Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42151) andor80 válasza Plazmacucci (#42150) üzenetére


andor80
senior tag

Pont ezt mondom én is.!
NEked nem tetsszik ez a fajta szerinted műanyag digitális sound a mesternél.Nekem meg sokaknak meg nincs vele bajom.Egy szóval sem állítottam,hogy ez jó lenne azt állítom engem nem zavar.Szerintem NEM szar
Te még cakumpakk kategórikusan kijelented ,hogy szar és mindenki aki mást állít süket hülye igényterlen. .Ez egyszerüen nem igaz.A zenei hallás igény minmőség jó rossz az mindenkinek mást jelent.
Egyébként meg bakker Ozzy mindig agyon volt EDITÁLVA szavanként énekli fel a lemezeit mert arra képes. ;] Mindig tonna effekt vocoder pitchshifter harmonizer volt rajta mert KELL!
Már itt is megannyi harmonizer stb van rajta.:
[link]
Itt meg még szinti ének is nem kevés:
https://www.youtube.com/watch?v=17Q-Id9mPO8
Azóta meg nyilván még több kell a faszira élőben meg pláne.
Örüljönk,hogy még lemezt ad ki.és ha nem is csúcsformát de szerintem ahogyan az utolsó Sabbath ez az utolsó Ozzy is egy hallgatható nem szégyelnivaló produktum.
+ 100 éve van a pályán ha ő nem kisérletezhet a hagjával felvételi technikákkal???HA egy full raplemezt ad ki vocoderrel az se zavar annyit tett a Metalért miért ne kisérletezhetne..Én meghülyölnék ha állandóan 24/24 szélsebes Hardcore-t kellene nyomnom.Szegény Ozzy meg lehet tök jó pop dalokat hozna csak nem meri meglépni..

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#42152) Plazmacucci válasza andor80 (#42151) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Abban egyetértünk, hogy nélküle nem lenne ugyan az a metál színtér mint most, de ennyire ne legyünk már elfogultak, meg szemellenzősek:
"HA egy full raplemezt ad ki vocoderrel az se zavar annyit tett a Metalért miért ne kisérletezhetne."
71 éves parkinsonos öregembert nem kéne már arra használni amire nem való (kösz Sharon!).
Soha nem volt még ilyen gázul kevert és szembeötlően bénán kamillázott éneksáv Ozzy lemezen. Abba meg bele se menjünk, hogy a szakmának mi a véleménye a zene efféle megerőszakolásának.
Amúgy meg nem is értem miért vitatkozol, mikor annyira elfogult vagy, hogy ha Ozzy egy vászonra szarna, annak is tapsolnál.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#42153) Tommyka21


Tommyka21
tag

Tény ami tény elszállt az idő felette :DD ...

De qrva nagy forma az öreg, olvastam az életrajzi könyvét, többször a behugyozás határán voltam a röhögéstől :D:D:D!

Az amerikai marketinget meg ismerjük, ezek a szart is eladják egyedi és megismételhetetlennek :D:D:D!
Nézd az elnöküket csak :D !
No comment!

(#42154) andor80 válasza Plazmacucci (#42152) üzenetére


andor80
senior tag

Miért vagy ennyire elfogultan gyűlölködö nem is értelek...Hazudsz olanokat írsz amit én soha nem mondtam.!Kérlek moderáléd már magad és fejezd be a ferdítést.

"Abba meg bele se menjünk, hogy a szakmának mi a véleménye a zene efféle megerőszakolásának."
Nem erőszak....Semmiféle erőszak nem történtA szakma köszöni jól van és pont te írtad nem lázadt fel és hisztizik ....Egyszerüen más felvétel keverés ,stb technika volt ezen a lemezen.Valakinek tetszik valakinek nem.Akinek nem tetszik nem hallgatja .

