Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 18:07:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) s0rT3d válasza zozzo698 (#800) üzenetére


s0rT3d
tag

Sender mező is ki van töltve? Oda is írd be a saját mailodat. Amúgy a beállítások jónnak tűnnek.

(#802) s0rT3d válasza mutyi (#792) üzenetére


s0rT3d
tag

Speciel amiket mi árulunk azok beépített POE-sek és 12V-al mennek. Honnan kapja az áramot? POE switch? Vagy valamilyen adapter?

(#803) bigdady válasza zozzo698 (#800) üzenetére


bigdady
nagyúr

465 van nekem is es megy.
Nem a spambe megy mert hogy a feldo meg a cimzett is ugyanaz?
Ja es nekem ssl tls re van allitva.

(#804) zozzo698 válasza bigdady (#803) üzenetére


zozzo698
tag

sajnos így sem változott a helyzet...mindíg nincs kapcsolat a szerverrel üzenetet dob...

nem lehet, hogy valami alapot szúrtam el??

tel.:0630 942 (79) 13

(#805) mutyi válasza s0rT3d (#802) üzenetére


mutyi
őstag

Beépített POE-s switch van a központi felvevőben, onnan kapja a tápot.
Cseréltem már kábelt, akkor sem lett jó.
Ez külső poe-s amúgy, tehát egy 20 cm-es kábel kijön a kamerából és ott a végén az utp dugalj. Arra gondoltam esetleg még az is elszállhatott, bár vissza fogom küldeni az eladónak, csak hát usaból van.
:)

(#806) bigdady válasza zozzo698 (#804) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hat akkor passzolom

(#807) crea1984


crea1984
tag

Sziasztok!

Erről valami vélemény?
Teszt videó

Esetleg itthon kicsit drágábban hasonló felszereltséggel, de nem 1 hónap várakozással tudtok kültéri, wifis ip kamerát?

(#808) bigrock válasza crea1984 (#807) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Se modellszám, se specifikáció, garancia necces. Én nem venném meg. Egy normális, használható PTZ kamera minimum a duplája, szerintem...

(#809) crea1984 válasza bigrock (#808) üzenetére


crea1984
tag

Kár, hogy ugyanazok a kamerák mint amik vannak az ebayen más márkanév alatt dupla áron vannak itthon...Szívesen támogatnám a magyar gazdaságot és magyar embereket, de nem vagyok a magam ellensége.

(#810) bigrock válasza crea1984 (#809) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha otthonra kell a kamera és ne adj Isten, elromlik, akkor megteheted, hogy nélkülözöd 4-6 hétig, amíg megjárja Kínát.
A biztonságtechnikában ez nem megengedhető sajnos.

(#811) IG55


IG55
senior tag

Sziasztok!

Olvasgattam a topicot, azt már tudom, hogy milyen márkából érdemes válogatni. Ott viszont elakadtam, hogy a típus mi legyen. Szempontok:

- beltéri
- kb. 5-7 méter kéne belátnia
- a látószög jó lenne ha nagy lenne
- 20 ezer alatt legyen
- magyaro-n kapható, rendes garancia

Tudtok ajánlani pontos típust?
Köszi!

(#812) s0rT3d válasza IG55 (#811) üzenetére


s0rT3d
tag

Vannak ezek a olcsó forgatható VGA modellek:
http://www.cameradepo.hu/ncb-541-wifi-forgathato-ip-kamera.html

Vagy esetleg megtoldod 5 ezer Ft-al a keretet, ott már HD kamerák vannak. SD kari foglalattal stb..
http://www.cameradepo.hu/wansview-ncm-629w-hd-wifi-ip-kamera.html

(#813) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Vásároltam egy Wanscam JW0003 IP kamot. Helyi hálón eddig majdnem minden OK, bár WiFi-n használhatatlanul lassú; igaz eddig csak egy routerrel próbáltam.
Kérdés: külső elérést miként tudnék biztosítani, eszközölni?

