Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) Tuninger válasza Botigta (#4050) üzenetére


Tuninger
addikt

Elvileg 512-est még kellene kezelnie, de a 256 a biztos. Arra 8 óra 2 percet tud venni 4K 30-ban.

[ Szerkesztve ]

(#4052) sityupityu válasza Botigta (#4050) üzenetére


sityupityu
veterán

Leírásában nincs benne?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4053) szpeti40 válasza Botigta (#4050) üzenetére


szpeti40
addikt

SD Cards That Work With GoPro Cameras
Elvileg megy 512GB-os is.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4054) Botigta válasza sityupityu (#4052) üzenetére


Botigta
aktív tag

Nincs hozzá leírásom. Majd megkérdezem jóbarátunkat 😀

(#4055) Botigta válasza szpeti40 (#4053) üzenetére


Botigta
aktív tag

Akkor nem tudom miért fagy bele egy eredeti új, gyors Sandisk 128GB - os kártya lejátszásába... 🤔

(#4056) Tuninger válasza Botigta (#4055) üzenetére


Tuninger
addikt

Lehet hogy AZ a kártya épp hibás, hiszen a 32eseddel jó. Régebben volt itt beszélgetés kártya megbízhatóságról, én a Sandiskeket éltettem, más a Samsung Evo-kat. Nekem 1 hónapja adta meg magát a 128-as Samsung EVO (igaz már legalább 5 éves volt) és előtte is előfordultak vele SD errorok Hero 7-ben. A Sandisk-ekből eddig egy 32-es buktam, de azt egyik pillanatról a másikra.
Másnál a Sandisk leszerepelt, a Samsung Evo hibátlan.

Én jelenleg az összes kamerámba Sandisk A2--es MicroSD-ket használok adapterrel és Blackmagictől kezdve Panasonicon át, Sonyn kereszül a Canon RAW-ig mindenhol jól teljesítettek. GoPro-ról nem is beszélve.

Magyarul próbáld ki ha van rá módod egy másik 128assal.

(#4057) XZoli


XZoli
aktív tag

új insta360 akció kamera [link] 400K :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4058) Márton válasza XZoli (#4057) üzenetére


Márton
nagyúr

1) pár hetes már
2) ez Gopro topic :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4059) XZoli válasza Márton (#4058) üzenetére


XZoli
aktív tag

tudom nagyon megtetszett amíg nem láttam az árát várom a max utódját :DD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4060) d.toth91


d.toth91
tag

Sziasztok,

Első goprom vásárlásán vacilálok, alapvetően gopro.com-os rendeléssel. Első sorban a különböző utazásaink során való mozgóképrögzítésre használnánk.

Eddig a 8 black volt a befutó, egyedül a cserélhető lencsevédők szólnának a 10-es mellett részemről. Ilyen szintű felhasználás mellett elégedett lehetek?

Tartozékok tekintetében a handler gripre van valami azonos szinten használható alternatíva? A travel és az adventure kit között vacilálok és a megbízható, vizisportokhoz használható grip mindenképp fontos lenne.

Előre is köszönöm a segítséget :)

(#4061) XZoli


XZoli
aktív tag

Használ valaki ilyen gyönyörűséget :D [link] , mennyire veszi át a remegést kerékpár kormánytól? elegem van a gyári tartó silány minőségéből

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4062) Tuninger válasza d.toth91 (#4060) üzenetére


Tuninger
addikt

ha nem koppan kövön telibe az optika védő üveg akkor nem lesz baja. Én Hero 7-10 sokszor hordtam zsebben és sem a kijelző sem az obi nem karcolódott meg, pedig sokszor volt mellette kulcs.
Extrém sporthoz ahol eshet nagyot (és amire való) illetve legfőképpen fpv drónozáshoz érdemesebb olyat választani amin cserélhető az üveg.

Egyébként a 8-as szuper, a 10-ben csak a horizont lock ami érdekes.

(#4063) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok,

Tudtok ajánlani jó minőségű automata forgatót, vagy még inkább valamilyen automata dolly-t ami lineárisan és körbe is tud mozogni és itthon is értelmes áron elérhető?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4064) v450


v450
tag

Sziasztok!

