Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-07 14:54:20

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) FrezeR válasza bigdady (#550) üzenetére


FrezeR
senior tag

Már van NAS-om de nem ilyen hanem egy wd mycloud. Köszi a tippeket.

(#552) gagyi69


gagyi69
újonc

Sziasztok!

D-Link DCS-2132L kamerát szeretnék telepíteni, valamilyen hálózati rögzítővel, ez ügyben szeretném a segítségetek kérni.
A legegyszerűbb és természetesen a legolcsóbb megoldást keresem.
Szóval NAS, NVR, esetleg ha létezik nagyon okos router amire közvetlen HDD t tudnék kötni.
Vagy még egy alternatíva az elképzelésem szerint, a Shuttle XS35V3L barebone PC.
A leírt eszközök közül nincs semmi kőbe vésve, csak bátran ötleteljetek.
Előre is köszönöm .

Üdv.

(#553) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok!

Van egy IP kamerám.
A kamera programjával csináltam egy FTP szervert, belsőhálózatban működik.
Milyen program kell hozzá vagy mit kell csinálnom hogy más is lássa a neten keresztül?
Előre is köszi.

Kamera: [link]

[ Szerkesztve ]

(#554) mobilizmo válasza gagyi69 (#552) üzenetére


mobilizmo
addikt

A legolcsóbb valószínűleg egy RT-N16. Nem új vas, de még most is vállalható, és nagyon megbízható, nekem is ez van. Elöl-hátul Gigabites, 2 usb-vel, mehet bele tápos hdd. Saját fw-el is jó, de custom-al még jobb, korábban én is használtam így. Vannak persze újabb, erősebb, gyorsabb routerek is, de jóval drágábbak is, például: RT-N66U. De most már NAS-om van, ezek közül nagyon tudom ajánlani a Zyxel termékeit. Mindenki ajnározza a Synology-t meg a QNap-et, biztos nagyon jók, de brutál drága mindkét típus és az a kis sebesség növekedés nem éri meg a dupla/tripla árat. Nekem ilyen van, de ez már nem nagyon kapható, az újat 320s-nek hívják, kicsit dizájnosabb és fém házas, a 310s az egylemezes változat. Ezek nagyon jó kis, megbízható gépek, fájl másolásban 50-60 MByte/sec sebességet tudnak átlagosan GB-es hálózaton. Ha van már egy normális routered én mindenképpen a NAS-os megoldást ajánlanám. Ha megcsinálod ezt a hálózatot valószínűleg előbb vagy utóbb úgyis nem csak a kamera hálózati rögzítőjének akarod majd használni, a fájl elérés sebessége miatt viszont sokkal jobb a NAS (routernél max 8-10 MByte/sec).

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#555) gagyi69 válasza mobilizmo (#554) üzenetére


gagyi69
újonc

Köszönöm a válaszod, kimerítő volt de mint igazi kezdő amatőrnek (nem fényezném magam tovább) lenne még pár kérdésem.
A tisztánlátás érdekében felvázolom a rendszer funkcióját.
Egy üzletben teljesít majd szolgálatot a kiválasztott konfig, a NAS nak tényleg csak annyi szerepe lenne, hogy rögzítse az eseményeket, semmi más.
Nos ennek fényében még mindig a NAS az élhetőbb megoldás?
Bármelyik összeállítás elboldogul egy- két HD kamerával, folyamatos és egyszerű lejátszást biztosít?(ne feledd AMATŐR!) :K

