Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) Tuninger válasza SteadyMan (#4150) üzenetére


Tuninger
addikt

Nekem van, 2000-ert megkaphatod :D soha nem használtam, a melegedési problémán ront. Azt hittem majd sokat fogom a goprot a nyakamba hordani de inkább zsebre rakom

(#4152) szab13 válasza SteadyMan (#4150) üzenetére


szab13
aktív tag

Én ilyet rendeltem: [link]
Jó rá meg minden, de nem tudom nyáron, melegben milyen lesz, okoz-e bármiféle problémát. (melegedés)

(#4153) SteadyMan válasza szab13 (#4152) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Ennek a Telesin-nek nincs olyan kis plusz oldal fedele, amely a C-type aljzatnál külön nyitható.

[ Szerkesztve ]

(#4154) szab13 válasza SteadyMan (#4153) üzenetére


szab13
aktív tag

Nincs

(#4155) Russel009


Russel009
csendes tag

Sziasztok! Kissé amatőr kérdés, de a tapasztalatotok szerint melyik gopro típust érdemes jelenleg megvenni? Mármint a legújabb tud-e annyival többet mint a tavalyi, vagy azelőtti modell, hogy azt válassza valaki? Nyaralások, kirándulások, túrák során használnám nagyrészt rövid videók, fényképek, timelapse-k készítésére javarészt + megfelelő védelem esetén esetleg airsoft játékok során (de ez csak másodlagos). Eddig középkategóriás mobilt használtam erre a célra de ideje lenne váltani. Nézegettem a kínálatot és mivel a "használt piac" tele van korábbi modellekkel elgondolkodtam, hogy egy korábbi de használt típust, vagy egy újabb modellt válasszak. Korábban még nem volt akciókamerám így nincs összehasonlítási alapom sajnos. :/

(#4156) szpeti40 válasza Russel009 (#4155) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem már egy Hero 7 is teljesen jó erre, van benne értelmesebb stabilizáció is.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4157) sityupityu válasza Russel009 (#4155) üzenetére


sityupityu
veterán

Én is azt mondom mint amit előttem ajánlottak, 7 és a 8 több mint jók...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4158) Ano válasza Russel009 (#4155) üzenetére


Ano
őstag

Ha használtat akarsz venni akkor jók mind 7-től felfele, de!
Én egy apró dologra felhívnám a figyelmedet, miszerint a 9-10-11-nek ugyanolyan az aksija és lehet venni endura aksit ami sokkal jobb, főleg hidegben. Arról nem beszélve hogy tuti 4-5 évig még lehet majd kapni gyári újat is hozzájuk, így az időtállóság miatt én nem mennék a 9-es alá!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4159) Russel009 válasza Ano (#4158) üzenetére


Russel009
csendes tag

Először is köszönöm a válaszokat mindenkinek (#szpeti40, #sityupityu, #Ano).  

közben elkezdtem keresgélni és számolgatni.. 8-as szériát néztem ki (használtan) először és mivel gyakorlatilag semmilyen kiegészítőm nincs, így azokat is elkezdtem nézegetni... gopro termékek brutál áron vannak (laikusként nem tudom mennyire használhatóak, megbízhatóak más gyártók kompatibilis termékei), de minden esetben jópár 10 ezer forinttal megdobja a költségeket és ahogy te is említetted, számomra is kérdéses, hogy meddig kapható még pl pót aksi a 8-as szériához...
Míg a 9-10-11 szériát újonnan ugyan azokkal a kiegészítőkkel mondjuk 30-40 ezerrel drágábban tudnám beszerezni (gopro.com) és még jópár évig van hozzá támogatás a gyártó részéről... Tesztek alapján a 8-as is bőven megfelel az elvárásaimnak és igényeimnek, de hosszú távon lehet az újabb modell a befutó. Minden esetre alszok még jó párat a dologra. :)
Köszönöm még egyszer a tippeket!!

