Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) bigdady


bigdady
nagyúr

3 hét utan egy ujra cserelte az ipon az edmax 3110w-t erre a zsir uj sem mukodik meg aramot sem vesz fel. Ennyit edimaxról. Nem ajanlom senkinek.

(#752) bigrock válasza zoli_1989 (#750) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Beltérre, megfelelő fényviszonyok mellett elmegy. TP-Link router hozzá, a márkahűség miatt... :-)

(#753) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Ismerősnek kellett belőnöm egy kamerát.Sikerült is és távolról rá tud csatlakozni már,de szeretné elmenteni a felvételeket.
Wansview fajta volt.24/7-es gépe nincs,csak nete.FTP szerver javasolt gondolom,NVR az drága.Tudtok ajánlani párat hova érdemes feltölteni?2 napra elegendő és 1s képekkel gondoltam.Talán az nem terheli a tárhelyet és a sávszélt annyira.

[ Szerkesztve ]

(#754) 6120 válasza grabber (#753) üzenetére


6120
tag

Új gmail-es cím és küldje oda. Ez elvben 15GB...

(#755) grabber válasza 6120 (#754) üzenetére


grabber
addikt

De a google nem tud ftp vagy hogyan lehet?Mert jó ötlet.

(#756) 6120 válasza grabber (#755) üzenetére


6120
tag

Elvben azt a kamerán be tudod állítani, h ha mozgás (esemény) van akkor képet küldje mélben neked...
Pl itt a mozgásérzékelés résznél van írva...

[ Szerkesztve ]

(#757) grabber válasza 6120 (#756) üzenetére


grabber
addikt

Ja úgy.Kevés időm,azt nem sikerült megcsinálnom,de van ilyen pont.Köszi,majd próbálkozok még.

(#758) 6120 válasza grabber (#757) üzenetére


6120
tag

Milyen a típusa?

(#759) bigrock válasza 6120 (#756) üzenetére


bigrock
Topikgazda

...ja, aztán a Google szépen feketelistára teszi a szervert, mert spam szervernek titulálja a folyamatos email küldözgetés miatt. Nem javasolt megoldás. Ha komoly célokra kell, nem úszható meg az NVR alkalmazása. Max. ki lehet váltani kb. 40K HUF-bol valami olcsó Atomos alaplap+CPU mini PC alkalmazásával.

(#760) xigris válasza bigrock (#759) üzenetére


xigris
őstag

+1 és az még torrent ftp és media szerver szerepét is ellátja nekem is így van.

(#761) #79335424 válasza bigrock (#759) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahhoz sztem egy Allwinner A10 -es Android miniPC is elég. Pl. (MK802II). Esetleg egy RK3066 -os (MK808). Egy NAS, vagy egy okos router.

(#762) zoli_1989 válasza bigrock (#752) üzenetére


zoli_1989
tag

Köszi az infót, amúgy TP-Link routerre akarom kötni csak kíváncsi voltam arra, hogy kötötte-e bárki más routerre és sikerült-e neki!

(#763) 6120 válasza bigrock (#759) üzenetére


6120
tag

Ha felveszed a fiókba mint névjegyet, akkor nem lesz spam.

Másik opció még, ha veszel egy routert ami tud NAS-t.

(#764) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Állatvédők off:

A kültéri kameránál olyan gondom van, hogy pár naponta körbeszövi egy pók.
Van erre valami megoldás?
Agyamra megy! :((

Állatvédők on:

(#765) grabber válasza 6120 (#758) üzenetére


grabber
addikt

Wansview NC532W ha jól emlékszem.Ilyen komoly beállításai vannak a szoftvernek

(#766) #79335424 válasza andrew-msi (#764) üzenetére


#79335424
törölt tag

Napalm? :)

(#767) andrew-msi válasza #79335424 (#766) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Próbáltam, nem segít! ;)

(#768) bigrock válasza andrew-msi (#767) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Önts egy kis gázolajat a kameraházra. Nem vicc, működik. :-)

(#769) #79335424 válasza bigrock (#768) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vannak ilyen tuti anyagok. Amikor gázos autóm volt, akkor az ülepítő aljáról, a merkantánt tartalmazó sarat használtam erre. Nem volt olyan állat, ami a bekent tárgy közelébe ment volna.

