Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) VANESSZA1 válasza Greenbook (#1250) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Akkor így gondolod?

I. Service Port :102, Internal Port :8001, IP Cím:192.168.0.102
II. Service Port :103, Internal Port :8002, IP Cím:192.168.0.103
III.Service Port :104, Internal Port :8003, IP Cím:192.168.0.104
IV.Service Port :105, Internal Port :8004, IP Cím:192.168.0.105
V. Service Port :106, Internal Port :8005, IP Cím:192.168.0.106

vagy így ?

I. Service Port :8001, Internal Port :8000, IP Cím:192.168.0.102
II. Service Port :8002, Internal Port :8000, IP Cím:192.168.0.103
III.Service Port :8003, Internal Port :8000, IP Cím:192.168.0.104
IV.Service Port :8004, Internal Port :8000, IP Cím:192.168.0.105
V. Service Port :8005, Internal Port :8000, IP Cím:192.168.0.106

bocs a lámaságért, de ddwrt-hez vagyok szokva..

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1252) Greenbook válasza VANESSZA1 (#1251) üzenetére


Greenbook
tag

I. Service Port :8001, Internal Port :8000, IP Cím:192.168.0.102
II. Service Port :8002, Internal Port :8000, IP Cím:192.168.0.103
III.Service Port :8003, Internal Port :8000, IP Cím:192.168.0.104
IV.Service Port :8004, Internal Port :8000, IP Cím:192.168.0.105
V. Service Port :8005, Internal Port :8000, IP Cím:192.168.0.106

Így a következő módon éred el az eszközöd kívülről:
valami.dyndns.org:8001
így a 192.168.0.102 eszközöd 8000 portjára lépsz

http://csatlakozok.atw.hu

(#1253) VANESSZA1 válasza Greenbook (#1252) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Köszönöm szépen!
:R :R :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1254) crissprivat


crissprivat
senior tag

Hali.
Lenne pár kérdésem. Mai napon szereltünk 3 Hikvision IP kamot. Típusok:
2x DS-2CD2212-I5 és DS-2CD2412F-I
Egy TP-LINK poe smart switchre vannak kötve és a Synology surveillance station kezeli le a felvételeket.
Beállítottam a kamokan mindent és a Synon is,de valahogy nem az igazi a kép minösége. Az élö videóé pedig egyenesen siralmas. Sima SD felbontást ad,pedig minden HD-re van belöve. Mit kellene pontosan beállítanom,hogy minden szép és jó legyen. A youtube-on lévö demo videóknak a nyomában sincs egyelöre a rögzített videó.
Köszi a segítséget :R

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1255) bozoli válasza crissprivat (#1254) üzenetére


bozoli
tag

Szia,
Ezeket próbáld:
http://prohardver.hu/dl/upc/2015-03/01/74876_ttfu1yeoufwy3fve_hiki_beallitas.jpg
Remélem jobb lesz, mert én is ilyet (DS-2CD2212-I5) akarok venni. Te hol vetted?
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#1256) crissprivat válasza bozoli (#1255) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
Igen ott be van állítva minden,csak az I kép gyakoriság nálam 25 és az SVC be van kapcsolva.
Ezekkel mit lehet állítani?
Ha visszanézem a felvételeket akkor minden rendben van a kép minöségével. Szép tiszta meg minden. Nálam a valós idejüt nem nagyon kezeli. Valamit kellene biztos finomhangolnom a synologyn is.
Amúgy nem magyarországi cégnél vettem,felvidéki vagyok.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1257) bozoli válasza crissprivat (#1256) üzenetére


bozoli
tag

Ezeket hosszas kísérletezgetéssel állítottam be. Ezek a beállítások hozták a legjobb eredményt. Nekem kici occó kínai NVR-em van. Ott is a visszanézet kép sokszor jobb mint az online. Gondolom, hálózati forgalom függő. NVR-SWITCH-ROUTER-WIFI. Nem csak én használom a sávot, hanem a gyerkőcök is. Ott meg aztán van minden. Játék, torrent, stb.

