Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) pilóta válasza pweisz (#248) üzenetére


pilóta
nagyúr

Éppen azt mondom, hogy nem a rutin számít. Lehetsz bármilyen rutinos, a jégen nem 1,5-szeres, hanem 2-3-szoros is lehet a fékút. Az meg már nagyon nem mindegy, hogy mondjuk 10 méteren állsz meg, vagy 30 méteren. Sőt, látni olyat is jeges úton, hogy a nyári gumis autó álló helyből belecsúszik az árokba, elég neki az út domborulata, hogy megcsússzon. Téli gumival meg simán lehet menni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#252) pweisz válasza Szalma (#250) üzenetére


pweisz
senior tag

kezdjük ott hogy nincs hólánc a kocsiban, és saját kocsim nincs, de ha nyerek a lottón akkor lessz még téli gumi is rajt nem hogy hólánc:)

(#253) pweisz válasza pilóta (#251) üzenetére


pweisz
senior tag

Meghát egyébbként a másik az hogy kemény télben nem is nagyon lessz menve az autóban, csak városi szinten, ritkán kívül, de olyan sebességel hogy ha gáz van akkor meglehesen állni, egyébbként full tükör jéggel nem nagyon találkoztam, csak jeges, illetve havassal. Bár olyan volt hogy egy nagyobb jeges szakasz volt pont kereszteződésnél, de full sima, ott is megált az autó, csak épp mentem 5-el, bár így is megnéztem hogy micsinál erős fékre, szépen elindult a hátulja kifele. Mondjuk olyan uton azért már nem is indulnák el ami tiszta jég, tehát mondjuk esett és fullon lefagyott. Meg hát hegyekbe is csak UAZ-al, csak a terepjárónál is azagáz hogy megy, de ugyanúgy csuszik mint a személyautó, Deffenderben ültem simán ment a hóban dombnak föl meg minden, de szépen járt az autó ide oda, hiába a négykerék hajtás, ha már a gumik nem tudnak tapadni.

(#254) GumisPeter válasza Grunya (#220) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Nagyon gagyi.
Ez egy korombánya, gumi alig van benne.

Üdv

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#255) GumisPeter válasza pilóta (#223) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Lassan 2 éves gumi.:(
2003 januári gyártás.
Ezért volt olcsó.

Üdv

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#256) finest


finest
őstag

Mit gondoltok erről?

Citroen Xsarahoz akarok venni téligumit, a nyári méretei: 195/55 R15. Mivel elég ritka méret, egyik gumis 185/70 R15-öt javasol.

A kérdésem a következő, lehet-e büntetlebnül eltérő ''magasságú'' gumikat tenni a gép alá? Nem hülyül be tőle a fedélzeti computer vagy az ASB, vagy bármi? hiszen megnő a gumi kerülete... A 185 okés, azt toom, h télen így szokás, de a 70??

Szal' véleményekre lennék kíváncsi. Meg, h ti milyen téligumit tettetek a Xsarára, ha valakinek ilyen van?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#257) GumisPeter válasza Grunya (#225) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Sose hidd el amit a tesztekben olvasol.
Csak arról szól, aki megrendelte a teszteket.

Üdv

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#258) GumisPeter válasza TitiRii (#227) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Icq-n átküldtem.

Üdv

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#259) GumisPeter válasza pilóta (#232) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Csúszni, elhúzni az autót valamelyik irányba, rázni a kormányt és hamar tönkremenni.:)

Üdv

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#260) Szalma válasza finest (#256) üzenetére


Szalma
őstag

Az ''ASB'' (ABS) minden ellenkező híreszteléssel ellentétben nem ''hülyül be'' a kerékátmérő változástól. A ''fedélzeti computer'' szintúgy érzéketlen ilyesmire. A km/h mérőeszköz fog csalni.)

Szeretettel:
Szalma

(#261) finest válasza Szalma (#260) üzenetére


finest
őstag

A helyzet az, h ''gumistól'' pro és kontra is hallottam véleményt erről. Ha a km/h pontatlan lesz azt még kibírom, de kár lenne hazavágni a 3 millás autót a gumik miatt.

