Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) Tuninger válasza Alabástrom (#4899) üzenetére


Tuninger
addikt

A 4:3-at ki tudom hajtogatni resolveal, mint ahogy az FPV-sek teszik:

Original:

Kihajtogatott:

Így nincs torzítás, de akkora a látószög mint Superviewnál, imádom ezt a lookot.

A 4:3 2.7K és a 4:3 4K között nagyon minimális a valós felbontás különbség, egy lehelletnyivel élesebb csak a 4K. Viszont sokkal gyorsabb feldolgozni a 2.7K-t, gyorsabb rajta gyakorlatilag minden process, nekem ez megéri azt a minimális különbséget részletben.
5.3K 4:3 sokkal jobb minőség, sokkal nagyobb az ugrás mint 2.7K és 4K között, de ott 30fps a max és nekem kell a

60fps: tudok lassítani ha akarok (nem szoktam). Általában 24fps a végső renderem leszámoltatom resolveal azokat a frameket a 60-ból optical flowval amik a megfelelő helyre kell essenek, így nincs darabosság mozgásnál, illetve az extra framek miatt meglepően pontos az utólagos motion blur számítás, így "filmes" a hatása a videónak.

(#4902) Alabástrom válasza Tuninger (#4901) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi!

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#4903) SeniorTilla válasza Tuninger (#4901) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Van azért torzulás a kép szélein... hogy érted azt hogy nincs?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4904) Alabástrom válasza Tuninger (#4901) üzenetére


Alabástrom
senior tag

A "kihajtogatást" hogy csinálod? Tényleg jobb, mint az eredeti.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#4905) Tuninger válasza SeniorTilla (#4903) üzenetére


Tuninger
addikt

A fisheye optika hordó torzítása szűnik meg, egyenesek a vonalak, nem görbül semmi. Perspektíva torzítás természetesen van, azt nem igazán lehet kiküszöbölni

a lens correctiont használom a color tabon az openfx-ek közül

(#4906) SeniorTilla válasza Tuninger (#4905) üzenetére


SeniorTilla
veterán

értem, köszi

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4907) Alabástrom válasza Tuninger (#4905) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Ha már ennyi tudást és tapasztasztalatot gyűjtöttél ezzel a kamerával, akkor leírnád kérlek a "szokásos" Davinci-s workflow-dat vele? Úgy, hogy egy ezzel csak most ismerkedő is megértse... :B Gondolom vannak olyan lépések, amiket szinte minden filmnél nagyjából (vagy pont-) ugyanúgy megcsinálsz, mint pl a zajszűrés, kihajtogatás, felbontás és bitrate konvertálás... Esetleg részletinformációkkal együtt, azaz pl nem csak hogy zajszűrés, hanem hogy hogyan. :R

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#4908) Tuninger válasza Alabástrom (#4907) üzenetére


Tuninger
addikt

Ez így kitölthetne egy komplett youtube csatornát :D
Lehet csinálok is egy youtube videót jövő hét elején.

Alapvetően az a workflow, hogy megvágom a videót, utána minden klippen amin szükséges zajszűrés - torzítás korrekció - motion blur - élesítés, majd mehet az export.

Persze mindegyik fentiről egyesével lehet sokat beszélni, pl mik a jó zajszűrési beállítások, mennyire érdemes a torzításkorrekciót állítani, hány fpshez mennyi motion blur kell, mennyit élesíts a videón, milyen bitrateken érdemes exportálni.

Rengeteget kísérletezem a colorgradingel, de ami "éles" esemény, szinte mindig natural profilt használok a goproval, mert az úgy ahogy van jó. Vagyis ez esetben nem gradelek.

Na majd lesz valami hamarosan.

Addig is itt egy példa hogyan is néz ki, igaz csak 1080p, de azért letöltve érdemes nézni.

(#4909) Alabástrom válasza Tuninger (#4908) üzenetére


Alabástrom
senior tag

"Lehet csinálok is egy youtube videót jövő hét elején."
Az tök jó lenne, köszi előre is!