Nem rég vettem GoPro 10 Hero Black-ot, microsd kártyát szeretnék venni.
[link] Ezzel stabilan müködik a GoPro?
Előre is köszönöm.

(#4065) Ano válasza v450 (#4064) üzenetére


Ano
őstag

Lehet hogy működne, de a hivatalosan támogatott kártyák között nincs benne és nem is tudja az UHS 3-at, habár a fotón olyan van, de a leírásban csak UHS 1-et írnak!

Hivatalos GoPro ajánlás

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4066) Chal


Chal
addikt

Bocsi ha volt már, de túrom egy ideje a netet, és nem találtam egzakt megoldást: Gopro 10 Hero Black-hez szeretnék külső analóg jack aljzatot mikrofonhoz. A gyári megoldást megtaláltam (GoPro Pro 3,5 mm-es Mic Adapter), de nincs szükségem jó hangminőségre, így kicsit sokallom az árát. Kínai gagyi is megtenné, de nem találtam olyat ami tuti kompatibilis. Létezik egyáltalán, vagy a Gopro szándékosan korlátozza az 3rdp hasonló megoldásokat?

[ Szerkesztve ]

(#4067) Tuninger válasza Chal (#4066) üzenetére


Tuninger
addikt

Igen, Hero5 után csak gyári adapterrel megy. A Hero 4 volt az utolsó amihez elég volt miniUSB-jack átalakító.

(#4068) Chal válasza Tuninger (#4067) üzenetére


Chal
addikt

Köszi, akkor ezért nem találtam :( Gondolom egy közönséges adc van benne, és nem eszik meg semmi mást, csak a gyárit, ügyes.

(#4069) Chal válasza Chal (#4068) üzenetére


Chal
addikt

Még egy kérdés azokhoz, akik használnak ilyen gyári átalakítót: tele van vele a net, hogy csúszik a hang néha, vagy egész egyszerűen nem is szól, vagy ha szól, akkor zajos, recseg. Erre nagyjából azt a megoldást alkalmazza mindenki, hogy kihúzza az átalakítót, és visszadugja, de mindezt a felvétel indítása UTÁN kell csinálni, mert amúgy nem javul meg.

Nyilván sok esetben az van ezekkel a problémákkal, hogy akiknél nem jön elő, azok megelégedéssel használják, és nem dudálják tele a Redditet, YT-t, akármit, hogy milyen jó cucc ez. Aki ír, az azért ír, mert nála nem oké, és ideges.

Itt is ez a helyzet? A többségnek azért tök jól működik? Vagy tényleg ennyire szar? Erre építeném az egész vásárlást, és ha tényleg gyakori ez a probléma, akkor kell a francnak GoPro 10 (vagy 8,9).

[ Szerkesztve ]

(#4070) Tuninger válasza Chal (#4069) üzenetére


Tuninger
addikt

Hero 7 / 9/ 10-zel használom a mikrofon adaptert évek óta, sokféle mikrofonnal. Teljesen jó, megbízható cucc. Hangcsúszást elő lehet idézni úgy, hogy elindítod a gopro felvételt és utána dugod be az adaptert, majd a mikit.

ha össze van szerelve és úgy indítod a felvételt, akár quick capture-rel (egy gombos bekapcsol és egyből indul a recording) akkor hibátlan

a raw audio viszont valoban picit csuszik, hiányzik talán az első másoderce, de könnyű korrigálni

(#4071) Chal válasza Tuninger (#4070) üzenetére


Chal
addikt

Köszi ez megnyugtató. Raw audio alatt mit értesz?

[ Szerkesztve ]

(#4072) Tuninger válasza Chal (#4071) üzenetére


Tuninger
addikt

Hero 6 és utána a ProTune beállítások alatt be tudod kapcsolni a raw audio recordingot ami egy külön wav fileba menti mindenféle feldolgozás nélkül a 3 mikrofon jelét 3 hangsávon. Vagy ha miki van rádugva akkor annak a jelét két hangsávon.
alapból a gopro auto gainnel megy, EQ-t használ, limitert, kompresszál. Ezt mind kikapcsolja raw audio esetén a külső fileban.

