Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) Tuninger válasza tököscsávó (#4600) üzenetére


Tuninger
addikt

Szerintem pont ott nem mert azt most valmi 120 percre reklámozzák. Abból ha 240et csinálnak azt megsüvegelem :D
Ha bárhol képesek duplazni akkor az azert huzza magaval a tobbi mod uzemidejet is.

(#4602) szpeti40


szpeti40
addikt

Hero 7-et meg lehet varázsolni, hogy ne darabolja fel a videókat?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4603) SeniorTilla válasza szpeti40 (#4602) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem hiszem, én még nem tudtam. De van a losslesscut progi, azzal simán összefűzöd őket veszteség nélkül, pillanatok alatt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4604) szpeti40 válasza SeniorTilla (#4603) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszi a tippet!

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4605) Márton válasza szpeti40 (#4602) üzenetére


Márton
nagyúr

avidemux

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4607) SeniorTilla válasza tököscsávó (#4606) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Amikor gyorsfelvételt állítasz meg, akkor számol vissza

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4608) zsoca29


zsoca29
tag

Sziasztok!
Gopro vásárlást tervezek 9-10 vagy 11 nézegettem.
Motorozáshoz lenne leginkább,motorra sisakra.
A szélzaj az menyire zavaró a videón? 11 már valamit javítottak rajta,nem olyan vésze elvileg....vagy vegyek hozzá tokot..
A videófelvételén be lehet állítani,hogy mennyit vegyen fel pl.5-10-20 perces részeket gondolok.
Élő videó közvetítésnél olyant olvastam,hogy a 11 nél yutubon lehessen közvetíteni kell 1000 feliratkozó?

(#4609) Khaosz55 válasza zsoca29 (#4608) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szélzaj ? Attól függ mennyivel mész. 8-as goprom van és mellkaspánton használom. 60-70 felett már néha átkozottul sistereg naked bike-on. Gondolhatod milyen 130+ tempónál, motor hangját sem hallom a felvételen csak sistereg... Bár én a videókon zenét használok így nem érdekel a gopro hangja.

(#4610) Tuninger válasza zsoca29 (#4608) üzenetére


Tuninger
addikt

végy egy GoPro Windslayert. Hero 7-12 van, itthon van vagy 5 rongy, aliexpressről/ebayről meg kb 500 huf. Erdemes kettőt venni mert azert konnyu tönkretenni a fel/lerakással, és hosszú a szállítási idő

(#4611) olivera88


olivera88
veterán

Lehet valaki látta is már...
GoPro Hero 12 Unboxing - is this the Hero 11 with blue dots?

2023. szept. 4.This morning I walked into a shop and bought the GoPro Hero 12 in Poland, so I unboxed it... I'm a little disappointed so far. It seems there are no fireworks for us to look forward to.
Papír dobozba van kamera megint? Vagy csak alap csomag? Nem a GoPro + acessories bundle.

[link]

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4612) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

EZT is érdemes megnézni, elgondolkodtató...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4613) Tuninger válasza SeniorTilla (#4612) üzenetére


Tuninger
addikt

Nagyon kivancsi leszek, holnap 15:00- jön a Hero 12 vs Action 4 videók áradata. Ha ott a GoProt hozzák ki nyertesnek akkor a youtuberek hülyének nézik az embert.

mondjuk nekem elő van készítve a della, rendelem amint lehet

(#4614) Khaosz55 válasza Tuninger (#4613) üzenetére


Khaosz55
addikt

Melyiket rendeled ?

(#4615) SeniorTilla válasza Tuninger (#4613) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én még várok a kamerával. Tegnap vettem ebay-en egy DJI Air 2S RC-t fly more comboval az FPV mellé. Megy a piacra a két GoPro Karma, 4 drón nem kell :)

Valszeg nekem Action4 lesz a befutó kamera a síszezonra, addig itt a két Hero7-es, a többit eladtam. Ezek is mennek el sztem a Karmákkal együtt, azokba valók.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4617) Khaosz55 válasza tököscsávó (#4616) üzenetére


Khaosz55
addikt

Miért használhatatlana slowmo ?

