Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 09:38:09

LOGOUT.hu

Ha egy termék garanciális ügyintézésével kapcsolatban kérdezel, akkor a könnyebb segítségnyújtás érdekében adj meg minél többet a következő adatokból:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) mitya221


mitya221
tag

Sziasztok!
Neten vásárolt tápegység használatba vétel után egy nappal recsegni/ciceregni kezdett. Rögtön vissza is küldtem a webáruházba, az emailes visszaigazoláson az áll, hogy a garancia típusa 3 napos (a vásárlást követő 3 munkanapon belül küldtem be). Namost... a kérdésem az, hogy amennyiben a garifolyamat után közlik velem, hogy a táp a vizsgálat szerint hibátlan, vagy a folyamat elhúzódik és mondjuk 1 hónapig nem történik semmi, akkor élhetek a 3 napos meghibásodási "garanciával", vagy a 8 napos elállási joggal, vagy erre a gariba küldés előtt kellett volna gondolni?

(#11602) fricz19 válasza mitya221 (#11601) üzenetére


fricz19
őstag

[link]
Nem biztos h garis probléma, szerintem elállással jobban jársz.
De ez csak az én véleményem

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#11603) mitya221 válasza fricz19 (#11602) üzenetére


mitya221
tag

tudom, de már beadtam gariba. azért kérdeztem, hogy ha esetleg visszaküldik, mert nem garis a probléma, akkor buktam-e a 8 napos elállást. mert tulajdonképpen 3 munkanapot volt nálam a cucc, a többit meg gariban. elcsesztem, mert el kellett volna állnom akkor, de már nem tudok mit csinálni :D

(#11604) Garold


Garold
senior tag

Sziasztok!
Tanácsért jöttem volna hozzátok:

Bedöglött az Asus HD7770 videókártyám 04.28-én telefonon jeleztem az Edigitalnak, hogy szükségem lenne a garancia futárra, azt az ígéretet kaptam hogy 29-én jön érte a futár. Persze hogy nem jött érte csak 30-án, de ez már nem biztos hogy az Edigitalon múlott.

Azóta nem kaptam semmi hírt a kártyáról, a hét elején felhívtam őket, elkezdte mondani a telefonos ügyintéző, hogy 15 nap általában bla, bla, de mikor mondtam hogy már 20 napnál járunk utána nézett és azt mondta hogy márka szervizben van, nem kaptak infót ők sem, majd küldenek sms-t.

A kérdéseim a következők lennének:

A garanciális ügyintézés ideje mikortól kezdődik? Amikor telefonon jeleztem, amikor elvitte a futár, vagy amikor megérkezett hozzájuk?

Ha elértük a 30 napot, milyen lehetőségeim vannak? Kérjem őket szépen, fenyegetőzzek fogyasztóvédelemmel, hívogassam őket 2-3 naponta? Van-e ezeknek értelme, vagy legyek türelmes?

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#11605) OverKiller válasza asdf_ (#11594) üzenetére


OverKiller
tag

Igen a terméknek jogában áll tönkremennie, csak egy a gond: Pénteken írtak, hogy átvehetem a terméket, nagy boldogsággal mentem érte, kaptam egy zsír újat, és megkönnyebbültem hogy nem egy mókolt valamit kapok vissza, de nem sok kellett, hogy rájöjjek nem lett volna különbség.. Bal oldali kontakthibával vittem be, és a most zsír újonnan kicsomagolt példányban a bal oldali mély csörög ha jön egy közepesebb (még csak nem is kemény) mély.. Úgyhogy most jön még egy két hetes várakozás.
Itt azért ez már leírja a céget is, akinek a mottója a "For Gamers. By Gamers".

(#11606) HopeckoR


HopeckoR
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy 05.23-án visszakaptam a boltból a videókártyát amit cseréltek végül. Egy olyan hibával adtam le a kártyát, hogy maga a kártya az működött de semmilyen energiatakarékossági funkció nem üzemelt rajta
Gondolok itt erre, hogy: A kártya folyamatosan maximális órajeleken járt, szóval nem volt benne IDLE mód ha nincs terhelve akkor egy alapórajelre áll a kártya így nem fogyaszt annyit ha csak netezik az ember illetve nem is melegszik annyira.
Illetve a kártyán a ZeroCore sem működött (ez azt jelenti ha nincs használva a gép és kikapcsol a monitor akkor lekapcsol a videókártya)

