Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) sztikac válasza sztikac (#1350) üzenetére


sztikac
őstag

Na, utánanéztem, elvileg egy RPi + VLC kombóval megoldható a dolog...

(#1352) bozoli válasza GT Rider (#1332) üzenetére


bozoli
tag

Szia,
Van még egy másik egér, (Microsoft Wheel Mouse Optical USB and PS/2 Compatible X802382) ezzel is megy.
Üdv: Z.

(#1353) crissprivat


crissprivat
senior tag

Sziasztok.
Hikvision kamerákat használok és az érdekelne,hogy ti a DS-2CD2xx2 szériás cuccokhoz melyik firmwaret használjátok. A v5.2.5-ös érdekelne engem. Az egyik kamerámon az van és nagyon szépen müküdik vele. A régiekre is rá szeretném tenni. De valahogy nem találom. A Hiki oldalán is v5.2.0 a legújabb és az európain pedig v5.2.3
Várható esetleg a megjelenése valamikor? Tudtok valami infót?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1354) btz


btz
addikt

Üdv!
Otthonra vettem egy D-Link DCS-930L IP kamerát, ami mozgásérzékelésre tud képet küldeni emailre, ftp-re. Esetleg tud valaki olyat ami videót is tud menteni (csak ha mozgást érzékel) és nem drága?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#1355) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Tervezek venni itthonra egy IP kamerát. Olyan kellene, ami éjjel-nappal lát és riaszt okostelefonon, hogyha mozgást érzékel. A képet emailben, ha elküldené, az jó lenne.
Egy kikötés van, hogy a kép legalább 720P legyen.
Vannak ötleteitek?
A D-Link termékekről mi a vélemény?

A céghez nem ragaszkodom, bármi érdekel.
Talán fontos apróság:
Router van a T-Home féle Speedport w724v

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1356) crissprivat válasza Dolphine (#1355) üzenetére


crissprivat
senior tag

Helo.
Kintre,vagy bentre?
Mennyi a keret rá?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1357) Dolphine válasza crissprivat (#1356) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!
Bentre.
Keret? Na, ez jó kérdés. Maximum, de nagyon maximum a 30e.
Nem feltétlen kell kihasználni ezt az összeget.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1358) crissprivat válasza Dolphine (#1357) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hali.

Ilyet használok bentre,de a wifi nélküli változatot. Nagyon szépen müködik. Az éjeli felvétel is remek. Amit akarsz,megoldható vele. 100€ volt.
Ha ezt választod,nem fogsz csalódni.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1359) Dolphine válasza crissprivat (#1358) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Először is köszönöm a segítséget! :R
Másodszor nagyon jó kütyü, de sajnos a kereten bőven túl van! :O

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1360) bozoli


bozoli
tag

Hétvégén kipróbáltam a szünetmentesemet teszt üzemben.
Energia igénye: 58W (230V) Töltés közben.
Amit működtet: 1 Kamera, 1 NVR, 2 vinyó, 1 switch, 1 központi wifi, 1 router.
Áramszünet esetén 6,5 óra működés. (ezt jónak tartom)
Még a felvett teljesítményen picit faragnom kéne. Sok alkatrész jobban melegedik mint szeretném.

(#1361) bigrock válasza bozoli (#1360) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Saját gyártmány? Milyen UPS-sel van egy kategóriában?

(#1362) #79335424 válasza bozoli (#1360) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tud küldeni infót az áramkimaradásról? Ha igen, akkor hogyan állítod be? Azért kérdezem, mert van egy rossz szünetmentesem (valószínűleg akkucserés). A NAS -omban láttam opciót feszültségcsökkennés esetén kikapcsolásra, de nem tudom, hogy pontosan hogyan kommunikálnak. Azt viszont fontosnak tartanám, hogy értesüljek arról, hogy áramellátási hiba történt, mert akkor tudnám, hogy onnan számolva van x időm, amíg a rendszer leáll.

