Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) randoom


randoom
csendes tag

Ha egy Hikvision IP kameraként árult termék nem szerepel a hikvision.com oldal termék listájában, attól még lehet eredeti Hikvision termék?
(Lehet, kicsit bután kérdeztem, de korábban láttam már magyar webáruházban olyan Hikvision IP kamerát, amire rákeresve a gyártó oldalán, nem találtam terméket a magyar oldalon feltüntetett típusszámmal. Pedig a kamerát több magyar weboldalon is megtaláltam.)
Mi a véleményetek?

(#1302) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

2 (belső) helység megfigyelésére lenne szükségem. Felvételre nincs szükségem, csak, hogy bárhonnan lássam éppen mi történik a helységben éjjel-nappal.

Teljesen kezdő vagyok, ezért kérem a segítségeteket.

Van egy Synology NAS (215j otthon), ha ez fontos.

Ezekre lenne szükségem:
- HD minőség (este is legyen jó minőségű kép)
- hang és video továbbítás (okosteló, tablet, Notebook)
- hang és mozgásérzékelés -> erre riasszon, bizonyos időintervallum között
- lehetőleg wi-fi csatlakozás

Köszönöm előre is...

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#1303) bozoli válasza randoom (#1301) üzenetére


bozoli
tag

Ezt nem tudom, de mintha az rémlene, hogy van amit csak belső piacra szánnak kínában. Hiszen a hiki: Headquartered in Hangzhou, China. Vagyis kínai cég. És ezt adják eu firmwarrel, az éhes eu-s piacra fél áron.
De ezt csak én gondolom. (remélem) Lehet, hogy más áll a háttérben. Mindenesetre amit én vettem az ebayon az nem tűnik hamis ócska fos "kínainak". :)

(#1304) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok,

Beüzemeltem egy ip kamerát itthon. Csak annyit csináltam, hogy rádugtam a routerre, minimálisan állítgattam és látom az élő képet (igaz csak explorerben, mert másban nem ad képet...)

Kérdésem az lenne, hogy milyen megoldást ajánlanátok a rögzítésre és távoli elérésre?

(#1305) bigrock válasza vamzi (#1304) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Távoli elérés: a routeren port forwarding beállítása, a kamerában a port beállítása.
Rögzítés: ha a kamera ONVIF szabványt tud, akkor bármilyen ONVIF-es rögzítő, vagy NAS, vagy a kamerához adott szoftver.

(#1306) randoom válasza bozoli (#1303) üzenetére


randoom
csendes tag

Remélhetőleg az sem "ócska fos", amit én láttam. :N
Elsőre arra gondoltam, hogy valaki utólag 'vasalgatja rá' a hikis logót, de abban több ráció lehet, amit te írtál.
Eszerint más típusok vannak az európai piacra, és amit én láttam, azt az itthoni kereskedő Kínából szerezte be.
Egyre jobban megbarátkozom az ebay-ről vásárlás gondolatával.

[ Szerkesztve ]

(#1307) vamzi válasza bigrock (#1305) üzenetére


vamzi
őstag

A kamerát most is elérem távolról, de inkább a rögzítő szoftvert/szervert érném el, mert túl fapados a kamera szoftvere. Nem tudom, hogy ONVIF képes-e és nincs hozzá semmi sem, mivel kvázi kukáztam a kamerát. A kamerába is csak úgy jutottam be, hogy elkezdtem egyesével végigpróbálgatni a különböző gyártók u.name-pass kombóit.

NAS nincs, de van pc.

A kamera típusa: GSP-IP4D54S/49DC
3 axis dome camera

Láttam az iSpy-t ajánlották korábban, arra ránézek.

(#1308) DiVaD


DiVaD
senior tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék venni egy egy hálózati kamerát, aminek van Android APP-je. A kérdésem az lenne, h mit tudtok ajánlani?
Felvétel nem kell, csak látni lehessen droid-on keresztül. Az se árt, ha nem igényel nagy szakértelmet, mivel a szüleimnek kellene egy kb. 10nm-es helységre, ahol mindig van fény. :U

(#1309) Greenbook válasza DiVaD (#1308) üzenetére


Greenbook
tag

Erre a célra tökéletesen megfelel ez a kamera.

