Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 18:07:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) s0rT3d válasza Bdanyy (#649) üzenetére


s0rT3d
tag

Azért nem mindegyik IP kamera ilyen kényelmetlen. Úgy látszik ez esetben nem túl jó technológiát alkalmaztak.

A legtöbb HD kamerához már van SD kártya foglalat is, amire tudja menteni a videokat, és távolról is meg lehet nézni a felvételt bármikor. Plusz ingyenes DDNS szokott hozzájuk járni. Ráadásul FF, Chrome és IE alatt is működik.

Sőt vannak már úgynevezett Plug and Play kamerák is, amit csak rá kell dugni a internetre és QR kód segítségével már mobilról lehet beállítani.

(#652) s0rT3d válasza Immy (#646) üzenetére


s0rT3d
tag

Elvileg. ha tényleg jő minőségű árnyékolt kábelról van szó. Akkor szerintem bírnia kell.

(#653) s0rT3d válasza xigris (#647) üzenetére


s0rT3d
tag

Esetleg ki lehet próbálni a windows beépített feladatütemezőjét.

Ott hozzáadni, hogy 24 óránként, leállítani a programfolyamatot, majd indítsa el újra.

(#654) Bdanyy válasza s0rT3d (#651) üzenetére


Bdanyy
addikt

Ez is olyan, ramenti sdre, mycloud viszont csak ie-t támogat lejatszasnal, abból is csak 10-ig. DDNS elvileg ehhez is van, azzal legalább az adminfeluleten elerem magukat a fajlokat is. Ami fura, hogy 5-6mpnel többet nem rögzít hiába van mozgás.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#655) xigris válasza s0rT3d (#653) üzenetére


xigris
őstag

Jelen pillanatban így működik csak ha lehetne nem állítgatnám le.
Gondolom a hdd-nek is jobb ha nincs folyton kapcsolgatva. :R

(#656) bigrock válasza s0rT3d (#652) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha árnyékolt a kábel, az még nem feltétlenül garancia az UV állóságra.

[ Szerkesztve ]

(#657) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Van egy edimax 3110w ip kamerám, de pár napja nem érem el. Nyomtam rajta resetet és a router szerint nincs is bedugva a lan-ba. Közben villog. Más lan port és más lan kábel sem segitett.
Valakinél volt már hasonló? Konfigolni se tudom mert ahhoz lan kell ha jól tudom wifi nem elég.

(#658) bigrock válasza bigdady (#657) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Próbálj úgy reset-elni, hogy elveszed a tápot, utána nyomva tartod a resetet, visszaadod a tápot, és még kb. 10-15 mp-ig nyomva tartod a resetet.

(#659) bigrock


bigrock
Topikgazda

Üdv!
Hikvision kamerákkal kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata?
Köszi!

(#660) bigdady válasza bigrock (#658) üzenetére


bigdady
nagyúr

Semmi. Szerintem lan port meghalt

(#661) bigrock válasza bigdady (#660) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha wifi-t tud és emlékszel az IP címére, egy laptop és egy router combo-val megpróbálhatod elérni...

(#662) bigdady válasza bigrock (#661) üzenetére


bigdady
nagyúr

Emlekszem ra de router sem latja wifin sem logni

(#663) s0rT3d válasza bigrock (#659) üzenetére


s0rT3d
tag

Hikvision kamerák viszonylag drágábbak a többihez képest, de cserébe viszont nagyon jó minőségűek és megbízhatóak. Inkább már profi felhasználási célra vannak eszközeik. Maga a szoftver és hardver is már eléggé kiforrott, nem szoktak velük gond lenni.
Mindenképpen ajánlom, eddig csak jó tapasztalatunk volt vele. Hamarosan majd mi is fogjuk forgalmazni.

(#664) smallmer


smallmer
őstag

sziasztok,
tegnap érkezett meg a wanscam ip kamerám :) tudtok segíteni, hogy hogyan állítsam be hogy távolról is el tudjam érni??

(#665) bigrock válasza s0rT3d (#663) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ki az a "mi" ?

(#666) s0rT3d válasza bigrock (#665) üzenetére


s0rT3d
tag

cameradepo.hu
Itt dolgozok. Bocs ha kicsit félreérthető voltam.

(#667) s0rT3d válasza smallmer (#664) üzenetére


s0rT3d
tag

Nem ismerem nagyon a Wanscam kamerákat, de igazából egyszerű a dolog.
Igazából 3 lehetőség szokott lenni:

1. A kamera rendelkezik külön HTTP és mobil porttal is:
Itt ha mobilról is akarod megnézni a kamera képét, akkor a HTTP port mellett a mobil portot is forwardolni kell, és a mobil alkalmazásban is azt kell használni.