Gondolom nem úszott fényárban a rendezvénycsarnok, ennek ellenére elég szépek a sötét részek is. A mozgás hol szuper, hol darabos, lehet nálam van a probléma (ha a kamera is mozog, és a képen is mozog valaki a kamera mozgásától különböző síkban, akkor az darabos :F. Ha vagy csak a kamera mozog, vagy a kamera áll és valaki elhalad a képen, az úgy szép fluid )

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#4910) Márton válasza Tuninger (#4908) üzenetére


Márton
nagyúr

Uhh, hát nem irigyellek.. Kicsit nosztalgikus érzés is elfogott, de szerencsére én már túl vagyok a "kiállításra kiállítóként" járó időszakon :))
Nem volt rossz, de nekem jobban bejött a szájról szájra ajánlás.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4911) Khaosz55 válasza Tuninger (#4898) üzenetére


Khaosz55
addikt

Egy kérdésem lenne még. Tehát a nyersanyag 4K60FPS és 4K30Fps-t akkor daviciben tilmline is 4K30 Legyen? Vagy 60Fps legyen és a rendereléskor meg 30Fps-re renderelem le. Igaz nem is tudom, hogyha 60Fps a timeline akkor enged-e 30Fps-es videót renderelni.

(#4912) Khaosz55 válasza Tuninger (#4898) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok megvan létrehoztam új Timeline-t davinchiben. 4K30fps esetén milyen Motion Blur beállítást javasolsz, hogy a kamera jobbra balra mozgásoknál ne legyen lehessen látni annyira az interpolációt, de ne mosso nagyon össze a képet ?

(#4913) Tuninger válasza Khaosz55 (#4912) üzenetére


Tuninger
addikt

Amennyiben 4k60 volt a felvétel, 4k30 timelineon a motion blurnál a motion estimation better es large, az érték pedig 60

(#4914) Khaosz55 válasza Tuninger (#4913) üzenetére


Khaosz55
addikt

Most csináltam teszteket Gopro8. A kertben körbe fordultam és egy labda pattogtatását vettem fel. 4K60 Hz és 30Hz-ben. Csináltam 2.7K 120Fps felvételt és belassítottam 30 illetve 60 Fps-re.
Arra voltam kíváncsik, hogy milyen a mozgás és az iterpoláció.
-4K60Hz -teljesen sima, folyik a mozgás nincs képremegés.
-4K60 amit 30Hz-re rendereltem le. Csináltam sima és Motion Blur változatot igaz alacsonyabb értékkel mint amit te mondtál. Sajnos nem jó az interpoláció nagyon látszik.
-4K30Hz - Nagy meglepetésre nem volt durva még Motion Blur nélkül sem az interpoláció, nem remegett a kép gyors mozgásoknál és lassítások is jól mutattak, nem mondom 60Hz kisimultabb, de lehet motoros és nyaralós videóknál teljesen jó lehet a 30Hz.
-4K30Hz Motion blur (faster,smal,10 beállításon). Ugyan olyan jó a kép.
Lehet át kell térnem 4K30Hz rögzítésre így a 4K120Hz-es anyagot akár 4X be tudom lassítani.
Azért csináltam a tesztet mert kamerát veszek és érdekelt, hogy 4K30hz esetén a 120Hz felvétel belassítva hogy mutat a mozgásmegjelenítés.
4K30Hz esetén milyen Motion blur-t használsz ?

(#4915) Tuninger válasza Khaosz55 (#4914) üzenetére


Tuninger
addikt

30fps-nél 30fps timelineon a 26-os érték lenne jó, de elég sok képhibát generál.
Waqas Qazi-nak van egy jó oktatóvideója, ő openFX-ként rakja fel és kicsit máshogy állítja be. én is kísérletezem ezzel, mert jóval gyorsabban lehet leszámoltatni és egész jó az eredmény.