Péter, mint szakmabeli, h vélekedsz erről?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#262) GumisPeter válasza pweisz (#245) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Nem kötelező télen autóba ülni.
Nem a saját testi épséged miatt, a mások védelme éérdekében.

Megkérdezném: Télen, térdig érő hóban papucsban járkálsz???
Szerintem nem.
Mert az nyárra való.
Ez igy van a gumiknál is , azzal a különbséggel, hogy ha télen pofáraesel a saját fejed töröd be, de ha autóval esel be valahová az mások életébe kerülhet.
És ez nem a csak a te hibádból történhet, elég ha rádhuzzák szemből és te félrerántod miközben fékezel.
Télivel talán megállsz a buszmegálló elött, nyárival tarolsz.

Ennyi

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#263) GumisPeter válasza finest (#256) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Olyan méret hogy 185/70r15 nincs is!
A 195/55r15 váltómérete a 185/60R15.
De nincs olyan nagy difi, hopgy érdemes lenne változtatni.
Amugy az átmérő változtatása nélkül lehet méretet váltani.
Ha gondolod hivjál fel , mondok egy pár jó árat.:)

Üdv

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#264) GumisPeter válasza Szalma (#260) üzenetére


GumisPeter
senior tag


Csak akkor hülyül be az abs, ha az első és a hátsó tengelyen nem azonos átmérőjű gumi van.

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#265) finest válasza GumisPeter (#263) üzenetére


finest
őstag

Mi az a váltóméret, bocs, de nagyon láma vagyok a gumikhoz? Nokian gumit ajánlott nekem egy helyi gumis lemez felnivel 28.000-ért (185/60R15-lesz akkor, csak én rosszul emlékeztem.) Elfogadható árnak tűnt.


Esetleg tudsz mondani árakat összehasonlításképp?



Kösz!

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#266) pweisz válasza GumisPeter (#262) üzenetére


pweisz
senior tag

Bizony nem kötelező, és bár szeretek télen vezetni, de nem sokat vezetek, inkább csak ha muszály. Ha kell akkor megprobálok úgy vezetni hogy ha kell hirtelen fékezni, vagy akármi, ne taroljam el a buszmegállóban lévőket, vagy akárkit, de természetesen nyáron is így probálok vezetni, de etől függetlenül nem zárható ki,mint ahogy nyáron sem. Egyébbként mindegy nem változtat semmit, mert így is ugyis nyári gumival kell mennem, mert nincs másikra keret, ennyi. Egyébbként csak miheztartás végett szerintem szülőm még életében nem vezetett téli gumival autót, egyszer nem volt még balesete télen, de szerintem nagybáttyámnak sem, mondjuk nagybáttyám picit többet vezet. Túl van lihegve ez a dolog, egyszerüen a guminak az utviszonyoknak megfelelően kell vezetni, és késsz. ja végére kimaradt hogy: ennyi:)

[Szerkesztve]

(#267) GumisPeter válasza pweisz (#266) üzenetére


GumisPeter
senior tag

egyébként = 1k
nagybátyám = 1 t
Muszáj =pontos j
kész = 1sz

Csak ugy lihegés nélkül.
:)

Üdv

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#268) pweisz válasza GumisPeter (#267) üzenetére


pweisz
senior tag

jaj köszönöm hogy kijavítottál. Nagyon kedves tőled:DDD
És mindezt csak úgy lihegés nélkül, nagyon jó:)

[Szerkesztve]

(#269) Szalma válasza GumisPeter (#264) üzenetére


Szalma
őstag

(Fékerőelosztó is kötelező. Csak a nagyon régi ABS-ek nem erőosztósak. (Jellemzően az európai és amerikai gyártmányú autóknál; '92-es 1.0 s. swift ABS is elosztós...) Túl egyszerű az erőelosztó beépítése egy ABS-be, jó konstrukció esetén plussz elektronika sem kell hozzá. Persze exraként tartják számon.)