(#4160) szpeti40 válasza Russel009 (#4159) üzenetére


szpeti40
addikt

Én apróról szoktam összevadászni a gopro tartozékokat.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4161) gergo5991


gergo5991
őstag

gondolkodom már egy ideje gopro 11 vásárlásán, akik vettek eltudnák mondani konkrétan mire vették? nem vagyok se vlogger se videós, elektromos rollerezéshez, bicajozáshoz, tátra túrázásokhoz akarnék ilyen kisvideókat csinálni magamnak meg barátaimnak ha együtt megyünk, érdemes ezért venni egy goprot? nyilván ezt nekem kell tudni, de aki vett, megbánta?

(#4162) Ano válasza gergo5991 (#4161) üzenetére


Ano
őstag

Ha fontos hogy évek múlva is jó minőségű videókat nézz vissza a régi túrákról/megozdulásokról, akkor érdemes ... a telefon is lehet "olcsó" alternatíva, de a stabilizálás ott még hagy némi kívánni valót, így egy akciókamera mindig jó választás lehet, ha van rá keret!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4163) sityupityu válasza Ano (#4162) üzenetére


sityupityu
veterán

"a telefon is lehet "olcsó" alternatíva, de a stabilizálás ott még hagy némi kívánni valót"

Te láttál már iphone-al felvett videót? :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4164) Ano válasza sityupityu (#4163) üzenetére


Ano
őstag

a kulcsszó az "olcsó" ... :U

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4165) sityupityu válasza Ano (#4164) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen. Csak te nem úgy írtad, hogy olcsó telefon, hanem hogy egy gopro-hoz képest a telefon lehet olcsó alternatíva, de az sem lesz olyan. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4166) Ano válasza sityupityu (#4165) üzenetére


Ano
őstag

Igazából kétértelmű, ha most így visszaolvasom, de a lényeg, hogy megértettük a végén a szándékomat :)

Az olcsó alatt én legalábbis mindenképpen max 100e Ft-os kategóriát értettem volna, ami van akinek olcsó és napi zsebpénz és van akinek drága, de ha már megvan akkor nem vesz egy GoPro-t 200+ ért ;)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4167) sityupityu válasza Ano (#4166) üzenetére


sityupityu
veterán

Tényleg kétértelmű, ezért is írtam, hogy kicsit megtévesztő így. De ha a másik oldalról nézzük, akkor valóban igazad van. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4168) Deconst válasza gergo5991 (#4161) üzenetére


Deconst
csendes tag

Szia,
Nekem Hero 7 van, de előtte is évek óta használtam akciókamerát.
Először arra vettem, hogy ha nyaralás alatt strandra megyünk, ne kelljen telefont vinni a fényképezéshez, ezt simán viszem magammal a vízbe is, így nincs izgulás, hogy elviszik. Ha olyan helyre megyek akkor víz alatti videókhoz is tök jó. Kocsiba is szoktam tenni, ha olyan kirándulás van, amiből később csinálok kisebb videókat, illetve régebben voltak klubbos mini versenyek.

(#4169) KIZS


KIZS
aktív tag

ReelSteady-vel van valakinek tapasztalat?
Szerettem volna kipróbálni, de bármilyen videót is készítek, mindig "no metadata found"-ot mond. Pedig tudommal a kamerám (hero 11) szinte mindegyik felbontása támogatott.

(#4170) Tuninger válasza KIZS (#4169) üzenetére


Tuninger
addikt

A goproban ki kel kapcsolni a képstabilizációt teljesen. Legalábbis régen ki kellett, mióta integrálták a gopro quickba, azóta evileg stabilizált felvételen is kellene találnia metadatat.
másik: közvetlenül a kártyáról tallózd be a videót, nekem ugyanez volt a gond ha átmásoltam és a másolttal próbálkoztam.

(#4171) KIZS válasza Tuninger (#4170) üzenetére


KIZS
aktív tag

A közvetlenül a kártyáról olvasás volt a kulcs a megoldáshoz.
Köszi!