Viszont nem értem milyen interpolációról beszélsz.
Azt javaslom Better, Large 60, erre Faster, small, 10-et állítasz be. Minek kérsz tanácsot egyáltalán? :D

(#4916) Alabástrom válasza Khaosz55 (#4914) üzenetére


Alabástrom
senior tag

"-4K30Hz - Nagy meglepetésre nem volt durva még Motion Blur nélkül sem az interpoláció"

Ha eleve 30fps-el vetted fel, akkor (ha nem volt túl sok fény) a záridővel le tudott menni a kamera annyira, hogy már az egyes képkockákon el legyen kenődve a mozgás, ezért így sokkal folytonosabbnak tűnik, mint ha 60fps-el veszed fel és eldobálod minden második kockát.
(pl ezért is szokás ND filtert használni túl sok fény mellett. Hogy ne tegyék akadozóvá a mozgást a túl rövid záridővel felvett képkockák.)

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#4917) Khaosz55 válasza Tuninger (#4915) üzenetére


Khaosz55
addikt

Amikor a írtad, hogy milyen beállítást javasolsz akkor már kész voltam a rendereléssel. Most próbálom ki a Better, Large 60-at. Illetve köszi a videót azt is kipróbálom majd.

Viszont a túlságosan túltolt blur nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#4918) Tuninger válasza Khaosz55 (#4917) üzenetére


Tuninger
addikt

Amit írtam érték az kb akkora blurt rak a képre mintha 1/60 záridőt használtál volna.
24fps timeline, 60fps forráshoz 70-es blur kell hogy úgy nézzen ki mintha 1/48 záridőn mentél volna.
A 30phez 30p anyaggal a 26-os érték szintén 1/60-hoz közelíti, 24fps-nél 35 körüli a jó 30-as forrásból, de 24p forrásnál meg már 20-as érték kis elég.

Túl kevés blurnak nem sok értelme van mert csak vesztesz az élességből, de darabos marad.

Hogy mennyire pontos a számolás az függ attól mennyire komplex a felvétel, hány fpsel vetted fel, mennyi a timeline fps 100fps-el felvett anyaggal 25fps timelineon tökéletes motion blurt lehet számoltatni még komplex témánál is, de még 100-as értéken sem lesz elég a mosás, 120ig kellene valahogy feltekerni.

(#4919) Khaosz55 válasza Tuninger (#4918) üzenetére


Khaosz55
addikt

Most mutattam renderel mintát a páromnak. Januárban utazunk és nem szeretném, ha felveszem az anyagot és neki nem tetszik.
Ő a 60FPS mellett tette le a voksát, 30 nem tetszik neki. Akárhogy is a kisimultabb neki az jön be. Az az igazság, hogy most ahogy megnéztem nekem is jobban tetszik, lehet az a gond hogy 120FPS-el gamelek és hozzá szoktam.
Már csak azon vacilálok, hogy 4K120FPS felvételt akkor csak 1/2-ot tudok lassítani.
Vagy ahogy írtad ha nem lesz probléma ha 4K120Fps-t 1/4-re lassítok mert blurrel megoldható a judder?

(#4920) Chiller válasza Alabástrom (#4881) üzenetére


Chiller
őstag

Tetszik ez az Insta360 ace pro, videóban egyértelműen jobb a H12-nél "sajnos". (a fénykép annyira nem érdekel, arra van külön gép)
Valaki látott már esetleg valami olcsóbb helyet, vagy a weboldala a legjobb?

Kamera + esetleg a búvártok érdekel leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#4921) Márton válasza Khaosz55 (#4919) üzenetére


Márton
nagyúr

Akkor maradj a 60p-nél. Amit nagyon be akarsz lassítani, twixtorozd :)
Vagy ott viselje el az enyhe darabosságot.
Opció 2: nézz 240p-s kamerát :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4922) Khaosz55 válasza Chiller (#4920) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én még a suppprtnak is írtam, hogy nincs-e véletlen valami kupon kód? Hát nincs.
Szerintem megveszem. Én úgy látom a tesztekben hogy a nagyobb szenzor miatt nem csak sötétben hanem felhős időben is részletesebb képet csinál.