A kártyát ugye végül cserélték, mellyel a fent említett 2 problémám az egyik megoldódott, a ZeroCore már megy rajta. De viszont a folyamatos maximális órajelekkel nem történt változás.
Ez a kártya lenne az: VGA

Ilyen esetben szerintetek mit tudok csinálni? Most vigyem nekik megint vissza? Vagy ez már nem is garanciális probléma hanem ilyen lenne a termék?
Mert az Asusnál érdeklődtem ilyen ügyben szerintük ez ez normális mert ők direkt így csinálták ezt a kártyát. Mielőtt először bevittem a boltban ahol vettem ott is rákérdeztem, hogy ez normális e ott akkor azt mondták hogy szerintük nem mivel más gyártóknál nincs ilyen gond vagy csak nem veszik észre az emberek.
Gondolom ha cserét kaptam és ugye új terméket kaptam itt már nem lehet elállni.

(#11607) Attix82 válasza HopeckoR (#11606) üzenetére


Attix82
őstag

Szia.

Ennél a típusnál a gyári biosok egyik se veszi vissza. Techpowerről rakj rá egy másikat és működni fog :)

Ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11608) Garold válasza Garold (#11604) üzenetére


Garold
senior tag

Erre valaki? :F

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#11610) krisztian922


krisztian922
tag

Hali,

Lenne egy olyan kérdésem, hogy abban az esetben jogosan járt-e el egy számtech bolt, ha egy tőlük rendelt hdd-hez nem mellékeltek garancia papírt, csak ráraktak egy matricát ráírva mikor lett vásárolva.
omegapc.eu , róluk lenne szó. Igazából szép kártyával fizettem náluk és az lett volna a cél, hogy tovább adjak a hdd-n, viszont ezt úgy kaptam, hogy össz-vissz egy árbilétára ráírt dátumom van rajta, így egy esetleges eladásnál nem tudom miként bizonyíthatnám, hogy ez amúgy 2 év garis.
Igazából írják is a honlapjukon, hogy garanciáztatás esetén a terméken levő kézzel írott matricát nézik, de ez egyáltalán kiválthatja a megszokott garipapírt, illetve vajon mennyire fog bejönni esetleg valakinek aki megvenné :x

[ Szerkesztve ]

Asus m5a97 evo r2.0 - AMD fx 6300 - AMD HD7850 1gb - 2x4gb Kingston hyperx black 1600mhz - Cooler Master Hyper Evo 212

(#11611) asdf_ válasza krisztian922 (#11610) üzenetére


asdf_
veterán

Brutto 10e ft feletti vetelaru szamitogep-alkatresznel kotelezo jotallasi jegyet adni.

A jotallasi jegy kotelezo tartalmi elemei:

A jótállási jegyen fel kell tüntetni:
a forgalmazó nevét és címét,
a fogyasztási cikk megnevezését, típusát, gyártási számát, továbbá - ahol alkalmazható - azonosításra alkalmas részeinek meghatározását,
a gyártó és - külföldről származó termék esetén - az importáló nevét, címét, - a fogyasztót a jótállás alapján megillető jogokat, azok érvényesíthetőségének határidejét, helyét és feltételeit,
a vásárlás vagy az üzembe helyezés időpontját.

A jótállási jegynek utalnia kell arra, hogy a jótállás a fogyasztó törvényből eredő jogait nem érinti.

Disclaimer: ez meg a regi,

[ Szerkesztve ]

(#11612) 313313 válasza asdf_ (#11611) üzenetére


313313
addikt

Ez mind szép és jó, de én se nagyon találkoztam garancia jeggyel számtek termék esetén.
Max egy a cég által nyomtatott A4-es papírt kaptam, ahol fel voltak sorolva a termékek ill a garancia idő, de gyártási szám/azonosító és egyéb adat nem igen volt rajtuk...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#11613) krisztian922 válasza asdf_ (#11611) üzenetére


krisztian922
tag

Köszi a választ.

Amúgy mivel már rendeltem tőlük fél éve egy 4gb-os ramot amihez megint csak nem küldtek (bár azon legalább volt egy normális vonalkódos matrica (ugyan ilyen ramot rendeltem már az ipon-tól is és azon is ez volt + a szokásos a4es lap a cuccokkal). Most ennél a rendelésnél külön kértem tőlük, hogy küldjenek már egy gari papírt mert kellene és múltkor se kaptam. Erre pedig csak annyit válaszoltak, hogy ők ilyet nem szoktak kiállítani hanem a termékre ragasztott matricát az üzletükben lehet érvényesíteni. (meg, hogy a garipapírt elveszítik az emberek viszont a matricát nem :D).