(#1258) crissprivat válasza bozoli (#1257) üzenetére


crissprivat
senior tag

Próbáltam amit linkeltél fotót. Nálam úgy teljesen töredezett lett az élő stream. Igaz az FHD verziója ennek a típusnak.
Akkor próbálok én is kísérletezgetni 😉
Köszi a segítséget.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1259) bozoli válasza crissprivat (#1258) üzenetére


bozoli
tag

Nem lehet, hogy te a mellék adatfolyamot nézed? Az rosszabb mint a fő adatfolyam. Viszont ha töredezett, akkor kevés az átviteli sebességed valahol. Saját hálózaton belül nézed, vagy interneten keresztül?
Mert ha neten keresztül, akkor a feltöltési sebességed kevés.

(#1260) crissprivat válasza bozoli (#1259) üzenetére


crissprivat
senior tag

A fő adatfolyam van beállítva. A benti hálózatomról nézem. Minden gigabites cat5e kábelezéssel. Ezzel nem szabadna gond lenni.
Ha mobilinternetet nézem,ugyan olyan,mint a benti hálózat. Valamit biztos nem jól csináltam,de még nem tudom mit. Majd a napokban kikisérletezem a dolgokat. Amúgy van rá új firmware. Érdemes cserélni?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1261) bozoli válasza crissprivat (#1260) üzenetére


bozoli
tag

Na, ezt nem tudom.

(#1262) crissprivat válasza bozoli (#1261) üzenetére


crissprivat
senior tag

Akkor azzal egyelőre nem kísérletezem :)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1263) bigrock válasza crissprivat (#1262) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Próbálj meg VLC-vel egy RTSP stream-et lehúzni a kameráról, hogy úgy milyen képet ad.

(#1264) nagyt


nagyt
csendes tag

Sziasztok,
Ip kamerához milyen szünetmentes tápegységet ajánlatok?
Áramszünet esetén is legalább 1-2 órát tudjon uzemelni a kamera.
A kamera 5V 1.2A-t eszik.
Köszi a válaszokat.
T

[ Szerkesztve ]

''Amit az interneten nem találsz meg , az nem létezik.'' (szerző: egy ismert jóember) :-)

(#1265) bozoli válasza crissprivat (#1262) üzenetére


bozoli
tag

A VLC tényleg jó ötlet. Akkor legalább kiderül, hogy rendszer, vagy a progi.

(#1266) crissprivat válasza bigrock (#1263) üzenetére


crissprivat
senior tag

Ezt sajna nem engedi. Nem indul el.
Nem tudom jól csináltam e:
VLC / Fájl / Hálózat megnyitása / és ide másoltam be a kamera élö képének az URL címét
Lehet nem így kellene?

(macet használok)

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1267) bozoli válasza crissprivat (#1266) üzenetére


bozoli
tag

Szia,
Valami ilyet kell beírni:

rtsp://192.168.0.10/h264/ch1/main/

Persze az ip cím a saját kamerád ip címe legyen.

(#1268) crissprivat válasza bozoli (#1267) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen,így nagyon szépen müködik. A kamera saját softverén és vlc-n keresztül is nagyon szép és sima mozgásokat produkál a rendszer. A felvett anyag is nagyon szép HD minöségü utólag visszanézve már a mentett mappából.
Ezek szerint a Synology Surveillance Station-nal lesz a gond. Az élö kép nagyon darabos és van hogy szétesik. Pedig ott is már megpróbáltam amit tudtam.
Köszi a segítségeteket. Hálás vagyok :R

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1269) bozoli válasza crissprivat (#1268) üzenetére


bozoli
tag

Nagyon szívesen.

(#1270) szürke


szürke
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek!

Családi ház udvarának megfigyelésére keresnék megfelelő rendszert. (kocsibehajtó, bejárati ajtó, teraszajtó és kazánház - ezt jó lenne egy kamerával megoldani de annak az egynek akkor 90 fokos látószöggel kellene rendelkeznie, ennek hiányában 2 kamera kell arra az egy helyre)
Olyan kellene amihez nem kell külön áramot vezetni, rögzítse a felvételt (ebben tanácsot kérek hogy érdemes-e állandó rögzítés vagy csak mozgásra kapcsoljon be? - vagy ez beállítás kérdése csak?), tudjak monitort rákötni és élőképet nézni, valamint nem lenne rossz ha legalább képeket töltene fel valahová ha esemény van (...ha esetleg egy betörés alkalmával magát a központi egységet is elvinnék legyen valami "kézzelfogható" bizonyíték...), éjszaka is legyen olyan képe hogy felismerhetőek legyenek a dolgok/személyek.
Jó lenne ha nem kellene kábelokat szerelgetni meg csatlakozókat bütykölni, csak simán felszerelni és összekötni a dolgokat!
Telefonos és távoli csatlakozás meg hasonló dolgoknak nem látom hasznát.