(#4172) Márton válasza KIZS (#4171) üzenetére


Márton
nagyúr

véletlenül nem ékezetes, szóközös, stb mappából akartad beolvasni?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4173) KIZS válasza Márton (#4172) üzenetére


KIZS
aktív tag

Zsigerből nem használok ilyeneket :)
A kártyáról való beolvasás segített, de a GoPro által leírtakkal ellentétben a kamera saját stabilizálását is ki kellett kapcsolnom.

És piszkosul kell figyelni arra, hogy a kamera ne töltse fel magától (vagy legalábbis utána ne törölje le) a felvételeket a felhőbe.

Érdekes egyébként, hogy a kamerát USB-re dugva nem látom a felvételeket, üresnek látja a kártyát. Még kis is írja, hogy a 238GB-ból 238 szabad. A kamera persze lejátsza, illetve közvetlenül a microSD-t a laptopba dugva én is látom a fájlokat.
Olyan mintha a 256GB-os kártyát nem tudná USB keresztül kikínálni a kamera. Kisebb kártyákkal nem volt ilyen gondom.

(#4174) Alg


Alg
veterán

Sziasztok, valaki használ SNAP-mounthoz hasonló mágneses megoldást chestyvel kombinálva? Működik ez?

Ötlet: a snapmount jó mert diszkrét, könnyen átrakható máshová, de nem túl stabil, húzza a pólót a kamera súlya ezért kényelmetlen, libeg mindenfelé stb.

Viszont ha a póló alá vennék egy Chestyt, arra a mágnest, a pólón kívülre meg a gopro, akkor az ugyanolyan stabilan állna mint a Chestyvel magában, de megmaradna a gyors csere lehetősége.

Próbálta már ezt valaki?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#4175) jilian


jilian
addikt

Hello,

Azért mert előfizetek egy évre kapok majdnem 240€ kedvezményt?
Van itt valami csavar a dologban vagy ez így most akkor szinte 'bestbuy"?
Ha letelik az 1 év akkor meg lemondom az előfizetést.

(#4176) Gaborkik válasza jilian (#4175) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Tényleg kapsz. Érdemes egyből lemondani, 1 évig megmarad és nem újul meg automatikusan, meg el sem felejted később.

(#4177) jilian válasza Gaborkik (#4176) üzenetére


jilian
addikt

Gondolom ha MTB-on cicin akarom használni a szél miatt érdemes egy ilyenre is beruházni nemde?
Egyben ad neki egy kis védelmet is.
Vagy van "olcsóbb" megoldás is?

[ Szerkesztve ]

(#4178) Alg válasza jilian (#4177) üzenetére


Alg
veterán

Vagy van "olcsóbb" megoldás is?
Van
Aliról valószínű még olcsóbb.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#4179) jilian válasza Alg (#4178) üzenetére


jilian
addikt

NA itt tuti nem hagyod el a szivacsot mint a másiknál...

(#4180) Tomasonda válasza jilian (#4175) üzenetére


Tomasonda
tag

neked hogy hogy csak 600 euro az a csomag? nekem 700-at ír :F

(#4181) jilian


jilian
addikt

Régió?

Ausztriát állítottam be.

[ Szerkesztve ]

(#4182) Alg válasza Tomasonda (#4180) üzenetére


Alg
veterán

Ha berakod a kosárba akkor látod, most van még extra 15% kedvezmény is - elég elcseszett az árazós logika mondjuk...

A vásárlós oldalon nekem is azt mutatja hogy 700 helyett 500, de a kosárba már a 600 helyett 380EUR-s árral kerül.

Más: Ma voltam vele futni (Hero11 + HSU chesty)

Ezt rakta össze minimális állítgatással (kicsit a fehérgyensúlyt+kontrasztot+színhőmérsékletet lökdöstem, mert amúgy full sárgás-szürkés lenne minden) - nyilván nem egy profi kontent, de Instára/FB-ra tökéletes. Lehet majd csinálok egy YT-os verziót a saját hangjával, csak tanulásképpen...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#4183) Petyus65


Petyus65
újonc

Sziasztok!
Segítséget kérnék,GoPro 11 a készülék.Szeretném a telóról kezelni a felvételt,de amint felvételre kapcsolok eltűnik a felvételi kép.Kikapcsolva látom!