(#4073) Chal válasza Tuninger (#4072) üzenetére


Chal
addikt

Köszi, ez tök jó, mert akkor nem fog érinteni szerencsére, rádióforgalmazást akarok csak rögzíteni, annál mindegy a minőség, viszont vezetékes input kell hozzá, ezért nem jó a külső mikrofon.

Meg is rendeltem közben az eu-s hivatalos store-ból mindent, de teljesen érthetetlen számomra az árazás. H10-et + accessories bundle + 1 év cloud 500 EUR akcióban. Betettem a kosárba, már csak 450 lett. Feljött egy ablak a checkout előtt, hogy adjam meg az e-mail címem, és kapok még 10%-ot. Megadtam, jött egy kupon, beírtam checkoutnál, majd a végösszeg +200 EUR-al növekedett :D Remélem a kamera jobban fog működni mint a webshop.

Ez a 450-es akciós bundle ár viszont verhetetlen most náluk...

[ Szerkesztve ]

(#4074) StLui válasza Chal (#4073) üzenetére


StLui
veterán

eleve 450 az "akciós" ár (elejétől ennyi)
Végül mennyit fizettél? Lehet ilyenkor nem szabad használni a kupont, mert eleve akciós az ár

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#4075) Chal válasza StLui (#4074) üzenetére


Chal
addikt

Végül 450-et, ezek vannak benne:

HERO10 Black
Magnetic Swivel Clip
+1 akksi (nem enduro)
Shorty tripod
SanDisk Extreme® 32GB microSDHC
gyári hard case
1-Year GoPro Subscription

Vettem még mást is, de ezek 1db tételként ennyibe kerültek. Az éves cloud előfizut nem vonta le valamiért, pedig már az UPS-nél van a csomag. Ez külön szerepelt a számlán (49.99 EUR-os áron, de e nélkül nem lehet a bundlet megvenni). Gondolom azt később terhelik, hogy ne vesszen el a postázási idő.

Ez alapján egyébként ha valaki nagyon paraszt akar lenni, akkor egyszerűen tiltja a kifizetést az adott kártyáról, és akkor 400 EUR csak a fenti csomag. De nem akarok tippeket adni, nekem jó ez így, ebben az előfizetésben van a kérdés nélküli csere lehetősége is.

[ Szerkesztve ]

(#4076) Chal válasza Chal (#4075) üzenetére


Chal
addikt

Közben kiderült, hogy azért volt 450 (és nem 500), mert site-wide 10% akció volt, ami mától már nincs. Ez érvényes volt a meglevő akciókra is, viszont azoknál érdekesen mutatta az árat, csak kosárba rakás után, illetve checkoutnál lehetett látni, hogy még 10%-al olcsóbb.

(#4077) Tuninger válasza Chal (#4075) üzenetére


Tuninger
addikt

Elég hirtelen döntöttél.. S bár jó választás volt és szerintem szeretni fogod, 8 napon belül jön a Hero 11 illetve a Hero 11 Mini.
Mondjuk csak remélni merem hogy a Hero 10 árában.
Ugyanitt Hero 10 eladó 1 hét múlva :D

(#4078) Chal válasza Tuninger (#4077) üzenetére


Chal
addikt

Nem tudtam várni sajnos, jövő héten már nagyon kell a kamera (oktatáshoz). Az infláció, nyersanyaghiány meg egyebek miatt amúgy sincsenek illúzióim. No meg ha csak a kamera árát nézem, akkor mennyi lehetett? 110-120eFt környékére taksálom, és akkor nagyon levittem a pakkban levő kiegészítők árát (kb. itthoni használt szinten számoltam), amiket meg is vettem volna amúgy is (na jó, talán a tripodot nem).

[ Szerkesztve ]

(#4079) szpeti40 válasza Chal (#4078) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem van shorty-m, annyira nem nagy durranás, ha ki van húzva akkor a kamera súlya alatt összemegy lassan. Én majd egy The Handler-t akarok venni ha nyaraláson vizhez megyünk.

Milyen oktatáshoz kell amúgy GoPro ha nem titok?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4080) Chal válasza szpeti40 (#4079) üzenetére


Chal
addikt

Repülés. Régóta csinálom, de most új típus kapcsán vagyok tanfolyam+vizsga dologban, és szeretném az első perctől rögzíteni jó minőségben, hanggal (ami a rádióforgalmazást jelenti kb, ezért kell a hangbemenet). Elsődleges szempont azért a tanulás (hibák visszanézése), másodlagos az emlékek archiválása.