Ezek megfelelnek az én elvárásaimnak? :

http://olx.hu/hirdetes/kamerarendszer-megfigyelorendszer-ID34rqw.html#850ba0edd8

http://olx.hu/hirdetes/biztonsagi-kamera-rendszer-4-csatornas-ID37o5P.html#185ccf91af

http://olx.hu/hirdetes/50-4-kameras-ejjel-lato-biztonsagi-kamera-rendszer-internet-hdmi-ID30DfZ.html#7357217a3f;promoted

Kérnék tanácsokat, esetleg linkeket konkrét rendszerekhez, külön köszönet annak aki az én elvárásaimnak megfelelő rendszert tud olcsóbban a fent linkelteknél!

Előre is köszi a segítséget!

(#1271) bigrock válasza crissprivat (#1266) üzenetére


bigrock
Topikgazda

rtsp://192.168.0.100/profile1
Az IP címet és a profilt értelemszerűen szerkeszteni kell.
-szerk: megelőztek - :)

[ Szerkesztve ]

(#1272) alma18


alma18
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni kameratelepítésre lakásba. Adott egy lakás 2 szobával, egy főbejárattal és egy erkéllyel. A nm nem nagy, kb 46 nm. Úgy gondoltam, hogy egy kamera nézné a kamerát egy pedig az erkélyt, mindez wifis lenne szünetmentes táppal az esetleges áram lekapcsolás miatt.
Tudnátok segíteni, hogy milyen kamerát és tápot (esetleg plusz eszközöket) lenne érdemes venni. A kép minőség szerintem ma már HD-nál kezdődne, így én is ilyen képminőségre gondoltam.
Nem nagyon bízom a szomszédok éberségébe, ezért döntöttem úgy, hogy letepítenék egy ilyen rendszert.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#1273) bozoli válasza alma18 (#1272) üzenetére


bozoli
tag

Szia,
Mekkora összeget akarsz rákölteni? Valamint miért jó, ha egy kamera a másikat nézi?

(#1274) alma18 válasza bozoli (#1273) üzenetére


alma18
tag

Szia!
Bocsi, elírás volt, egyik természetesen a bejárati ajtót figyelné :)
Az összeg, amire gondoltam 50-60 ezer körül lenne, már ha ennyiből meg lehet valósítani. Persze, ha kevesebb ktgel is kijönne, akkor persze az is jó :DD
Köszönöm!

(#1275) bozoli válasza alma18 (#1274) üzenetére


bozoli
tag

Akkor nem csak a (wifi) kameráidnak, hanem a routernek is szünetmentest kell csinálnod (venned).
Én most kezdtem építeni egy szünetmentes tápot, de elég komplex. Venni ilyet nem tudom, hogy lehet-e.
12V kell a kamerának, routernek, 5V kell az NVR-nek, meg nekem még a switch-nek. Tudnia kell a tápnak töltési szintről (13,5V) 12V-ra stabilizálni, és tudnia kell 10-11V-ról fel boost-olni 12V-ra ha már merülőben, vagy ha karbantartás alatt van.
Még nincs kész. De az alkatrészek nagy része már megvan.Készen elég drága lenne egy ilyen. (Ha lehetne kapni.)

(#1276) Gsx-rr válasza bozoli (#1275) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ha Hd-ben gondolkozol akkor 2 belépő szintű kamera az pont 50-60e.

(#1277) citqwert2009


citqwert2009
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek ez a két NVR ugyan olyan vagy csak nagyon hasonlítanak?
1. http://www.ebay.com/itm/8CH-Onvif-H-264-HDMI-1080P-Full-HD-8-channel-Network-Video-Recorder-CCTV-NVR-/251703040907?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a9aab9b8b
2. https://www.seccam.hu/digitalis-video-rogzitok/Sec-CAM-NETPRO-820-ATLANTIS-8-csatornas-ip-nvr-rogzito-2MP-detail.html

(#1278) alma18 válasza bozoli (#1275) üzenetére


alma18
tag

Szia!