(#556) mobilizmo válasza gagyi69 (#555) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha egyéb dolga nem lesz, akkor a router + HDD összeállítás is megfelelő. Én például akkor döntöttem a csere mellett amikor HD filmeket nem tudtam akadás mentesen lejátszani mert közben ment a torrent letöltés és/vagy feltöltés. De ha azt leállítottam, akkor még egy gyengébb 1080P is elment (média lejátszóval). Itt van egy emulátor N16-ra, ezen kell beállítani a dolgokat. Teljes kezdőként azért nem egyszerű, tudom mert kb. 4 éve én is így kezdtem. A fórumot bújtam, kérdeztem, bénáztam, aztán újra kérdeztem. Ennél azért a NAS-é jóval egyszerűbb, hisz erre van kitalálva és beszél magyarul.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#557) bigrock válasza mobilizmo (#556) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Az IP kamerák alapból nem tudnak korlátlan méretű video stream-et küldeni a hálózati rögzítő/Linux v. PC alapú tárhelyre. Max. annyit lehet beállítani, hogy esemény esetén (pl. mozgásérzékelés) egy megadott FTP-re pár percnyi videót, vagy állóképet elküld. Ráadásul lehet majd a NAS-on tallózgatni ezerrel, hiszen nem tudjuk mihez viszonyítani a keresést.
Ha korrekt rögzítőt akartunk, főleg D-Link kamerákhoz, akkor javasolt egy NVR (pl. D-Link DNR 322, vagy 326), vagy egy középkategóriájú PC, amire ingyen elérhető a D-Viewcam hálózati rögzítő software.

[ Szerkesztve ]

(#558) bigrock válasza Bal0924 (#553) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A kamerának meg kell adni egy port számot, amit a router-ben port forwarding-gal be kell állítani, hogy külső IP címről is elérhető legyen. Javasolt még a no-IP.org szerverén egy ingyenes domain név regisztrációja, ha gyakran változik az IP címed.

(#559) #68216320


#68216320
törölt tag

Kinéztem egy ilyen IP kamerát. Wifi-n keresztül lenne használva és van egy linux-os folyamatosan üzemelő fájlszerver, amit szeretnék folyamatosan a videó tárolására használni. Jó lenne, ha mondjuk, ha pár óránként új fájlt kezdene. Ez megoldható ezzel a kamerával és egy linux-os számítógéppel?

(#560) cyber86


cyber86
őstag

Helló. Tudnátok ajánlani valami ingyenes ipkamera rögzítő progit ami ddnsen keresztül tud rögzíteni? Mert ami hozzá van program valamiért nem hajlandó ddns címen kommunikálni a kamerával :S Erről lenne szó: [link] Segítséget a bolttól meg nem tudunk kérni legalábbis ingyen nem mivel ebayen lett véve a kamera.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#561) Immy


Immy
őstag

Ezekről mi a véleményetek?
Ubiquiti aircam
http://uv.ubnt.com/

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#562) bigrock válasza #68216320 (#559) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A hozzáadott rögzítő software sajnos csak Windows alatt működik. Linux alá keresni kellene valami rögzítő alkalmazást, ami támogatja ezt a TP-LINK kamerát. Vagy marad azt FTP megoldás a kamerában, de az csak eseményre indul be (pl. mozgásérzékelés) és csak adott méretű/idejű stream-et tud egyszerre elküldeni az FTP-re. Alternatív megoldás: a kamera folyamatosan rögzít az SD kártyára, és Linux-ra írsz egy script-et, ami megadott időnként letölti az SD kártyáról a video stream-et.

(#563) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

Tudtok ajánlani egy olcsó ip kamerát, ami tűri a kinti körülményeket, vagyis vízálló.
És éjjellátó.

(#564) Bal0924 válasza Bal0924 (#563) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Lemaradt.

És Wifi-s.

(#565) enaki


enaki
újonc

tisztelt hölgyekurak! segítségre szorulok, kezd hullani a hajam: adott 1 dvr router mögött, portok átirányítva, noip ddns keresztül elérhető, a problémám androidos telefonomról vMeye alkalmazással be tudok jelentkezni, látom a kamera képet mindaddig míg mobil hálózaton vagyok, ha a telefonom felcsatlakozik bármilyen WIFI hálózatra onnatól server unavailable, ha lecsatlakozom a wifi--ről megint ok, telefonon android 4.4. :W

(#566) club1 válasza enaki (#565) üzenetére


club1
veterán

Lehet hogy kell neki visszirányú kommunikáció is, ilyenkor natolt hálózatból (WLAN-ok jellemzően ilyenek) nem fog működni a dolog. A dolgot úgy tudod kitesztelni, hogy a mobilnetet átállítod nat-oltra. Ha ott is működik, nem ez lesz a probléma, ha viszont nem, akkor igen...

