Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Foxi


Foxi
senior tag

A 175/70 R13-nak megfelelő váltóméret a 155/80 R13 ? A felnivel szemben van-e valamilyen plusz követelmény vagy ugyanarra rámegy mindkettő? Illetve két centi csökkenés a futófelületen nagyon befolyásolná a stabilitást? Kicsit hülye vagyok a témához :B

(#1152) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Kérdésem van gumiügyben. én már a nyáriakat nézegetem a Pug Boxerre.
215/75 R16 C lenne a méret. Ebből a startgumi.hu-n találtam párat. ami érdekel az a Goodyear, és a Dunlop.
A kérdés a következő: Mi a különbség a két gumi között? Mit jelent a 113/11 R és a 116/114 Q?

Dunlop SP LT 8 215/75 R 16 C 113/111 R
Dunlop SP LT 8 215/75 R 16 C 116/114 Q

(#1153) - iSO -


- iSO -
tag

Nokian Hakkapeliitta HK10 gumit keresek 235/75R15 -ös méretben!!

:R
iSO

(#1154) sh4d0w válasza Vigneau (#1150) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez azért van így - többnyire - mert az autók nagy része orrmotoros, ahol a motor súlya az elülső gumiköpenyeken fejt ki nyomást. Mivel az autó hátulja könnyű, ezért az könnyebben kitör egy kanyarban, havas úton, mint az eleje.

Én tavaly megtanultam, hogy a téli gumin nem érdemes spórolni...

https://www.coreinfinity.tech

(#1155) Overlocker


Overlocker
veterán

Gumimaci :DDD
[link]
Sorry,de ez nagyon kemémy :D

(#1156) Vigneau válasza sh4d0w (#1154) üzenetére


Vigneau
félisten

Gondoltam, hogy valami hasonló lehetett a dolog mögött. Mindenesetre jó erre odafigyelni.

Még jó, hogy megmaradtál... :) Megcsúsztál nagyon?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1157) sh4d0w válasza Vigneau (#1156) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Csak egy kamion felé közeledtem... Az utsó pillanatban nekiállt kifordulni az autó, így aztán a gumi nagyobb része támaszkodott a hónak - lelassultam, nagyjából 50 centire álltam meg a dinótól...

Jah, egyszer sikerült egy 270 fokot is fordulni - ott már nem volt senki az úton, meg ugyanannak az útnak a végén ismét volt egy kis sasszé... persze a rendőrbácsi egyből megkérdezte, hogy ittam-e... :)

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#1158) Vigneau válasza sh4d0w (#1157) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem semmi. Még szerencse, hogy megmaradtál és a kocsi sem sínylette meg. :C
Egyébként tegnap megkaptam én is az új papucsokat. R13, 155/70. Fulda Kristall, ha jól emlékszem. Nagyon kellemes, mintha sínen mennék, ráadásul könnyebben tekerhető kis sebességen a kormány - nincs szervóm. Gondolom, a lágyabb guminak köszönhetően.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1159) pyrannha


pyrannha
senior tag

Sziasztok!

Van egy Mazda 6 2.0 SPORT TE autóm, amin alapból 195/65R15 gumik vannak. Az lenne a kérdésem, hogy milyen méretű téligumit vegyek rá? Ugyanakkorát mint ami most van rajta vagy kisebbet?

A válaszokat előre is köszi!

PSN ID: VDFPO

(#1160) amargo válasza Vigneau (#1158) üzenetére


amargo
addikt

Az új nyári papucsokkal nekem is ez volt még az elején az érzésem, ez szerintem kopottságra vezethető vissza.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1161) Calogero válasza Vigneau (#1150) üzenetére


Calogero
addikt

Én kipróbáltam mindkét verziót.

Az autó VW Transporter

1. eset.
Elöl nyári
Hátul téli
Az első nagyobb emelkedőnél megadta magát, megpakolva.
Elindult szépen, majd egyszer csak az elejen elkezdet széppen visszafelé csúszni,
Mehettem fel gyalog a Pajero-ért hogy felhúzzam a gépet :U

2. eset
Elöl téli
Hátul nyári.
Ha meg volt pakolva az autó, akkor szépen lassacskán felment, üresen dobálta a seggét

Ezek után mindig 4-essével vesszük a gumikat mindegyik autóra.