Lehet egyszerűen közelítettem meg a témát, én arra gondoltam, hogy vennék hozzájuk egy erősebb szünetmentes tápot, melyre rákötném a modemet, routert és a kamerákat.
Ahhoz, hogy távolról is elérjem mindenképp szükséges egy "járó" gép a háttérben?
Köszönöm!

(#1279) alma18 válasza Gsx-rr (#1276) üzenetére


alma18
tag

Szerinted érdemes HD alá adni vagy a mai kor követelménye miatt érdemes a HD minőséget tartani.
Láttam egy d-link lakásőr rendszert, ami komplett szettet biztosít, azonban ahogy olvasom neki szükséges egy háttérben futó számítógép. Ha van egy kis időtök véleményeznétek, hogy mit gondoltok róla, van-e tapasztalatok róla? A tömör alatt nem azt értem, hogy egy sz*r :))
[link]

(#1280) alma18


alma18
tag

Ahogy olvasom a D-Link Éjjellátó Cloud Kamera SD kártyával – DCS-942L
• 16GB SD kártya akár egyheti videófelvétel rögzítésére
• fizikai mozgásérzékelés (PIR szenzor)
• éjjellátó kamera beépített IR megvilágítással
• Wi-Fi és vezetékes kapcsolat
• e-mail riasztás

tehát nem szükséges mellé egy bekapcsolt laptop. Nem szeretném túlokoskodni ezt a témát, tudom, hogy ti jobban átlátjátok ezt az egészet, mint én néhány nap alatt összeszedtem. Azonban szerintetek ezzel a rendszerrel egy kezdő kamerarendszert otthonra simán ki lehet építeni, mert én úgy látom, hogy első rendszernek nem tűnik komolytalannak.
Bocsi a sok írást, felszeretném térképezni a lehetőségeket.

(#1281) siti válasza alma18 (#1278) üzenetére


siti
senior tag

ne várj tőlük sokat, bár ez az olcsó belépő kategória, de 120W fogyasztást 10 percig bír. Kamerák, router, felvevő ha csak 20W-t fogyaszt, akkor talán számolhatunk egy órát, ami kevés.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#1282) Gsx-rr válasza alma18 (#1279) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem érdemes én is most cserélem le a régi kamerákat.
Csak így nem jössz ki 60-ból!

(#1283) bozoli válasza alma18 (#1280) üzenetére


bozoli
tag

"Első rendszernek"? Miért, hányszor akarod kiépíteni? Sok bosszúságot megspórolsz, ha eleve olyat csinálsz, aminek a képével, és szolgáltatásaival meg leszel elégedve. Ha most csinálsz egyet 60-ból, rájössz, hogy nem szép a képe, életlen, kicsi a felbontása, és sorolhatnám. Tegyük fel, sikerül eladni 45-ért. A következő, amit veszel (valószínű többért mint 60) már 15-el fog többe kerülni, mint elsőre lett volna.
Tudom, hogy ez sz..ul hangzik, de sajna így van. Egy normális rendszer nem jön ki 60-ból. Én először csak 1 kamerát akartam, hogy néha hazanézzek. Aztán nőttek az igények. Szerencsére elsőre FULL HD kamerát vettem, így csak a megnövekedett igényeket kellett pótolni, ill. kiegészíteni. Hidd el evés közben jön meg az étvágy. Eddig kb: egy kamerával, 80-nál járok, és nincs benne az hogy szünetmentes. De akarok még két kamerát......

(#1284) nagyt


nagyt
csendes tag

Hali.
Dlink dcs2132l ip kamera + FSP nano 600 jó párosítás kezdő csomagnak?
Üdv T

[ Szerkesztve ]

''Amit az interneten nem találsz meg , az nem létezik.'' (szerző: egy ismert jóember) :-)

