kell publikálnod a nagyvilágba. (Port Forwarding) Ezt a routereden tudod beállítani. Illetve ha nem fix a publikus IP címed, akkor egy dinamikus DNS szolgáltatást is be kell állítanodm regisztrálnod. Ezt a routerednek támogatnia kell. (DynDNS)

(#1078) Sickboy25 válasza wrox (#1077) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszönöm a választ... Van egy-két sötét folt ebben, de megpróbálom megcsinálni!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1079) wrox válasza Sickboy25 (#1078) üzenetére


wrox
senior tag

Szivesen. Szólj, ha elakadsz.

(#1080) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok.

E-bayről szeretnénk egy 3-4 kamerás IP rendszert rendelni. A kamerák nagyjából megvannak hogy melyikek lennének, viszont a felvevővel gondban vagyunk.

Tudnátok ajánlani egy 4/8 csatornás merevlemez képes eszközt ami vezetékes IP kamerákról tud rögzíteni?

Köszönöm szépen.

(#1081) bigrock válasza Songo (#1080) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Kamera és protokoll függő a dolog.

(#1082) Songo válasza bigrock (#1081) üzenetére


Songo
senior tag

Nagyjából minden kamera ami kivan nézve ezen adatokkal bír: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1083) Pól2 válasza wrox (#1079) üzenetére


Pól2
csendes tag

Nekem egy Hikvision DS-2CD2512 kamera van felszerelve a hétvégi házra a bejárathoz, ami ugye mozgásérzékelős kb. 10 méterre lát éjszaka,nappal kb. 30 méterről már indítja a felvételt. 32 Gb Sd kártyára veszi a mozgást ami kb 30 napig elég, ha betelik a régebbit felülírja. Élő képet is ad ,ha számítógéppel összekötöd.
Az éjszaki felvételt minőségét kombináltam szintén 20 W-os LED mozgásérzékelővel, aránylag tökéletes felvétel éjszaka is, nappal színes, jó minőségű felvételt készít. Mindezt a fényvetővel együtt 70 ezer Ft-ból megoldottam.
2 év garancia,a készülékre, a kamerát a kis méreténél fogva el lehet rejteni,szinte észrevehetetlen csak az optika látszik nagyon közelről, a többi burkolat alatt.Az áram és a telefonvezetéket a helyszínre kivezettem, így a készülékhez nem kell hozzányúlni.

[ Szerkesztve ]

(#1084) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, a keresőt használva láttam néhány "babafigyelő" use-case-t, de relatíve kevesen hoztátok fel. Hamarosan viszont szükségem lenne egy ilyesmire.:)

Nem mondom, hogy túl sok időt tettem bele a keresésbe, de olyan órácskát biztosan. Van minden a piacon, sok szemét is.:( Ami kb. érdekel:

- Legalább 720p-t tudjon
- Nightvision
- Hálózatról elérhető (mondjuk ez adja magát az IP kamera topikban...)
- Megfizethető ár
- Ha lehetne mozgatni, zoomolni az csodajó extra lenne, de igazából ahogy nézem, ez a feature eléggé üti az előzőeket (ha HD-s és mindezeket tudja, akkor már nem annyira megfizethető)

Most a Dlink DCS-825L modellje tűnik befutónak, 100 euró körül lehet megvenni az amazonnál. Van ezzel a modellel bárkinek valós tapasztalata? A szoftverét a review-kban szidják, mint a bokrot.:/

(#1085) wrox válasza wrox (#1072) üzenetére


wrox
senior tag

Megvettem a szettet. Ami előszőr feltűnt a rögzítőnél, hogy valami idióta készítette a szoftvert rá. (nem következetes)
Ha közvetlen a rögzítőt teszem a monitorra, és azt nézem, akkor szép a kép. Ha sz.gépre feltelepítem a CMS szoftvert, akkor ott is szép a kép. Viszont ha el szeretném érni webes felületen a rögzítőt, akkor valami ocsmány a kép Chrommal is és explorerrel is, operán picit jobb a helyzet. (ez eddig belső hálózaton van). Viszont visszanézni, rögzítőt konfigurálni nem tudtam a böngészőn belül. (a Quick time-os plugin is megér egy misét, nagyon sz*r). Ha publikus netről akarom elérni, akkor konkrétan csak bejelentkezni tudok a rögzítőre, mikor kiválasztom az egyik kamerát, akkor csak elkezd futni a quick time plugin, szép kék ikon, beteríti a képernyőt, és megáll egy idő után. Telefonról meg abszolút nem tudom elérni a javasolt szoftverrel. A kamera képe szép, de a rögzítő egy katasztrófa. Szerintem visszaviszem, b*sszák meg. Még holnap felhívom azért őket, hogy mit mondanak rá.

(#1086) egykettő


egykettő
aktív tag

Sziasztok!

Van valaki aki próbálkozott már hackelni techson dvr-t?
Konkrétan egy ilyen tc dvr ss3004h 960h típusút szeretnék linux alól nézegetni. Csak windows és ios plugin van hozzá illetve android programokkal is komunikál.
Én leginkább parancssorból szeretnék élőképet kilopni a dvr-ből, természetesen a dvr a tulajdonomban van, felhasználónév és jelszó is megvan.

