Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 18:07:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) rover45


rover45
senior tag

Akinek van tapasztalata D-Link DCS-2310L kamerával, kérem írjon rám :)

(#452) bigrock válasza rover45 (#451) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Kérdés? :)

(#453) rover45 válasza bigrock (#452) üzenetére


rover45
senior tag

:) Szia,

Van egy TL-WR1043ND routerem, DD-WRT van rajta, minden tökéletesen megy. A router USB csatiján egy laptop vinyó,amin a hálózaton meg van osztva (samba), minden gép látja, tudják is írni.
Szeretném, hogy a kamera erre rögzítse a felvételeket, de nem tudom beállítani :s
A kamera kezdő képernyőjén, a kép alatt ha megnyomom a recording gombot, akkor rá is teszi a vinyóra, de csak 5megás fájlokat, ami szerintem nincs 1 perc sem.
Viszont van egy Event menüpont, ahol elvileg (szerintem) a rögzítést be lehetne/be kéne állítanom rendesen :)

(#454) haky


haky
senior tag

Sziasztok!

Van egy Samsung SRD-850p kamera rendszer 8 kamerával. Fix IP-t is kértünk a szolgáltatótól. A csoda router modem együttes amit kaptunk egy speedport 724-es. Port forward-ot beállítottam rajta, a kamerát most már el lehet érni bárhonnan, be is tudok jelentkezni de fekete képernyő fogad a kamera képnél. Belső hálózaton minden gyönyörűen megy. IE-el használom kintről is és a samsung gyári active-x vezérlős dolgát is föltettem. Mit kell beállítani ahhoz, hogy képet is lássak "kintről"? :R

Aki másnak retyvetyutyu...

(#455) haky


haky
senior tag

Hiba:

Aki másnak retyvetyutyu...

(#456) rover45 válasza haky (#455) üzenetére


rover45
senior tag

Nálam akkor csinál ilyet, ha mondjuk Chromeban vagy Firefoxban akarom megnyitni.
Lehet első körben visszaállítanám az IE-t alapbeállításokra, meg a tűzfalat is.

(#457) haky válasza rover45 (#456) üzenetére


haky
senior tag

Már mindent próbáltam. Egy idő után pedig azt írja, hogy nincs válasz.
Benézhetsz: 84.1.27.202 jelszót privátban küldöm

Aki másnak retyvetyutyu...

(#458) grabber válasza haky (#457) üzenetére


grabber
addikt

Nem lehet,hogy a portforwardingal van gond?Samsungos vezérlő,az már a kameráé és csak a kamera képe nem jön be?
Arra gondolok több portforwarding kell egy kamerához,egy http(vezérel) és egy stream(kép) alapú.

(#459) bigrock válasza haky (#457) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Próbáltad már a Samsung kliens szoftverét telepíteni a távoli számítógépre?

(#460) rover45 válasza haky (#457) üzenetére


rover45
senior tag

Kép nálam sincs IE alatt, sem kompatibilis módban, sem simán. Feltelepítette a szükséges kiegészítőket, de semmi :s

(#461) bigrock válasza rover45 (#453) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Az Events menü alatt azt tudod beállítani, hogy eseményre (mozgásérzékelés, külső trigger stb) elküldjön egy állóképet, vagy rövid video stream-et a megadott helyre (disk, email, FTP) Szerintem ez a video sem lesz hosszabb 1-2 percnél. Ha ettől hosszabbat akarsz, akkor egy, a hálózatban lévő PC-re telepíteni kell egy ingyenes D-LINK rögzítő software-t. Holnap tudom pontosan megnézni az ügyfélnél, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#462) haky válasza grabber (#458) üzenetére


haky
senior tag

Egy port forwardot allitottam be 80-as portra tcp-n. Milyen portot kene meg megadni? Meg ennek a hulye speedport routernek nagyon furcsa menuje van. Port forwardnal negy ures mező amiből háromba lehet írni. Vigyek fel egy uj sort? Vagy esetleg udp port fw-be is irjak valamit?

Aki másnak retyvetyutyu...