(#1285) randoom válasza bozoli (#1034) üzenetére


randoom
csendes tag

Szia!
Ha jól értelek, akkor az ebay-ről vett 8CH Mini rögzítőd, ugyanazt tudja (vagy azonos vele), mint a N6200-8E készülék. Ez utóbbit sem ismerem, de visszaolvasgattam a minivel kapcsolatos beszélgetéseiteket, és kíváncsi lettem.
- Hogyan sikerült kiderítened az "azonos"-ságot?
- Lehet tudni, hogy melyik verziószámú Onvif protokollt kezeli jól?
- Konkrétan milyen Hikvision kamerával használod, és annak hányas az Onvifje?
- Teljes mértékben hibátlanul együtt dolgozik a két eszközöd?
- Ez a Mini ugyanazokat a funkciókat tudja, mint általában egy Hikvision vagy egyéb intelligensebb NVR?
- A 10500Ft-os vételáron kívül volt még bármilyen plusz költséged a beszerzéssel kapcsolatban?
- Mennyire biztonságos így az ebay-ről vásárolni? Én is gondolkodtam korábban ilyen beszerzésen, hiszen ezt a Minit-is vagy harmadáron lehet kintről megvenni, de bizalmatlan vagyok.
(Csak előre fizethetek? Megjön-e a rendelt termék? Hibátlan eszközt kapok? Mi van, ha rövid időn belül megadja magát? Hogyan érvényesíthetem a garanciát? Van-e rá egyáltalán garancia? ... és hasonló kérdések miatt vagyok -még- bizonytalan.)

(#1286) meone


meone
tag

Sziasztok remélem jó helyre írom a hozzászólásomat.
Ha nem akkor kérlek irányítsatok megfelelő helyre.

Adott egy FLIR A65 infrakamera FLIR A65
Helyzet az, hogy nem kaptam hozzá PoE-s adaptert.
Fel szeretném éleszteni valahogy illetve használni.
Tápolni PoE-n keresztül ezzel a szabvánnyal rendelkező adapterrel lehet
PoE IEEE 802.3af class 0 Power
A cég oldalán árulnak nagyon drágáért adaptert: [link]
Gondolom, hogy a saját adapterük is ugyan ezzel a szabvánnyal működik. :U
Esetleg lehet olyat csinálni, hogy szerzek egy poe-s injektort ami ismeri a 802.3af szabványt és külön egy kis trafót ami pedig elő állítja a szükséges feszültséget és Ampert és azzal meghajtatom az injektort?
Vagy esetleg valami más ötlet?

Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#1287) sztikac válasza meone (#1286) üzenetére


sztikac
őstag

Esetleg egy POE-s switch beszerzése nem egyszerűbb?

(#1288) bozoli válasza randoom (#1285) üzenetére


bozoli
tag

Szia!
Akkor menjünk sorra:
Azonosság: a tipusa nagyon hasonló volt pl:HLV-N6200-8E
Onvif protokoll:termékleírás - Onvif 2.0 protocal compliance
Kamera:Hikvision DS-2CD3132-I HD 3MP , hogy melyik ONVIF, nem tudtam
Együttdolgozás: szépen dolgoznak együtt
Mini vs egyébb minőségi NVR: nem tudom olyanom nem volt
Költség: csak a 10500 Ft.
Ebayről biztonságosan vásárolni: Nekem eddig több bajom volt a magyar boltokkal, mint a kínaiakkal.
Fizetés: hát, igen, csak előre.
Posta, garancia, és egyebek: ha nem jön meg, nekem eddig még mindig visszaadták a teljes vételárat.(nem érdemes kamuzni, mert kapnak visszajelzést a magyar postától, hogy kézbesítették), garancia: ha hibásan érkezik, akkor kis harc után visszafizetnek. Hogy mennyit, az rajtad múlik mennyire vagy elszánt. Ha később hibásodik meg, akkor így jártál.
De miről is beszélünk? Fél vagy harmadáron akarunk hozzájutni, de nem vállalunk be semmi rizikót? Ilyen nincs! Van benne rizikó, igen. De aki ezt nem tudja, vagy nem akarja bevállalni, az vegye meg itthon teljes áron, de teljes biztonságban.
Üdv.
Ui: nekem bejött.

[ Szerkesztve ]

(#1289) randoom válasza bozoli (#1288) üzenetére


randoom
csendes tag

Szia, köszönet a részletes válaszért :R.
Ha "szépen dolgoznak együtt", akkor ez nem egy rossz vétel.
Nekem már az teljesen megfelelő, ha a rögzítő le tudja kezelni, hogy csak mozgásra történjen rögzítés.
Ha még az érzékenység is állítható, és esetleg be lehet állítani vonal átlépés figyelést vagy hasonló elemző funkciókat, akkor még inkább jó vételnek tűnik.
Az árát tekintve mindenképp. :)

(#1290) meone válasza sztikac (#1287) üzenetére


meone
tag

Sajnos nem. :(
Egy eszköz van ezt kellene életre bírni valahogy.