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#42155) andor80 válasza Tommyka21 (#42153) üzenetére


andor80
senior tag

+1

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#42156) Plazmacucci válasza andor80 (#42154) üzenetére


Plazmacucci
félisten

nehogy már a tiéd legyen az utolsó szó, aki kötekedni jött a topikba. Ha szerinted ferdítés vagy nem helyén való amit írok, akkor első körben a magad által leírt baromságokat kéne felülvizsgálnod.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#42157) andor80


andor80
senior tag

Már megint hazudsz...Te kötekszel.
Feltettél egy kérdést válaszoltam rá.HA nem akarod ,hogy írjanak a kérdésedre ne tedd fel.Mit hiszel csak a te álláspontod az igaz ? kacc kacc
Most direkt visszaolvastalak ebben a topikban .Foylamatosan szar Slash,szar hangszer szar Ozzy ,Ember,mindenki sükt mert csak a te hallásod a fasza?Napokig foyltathatnám a ..Tudom csak a csoda EPID nem egy szar....
Már maga a kérdésed is fusztrált volt hiszen már abban is benne volt ,hogy kb egyedűl vagy a nézeteddel...30 éve emelem magasba a MEtal zászéaját.Jogod van szarozni jogod van véleményt formálni de mostmár mutass valamit amit te alkottál nekünk is jogunk van ítélkezni . Ha nem jön be az új Ozzy halgass vintage Ozzyt kapható dsizdobozban. :R

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#42158) andor80 válasza andor80 (#42157) üzenetére


andor80
senior tag

Szerk :
Uramerdeg :"nehogy már a tiéd legyen az utolsó szó, "

"Tell me something, boy
Aren't you tired tryin' to fill that void?
Or do you need more?
Ain't it hard keeping it so hardcore?"

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#42159) Plazmacucci válasza andor80 (#42157) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Látom csak nem bírod ki, hogy ne legyen igazad :DDD
Mielőtt bármilyen analízisbe ismét belekezdenél leszögezem, hogy nem fogom veled folytatni a meddő vitát, mert hiszem, hogy szándékosan nem akarod megérteni amit írtam, és némi mániákusságot is vélek itt felfedezni, úgy hogy lezárnám ezt ennyivel.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#42160) kemotox válasza Plazmacucci (#42159) üzenetére


kemotox
addikt

Én már egy ideje eldöntöttem, hogy az olyan hozzászólásokat, amik a fogalmazásukkal, írásmódjukkal a tanulatlan retkes cig az "okádék kommentek" facebook csoportot idézi, azt el sem olvasom inkább. :DDD

(#42161) andor80 válasza Plazmacucci (#42159) üzenetére


andor80
senior tag

Megint tovább tolod nem bírsz leállni látható a fanatikus kényszered.Végtelenűl sajnállak,hogy ezt a felgyülemlett energiád nem a új számok írására használod.Kiváncsi lennék rájuk szerintem többen is..Én ma megyek egy jót próbálni és tolok egésségedre pár jéghideg sert előre is egéségedre. :R

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#42162) espista válasza andor80 (#42161) üzenetére


espista
senior tag

A sörnek nem jó, ha jéghideg! ;-)

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum!

(#42163) andor80 válasza kemotox (#42160) üzenetére


andor80
senior tag

"tanulatlan retkes cig
Megértelek .De bakker azért a rasszista kirohanások nem igazán ide valók..Ráadásul sok tanulatlan muzsikus cigányt ismerek akik szerintem bármelyikünkek lealáznának zeneileg...A zene mindenkié a zene az a "nyelv" ami egységesít bőrszíntől,vallástól,fajtól ,lakehlytől,szociális helyzettől föggettlenűl.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#42164) Tommyka21 válasza andor80 (#42163) üzenetére


Tommyka21
tag

Hát itt nem úgy tűnik, hogy egységesítene pedig mindenki szeret gitározni elvileg a topikban :DD :DD :DD ...
Sztem már rég tárgytalan és céltalan ez vita.
Engedjétek el srácok!
jó 7végét, jó zenélést :R !

