Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) s0rT3d válasza spe88 (#1499) üzenetére


s0rT3d
tag

A mozgásérzékelést én nem bíznám ez esetben a kamerára. Jó funkció, de rengeteg fals riasztást generál. Eggyel jobb választás a beépített PIR szenzorral rendelkező kamera, de ott is előfordul, hogy fals riasztás érkezik.

Ilyen IP kameráról nem tudok, ami ezeket egybe tudná, de szerintem esetleg egy központi riasztó + PIR + kamera kombináció jó lenne erre a feladatra. Viszont az miért probléma, hogy a kamera folyamatosan működik?

A PIR érzékelné a mozgást, amit továbbítana a riasztónak. Ha nem írták be a kódot, akkor az továbbítja a kamera riasztó bemenetére, amivel elindulhat a rögzítés vagy képtovábbítás. A riasztó meg akár SMS-t is tud küldeni, illetve felhívni egy adott számot.

(#1502) spe88 válasza s0rT3d (#1501) üzenetére


spe88
senior tag

PIR szenzorral egybeépített kamerára gondoltam amúgy!
Meg elvileg ezek tudnak is küldeni mailt, vagy felhívni!

Mondjuk azt én sem tudom, hogy a biztonsági kódot hova lehetne beírni, ha nincs semmi konzol. Valószínűleg tényleg kéne valami riasztó, vagy vmi külső eszköz, amit egybe kötök a PIR szenzorral és ahogy mondtad a riasztó aktiválja a kamerát!

Amúgy azért gondoltam, hogy ne menjen folyamatosan a kamera, mert bár a NAS arra van hogy mindig menjen, menni is fog viszont nem akarom, hogy a HDD benne 0-24-ben vagy legalább is míg ott nem vagyunk menjen. Csak akkor használnám a NAS-ban lévő HDD-t kamera által rögzített képek tárolására és a rákötött routerrel a képek továbbítására, ha csak úgy meg akarom nézni, hogy mi folyik ott ahol a kamera van. Pl. kollégák dolgoznak-e stb.

Ha közbeiktatok egy riasztót, amibe be lehet ütni a kódot, akkor menni fog minden, amit leírtam?

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#1503) Greenbook válasza spe88 (#1502) üzenetére


Greenbook
tag

Kipróbált kamera ( DH-IPC-K200W ) verziója.

Saját PIR-el rendelkezik, felvétel indulhat mozgásérzékelésre, HANGRA!!!.....
Saját LED megvilágítása van ami tetszés szerint kapcsolható, kapcsoltatható.
( Nem IR fényforrás, normál fehér erős LED világítás.)

Nagyon jóféle eszköz!

:C

http://csatlakozok.atw.hu

(#1504) s0rT3d válasza spe88 (#1502) üzenetére


s0rT3d
tag

Szerintem akkor mehet a dolog. Egyedül a kamera ki/be kapcsolása ami kicsit kérdéses. Mert a kamerának kell durván fél perc mire feláll rajta a rendszer. Tehát, ha mozgás történik lesz egy durván fél perces idő, amit a kamera nem tud rögzíteni. Ezt akár meg lehetne úgy csinálni, hogy ha mozgás történik és hagyni pont fél perces késleltetést, hogy beírja-e a kódot. Ha nem írta be akkor indul a felvétel.

Kamera táp fel/le kapcsolására kell még valami relés trükk. Hogy ha érkezik a PIR-től a jel, akkor kapjon tápot a kamera, illetve időzítve pár perc múlva kapcsoljon is ki.

(#1505) spe88 válasza s0rT3d (#1504) üzenetére


spe88
senior tag

Ha kell a kamerának fél perc, hogy felálljon, akkor az egész ki/be kapcsolást hagyom is és végig menni fog!

