Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) bognar110


bognar110
őstag

Sziasztok adott egy GoPro hero9 black. GoPro appal szeretnék videókat illetve képeket leszedni MTP keresztül kábelel,wifin keresztül működik de kábelel nem. Volt már valakinek ez a hiba ?

[ Szerkesztve ]

(#4402) olivera88


olivera88
veterán

Vettem GoPro ADDIV 001 védőtokot. Az az átlátszó műanyag tok, amit buvárkodásra lehet használni. Na nekem nem arra kell persze. Sár, por, úton kilogó bokrok, ágak, ellen.
Két hete voltam egy MTB maratonon, és kamerát sajnos otthon hagytam, amit végül aztán nem bántam mert extrém sár volt mondhatni több helyen is pályán, + elcsúsztam 4-5x, patakokon kellett átgázolni.
Na és az lenne kérdés h ebben tokban mennyire melegszik a kamera? Ha van valakinek ilyenje és van tapasztalata vele.
Egyszerű szilikon tokra is gondoltam, de az nem védi lencsét. De lehet veszek majd ilyet is, meglátom.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4403) twine válasza olivera88 (#4402) üzenetére


twine
addikt

Az eredeti kérdésedre a választ nem tudom, hogy mennyire melegszik zárt tokban, de ha a szilikon toktól csak annyi tart vissza, hogy a lencse sérülhet, arra megoldás, hogy veszel egy "lencsét"és arra dobsz egy üvegfóliát.
Így megmarad a gyári lencséd érintetlenül, és tudod a kamerát szilikonba csomagolni.
Az új lencsét meg védi az üveg"fólia"..(a gyári meg pihen a polcon)
Nem tudom milyen kamerád van a linkek 10-es goprohoz vannak.

(#4404) Czimby


Czimby
addikt

GoPro 10 v 11 vásárlását tervezem, láttam, hogy korábban volt a 11 390 euró is.
Szokott a GoPro akciózni? Mert elvileg most is van (elméletileg :U ) akció 550 > 450 Euro, de a 390 nyilván kellemesebb lenne.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4405) atees válasza Czimby (#4404) üzenetére


atees
őstag

Van éves előfizum, úgy nálam 350 euro most kosárba rakva, 400 euro a bundle packkal.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#4406) Czimby válasza atees (#4405) üzenetére


Czimby
addikt

Szóval ha most előfizetek 25 euró-ert, a kamera olcsóbb lesz 100-al, mert az nagy deal. :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4407) SeniorTilla válasza Czimby (#4406) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Még mindig "komolyabb" összeg, mint az általad említett 450 helyett 390 :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4408) atees válasza Czimby (#4406) üzenetére


atees
őstag

Szerintem igen, de nem garantálom.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#4409) ebayer válasza Czimby (#4406) üzenetére


ebayer
tag

Mindig előfizetéssel érdemes új GoPro kamerát venni. UK oldalon pl. most £299.99 (nem a bundle). Emellett az előfizetésed ideje alatt a kiegészítőket 20-50%-kal olcsóbban kapod meg.

(#4410) kabalababa válasza atees (#4408) üzenetére


kabalababa
tag

Van előfizetésem, igaz csak május óta, de nekem nem
ennyi az ára.

(#4411) Czimby válasza atees (#4408) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi!

A többieknek is!

Mint kiderült egyik havernak van előfizuja,
van bármi hatránya ha az ő fiókjával veszem?
Vagy inkább csináljak én is saját fiókot előfizut?
Azt 25Eurót is inkább tartozékra költeném. :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4412) atees válasza kabalababa (#4410) üzenetére


atees
őstag

Hmm akkor lehet a friss fiokra nem jar akkora kedvezmény.
Czimby sztem ha megkapja a kedvezményt simán vedd arra.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#4413) atees válasza ebayer (#4409) üzenetére


atees
őstag

Nekem szeptemberbe jár le az előfizetés, azon gondolkodok, hogy a 25€at most megkellene vennem, vajon összekeveredik? Vagy szeptembertől viszi tovabb?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#4414) ebayer válasza atees (#4413) üzenetére


ebayer
tag

Nem tudom, mert nekem automatikuson hosszabbítja meg az előfizetést, amikor az lejár. A kérdés az, hogy engedi egyáltalán, hogy vásárolj egy újabbat? Ha igen, akkor a logika azt diktálja, hogy az egy év hozzáadódik a mostani előfizetésedhez annak lejárta után. De ennek után kellene nézni.