2. HTTP port mellett a TCP portot is meg kell nyitni:
Sok esetben hiába van megnyitva a HTTP port, az élőkép nem jelenik meg. Ez azért van, mert pár kameránál meg kell nyitni a TCP portot is. Ez általában 554-es porton szokott lenni.

3. Csak HTTP port.
A legegyszerűbb eset. Itt elég megnyitni a HTTP portot és megy már kívülről és mobilról is.
Megjegyzés: Érdemes a HTTP portot megváltoztatni 80-ról valami 1000 feletti számra, hogy ne legyen kavar. Mert pl. sok router alapból használja a 80-as portot.

Ha a kamera rendelkezik gyári DDNS-el. (Általában a kamera matricán rajta szokott lenni a cím). Akkor a forward után már elég azt a címet beírni a böngészőbe. Dinamikus IP címnél jó dolog.

Maga a port forwardról itt egy jó cikk:
http://www.cameradepo.hu/termektamogatas/port-forwarding-a-gyakorlatban

(#668) smallmer válasza s0rT3d (#667) üzenetére


smallmer
őstag

most van egy olyan gond hogy az aljára a ddns ipcpnp, de az az oldal se jön be illetve nem tud csatlakozni se. Mi baja lehet?

(#669) s0rT3d válasza smallmer (#668) üzenetére


s0rT3d
tag

Találtam a weboldalukon infot erre:
http://www.wanscam.com/cd/index.php?ac=article&at=list&tid=147

Elvileg a kamerának van egy egyedi azonosítója, pl d0974, és ezt kell beírni a teljes linkbe:
d0974.p2pipc.com

Ha nem megy a cím, akkor próbáld meg először IP címmel. Beírod pl a google-> Whats My IP, ott az első találatnál kiírja, hogy mi a publikus IP címed. Ha azt beírod és a portot bejön a kamera?

(#670) LámaZ


LámaZ
addikt

Sziasztok!
Egy IP-kamera beállításán kínlódom már egy órája. Megcsinálom a beállítást az IP Camera Finder segédprogrammal,

de a böngészőben nem nyílik meg az IP kamera oldala. Az IP-cím jó, mert a routerben 192.168.1.10-től 100-ig engedélyeztem.
A router azonban jelszóval védett...

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#671) LámaZ válasza LámaZ (#670) üzenetére


LámaZ
addikt

Közben rájöttem, hogy nem routerre kötöttem a kamerát LAN-kábelel a beállítások miatt – ugyanis WiFi hotspotom van - hanem a PC-re.

Legyen minden jó!

(#672) sly54


sly54
tag

Sziasztok!

Lenne egy amatőrnek tünő problémám,már a második ip.kamerával (1.Dlink,2.EasyN)van olyan problémám,hogy a leírásnak megfelelő módon beállítva sem tudom működésre bírni az email-es(Gmail)képküldő funkciót,ezt írja hibának: Incorrect user or password.Ami érdekes,hogy ha direkt rossz adatot adok meg akkor is ez a hiba üzi,tehát mintha nem érné el a levelező servert,ebbe kérném a segítségeteket,Köszönöm előre is

(#673) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Sziasztok!

Nem tudom miért de nem tudom elérni távolról a kamerát. ez egy Apexis saját ddns szolgáltatással.

Régebben ment ,talán a router csere óta nem próbáltam.

A routeren a port forwardon kívül kell még valamit engedélyeznem? Találtam olyat hogy wan web acces.

(#674) bigrock válasza Gsx-rr (#673) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A szolgáltatás aktív még? Nem lehet, hogy már nem él és ezért nem látod a kamerát?

(#675) Gsx-rr válasza bigrock (#674) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Aktiv ,mert lehet látni ,hogy a kezelőoldalon.

Közben valahogy jó lett ,csináltam egy resetet a kamerán és a routeren is!

most már az a gondom ,hogy működik szépen ,elérem távolról is ,de valamiért hiba állítom be bármelyik wifi hálózatot ,kihúzom a hálókábelt ,de nem csatlakozik fel a hálózatra.