(#463) rover45 válasza bigrock (#461) üzenetére


rover45
senior tag

Értem és nagyon köszönöm előre is :C

(#464) CragON


CragON
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy vezeték nélküli egy kamerás megfigyelő rendszert kiépíteni.
Mit kell beszerezni, hogyan tudnám megcsinálni házilag?

A kameraképet egy külön monitoron szeretném látni. Létezik vezeték nélkül ilyen megoldás?

(#465) rover45 válasza bigrock (#461) üzenetére


rover45
senior tag

Na várj, vagyis ezek szerint akkor csak olyan PC-re tudok rögzíteni, ami be van kapcsolva? :o

(#466) wgaborw válasza rover45 (#465) üzenetére


wgaborw
tag

Vagy a kamerára magára rögíztesz ha van benne MiscroSD kártya hely és még kártyát is teszel bele. Ilyenkor tudni kell, hogy a rögzített felvételt a kamera x MB-os darabokra tördeli, így nem egy összefüggő videód lesz. Viszont ha mozgásra történik a felvétel és pl. mozgás előtt és után 10-10 másodperc, akkor még egész jó hatásfokkal lehet az SD káryát használni. Ha huzamosabban szeretnél felvételeket készíteni (mondjuk éjjel folyamatosan vagy ilyesmi), akkor már nem ajánlott az SD kártya használata, mert nagyon sok apró file készül, amik visszajátszása nehézkes és macerás lehet... Erre az esetre említette bigrock, hogy használhatsz valami különálló megoldást. Ez lehet akár egy NAS, amin fut FTP szolgáltatás, vagy File megosztás, a lényeg., hogy a kamera kezelje.. VIszotn itt mg mindig sok kicsi file lesz, mivel a kamera nem redenlkezik akkora erőforrással, hogy egyben több 100MB-os videókat készítsen Neked....

ha viszont az az elvárás, hogy sok felvétel és egységes folyamatos rögzítésben, akkor kell egy PC mondjuk, ami rögzít vagy egy NVR (hálózati videórögzítő)... Ezek lényege, hogy magukat a kamerákat kezelik és a kamerák stream-jeit rögzítik. Ezt ugyan nem tudom megnyitni majd egy sima media playerrel, mivel az eszközök a felvételeket alapvetően elrejtik előled, azonban akár naphosszakat viszanézhetsz egyhuzamban...

Szüval a kérdés, hogy mire kell és mit kell megvalósítani...

A fenti megállapítások D-Link kamerákra vonatkoztak, én azokat ismerem... ;-)

G.

(#467) rover45 válasza wgaborw (#466) üzenetére


rover45
senior tag

Szia, köszönöm a válaszod. 0-24ben szeretnék rögzíteni, de mivel kültérben lenne, így nem szeretnék SD kártyát tenni bele, baj esetén távolabb szeretném tudni a felvételeket. Eddig arra gondoltam, h a TP-Link TL-WR1043ND (ddwrt) routerem USB portjára teszek egy laptop vinyót és arra rögzít.
Vagy esetleg veszek egy D-Link DNS-310 (313-315-320-325) LAN csatlakozós házat mellé, abba mehet egy laptop vinyó és akkor helyi hálóra mentheti (menthetné). Ha ez így kivitelezhető.
De nem szeretnék csak egy PC-t arra tartani, hogy rögzítsen :s

(#468) wgaborw válasza rover45 (#467) üzenetére


wgaborw
tag

Az baj, hogy ha ftp-re vagy bármire maga a kamera rögzít, akkor darabolni fogja a felvételeket...X MB-os darabokra... visszanézni macera lesz...

Ha nem akarsz PC-t futtani, akkor használj NVR-t... D-Link DNR-322L... Gyakorlatilag egy IP kamerák kezelésére kihegyezett NAS... Nem eszik sokat, 2x4TB HDD belemegy, RAID-et ismeri, távolról elérhető, rögzíthet 0-24-ben... És itt ugye az NVR húzza a stream-et a kameráról és rögzíti... Kicsit nagyobb az erőforrás....

G.