(#567) enaki válasza club1 (#566) üzenetére


enaki
újonc

Köszönöm, igazad van, én idióta, saját kezűleg csináltam ebben a hálózatban is az átirányítást, mivel itt is működik ugyanolyan dvr, hiába - öregszem :((

(#568) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok. Elmesélném mi nyomja a lelkem.
Odáig jutottam a nem olcsó D-Link DCS-2310L kamerámmal, hogy aki csak teheti, ne vegyen ilyet! :)
Mindösszesen annyira szerettem volna használni, hogy rádugom egy LAN kábelre, ami belemegy egy routerbe és az ugyanerre a routerre kötött, hálózaton megosztott D-Link DNS-320-ra, egy mappába rögzít folyamatosan. Nem is hangzik olyan bonyolultan :)
Az -ismétlem- nem olcsó kamera erre alkalmatlan!
Nem szeretnék még 50-70ezerért egy DVR-t venni hozzá, ami folyamatosan rögzít, így beérném azzal, hogy darabolja a felvételeket. De ezt sem tudja. Mert a maximális mérethatár az 5Mb. Maximum ekkora felvételeket tud készíteni. De a periodikus rögzítés menüpontban a minimális periódus 1 perc.
Vagyis 1280*720ban 1 percig rögzít. Ja, csak rögzítene, ugyanis 25-30mp elteltével eléri a maximális 5Mb-os mérethatárt, így lekapcsol. Majd várunk üresjáratban 30-35mp-et, mire letelik az 1 perc és újra indulna a periódus ...
Eléggé átb@szottnak érzem magam, hogy igyekeztem venni egy normális, jó minőségű kamerát, egyszerű, mezei, itthoni használatra.

Valaki, tud ajánlani bármit helyette, ami normális, szép, legalább 1280*720as felbontásban megtudná oldani ezt a bonyolult feladatot? :(
Köszönöm, hogy végigolvastál :)

(#569) mobilizmo válasza rover45 (#568) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem ennek a pénznek a feléért van 2 analóg kamerám meg hozzá egy 4 csatornás NVR (az árban még benne voltak a szerelvények is). Ilyen a kamera. Ja és az NVR-ben nincs HDD, de be lehet rajta állítani, hogy a NAS-ra rögzítsen.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#570) rover45 válasza mobilizmo (#569) üzenetére


rover45
senior tag

Erről beszéltem :(
És milyen NVR?

(#571) mobilizmo válasza rover45 (#570) üzenetére


mobilizmo
addikt

NVR

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#572) rover45 válasza mobilizmo (#571) üzenetére


rover45
senior tag

Néztem már közben, köszönöm!

(#573) bekes.andras


bekes.andras
tag

Sziasztok!

Beszereztem három ilyen IP kamerát. Volt nálam egy pár napra próbára, és az árához képest a tudása nem rossz, kétségtelen, hogy van tőle jobb, pl. ez, ellenben igen jó áron jutottam hozzájuk. A kérdésem az lenne van-e valakinek ezekkel régebb óta tapasztalata, és lehet-e tudni ki a gyártó, mert a legutolsó gagyi kínai kamerának is van weboldala, de ennek semmi. Se szoftver, se firmware letöltési lehetőség nincs, én pedig szeretem karbantartani a rendszert, illetve frissítéseket nézni hozzá, hátha kalapálnak valamit érdemben is.
A jövőben lehet, hogy kap egy saját kis rögzítőt, még tipródom a PC alapú és a dedikált rögzítő között.

A válaszokat előre is köszönöm!