Czimby
Előfizetéssel egy évben csak 1 kamerát lehet vásárolni. Szóval attól függ a haverod mikor vette az övét.

(#4415) Czimby válasza ebayer (#4414) üzenetére


Czimby
addikt

Egy éven túl van szóval lehet vásárolni.

Másik kérdés 11 tulajokhoz, 4K 60fps mellett mennyire jellemző a túlmelegedés?
Elég sok yt videóban erre van panasz, akárcsak a korábbi GoProk esetén.
Ez tényleg nem javult azóta sem, mert akkor lehet Osmo 3 -at vennék, hiába kicsit rosszabb a képe, a lefagyás, túlmelegedés nálam deal braker.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4416) Tuninger válasza Czimby (#4415) üzenetére


Tuninger
addikt

Akkor nem is kérdés hogy az action 3 nyer. Ott sem az üzemidő sem a melegedés nem probléma, illetve ha szigorúan 4k 60-at hasonlítunk össze akkor az action 3 nyer, 5.3k 60ban jobb a gopro képe. Jó, a nagyobb dinamika azért ott van a gopronál

(#4417) Czimby válasza Tuninger (#4416) üzenetére


Czimby
addikt

Az EU piacos Action 3-is túlmelegednek akárcsak a GoPro-k.
Dji fórumon is fent van a probléma, csak EU-s kamerákat érint.
Mondjuk a fókusz problémák legalább minden piacon jelen vannak, és sok esetben a fw frissítés sem segít.

Szóval mindkét oldalon van pro és kontra bőven.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4418) Tuninger válasza Czimby (#4417) üzenetére


Tuninger
addikt

Ohh, na ez a hatranya ha csak youtuberol tajekozodik az ember, ott tobbnyire USAban keszult reviewk vannak. A cage az action 2-nél is azért volt ott hatékonyabb mert a skin contact hőmérséklet limit más az USA-ban mint az EU-ban. Vagyis az USA firmwarerel tovább melegedhet a kamera lekapcsolás nélkül, hiszen a vastag amcsi bőrt csak az 55 fok égeti meg :D

(#4419) Czimby válasza Tuninger (#4418) üzenetére


Czimby
addikt

Hát nem tudom mi legyen, nem igaz, hogy nem tudnak egy jól működő kamerát a piacra dobni. Pedig jó lenne valami a nyaralásra.

Osmo Action 3 megjelenés óta a fókusz problémát nem tudták megcsinálni.
Sokaknak a teló nem kompatibilis az appal és így ugye nem lehet aktiválni használni a kamerát.
+ melegszik.

Hero 11 meg iszonyat durván hordósít pedig kisebb a látószöge mint az Action 3-nak
És a szokásos gopro fagyások, akkumerőlés, stb.
Jaj ráadásul ez mégjobban melegszik. :DDD

Pedig nem lenne nehéz a megoldás egy fém előlap, esetleg pár 1-2mm magas hűtőborda rajza (ami még védené is a kijelzőt), és ennek adná át thermal pad-en a meleget a kamera processzora.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4420) Tuninger válasza Czimby (#4419) üzenetére


