Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) kiscsako8


kiscsako8
csendes tag

Kulön routerem nincs csak a moemem van amit a szolgáltato adott abba van a beledugva a dvr lan kábele. aztnemtudom hogy mien ip-t adjak meg a dvr-nek hogy egyáltalán lássam a kamerákat.

(#1752) bl4ze


bl4ze
veterán

Sziasztok,

Egy Xiaomi Yi ip-wifi kamerát szeretnék távolról elérni.

Telefonról is lehet nézni, de jó lenne weben, munkahelyen nem telefonról is elérni a képet :)

Otthoni local networkben VLC-vel lehet látni a stream-et : rtsp://192.168.1.x:PORT/ch0_0.h264

Egy Telekomos ZTE (ZXDSL 931VII v2) router van a VDSL-hez.
Kérdésem, hogy hogyan állíthatom be, hogy távolról is elérjem? (port forward, DNS stb.)

Tudtok ebben segíteni mit hogyan ? :) Nagyon nem vagyok egy router guru, van benne port forward minden :)

.:. bl4ze .:.

(#1753) kiscsako8


kiscsako8
csendes tag

Ha igy könnyeb csináltam pár képet, Első képen ugyebár az ipconfigba találhato adatok vannak. másodikba pedig a modemem beálitásai. ahogy láthatjátok a modem látja hogy rávan csatlakozva a Eth-Switch Lan(3)-on
de a programmal nemtudok rákapcsolodni.


[ Szerkesztve ]

(#1754) motrola válasza bl4ze (#1752) üzenetére


motrola
aktív tag

A kamera IP címéhez hozzá kell rendelni a portjait, a router-ben. ( port forwarding )
Ki kell tolteni DDNS menüpontot, vagyis egy dyndns nevet kell adni neki, és a hozzá való egyéb beállításokat, ezt a kamerában. Ha elfogad NoIP dynt az ingyenes, a dyndns.com az fizetős de atombiztos.

Ezek nem biztos, hogy megoldják a munkahelyi láthatóság gondot mert a rendszerurak szeretik ezer helyen tiltani a tevékenységet, és ha letiltja a NoIP, és Dyndns.com eléréseket már nem fog működni.

Telefonon 3G hálózaton biztosan megy akár hol is vagy. ( tuti )

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#1755) bl4ze válasza motrola (#1754) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi, megpróbálom összehozni.

Telefonról 3g, 4g sajnos sokszor nagyon lassú, akadozik, nehezen konnektál, a Xiaomi Mi serverre, cloud vagy mi az és amikor konnektál sokszor lagos is. (otthoni net gyors nem ott a gond 30Mbit VDSL)

.:. bl4ze .:.

(#1756) Tibi1218


Tibi1218
csendes tag

Közben összeállt a kamera rendszer teljesen, megjött a rendes táp is, mind a 3 kamera üzemel. Ha érdekel valakit irok majd egy összefoglalót :-)

(#1757) bupemko válasza Tibi1218 (#1756) üzenetére


bupemko
senior tag

Naná, hogy érdekel!

(#1758) taip


taip
senior tag

Még mindig nézegetem a kamerákat, találtam olyat amiben van SD kártyahely, szóval nem kell NVR vagy hasonló. Sajnos magasabb is az ára... Amiket találtam:
Sricam
IPCC

Ezekről van valakinek info? Mennyre jók?
Illetve a másik kérdés, hogy amelyik kamerán van audio kimenet, az hogy működik? Oké, hogy a kamerából kilóg egy aljzat, de hova dugom be? Nem tudom sehová. Ez azért érdekes, mert ha úgysem tudom használni az audio részét, akkor nem baj ha ezeken nincsen, nem kizáró ok.

És ha jól értem ezek port forward nélkül is elérhetőek kívülről, nekem ez is fontos.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#1759) motrola válasza taip (#1758) üzenetére


motrola
aktív tag

Egyik kameránál sem látni az audio csatlakozót.
Vízállónál nem is szokott lenni mikrofon. ( akkor már nem vízálló )

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#1760) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Hikvision nvr-re milyen android app-ot tudtok ajánlani? Ami a dobozon van Qr kódos az sajnos kínai és még abból nincsen nyelvismeretem. Létezik esetleg az angolul is?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1761) motrola válasza VANESSZA1 (#1760) üzenetére


motrola
aktív tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gooclient.def&hl=hu

1 próbát megér.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#1762) taip válasza motrola (#1759) üzenetére


taip
senior tag

Itt van egy példa. Ennél a kialakításnál nem értem az audio aljzatok szerepét. Ide dughatnék be egy külső saját mikrofont, vagy mire jó?