Kipróbálva!

http://csatlakozok.atw.hu

(#1310) GGAllin


GGAllin
tag

Sziasztok!

Egy routert szeretnék beállítani a munkaállomás és a DVR-5216A eszközöm közé, hogy tudom megnézni melyik portokat kell szabaddá tennem?

Köszi előre is!

bite it you scum !! ~GGA

(#1311) siti válasza Greenbook (#1309) üzenetére


siti
senior tag

ez p2p módban üzemel, esetleg mezei IP kameraként is be lehet állítani?

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#1312) chemand


chemand
tag

Sziasztok!

Ebay-ről rendeltem egy ilyen kamerát.
Milyen POE adaptert kellene vennem ehhez? Switch-et nem akarnék cserélni.

Köszönöm a segítséget!

Üdv.:
chemand

(#1313) bigrock válasza chemand (#1312) üzenetére


bigrock
Topikgazda

(#1314) chemand válasza bigrock (#1313) üzenetére


chemand
tag

Köszi! :R

(#1315) bigrock válasza GGAllin (#1310) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha minden igaz, a Dahua-nál: HTTP: 80, TCP/UDP: 37777, 37778

(#1316) GGAllin válasza bigrock (#1315) üzenetére


GGAllin
tag

Ha valakinek ilyen baja van akkor a routerben virtual servers és:
Service port: az a portszám amit a kamera telepítésénél beállítottunk
(alapbeállítás: 81, nem a dyndns port)
IP Address: az az IPcím amit a kamera telepítésénél beállítottunk, kameránk belő hálózati IP címe

A segítséget köszönöm :)

bite it you scum !! ~GGA

(#1317) Mentolka


Mentolka
senior tag

Sziasztok,

Lakótelepen valaki baszogatja a kocsimat, ezért gondoltam, belerakok valami kamerát.
Tudnátok javasolni olyat, ami bírja szusszal (akku?)?

Egy másik hasonló bedöglött, gondoltam, itt is megkérdezem.

Köszi!

(#1318) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
Ismeritek a Trendnet kamerákat, és a szoftvert?
Vettem egy kis IP kamerát 551wi, egyszerű, de a szoftver jónak tűnik! Beállítottam hogy mozgásérzékelősen vegyen, csak ugye saját fájlba menti a felvételt. Ki lehet menteni valahogy részeket, amit le tudok játszani pl. avi, mp4 vagy valami használható formátumba?

(#1319) janos1986


janos1986
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Családi házban lakunk, viszont sajnos nem a legjobb környéken.
Kamerarendszert szeretnék kiépíteni, ami a következőket tudja:
- 3 kamera, ami nem szükséges, hogy mozgatható legyen.
- Széles látószög és nagy felbontás.
- Online is lehessen követni az élőképet és lehessen visszanézni a felvett tartalmakat is.
- Éjjellátó funkció is fontos lenne.
- Fedett helyen lennének felszerelve a kamerák.
- Egy TP-LINK TL-WR941ND routerrel szeretném majd összekötni a rendszert.

A keret olyan 150.000 lenne max. :C

Köszönöm a segítségeteket és a jó tanácsokat! :D

Üdvözlettel:
János

(#1320) DiVaD válasza Greenbook (#1309) üzenetére


DiVaD
senior tag

Köszönöm! :R

Nem tudom, hogy mennyire kapcsolódik a témához, de az Intellex Player által rögzített ".dat" felvételt lehet valahogy konvertálni? OS X vagy Win7 alatt működő kellene, mert a gyári lejátszó csak Win XP alatt indul el. :(