(#4923) Khaosz55 válasza Márton (#4921) üzenetére


Khaosz55
addikt

Persze jó lenne ha valamelyik tudná a 240fps-t 4K-ban. FHD 240fps valahogy egyik kamerán sem az igazi.

(#4924) Tuninger válasza Khaosz55 (#4919) üzenetére


Tuninger
addikt

Ha a 60fps-es homevideo lookot keresed akkor azt a 30fps sehogy sem tudta volna szállítani.
Igaza van Mártonnak, 60ban kell menni, esetleg ha tudod hogy valahol lassítani szeretnél ott fel kell kapcsolni 120-ra, vagy optical flow/twixtor.

A judder fogalmát sem értem, hiszen nem úgy veszek fel mint te, nem találkozom a problémával.

(#4925) Khaosz55 válasza Tuninger (#4924) üzenetére


Khaosz55
addikt

Pl ez a judder. [link] 60 FPS anyag 30 FPS renderelése esetén egyértelműen látszik.
30Fps alap anyag és 30 Fps a renderelés akkor az egyenes vonalaknál látszik.
De maradok a 60fps-nél akkor aztán nincs macera.
Az optical flow/twixtor, ez mi pontosan ezt davinchiben lehet használni ?

(#4926) Tuninger válasza Khaosz55 (#4925) üzenetére


Tuninger
addikt

Na ez egy jó példa, de ennek így kell kinéznie :D

(#4927) Khaosz55 válasza Tuninger (#4926) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hát ízlések és pofonok, gondolhatod projektoron 122"-ban ez mennyire idegesítő. Be is van kapcsolva az interpoláció kisimítása 24fps-en, nem simítom ki teljesen de ne is legyen kocsonya. Nekem úgy tetszik. 60Hz-en ilyen nincs folyik a kép.

(#4928) Tuninger válasza Alabástrom (#4909) üzenetére


Tuninger
addikt

Ha nem írsz privátban nem készül el :D

Összedobtam gyorsan egy 20 perces kis tutoriált erről a torzításkorrekció / motion blur témáról. Hadarós, kicsit csapongós, néhol kicsit érthetetlen, de ha 1 dologgal már segítem a munkádat, volt értelme.
Tessék letölteni, sokkal olvashatóbb, ráadásul az egész 20 perces videó nincs 200MB.
Ha kérdés van, előbb nézd meg mégegyszer az adott részt és utána tedd fel :D

(#4929) Chiller válasza Khaosz55 (#4922) üzenetére


Chiller
őstag

Megrendeltem, remélem jól vizsgázik a karib tengeren.

(#4930) Khaosz55 válasza Tuninger (#4928) üzenetére


Khaosz55
addikt

Köszi, frankó videó. Igaz ez már majdnem mélyvíz annak aki meg akar ismerkedni a davinci-vel. Bár aki most akar megismerkedni vele annak vannak tutorial magyar videók a YT-on. Szerintem a legfontosabb, hogy alacsony élesítéssel vegyük fel a videót és davinci-ben be lehet állítani. Valóban a gopro medium már túlélesített. Rengeteg videót csináltam úgy, már bánom, egy jó TV-n projektoron nagyon zavaró. Én 48/80-as értéket
Lehet én egyedi esetek vagyunk a párommal, de nekünk nem tetszik motion blur. A filmeknél is sokszor használják, de én legalábbis arra törekszem, hogy minden esetben éles tiszta kép legyen, akár még mozgásoknál is. Persze a gopro 8-nak megvannak a korlátai. Ga FPS gamet tolok akkor is az az első, hogy kikapcsolom a motion blur-t, lehet ezért is van, hogy nem tetszik.
Szóval szerintem egyéni ízlés dolga minthogy 24,30, vagy 60Fps legyen képkocka szám.