Most vagy én keresek rosszul vagy bitang nehéz találni 802.3af class 0 Power-es adaptert. :F

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#1291) bigrock válasza meone (#1290) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A class 0 az alap osztály: azt jelzi, hogy a teljes 15.4 watt-ot le kell adnia. Szerintem ez az adapter simán tudja azt, ami neked kell.

(#1292) meone válasza bigrock (#1291) üzenetére


meone
tag

A cég elad adaptert hozzá nagyon drágán.
PoE injector
Elviekben ha veszek egy másfajta adaptert ami kompatibilis a 802.3af szabvánnyal és teljesítménye 15.4 W-ot illetve 48 VDC ad le akkor bármelyik adaptert ami kapok az jó lenne?
Nem akarom túlterhelni a cuccot.
Azért vagyok ennyire körülményes, mert nem akarom meg sütni, tönkre vágni a mert drága volt, illetve azt mondta a főnököm, hogy ha kivégzem a kamerát nekem is végem lesz. :) :(

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#1293) Greenbook válasza meone (#1292) üzenetére


Greenbook
tag

Itt korrekt áron hozzáférhető amire neked van szükséged.

:R

http://csatlakozok.atw.hu

(#1294) meone válasza Greenbook (#1293) üzenetére


meone
tag

Köszi a segítséget.
Ezzel a cuccal nem fogom túl terhelni a kamerát?
Nem fog túl feszültséget kapni?
Nem fog baja esni ha rákötöm ezt?

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#1295) Greenbook válasza meone (#1294) üzenetére


Greenbook
tag

Nyugi ez erre van kitalálva!
1. nem
2. nem
3. nem

Ilyen rendszereket telepítek, vagyonvédelmi célra....
Megbízható/kipróbált kamerákkal, célhardver rögzítőkkel...

http://csatlakozok.atw.hu

(#1296) meone válasza Greenbook (#1295) üzenetére


meone
tag

Köszönöm akkor jövőhéten beszerzem. :R

Csak nagyon para van, mert svéd a cucc és javítani gariztatni se egyszerű.
Illetve ha elszáll fizethetem sok részletben az árát.
Ami milliós nagyságrend.
Köszöntem a segítséget.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#1297) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Sziasztok!

Előre jelzem eléggé láma vagyok a témában.. :)

Szóval van egy Synology NAS-aom amihez szeretnék kötni egy IP kamerát.
Amire szükségem lenne prioritási sorrendben:
-15-25 ezer körüli ár
-minőségi kép
-mozgás érzékelő
-éjszakai látás
-forgathatóság

Mit ajánlotok? Márka szerint nézzek körbe vagy árkategória szerint?

NAS-ba egy 640GB-os HDD menne erre a célra. Kb. mekkora tárhely szükséges közepesen jó minőségű felvételhez? Ez elég lesz mondjuk az utolsó 3-4 nap tárolására?

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#1298) VANESSZA1 válasza bozoli (#1288) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Milyen lencsemérettel érdemes ezt Hikvision DS-2CD3132-I HD 3MP megvenni?
Mert ahogy látom többféle van 4mm 6mm 12mm ..

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1299) bigrock válasza VANESSZA1 (#1298) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Fókusztávolság # Látószög # Megnevezés
2,8 mm # 90º # Szuper széles látószög
4 mm # 64º # Széles látószög
8 mm # 35º # Normál látószög
Ha sok mindent akarsz látni, és nem zavar az enyhe "halszemesedés" akkor kisebb fókusz, ha inkább távoli "ojjektumot" akarsz figyelni, akkor a nagyobb fókusz javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#1300) bozoli válasza VANESSZA1 (#1298) üzenetére


bozoli
tag

Ez attól függ, hogy mekkora látószöget szeretnél. Ha közel kell nagy látószög, akkor 2,8mm ha inkább távolra akarsz nézni, akkor persze nagyobb. De ekkor közel kicsi lesz a látószög. Az ebay.com on ha egy kicsit kutakodsz (hiki kameráknál), akkor sok helyen van kis táblázat, hogy mekkora lencsénél milyen a látószöged. Most nem tudom, hol. Én 2,8-ast vettem, mert közelre kell néznem, és nagy látószöget akartam lefedni. Viszont kültérre már nagyobbat fogok venni. 4-est, vagy 6-ost még nem tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.