[ Szerkesztve ]

(#1363) Castell válasza sztikac (#1349) üzenetére


Castell
aktív tag

Külső hálózatról illetve saját hálózat mögül sem érem el a kamerát. Csak a routert. A port forwarding természetesen meg volt, az összes portra. Csatolok pár képet a kamera beállításairól. Próbáltam más portokat is használni, de így sem megy. A DDNS opció a routeren belül beállítva, a kamerában kikapcsolva van. Tűzfalat is kikapcsoltam, de semmi. A routeren belül a többi beállítás minden automatán van. DHCP, UPnP, stb.

Íme a kamera "portjai:"

Illetve ezek a kamerán belüli opciók, ezek közül esetleg kellene állítani valamit?

Egyébként a cloud alkalmazással és a androidos mobil appal elérem a kamerát azokkal nincs gond, illetve a motion detect kontra e-malies képküldéses riasztás is tökéletesen megy.

A routerem egy Zyxel NBG-418N

Köszönöm előre is!

(#1364) GT Rider válasza bozoli (#1352) üzenetére


GT Rider
csendes tag

Hello.

Köszi, akkor majd keresek valahol ilyen egereket :) Ha esetleg valakinek van a kettő közül egere ami eladó akkor az érdekelne :) :)
Neked milyen kábelen és milyen típusú vinyó csatlakozik az NVR-hez?
Mert abból is próbáltam tegnap 5 különbözőt abból 2 legalább látott és tudtam formázni is de nem tudtam beállítani, hogy oda tárolja a felvételeket a többit egyáltalán nem is látta.
USB külső vinyókat nem látta, ESATA - SATA bábelen keresztül legalább látta a vinyót :)

Köszi.

(#1365) randoom válasza krisztian7 (#1337) üzenetére


randoom
csendes tag

Milyen gyártmányú AHD kamerákkal vannak tapasztalataid?
A normál analóg kamerákhoz képest "szedtek fel kicsit több zajt" vagy az azonos felbontású IP kamerákhoz képest? Esetleg teszt felvételeid is vannak vagy tudsz ajánlani idevágó linkeket?
A válaszodból és a korábbi hozzászólásaidból úgy tűnik, hogy szakmabeli vagy.
Megítélésed szerint mennyire van jövőjük ezeknek az AHD rendszereknek?
Szakmai körökben mennyire látják előre, hogy néhány év múlva is lesznek-e ilyen rendszerű analóg kamerák?
Aki ma kiépít egy ilyen rendszert, 5-6 év múlva tudhat-e kompatibilis eszközöket vásárolni bővítési vagy felújítási céllal? Nyilván nem lehet ezt megjósolni, de szakmai berkekben talán jobb rálátással bírnak a termékfejlesztési irányokra is. :)

(#1366) sztikac válasza Castell (#1363) üzenetére


sztikac
őstag

A HTTP portot állítsd át 81-re pl. és a routeren erre állítsd be a portforwardot.
Port forwardnál a kiszolgáló IP cím a kamerád IP-je legyen.
Ha nem megy, pü-ben dobd át a publikus IP-det ha gondolod, ránézek.

(#1367) randoom válasza balhmm (#1338) üzenetére


randoom
csendes tag

Az nem nagyon jó hír, hogy az AHD megoldások nem kompatibilisek a HD-TVI rendszerekkel. Az árak miatt jobb lenne, ha vegyesen is összeválogathatóak lennének. :)

Köszönöm a részletes hozzászólást és a termékajánlásokat.
(Úgy látom az oldalatokon még nem kattintható a kamerás termékkör. Szívesen csemegéztem volna.)

Ezek az AHD vagy HD-TVI rendszerű kamerák az IP kamerákhoz hasonlóan önmagukban is használhatók vagy csak rögzítőkkel?
Pl. mozgásérzékelés vagy jelvesztés esetén tudnak-e videójelet küldeni egy routeren keresztül a router usb portjára kötött külső hdd-re (ftp)?