[ Szerkesztve ]

(#770) jaszicsum


jaszicsum
újonc

Üdvözlök mindenkit. Én itt ebben a fórumban új vagyok és rögtön egy nagy kéréssel fordulok a a segítő kész emberekhez. Vettem ASM-WPO7N Időjárásálló IR Kamerát # 1/3" Sony Exview CCD II szenzor
# Beépített 2,8~12 mm varifokális lencsék
# 700 TV soros
# DC 12V
# 35-40 méter látótávolság
# AGC, ATL, BLC, DNR, OSD
# Day & Night
# Color: 0,05 LUX, FF: 0,005 LUX
# IP 66
# Gammakorrekció: 0,45
# Belső szinkronizációs rendszer
# Működési hőmérséklet: -20°C-tól +50°C-ig
Ezek paraméterei, de a beállítása a kamerából kijövő vezetéken van egy kicsi joystick és ezzel lehet belépni a kamera menüjébe. A főmenüből nagyon legalább 4-5 almenüt lehet megnyitni a a legjobb beállításhoz. Mivel nincs benne magyar menü és használati utasítás sincs hozzá ezért kérem a fórumban a jó szándékú emberek segítségét, hogy a típus alapján legalább az angol nyelvű használati utasítást elküldenék itt az oldalon. A képek alapján talán segít valaki. Akkor már egy fordító programmal magyarosítom és menne a beállítás.
Segítséget előre is köszönöm.

(#771) bigrock válasza jaszicsum (#770) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Nem nagyon fogsz hozzá találni, esetleg ha írsz a forgalmazónak (magyar cég). Vagy ha kimásolod a menüjét és priv. ban elküldöd, akkor pár mondatban tudok hozzá leírást adni.

(#772) myke009


myke009
csendes tag

sziasztok lenne egy kérdésem van egy ip kamera és nemtudok belépni mint admin! a laptop komunikál a kamerával(start menu cmd és ott van válasz ) de a kezelőfelületet nem érem el ! valami net video oldalra dob és ennyi ! tudnátok sgíteni?? előre is köszi

(#773) itg


itg
tag

Nos, ígértem, hogy ha megérkezik (újra) a kamera jelentkezek.
Erről van szó: [link]
(720P Network 20M IR Securiy CCTV WIFI IP camera)
Még túl sokat nem volt időm vele foglalkozni, de az első benyomások:
- A doboz tartalma: telepítő lemez, táp, wifi antenna, kamera.
- Az admin felület alapból angol és egész pofás.
- Egyből működik az ftp-re történő feltöltés. (egyelőre csak kép)
- Néhány órás működése során eddig "csak" 2x fagyott meg. :)
- Sikerült találnom root elérést a neten, még most kezdtem bogarászni:

df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 10.0M 8.2M 1.8M 82% /
tmpfs 34.0M 4.0K 34.0M 0% /dev
tmpfs 16.0M 9.4M 6.6M 59% /tmpfs
/dev/mtdblock3 1.0M 272.0K 752.0K 27% /mnt/config

cat /proc/cpuinfo
Processor : ARM926EJ-S rev 5 (v5l)
BogoMIPS : 218.72
Features : swp half thumb fastmult edsp java
CPU implementer : 0x41
CPU architecture: 5TEJ
CPU variant : 0x0
CPU part : 0x926
CPU revision : 5
Hardware : hi3518
Revision : 0000
Serial : 0000000000000000

free
total used free shared buffers
Mem: 69624 50316 19308 0 0
Swap: 0 0 0
Total: 69624 50316 19308

Ha érdekel valakit a kamera, kérdezzen nyugodtan. Ha tudok, válaszolok.

(#774) 405


405
tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata a TP-Link TL-SC3230N kamerával?
Az érdekelne leginkább mennyire megbízható a működése és a szoftver minősége. Nem bankot fog őrizni, de ha minden héten elromlik mint az előző akkor inkább kihagynám.
Vagy ebben a kategóriában mit ajánlotok?
Thx!

Okos ember a más kárán tanul .....