Tuninger
addikt

Nem akkora a dráma mint amekkorára fel van fújva. Ha pár perces klippeket rögzítesz nincs melegedési probléma, ha van némi légmozgás a kamera körül nincs melegedési probléma. Szerintem egy nyaraláson szuperül használható mindkettő.
Mindkét kamera torzítása könnyen és szépen korrigálható utólag

az action 3 “fokusz problema” egyszerű fizika. Nagyobb szenzorral a végtelenre belőtt fókusz esetén a közelpont távolabb van mint kisebb szenzor esetén. Ezt az élesítési radiusz növelésével próbálták javítani az avatatlan szem számára. Nekem ott inkább az a bajom hogy d-cinelikeban sem kapcsol ki teljesen az élesítés

thermal pad: állítólag a fém ulanzi/smallrig cagek nagyban javítják a hő disszipációt. A telós aktív hűtések meg teljesen megszüntetik a problémát

(#4421) Czimby válasza Tuninger (#4420) üzenetére


Czimby
addikt

Motor és gokart versenyeken hazsnálnám, 4K 60FPS és 15-20 perc hosszan.
A léghűtés az tuti meglenne :-D

Nyaraláson is jó lenne poersze, de ott elég a 4K 24-30FPS azt meg nem terheli annyira és ott amugy is inkább a rövidebb felvételek lennének jellemzőbbek úgy érzem.

Az utólagos korrigálás alatt ezt érted?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4422) Tuninger válasza Czimby (#4421) üzenetére


Tuninger
addikt

Szerintem tökéletesen működne neked mindkettő probléma nélkül.

Szuper az a videó amit linkeltél. Ugyanezt meg lehet csinálni Final Cut, Davinci resolve alatt is, sőt nem kell "beáldozni" a képszélt torzítás korrigálásnál.

(#4423) Czimby


Czimby
addikt

Még egy kérdés lenne, amikor nyaraláson séta közben használná az ember és forgatná maga felé illetve szétnézni, gondolom ekkor gimbal kell?
Mert a szelfi bot végére fixen van szerelve és a szög nem passzolna.
Ha felém forgatva jó szögben állna, amikor megfordítom a földet nézné...

Szóval gimbalból mi az ajánlott?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4424) ebayer válasza Czimby (#4423) üzenetére


ebayer
tag

Nekem egy Hohem iSteady Pro4 van. Sajnos média mod-ot nem tudsz hozzá csatlakoztatni, talán ez a legnagyobb hibája. De ajánlott még az INKEE FALCON is.

(#4425) Czimby válasza ebayer (#4424) üzenetére


Czimby
addikt

Közben én ebbe futottam bele Vimble 2A , elég olcsó a többihez képest viszont csak GoPro8-ig írja a kompatibilítást...
Akkor az nem is menne 11-el gondolom.
Bár a Flacon is csak 10-ig írja de gondolom azért az menne 11-el, szinte ugyanaz a két kamera.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4426) ebayer válasza Czimby (#4425) üzenetére


ebayer
tag

A Vimble valóban nem kompatibilis, az INKEE viszont működik vele.

(#4427) Czimby válasza ebayer (#4426) üzenetére


Czimby
addikt

:R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4428) Czimby


Czimby
addikt

Gimbal motor hang ényleg behallatszódik a videóba?

iSteady Pro 4 véleménynél olvastam ilyet.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4429) Tuninger válasza Czimby (#4428) üzenetére


Tuninger
addikt

a gopro folyamatosan állítja a jelszintjét a környezeti hangerőhöz, halk környezetben szerintem simán előfordulhat, de ha pl beszélsz mellette az már el fogja nyomni