(#1087) bigrock válasza egykettő (#1086) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Nem fog menni, Windows-os activex plugin kell hozzá. Virtualbox, vagy WINE telepítésével megoldható.

(#1088) egykettő válasza bigrock (#1087) üzenetére


egykettő
aktív tag

egyelőre nem is boldogulok, pedig biztos lehet, tuti van valami protokoll amit használ, mert egy csomó androidos progi is van ami meg tudja jeleníteni a képet.

(#1089) sztikac válasza egykettő (#1088) üzenetére


sztikac
őstag

Itt a protokoll leírása:

[link]

(#1090) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

UPC régi modem/routere meghalt, kaptunk egy újat, azóta sötétségben vagyok.

Wanscam kamera. Reseteltem.

Kam beállítások:

DHCP kikapcs
IP addr: 192.168.1.101 (kamera ip cime)
Subnet: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.1.1 (router ip cime)
DNS Server2: az internet kapcsolat ip cime
http port: 98

Routerben port továbbítás:
Nyilvános portok továbbítás 98-98, Cél IP cime: 192.168.1.101, Célportok 98-98, protokol TCP

Helyi hálón belül a kamera működik a 192.168.1.101:98-as cimen. "Internet kapcsolat ip cime":98-as porton a kapcsolódás sikertelen.
Ha jól emlékszem helyi hálón belül a 192.168.1.1:98-on is működnie kéne ha minden rendben, de mégse.

Ötlet mit ronthattam el?

Ami érdekes, hogy a kamera beállításokban DNS Server2 szerepel, nem sima DNS Server. A modem/router beállításokban van "1_DNS_Kiszolgáló", alapértelmezettként 192.168.1.1
"2_DNS_Kiszolgáló": 0.0.0.0. Nem tudom ezek kavarhatnak-e valamit.

Router és kamera újrainditás már volt.

(#1091) krealon válasza (Bundás) (#1090) üzenetére


krealon
veterán

"Helyi hálón belül a kamera működik a 192.168.1.101:98-as cimen. "Internet kapcsolat ip cime":98-as porton a kapcsolódás sikertelen."

Ha az utobbi kapcsolodasi problema a helyi halozatrol jelentkezik, akkor az csak a NAT-loopback hianyat mutatja router-ben. Az internet iranyabol (mobilinternet, VPN, masik szolgaltato, stb) kellene a kapcsolodast megkiserelni.

(#1092) bigrock válasza (Bundás) (#1090) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Én a DNS-t átállítanám 8.8.8.8-ra és/vagy 8.8.4.4-re.

(#1093) (Bundás) válasza krealon (#1091) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hm, valóban. Helyi hálón belül nem tudom elérni, de külsőn úgy néz ki működik. Érdekes, mert a régi modem-router kombóval nem állt fenn ez a jelenség, bár a linked nem futottam végig;ha az szolgál konkréten erre is magyarázattal.

bigrock: hogy érted ezt a DNS átírást? A routerben a 0.0.0.0-ák helyett?

(#1094) bigrock válasza (Bundás) (#1093) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Igen. Ez a Google publikus DNS-e.

(#1095) (Bundás) válasza bigrock (#1094) üzenetére


(Bundás)
addikt

És szabad tudni miért lenne érdemes beirni azt? :U

(#1096) Vladiszlav


Vladiszlav
újonc

Sziasztok!

Még mindig van egy GP-280 IP CAMERA típusú szerkentyűm. Kaptam. Csak így egymagában...
És nem tudom beüzemelni. Egyszer már kaptam választ, ami hasznos volt csak a hozzá nem értésem miatt kevés.
Nincs hozzá semmilyen programom amivel életet lehet verni bele.
Keresnék egy programot, ami összehozza a pc-vel, routeren keresztül.
Ha megoldható program név kellene, esetleg link.

Köszönöm, további szépet :)

(#1097) krealon válasza Vladiszlav (#1096) üzenetére


krealon
veterán

Errol a kamerarol van szo?
http://www.edigital.hu/Kamera/GP-280-IP-kamera-p46994.html

Mert ehhez elvileg ez a hasznalati utmutato: ps_2359GP-280_HU_manual.pdf

Itt van a progi hozza es ugy latom ugyanaz a kezikonyv.

(#1098) bigrock válasza (Bundás) (#1095) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Csak egy ötlet volt :) nekem így van beállítva és működik a távoli elérés.
szerk: ill. a port forwarding-nál TCP/UDP van beállítva.
A routert eléred a külső IP címről?

[ Szerkesztve ]

(#1099) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok most terelgettek ide.
Lenne egy kérdésem: vMEye vagy valami hasonló progi asztalira lenne? Állandóan nyitva kéne lenni itthon(sajnos) hogy lássam a benti mozgást, de a mobilom használnám másra is.
amiket eddig leszedtem, kéri a kamera tipusát is de fogalmam sincs róla hogy milyen, pedig én tettetem fel :D

szerk: megvan a doboza: ip camera justica IIP-L3100F

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1100) aram01 válasza aram01 (#1099) üzenetére


aram01
nagyúr

pár kép a dobozokról:

ezzel beljebb vagyunk?
bocs a minőségért :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.