(#4619) Tuninger válasza Khaosz55 (#4614) üzenetére


Tuninger
addikt

A Hero 12-őt, de én érdekes állatfaj vagyok, egyébként mindenkinek az Action 4-et javaslom, out of box kezdő felhasználónak egyszerűen jobb választás a DJI.
nekem meg a képminőség a top prio, ott a gopro jobb. Persze ahogy nem tökéletes a fényviszony ott egyből nem igaz, de lehet rajta segíteni labs firmwarel és utómunkával.

tököscsávó: 120 fps viszont király az action4-en a 240 jobb a gopron, de azért ott sem olyan minőség hogy érdemes legyen mindig abban használni

[ Szerkesztve ]

(#4620) Khaosz55 válasza tököscsávó (#4618) üzenetére


Khaosz55
addikt

Azt azért nézd meg légyszi napfényben milyen. Fontos opció nekem. Én sok felvételt csinálok 240fps-ben. Gopro 8-nál max projektoron jön ki 126"-ban hogy a FHD 240fps felvontásban kicsit kevés.

[ Szerkesztve ]

(#4622) Tuninger válasza Khaosz55 (#4620) üzenetére


Tuninger
addikt

Egy picivel jobb az action 4 mint a Hero 8 ha 240 fpsről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#4623) Márton válasza Khaosz55 (#4620) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem recés, line skippelt a 240Hz? Fel tudnál tölteni egy nyúlfarknyi original mintát?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4624) Khaosz55 válasza Márton (#4623) üzenetére


Khaosz55
addikt

Látszik, hogy rosszabb a kép FHD-ben. 65"-os TV nem zavart de 4K projektoron 126" már látszott rendesen, hogy 4K 60hz jobb mint a FHD felbontás, viszont a lassítások miatt a gopro8 FHD-ben tudja 240fps-t. A utómunkát és renderelést 4K 60 FPS-ben csinálom ez a natív felbontása a kijelzőnek, 24 fps nem jön be.
Ezért is fontos nekem valahogy kiderítenem, hogy action4 FHD 240fps-ben vagy a gopro12 2.7K 240fps-ben ad-e jobb képet világos körülmények között.

(#4625) Khaosz55 válasza Tuninger (#4622) üzenetére


Khaosz55
addikt

Oké, de a kérdés az, hogy gopro11 vagy 12 esetében mi lehet mert ott 2.7K a felbontás.

(#4626) Khaosz55 válasza Márton (#4623) üzenetére


Khaosz55
addikt

Majd küldök privátba videót ahol sok lassítás van.

(#4627) Márton válasza Khaosz55 (#4624) üzenetére


Márton
nagyúr

"4K 60hz jobb mint a FHD felbontás"
Ezt remélem mindenki elfogadja itt :))
Engem a normál 25p fhd és a 240p fhd közötti különbség érdekelne.
Nem nagyon láttam még tisztességes lassított fhd minőséget ebben az árkategóriában. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4628) Tuninger válasza Khaosz55 (#4624) üzenetére


Tuninger
addikt

A Hero 7-8 képminősége megegyezik. A Hero 10-11-12 képminősége szintén.
Ez alapján csináltam neked tesztet Hero 7 vs Hero 10-zel hogy kb mire számíthatsz 240 fps terén a Hero 12-től. Illetve azt is megmutatom hogy mekkora parasztvakítás a 2.7K 240fps.

(#4629) Márton válasza Tuninger (#4628) üzenetére


Márton
nagyúr

Ajjaj, mekkora line skipping..
Ennél még az Osmo1-em 240fps-e is jobb (úgy rémlik)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4630) Czimby


Czimby
addikt

Nos akkor a hero 12 maradt ugyanugy GP2 processzoros, csak csináltak rá valami hűtést vagy mi? Így aztán tényleg egy újra kiadott 11. A 10-11 közt azért nagyobb különbség volt.
Mert az üzemidő nem az akku miatt lett dupla, hanem mert nem melegszik túl :U
Ahogy nézem a képérzékelő mérete sem változott.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4631) szpeti40 válasza Czimby (#4630) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem 15:00-tól lesz a bemutató ma?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4632) Márton


Márton
nagyúr

Azt írják gopro.com-on:
"Large image sensor"
most akkor az 1/1.9" annak számít?
Akkor milyen a DJI4? 1/1.3 :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4633) Tuninger válasza Czimby (#4630) üzenetére


Tuninger
addikt

Én biztosra veszem hogy új processzor van a Hero 12ben, mivel dupla üzemidőt ígérnek bizonyos módokban, azt a mostani aksiból nem lehet máshogy kihozni. A Hero 10-11 között pont hogy az Enduro aksi megjelenése volt a változás, de az a Hero 10 üzemidején is dobott. Melegedésben a 11 kicsivel jobb.