Szeretettel:
Szalma

(#270) rATdrAgOn válasza pweisz (#248) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Oooo.... :)

En ilyen all-weather gumakkal nyomulok altalaban, amikrol ket dolgot kell tudni:
- 1 nyaron, meleg aszfalton kenodnek mint allat
- 2 telen, hidegben is kenodnek mint allat

Olyan idoben viszont, mint ma szenzaciosak. :)

Amugy meg ha ismered az autodat es tudod mit csinalsz, akkor el lehet telen is lenni nyari gumakkal, csak qrvara esznel kell lenni. Jo, mondjuk, nagyfaluban hiaba vagy esznel, a tobbi paraszt ugyis azt csinal amit akar. :(
Na, mindegy... nekem ilyen semmiresemjodearralegalabb szar gumiszettem van (raadasul mivel a negy honapos szettemet a heten szurtak ki, ezert raadasul mindegyik abroncsom szalszakadt is perpill) ezert en telen 2*er is meggondolom, hogy autoval menjek-e. Ha feltetlenul muszaj, akkor igen, autoval megyek - de akkor sem a maximalis megengedettel, hanem annyival, amennyivel tudom, hogy meg meg fogok tudni allni, ha Barom Pista a nyari gumis ezerocsijevel bevag elem es nyom egy satut (ez olyan max 50-55 km/h).


Ma is letettem a hajam par emberen - virsligumis 1.1-es Buzuki ugy elozott meg ~110-el zarovonalon keresztul ma a rottenbilleren, hogy csak pislogtam... kollega 100 m-el kesobb rafutott egy emberesebb tocsara, aquaplanung benezett, alig birta megfogni a gepet utana - ilyenkor szoktam megkerdezni: megerte?!

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#271) Szalma válasza rATdrAgOn (#270) üzenetére


Szalma
őstag

(Péter, a ''buzukisok'' így növelik magukban az adrenalint. Tudod: valamit kompenzálnak... ;] )

Szeretettel:
Szalma

(#272) dabadab válasza Szalma (#250) üzenetére


dabadab
titán

Az ABS meg nem kotelezo, Mo-n egy idore halasztast kapott erre az EU-s szabalyra.

DRM is theft

(#273) Szalma válasza dabadab (#272) üzenetére


Szalma
őstag

(Jó tudni. De igen küzdeni kell, hogy ABS nélküli ''újautót'' vegyél... :) )

Szeretettel:
Szalma

(#274) dabadab válasza pweisz (#248) üzenetére


dabadab
titán

''ha fékezni kell nyári gumival télen akkor 1,5szeres vagy nem tudom, de nagyobb fékút lessz mint a télivel.''

Vagy sokkal hosszabb.
Talan ket eve esett meg, hogy meg nem volt teli gumi az auton (amugy kivalo 205/60R15 Bridgestone Potenzak feszultek a felniken). Estefele esett egy kis ho, es hazafele haladve egy kanyar elott hiaba nyomtam a feket (egyebketn talan harminccal se mentem, mert ugye az ovatossag meg a rutin), csak az ABS kattogot, hiaba tekertem a kormanyt, az auto szepen, magabiztosan csuszott az utmenti tujak fele.
Vegul aztan alig vmivel az ut szele elott megis megszilardult a kapcsolat az ut es a kerekek kozott, de az a par masodperc teljesen meggyozott arrol, hogy a teli gumi igenis jo dolog.

DRM is theft

(#275) dabadab válasza Szalma (#273) üzenetére


dabadab
titán

Nyilvan hat a kinalatra, hogy mit lehet eladni a piacok java reszen, de Seicentot, Logant, Matizt azert lehet kapni ABS nelkul.