(#814) bigrock válasza (Bundás) (#813) üzenetére


bigrock
Topikgazda

(#815) s0rT3d válasza bigrock (#814) üzenetére


s0rT3d
tag

Annyival egészítem ki, hogy sok esetben nem elég csak a HTTP portot forwardolni.

Ha olyat tapasztalsz, hogy bejön a webes felület, de nincs élőkép, akkor az úgynevezett RTSP portot (alapértelmezett port: 554) is forwardolni kell, illetve ha rendelkezik a kamera dedikált mobilos porttal, akkor azt is forwadolni kell. (Persze ha mobilról is akarod nézni)

(#816) (Bundás) válasza bigrock (#814) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nos, a leirásban a kamera ip cimének utolsó számjegye megegyezik a porttal, ezt sikerült megoldani. Viszont ezután a port forwarding nem sikerül ugyanazon portra, mivel azt irja: "A megadott porto(ka)t más konfigurációk használják. Ellenőrizze a távfelügyelet, a porttovábbítás, USB Readyshare, a port triggering konfigurálását, valamint az UPnP port mapping tábla, a RIP és az internetkapcsolat típusát"

Netgear router...

(#817) (Bundás) válasza (Bundás) (#816) üzenetére


(Bundás)
addikt

siker... nem kötelező azoknak a számoknak egyeznie... köszönöm, egyenlőre tesztelem :R

(#818) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Tudnátok ajánlani egy jó minőségű IP kamerát lehetőleg HD felbontásban és forgatós (ez nem létszükséglet).

(#819) aicon


aicon
senior tag

Ha bármelyik IP kamerát nézem androidon az Ip cam viewer-rel, mindegyiknél szaggatott képek látok, nincs folyamatos kép, de ugyanez a helyzet PC-n is.
Ennek így kell működni, vagy én csinálok valamit rosszul?
Az analog kamerákat gondoltam lecserélem IP-re a nagyobb felbontás miatt, de így elég kaki...
Azon folyamatos kép van mindegyik monitoron.

Ezeket néztem:
http://www.foscam.com/links.aspx
http://onlinecamera.net/elo-webkamerak

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#820) club1 válasza aicon (#819) üzenetére


club1
veterán

Minél jobb felbontás, annál nagyobb erőforrás-igény. Adatátvitelhez és lejátszáshoz is.

(#821) bigrock válasza aicon (#819) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Helyi hálózatban is szaggat, vagy csak net-es eléréskor ? Ha nem/igen a válasz, akkor kicsi a feltöltési sávszélességed.

(#822) aicon válasza bigrock (#821) üzenetére


aicon
senior tag

Nem saját, online demók.
Nekem egyelőre csak analóg van.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#823) Smogus


Smogus
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Belefutottam egy olyan problémába amit nem tudom milyen eszközzel tudok megoldani.

Egy építkezést kellene figyelni 1 db kamerával.
Kellene videó felvételt készíteni ennek a kamerának, valamint adott időközönként fényképeznie is.
Nincsen különösebb infrastruktúra a területen (üres építési telek) egy oszlopon lenne elhelyezve, áramot tudunk biztosítani. Nem különös szempont, hogy hálózati legyen, elképzelhető hogy csak pár naponta lementjük róla az anyagot. (nem tudom, hogy mobilinternettel tudok-e valamilyen kamera rendszert üzemeltetni?)

És még lenne még egy kérdésem, van-e olyan rendszer ami egy felhő tárhelyre készíti a felvett anyagot és a képeket?

Elnézést ha esetleg hülyeséget vagy evidens kérdéseket teszek fel, de kicsit idegen nekem ez a terület.

A segítségetek előre is köszönöm!

Üdv.: Laci

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#824) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Nekem is ajánlhatnátok egy jó ip kamera márkát, ami még megfizethető és ár/érték szempontjából jó!

(#825) mikung válasza Spuri2000 (#824) üzenetére


mikung
aktív tag

Attól függ mire kell (külső-belső-ptz-fix-felbontás-lencse-...).