[ Szerkesztve ]

(#4081) twine válasza szpeti40 (#4079) üzenetére


twine
addikt

"ha ki van húzva akkor a kamera súlya alatt összemegy lassan." :Y

Na ezt ki fogom próbálni...
Én is "extra bundle pack"-ben vettem a 10black-et, és nyáron egészen sokat használtam a kis tripodot, de semmi ilyesmit nem tapasztaltam.(Ezzel nem ellentmondva annak, hogy nálad pedig összemegy lassan :R ) de kíváncsivá tettél, mert az úgy nem túl jó, ha kirakom egy powerbankkal timelapse-ezni vagy ilyesmi, és lassan összecsúszik :DDD :DDD

Én pont azt mondtam a feleségemnek, hogy mennyire f@sza, mert nyaralás alatt én (és a fiam is ) elég sokat ugráltam vele (kihúzva) vízbe, néha 4-5m magasról, és mindig arra számítottam hogy eltörik mert olyan sz@r kis műanyag...És nem...állta a "szadizást" rendesen..semmi baja nem lett...
Egyszóval engem meglepett, mert azt gondoltam "egy nyaras" kiegészítő lesz, és végül nem... :R

Szerk:
Ezt az egész írást azért kezeljük a helyén...azért ez még valóban az, ami...egy műanyag "sz@r" :D :R

[ Szerkesztve ]

(#4082) szpeti40 válasza twine (#4081) üzenetére


szpeti40
addikt

Én vízbe ugrálásra inkább valami lebegő markolatot szoktam, most kínai van ugye és ennek a helyére akarom majd a gopronak a lebegő markolatát.
Ha véletlen kicsúszik a kezemből, ne merüljön már a fenékre :D

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4083) Tuninger


Tuninger
addikt

Holnap két GoPro fog megjelenni a Hero 11 és a Hero 11 Mini.

A pletykák alapján a 11 mini egy az egyben azt tudja mint a Hero 10, csak kisebb méretben, kijelző nélkül.

A Hero 11-nél izgalmas leakek jöttek tegnap
A felbontások és a képkockák maradnak.

Van viszont:
- nagyobb, 8x7 képarányú szenzor. Ez jelenthet jobb stabilizálást 4:3 módban, Max Lens modban 4K-t, teljes 360 fokos horizont lockot max lens mod nélkül
- hiperview, amit a Dji Action 2-nél már lehetett látni, torzításkorrigált extra nagy látószögű kép amihez eddig a Reelsteady kellett (vagy kis utómunka Davinci Resolveban)
- 10 bit-es codec! remélem kapunk mellé egy dual gain szenzorkiolvasást és GoPro Log-ot
- jobb üzemidő az enduro aksival - ezt kétféleképpen lehet olvasni: a. jobban bírja enduroval mint a Hero 10 / b. Enduro aksit kapsz hozzá ami jobban bírja mint a normál kék aksi

Az árról nincs info, valószínűleg a tavalyi Hero 10 áron jön ami a mostani 400as euroval nem lesz olcsó.

Holnap minden kiderül.

Ugyanitt Hero 10 eladó.

(#4084) Márton válasza Tuninger (#4083) üzenetére


Márton
nagyúr

Azt nem tudod véletlet, hogy ってるのに毎年めっちゃワクワクするの何でだろう? :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4085) Tuninger válasza Márton (#4084) üzenetére


Tuninger
addikt

" Vajon miért izgulok ennyire minden évben?" - google translate :P

(#4086) Márton válasza Tuninger (#4085) üzenetére


Márton
nagyúr

loller

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4087) zgospel válasza Tuninger (#4083) üzenetére


zgospel
őstag

Gondolom egy szájbavágott külső mikrofont még mindig nem lehet egyszerűen csatlakoztatni? :D
De legalább fejlesztenének valami sajátot, hogy ne azt a bumszlinagy adaptert kelljen használni...