(#775) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Tapasztaltabbak véleményét kérném szépen a témában.
Lakásba szeretnék DCS-932L/E kamerát. Ez az egyik legegyszerűbb olyan kamera, ami gondolom minőségi és van benne night funkció is.
Ami nekem fontos lenne:
- sötétben is lehessen látni
- mailben vagy SMS-ben riasszon adott mozgás esetén, esetleg képet is küldjön
- be lehessen nézni a kamerába természetesen - belső és külső hálózatokról is.

Ezeket szeretném megvalósítani. Van elméletileg a D-LINK IP kameráihoz és ehhez is jár D-LINK CLOUD felhő szolgáltatás, gondolom ezen keresztül lehet kívülről benézni. Az lenne a kérdés, hogy felvételt vajon tud-e rögzíteni online tárhelyre, mondjuk egyúttal a Cloud-ba? Nem kell sok, egy nap is bőven elég lenne...

Szerintetek kivitelezhetőek ezek?

Köszi szépen!

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#776) bigrock válasza csusza` (#775) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Hello,
az éjszakai képétől ne várj csodákat, az a pár LED nem nagy durranás...
A Cloud-ba nem tudsz, csak állóképeket fellőni, folyamatos mozgást tudtommal nem tud.
A többi elvileg működik.

(#777) csusza` válasza bigrock (#776) üzenetére


csusza`
senior tag

A fene, hát igen, nem egy DVR-rendszer... Gépre rögzíteni tud, dehát az lenne a lényeg, hogy ne járassunk mellette gépet. Na, hát majd megoldom. Amúgy az áráért elég jó kis kamera.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#778) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Poe kamerat van ertelme szunetmentesre rakni?

(#779) jaszicsum


jaszicsum
újonc

Üdvözlök mindenkit.
Kamera témában lenne a nagyon hozzáértőkhöz egy kérdésem. Sajnos nekem nem válnak be az analóg kültéri IP kamerák. Mostanában már visszaküldtem, vagy hármat is. A kép minőségével nem vagyok megelégedve, főleg amit sötétben rögzít. ( pedig legutóbb 900 TV sorost küldtem vissza )
Arra gondoltam, hogy a mini dv kamerát fali konzolra szerelve, persze csinálni neki egy csinos kis burkolatot, saját táppal ellátva, kazetta nélkül beüzemelni. Ehhez rögzíteni egy infra ledes reflektort legalább 60-70 leddel.
Szerintetek ez így működne ??? , nem beszélve arról, hogy így még hangot is venne fel.
Nekem a házam előtt van egy utcai világító oszlop.A kamerákat egy terasz mennyezete alá szerelném ami már ad egy védettséget.
A saját kamerámmal már kipróbáltam, nappal tökéletes, de ahogy sötétedik úgy a kamera képe is sötétedik.
Van egy beltéri kamerarögzítőm, amivel összelehet kapcsolni a mini dvt.
Szerintetek a infra reflektorral fog látni sötétben a mini dv kamera ????

Kíváncsian várom a hozzászólásokat, ötleteket. Írjátok nyugodtan ki mit gondol, vagy mi a véleménye.
Egy mini dvt most is tudnék venni 5-7 ezer ft- ért. de ez a kép, meg a kültéri kamera képe ég és föld.

(#780) bigrock válasza bigdady (#778) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Miért ne lenne?
Egy helyen üzemeltetünk 4 db. AXIS PoE kamerát, ami egy D-LINK PoE switch-ből kapja a delejt, a switch pedig egy APC Back UPS-ről megy. Áramszünet esetén kb. 1 órát bír a komplett cucc.

(#781) s0rT3d válasza jaszicsum (#779) üzenetére


s0rT3d
tag

"analóg kültéri IP kamera", akkor ez IP kamera vagy analóg? :) 900TV sorból gondolom akkor ez egy analóg kamera.

Szerintem egy Matrix LED-es IP kamerával megoldódik a probléma (azok ellátnak papíron 40-50méterre is).
Azoknak kb ilyen a képe:
https://www.youtube.com/watch?v=0skParKpIDo

Vagy a kamera mellé felrakott infravető is sokkal tud dobni a helyzeten.
https://www.youtube.com/watch?v=SiDnsHpvVCw

[ Szerkesztve ]

(#782) bigdady válasza bigrock (#780) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi hülye kérdés volt.