DRM is theft

(#276) GumisPeter válasza dabadab (#275) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Nem akarok nagyon okoskodni, de télen tiltanám az abs-t.
Persze aki abs-es autón nött fel, annak nem egyszerű abs nélkül vezetni, de aki még a hagyományos 3 pedál, 1 kormány autón tanult, annak nem kell elmesélni, mi a teendő télen fékezésnél.
Abs télen csúszós uton drámai, akár 2-3szoros a fékut.
Annyi elönye van, hogy kormányzással lehet még korrigálni.De ezt sem mindig.
Ez persze esős uton nem igaz, inkább a havas jeges utakon érvényes.
Nekem abs mentes autóm van és minden télen vadúl hasitok Lepence és Dobogókő éjszakai erdőgazdasági pályáin.De abs-es autóval meg sem próbálnám.
Csajom előző Polo classicja és jelenlegi Golf IV-ese abs-es verda.
Azokkal inkább hétvégén hasitunk, de télen hányok tőle.
Nyomom a fékpedált és kattogva tovaszállunk a kijelölt célállomástól.
Sajátommal, ügyes pedáljátékkal röhögve abszolválom ugyanazt a feladatot.

Szal én szkeptikus vagyok ezzel az abs témával.
Nem rossz nyáron, de télen csalóka tud lenni nagyon..............

Üdv

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#277) Szalma válasza GumisPeter (#276) üzenetére


Szalma
őstag

(Nagy igazság. Azért a sok mazsola inkább kerülgessen kattogó ABS-el, mint belém csússzon blokkolt nyári gumikkal... :) )

Szeretettel:
Szalma

ui.: ABS-t is meg kell szokni, jó az.

(#278) Slax


Slax
senior tag

Üdv.
Érdekelne, hogy mi a váltómérete a 145/80R13 guminak. Illetve, fel lehet-e rakni ilyen gumit, olyan felnire, amin jelenleg 155/70R13 van. Mert egy szerelő szerint igen, de inkább egy nyilvánvaló hozzáértőt kérdeznék, mint egy autószerelő tanácsára fejest ugrani az üres medencébe.:DDD

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#279) Grunya válasza GumisPeter (#276) üzenetére


Grunya
aktív tag

Kicsit pontosabban mit jelent ez az ügyes pedáljáték?

(#280) Szalma válasza Grunya (#279) üzenetére


Szalma
őstag

(Valami orrnehéz elsőkerekese van biztos, ott egy jól csúsztatott hátsó sokat segit: a meghajtott első kerekek meg arra húzzák a gépsárkány orrát, amerre állnak. Pillanatnyi kormányrántassal egybekötöttt satufék, és közben/utána nagygáz. Azért nem javaslom a kivitelezését közúton. Péter lábában biztos X*100000km tapasztalat lapul... Inkább lassan és óvatosan. Hogy más is odaérjen, ahová indult... ;) )

Szeretettel:
Szalma

(#281) Grunya válasza Szalma (#280) üzenetére


Grunya
aktív tag

Ha ennyire bonyolult, akkor tényleg nem próbálkozom vele... Én naivan azt hittem ,hogy csak a ''pumpálásra'' gondolt, mert azt már elég ügyesen alkalmazom én is, mióta rájöttem, hogy hatásosabb, mint a satufék.

Valahogy az alábbiak miatt van az, hogy a sportautókon kikapcsolható az ABS, ugye?

[Szerkesztve]

(#282) Integra


Integra
titán

vazz, egy téligumim tegnap szétvágódott, kuka:(
kíváncsi vagyok kapok e még ugyanilyen gumit.....

gumispeti:
Bridgestone LM-12 185/55R14-et mennyiért passzolsz?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#283) Notes


Notes
senior tag

Na sikerült megtudni fater verdájának (Megane 1.6 Classic) a pontos gumiméretét. 185/60 R15. Erre kéne valami frankó téligumi. Kb. 20K/db lenne rá a keret. Nem sok tudom, de faterom vasutas családban nőtt fel, szóval a téli gumi neki olyan divatcikk féleség. :D
Én eddig ezeket tudtam ajánlani neki: Semperit WinterSport, Michelin Alpin A2, Uniroyal MS 55, Firestone WinterHawk.

Várom a tanácsokat, és előre is köszi!

Romanes eunt domus!

(#284) Integra válasza Notes (#283) üzenetére


Integra
titán

firestone fw-930

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#285) Notes válasza Integra (#284) üzenetére


Notes
senior tag

Ezt az abroncsot ebben a méretben nem láttam sehol. Csak a WinterHawk-ot.

Romanes eunt domus!