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#1763) motrola válasza taip (#1762) üzenetére


motrola
aktív tag

Ez egy CCTV és Wifis kamera. A képen látható RCA csatlakozások általában színekkel vannak megkülönböztetve. A sárga a compozit video, a piros az audió csatlakozás. Ebből a piros az audió, a másik szín az olyan szürkés de valószínűleg az a videó.
Egy megfelelő csatlakozásokkal rendelkező számítógéppel, a megfelelő kábellal összekötve szerintem lehet hangja a kamerának, a környezeti zajokat továbbítja. A bébicsősz kameráknak szokott lenni hangja, hogy észlelhető legyen ha felsír a gyerek, ne kelljen állandóan a monitort nézni. Létezik olyan monitor amin vannak ilyen csatlakozások, de a mai jobb TV-k is rendelkeznek RCA bemenetekkel.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#1764) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Ha valakit érdekel egy komplett rendszer, egyszerű szereléssel (csak összedugod és működik) privátba keressen meg.
Csupáncsak azért adom el mert kevés nekem a 4 kamera. Tökéletes minőség, garancia.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1765) juhiati


juhiati
tag

Sziasztok. Van 3db Uvc unifi kültéri illetve 2db unifi dome kamerám, és szeretnék mellé házilag telepíteni egy webes felületű nvr szervert. A gép adott, debian alapredszert preferálnék. Kérdés hogy mit ajánlotok, mit érdemes próbálgatni? :)

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#1766) bl4ze


bl4ze
veterán

Sziasztok,

Kérlek segítsetek, Otthoni hálózatok topikban Gubek kollégával elakadtunk, lehet tőletek valaki tud segíteni :)

Adott egy network IP camera WIFIs "Xiaomi Yi Small Ants" - ez lóg a wifin az otthoni hálózatomban (VDSL)

Router : ZTE_ZXDSL_931_VII_v2

Local networkben otthon tudom szépen streamelni VLC-ben : rtsp://192.168.1.4:554/ch0_0.h264
Ezt szeretném elérni külső hálózatról, munkahelyi gép stb.

Megnéztük Gubek kartárssal az adatokat :

Allocated Address
MAC Address IP Address Remaining Lease Time Host Name Port
b0:d5:9d:1b:25:47 192.168.1.4 infinity ANTSCAM SSID1

Routing alatt
Network Address Subnet Mask Gateway Interface
82.131.167.xxx 255.255.255.255
239.255.255.250 255.255.255.255
192.168.1.0 255.255.255.0
0.0.0.0 0.0.0.0 82.131.167.xxx

Erre kaptam tőle a tanácsot, hogy ezeket, így állítsam be a routerben és jó lesz :

A Network/LAN/DHCP Server alatt nézd ki most mi a kamera IP címe és a hozzá tartozó MAC címmel együtt add meg ezeket a Network/LAN DHCP Blinding alatt.
Ha ez kész akkor a Application/Port Forward alatt ad meg a szükséges adatokat:
Enable pipa
Name amit szeretnél
Protocol ha van both akkor azt, ha nincsen akkor vedd fel a TCP-t és az UDP külön
WAN Connection amit ki lehet választani, ha több van akkor írd meg mik azok
WAN Start ésEnd Port a kamera által használt port, jelen esetben 554
LAN Host IP Address a Network/LAN DHCP Blinding-nél meg adott IP cím
LAN Host Start és End Port ugyan az mint a WAN Start és End Port
Végül Add gomb megnyomása
Ez megtörtént, de a kamera nem érhető el külső hálózatból mégsem :
Connection failed:
VLC could not connect to "IP:554".
Your input can't be opened:
VLC is unable to open the MRL 'rtsp://IP:554/ch0_0.h264'. Check the log for details.
Amit még Gubek kérdezett :
Application/DDNS : Service Type-nak ezek vannak : dipc , dyndns, dtdns - ez a három.
A beállítások megtörténtek, de nem jó mégsem :

Kérlek segítsetek mi a hiba, miért nem connectál a VLC az IP-n az 554 stream porton.
Local-ban tökéletes , külső hálózat nem jön össze.

KÖSZÖNÖM ! :DDD

.:. bl4ze .:.

(#1767) motrola válasza bl4ze (#1766) üzenetére


motrola
aktív tag

Üdv!

Kicsit lejjebb már irtam a kamera beállításairól.