(#42165) andor80 válasza espista (#42162) üzenetére


andor80
senior tag

van aki forron szereti? :DD

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#42166) andor80 válasza Tommyka21 (#42164) üzenetére


andor80
senior tag

szerintem igen .Nyilván a rasszista, hungarista ,fasiszta,kommunista ,izmus egyéneknél nem működik de aki a pure zene miatt zenél annál működik

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#42167) Tommyka21 válasza andor80 (#42166) üzenetére


Tommyka21
tag

Én arra értettem az egységesítést, hogy ez a vita már régen túlhaladta azt az időt/energiát amennyit érne az egész...
És semmilyen "ista" nem vagyok :D:D:D:D, csak szeretek gitározni meg itt a fórumon értelmesen megdumálni dolgokat, segítséget kérni.

De ebben az országban sosem volt cél az egység vagy az affelé való törekvés inkább a megosztás :DD .

[ Szerkesztve ]

(#42168) SidCorky válasza Tommyka21 (#42167) üzenetére


SidCorky
senior tag

Pontosan, engedjük el a témát. :) Van akinek bejön egy album, van, akinek nem, de ezért ne menjen itt az öldöklés. Főleg, hogy még csak nem is az album gitár részéről szólt a vitát kiváltó komment. :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#42169) Eastman


Eastman
őstag

Egy vélemény:


+

:D :DDD

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42170) andor80 válasza SidCorky (#42168) üzenetére


andor80
senior tag

+1 ezt írom 20 hsz óta mindegyik végén hallgasd vagy ne.
Nyíitok majd egy zenei hitviták topikot nem idevaló a téma ami ment

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#42171) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Olyan segítségét kérném aki jártas vagy anno használt RockSmith-t :)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#42172) Carlos Padre válasza GoTReX (#42171) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Mire vagy kíváncsi?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#42173) Goose-T


Goose-T
veterán

A nap vicce! :DDD Berakom képként is, nehogy eltűnjön:

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42174) kemotox válasza Goose-T (#42173) üzenetére


kemotox
addikt

De nóném csínai pukikkal már megérne ennyit, nem?

(#42175) nap válasza Goose-T (#42173) üzenetére


nap
addikt

Nem is az én viccem...! :D
Szerintem komolyan gondolja.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#42176) Goose-T válasza kemotox (#42174) üzenetére


Goose-T
veterán

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42177) consono válasza Goose-T (#42173) üzenetére


consono
nagyúr

Én is láttam :) De hát a Gibó hangszedők minimum 200-at érnek, nem :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#42178) Eastman


Eastman
őstag

(Nem szorosan az előző témához; most reggel találtam a vidit.)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42179) GoTReX válasza Carlos Padre (#42172) üzenetére


GoTReX
őstag

Arra hogy most a CDLC között látni olyan zenéket is , ami már hivatalosan is ki van adva és engedi is leszedni gond nélkül. Elindítottam játékon belül és ment is. Ilyenkor mi van? Tartok tőle hogy utólag beszámlázik mert letöltöttem stb....

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#42180) Carlos Padre válasza GoTReX (#42179) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Utólag már nem számláznak.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#42181) Alexios válasza GoTReX (#42179) üzenetére


Alexios
veterán

Semmi, nincs olyan, hogy utólag beszámlázás.

(#42182) nap


nap
addikt

Még nem vagyok kész az LP-vel, de már agyalok a következő projekten (vagyis ez még egy előző, csak még lassaban haladok vele.) Szóval, a stratomba kellene kitalálnom valami jó hangszedőt, meg bekötést.
Ugye az örök dilemma, hogy SSS vagy HSS, esetleg SSSS? Vagy középre egy mini humbucker?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#42183) FockeWulf válasza kemotox (#42174) üzenetére


FockeWulf
tag

Harlbenton már önmagában is nagy érték...de igazán naggyá a jó kis csájníz pikappok teszik.... ;]
Ennyit én is csak akkor adnék érte ha azok lennének benne, úgy még azt is mondanám hogy az évszazad biznisze... ;]

(#42184) Goose-T válasza nap (#42182) üzenetére


Goose-T
veterán

Egy barátom SX stratját ilyenre tuningoltam nemrég:

Fleor alnico 5-ös neck és middle pickupok, Donlis alnico 5-ös humbucker 15K-s tekerccsel. Nagyjából egy Seymour Duncan Red Devil utánzat, még talán annál is forróbb kicsit. Veszettül szól az a kicsi humbucker, abszolút nem vall szégyent a teljes méretűek mellett. A single coilok is szépen hozzák a kötelezőt. Itt prüntyögtem egy kicsit vele, a telefon mikrofonjával vettem fel, ahogy a TH-U plugin szólt a stúdiómonitorokon.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42185) FockeWulf válasza Goose-T (#42184) üzenetére


FockeWulf
tag

Érdekesen tartod a pengetőt....ez így kényelmes neked, vagy így szoktad meg?