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#574) bigrock válasza bekes.andras (#573) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Techson típusú ez a kamera. Nagyon sok rendszert szereltünk már ezekkel és nyugodtan mondhatom, ár/érték/megbízhatóság arányban talán a legjobbak közé tartozik. Van rendes magyarországi képviselete (a linkedben szerepel), 2 év garanciát adnak rá. A weboldalon ha beregisztrálsz, van letöltési link, ahol egy csomó info, driver, fw. megtalálható.

[ Szerkesztve ]

(#575) bekes.andras válasza bigrock (#574) üzenetére


bekes.andras
tag

Köszi!

A típusa nem kérdés, rá van írva, a gyártó weboldala érdekelne... Természetesen a regisztrációval próbálkoztam, de elhajtottak, mert nem vagyok viszonteladó...
Furcsa, hogy a letöltéshez is csak vásárlásra jogosult felek férnek hozzá, magánszemély nem...

[ Szerkesztve ]

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#576) Greenbook válasza bekes.andras (#573) üzenetére


Greenbook
tag

Üdv!

A választott TechSon kamera jó választás.
Ebből a típusból is nem kevés darabot telepítettem már, ezen nincsen mit faragni és karbantartani...
Működik és kész. :K
Nem érdemes gondolkozni pc alapú rögzítésben én inkább a ezt javasolnám hozzá.

Üdv!

http://csatlakozok.atw.hu

(#577) bekes.andras válasza Greenbook (#576) üzenetére


bekes.andras
tag

Szia!

Azért engem érdekelne, hogy van-e újabb firmware, illetve várható-e bármi fejlesztés, nem pedig egyszer megcsinálták, és kész... :/ Kicsit összeszedettebb, és bővebb szolgáltatású ActiveX vezérlő, gyorsabb firmware, néha elkalandozik és elkezd blokkosodnia a kép. VGA módban ne legyen anamorph a kép, stb.

Saját rögzítőnek ezt néztem ki, ha mégsem PC alapú lenne. Arra a rendszerre meg pláne szeretnék frissítéseket látni...

Tényleg nincs egy gyártói oldal? Esetleg más néven futnak?

A feltüntetett -10C fokos működési tartomány mennyire valós, illetve mennyire okozhat gondot a hidegebb időszak?

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#578) bigrock válasza bekes.andras (#577) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Azért nem találsz gyártót, mert nincs. :D Úgy működik a dolog, hogy a PowerBizt képviselői ellátogatnak Kínába (vagy még azt sem) ahol a gyártónál rengeteg noname kamera kapható. Ezekből bekérnek egy-egy darabot, és a tesztelések után legjobban beváltat vásárolják meg, az általuk kért fantázia néven. (Ha kéred, 1000 darab felett akár a "Sany" vagy "PanasOanic" nevet is rászitázza neked a kiskínai :DDD .- bár szerintem ez ma már náluk is ciki...)
Ugyanígy nem találsz "NAVID" gyártót sem, pedig ilyen kamerák is kaphatók komoly MO-i nagykereskedőktől 2 év garanciával.
Ezek miatt EZ az árkategória sajnos nem tartalmazza többek között a firmware frissítéseket sem, hacsak valami óriási gyári hiba miatt százasával kell visszahívni a kamerákat. A Techson-nál nem tudok ilyenekről.

(#579) Greenbook válasza bekes.andras (#577) üzenetére


Greenbook
tag

Amit kinéztél POE verzió is teljesen okés.
A kamerákkal sem télen, sem pedig nyáron nem volt semmiféle probléma.
Amennyiben megadod nekem a kamerád típusát nézek hozzá firmware frissítést.
( jó pár típushoz van 2014 verzió :K )

- bigrock PowerBizt 30 éves kereskedői tapasztalattal példaértékű támogatást és garanciális ügyintézést ad a termékeihez, ellentétben az említett "szitáztató nagykereskedők"-kel akik olykor nem kicsit pofátlanul képesek a dzsunka cuccaikat tyúktalpas leírással forgalmazni :DD

http://csatlakozok.atw.hu

(#580) bekes.andras válasza bigrock (#578) üzenetére


bekes.andras
tag

... valami ilyesmire gyanakodtam a végén én is, hogy saját portéka. Végül is nincs ezzel baj, csak elsőre furcsa volt, hogy nem érhető el semmi, csak a telepítők számára. Nyilván nem olyanok miatt döntöttek így, akiket érdekel, és értenek is hozzá. :)

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#581) bekes.andras válasza Greenbook (#579) üzenetére


bekes.andras
tag

... köszi!