Ezt amúgy hagynám is annyiba ha saját célra vettem volna a hdd-t, de mivel szeretnék túladni rajta így kicsit gáz mert nem tudom konkrétan bizonyítani, hogy ez amúgy vadi új.

Asus m5a97 evo r2.0 - AMD fx 6300 - AMD HD7850 1gb - 2x4gb Kingston hyperx black 1600mhz - Cooler Master Hyper Evo 212

(#11614) 313313 válasza krisztian922 (#11613) üzenetére


313313
addikt

Valami blokkot/számlát csak adtak, nem?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#11615) Radeon_5 válasza natë (#11544) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Mi lett vegul az ugy eredmenye? Es egyebkent hogy meg a gariztatas a 1020 Lumiakkal altalaban, van errol tudomasod?
Szemezek en is a teloval, de jol meg akarom gondolni a vasarlast.

Son of a Bit

(#11616) 313313 válasza Radeon_5 (#11615) üzenetére


313313
addikt

Másik fórumtémában elmondta, hogy a telefont használtan vette fóliásan, szóval a karcolást nem biztos, hogy a szerviztől kapta grátiszként

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#11617) krisztian922 válasza 313313 (#11614) üzenetére


krisztian922
tag

Egy nagy A4es buborékos borítékban egy, gondolom amiben eredetileg volt antisztatikus zacsiban küldték el, és egyedül egy A4-es összehajtott lapon volt rajta amit írtam, hogy nem használnak gari papírt hanem címkét (ezen van egy pecsét), de ennyi :/

Asus m5a97 evo r2.0 - AMD fx 6300 - AMD HD7850 1gb - 2x4gb Kingston hyperx black 1600mhz - Cooler Master Hyper Evo 212

(#11618) 313313 válasza krisztian922 (#11617) üzenetére


313313
addikt

Ezzel így akár mehetsz is fogyvéd/apeh-ra mert nagyon nem fain...
Blokk/számla vagy velük egyenértékű nyomtatott papírt kell kapnod, ha nem ott valami nem kerek...
Én is küldtem már terméket futárral házhoz (boltos alkalmazottként) a csomagba a papírok mellett számlát is küldtem.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#11619) Radeon_5 válasza 313313 (#11616) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Hja, koszi a linket.
A kerdes viszont marad, altalaban hogyan mukodnek itthon a telok gariztatasai? Gondolok itt foleg arra, hogy mi lehet a para azzal, ha gsm boltban veszed meg a cuccot, akar 1+1 ev garival?
Egesz pontosan persze most a Nokiak helyzete, meg pontosabban a 1020 erdekelne, hatha tud rola valaki valamit, mert en nem vagom ezt a temat.

Son of a Bit

(#11620) 313313 válasza Radeon_5 (#11619) üzenetére


313313
addikt

Telefonok gariztatása, az a nagy tapasztalat, hogy szeretik nem elkapkodni, olykor heteket ülnek rajta, függetlenül attól hol vetted/hova viszed vissza.
Gsm boltokban az 1+1 év általában annyit jelent, hogy 1 év teljes körű (hardveres, minden tartozékra) a +1 év meg szoftveres, ami gyakorlatilag semmit nem ér. Vannak olyan Gsm boltok, amiktől nem kell félni, garanciáztatják rendesen, de hallani sok mást is, teli velük a net...
Nokiánál a para még az lehet, hogy alig maradt szerviz központ, ahova be tudod vinni. Nokia garancia régen híresen jó volt, most se rossz, csak idő... egyedül a Samsung prémium szervize veri kenterbe...
Én azt a Lumiát itt, vagy itt venném.

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#11621) Radeon_5 válasza 313313 (#11620) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Koszi a valaszt!
A linkelt boltok a legeslegdragabbak kozott vannak, sajnos ezek nem opciok, mert hat oriasi kulonbseg van az arakban. Konkretan GSM boltokban 60e Ft-tal olcsobban meg lehet mar kapni...

Son of a Bit

(#11622) krisztian922 válasza 313313 (#11618) üzenetére


krisztian922
tag

Akkor lehet valamerre egy email-ben rákérdek, hogy ez így kóser-e.
Igazából ugye ez egy számtech cucc amit én szabadidős szép kártyával vettem, és azt kifizetni neten kellett elutalva a kártyáról a pénzt. Ami a csavar, hogy nem pont az omegapc.eu-nak, hanem egy "omega bicikli kölcsönző" céghez :D
Lehet ezzel játszható ki a rendszer és így tudják elfogadni a szép kártyát, de ha ez végül a vásárló rovására megy mivel nem gariztatható a termék akkor lehet ez inkább problémás.