(#42186) GoTReX


GoTReX
őstag

Köszönöm a válaszokat! :)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#42187) kemotox válasza FockeWulf (#42185) üzenetére


kemotox
addikt

Nyilván azért fogja úgy, mert kényelmetlen és szokatlan.
Amúgy nekem nem tűnik furának egyáltalán.

(#42188) Goose-T válasza FockeWulf (#42185) üzenetére


Goose-T
veterán

Így szoktam meg. Vastag, kicsi és hegyes pengető, zúzásra ideális. Ezzel az ujjtartással lehet a legkönnyebben megszólaltatni a pinch harmonics-ot.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42189) Carlos Padre válasza Goose-T (#42188) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Én is így tartom.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#42190) FockeWulf válasza Goose-T (#42188) üzenetére


FockeWulf
tag

A mutató ujjad hegyével érinted meg a húrt pinch harmonics-nál?

(#42191) Plazmacucci válasza Goose-T (#42188) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Így hogy lehet tompítani a hír véget? Nem tűnik egyszerűnek :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#42192) Goose-T válasza FockeWulf (#42190) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem, a hüvelykujjam hegyének a sarkával... hogy is mondjam magának.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42193) FockeWulf válasza Goose-T (#42192) üzenetére


FockeWulf
tag

Csak azért kérdeztem mert a mutatóujjad hegye kb merőleges a húrokra, nekem kicsit furcsa ez a tartás, mondjuk jobban belegondolva lefele pengetésnél vissza kellene hogy húzd a húrra ha "pincselni" szeretnél...szal igen, mindenképp hüvelykujjal praktikus megérinteni.

[ Szerkesztve ]

(#42194) espista


espista
senior tag

Furcsaságok: [link]

Romani ite domum!

(#42195) benedekco válasza espista (#42194) üzenetére


benedekco
addikt

Az ember maga egy nagy furcsaság. Borzasztóan irritáló, alig bírtam megnézni az anyagot.
A többi részével nem volt baj, csak ez a 90% kuka.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#42196) Eastman válasza benedekco (#42195) üzenetére


Eastman
őstag

Csontig rágja a körmeit + szerintem cuccozik is, úgyhogy láthatóan vannak ott bajok. :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42197) benedekco válasza Eastman (#42196) üzenetére


benedekco
addikt

2+millió követővel nem lehetnek ilyen gondjai ;)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#42198) Eastman válasza benedekco (#42197) üzenetére


Eastman
őstag

Milyen gondjai? Láthatóan valami törést kompenzál a kifejezésmódjával és a túlgerjesztett gesztusaival. Természetellenes és életidegen az egész karakter. A lélek esetenként sötét erdőbe fut, és nem tud onnan kikeveredni. Szerintem „megcsinálta magát”, aztán mélyen beletévedt. :((( (Fix, hogy van rá valami diagnózis latinul.)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42199) kemotox válasza Eastman (#42198) üzenetére


kemotox
addikt

Jaj nemár, annyira gáz dolog ez a kanapépszichoanalízis. Tudsz róla bármit is azon kívül, amit a nyilvánvalóan megjátszott videókból láttál? Gondolom a Tom Hanks is retardált, mert eljátszotta a Forrest Gumpot.
Most nem keresem meg, mert mindjárt kész a lasagne, és az fontosabb, de láttam régebben egy interjút vele és full normális.

(#42200) Eastman válasza kemotox (#42199) üzenetére


Eastman
őstag

Tényleg, igazad van, az interjú alapján full normális.

.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.