[ Szerkesztve ]

(#469) rover45 válasza wgaborw (#468) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm, megfogom próbálni az ftp-t első körben, ha a darabolás között nincs szünet, akkor lehet egyenlőre így marad. ha nem igazán használható így, akkor majd továbblépek :)
Na és a kamera menüjében hol tudom azt beállítani, hogy folyamatosan rögzítsen ftpre? :) Illetve, mi lesz ha mondjuk betelik a tárhely? A régebbieket felül fogja tudni írni? :)

(#470) wgaborw válasza rover45 (#469) üzenetére


wgaborw
tag

1. kamerában definiálsz egy szerver szolgáltatást, ami mondjuk egy FTP szerver.
2. Majd definiálsz egy eseményt, ami pl. ebben az esetben egy 0-24 folyamatos esemény
3. Majd megadod, hogy a 2.-ként definiált időben az 1. media-ra (ami egy FTP szerver) mi történjen (videófelvétel...)

G.

(#471) rover45 válasza wgaborw (#470) üzenetére


rover45
senior tag

:R :R :R
Köszönöm!

(#472) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Egy Fisotech NVR-4-1080, meg (egyelőre) két kamerát szeretnék az otthoni hálózatba bekapcsolni. Nem tudom, hogy van-e valakinek ilyen, ennek a webadmin felülete valóban csak internet explorer-el működik? Mintha valahol ezt olvastam volna.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#473) csuri01


csuri01
újonc

Sziasztok

Adott egy 8 csatornás h.264 dvr + zte h168n vdsl modem + tp-link w741n router

Zte (192.168.1.1) port forwarding 80,34567 portokra a tp-link (192.168.1.2) felé beállítva
Tp-link (10.10.1.1) port forwarding 80,34567 portokra a dvr (10.10.1.105) felé beállítva
ugyanitt adress reservation a dvr-nek 10.10.1.105-re, valamint ddns no-ip-re kitöltve, és elvileg megy.

Ha lanon próbálom a kamerát nézni, az megy, amennyiben az ip-jét írom a böngészőbe(10.10.1.105).
A no-ip-s cím pingelhető kívülről.

Probléma:

Kívülről nem tud csatlakozni a kamerához, illetve lanról, ha a no-ip-s címet írom be, akkor a zte modem menüje jön be.

Beállítási segítségeket, ötleteket szeretnék kérni ezzel kapcsolatban.

Köszi

csuri

(#474) mobilizmo válasza csuri01 (#473) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szerintem a port forwardot kellene átállítanod. A 80-as az a routerek webadmin felületére mutat. Tehát szerintem 34567/34567 legyen a külső és a belső port is. Talán még annyi, hogy egyszerűsítené az életed, ha a ZTE-ben beraknád DMZ-be a routert. Felesleges két helyen routolni és szerintem lassítja is a net elérést.

Viszont ha már összetalálkoztunk kérnék tanácsot. Nekem egy 4 csatornás van, de csak most kezdtem el összerakni. A CMS-t feltelepítettem, de valami elég régi változat lehet, mert be kellett állítani a WinXP módot, különben nem igazán jelent meg a kezelő felület csak összevissza fehér foltokkal. A Webadmin felület pedig kínai és nincs nyelv állítási lehetőség. A google-t már eléggé átnyálaztam, de semmit nem találtam. Tudsz valami helyet ahonnan firmware és feltöltő szoftver letölthető lenne.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#475) cyber86


cyber86
őstag

Helló. Bátyám vett egy ilyen kamerát [link] és azt szeretnénk tudni, hogy miért nem lehet a saját rögzítő programjába miért nem lehet neten elérni a ddns címen keresztül. Böngészőből simán elérem de a rögzítő program nem hajlandó komunikálni csak akkor ha beírom a net címet de az nem fix így állandóan be kell írni újat. Ugyanis a gép ami rögzíti az itt van a lakásban a kamera meg máshol van másik netre kötve.[link] Ez lenne a program ami nem hajlandó ddns címen kommunikálni.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#476) spiritex


spiritex
veterán

Ebben tudnátok segíteni?

http://prohardver.hu/tema/azonnali_kerdesek_oraja_4/hsz_65507-65507.html

Ennél konkrétabban a D-Link DCS 930L-t kapcsoltam össze egy ilyen programmal, hogy merevlemezre tudjon rögzíteni videót.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#477) wgaborw válasza spiritex (#476) üzenetére


wgaborw
tag

És akkor a rögzítő programot tudod elérni távolról a kinyitott porton keresztül, vagy hogy értsük?