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#1506) Gondwana válasza s0rT3d (#1504) üzenetére


Gondwana
addikt

Engedelmeddel ROTFL :DDD
Csak hogy érzékeltessem: ùgy cserélünk villanykörtét, hogy megkérünk két izmos baràtunkat, hogy emeljék meg a hokedlit amin àllunk és miközben fogjuk az égőt, megindulnak körbeforogni.
Ha PIRrel akarod kapcsolgatni, olyan kameràt keress, amin Alarm-in is van, nem csak Alarm-out, erre programozhatod a rögzìtés indítàsàt. Ha Mòricka-megoldàssal akarod megoldani, akkor a PIR tàpjàt kapcsolgatod arm/disarm-ként. :B

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1507) spiritex


spiritex
veterán

Szerintetek egy D-Link DCS 932L-es ip kamerát csak ott lehet beüzemelni, ahol használva lesz (másnak telepítem), vagy felarakhatom otthon a saját wifi-mre is, hozzárendelem a D-Link Cloud fiókjához (aminek megadja a jelszavát), majd elviszem a taghoz, és az ő wifi-jére kapcsolódni fog automatikusan és működni fog egyből? Természtesen nála megváltoztatjuk a jelszavát, hogy azt már ne tudjam. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1508) s0rT3d válasza Gondwana (#1506) üzenetére


s0rT3d
tag

Okos hozzászólás. Látom lejött a lényeges információ. Eddig is riasztó bemenetről beszéltem. Mivel a PIR vagy riasztó adja a jelet a kamerának, ami után indulhat a rögzítés. Csak spe88 kolléga eredeti ötlete az volt, hogy a kamera ne menjen 0-24-be, hanem csak akkor ha riasztás érkezett.

:F

(#1509) spe88


spe88
senior tag

Ha a kamera mozgást érzékel és nem deaktiválják a rögzítést, akkor a képeket a kamera hova tudja úgy feltolni, hogy ne kelljen semmiféle szerverre előfizetnem? Gondolok itt ingyenes felhőkre pl. GMail Drive és a többiek... Vagy valami más opció?
Nyilván NAS-omra nem teszem fel, mert ha azt is elviszi a betörő, akkor semmi értelme!

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#1510) Gsx-rr válasza spe88 (#1509) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Email-ban neked el tudja kuldeni a kepeket!

(#1511) pripus


pripus
csendes tag

Sziasztok,

van egy kínai szutyok kamerám ami HTTP-n nem böngészhető csak a saját "sysm monitor" nevű csodával. Találkozott már valaki ezzel ?
Sajnos se modell se típus száma nincs a kamerának, viszont így nem használható teljes körűen (pl nem m
ködik az ftp funkció). Van esetleg valami nyílt forráskódú szoftver amit rá lehetne tenni?

(#1512) bigrock válasza pripus (#1511) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A megadott paraméterek alapján esélytelen...

(#1513) djsunny


djsunny
aktív tag

Sziasztok.

Egy kis segítséget kérnék hozzáértő szakitól. :)

Van egy Hikvision DS-7116HWI-SH DVR egységem. Az egység rá van kötve egy routerre, a routerben be van állítva a port átirányítás. Nevezetesen a 80-as, 8000-es és 554-es portok (ezek vannak beállítva a DVR-ben is).

Ha kívülről meghívom böngészőből a DVR-t akkor bejön a menüje, be is tudok lépni azonban az élő kép már nem működik. Ha rákattintok duplán az egyik kamerára a ball oldali felsorolásból akkor nem történik semmi, majd kb. 20 sec. elteltével jön egy ablak ezzel az üzenettel: "Élőkép hiba". :(

Mi lehet a probléma? :F

Hozzáteszem a DVR-re rá van kötve egy monitor közvetlenül, ott szépen látom a kamerák képeit.

(#1514) graffin


graffin
csendes tag

sziasztok!

inkább csak megosztanám a tapasztalataimat, mert szerintem segiteni nem tudtok:

volt egy kinai, dx.com-ról rendelt vstarcam nevű kamerám, teljesen jól ment 2 évig, de pár hete megmakkant, se kép se hang, a reset se segit.

Sebaj, több oldalon szembejött már a FOSCAM, gondoltam, nem lőhetek vele mellé. Vettem egy 9821W tipust.
Már a beüzemelés se volt zökkenőmentes:

Céges gép, Win7 + IE : nem megy fel a plugin, a céges policy tiltja
Win7 + Firefox : hiába telepitem a plugint, minden oldal frissitésnél újra akarja installálni...
Win8 + IE11 : plugint nem telepiti
Win8 + chrome : külső plugint nem telepit a chrome

Végül Win7 + Opera lett a nyerő.

Sebaj, van hivatalos Windowsphone App, ez se gyakori manapság!

Próbálgatom, és egyre inkább feltűnik, hogy le van maradva a kép az élőhöz képest. És valóban:
5 másodperctól egészen 1 perces csúszásig van minden...
Csökkentettem a bitrate-et, a felbontást, de úgy se jobb.