(#4184) Ano válasza Petyus65 (#4183) üzenetére


Ano
őstag

Telóról max felvételt tudsz visszanézni, de online képet felvétel közben nem látsz ... ezt valamiért kiszedték egy ideje sajnos :(

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4185) Alg válasza Ano (#4184) üzenetére


Alg
veterán

iPhone-on megy a telefonon az élőkép, legalábbis pár hete mikor utoljára néztem még ment :F

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#4186) Ano válasza Alg (#4185) üzenetére


Ano
őstag

felvétel közben?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4187) Ano


Ano
őstag

nálam legalábbis ezt mutatja:

Android 13 és Hero 9

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4188) Petyus65 válasza Ano (#4187) üzenetére


Petyus65
újonc

Nálam is ez megy iphone x

(#4189) Alg válasza Ano (#4186) üzenetére


Alg
veterán

Ja hogy felvétel közben? Azt nem néztem, olyat csináltam csak hogy a setupot telóról lőjem be mert kényelmetlen a kamerán magán ha olyan helyre van rögzítve - nem látom értelmét miért is kellene felvétel közben a telefon, ha van első+hátsó kijelző is a gopro-n...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#4190) laccerot válasza Sir Riccio (#4003) üzenetére


laccerot
tag

Köszi király vagy. :R :R Rendeltem is egyet azonnal.

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#4191) Márton válasza Ano (#4187) üzenetére


Márton
nagyúr

nem csak protune módban?
a régebbieken így volt

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4192) Ano válasza Márton (#4191) üzenetére


Ano
őstag

Nem tudom mi ez a protune ... találtam egy YT videót amiben elmagyarázza a srác, de nekem a hero9-ben ezek alapból elérhetőek anélkül, hogy bármit is engedélyeztem volna :U

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4193) Márton válasza Ano (#4192) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor kapcsold ki :)
van normál mód meg protune (nagyobb bitráta, jóval több manuál beállítási lehetőségek, iso, wb, shutter, stb)
Ha ezeket látod, akkor PT-ben vagyok. Keresd a menüben, nyomj rá, kapcsold ki.
Hátha így lesz élőkép

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4194) Alg válasza Márton (#4193) üzenetére


Alg
veterán

Újabb verziókban "easy" meg "pro" módok vannak, a "pro" protune megfelelóje

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#4195) Márton válasza Alg (#4194) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi
és easy módban sincs élőkép?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4196) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok,
búvárkodáshoz és autós felvételekhez keresek akciókamerát.
[link]
Ezzel szemezek.
Kérdéseim: tudtok jobb beszerzési forrást?
Jól gondolom, hogy megéri a kiegészítős csomagot választani?
Telefonra egyből át tudod menteni az elkészült képeket videókat wifi nélkül is?
A 32gb-os kártyára mennyi videó fér 4kban?
köszönöm

(#4197) jilian


jilian
addikt

Helló,

hát múlt 7en rendeltem pont tőlük. 2 nap alatt a kezemben volt. Én is a kiegészítőst választottam plusz még a dupla töltős akksit hozzá.

Hát én is még csak ismerkedek vele, próbálgatom a felvételeket az app elég jópofa amatőrként is tök egyszerű vágni módosítani a felvételeket.
Menteni mindig kér wifit (de lehet tévesen tudom)
4k120fps 57 percet ír a gyári 32Gb-ra

(#4198) Gergőke88 válasza jilian (#4197) üzenetére


Gergőke88
addikt

Köszi a választ!
Kell hozzá külön tokot használnom vagy natúran is használhatom? Mondjuk 15-20m mélységig.

(#4199) jilian


jilian
addikt

Ha jól tudom akkor 10m -ig írja, hogy nem kell tok.

Hol búvárkodnál? Helyileg.

[ Szerkesztve ]

(#4200) Gergőke88 válasza jilian (#4199) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mauritius

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.