Szerintem nem a saját, hanem a vállalati hálózatodon nem lehet csak használni a kamerát.
Azért mert letiltották az 554-es port használatát. ( más vállaltok is letiltják )

A saját routeredben be tudsz mindent állítani de a céged informatikai eszközeiben semmit.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#1768) bl4ze válasza motrola (#1767) üzenetére


bl4ze
veterán

Hát még ez is lehet, hétfőn rákérdezek.
Hogyan tudok megbizonyosodni róla , van valami módszer erre ?

.:. bl4ze .:.

(#1769) motrola válasza bl4ze (#1768) üzenetére


motrola
aktív tag

Van de nem tudom nálad miket tilthattak le.
Az én vállalati hálómon tiltott volt http://79.172.217.50:9090/listen.pls
Ezt a linket egy megfelelő program Radiosure lejátszva a helyi adó műsora megy internetes csatlakozás esetén, és mint látható a 9090-es portot használja. ( amit szoktak fáljcserélők is használni )
Próbáld meg simán böngészőben megnyitni a kamerát, az IP Camera Viewer 1.3-ban ez ingyenes program 4 kameráig. Ebben is csak akkor működik, ha nincs letiltva a dyndns.com, vagy a noip.com és ezek közül egyet konfiguráltál a kamerában, és a saját routeredben forwardoltad a kamera ip címéhez a kamera portjait.
Ha ezzel a nézegető programmal, vagy csak simán a böngészőben megnyitva látod a kamera képét akkor a port le van tiltva. A vállalati gépen nem a belső IP címeddel kell megnyitni, hanem a külsővel, amit a szolgáltatód ad. pl. 68.72.345.123 ez csak egy has cím de valami hasonló, lényegében a router wan címe.
A ddns a belső címedet fordítja át erre a wan címre.
Mindet forwardolni kell, a portok közül van néhány amelyet a böngészők nem hajlandók használni, http kapcsolatra.

https://hu.wikipedia.org/wiki/TCP_%C3%A9s_UDP_portsz%C3%A1mok_list%C3%A1ja

Itt egy portlista segítségnek.
Valahol itt lehet a gond ha a saját hálóban működik, szinte biztos a cégesen valami tiltás miatt nem működik.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#1770) zex


zex
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi kamerák vásárlásán gondolkodom:

Telecamera IP Camera 1/4" CMOS 720P 1.0MP HD Wifi H.264 Pan/Tilt Sorveglianza

2.0MP 1080P IP Camera Network Onvif Outdoor Security Waterproof IR Night Vision

HD 720P Outdoor Waterproof IP Camera Network Security IR Cut Onvif CCTV Motion

A kérdés, hogy elvileg mindegyik ismeri az ONVIF szabványt és szeretném egy Synology (XPEnology) Surveillance Station-hoz kötni őket. Elvileg a Surveillance is ismeri at ONVIF szabványt, mégis több embertől hallottam, hogy nem tudta működésre bírni a kínai kamerákat a Synology Surveillance Station-el.

Esetleg van valakinek ebben tapasztalata? A kamerák valóban jó áron vannak, de ha nem tudom használni akkor csak pénzkidobás lenne.... És hát kellene több darab is belőle.

Köszönöm segítségeteket!

(#1771) randoom


randoom
csendes tag

Ismertek olyan kamerát, ami tudja az alábbiakat?
- kicsi, elrejthető, esetleg vékonyka cső alakú;
- saját akkumulátorról működik;
- saját memóriába vagy kártyára ment esemény észlelésekor;
- 1-2m-en belül (vagy 5-6m-en belül) kell értékelhető képet készítenie.
- csak nappal lenne használva.
Mit ajánlanátok?

(#1772) Minstrel


Minstrel
senior tag

Ha csak egy kamera van a hálózaton dvr és nvr nélkül akkor nem tudom elérni androidos programokkal? Van noip dns meg minden ami kell, de mégsem tudnak rácsatlakozni. Böngészőből simán bejön a kamera, de ott meg nincs kép, quicktime-ot kér, megkapja, de semmi.

(#1773) zex válasza Minstrel (#1772) üzenetére


zex
aktív tag

Nekem is egy kamerám van (Foscam) és a hozzá tartozó androidos programmal simán tudom nézni bárhonnan. Érdemes megnézni, hogy az adott program belső hálózatban működik-e, mert ha ott igen, de netről meg nem éred el, akkor a routerben kell beállítanod a port forwardig-ot, arra a portra amit a kamera használ.

(#1774) Minstrel válasza zex (#1773) üzenetére


Minstrel
senior tag

Lehet a programoknak nem tetszik, mert ez nem egy márkás kamera, hanem egy olcsó aliexpress-es [link] Egyedül a mobileCMS tud összekapcsolódni vele, de kép nem jön.