(#676) #79335424


#79335424
törölt tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni! Haverokkal közös házba szeretnénk egy kamerarendszert. Egyik barátunknak van egy elektromos bótja. Hozott nekünk egy analóg rendszert. Nem tetszik. Sztem nekünk IP kéne. Most három kültéri kamera lett kitalálva, de sztem egy fix és egy forgatható ki tudná váltani. Sajnos, nagyon kevés a sávszélességünk, ezért arra gondoltam, hogy mozgásra, belső hálón levő szerverre "rögzítene" és az továbbítaná felhő tárra. A forgatást úgy képzeltem, hogy alapból a bejárati ajtóra lenne irányítva, de ha egy távolabb elhelyezett mozgásérzékelőtől jelet kap, akkor átfordul egy előre programozott pozícióba és rögzít. A fix pedig a kapura lenne irányítva és szintén mozgásra kéne "rögzítsen". PC nincs, van egy router (Tomatoval), egy NAS és Androidos eszközök. Szerintetek életképes az elképzelés? Ha igen, akkor tudnátok ajánlani ehhez kamerákat?

[ Szerkesztve ]

(#677) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Közben már ott tartok ,hogy wifin is csatlakozik és látom helyi hálon ,de kivülről csak úgy ha kábelre van kötve ,ha wifin keresztül csatlakozik a router-re akkor nem tudom elérni kívülről.

Gondolom valami router beállítási gond lehet.

Valami ötlet?

(#678) s0rT3d válasza #79335424 (#676) üzenetére


s0rT3d
tag

Sajnos az olcsóbb forgatható kamerák ezt a funkciót még nem tudják. (Illetve én még nem találkoztam hasonlóval) Általában csak fix pásztázást tudnak, vagy adott úgynevezett előre programozott (preset) pozíciókra tudnak ugrani. Ráadásul sok esetben riasztó csatlakozás sincs rajtuk.
Ezt a feladatot már egy drágább modell tudná megvalósítani, de azok meg sajnos még elég drágák. (80e-től kezdődnek). Szerintem érdemesebb lenne 3 fix kamerát vásárolni. Nálunk már 40 ezer Ft alatt is vannak FULL HD felbontású fix kamerák, (Varifokális lencsével, tehát 25 és 80 fok között állítható, így meg lehet határozni precízen a megfigyelt területeket) amik mozgás esetén akár egy FTP-re is fel tudják tölteni a felvételeket.

Itt egy példa,
http://www.cameradepo.hu/ait-12040-hd-ip-kamera.html
Jobb oldalon vannak példavideók, kicsi és nagy látószöggel.

(#679) #79335424 válasza s0rT3d (#678) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm, át fogom nézni! A fullHD -ról szívesen lemondanék. Sőt, sztem a sávszélességünk miatt kifejezetten rossz lenne. Természetesen realtime csak belső hálós nézésnél jöhet szóba, de nem mindegy, hogy mekkora késéssel lehet számolni a külső szerverre feltöltés miatt. Minél kisebb méretű az adatállomány, annál hamarabb tölti fel. A jelenlegi, analóg rendszer is csak sd -ben tud rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#680) bekes.andras válasza #79335424 (#679) üzenetére


bekes.andras
tag

Másképp kell kezelned a Lokál dolgot, és másképp a távoli elérést. Lokálba rögzítsen csak a legjobb minőségbe, a távoli elérés pedig elég a monitorozáshoz. Ha vagyonvédelemről van szó, válaszd a jobb megoldást, kerül, amibe kerül. Egy olcsó, de szar rendszer sokkal drágább, mint egy drága, de használható. :)

A fix kamerák praktikusak, nem kell hozzá kezelő, és árban is kedvezőbbek.

Legyen a rendszernek saját rögzítője, a NAS-os megoldást legfeljebb archiválásra érdemes használni, hiába a sok rögzített videó, ha nem tudsz bennük rendesen keresni. Ehhez vagy dedikált rögzítőre, vagy komolyabb PC-s kamera szoftverre lenne szükséged. Végigjártam mindent, megnéztem mindent, és arra jutottam, hogy ha van egy megfelelő kamerarendszered, akkor a legjobb választás a saját rögzítő, amennyiben nincsenek speciális igényeid...

Ami inkább probléma, az a kamerák képe, nappal, és éjjel.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#681) zs2994


zs2994
tag

sziasztok ...
van egy jw0004-es wanscam ip cameram egy evig tokeletesen uzemelt.

most volt egy router cserem, meg athelyeztem a kamerat..
csinaltam a kameran egy resetet -gondoltam ujra beallitok mindent...
es jott a problema :

kamera osszekot laptoppal .es alul a helyi kapcsolat felkialtojeles . kuldott adat van , fogadott pedig 0
kamera ip search latja : de nincs ip-m - submask not match

Mit lehet ilyenkor csinalni?
koszonom

(#682) bigrock válasza zs2994 (#681) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Nem lehet, hogy nem a 80-as HTTP porton megy a kamera, hanem adtál neki valami extra portot és azért nem látja a böngésző?