(#1162) Yc00n


Yc00n
csendes tag

előre is bocs ha már volt valahol de mi a különbség a téli gumiknál a H illetve T jelölés között?
gyakorlatban mennyit számít?

(#1163) divot válasza Yc00n (#1162) üzenetére


divot
veterán

Asszem valami teherbírás-jelző: az egyik, talán a T-vel gyorsabban lehet menni biztonságosan. (De szar mondat lett. :DDD)

(#1164) Foxi válasza divot (#1163) üzenetére


Foxi
senior tag

Sebesség index ;) [link]

(#1165) neduddki válasza divot (#1163) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

HA cska amondat lenen szar:- )))

Yc00n:
T 190
H 210

a tehelss egy ketjegyu szma jelzni
de itt egy hejejn aket tabalzat:- ))) [link]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1166) Dictator^


Dictator^
veterán

195/55R15

ezeket a kerék méreteket nem vágom pontosan, hogy melyik mit ad ?
vki magyarázza el kérem szépen..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1167) neduddki válasza Dictator^ (#1166) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

195mm szeles a futofelulet szelessege /~/
a szelesseg 55% a gumi olsdalmagassaga
Radilasi felepitmeny /Diagonalsi elfohuott:- )))/
15 colso felnire velo

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1168) Dictator^ válasza neduddki (#1167) üzenetére


Dictator^
veterán

aha köszi, tehát ha '' 195/55D15 '' ez lenne, bár nem biztos hogy van ilyen mert nem vagyok jártas ebbe, akkor Diagonál lenne?

Radilasi felepitmeny /Diagonalsi elfohuott:- )))/ ezt még fejtsd ki bővebben pls :) mármint , hogy melyik mi mi...?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1169) divot válasza neduddki (#1165) üzenetére


divot
veterán

Mostmivan? Majdnem jó volt, nem? :DDD

(#1170) bambano válasza Vigneau (#1150) üzenetére


bambano
titán

A kérdés magja, hogy ahova nem rakod, ott mekkora bajt okoz. Ha hátra rakod és kitör az autó orra, akkor gázelvétellel visszajön, ez az átlag sofőr automatikus reakciója. Ha előre rakod és kitör a fara, akkor erős ellenkormányzással kell visszahozni, amit az átlag sofőrök nagyrésze nem tud megcsinálni. Ergo hátra rakva okoz olyan problémát, ami az átlag sofőrt kevésbé terheli, ezért a hátrarakást tanácsolja mindenki.

Viszont ha te jó sofőr vagy és telipofával vigyorogva szeretsz kilinccsel előre közlekedni, akkor rakd előre :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1171) bambano válasza Dictator^ (#1168) üzenetére


bambano
titán

Az r az raidiál. A gumik műszaki fejlődése már elég régen eljutott oda, hogy diagonált nem gyártanak tömegesen átlagos utcai autóra és nem használnak olyat. Tehát hacsak nem valami extrém módon speciális járműved van (pl. az apollo holdprogram autója az volt), akkor raidál gumit szeretnél.

Az elfohuott-nak a megfejtése szerintem az, hogy elcsúszott egy gombbal jobbra a keze a klavin, amikor a g-t meg az y-t akarta írni:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1172) Dictator^ válasza bambano (#1171) üzenetére


Dictator^
veterán

jó hát neduddki még mindig egy rejtvény számomra ;]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1173) Notes válasza sh4d0w (#1145) üzenetére


Notes
senior tag

Szerintem a Semperit az a minőségi szint ami alá nem érdemes menni. De maga a Semperit ár/érték arányban talán a legjobb. A Wintergrip azt hiszem nyert is téligumi tesztet Németországban, de ezt meg kéne nézni pontosan.

Romanes eunt domus!

(#1174) neduddki válasza bambano (#1171) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

On hihetlen fejlodest mutatott be az elmutl ido alapjan ezert kisorsoltuk onnek egy ket perces nem akzenallast, mejenkl letolteset kerjuik kezdgye eg azonnal:- )))
Drakula!!!:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1175) neduddki válasza divot (#1169) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

DEEEEEEEE!!!!!!!!:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1176) Notes válasza Andie (#1147) üzenetére


Notes
senior tag

Hát erre túl jókat nem lehet válaszolni...
Szerintem a láncot felejtsd el. Qrva macera folyto fel/le rakni, ráadásul a guminak is árt ha gyakran használod, és csak viszonylag lassan lehet vele menni.
Neked (már csak a lakhelyed miatt is) négy jó minőségű téli gumira van szükséged (Michelin Alpin A3, Goodyear UltraGrip 7) ezek azonban simán 34K-ba kerülnek. Sajnos nem látok más értelmes dolgot. Max annyit tudsz spórolni, hogy most csak átszerelteted, és majd tavasszal veszel felniket.