Edimax 3110w cserekészüléket már nem is javították visszaadták a pénzt :N Vettem is egy trendnet 572pi kamerát helyette, eddig nagyon jó, synology nas-sal is szépen összedolgozik :) Kiváncsi leszek fényre mennyire küldözget fals jeleket, mert eddig mind küldött hiába zónáztam ki az ablakot :(

[ Szerkesztve ]

(#783) peacetrang01


peacetrang01
újonc

Sziasztok!

Adott vidéken egy terület, amit szeretnénk megfigyelni, mivel vannak dolgok, amiért kár lenne, ha "baleset" érné. Hálózati lefedettség gyenge, így 3G is kilőve.
Kérdés: ki hogyan oldaná meg a felvételek mentését? Kénytelenek leszünk kint hagyni a winchestereket és jól eldugjuk, vagy mi legyen? Lakott területtől úgy 3-400 méterre található. Minden tanácsot, ötletet szívesen fogadok!
További szép napot! :)

(#784) bigdady válasza peacetrang01 (#783) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sd kártyásat kell venni.
Vagy emailbe tudjon kepet illeszteni arra edge is elég kb es akkor risztast is kapsz

[ Szerkesztve ]

(#785) nucleos


nucleos
csendes tag

Sziasztok!

Beltérre, irodába keresek egy PoE csatlakozású IP kamerát. Elsősorban az éjszakai képességei lennének fontosak, szóval vagy külső infra kellene mellé vagy legyen rajta kellően sok LED (8 LED-essel van tapasztalat, az gyenge volt). Liftajtót, illetve erkélyajtót figyelne.

Mozgásérzékelés esetén kellene, hogy képet készítsen és azt feltöltse/elküldje, bár ez már kb. alapfunkció mindegyik esetén. Szóval fontos, hogy legyen rendes, igényes szoftvere, az sem hátrány, ha támogat Androidot és iOS-t.

A kültéri kamerák masszívabbnak tűnnek és legalább nehezebben porosodnak, minimális felár mellett, mi a véleményetek erről?

Fontos a jó képminőség.

Pl. ez egy jó modellnek tűnik: http://www.trendnet.com/products/proddetail.asp?prod=190_TV-IP310PI

Ezzel vagy ennek megfelelő alternatívával van tapasztal, mit javasolnátok?

Köszi előre is!

(#786) mutyi


mutyi
őstag

Mi az ok,hogy távolról sima webes böngészőből ha feltelepítik egy plugint akkor működik a kamera rendszer elérése, viszont mobilról nem. Próbáltam már több féle programmal Android alól, de egyik sem mutat képet.
Amennyiben hiába azonosítót adok meg vagy rossz port számot, akkor azt jelzi, de ha minden ok, akkor nincs kép.

(#787) s0rT3d válasza nucleos (#785) üzenetére


s0rT3d
tag

Ezzel a modellel van bővebb tapasztalatom:
http://www.cameradepo.hu/sensbase-ait-12040-hd-kulteri-ip-kamera.html

Szintén PoE-s, 2 megapixeles. Varifokális, tehát a látószöveg is be tudod állítani precízen. Jobb sávba találsz pár demó videót.
Androidra és iOS-ra is van kliense.

Ha fontos a jó képminőség, akkor kültéri kamera valóban jobb választás, mivel a beltéri kamerák esetében általában 10-15m a max éjszakai látótáv, és 1.3mpx szokott lenni az átlag felbontás.

(#788) s0rT3d válasza mutyi (#786) üzenetére


s0rT3d
tag

Nem ártana egy pontos típus, hogy melyik kamera ez. Mert így elég nehéz válaszolni.

(#789) mutyi válasza s0rT3d (#788) üzenetére


mutyi
őstag

Ez egy TechSon analóg rendszer.
Valami webkliens.exe file-t akar letölteni amíg nincs telepítve az adott gépre és böngészőbe, utána már indul.
IP/WebClient.html

Találtam TechSon manualt,abban írtak egy androidos és IOS-es programot,de amit talált rá a Play, azzal felvenni lehet és nem megnézni egy kamera rendszert.