Mennyire megbízható (jobb/rosszabb) egy az ACESEE AHD kamera a Hikvision turbó HD kameráihoz képest?
Az ACESEE-től is tudnál az ajánlottal azonos paraméterekkel bíró kültéri megoldást is javasolni?
Csak olyan kültéri megoldások érdekelnének, amik 12-15 m-ig biztosan jól ellátnak sötétben is.
Olyanok, amik a gyári adatlapok szerint 30-50 m-re ellátnak éjszaka. Gondolom, az AHD kameráknál is felezni kell az IR-távolságra vonatkozó gyári adatokat (mint a normál analógoknál), hogy reálisabb számokat kapjunk.

(#1368) bozoli


bozoli
tag

Sziasztok!

GT Rider: Nekem 1TB SAMSUNG M3 (STSHX-M101TCB) külső 2,5" USB 3.0 vinyó van hozzá. Már teleírtam, és elkezdte körbe körbe törölni-venni. Most az aquánál 20990 Ft. Én ott vettem. Ha nem lett volna jó hozzá, biztos sírva fakadok......

bigrock: A ketyere saját gyártmány., hogy mivel ér fel, nem tudom.

Somatom: Áramkimaradás esetén nekem a riasztó küld sms-t, akkor is amikor elmegy, meg akkor is, amikor visszajön. Így nem volt feladata ezzel az UPS-nek.

(#1369) #79335424 válasza bozoli (#1368) üzenetére


#79335424
törölt tag

Értem. Azért köszi a választ!

(#1370) GT Rider válasza bozoli (#1368) üzenetére


GT Rider
csendes tag

Hello.

Én már kezdek sírva fakadni :)
Se az egér se a vinyó nem akar működni.
Kezdek inkább az NVR-re gyanakodni, hogy az lesz a hibás vagy csak nekem van ennyire mázlim, hogy semmi se akar vele működni.

(#1371) Dolphine válasza Dolphine (#1359) üzenetére


Dolphine
addikt

crissprivat
Hali.
Ilyet használok bentre,de a wifi nélküli változatot. Nagyon szépen müködik. Az éjeli felvétel is remek. Amit akarsz,megoldható vele. 100€ volt.
Ha ezt választod,nem fogsz csalódni.

Dolphine
Szia!
Először is köszönöm a segítséget! :R
Másodszor nagyon jó kütyü, de sajnos a kereten bőven túl van! :O

Tudásban ehhez hasonló nincs, viszont árban kevesebb? :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1372) GT Rider válasza Dolphine (#1371) üzenetére


GT Rider
csendes tag

Hello.

Nem tudom, hogy ez segítség-e de én vettem egy ilyet és szerintem egész jó.
http://www.jofogas.hu/budapest/Ip_kamera_1_3Mp_960p_24136575.htm?ma=1
Vélemény?

(#1373) Dolphine válasza GT Rider (#1372) üzenetére


Dolphine
addikt

Ez milyen márka? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1374) Castell válasza GT Rider (#1372) üzenetére


Castell
aktív tag

Szia!

Szerintem jó választás volt, bár én 9800 Ft-ért rendeltem ázsiából csontra nagyon hasonlót. Egyébként a sec-cam kínál jóval drágábban ehhez hasonló dome kamerát adapter nélkül... Kicsivel drágábbért 26-30 körül már ptz-s kamerát is kapni. Szerintem itthon nehéz venni jó áron h264-es hd-s kamerát. Annyi előny van ha itthonról rendel vagy vesz valaki, hogy kap normális supportot és garit.

(#1375) Dolphine válasza Castell (#1374) üzenetére


Dolphine
addikt

Bár nem nekem írtad, de én már annyival is megelégednék, hogyha az itthon vehető kamera nem kerül 30e többe és tudja az éjjel-nappali látást, valamint a h264 felvételt, 720P-ben. Ha saját SD kártyára ment videót az nem lenne rossz! Illetve távoli felügyelet. Szóval remélem nincsenek nagy igényeim, vagy mégis? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1376) Castell válasza Dolphine (#1373) üzenetére


Castell
aktív tag

Kínai noname-nek látszik. A részletes specifikációkra kíváncsi lennék és, hogy milyen extra szolgáltatások járnak a kamerához. Az egyetlen infó kicsit kevés (1.3M(1280×960) 25fps), de így elsőre tán tényleg nem volt rossz vétel.