(#826) Spuri2000 válasza mikung (#825) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Szeretnék kívülre és belülre is! Lehet fix és forgó is! Minél jobb felbontással és este is jól működjön és megfelelő legyen a minősége!
Csak van olyan márka ami megbízható és anyagilag és technikailag is megfelelő színvonalat képvisel!

(#827) mikung válasza Spuri2000 (#826) üzenetére


mikung
aktív tag

Ha nem riadsz vissza a kínaiaktól, akkor elég jó áron lehet jó minőségű képet adó CMOS -os külső 720p kamerákat kapni. Ha nem elég a CMOS, majd 2x annyiért lehet CCD szenzorosat is lőni.

Milyen rendszerben lenne ? Ha csak felvétel, esetleg képelemzés, akkor sok értelme nincs a forgónak, kivéve ha fontos hogy ugyan az az egység más-más időpontokban másik pozíciót figyeljen, vagy ha van személyzet (pl. egy nagyi aki szereti a "valóságsóóót" :D) aki az "érdekesebb" pozíciókba tudja állítani.

(#828) Spuri2000 válasza mikung (#827) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Mik a "jó" kínai márkák?

(#829) mikung válasza Spuri2000 (#828) üzenetére


mikung
aktív tag

Például a OV9712 -es CMOS érzékelős modellek képminősége majdnem egy szinten van a Sony CCD -s verziókéval.

Viszont még mindig nem tudni hogy hogy lesz használva. Mindent a kamerától vársz (mentsen SD kártyára, küldjön értesítést, csináljon képeket ftp -re, ... és lehetőleg egymagában le tudjon kezelni mindent), vagy lesz azért mögötte valami és ez csak egy kukucska ? :)

[ Szerkesztve ]

(#830) Spuri2000 válasza mikung (#829) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Szeretném a kertet bekamerázni (az sem probléma ha esetleg a riasztóra be tudom kötni, de ez nem feltétel, mert ez kicsit bonyolultabb művelet és sok a kérdéses faktor).
A legegyszerűbb az lenne, ha PoE lenne, mert nem akarok sokat vezetékelni (végső esetben lehet Wifi-s is).
NAS-ra menteném az adatokat (képeket vagy felvételt) lehetőleg minél jobb felbontásban. Alja 1-1,3 Mp!
A 2 Mp lenne a legoptimálisabb, de az már árban beljebb van.
A felhő is szóba jöhet!
Szoftver tekintetében a legjobb az lenne ha pl. 4-6 kamerát egy WebGui-n keresztül nézhetnék!

(#831) aicon válasza Spuri2000 (#830) üzenetére


aicon
senior tag

Némi guglizás után én ezt a kamerát választottam hasonlóra:
http://www.hikvision.com/en/products_show.asp?id=7326

Nálam tapasztaltabbak tudnak többet mondani...

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#832) Spuri2000 válasza aicon (#831) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nem rossz, de az ára sem az! :(

Meg vagy elégedve vele? Mire használod?

Nem osztanál meg egy képet velünk, hogy milyen is a minősége?!

(#833) bigrock válasza Spuri2000 (#832) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ebben a kategóriában nem nagyon fogsz olcsóbbat találni, legfeljebb ha Ebayről veszed, ott meg a gari necces.
A NAS biztos, hogy támogatja az IP kamerák protokolljait?

(#834) #79335424 válasza bigrock (#833) üzenetére


#79335424
törölt tag

UPnP -t a legtöbb, FTP -t pedig az összes NAS támogatja. Mjpeg -ben tud rögzíteni, úgyhogy a megjelenítéssel sem hinném, hogy gond lenne.

(#835) aicon válasza Spuri2000 (#832) üzenetére


aicon
senior tag

Még nem volt időm felszerelni, foglalkozni vele.
A youtubon rengeteg videót találsz, nappalit, éjszakait, csak keress rá bátran.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#836) 405


405
tag

Sziasztok !
Tudtok valami ingyenes (ftp,felhő,stb)tárhelyet ajánlani ahova menthetném az IP kamera felvételeit? Vagy ti mit használtok?