(#1321) bozoli válasza janos1986 (#1319) üzenetére


bozoli
tag

Szia,
Látom nincs sok válasz. Én is csak azt tudom mondani, hogy el kell döntened, hogy analog vonalon mész tovább, vagy az IP kamerákat részesíted előnyben. Azért a pénzér, amit befektetnél, komplett rendszereket lehet venni. Javaslom, nézegess egy pár youtube videot, hogy tisztában legyél a képek minőségével. Gondolok itt a 720p, 1080p IP kamera felvételek. és a pl.: 1000 TV soros (analog) képek, felvételek között.
Szerintem a 150-be mindkettő belefér. Azokkal a paraméterekkel együtt, amit szeretnél. Konkrétumot sajnos nem tudok mondani, mert nem ismerek sokat, így összehasonlítani sem tudom őket.
Nekem IP kamerám van, és hozzá NVR rögzítőm. Az NVR-t a netről nem tudom megnézni a felbontás miatt,( a feltöltési sebességem kevés) de a kamerát külön elérem. Annak van egy al adatfolyama is, ahol kisebb felbontásban folyamatosan nézhetem. Ne tudom, hogy analogéknál van-e ilyen? Vagy hogy a rögzítö tud-e több stream-et ? Itt arra gondolok, hogy nagy felbontásba rögzíteni, és csökkentettben internet felé adni.
Ha van feltöltésed dögivel, akkor ez persze nem számít. Éjjel szinte mindegyik lát. Valamennyire...... de lehet hozzá venni infra fényvetőket, ami némelyik úgy néz ki mint egy második kamera.
Talán érdemes lenne több árajánlatot is bekérni. Vagy inkább Te akarsz vele foglalkozni? Mármint összerakni.

(#1322) Charx válasza Charx (#1318) üzenetére


Charx
senior tag

Végül is sikerült rájönnöm, ki lehet exportálni részeket avi-ban. Amúgy teljesen megvagyok elégedve a kis kamerával, a szoftver meg egyenesen tök komolynak néz ki, mint a filmekben :))
Túlzásokba nem vittem a setupot, csak pár dolgot kellett beállítani, de most megy minden gond nélkül, egész nap! Élő adást bármikor megnézhetem, és a felvételeket is egyszerű visszakeresni, mozgásérzékelős rögzítést állítottam be, gyorsan reagál, jól teszi a dolgát! Aki egyszerű, olcsó kamerát akar megfigyelésre, annak csak ajánlani tudom a trendnet camot. :C

(#1323) Gsx-rr válasza Charx (#1322) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Vga Mjpeg kamera? Te tudod! Ára is pont annyi mint a többi ilyen tudású kamerának.
szerintem 2015-ben ez már nem ajánlott. 5000-ft-al többért már megapixeles h264-es kamerát kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#1324) chemand válasza chemand (#1312) üzenetére


chemand
tag

Jelezni szeretném, hogy az korábbi hozzászolásomban linkelt kamerát ebay-en 100 dodóért lehet megvenni. Nekem egy ilyen érkezett a napokban, szuper! :))

[ Szerkesztve ]

(#1325) Plehboj


Plehboj
tag

Aldis Maginon IPC-1A kamerája van valakinek otthon ? 13 e Ft-ért otthoni célra nem tűnik rossz
vételnek. A kétirányú hangátvitel működik ezen a kamerán ? Valaki heggesztett már Foscan
firmwiret ?

[link]

(#1326) thotzoltan


thotzoltan
tag

Sziasztok!

Kaptam egy Cloud link h.264 IP kamerát..nem találok hozzá telepítési útmutatót..ismeri valaki,tudtok segíteni a telepítésében?

[link]

(#1327) onlineplus


onlineplus
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy Tp-Link TL-SC3230-as IP kamera. MInden szuperűl müxik, egyedűl azt nem tudom beállítani, (illetve nem találok szoftvert rá) hogy távolról vissza lehessen nézni a felvételeket.
Valakinek esetleg van valami ötlete rá? Köszi!

(#1328) Damage válasza Cold5 (#1302) üzenetére


Damage
senior tag

+1

Sziasztok!