(#4430) SeniorTilla válasza Czimby (#4428) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Gopro saját gimbaljának nincs hangja, de ezeknek az olcsóbb utángyártottaknak van.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4431) olivera88


olivera88
veterán

GoPro Shorty mini van valakinek? Nem instabil kissé? A héten vettem Shorty mini tripodot. Bringás videokra kellene első sorban. Gondolom akkor instabil főleg ha teljes magasságra ki van húzva a tripod, mivel nagyon felkerül súlypont úgy.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4432) szpeti40 válasza olivera88 (#4431) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem van Shorty. Bringás videónál nem tudom, hogy lehet hasznosítani, de vízszintes felületre lerakva megáll vagy kezedben fogod. Nekem stabil, vagy nemtudom mitől dőlne el pl a földre lerakva. Nekem annyi bajom van vele, hogy teljesen kihúzva nagyon lassan csúszik összefele. Én inkább dolgokra rögzítve szoktam használni a kamerát, a Shorty ritkán van használatban.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4433) olivera88 válasza szpeti40 (#4432) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. Lehet megkopott azért csúszik össze felé?Mountanbikes videokra kellene főleg ami bringás dolgokat illeti, domb alján gondoltam lerakni pl, vagy közepén, h felvegye hogy száguldok lefelé, vagy pl ugratás közbe is, vagy farolós fékezés.
Pl gondolok arra h szél nem löki e fel?
Nem bringás dolgokra meg pl felhőtimelapse, valami látványos zivatar érkezésekor.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4434) szpeti40 válasza olivera88 (#4433) üzenetére


szpeti40
addikt

A szél azért nem fogja elfújni, főleg ha nincs kihúzva, de én erre a felhasználásra lehet egy gorillapod-ot, vagy valami ehhez hasonló utánzatot néznék.

"Lehet megkopott azért csúszik össze felé?"
Biztosan, mert volt 2 Shorty-m is, a másik határozottabban áll meg.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4435) Czimby


Czimby
addikt

Telesin, Ulanzi, Puluz kiegészítő cuccokkal mik a tapasztalatok?
Alu cage, vízálló tok, stb érdekelne.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4436) tevfik válasza Czimby (#4435) üzenetére


tevfik
tag

Most tervezek venni egy Gopro 10 készüléket szerettem volna nyaraláshoz már használni, ezért szükségem lett volna a következő termékekre: tokra, kijelző védőre, ütésálló tokra, külső autós tartóra, memóriakártyára,vízálló tok valamint mountra. Jól látom, hogy itthon nem lehet egy helyen bevásárolni vagy nincs készleten, nagyon kevés a kínálat? Mennyire keresettek a fenti termékek, véleményetek szerint?

(#4437) Ano válasza tevfik (#4436) üzenetére


Ano
őstag

A tokot mire szeretnéd használni?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4438) XZoli válasza tevfik (#4436) üzenetére


XZoli
aktív tag

vedd meg a gopro.com-ról, sokkal olcsóbb és két-három nap alatt itt van Hollandiából

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4439) olivera88


olivera88
veterán

Miért fejjel lefelé jelenik meg video Facebookon amit streamelek? Illetve egyes videók is amik feltöltök a GoPro felhőbe, a 8:7 és arányúak csak asszem.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4440) Hitch


Hitch
aktív tag

Sziasztok!

Off-ba teszem mert nem 100%-ig felel meg a topicnak.
Feleségem szeretne a gyereknek egy "gyerek" fényképezőt videózni de én ezt kiváltanám akciókamerával. Csúszda stb. közben strapabíróbbnak gondolom, meg saját felhasználásra is alkalmas. viszont....
Nem igazodom el, hogy most vegyek egy használt GoPro-t vagy néztem a Lamax W10.1 gépet amit még 80.000,-ft összegért megtudnék venni viszonylag tetemes tartozékkal. Ez lenne nagyjából a határ.
Vagy felesleges pénzkidobás mert egy használt GoPro is jobb minőségű stb.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#4441) denko


denko
senior tag

srácok,

dji osmo action 3 vagy gopro 11 black? Volt aki használt mind a 2öt, valami tapasztalat, feature, elönyök hátrányok?