Közben néha eldobta a kanalat: nem lehetett elérni, újra kellett inditani. Sebaj, gondoltam, megfeküdte a gyomrát, hogy 3 eszközről nyúzom egyszerre. Tegyünk fel egy újabb firmware-t, hátha. Hisz van leglább 5 frissebb. Nos ez sem sikerült, mindre azt irta, hogy upgrade fail.

Ok, akkor nézzük a fórumát a gyártónak, mert elég szimpi oldala van. És ott szembesültem a rengeteg panasszal: lassú az egész, néha kifagy, nem lehet upgradelni [!]...

Összeségében: fos. [gyenge poén, de eléggé lefárasztott a cucc, 4 órát sz*ptam vele]

Megpróbálok elállni a vásárlástól, mert még egy ilyen márkájú cucc nem kell. Inkább kisérletezek egy kinai klónnal fele ennyiért.

Üdv
g

(#1515) Castell válasza djsunny (#1513) üzenetére


Castell
aktív tag

Nem lehet, hogy valamilyen plugin kell hozzá? Az én kamerám távoli eléréséhez pl. apple quicktime kell. A cluod-hoz meg egy kínai szutyok vezérlő...

(#1516) Castell válasza graffin (#1514) üzenetére


Castell
aktív tag

Kínai kamerák között az Escam pl. teljesen jó (pl. a QD széria). Nekem is ilyen van... Minden működik, stabil kis cucc.

Nem csak a dx.com-on van sok szutyok, hanem úgy általában minden ilyen oldalon. Ha nagyon olcsón kínálnak wifis, hd-s kamerát az már intő jel lehet, a kínaiak nagyon szeretnek a specifikációkkal dobálózni, és sokuk marketinges őstehetség... Semmi értelme ezekkel kínlódni, mert valami biztos, h nem fog működni rajta. Persze vannak kivételek és lehet venni best-buy cuccokat is. A sarcot rászámolva is jól meg kell nézni, hogy mit vesz az ember...

és az a 4 óra még nem is sok :))

(#1517) djsunny válasza Castell (#1515) üzenetére


djsunny
aktív tag

A szükséges plugin fel van telepítve, amég az nem volt fent addig még a hibaüzenetig sem jutottam el.

(#1518) huan válasza Castell (#1516) üzenetére


huan
őstag

Tudnátok adni pár jellemzőt, ami ezekre a kínai szutykokra utal?
5-8ezres árkategória?
8ezerért hd felbontás?
bizonyos márkák?

(#1519) Gsx-rr válasza huan (#1518) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Te elmondtad ami a legfontosabb jellemzojuk!
Ilyen arert pont azt kapod!

[ Szerkesztve ]

(#1520) Yager01


Yager01
senior tag

Egy kb. 50 m²-es durván szögletes üzlethelységet szeretnék megfigyelni egy kamerával. Vagy az egyik sarokba raknám a kamerát vagy pedig középre egy 360 °-os látószögűt. gondolom szükség van állandó 220 V-ra illetve internetre. az internet lehet Vezetéknélküli wifi's hot Spot vagy mindenképpen UTP kábellel kell a kamerát a hálózatra csatlakoztatni? fontos lenne hogy félhomályban is tudjon rögzíteni és lásson a kamera. a másik kérdésem az hogy hova tudom eltárolni a rögzített felvételeket? memóriakártyára menti és onnan időrendi sorrendben a beállításoknak megfelelően törli? előre is köszönöm a válaszokat

(#1521) bozoli válasza djsunny (#1513) üzenetére


bozoli
tag

Szia!
Nekem is ez van az egyik gépemen. A böngésző plugin-je hiányzik. Aszen adtak hozzá egy cd-t, és azon rajta van mit kell telepíteni. Amikor felraktam a laptopomra, azonnal működött. Az asztali gépemen még mindig nem megy, de már nincs miért erőltetnem, mert a másikon megoldott. Szóval tuti plugin!
( Hikvision+NVR-em van)

(#1522) bozoli


bozoli
tag

Valamint mintha az rémlene, hogy az Active X-et engedélyezni kell az internet beállításoknál. De az már lehet, hogy az NVR beállítása volt........ :F

(#1523) mattew


mattew
tag

Sziasztok!
Létezik-e olyan ingyenes linux alapú szoftver ami:
1 db számítógépen fut (2ghz 1mag, 512mb ram, esetleg 1GB),
min 2db (max 4) IP kamera köthető rá, ezek képét felvételezi és HDD-n tárolja,
nem kell internetes hozzáférhetőség, okostelefn aplikáció stb.