Számomra még nagyon fontos a képzaj szűrés. Jó fényviszonyok mellett is a Temporal NR: Frames:2, Mo. est. type: Better és Temporal Threshold-ot 15-25 között állítom. Ha kevesebb a fény akkor feljebb tolom. Teljesen kitakarítja képzajt a kék égről. Nem szabad túltolni mert ront a képminőségen és "homályos" lesz.
Kövi videódban lehetne erről is szó, mert én is csak azt követem amit anno javasoltál. :C

(#4931) Khaosz55 válasza Chiller (#4929) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én is ;] . Remélem jól vizsgázik majd az indiai óceánban, de azért viszem a gopro8-at is. Addig ki kell talonom hogy a master 30 vagy 60fps legyen, de szerintem maradok 60-nál.

Apropó milyen memoria kártyát ajánlotok az ace pro 4K60FPS-hez? Évek óra használom a 256-os samsung evo plust a gopro8-ban, vehetek ugyan olyat? 512-es mehet bele?

[ Szerkesztve ]

(#4932) Alabástrom válasza Tuninger (#4928) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi szépen, átrágom magam rajta! :D

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#4933) Alabástrom válasza Tuninger (#4928) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Szuper lett a videó, tömör, lényegretörő, követhető, ilyennek kell lennie! Köszi még egyszer!
H.264-es kimenethez milyen bitrate-et ajánlanál?

Youtube-ra nem tervezed feltölteni? Szívesen továbbküldeném.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#4934) Dari69


Dari69
újonc

Sziasztok! Kicsit furcsa a kérésem, de minden okom megvan rá. Egy kisebb vérdíjat tűzök ki arra, ha valaki vissza tudja állítani nekem a Gopro 11 legelső firmware verzióját a kamerámra. Sajnos most a legfrissebb van rajta, és ez nagyon nem jó.

(#4935) Tuninger válasza Dari69 (#4934) üzenetére


Tuninger
addikt

Sajnos bukó, Hero 10 volt az utolsó kamera ahol még volt rollback régebbi firmware-re.

Én is beleszaladtam a problémába, a labs forumon balhéztünk David Newmannak hogy nem azt kapjuk zajszűrés kikapcsolással mint az előző labs-al, hanem sokkal gyengébb eredményt és nem tudtunk sehogysem rollbackelni. 2 nap alatta megcsinálta a korrekciót és kaptunk egy beta labs firmwaret. Ettől még továbbra sincs rolback Hero 11-12-őn, de próbáld meg hátha erre megy. Persze ez nem az első FW

[ Szerkesztve ]

(#4936) Tuninger válasza Alabástrom (#4933) üzenetére


Tuninger
addikt

Sajnos a hossz miatt nem engedi a youtube, oszd tovább a linket amit fent írtam.

h264: ha van lehetőséged, h265-öt használj. Általános szabály, hogy a h265 az fele akkora méretben tud azonos minőséget.
Vagyis:

h264:
4K 24-30: 70-100Mbps
4K 50-60: 160-200Mbps

h265:
4K24-30fps: 35Mbps
4K 50-60: 70Mbps

Említem a videóban hogy codec tesztre használtam egy részét az épp látható videónak, pont ezt néztem akkor, hogy a 264 milyen bitraten jó. Dupla feletti értékeken még láttam javulást h264 esetén. Pedig a forrásfileom "csak" gopro volt ami nem ad pixel szintű részletet.

Hozzáteszem, ha újrakódolod handbrakel constant quality beállításon, akkor töredék bitrateken is pazar minőséget tud mind a h264 mind a h265 codec.

[ Szerkesztve ]

(#4937) Dari69 válasza Dari69 (#4934) üzenetére


Dari69
újonc

Köszi! Igen eddig lehet csak visszamenni, az 1,x verziók már nem működnek.