( Azt olvastam tulmelegszik minda2) de ezt külső titan házzal probálom majd megoldani)
Ja igen, olvasni tudok, létezik ezer teszt, de élő személyben jobban megbizok mint marketing bullsitben )
Árban kb ugyanannyi ha kintről veszem...
Videózás max 2kban lenne, túra és nyaralás a célsport, nincs egyedi igény.

(#4442) SeniorTilla válasza Hitch (#4440) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én nem veszek ilyen kínai csodákat amióta az Sjcam 7000-ben elolvadt az akkumulátor a fiókban. Szerencsére nem gyulladt meg, nem égette le a házat. Minőségre sem tudta azt amit egy Hero4-es pl.

Van Hero7-em és 4-esem 3db, a 4-est már 20-30 ezerért megkapod, és hibátlan arra amire használni akarod, egy ütésálló tokban. Ha 80-at szeretnél költeni, akkor vegyél egy Hero7-est, az kijön ennyiből. Nem melegszik túl, stabil, stb.

Hero4 FHD 50fps-t lazán tudja, és 2k-t is 25-ben.

Hero7 4k-t tud 50fps-sel, stabilizálva.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4443) Hitch válasza SeniorTilla (#4442) üzenetére


Hitch
aktív tag

Köszönöm. Több tesztet fórumot olvasva én is erre jutottam....
Így lesz a 30-40ezres gyerek fényképezőből egy új Hero a gyártótól ha már akciós :D

[ Szerkesztve ]

(#4444) atees válasza Czimby (#4423) üzenetére


atees
őstag

Hero 11hez sztem nem kell gimball

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#4445) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok!

Bocsi, ha már volt téma, a kereső nem segített.

Véletlenül sikerült letörni a GoPro Hero 10 Black bal oldalán lévő microphone drain elemet.

KÉP

Majd csak jövő héten lesz kezemben az eszköz és a letört darab, de gondoltam, hogy felkészülök előre.

Ezzel mennyire sérült a gép egészének a vízállósága? Csak a merülés utáni tiszta hangzás bánhatja, vagy esetleg így már hosszú távon is gondok lehetnek (tönkre megy teljesen a mikrofon, a gép nem lesz vízálló stb)? A letört elem visszaragasztható, vagy valahogy házilag cserélhető? Esetleg ha merülni szeretnék vele, akkor egy vízálló tokkal kiváltható?

“The wha-"

(#4446) Sztenn válasza Wlac (#4445) üzenetére


Sztenn
tag

Ragaszd vissza, nem lesz semmi baja. Eddig is be tudott folyni oda a víz, szóval nem kell parázni. Viszont ha már le van törve, nem akarod letesztelni, hogy úgy milyen a hang? Én anno elfelejtettem és rögtön vissza ragasztottam azt a pöcköt. :DDD

(#4447) Wlac válasza Sztenn (#4446) üzenetére


Wlac
Ármester

Köszi, akkor nem izgulom túl. Ennyitől már megváltozhat a hang "szárazon" is? Várok pár felvételt, dobok majd fel mintát, ha megkaptam őket.

“The wha-"

(#4448) Sztenn válasza Wlac (#4447) üzenetére


Sztenn
tag

Én pl a szélre gondolok, esetleg hangosabb is lehet... Nem tudom :U

(#4449) olivera88


olivera88
veterán

Más is járt már úgy h Quik nem akarja letölteni a kamerárol az új médiát tartalmat?
Csináltam két videót ma, egyik streambol, a másik timewarp, meg pár képet. Jelzi az hogy GoPro has new footage, rámegyek letöltésre, kiírja h csatlakozás wifivel, majd azt írja h semmit se talált. :F
Ha view médiára megyek akkor is azt írja h nincs semmi a kamerán.
Eddig még nem volt ilyen probléma.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4450) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Nemrégiben néztem, hogy mennyire esnek a gopro árak, ez most még (nyilván nem nagyon megmondható), de milyen irányba várható? :)

Motorra vennék valamit, ami bírja a rezgést, úthibákat, és nézelődöm.. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.