Mindenesetre hamarosan kiderül.

Márton: 1/2.3" volt elvileg a Hero10ben a 11-ben az 1/1.9" az a magasítás miatt "nagyobb" Attól még ha 16:9-ben használod, ugyanakkora felületről mintavételez mindkettő. Míg a DJI valóban nagyobb, kevesebb pixellel. Nem véletlen hogy az még szuper ISO3200on is.

[ Szerkesztve ]

(#4634) Czimby válasza Tuninger (#4633) üzenetére


Czimby
addikt

Oda van írva, hogy azért dupla az üzemidő mert nem melegszik túl 35perc alatt 5.3K-ban.

Nekem már bejön a 12 oldala mindent látot, meg is tudnám rendelni.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4635) Czimby


Czimby
addikt

Itten van

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4636) Czimby


Czimby
addikt

Itt meg hogy GP2 és szenzor méret

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4637) Khaosz55 válasza Tuninger (#4628) üzenetére


Khaosz55
addikt

Azért a Hero 2.7K 240 jobb. Nem pixelesednek az egyenes vonalak. Illetve sokkal nyugodtabb a kép. A 7-en mozgás közben olyan mintha interpoláció lenne vagy, zizegnének a képpontok főleg a fák esetében.

(#4638) Márton válasza Khaosz55 (#4637) üzenetére


Márton
nagyúr

line skippingnek hívják
ami kár, hogy ekkor még stabi sincs
gyro-t rögzít? akkor legalább utólagos lehetne

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4639) Tuninger válasza Czimby (#4634) üzenetére


Tuninger
addikt

Igen, emiatt a mondat miatt azért úgy érzem hülyének néznek... Néztem a bemutató videót és szerintem most olyan fejet vágok mint aki citromba harapott. Nem voltak nagy elvárásaim de sikerült alul múlni :D

(#4640) Márton válasza Tuninger (#4639) üzenetére


Márton
nagyúr

A hdr videó nem nagy újdonság? Vagy a 11 is tudta?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4641) Khaosz55 válasza Tuninger (#4639) üzenetére


Khaosz55
addikt

gopro8-on nem látok ilyen szintű line skippinget fhd 240 esetén.

(#4642) Tuninger válasza Márton (#4640) üzenetére


Tuninger
addikt

Még nem találtam pontos részleteket róla. A promóban azt mondják hogy két expót fésül össze (mint az DJI Action 2-3) a nagyobb dinamikáért, egy reviewban meg azt látom hogy elvileg képes HDR Metadatara, vagyis valódi HDRt tol ki az kamera. Szerintem 16:00-ra van állítva az embargó, azért nincsenek reviewk.

Itt most a valódi HDR lenne a lényeg, mert dinamikában már a 11nek sem volt szégyelni valója.
Nameg ne feledjük hogy drága. 450 eur a kamera (429 volt a 11) Max Lens moddal már 537.

szerk: és ami fáj, hogy nem látom a 4:3 képarányt, igaz valószínűleg az egyszerűsített menüt mutatják a reviewban

[ Szerkesztve ]

(#4643) olivera88


olivera88
veterán

Most olvasom GoPro Fb oldalon h megszűnt a 12 ben GPS stickers :(( :(((

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4644) Tuninger válasza olivera88 (#4643) üzenetére


Tuninger
addikt

Kivették a GPS modult, emiatt javultak a túlmelegedési idők... és továbbra is túlmelegszik :D
Úgy néz ki pénteken lesz teljes embargó feloldás, addig nem lehet comparison videókat mutatni, csak previewt.

(#4645) Márton válasza Tuninger (#4644) üzenetére


Márton
nagyúr

egyik yt kommentelőt idézném:
"Why Gps should take power when is NOT activated?" :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4646) Tomasonda


Tomasonda
tag

És nem jár hozzá táska :F :(((

(#4647) olivera88 válasza Tuninger (#4644) üzenetére


olivera88
veterán

Kivették?? A GoPro oldalon specifikáció pedig írja... Tán nem hibásan irták ki tán. :U

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4648) urban racer válasza olivera88 (#4647) üzenetére


urban racer
senior tag

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#4649) Márton válasza olivera88 (#4647) üzenetére


Márton
nagyúr

nincs itt semmi látnivaló, csak követik a DJI-t :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4650) olivera88 válasza urban racer (#4648) üzenetére


olivera88
veterán

Ez GoPro oldalán??

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.