A már belinkelt típus az, de a jövőhéten lehet már nálam is lesznek. A tesztpéldány v1.3 HW volt, és 3.3.3-as FW. 2013 09 vagy 10-es dátummal. Az ActivX-es bővítmény automatikusan, központilag frissül, vagy ugyanúgy viselkedik, mint minden más bővítmény?

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#582) bigrock válasza Greenbook (#579) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Nyugi, semmi bajom az említett céggel, szép számban vásárlunk tőlük cuccokat! :R

(#583) bekes.andras


bekes.andras
tag

... a Power Biztonságtechnika hozzáállásáról annyit, hogy a múltkori regisztrációm meghiúsulását követően - mivel én végfelhasználó vagyok, és nem telepítő -, az előbb hívtak fel, és kérdezték meg, hogy egyébként mire lenne szükségem. Ez igen pozitív dolog!

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#584) syl5


syl5
őstag

Sziasztok.

Szeretnék egy biztonsági kamerát.

Amit szeretnék:
- mozgásérzékelös, mozgás hatására képet, és hangot rögzít
- felhobe rögzít csak mozgás hatására, és ezeket a rögzített felvételeket távolról, melóhelyröl bármikor elérhetném, akár az élö képbe is bármikor belenézhetnék.
- Vezeték nélküli hálózatba kötés
- opció, hogy csak egy megadott idöintervallumba rögzítsen, tehát ha nem vagyok otthon
- Nem annyira fontos, de talán az is hasznos lenne, hogy ha mozgást érzékel, akkor egy elöre felvett szöveget lejatsszon elijesztésképp.
- Rejtettség nem fontos, ha felhöbe rögzit akkor ugyse lehet megsemmisiteni a felvételt.

Milyet érdemes venni és hol, hogy a lehetö leghamarabb meg legyen?

Nagyon köszi!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#585) bigdady válasza syl5 (#584) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem erre edimax 3110w van iponból (a hanglejátszást csak magad tudod megoldani ha rákötsz egy hangszórót és a te beszelsz realtime, többit tudja :) )
Felhőt nem tudnak ezek de emailt igen az meg mararad a szolgaltaton az elkuldottben szoval igy felhő az is :)

[ Szerkesztve ]

(#586) bekes.andras válasza syl5 (#584) üzenetére


bekes.andras
tag

Szia!

- A mozgásérzékelő szolgáltatás az általam említett TECHSON-ban is egész jól működött, igaz én statikus háttér előtt próbáltam, egy szél fújta vegetatív környezetben nem biztos, hogy nem lesz téves riasztásod, érzékenységtől független.

- A mostanság divatos "felhő" szolgáltatás előtt is volt élet. Pl. FTP, ennek az az előnye, hogy rendszerint direktbe ismerik, mint protokollt, a hátránya, hogy kicsit macerásabb elérni, és nem minden cégnél nyitott a port, míg a felhős megoldások sok esetben webes portot használnak. Egyébként, ha a megadott rögzítés elérése, része a szinkronizálandó mappáknak, akkor a dolog működhet, de előfordulhatnak kompromisszumok.

- Én semmilyen körülmény között nem használnék vezeték nélküli technológiát biztonságtechnikai berendezés esetén...