G.

(#478) spiritex válasza wgaborw (#477) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, az élőképet, vagy a már rögzített klip-eket, amik mozgást tartalmaznak. (De van egy android alkalmazás is erre a célra.)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#479) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Egy megoldatlan problémám vár megoldásra, már rengeteg energiát fektettem a dologba de egyszerűen nem tudok megbirkózni vele. Pedig nem szeretnék semmi extra dolgot, csak a Foscam FI9821 V2 IP kamerámat egy PC-re telepített programmal arra is használni, hogy ha mozgás van akkor rögzítse a felvételt vinyóra.

Rengetek ilyen program van, rengeteget próbáltam valami miatt egyikkel sem sikerült eddig.
Várok arra a csodára, hogy valakinek szintén ilyen kamerája van és sikerült beállítania vagy bármi tippet ilyen programra bár már tényleg sokat kipróbáltam.

Köszi.

(#480) spiritex válasza BaLee (#479) üzenetére


spiritex
veterán

Sighthound-ot próbáltad? De nem automatikus felismeréssel, hanem kézivel!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#481) BaLee válasza spiritex (#480) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Addig jutottam tegnap, hogy a Sighthound működik úgy ahogy kellene, meg végülis a BlueIris is látja a kamerát csak kicsit még el kellene mélyednem a beállításában.
Előbbi nagyon tetszik csak 60$-t őszintén szólva nagyon sokallanék érte. BlueIris 1 felhasználós licensz 29$ az még talán belefér.

(#482) spiritex válasza BaLee (#481) üzenetére


spiritex
veterán

A Sighthound ingyenes verziója miért nem elég? Jobb minőséget szeretnél vagy több kamerát?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#483) BaLee válasza spiritex (#482) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Jobb minőséget, sajnos az a QVGA felbontás semmire nem elég. Maga a kamera 720p-t tud.

(#484) regos válasza BaLee (#483) üzenetére


regos
tag

BI-nél mi nem tiszta? én azt használom és értekezni szoktunk andrew-msi kollegával,Ő meg is vette.
Hátha tudunk segiteni....

(#485) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Azt szeretném beállítani, hogy a kamera rögzítsen, ha mozgást érzékel és akkor álljon le a felvétel ha mondjuk 5mp-ig nincs mozgás.

Most addig már eljutottam, hogy folyamatosan rögzített, de vannak 20mp-es ugrások a felvételben, ez lehet a demo változat miatt?

Ha leírnátok az elsőhöz mit kell beállítani kipróbálnám, ha működik 30$t nekem is megér a progi. :R

(#486) regos válasza BaLee (#485) üzenetére


regos
tag

ment privi :R

(#487) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy ha veszek egy IP kamerát ami támogatja az FTP-t akkor az ftp-re csak képeket tud feltölteni vagy videót is?

(#488) BaLee válasza hramon94 (#487) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Kamera függő a dolog. Enyém pl. videót is.

(#489) bigrock válasza BaLee (#488) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Milyen kamerád van?

(#490) BaLee válasza bigrock (#489) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Foscam FI9821W V2.

(#491) Immy válasza BaLee (#490) üzenetére


Immy
őstag

Milyen felvevő rendszert építettél ki?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#492) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok.