PC-n is a CMS-el látom, de amikor HD képre váltok akkor nagyon akadozik, ez a hálózat sebessége miatt van? A rosszabb minőségű kép folyamatos, ott nincs akadás.

(#1775) bupemko válasza Minstrel (#1774) üzenetére


bupemko
senior tag

Milyen hálózat, milyen PC?

(#1776) Minstrel válasza bupemko (#1775) üzenetére


Minstrel
senior tag

Linksys WRT54GL router és Thinkpad X61 notebook, nem egy erőmű, de azért ezt bírnia kéne talán.

(#1777) bupemko válasza Minstrel (#1776) üzenetére


bupemko
senior tag

Azaz 100mbites helyi háló? Milyen video stream nem jön át? Standard H.264 HD/FullHD stream-hez azért nem árt egy erősebb kétmagos vagy egy gyengébb négymagos CPU + 2-20mbit kódolás paramétereitől függően.

(#1778) Minstrel válasza bupemko (#1777) üzenetére


Minstrel
senior tag

A bal oldali oszlop a HD a jobb oldali a gyengébb, az folyamatos kép. [link]

Kétmagos a cpu, de amúgy 30%-on van.

(#1779) bupemko válasza Minstrel (#1778) üzenetére


bupemko
senior tag

Akkor ha nem wifin nézed (és amúgy mondjuk egy youtube HD videót elbír a hálózatod), akkor esélyes, hogy a kamera nem bírja. Esetleg érdemes lehet megpróbálni, hogy single stream HD megy-e, és ha kikapcsolod a high profile-t (amennyiben az H.264HiP és nem csak egy elnevezés), akkor talán jobban bírja a CPU-ja... vagy esetleg még az FPS-en / VBR-en lehet érdemes állítani (CBR-re) meg a sávszélességet variálni. I-frame interval-t is ha nagyobbra veszed, akkor stabil hálózaton jobb lehet a vége. Több tippem így távolról nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1780) gabor7th


gabor7th
addikt

Hova szerelitek a kamerákat? Remélem nem bíztok meg teljesen ezekben. Minden feltörhető.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#1781) zex válasza gabor7th (#1780) üzenetére


zex
aktív tag

Ezt hogy érted? A kínai kamerák nem megbízhatóak mondjuk egy családi ház bekamerázására? Vagy egyik IP kamera sem?

[ Szerkesztve ]

(#1782) gabor7th válasza zex (#1781) üzenetére


gabor7th
addikt

Egyik IP kamerarendszer sem. Úgyhogy a halószobát inkább ne... Vannak dolgok amiket persze emellett is érdemes lehet.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#1783) zex válasza gabor7th (#1782) üzenetére


zex
aktív tag

És azt hogyan lehet megtudni, hogy esetleg feltörték-e a kamerát? Van neki valami jele? Alapértelmezett port csere, felasználó és jelszó csere nem segít?

(#1784) Minstrel válasza bupemko (#1779) üzenetére


Minstrel
senior tag

Van wifi, mert két router van WDS módban, de amúgy main profile-on és alacsonyabb bitrátával már nem akadozik és még egész jó a kép, köszi a segítséget.

Viszont ez a távoli elérés még mindig nem akar összejönni, pár mobil alkalmazást próbáltam, de egyikkel se sikerül. Van no-ip dns-em, működik is, ha beírom a böngészőbe akkor bejön a kamera bejelentkezési oldala, be is enged, de nem tudok vele mit kezdeni, mert quicktime plugin miatt nem látszik semmi, mobilon meg főleg nem. Valami tuti még hiányzik, pl. mit kell beírni a kamera hálózati beállításaiban a Primary és Secondary DNS-hez?

(#1785) juhiati válasza Minstrel (#1784) üzenetére


juhiati
tag

Nézd meg "valahol" hogy milyen portokat használ a kamera. Tuti a streamot nem 80-on tolja, te meg valószínű csak azt engedted át.

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#1786) Minstrel válasza juhiati (#1785) üzenetére


Minstrel
senior tag

Az a media port? Átengedtem azt is.

(#1787) Piwi


Piwi
addikt

Sziasztok

Megjött a kamerám aliexpressről [link]. Kibontottam,összedugtam hálókábellel a laptopommal viszont itt elakadtam: [link]

mi lehet a baj ami miatt nem tud kapcsolódni?
Windows tűzfalon engedélyeztem,sőt azóta teljesen ki is kapcsoltam a tűzfalat,mégsem meg.
Elvileg böngészőből is el kellene érjem a 192.168.0.88 cimen,amin természetesen nem jön be semmi felület

[ Szerkesztve ]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#1788) Piwi válasza Piwi (#1787) üzenetére


Piwi
addikt

Csak meglett a szemétláda.. :) most akkor egy újabb játék kezdete, ne csak hálókábellel érjük el hanem wifin is :))

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#1789) bupemko válasza Piwi (#1788) üzenetére


bupemko
senior tag

Mi volt a baja?