(#286) Integra válasza Notes (#285) üzenetére


Integra
titán

lehet hogy a winterhawk újabb mint az fw-930
ami azt jelenti hogy min. legalább olyan jó mint az fw-930, amiből egy szett most van az egyik autón, bátran ajánlom.
vagyis winterhawk-ot is nyugodtan szvsz.
Bővebben: link

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#287) Notes válasza Integra (#286) üzenetére


Notes
senior tag

Ez túl drága. Én 20K alatt láttam, és ott még 500Ft/db áron házhoz is szállítják.

Romanes eunt domus!

(#288) Integra válasza Notes (#287) üzenetére


Integra
titán

az ár itt horror, nem is azért raktam be a linket hanem a képek miatt.
én sem listaáron veszem a nyári meg a téligumikat:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#289) Slax válasza Slax (#278) üzenetére


Slax
senior tag

No, hol a mester? Vagy valaki más, aki legalább egy gyertyányi világosságot keltene fejemben (nem szúró, vágó, ütő, lángoló eszközzel).:DDD

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#290) GumisPeter válasza Slax (#278) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Szeva.

Persze, jó méret, ugyan picit magasabb, de jó lesz rá.

Üdv

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#291) GumisPeter válasza Grunya (#279) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Manuálisan szabályozott (L)ÁBS.
:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#292) GumisPeter válasza Szalma (#280) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Közuton visszafogottabban állatkodom, inkább a hegyi havas utak a kedvencem.
Illetve szakadó esőben szeretek vezetni, akkor kevesebben vannak elöttem.(inkább otthon marad nép):)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#293) GumisPeter válasza Integra (#282) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Sok jóval nem kecsegtetlek, de holnap körbekérdezek.
Már az LM22 beszerzése is kisebb fajta csodának számit néhány méretben.
De a remény hal meg utóljára!

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#294) GumisPeter válasza Notes (#283) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Notes

Email ment gumiügyben.

Üdv

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#295) Slax válasza GumisPeter (#290) üzenetére


Slax
senior tag

Üdv.
Tehát gond nélkül felrakhatom a 145-öst a 155-ös helyett. Hm, király lessz kihasználni a Trabi teljesítményét a hóban.:))Köszönöm a választ.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#296) GumisPeter válasza Slax (#295) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Nincs mit!

Nekem az uccsó trabimon(4 ütem) nyárigumi mérete: 185/50R14 volt.
Téli kerék mérete: 175/65R14
Igazából az lenne rá a normál méret a gyári 5,20R13 diagonal helyett.
A 155/70R13 már a sportosabb méret a trabin.

Üdv

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#297) Slax válasza GumisPeter (#296) üzenetére


Slax
senior tag

185-ös gumi, nem semmi. Nyáron én is 155-öst használok rajta, kanyarsebességben +10-15 km/h nyerek vele. De télen inkább a hótaposó képessége (kicsivel, de magasabb hasmagasság) kell. Nemrég egy csatornán (értsd főfolyás) volt meló. Mindenkit odacsődítettek, autó hegyek. A Trabi volt az egyetlen, amelyik gond nélkül ment be és jött ki a csatornapartra vezető földúton (gond nélkül= nem kapart meg, csúszott el, akadt fenn a traktornyomokon), cserébe elnéztem egy tócsát, és ennek folyt be egyedül a küszöbén a sáros víz, úgyhogy hazaérve a garázsban fűthettem, hogy megszáradjon a mosás után kívül, belül.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#298) Slax


Slax
senior tag

A Marangoni gumikról mi a véleményed (Meteo Grip 75T) ? Nekem abszolúte ismeretlen, a gúgli magyar linket nem talált, a többi meg akár lehetne kínai is.

[Szerkesztve]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#299) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Jó napot!

Egy '83-as Mazda 626 GLX-re mennyi a legolcsóbb téligumi? :) (Asszem 185/70 R14)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#300) GumisPeter válasza Slax (#298) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Olasz rémdráma.
Régebben futózottal kezdték, most már van saját gumijuk, de inkább vegyél rendes gumit.


Üdv

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.