Okos ember a más kárán tanul .....

(#837) Hikvision válasza 405 (#836) üzenetére


Hikvision
senior tag

Mondjuk egy asztali NVR-t.

20 éve a PH-n.

(#838) 405 válasza Hikvision (#837) üzenetére


405
tag

Köszi :C Ingyenes és nem helyi rögzítésre gondoltam.

Okos ember a más kárán tanul .....

(#839) Hikvision válasza 405 (#838) üzenetére


Hikvision
senior tag

Ahol van IP kamera és Internet kapcsolat, ott ésszerű keretek között pláne ingyenesen nem megvalósítható az elképzelésed, mert ezt normális helyeken úgy oldják meg, hogy asztali NVR rögzíti a képet, és azt tudod távoli eléréssel használni.

[ Szerkesztve ]

20 éve a PH-n.

(#840) 405 válasza Hikvision (#839) üzenetére


405
tag

Van benne SD kártya. De ha pl.megrongálják akkor nincsenek képek. Ugyanaz történhet az asztali rögzítővel.
Ezért gondoltam a riasztásokat feltölteni valahova.
Köszi.....

Okos ember a más kárán tanul .....

(#841) #79335424 válasza 405 (#840) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezzel nincs gond. A probléma az ingyenességgel van. A data.hu -n 4ropi egy évre a korlátlan tárhely. Tudsz feltölteni FTP -n, bár szinkronizálnod kell ahhoz, hogy használd. Sztem ez nem pénz ezért a szolgáltatásért.

(#842) Hikvision


Hikvision
senior tag

SD kártyás IP kamera... Szerencsére ezért van sok munkám :)

20 éve a PH-n.

(#843) bigrock válasza Hikvision (#842) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Miért, mi a bajod ezzel a kombinációval?

(#844) 405


405
tag

Az UPnP beállításoknál a UPnP NAT Traversal menüben ,miért változik meg mindig az External IP address?
Itt állítani csak azt tudom ,hogy UPnP NAT Traversal: Disable- Enable
köszi...

Okos ember a más kárán tanul .....

(#845) dulifi


dulifi
csendes tag

Sziasztok!
Tervezek bekamerázni egy területet, ebben szeretnék segítséget kérni. Nyílt terület, de a távok elég nagyok, kb 50m. Első körben 5-6 kamerában gondolkodok. Mindezt jó lenne megoldani vezeték nélkül, hogy csak áramszál kelljen a kameráknak. Az nem, gond, ha bazi nagy antennát kell telepíteni. Ha van ilyen, jó lenne VGA-nál jobb felbontás és minőség. Milyen központi egységet ajánlotok, ami összegyűjti a képeket, tárolja egy vinyóra illetve egy netes tárhelyre is ment, ha mondjuk mozgás?

A választ előre is köszi!

(#846) Spuri2000 válasza dulifi (#845) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Ha már kihúzod az áramot, akkor ki tudod húzni az utp-t is! Ebben az esetben elég lenne és pár PoE eszköz.

(#847) dulifi válasza Spuri2000 (#846) üzenetére


dulifi
csendes tag

Nem rossz felvetés, köszönöm. Tegyük fel, hogy olyan pontokra rakom a kamerákat, ahol nagyon közel van az áramellátás, viszont a központi egység egy irodában lenne, tehát oda wifin kéne beszórni a jelet, hogy ne kelljen felásni mindent. Milyen eszköz viszi át stabilan a jelet?

(#848) bigrock válasza dulifi (#847) üzenetére


bigrock
Topikgazda

(#849) Hikvision válasza dulifi (#847) üzenetére


Hikvision
senior tag

(#850) bigrock válasza Hikvision (#849) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha 2 közfallal odébb szereled ezeket a kamerákat a routerhez képest, megnézem azt a WIFI adatforgalmi sebességet... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.