Én is erre szeretnék választ kapni, nálam nincs NAS.
Nem kell állandó rögzítés, mozgásra riasszon és ha kedvem van, körül tudjak nézni otthon (wi-fi-n kommunikáljon).

Eredeti kérdés:
(belső) helység megfigyelésére lenne szükségem. Felvételre nincs szükségem, csak, hogy bárhonnan lássam éppen mi történik a helységben éjjel-nappal.
Teljesen kezdő vagyok, ezért kérem a segítségeteket.
Ezekre lenne szükségem:
- HD minőség (este is legyen jó minőségű kép)
- hang és video továbbítás (okosteló, tablet, Notebook)
- hang és mozgásérzékelés -> erre riasszon, bizonyos időintervallum között
- lehetőleg wi-fi csatlakozás

iOS eszközöket támogassa!

Előre is köszönöm!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#1329) thotzoltan


thotzoltan
tag

Látom itt nem tudtok segíteni..:(
azért a lehetőséget köszönöm..

[ Szerkesztve ]

(#1330) GT Rider


GT Rider
csendes tag

Sziasztok!

Láttam, hogy szóba került az n6200-8e Mini NVR.
Olyan kérdésem lenne, hogy valaki találkozott-e olyan problémával, hogy nem ismeri fel az egeret vagy tudja-e valaki, hogy milyen egeret ismer fel, vagy hogy van-e valami beállítás amivel rá lehet bírni, hogy működjön az egér.
Hálózaton keresztül elérhető az eszköz de ha HDMI-n keresztül rádugom a TV-re és az egérrel szeretnék a menüben átállítani valamit akkor semmi, az egér infrája világít aztán annyi meg se mozdul.
Köszönöm előre a segítséget!

(#1331) bozoli válasza GT Rider (#1330) üzenetére


bozoli
tag

Szia!
Nekem Logitech M-BT58-al megy szépen. De ha picit vársz(hétvégéig) , szét kell szednem mindent, mert lassan átépítem, akkor kipróbálok többet is ha még aktuális.
Üdv.

(#1332) GT Rider válasza bozoli (#1331) üzenetére


GT Rider
csendes tag

Hello.

Igen még aktuális, eddig 5 különbözővel próbáltam de egyikkel sem akar megindulni.
Valami ötlet esetleg, hogy mi lehet a probléma?
Köszönöm előre is!

Üdv.

(#1333) krisztian7


krisztian7
tag

Látom elég sokan rendeltek külföldről otthoni megfigyelésre kamerákat. Sok rendszert teszteltem már (gagyitől a professzionálisig), ebből írtam a szakdolgozatomat is anno, így szívesen segítek akár komplett kamerarendszert is összeállítani, ha valakinek szüksége van rá, privátban is kereshettek nyugodtan.
Amit elsősorban ajánlanék már a legolcsóbb rendszereknél is, hogy érdemes lehet Magyarországról is rendelni a cégektől, mert rendes garanciát biztosítanak a termékre, terméktámogatást, ráadásul sokszor olcsóbbra jön ki így, mert annyit rendelnek egyszerre, hogy nagyon nagy kedvezményeket kapnak, amit egy átlag felhasználó nem tud elérni a kínaiaknál, ráadásul az esetleges vámmal se kell szenvedni.
Egy pár tipp elsőre:
-Ha elég 1-2 kamera otthonra, akkor érdemes lehet egy NVR rögzítő nélküli rendszert is építeni, mert az olcsóbb kamerák is képesek már maguktól is mozgásérzékelésre, rögtön email küldésére és\ vagy akár ftp-re is feltölteni a videókat. Így ha jön az üzenet, akkor elég csak elővenni a telefont és ránézni távolról a kamera képére, hogy mi is történt, az ingyenes ftp szerveren pedig ott lesz a videó is esetleg bizonyítás céljából.
-Infra érzekelő már minden szinte minden kamerán van, ezek éjszaka kültéren is kb 15-20 métert simán megvilágítanak elegendő fénnyel.
-Megapixelben már egy sima 15-20 ezer Forintos 1MP-es kamera is bőven elegendő részletet ad. A nagyobb MP akkor jelenthet nagyobb előnyt, ha nagy területet szeretnénk megfigyelni, ilyen esetekre az is jó, ha varifokális fókusszal rendelkező kamerát venni, mert ezek legtöbb esetben eleve már nagyobb látószöggel rendelkeznek, és az élesség is állítható rajtuk. VGA felbontást kerüljük el azért 2015-ben már.
-Forgófejet csak akkor ajánlanék, ha tényleg nagy szükség van rá, mert egy jól elhelyezett kamera többet ér, eggyel kevesebb drágító tényező és meghibásodási faktor
-Wifi-s megoldást keres szinte mindenki, de mivel áramot is vezetni kell a kamerához, így POE-s táppal és egy Ethernet kábellel legtöbb esetben egyszerűen kivitelezhető az is (ráadásul megbízhatóbb, ne pont a biztonsági rendszerünk halljon le, mert eldobta a hálózatot a kamera)
Elsőre így elég ennyi, ha valami konkrét dolgot kerestek akkor megpróbálom figyelni a topikot, akár egy kis kedvezményt is tudok szerezni privátban :D