(#683) zs2994 válasza bigrock (#682) üzenetére


zs2994
tag

szia..
Nem adtam semmit , reseteltem is...
elsőnek minden simán ment. kamera összedug inditottam a search -ot , klikk az ipre. bejott a webes - router beállit mentes --- akkor látott utoljára kábelt....

(#684) s0rT3d válasza zs2994 (#681) üzenetére


s0rT3d
tag

Próbáld meg összekötni inkább a routerrel. Nem igazán tanácsolom hogy a számítógéppel kösd össze, sokszor sajnos nem működik megfelelően.

(#685) zs2994 válasza s0rT3d (#684) üzenetére


zs2994
tag

koszi megnezem

(#686) papp viktori


papp viktori
újonc

Kedveseim! vettem egy e-cam view em6220 kamerát, ami elvileg 3 lépés, és telepítés után működik. gyakorlatilag pedig nem. van e valakinek ilyen ? segítsetek kérlek!

(#687) Lalaland


Lalaland
tag

Üdv,

Ismer valaki olyan szerelőt, aki meg tudna javítani az ip kameram lan portjat? Ugyanis egy viharos éjszaka után nincs led, nincs kapcsolat. Egy ubiquity aircam rol lenne szó.

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#688) zs2994 válasza zs2994 (#685) üzenetére


zs2994
tag

na tehát .. közben kaptam választ a wanscam support-tol ha villognak a ledek , nincs gond a lan-nal aztmondjak .. nalam vana baj :) gondoltam...de ha tenyleg..miert nem kapok ip-t .....? megy alul a potty oda vissza majd felkialltojel . és ennyi .. otlet ?? koszi

(#689) zs2994 válasza bigrock (#682) üzenetére


zs2994
tag

ha klikkelek a ip saerch -re bejon a vez.ablak ott ugye ip adress -nel : submask not match jelenleg
ha itt klikkelek : ezt akarja nyitni : 192.168.1.63:99

(#690) DeadmaN89


DeadmaN89
csendes tag

Sziasztok,

HD-s IP kamera vásárlása előtt állok és amennyiben van tapasztalatotok, tippeket szeretnék kérni, jó ár-érték arányú jól használható modell-t szeretnék. Tanyára lenne kitelepítve és egy usb stick-es routerrel kapcsolódna a netre, egy másik fórumtémában ezt a megoldást ajánlották. Lényeg, hogy pár normális képet el tudjon lőni és továbbítson, mielőtt vandál barátaink leszaggatják a falról, amennyiben észreveszik. 20- 25k a plafon, lehetőleg Magyarországról beszerezhető érdekelne az idő szűke miatt, de ebay vagy más források sincsenek kizárva.
Előre is köszi!

(#691) s0rT3d válasza DeadmaN89 (#690) üzenetére


s0rT3d
tag

Arra figyelj, ha mobilinterneten akarod nézni a kamera képét, akkor egyenlőre csak Telenor hálózatból fog menni. A többi szolgáltató blokkolja a portokat. Másik opció, hogy úgynevezett p2p (Plug and Play) kamerát veszel ott már nem kell port forward beállítás. Egy cloud szerveren keresztül látható a kamera élőképe.

20-25 ezres kategóriában még csak VGA kamerák lesznek. Bár lehet akciósan ki lehet fogni egy HD-t is.

Én ezeket tudnám javasolni:
http://www.cameradepo.hu/wansview-ncl-615-ip-kamera.html
VGA felbontású WiFi-s kamera.

http://www.cameradepo.hu/ait-11030-hd-ip-kamera.html
1 megapixeles, kompakt méretű kamera. Mozgásérzékelés esetén videót is tud továbbítani.

(#692) Doosa


Doosa
aktív tag

Sziasztok!

Kültérre tető alá az utca front figyelésére telepítenék egy ilyen kamerát. Úgy tervezem, hogy be lenne állítva a mozgás érzékelés és akció esetén a képeket NAS-ra küldené. Valakinek van tapasztalata hasonlóval/hasonló célra?
Ebbe külön tetszik, hogy mozgatható és hogy 2 irányú hangátvitellel rendelkezik, de nem tudom megérné e a HD felbontásért ez a felár.

(#693) s0rT3d válasza Doosa (#692) üzenetére


s0rT3d
tag

Kültérre mondjuk én nem tenném ki. Ezeknek a beltéri forgatható kameráknak nincs semmiféle IP védettségük. Műanyag házuk van, simán leverik/összetörik. A pára és a víz simán bejut a készülékházba, ráadásul a működési hőmérsékletük se erre lett tervezve.