(#1377) GT Rider válasza Castell (#1376) üzenetére


GT Rider
csendes tag

Valószínűleg az, de pont fele annyiba kerül mint itthon :) és eddig még nem volt vele bajom.
Ennyi infót tudtam összeszedni róla:
Model IPC-9130S-EB-06
Processor Hisilicon 3518C DSP
Operating System Embedded LINUX
Resource Simultaneous remote monitoring, local recording and remote control
User Interface WEB, CMS
Image Sensor 1/3” Optina 0130 1.3 Mp progressive scan CMOS
Effective Pixels 1280(H)×960(V)
Electronic Shutter Auto/Manual, 1/25~1/10000s
Mini. Illumination 0.2LUX/F1.6(Color), 0LUX/F1.6(B/W)(IR on)
Signal Noise Ratio >50dB
Gain Control Auto/Manual
White Balance Auto/Manual
Day/Night ICR
Lens Mount CS mount 8-20mm/F1.6
IR LED 20 meters optional
Auto Iris Support
Video Compression H.264/MJPEG
Image Resolution 1.3M(1280×960) 25fps

(#1378) Castell válasza Dolphine (#1375) üzenetére


Castell
aktív tag

Hát nekem is csontra ugyanezek az igényeim, most kezdésnek egy hd-s, vezetékes, kártya slot nélküli kamerával ismerkedek. Sokat filóztam azon, hogy itthon veszek ip kamerát, de nem tudtam dönteni, nem találtam megfelelőt ár-érték arányban, legfőképp a pénztárcámhoz mérve...

(#1379) Castell válasza GT Rider (#1377) üzenetére


Castell
aktív tag

Na ezek a speckók így tényleg jól hangzanak. Van okostelefon app a kamerához? Mozgás/arc felismerés kontra ftp/e-mail-es riasztás van-é a "kamerában"?

(#1380) bigrock válasza Castell (#1379) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Arcfelismerés egy 15K-s kamerában ? Kemény lenne :)

(#1381) Dolphine válasza Castell (#1378) üzenetére


Dolphine
addikt

Mi mellett döntöttél végül?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1382) gnusmas12345


gnusmas12345
csendes tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni IP kamera bekötéssel kapcsolatban.
Vettem egy Fisotech kamerarendszert 2db IP kamerával.

Felrakás előtt asztalon összekötöttem 1méteres UTP kábellal, működik rendesen mindkét kamera. A helyükre szerelve viszont csak egyik. 3nap csere-bere, próbálgatás után rájöttem hogy az UTP kábel hossza miatt nem megy. 15méteres kábellal jó az egyik , 20méteressel már nem a másik.
Táp hibára gondoltam, hosszabbítóval odavittem a kamerához a tápot de úgy sem jó. Újraindulgat az a kamera ami a 20méteres kábelen van. Kamerákat is megpróbáltam felcserélni, de ugyan ez a gond, tehát nem kamera hiba. CAT5-ös kábellal kötöttem össze. Szerintetek mit tegyek hogy működjön? Sajnos a kamera helye fix, tehát közelebb nem tudom tenni a swich-hez mint 20méter. Próbáljam árnyékolt kábellal?

Kösz előre is a segítséget.

(#1383) bigrock válasza gnusmas12345 (#1382) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Valószínű, hogy az a kábel rossz. A Cat5 UTP kábel 100 m-ig simán működik, nem a hosszal lesz a hiba.

(#1384) gnusmas12345 válasza bigrock (#1383) üzenetére


gnusmas12345
csendes tag

A kábelt 3szor lecseréltem, és mindig újra. :)

(#1385) randoom válasza gnusmas12345 (#1384) üzenetére


randoom
csendes tag

Nem lehet, hogy hibás valamelyik csatlakozód (RJ45), amit a hosszabb kábel végeire szereltél a telepítéskor?

(#1386) VANESSZA1 válasza gnusmas12345 (#1382) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Van hozzá rögzítőd is ?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1387) balhmm


balhmm
tag

Aki vett olyan 10-15ezres ip camerát, az rakhatna fel teszt videót vay egy képet a minőségről. Köszönöm!