A lényeg linuxon fut, ingyenes a szoftver, 2 kamerát kezel, felvételezni tud.

Esetleg az is érdekelne, hogy az ilyen kamerákat hogyan tudom rákötni a gépre? (USB, lan stb.)

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#1524) Gsx-rr válasza mattew (#1523) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Routeren keresztul!

(#1525) mattew válasza Gsx-rr (#1524) üzenetére


mattew
tag

Értem, tehát veszek routert LAN kábellal rádugom a két kamerát meg a gépet és ip alapján megtalálom? (hoppá benne van a nevében :DD eddig nem esett le...)

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#1526) Yager01 válasza Yager01 (#1520) üzenetére


Yager01
senior tag

Ne számítsak válaszra? Senki nem tud nekem tanácsot adni?

(#1527) Gsx-rr válasza Yager01 (#1520) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Természetesen kell a 220v. És Internet se árt! Bár ha memóriakártyás kamerát veszel az lehet tud anélkül is rögzíteni. Nem tudom ,mert olyat még nem láttam!
Csatlakozni routeren keresztül tudsz vagy wifin ,vagy lan kábelen keresztül.
De ez is kamerafüggő természetesen. Ha Wifis akkor csak 220v kell neki.
Min Hd felbontású kamera ajánlott és szinte mind jól lát sötétben is! :) Még egy olcsóbb kamera is.
Mint mondtam a memóriakártyás megoldás nem tudom ,hogy működik.
A többi lehetőség ,vagy Pc-re ,vagy Nas-ra tudsz megfelelő szoftverrel rögzíteni és visszanézni a felvételt.
Van kifejezetten erre való céleszköz NVR de egy kamerához szerintem fölösleges.

(#1528) Yager01 válasza Gsx-rr (#1527) üzenetére


Yager01
senior tag

Tudsz ajánlani valami konkrét típust?A HD felbontás jó lehet de gondolom keményen megnyomja az árat. A 220-ot már megoldottam de az UTP neccesen fog menni Úgyhogy szerintem Wifis kell

(#1529) Gsx-rr válasza Yager01 (#1528) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Olvass vissza itt szoktak ajanlgatni.
En is most szeretnem a regieket lecserelni.
Wansview tipusokat linkelt itt valaki. Azok szerintem ar/teljesitmenybe eleg jok!

(#1530) Yager01 válasza Gsx-rr (#1529) üzenetére


Yager01
senior tag

A régi típusok pontosan milyenek? Nem eladóak véletlenül? Ha gondolod dobj egy privát üzenetet

(#1531) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

sziaztok!

Kültéri használatra keresek ip kamerát elvárások:

min vga felbontás 25fps
wifi
mozgásérzékelő
android és pc alkalmazás
ftp vagy could kapcsolat
éjjellátó

Mit tudnátok ajánlani akár külföldről is?

(#1532) tibr


tibr
csendes tag

Sziasztok !

Véleményekre lennék kíváncsi Escom vagy Amovision Q6320 típusú kültéri IP kamera ügyében. Melyik a megbízhatóbb és bírja tovább kültéren. (legalább 5évet).

Köszönöm.

tibr

(#1533) bozoli


bozoli
tag

Sziasztok!
Sokaknak nem megy a Hikvision live, még akkor sem, amikor felrakják a webcomponents.exe-t.
Tegnap én is szembesültem, hogy már nekem sem megy. :(((
Pedig 3 hete ( eddig nem nyúltam a laptophoz) még probléma nélkül ment!
Semmit sem változtattam, és mégis akárhányszor raktam fel szerencsétlen beépülő modult nem ment. :((
De találtam egy megoldást, hogy megint működjön (Chrom böngészővel)! :K Remélem, másnak is tudok vele segíteni:
Indítsd el a chrome-ot.
Írjátok be a címsorba, hogy: chrome://flags/
Keressétek meg az: NPAPI engedélyezése Mac, Windows
Engedélyezzétek, majd kérni fogja a böngésző újraindítását. (Persze a webcomponents azért legyen fenn a gépen.)
Ezek után nekem azonnal (Ismét) működött ! :C
Remélem működik azoknak, akiknek eddig nem ment. :D
Szép napot mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#1534) sztikac válasza bozoli (#1533) üzenetére


sztikac
őstag

Ez is csak szeptemberig megoldás, onnantól végleg annyi a Chrome NPAPI támogatásának.