Romanes eunt domus!

(#1177) Yc00n válasza neduddki (#1165) üzenetére


Yc00n
csendes tag

:R köszönöm

(#1178) neduddki válasza Andie (#1147) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Tenyegl fogd be a p....:- )))
Nezegesd ezket itt neh aoelg megleo erdmeyeks i tudnak szuletni megis megbiyom bennuk: [link] felni szelessege donti hogy esetlegesen vekonkab gumit ra tucc-e tenni /sokkal ne szamlj akkor sem/
az autowoelt is az adac tesztek szoktak megjelenni magyritva

udv

neduddki

mod: Yc00n: nicns mit:- )))

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1179) bambano válasza Notes (#1176) üzenetére


bambano
titán

Arra az autóra való méretben nem biztos, hogy talál ug7-et, csak ugyanilyen de gw3-as típust, ami szerintem drágább, de elég jó darab.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1180) Notes válasza bambano (#1179) üzenetére


Notes
senior tag

Gyártják ebben a méretben is az UG7-et. ;)

Romanes eunt domus!

(#1181) ddanger


ddanger
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Ugye felkerült a kocsira a téli garnitúra az acélfelnikkel. Eddig hajszállal jobbra húzott az autó és most (használt) téli garnitúrával nem.

Centírozás okozhat olyat, hogy húz az autó valamelyik irányba? Vagyis az hogy nincs jól centírozva?
Esetleg az alufelni miatt húzhatott eddig, mert úgy emlékszem, amikor a téli még az alun volt akkor is húzott jobbra.(viszont nyár elején amikor rákerült a zsír új nyári természetesen ki lett centírozva)

üdv ddanger


(#1182) divot válasza ddanger (#1181) üzenetére


divot
veterán

Nekem a nyári gumikat ragták vissza szarul - erre sajna csak most jöttem rá, hogy a téli gumit hibátalnul tették föl.
A nyári gumikkal 160-nál rázott az autó, de ráfogtam az időközben berakott hátsó sportgátlókra. Most viszont nagyon szépen fut a téli gumikkal a masina, szóval bizony nem voltak rendesen kiegyensúlyozva a kerekek. :(

(#1183) tbs válasza ddanger (#1181) üzenetére


tbs
addikt

Centír miatt csak elképesztően extrém esetben húz a járgány.

Futóműgeometria, guminyomás.

(#1184) divot válasza divot (#1182) üzenetére


divot
veterán

RAGTÁK...

Asszem a ma esti borocsak bizonyította képességeit. :DDD

(#1185) nemcso válasza tbs (#1183) üzenetére


nemcso
senior tag

Rossz centírozásnál - személyes tapasztalatom alapján - berezonál a futómű nagyobb sebességnél. (Nálam leesett a centírozó súly az egyik első kerékről)

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1186) ddanger válasza tbs (#1183) üzenetére


ddanger
aktív tag

Guminyomás rendben.

Azt nem tudom mi az a futóműgeometria, de ha guminént, vagy felninként változik akkor ki tudja.
De akkor is furcsálom, hogy egy márkás nyári gumival húz egy futózott alig centírozható gagyi gumival meg jó.

(#1187) Silencer83


Silencer83
addikt

udv!
ha vege a teli szezonnak,ill kobo olyan febr. eleje kornyeken veszek uj garnitura gumit sajat kocsira, ill a ''csaladi'' autora is idoszeru lesz jovore.
sajat auto: Fiat Punto 1.2 16V ( 80 Le )
csalad : Renault Megane 2 Lim. 1.9 dCi (120 Le)

sajatra 195/50 R15, csaladira meg 205/55 R16 kell
mivel nem szannek ra csillagaszati osszeget, de megis jo gumit szeretnek, a Marangoni Zeta Linea mellett dontottem [kép]
, Meganera pedig mivel hosszabb utakra hasznalom/juk, es ''komolyabban'' ;] igenybe van veve, valami Nokian ill Bridgestone kerulne! tippetek esetleg?