(#1388) krisztian7 válasza kovicslaszlo (#1347) üzenetére


krisztian7
tag

Én szinte eddig mindig másik hálózaton lévő router ftp képességét használtam. Rengeteg ingyenes ftp van, amik tökéletesek, ha nincsenek az embernek nagy igényei (gyors ftp sebesség szinte sehol nincs, vagy a fájlméret van korlátozva). Mivel csak régebbi tapasztalatom van ilyen téren és így lehet, hogy változtak a felhasználás feltételei, így nem ajánlanék, évre-évre változik melyik jó.
Program adott a kamerákhoz általában (Identivision CMS elég jól használható, könnyen paraméterezhető).

(#1389) Castell válasza Dolphine (#1381) üzenetére


Castell
aktív tag

Escam QD100

Szerintem nagyon megérte. Cloud, mobile app, és külső hálózatról is elérhető. Az árához képest a képminőség is szuper...

(#1390) Castell válasza bigrock (#1380) üzenetére


Castell
aktív tag

Arcfelismerés - átvitt értelemben mozgás érzékelés :))

Mondjuk kár is volt utalni rá, hiszen egy IP kamerában (még az olcsóbbakban is), már alap a mozgás érzékelés. (Vagy nem?!)

(#1391) Dolphine válasza Castell (#1389) üzenetére


Dolphine
addikt

Valóban nem rossz, viszont hol lehet ezt megvenni?! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1392) bigrock válasza Castell (#1390) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Netavis Observer NVR-hez létezik igazi arcfelismerő plugin (áruházakban használják vevő statisztikához), de csak maga a plugin 100 ojró körül van... :)

(#1393) krisztian7


krisztian7
tag

Pont ugyanezt tudja mindegyik olcsó kínai kamera is, csak ezen másfajta infra led van, inkább beltérre jó :B

(#1394) Castell válasza Dolphine (#1391) üzenetére


Castell
aktív tag

Csak külföldről rendelhető. E-bay, banggood, tmart, dx.com, stb.

(#1395) Castell válasza bigrock (#1392) üzenetére


Castell
aktív tag

Hát ez már komoly beruházás lenne otthoni használat esetén. Szerintem, aki egy komolyabb rendszert akar kiépíteni, az inkább rábízza magát egy adott cégre/szakemberre. A vállalkozó kedvű, otthon kiépíthető eszközök miatt a userek meg ide jönnek tanácsért, stb. :)

Egy másik kérdés, ha tudsz segíteni. Mivel a kamerában nincs sd slot és nincs nas-om sem nvr rögzítőm. Esetleg az ilyen kameráknál megoldható, hogy real-time-ban rögzítsen valahova?

Illetve nézegettem egy ún. Mini nvr-t, baráti áron van. Erről esetleg vélemény/tapasztalat?

[link]

(#1396) bigrock válasza Castell (#1395) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Létezik felhő alapú realtime rögzítés, de ahogy olvastam, igazán csak állóképek tárolására jó jelenleg.
A Mini DVR jó megoldás lehet, talán Bozoli fórumtárs használt ilyet, ha jól tévedek...

(#1397) Dolphine válasza Castell (#1394) üzenetére


Dolphine
addikt

Értem, köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1398) bozoli válasza bigrock (#1396) üzenetére


bozoli
tag

Szia,
NVR-t. Erre csak IP kamerákat lehet kötni. Most telepítem át a végleges helyére. Az, hogy szünetmentesre csináltam, jelenleg 23W pluszt vitt a rendszerbe. Ez cca. +600 Ft/hó.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1399) bigrock válasza bozoli (#1398) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Köszi, NVR-t akartam írni, csak kicsúsztam a szerkesztésből...

(#1400) Borzoló


Borzoló
senior tag

Sziasztok!
Lehet rosz helyen kerdezek....
Kaptam 2db ccd kamerat.
LG LVCsx703mb
Hogyan tudnam pc.re kotni es milyen szoftverrel tudnam kezelni?
Koszi a valaszokat

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.