(#1334) bozoli válasza krisztian7 (#1333) üzenetére


bozoli
tag

Ha megtudnám venni itthon Br.: 30-37 e.-ért a Hikvision DS-2CD20332-I kamerát (újat), akkor én se ebay-ról venném. De ilyen mértékű kedvezményt nem tudok elképzelni itthon. :(
De ha valaki tud, az szóljon...... sok mindenkit érdekelne szerintem.

(#1335) krisztian7


krisztian7
tag

A Hikvision valóban az a márka, ami kintről sokkal olcsóbb, ott nem tudnak versenyezni a magyar cégek, hiába hozzák be más néven is akár (E-vision) :R De amit linkeltem kamerát például az majdnem fele annyiba kerül, ugyanolyan kínai mint a Hikvision, részletgazdaságban, vonalélességben rosszabb de általános megfigyelésre tökéletesen ellátja a feladatát és később ugyanolyan jól bővíthető, kiegészíthető a rendszer, rögzítőkben még a választék is nagyobb hozzá.
Véleményem szerint otthoni megfigyelésre fontosabb, hogy akár két kamerát is fel tudunk tenni egy kicsivel jobb kamera áráért, amik feladatukat az adott helyzetben ugyanúgy ellátják. Nem a Transformerst forgatjuk otthon ezekkel a kamerákkal, és legtöbb esetben a kezdeti lelkesedés után csak akkor nézzük vissza a felvételeket ha tényleg baj van. Professzionális szinten meg úgyis akinek van pénze Bosch-t, Axis-t, Intellio-t, Avigilion-t,... vesz horror áron :Y

(#1336) randoom


randoom
csendes tag

Van itt köztetek olyan, akinek analóg HD biztonsági kamerái vannak?
Úgy olvastam, hogy ezek koax kábelen is szerelhetők, és különösebb informatikai tudás nélkül, egyszerűen rendszerbe építhetők, úgy mint a hagyományos analóg kamerák és rögzítők. A magyar oldalakon csak 1 és 1,3 MegaPixeles AHD kamerákat láttam, de külföldi oldalakon már 2MP-eseket is.
Szerintem egy magánszemélynek az otthona megfigyelésére ezek már elégséges felbontást kínálnak. Nekem biztosan megfelelőek lennének. :)
Mi a véleményetek? Találkoztatok már ilyen kamerákkal?
Szerintetek mennyire lehet hosszú távon tervezni az AHD rendszerű eszközökkel?
Ezekre is igaz, hogy csak az azonos márkájú rögzítőkkel működnek jól (mint az IP-k)?