(#1188) Silencer83 válasza Silencer83 (#1187) üzenetére


Silencer83
addikt

:U

(#1189) .volkovy.


.volkovy.
tag

Kicsit felhoznám a topikot.

175/70R13 méretben melyik a legjobb nyárigumi 10-12e közti áron?(per darab, persze)

(#1190) #32577792


#32577792
törölt tag

van itt még gumis?

(#1191) .volkovy. válasza #32577792 (#1190) üzenetére


.volkovy.
tag

úgy látom nincs.. :(

(#1192) tbs válasza .volkovy. (#1191) üzenetére


tbs
addikt

GumisPéter adatlapján a telszámot csörgesétek meg. Van, él, dolgozik... :DDD

(#1193) .volkovy. válasza tbs (#1192) üzenetére


.volkovy.
tag

biztosan örülne neki, ha fél kilenckor egy vadidegen elkezdené faggatni holmi 13-as gumikról.:D

(#1194) tbs válasza .volkovy. (#1193) üzenetére


tbs
addikt

Nemhülye. Ha felveszi, akkor kérdezz tőle..! ;)

(#1195) kadettmester


kadettmester
tag

Hy!
Ezek közül ezen az áron melyiket érdemes megvenni? (újak)

Dayton D200 - 9500 (van 5000-ért is új)
Dayton D210 - 11200
Hankook Ventus Prime - 11999
Sportiva Z50 - 10307
Fulda Carat Progresso - 11163
Firestone FH SZ80 - 11690
BF Goodrich G Force Profiler - 10900
BF Goodrich Profiler G - 11800
Opel Astra 1,4i, nem vagyok hajtós (110-120km/h) :D
Kössz előre is!!! :R :R :R

(#1196) kadettmester válasza Silencer83 (#1187) üzenetére


kadettmester
tag

A MArangoniról eddig csak rosszat hallottam, minden csatornából. Többek között, hogy nagyon kopnak és kagylósodnak! :W
Pedig én ilyet akartam venni! :O

(#1197) Sarp


Sarp
csendes tag

A téli garnitúra lecserélése után beruháztam 4 db Hydragripbe, valamint hagytam magam rábeszélni (ha már rendes árengedményt kaptam) 4X300 Ft-ért levegő helyett gázzal való feltöltésre.
Van valakinek tapasztalata az előnyeiről, vagy csak kamu az egész?
A további pótlásokat ingyen állják, de ezért nem hiszem, hogy van értelme plusz km-eket letekerni.

http://www.smoothjazz.com

(#1198) kadettmester


kadettmester
tag

Senki :F :U

(#1199) Pompi válasza Sarp (#1197) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Milyen a Goodyear Hydragrip? Elég jó áron van, ezért nálam is az esélyesek között szerepel, de jó lenne hallani róla valami tapasztalatot...

Feel Good Inc.

(#1200) Sarp válasza Pompi (#1199) üzenetére


Sarp
csendes tag

Két hete sem használom, ezért az első benyomásokon túl még nem véleményezném. Esőben már sikerült tapasztalatot gyűjteni (igaz csak városi körülmények között), itt nagyon kitűnőek a tulajdonságai szerintem verhetetlen.Olvastam néhány tesztet róla és a bevezető árához képest úgy gondolom, hogy ezen az áron (12 000-13 000 Ft) jó vétel.
Az is igaz, hogy le kell engednem a keréknyomásból, mivel a fentiekben említett gáztöltést kicsit túlnyomták. 2-3 tizedet csökkenteni fogom miután mentem vele még néhány km-t. A viselkedése majd akkor lesz teljesen tesztelhető.
Egy dologra viszont mindenképpen érdemes odafigyelni; a hátsó kerekek hajlamosak (főként nagyobb kaliberű autókon) fűrészfogasan kopni, ezt ki lehet küszöbölni az első-hátsó gumik időszakonkénti (szezononként, vagy pl. 5-6000 km-enként) váltogatásával.
Már, ha valakinek ez nem macerás. Nekem nem, így legalább egyszerre kopik el a teljes garnitúra.

http://www.smoothjazz.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.