Én inkább egy kültéri speed dome kamerát ajánlanék. Ezek már masszív fémházasak. Foscam-ba is van ilyen:
http://foscam.us/products/foscam-fi8919w-wireless-ip-camera-174.html

Nem nagyon ismerem a Foscamok tudását, de nagy valószínűséggel tudja azt amit szeretnél. HD felbontás szerintem megéri a felárat. VGA felbontás csak akkor jó esetleg, ha közeli tárgyat kell megfigyelni.

(#694) #79335424 válasza s0rT3d (#691) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezzel is óvatosan! Gyönyörűen ment mindenféle szükséges elérésem. Kellett egy nagyobb csomag, váltottam Deezer -re. Egyszer csak azt vettem észre, hogy nem érem el semmilyen szerveremet. Símán NAT -oltak. Felhívtam őket, majd némi meccselés után sikerült visszakapnom a külső elérésemet.

[ Szerkesztve ]

(#695) Doosa válasza s0rT3d (#693) üzenetére


Doosa
aktív tag

Én is bizonytalan voltam hogy mennyire bírja a kint létet, de többen kint használják és a honlapon azt írják hogy -10-50C°-ig bírja 90%-os páratartalomig. Ráadásul árulnak hozzá külön teljesen vízmentes házat, hogy kitehesd egy villany oszlopra.

(#696) bigrock válasza Doosa (#695) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Az azért mond neked valamit a kamera minőségéről, hogy a ház majdnem annyiba kerül, mint a kamera ? :)

(#697) Doosa válasza bigrock (#696) üzenetére


Doosa
aktív tag

Tudom, hogy nem a prémium kategóriával szemezgetek, de nem is a pentagont szeretném vele biztosítani. A külső ház amit linkeltem az valóban indokolatlanul drága, a kamera meg már egy 2 éves modell azért ilyen olcsó, persze megvehetném itthon 35e Ft-ért de valahogy ingyenes szállítással az amazonról szimpatikusabba 65$ úgy hogy ez konkrétan a foscam cég hirdeti úgyhogy nincs rajta a forgalmazó haszna.
Nem mellesleg ezekről a konkrét modellekről és magáról a foscam-ról is elég jókat írnak, nyilván főleg az árérték arány miatt, szóval tudom hogy sokat nem szabad elvárni tőle.

Mindezektől függetlenül kezdem úgy érezni, hogy mégsem ez az amire nekem szükségem lesz. Úgyhogy még vadászok :D Szerencsére annyira nem sürgős, de az biztos hogy max 15-20e FT-ot szánok rá.
Tudom ez nem sok, de ha nem hazai forgalmazókba gondolkozik az ember akkor ebből már igazán használható cuccokat lehet venni, ezt már sokszor bejátszottam és még nem faragtam rá.

(#698) s0rT3d válasza #79335424 (#694) üzenetére


s0rT3d
tag

Hmm.. Annak idején amikor teszteltük csak a Telenor-nál ment rendesen. De úgy látszik azóta már változott a helyzet. Köszi, hogy szóltál.

(#699) s0rT3d válasza Doosa (#697) üzenetére


s0rT3d
tag

Szerintem akkor jobban jársz egy sima fix cső kamerával.

Ott már ki lehet fogni HD kamerákat is 100$ körül. Pl.

http://www.amazon.com/Wansview-NCM621W-Outdoor-Wireless-Support/dp/B00G8RZJM8/ref=sr_1_22?s=electronics&ie=UTF8&qid=1406131362&sr=1-22&keywords=wansview

Ennek már IP66-os védettsége van, nálunk lassan 3 éve van kint ennek a modellnek az elődje, de nem kellett levenni még egyszer sem. Ezekbe már van SD kari foglalat is, amire tud rögzíteni is pl. mozgás esetén, amit távolról le is lehet tölteni. De persze NAS-ra is tud menteni.

(#700) #79335424 válasza s0rT3d (#698) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igazából nem a megoldás volt a probléma, hanem a telefonos ügyfélszolgálaton átverekedni magam ahhoz, hogy eljussak egy olyanhoz, aki érti, hogy miről van szó és tenni is tud vmit. Neki már csak egyetlen gyenge, vicces próbálkozása volt:
-És magának szüksége van ilyen elérésre?
-Mit gondol uram, mi a túróért hallgatom végig harmadszor ezt a Telenor -trillázást?
Ez után már az következett, hogy indítsam újra a készüléket és tádááám, megint volt IP -m.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.