[ Szerkesztve ]

(#1337) krisztian7 válasza randoom (#1336) üzenetére


krisztian7
tag

1MP-es AHD kamerákat már teszteltem. Meglepően jó minőségűek voltak az analóg kamerákhoz képest és az olcsóbb IP kamerák szintjét is hozzák, inkább este tűnt fel jobban, hogy kicsit több zajt szedtek fel.
Kompatibilitást nem teszteltem, de ahogy külföldi oldalon olvastam az 1MP-es modell egy 960P jelet ad, így elképzelhető, hogy más márkájú rendszerekkel is működik.
Szerelni, beállítani kb ugyanolyan bonyolult mint a hálózati kamerákat a legtöbb már amúgyis plug&play, vagy kb 3 gombnyomás telepíteni. Tápot vinni még talán a POE miatt egyszerűbb is IP kamerákhoz.

(#1338) balhmm válasza randoom (#1336) üzenetére


balhmm
tag

Analód HD rendszerből több "szabvány" is létezik! Talán a két legelterjedtebb az AHD és HD-TVI (Turbo HD)

A legtöbb ilyen rögzítőre sima analóg kamerát is lehet kötni, de ha a HD minőséget szeretnéd, akkor a típusok nem keverhetők össze. Tehát AHD rögzítő mellé AHD kamera, HD-TVI rögzítő mellé meg HD-TVI kamera!
koax és utp-bnc megoldásokkal is használható mindegyik rendszer, tehát gyakorlatilag pont úgy kötöd, mint a régi analóg rendszereket! Érdekesség, hogy a legtöbb ilyen rögzítőre IP kamera is köthető pluszban!!

Ha veszel egy 1 megapixeles kamerát, akkor az már hibátlan képet fog adni (mint IP kamera esetén is,d e jóval kedvezőbb áron) HD-TVI rendszer esetén simán elérhető áron kapható a 2 megapixel is, de néha ez már túl jó is felbontásban! Nem is értem minek akarnak emberek 3 mpixel... ezek szerintem a legtöbb esetben feleslegesen nagyok és felesleges rakhatod be a sok terrás HDD-ket, hogy legyen mire rögzíteni.. Főleg, hogy távolról mondjuk mobilról csak jóval rosszabb felbontásban fogod látni az adott képet.

Egy 4 kamerás rendszer esetén a következőkre lesz szükséged! Árakat csak nagyjából írok (minden ár nettó lesz!)

1 db HD-TVI rögzítő:

Hikvision DS-7204HGHI-SH TurboHD DVR, 4 port, 1920x1080/48fps, 1280x720/100fps, 1x Sata, HDMI, Audio
25ezer ft

4 db kamera (ezek mindegyike kb 10ezer ft):

Hikvision DS-2CE16C2T-IR Bullet HD-TVI kamera, kültéri, 720P, 2,8mm, IR20m, D&N(ICR), IP66
Hikvision DS-2CE56C2T-IRM Dome HD-TVI kamera, kültéri, 720P, 2,8mm, IR20m, D&N(ICR), IP66
Hikvision DS-2CE16C2T-IR Bullet HD-TVI kamera, kültéri, 720P, 3,6mm, IR20m, D&N(ICR), IP66

Ha kell, hogy állítható legyen (2,8-12)

ACESEE ADST30V130 HD-TVI Dome kamera, beltéri, 720P (1280x720), 2,8-12mm, IR30m, D&N(ICR), 3DNR, vandálbiztos
14ezer Ft

és, ha kell a 2 megapixel (1080p):

Hikvision DS-2CE16D5T-IR Bullet HD-TVI kamera, kültéri, 1080P, 3,6mm, IR20m, D&N(ICR), IP66, WDR, BLC, HLC, 3DNR
19ezer Ft

Ezen kívül kell egy tápegység kb 3ezer ft és a kábelek, gyári 10 méter kábel kb 1600 Ft
Ha a tápot szépen, akarod elosztani, akkor az még 500 ft (1ből csinál 4 dugót)
HDD igény szerint...

Szerintem otthoni megfigyelésre profi rendszer lehet ezekből az eszközökből kirakni!
Ha lenne kérdés, írjatok nyugodtan!