A minire kíváncsi vagyok, mindig is felesleges volt az én felhasználásomhoz a kijelző. Ha ezen lehet költségben is és akkuidőben is spórolni, az jó lenne, a kompaktabb méret meg kifejezetten előnyös lenne nekem.
Mondom ezt úgy, hogy még mindig 5 Blackem van, és idén talán 2x használtam :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#4088) Tuninger válasza zgospel (#4087) üzenetére


Tuninger
addikt

Akkor neked a DJI Osmo Action 3 kell, ami szintén holnap fog megjelenni.

Ott annyi a rumor hogy 4K 120 fps, lesz ott is ultranagylátó, kiemelkedő üzemidő télen nyáron, nagyobb kijelző, elöl hátul touchscreen. Illetve itt is bejön a horizont lock.
Illetve ahhoz nem kell speckó mikrofon adapter.

(#4089) Ano válasza Tuninger (#4083) üzenetére


Ano
őstag

kevés fény vs. képstabilizáslásban lesz fejlődés?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4090) Tuninger válasza Ano (#4089) üzenetére


Tuninger
addikt

Marketing duma mindig gigászi ugrásokról beszél.
Szerintem mindkettő javul valamellyest, a 4:3 módok stabilizációja valószínűleg sokat javul az új szenzor képarány miatt, a sima klasszikus módok már nem nagyon tudnak hova fejlődni. Viszont az előbbi kell a jobb superview és a jó hiperview stabilizációhoz.

Bár nagyobb lesz a szenzor nem várnék nagy ugrást kevés fényél.
A Hero 10nél ISO1600 teljesen jó volt 4K 30fps / 1080p 60 fpsnél, ami fejlődés mert az elődöknél ISO800 volt ez a határ. Ha most fellépne ISO3200-ig a használható tartomány az szuper lenne.

szerk: kevés fénynél stabi: ugye az elektronikus stabi hatékonysága záridő függő. Vagyis ha tud javulni a zajszint és rövidebb zárat használ azonos fényviszonyok között, jobb lesz a stabi.

[ Szerkesztve ]

(#4091) zgospel válasza Tuninger (#4088) üzenetére


zgospel
őstag

Na ja de a kijelzőkre meg az ég világon semmi szükségem, kettőre meg pláne nem :D
Jó képminőség, jó üzemidő, illetve a már ma is elérhető stabilizáció nekem bőven elég. Ja meg a mikrofont ha kényelmesen lehetne csatlakoztatni az jó lenne, de jelenleg megoldom külső rögzítővel, csak macerás mindig külön indítani a kettőt aztán utólag összeszinkronizálni.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#4092) atees


atees
őstag

Sziasztok! Van egy hero 5ösöm, szeretném eladni. Mi az az ár ami kérhető érte?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#4093) Tuninger válasza atees (#4092) üzenetére


Tuninger
addikt

50 a plafon sok kiegészítővel. 40 a reális csak a kameráért.
Ha "hirdetni szeretnéd" akkor a két szám 65 és 50

(#4094) atees válasza Tuninger (#4093) üzenetére


atees
őstag

Akkor 50 2 akksival 1-2 kiegészítővel realis, nem?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#4095) szpeti40 válasza atees (#4094) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem nyár közepén 55k-ba ment el a Hero5 egy ajándék fejpánttal.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4096) atees válasza szpeti40 (#4095) üzenetére


atees
őstag

Akkor összeszedem a kiegészítőket hero 11 jó árban van kiegészítőkkel, eljött az ideje a váltásnak

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#4097) szpeti40 válasza atees (#4096) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem már csak egy The Handler lebegő fogantyú hiányzik és megvagyok kiegészítőkkel mindenre. A GoPro-t cseréltem most le egy 7-esre, arra az évi pár alkalomra elég :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4098) Tuninger válasza atees (#4094) üzenetére


Tuninger
addikt

Igen annyiért valószínűleg relatíve hamar el fogják vinni. Sajnos nem annyira keresett már a régi gopro, kevés az érdeklődő még akkor is ha olcsón adod.

(#4099) atees válasza Tuninger (#4098) üzenetére


atees
őstag

Ugy vagyok vele 50 alatt nem is adom el, inkabb megtartom. Ma is jó kamera sztem.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#4100) szpeti40 válasza atees (#4099) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát nekem ha nem jött volna a Hero 7, még mindig a Hero 5 lenne, az is elég volt nyaralósnak.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.