- Amire hangszóró is köthető, az minimum 100.000,- Ft-os kamera, a SAMSUNG-nak van ilyen, nemrég bele is futottam, lehet itt is írtam a linket... Mivel nem áll módomban kipróbálni, így nem tudom, hogy eseményhez társítható-e olyan cselekmény, ami aktivizálna egy hangfájl lejátszást. Elméletben meg lehet oldani, a gyakorlatban szerintem ez egyszer vicces a haveroknak. :) Nem biztos, hogy megéri a ráfordított energia, az biztos, hogy a kamera árát igencsak megdobja a kétirányú kommunikáció lehetősége.

- A többire majd a szakértők válaszolnak.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#587) bigrock válasza syl5 (#584) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Tessék, ez mindent tud, amire szükséged van:
D-LINK DCS-2230

[ Szerkesztve ]

(#588) spiritex válasza bigrock (#587) üzenetére


spiritex
veterán

Egy ilyen olcsó, de szintén éjjellátó kamera mivel tud kevesebbet annál, amit linkeltél? Lényegében azzal, hogy van benne MicroSD kártya foglalat a rögzítéshez, meg beépített mikrofon és hangszóró?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#589) bigdady válasza spiritex (#588) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez nem hálozati ip kamera...

(#590) bigrock válasza spiritex (#588) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ez analóg kamera, nem IP.
Szerk: megelőztek... :-)

(#591) bekes.andras


bekes.andras
tag

Megvan a három TechSon kamera, mindegyikre feltettem a 3.3.5-ös FW-t, a HW revjük 1.3, még sincs olyan képük, mint annak a kamerának, mint ami nálam volt kipróbálásra... :/ Lehet a fókusz van elcsavarva, de egyáltalán nem olyan éles a kép, szerintem fakóbb is. Az optika nem maszatos, végignéztem mindent. Azonos fényviszonyok mellett is hamarabb váltanak fekete-fehérbe, mint a tesztpéldány tette.

Elméletileg van olyan állása a fókusznak, hogy adott ponttól végtelen?

Használok egy négycsatornás rögzítőt is, hogy lássam mire képes, illetve megnéztem annak a webpluginjét, illetve az NVS-1000-es szoftvert is... Hááát...

Lehet nem ártana leülni a készítőkkel egy kicsit beszélgetni. :(

Sajnos a rögzítőre kötött kamerákat nem látni a hálózatról, az IP-jüket felülbírálja és nincs átjárhatóság.

Az NVS-1000-nek nem látom értelmét, csak abban az esetben, ha dedikált gépen fut, és a gyári rögzítőt szeretnénk kiváltani valami kulturáltabb megoldással.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#592) Becenick válasza syl5 (#584) üzenetére


Becenick
tag

Üdv !

Hozzá nem értőként érdeklődnék, hogy ha beltéri biztonsági kamerát szeretnék körülbelül azokkal a funkciókkal, amiket korábban syl5 említett, akkor a válaszként linkelt 60-70 ezres árkategória alatt is található használható eszköz, vagy az alatt nem is érdemes nézni ?
Az éjszakai üzemmód nálam csak plusz funkcióként szerepelne, mert elsősorban arra szeretném használni, hogy ha napközben bármi mozgás lenne a lakásban, akkor e-mailben vagy bármi más formában jelezzen és rögzítse az eseményt.
Körbenéztem kicsit és találtam egy Wansview NCM-624W típusú kamerát, ami körülbelül feleannyiba kerül, mint a korábban linkelt d-link.
A márkáról még nem is hallottam korábban, de laikusként mondjuk ez nem is csoda. :)
Esetleg tapasztalat valakinek ? A név és ezáltal megbízhatóság, támogatottság, garancia lenne a differencia ? Vagy csak szimplán más minőséget képvisel a termék ?
Link:
http://www.cameradepo.hu/ncm-624w-hd-forgathato-ip-kamera.html
Előre is köszi a válaszokat.