(#1339) Castell


Castell
aktív tag

Üdv,

Egy kis segítségre lenne szükségem. A ddns beállításoknál elakadtam.

- Regisztráltam a noip.com oldalán
- Az IP kamerám portja 34567
- A routeren belül meg volt a port forwarding (lent a kép)
- A routeren belül szintén beállítottam a DNS-hez tartozó részeket (hoszt név, user/pass)
- A kamerán most ki van kapcsolva a ddns funkció, de ha a beállításokat elvégzem akkor is csak a router menüjét érem el...

Szóval amikor beütöm xxx.ddns.net "címemet" akkor a router menüje jön elő. Mit csinálhattam rosszul?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1340) bigrock válasza Castell (#1339) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Azt, hogy a port számot nem írtad be.
xxx.ddns.net:34567

(#1341) Castell válasza bigrock (#1340) üzenetére


Castell
aktív tag

Ha beírom vagyis a címhez hozzáírom a port számot, akkor csak az jön be, hogy a lap nem megjeleníthető.

Ha simán csak a címet írom be, akkor a router menüje előjön.

Jelenleg az IP kamerán belül a DDNS kikapcsolva van, a routeren meg bekapcsolva, próbáltam fordítva is, sőt mindkét helyen bekapcsolva is, de akkor sem megy, csak a router menüjét érem el.

A Noip.com oldalán egyébként kell valamit állítani? Mert a host type a legelső típuson van: DNS Host (A)

(#1342) sztikac válasza Castell (#1341) üzenetére


sztikac
őstag

Milyen típusú a kamera?

(#1343) Castell válasza sztikac (#1342) üzenetére


Castell
aktív tag

Escam QD100

(#1344) bigrock válasza Castell (#1341) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Próbáld meg a szolgáltatódtól kapott külső IP cím:port számmal.
Esetleg nézz meg a routerben egy DDNS tesztet (success/failure)

(#1345) Castell válasza bigrock (#1344) üzenetére


Castell
aktív tag

Sajnos így sem megy. A router elég fapad, nincs benne teszt..

(#1346) bigrock válasza Castell (#1345) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Akkor próbáld meg azt, hogy a routernek adj egy másik portot, és a kamera kapja meg a 80-as HTTP-t.

(#1347) kovicslaszlo válasza krisztian7 (#1333) üzenetére


kovicslaszlo
újonc

Szia Krisztián!

az írtad "az ingyenes ftp szerveren pedig ott lesz a videó is esetleg bizonyítás céljából."

Tudnál ajánlani ingyenes ftp oldalakat ahová fel lehet tölteni automatikusa a ip kamera videót.
Illetve melyik szoftvert ajánlod az ip kamrákhoz.

Köszönöm
K. Laci

(#1348) feco09


feco09
újonc

Sziasztok!
Szeretnék egy AVTECH AVN363ZVP/F4F9 IP kamera képét monitoron nézni, nem kell rögzíteni a felvételt. Csak azt szeretném tudni ki áll a kapuban amikor csengetnek. Számítógép nem jöhet szóba. Egy ismerősöm azt mondta Raspberry PI-vel talán meg lehet oldani, én nem ismerem a Raspberry PI-t. Örülnék, ha valaki segítene megoldani a problémát.
Más olcsó megoldás is szóba jöhet. Mindenre nyitott vagyok.
Előre is köszönöm.

(#1349) sztikac válasza Castell (#1343) üzenetére


sztikac
őstag

Külső hálózatról próbálod elérni vagy a saját netedről (a routered mögül)?
A portszám honnan van?
Szerintem egy HTTP (nem a 80-ast) és RTSP (554) portot kellene forwardolnod...

(#1350) sztikac válasza feco09 (#1348) üzenetére


sztikac
őstag

Milyen plugin kell a kamerádhoz a böngészős megjelenítéshez?
Azt kellene megnézned, hogy linuxos böngészőkre is elérhető-e?
Esetleg egy olcsó tablet is megoldás lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.