Amatőr vagyok a témában ezért nézzétek el ha úgy is érdeklődöm. IP/Wifis kamerát szeretnék otthonra. Van egy kiskutyánk és mikor munkában vagyunk szeretnénk látni, hogy mit művel. :DDD Milyen lehetőségeim lennének? Konkrét kamerák érdekelnének. Várom az ötleteket, segítségeket. Előre is köszönöm. :R

(#493) spiritex válasza BaLee (#488) üzenetére


spiritex
veterán

Ezen kívül szoftver függő is, mert mint ahogy fentebb írtam, a D-Link DCS 930L kamera pl. alapból csak képet tud küldeni, de egy megfelelő szoftverrel és egy működő pc-vel vagy hálózati tárolóval videót is tud rögzíteni és küldeni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#494) spiritex válasza Tom5 (#492) üzenetére


spiritex
veterán

Én nagyon meg vagyok elégedve a D-Link DCS 930L kamerámmal, mert okostelóról ill. web browser-ből is tudom követni az élőképet, de ha a pc-met úgy hagyom, akkor a nap végén az egész nap teljes felvételét is végig tudom nézni (mert temp-ként ment mindent a vinyóra), de ha akarom, akkor csak azokat a klipeket, amiken mozgás volt. Ha nem hagyod úgy a géped, akkor csak a mozgást tartalmazó fényképek és az élőkép maradnak. De olyan lehetőséged is van, hogy nem veszel IP kamerát, hanem a sima webkamerádat használod (ha van), de ekkor kötelezően úgy kell hagynod a géped.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#495) BaLee válasza spiritex (#493) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Egy megfelelő szoftverrel és működő pc-vel bármilyen kamera tud videót rögzíteni az nem nagy kunszt.

(#491) Immy: próbálkoztam a BlueIrissel, regos fórumtárstól kaptam tippeket (köszönet érte) de sajnos nem sikerült jól belőnöm, a fő probléma az volt, hogy annyit nem tudtam beállítani hogy ha mozgás van akkor rögzítsen egészen addig amíg x perc mozgás mentes időszak miatt le nem áll. Sokszor nem rögzített, sokszor meg leállt felvétel közben hiába volt mozgás. Pedig ezért még kifizettem volna 30$-t ha rendesen működik.

Végül az iSpy mellett kötöttem ki ami ingyenes, és a fenti dolgot elég egyszerűen be lehetett állítani rajta. Már csak finomhangolni kell. Itt meg az volt a probléma, hogy magas fps-nél (720p, 25-30fps) mindig szétesett a kép és folyamatosan rögzített. Beállítottam 15 fps-re itt jónak tűnik. Így napközben a boltban ahol be van állítva rögzít ha bejön valaki az ajtón és egészen addig rögzít amíg mozgás van majd 15mp inaktivitás után leáll a felvétel.

(#492) Tom5: erre szinte bármelyik modern IP camera megfelel, válasszál pénztárca és felbontás függvényében, szerintem HD felbontásnál lejjebb már nem érdemes adni a dolgot, utána beállítod, aztán egy Dynamic DNS kiszolgálóval meg egy programmal akár okostelefonról akár böngészőből el tudod érni bárhonnan a kamera képét.

[ Szerkesztve ]

(#496) Tom5 válasza spiritex (#494) üzenetére


Tom5
addikt

köszönöm, meglesem. :R

(#497) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!

Gólya megfigyelésre kellene kamera 4 méterről.
hd felbontással.
Ötletek???

Köszi!

(#498) Immy válasza BaLee (#495) üzenetére


Immy
őstag

Ubiquiti Aircam pro kamerára várok, de ha nem jelenik meg, akkor valamilyen alternatív kamera/felvevő rendszert keresek.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#499) Greenbook válasza pusi1981 (#497) üzenetére


Greenbook
tag

Üdv!

1,3 Mpx 1280x960@30 fps vagy 2 Mpx 1920x1080@30 fps lenne a megfelelőbb, esetleg szükség van-e állítható ( varifocus ) objektívre?
WDR funkcíóra van-e szükséged?
( egy képen belül van-e nagyon sötét, illetve világos részlet )

Üdv!

http://csatlakozok.atw.hu

(#500) pusi1981 válasza Greenbook (#499) üzenetére


pusi1981
aktív tag

1,3 Mpx 1280x960@30 fps jol hangzik.
Nincs nagy különbség fényben .Nincs nagy kontraszt.
Obi wdr nem kell

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.