(#1790) Minstrel


Minstrel
senior tag

Én meg úgy állok most, hogy a hozzáadott szoftverrel már eltudom érni külső hálózatról is, viszont mobilalkalmazással nem. Kamerában kell valamit engedélyezni vagy mi lehet a gondja?

(#1791) Gsx-rr válasza Minstrel (#1790) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Probaltal mas programot is?

(#1792) Minstrel válasza Gsx-rr (#1791) üzenetére


Minstrel
senior tag

Mobilon már tíz programmal biztos próbáltam. De most azt hiszem elbaltáztam valamit, a kamera szolgáltatásai között ott van az RTSP és az átállítottam 554-ről, mert azt hittem ez lesz a megoldás és most már nem tudom elérni sehogy, reset gomb meg nincs rajta.

(#1793) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. A szitu, betörés kísérlet volt a lakásunkba, szerencsénk volt, az ajtó megfogta őket, de lehet legközelebb nem lesz szerencsénk. Szóval, arra gondoltam, valami egyszerű megfigyelő rendszert telepítenék 1 vagy 2 db kamerával, amit távelérésben is tudnék nézni mobilról akár és rögzíthető is legyen a felvétel. Létezik ezekre valami olcsónak mondható, de megbízható rendszer?!

(#1794) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Milyen árkategóriában gondolkodsz? Max. mennyit tudsz rá szánni a családi budget-ből? Igazából ez dönti el.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1795) BrandonXXV válasza VANESSZA1 (#1794) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Sajnos a téma új nekem, így azt sem tudom, mekkora az az árkategória, amit már érdemes egyáltalán beszerezni. Használható és stabil megoldás legyen, mondjuk úgy 50e-ig?!

(#1796) taip válasza BrandonXXV (#1795) üzenetére


taip
senior tag

Szerintem olyanokba is bele kell gondolni, hogy pl. hová akarod rakni a kamerát (gondolom ajtón belülre, bár ekkor nem fogod látni ki matat odakint), hogyan véded meg attól, hogy áramtalanítással kiiktassa a rendszert, hogy éred el, hogy ne lopja el a felvételt tartalmazó egységet is, stb.

Ezekre van megoldás, csak mind pénzbe kerül. Itthoni beszerzés esetén szerintem elég szegényes a választék és legalább 2x annyiba kerül, mint ha Kínából hozatod, szóval szerintem 50-ből nem lenne meg.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#1797) motrola válasza taip (#1796) üzenetére


motrola
aktív tag

A felhő nem csak azért van, hogy legyen árnyék. Minden rendes kamera elküld néhány képet egy postafiókba.
Ha a lépcsőházban áramtalanítanak általában kiszalad az egész ház. Egy kertes háznál is lehet a villanyóra szekrényt is megfelelően védeni.
Az áramtalanítás kisebb probléma.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#1798) taip válasza motrola (#1797) üzenetére


taip
senior tag

Nyilván kell, hogy azonnal küldje a fényképeket ftp-re / emailre / felhőbe, nem egy nagy követelmény, de kell hozzá egy normális net.
A villany is megoldható, de speciel nálunk a lépcsőházban lakásonként lekapcsolható a villanyóra, ha már odáig eljutott.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#1799) motrola válasza taip (#1798) üzenetére


motrola
aktív tag

Az olyan módon oldható meg, hogy a ház összedob annyit, hogy bekamerázza a bejárati ajtót, vagy az óraszekrény ajtaját.
Már több helyen van, még a neten is lehet nézni a képet.
Na meg kitesz egy táblát, hogy videó rögzítő rendszer van beszerelve. Az is igaz aki nagyon akar rabolni mindez nem szokta zavarni. Ezen felesleges agyalni.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#1800) taip válasza motrola (#1799) üzenetére


taip
senior tag

Ahhoz olyan lakóközösség is kell, pl. nálunk tutira nem menne.
Egyébként ez egy olyan pont, ami meghatározhatja a lehetőségeket és nem biztos hogy tud rajta az illető változtatni. Bár szerintem nem ez a fő kérdés, de saját ingatlanon belül kell gondolkodni.

De a lényeg, hogy másképpen kell kiépíteni a rendszert ha betörőbiztos rendszert akarunk és másképp ha egyéb okokból csak megfigyelünk.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.