(#593) Becenick válasza Becenick (#592) üzenetére


Becenick
tag

szerk.:
Vagy akár ez:
[link]
Itt sem tudom, hogy már a név is valamiféle indikátor a minőségre vagy sem. ;) Rossz (de stílszerűen írhatnám, hogy "fos") vicc volt. :P

[ Szerkesztve ]

(#594) bigrock válasza Becenick (#593) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Nem annyira rosszak ezek a kamerák, amiket linkeltél, inkább szerintem a támogatással van baj. Tipikus vedd-vidd termékek, szerényebb képminőséggel (bár otthoni használatra egész tűrhető) Ha teheted, próbálj ki egyet valahol.
bekes.andras: Melyik Techson kamerákról van szó?

(#595) bekes.andras válasza bigrock (#594) üzenetére


bekes.andras
tag

A TC IP-D 52042 IR VF MDN 3,3-12 típusúakról.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#596) bigrock válasza bekes.andras (#595) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Egy *****-i étteremben telepítettünk ugyanezeket, a látványkonyhát nézik és a képeket fullHD-s TV-ken nézik a vendégek. A tulaj hótt elégedett volt velünk, és szerintem is nagyon jó képminőséget produkáltak. A tiédnél valami nagyon nem OK.

(#597) bekes.andras válasza bigrock (#596) üzenetére


bekes.andras
tag

... oly annyira nem, hogy pénteken visszakapom azt a kamerát, ami nálam volt kipróbálásra, és negyediknek bekötöm. Rögtön eldől, hogy valós-e az aggodalmam. :/

[ Szerkesztve ]

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#598) bekes.andras válasza bigrock (#596) üzenetére


bekes.andras
tag

... szürke vagy fehér? :) A szürkék voltak az első szállítmányba, én már fehéret próbáltam. Típusra, számra azonosak, de szerintem a belsejében valami változott.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#599) Becenick válasza bigrock (#594) üzenetére


Becenick
tag

Arról nekem is volt sejtésem, hogy vedd és vidd termékekről van szó. :)
Csak tudod ilyenkor szokott általában jönni, hogy olcsó húsnak híg a leve. A "mindent" tudó ketyere...
... ami sajnos egyik funkciójában sem megbízható. :)
Van sejtésem, hogy az érzékenysége mennyire szabható testre. Téves riasztásokból lenne valószínűleg tisztességgel. Persze ez csak feltételezés részemről, de valószínűleg a márkanév mellett más oka is van annak, hogy a "szakik" által komolyabbnak tartott kütyük drágábbak is.
Nyilván a használat célja is fontos szempont. Van akinek szimplán megfigyelés, esetleg rokonyokkal való kapcsolattartás céljából történik a beszerelés. Mások biztonságtechnikai okokból keresnek eszközöket.
Ez utóbbira sajnos úgy gondolom, hogy alkalmatlan, mert ha egy lakást esetleg ki akarnak rámolni, akkor azt ettől a ketyerétől függetlenül is ki fogják. Max nézegethetem, hogy ügyesen teszik e. :)
Mire bármiféle beavatkozás lehetne, addigra sajnos már valószínűleg búcsút inthetek 1-1 értéknek.
De még mindig arra szavazok, hogy legyen ennyivel több, mint a semmi....

(#600) Greenbook válasza bekes.andras (#591) üzenetére


Greenbook
tag

Üdv!

"Lehet a fókusz van elcsavarva, de egyáltalán nem olyan éles a kép, szerintem fakóbb is."
- Az adott kameráknál te állítod a fókuszt.

Én csak a fehér verziót használtam annál nincsen ilyen jelenség.

- Nincsen "végtelen" állása.

- "Sajnos a rögzítőre kötött kamerákat nem látni a hálózatról, az IP-jüket felülbírálja és nincs átjárhatóság."
Gondolom a POE verziót használod. Személy szerint én mindig a POE nélküli verziót preferálom és POE switch segedelmével teszem rá a kamerákat, így elérhető mindegyik külön is.

A szoftveres rögzítést csak és kizárólag különleges kérésre, illetve megoldások miatt javaslom és telepítem.

:R

http://csatlakozok.atw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.