(#1535) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!

3-4csatornás rendszerekből mik most a jó vételek?

Give them hell Ukraine!

(#1536) spiritex válasza sztikac (#1534) üzenetére


spiritex
veterán

... és a régi GTalk-hoz ragaszkodók is (mint én is) kénytelenek lesznek áttérni a sz*r Hangouts-ra.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1537) Yager01 válasza Yager01 (#1530) üzenetére


Yager01
senior tag

Milyen sávszélességre van szükség az ip kamera zökkenő mentes működéséhez? Az invitel net30 elég lehet -szeritetek két kamerához? Kínált sebesség

30,00 / 4,00 Mps

Garantált sebesség

6,00 / 1,50 Mps

(#1538) bigrock válasza Yager01 (#1537) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A letöltési sebesség teljesen mindegy, neked a feltöltés fontos. 1.5 Mbit-en két kamera esetén, HD felbontással kb. 5-6 FPS-t tudsz forgalmazni. (jó esetben...)

(#1539) Yager01 válasza bigrock (#1538) üzenetére


Yager01
senior tag

Ez konyha nyelven mit jelent? Egyébként lehet elég egy kamera is. Gyenge lesz az internet?

(#1540) ricsip válasza Yager01 (#1539) üzenetére


ricsip
addikt

A FullHD 1920x1080 25 FPS H264 stream nálam beállítás és mozgó emberek függvényében 2mbit és 4mbit között forgalmaz. Azaz 1,5 megabites feltöltési sebességű csövön nem fog átférni ilyen felbontásban és ilyen FPS érték mellett.

-

(#1541) bigrock válasza Yager01 (#1539) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ez azt jelenti, hogy nem fogsz folyamatos élőképet látni (25 fps), csak ennek a töredékét. Ez nem feltétlenül probléma, amennyiben helyben rögzítesz, mert itt lehet feltekerni a paramétereket. Ha a rögzítés is távol történik, akkor előfordulhat, hogy 1-2 momentum kimaradhat, mert "eldobja" az internet a képkockákat.

(#1542) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Megérkezett a választott ip kamerám. A beüzemelésnél azonban problémába ütköztem.
Van ez a IP search Tool, ami megmutatja a hálózatra kötött eszközöket, köztük a kamerát is. Így kezdődik szinte a telepítés.
Namost nekem nem lát semmit ez az IP search Tool. A router menüjében látom, hogy a 192.168.1.102-n ott lóg a kamera. Miért nem mutatja a program? Így nem tudok belépni a kamera beállításaiba. (win 8.1 x64)

(#1543) bigrock válasza huan (#1542) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Milyen kamera?

(#1544) huan válasza bigrock (#1543) üzenetére


huan
őstag

wanscam HW0021 1.0 Megapixel 720P HD TF-Card Support IR Cut H.264 Plug&Play wireless ptz mini ip camera wifi

(#1545) Gsx-rr válasza huan (#1544) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Pedig ha van ip cime akkor azon el kell ,hogy erd. Kabelen csatlakoztatod?

(#1546) huan válasza Gsx-rr (#1545) üzenetére


huan
őstag

Igen. Egy XP-s gépen megy. Tűzfal probléma lehet?

(#1547) Gsx-rr válasza huan (#1546) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Passz, de en ilyenkor elso korben egybol egy router resettel kezdenek.

(#1548) spiritex


spiritex
veterán

Szüleimnél van egy szolgáltatói wifi-s modem/router. Hogy lehetne a legegyszerűbben kiterjeszteni a wifi hatósugarát 4-5 méterrel? Van erre valami powerline, amit bedugok ott, ahol még van, de már gyengül a jel, és ő onnan újra osztja? Vagy más megoldás? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1549) spiritex válasza spiritex (#1548) üzenetére


spiritex
veterán

Bocsi, félrement...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1550) sztikac válasza spiritex (#1548) üzenetére


sztikac
őstag

Range extender lesz a barátod

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.