Mucleos:
Én a Hikvision DS-2CD2032-I kamerát javaslom, ez olcsóbb,mint amit kinéztél és szerintem nagyon szép képe van, éjjel is 30 méteres,mint a te általad nézett modellnek.

[ Szerkesztve ]

(#790) mutyi


mutyi
őstag

Közben megtaláltam a saját manualt is, az alapján sikerült megtalálni az Androidos programot.
Mivel nem egy túl friss rendszer,ezért amit ajánlottak Androidos programot,az már nem is létezett,az IOS-re másikat ajánlottak, azt megkerestem Androidra is és mivel létezett így azzal működik is.

SuperLivePro a program neve.

(#791) zozzo698


zozzo698
tag

Sziasztok,
Segítségre lenne szükségem, Olyan valakit keresek aki ért ip camera beállításhoz...riasztás rögzítés...stb..
ha esetleg priviben rámírna megköszönném.
üdv: zozzo :R

tel.:0630 942 (79) 13

(#792) mutyi


mutyi
őstag

No nekem meg egy olyan kérdésem lenne, hogy vettem most egy Zmodo IP rendszert, de az egyik kamera alapból nem ad képet.
Bekapcsol,mert kattan, a led sor is világít,de kép nincs.
19V-os POE-val működik.
A kérdésem az lenne, hogy másféle IP kamerák is 19V-on mennek,amik POE-ak?
Lehet őket variálni vagy nem túl szerencsés?

(#793) zozzo698


zozzo698
tag

Sziasztok,

Milyen free programot tudnátok ajánlani kamerakép folyamatos/esemény rögzítésére pc-n??

Köszi: zozzo

tel.:0630 942 (79) 13

(#794) zozzo698


zozzo698
tag

Kezdjük előröl.

Sziasztok zozzo vagyok. Vettem egy kamerát és már egy éve láma vagyok hozzá.

Komolyra fordítva, kellene segítség a beüzemeléséhez.
Addig eljutottam, hogy üzemel ad képet pc-re és mobilra is.
De van egy csomó beállítása amihez nem értek "azt sem tudom mit akar".

Ezt az oldalt kellene a mailes riasztáshoz kiölteni....gondolom....de hogyan??

segítsetek légyszíves. :R

A kamera egy sricam AP003-as modell.

[ Szerkesztve ]

tel.:0630 942 (79) 13

(#795) mutyi válasza zozzo698 (#794) üzenetére


mutyi
őstag

Ki van már töltve úgy látom.
A teszt-re kattintva tudod ellenőrizni, hogy jó-e a konfigurálás.
Másik menüben ki tudod választani, hogy ne csak egy üres riasztást küldjön, hanem pl. csatoljon hozzá egy képet is, így látható, hogy pontosan miért is küldte a riasztást a rendszer.
A mozgásérzékelés finomságát is érdemes tesztelni, mert nem feltétlenül jó, ha minden apró lófaszra beriaszt és küldi az emaileket.

(#796) zozzo698 válasza mutyi (#795) üzenetére


zozzo698
tag

:R

test failed-et kapok.....

illetve az stmp pass...az az email passom???

[ Szerkesztve ]

tel.:0630 942 (79) 13

(#797) mutyi válasza zozzo698 (#796) üzenetére


mutyi
őstag

Az 587-es portot nézd meg ,mert elvileg az kell TLS esetén.

(#798) zozzo698 válasza mutyi (#797) üzenetére


zozzo698
tag

ha kiválasztok a gmailt ezt a portot adja be ....

de szintén nem jó...

tel.:0630 942 (79) 13

(#799) mutyi válasza zozzo698 (#798) üzenetére


mutyi
őstag

Valamelyik nap nekem sem ment a gmail-es, ezért egy hotmail-es fiókat állítottam be.
Te is csináld ezt, ha nincs hozz létre egyet.
Azzal menni fog.

(#800) zozzo698 válasza mutyi (#799) üzenetére


zozzo698
tag

Nem kell előtte valami mást beállítani...mert egy yahoo-s mail sem jó.... :W
azt kapom, hogy nem lehet kapcsolódni a szerverhez...

[ Szerkesztve ]

tel.:0630 942 (79) 13

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.