(#4938) SeniorTilla válasza Dari69 (#4937) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Üdv a Klubban! :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4939) Ano válasza Tuninger (#4936) üzenetére


Ano
őstag

kvázi akármekkora videót feltölthetsz, ha megerősíted a YT accountodat (asszem mobilszámot kérnek és SMS-t fogsz kapni rá az ellenőrzéshez) :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4940) Tuninger válasza Ano (#4939) üzenetére


Tuninger
addikt

(#4941) Khaosz55


Khaosz55
addikt

512Gb-os sd kártyára hány perc vagy óra fér fel 4K60 illet 4K120Fps esetén? Insta oldalán annyit írnak max video bitrate: 170Mbps

(#4942) Tuninger válasza Khaosz55 (#4941) üzenetére


Tuninger
addikt

170Mbps / 8 = 21.25MB/s
1 óra az 3600mp, vagyis 3600 x 21.25 = 76,5GB/óra
512GB / 76,5GB = 6 óra 44 perc

Vagyis ennyi a minimum ami ráfér, gondolom ez 8K24 / 4K120-ra érvényes, vagyis ha lejjebb mész kevesebb bitratet használ és több fér a kártyára

(#4943) SeniorTilla válasza Tuninger (#4942) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez így igaz, de a kártya hasznos tárhelye mindig kevesebb a névleges értéknél, tehát az idő is kevesebb lesz.

Pl. a 256-os kártyára 238GB fér csak rá. Az 512-esre akkor gondolom 476...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4944) Khaosz55 válasza Tuninger (#4942) üzenetére


Khaosz55
addikt

Küszi, nem ment volna a számolás. Hát akkor kell a 512-es kártya. Úgy számolok kb a felvétlek 25% lesz 4K120Fps. Meg még van még egy 256-os kártyám is.

(#4945) SeniorTilla válasza Khaosz55 (#4944) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem tudom menniyre jó ötlet. Ha egy kártyán van minden felvételed, és történik vele valami, akkor buktad az egészet. Nekem a 256-os kártya bőven elég, a 64-es is az lenne. Felvétel után mentem le az anyagot a laptopra, úgyis visszanézem, nem tart semmiből lementeni. Felesleges a kárytán tárolni, és veszélyes is. Ha csak 1 helyen van, bármikor elveszhet, egy technikai hiba, akármi más miatt. Ez bármilyen érzékeny adatra érvényes :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4946) Khaosz55 válasza SeniorTilla (#4945) üzenetére


Khaosz55
addikt

4-5 éve egy kártyám van. Most akkor lesz kettő nagy. Ha tönkre megy a kártya akkor teljesen mindegy hogy hány kártyád volt ha pont a lényeges felvétel megy tönkre. Max így egy kicsit minimalizálod a károkat. Én lazán kihasználom a 256-os kártyát egy nagyobb motoros túra alkalmával 4K60 esetén, vagy egy hetes síeléssel. Sok nem marad rajta. Ráadásul most meg majd jönnek a 4K120-as felvételek.

(#4947) Chiller válasza SeniorTilla (#4945) üzenetére


Chiller
őstag

Attól még hogy nagy kártya, le lehet menteni minden nap, vagy naponta / félnaponta. :K

(#4948) SeniorTilla válasza Khaosz55 (#4946) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én síelésnél, nyaralásnál minden kártyát mentek a nap végén. 2-3- kamera van a fiaimmal, ami megy, és szeretjük vissza is nézni ,mi történt :) Akkor meg már sima ügy a mentés, és másnap lehet üres kártyával kezdeni.

Tavaly volt egy olyan esetem, hogy a Hero 7-ben utángyártott akku volt, amivel a felvételeket végigvette, de kb. 1 percnél megfagyott a kép és csak a hang ment tovább. Nem minden felvételnél csinálta, utólag jöttünk rá, hogy akkor, amikor nem eredeti akksi volt benne. Természetesen nap végén vettük észre. Marha bosszantó volt, hogy elveszett egy csomó jó felvétel, többek között a 4,5 km-es családi lesiklás is. Ha csak kamerán néztem, akkor rendben volt, ha nem tekereted végig a felvételt...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4949) Khaosz55 válasza SeniorTilla (#4948) üzenetére


Khaosz55
addikt

1 hetes mocis túrához kell a nagy kapacitás. Laptop-ot nem viszek magammal. Meg sehova sem .

(#4950) Chiller válasza Khaosz55 (#4949) üzenetére


Chiller
őstag

Ha átteszed a kártyát mobilra, akkor ott is lementheted .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.