Asus m5a97 evo r2.0 - AMD fx 6300 - AMD HD7850 1gb - 2x4gb Kingston hyperx black 1600mhz - Cooler Master Hyper Evo 212

(#11623) 313313 válasza krisztian922 (#11622) üzenetére


313313
addikt

Valamit akkor is adniuk kellett, hogy te kifizettél x ezer ft-t, függetlenül attol, hogy neten, személyesen, utánvét... tetted.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#11624) 313313 válasza Radeon_5 (#11621) üzenetére


313313
addikt

Itt az 1 év teljes körű+1 év gari csak a készülékre garanciát kell megfizetni, meg ezek bruttó árak, tehát számlát is adnak adott esetben zokszó nélkül...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#11625) krisztian922 válasza 313313 (#11623) üzenetére


krisztian922
tag

Rákérdezek most a fogyvédelem pesti részénél e-mailen mert végül is ha mégse adnám csak tovább hanem megtartanám sem érzem valami biztos "gari papírnak" azt az 1darab árcímkét a hdd-n egy dátummal... Kicsit gagyinak tűnik.

Amúgy köszi a válaszokat.

Asus m5a97 evo r2.0 - AMD fx 6300 - AMD HD7850 1gb - 2x4gb Kingston hyperx black 1600mhz - Cooler Master Hyper Evo 212

(#11626) Biznisz Elek válasza krisztian922 (#11625) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Szamlat es garlevelet akarsz egy olyan termekrol amit hivatalosan nem vettel meg??? Hol elsz te??? Kijatszod a rendszert es a fovyasztovedelemhez akarsz fordulni??? Nem ertem a problemad. Szep kartyaval hogy vettel merevlemezt???

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#11627) 313313 válasza Biznisz Elek (#11626) üzenetére


313313
addikt

Vett egy HDD-t, amiről semmilyen papírt (számla, garancialevél, blokk, egyéb papír...) nem kapott...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#11628) Biznisz Elek válasza 313313 (#11627) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Meg jo hogy nem. Szep kartyara nem tud muszaki cikket vasarolni!!!! Kijatszotta a rendszert a bolttal egyutt. Mint ahogy irta valoszinuleg egy bringas kolcsonzes cimszo alatt levo szolgaltatast fizetett ki a hdd ertekeben. A bolt meg ennek fejeben elkuldte a hddt. De mivel a hddrol nem keszult szamla mert joforman csalas folyamata alapjan kapta meg igy nem ertem miert akar rola szamlat es garlevelet!? Ha ez eljut a fogy vedoig es esetleg tovabb megy az ugy akkor mind a ket fel durva buntetesre szamithat. Nem vagyok jogasz de 99% ban biztos vagyok benne.

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#11629) optikus válasza Biznisz Elek (#11628) üzenetére


optikus
senior tag

plusz az egesz celja az hogy kp-re valtsa a cuccot, es igy a szep kartyabol zsebpenzt generaljon :)

Buy books not gear.

(#11630) 313313 válasza Biznisz Elek (#11628) üzenetére


313313
addikt

Attól függetlenül valami papírt kaphatott volna a dologról...

optikus: Mindenki "fusizik" valamivel... Másrészről meg nem tudhatod, hogy neki az az x ezer ft mit jelent(het)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#11631) krisztian922


krisztian922
tag

A honlapot ahonnan vettem konkrétan az otp szép kártya oldaláról találtam meg. Illetve csak szép kártyát közvetlen pénzre váltani nem szabad, ha abból veszek valamit törvényesen (szerintem ha a szép kártyás oldalakon fenn van akkor olyan nagy rendszer kijátszás nem lehet), azt már nyugodtan eladhatom.

Amúgy meg ez ugyan mellékes, de a probléma gyökere, hogy fizetésként nem lehetőségként hanem kötelezően kaptam egy részét szép kártyán. Valahol én ezután nem érzem ezt olyan nagy dolognak, hogy én a saját pénzem próbálom valóban pénzé alakítani. (ami amúgy nem is a legjobban történik arányában, de még mindig jobban jövök ki 10-20ezer készpénzzel mint ha elmoziznék/wellnesseznék)

[ Szerkesztve ]

Asus m5a97 evo r2.0 - AMD fx 6300 - AMD HD7850 1gb - 2x4gb Kingston hyperx black 1600mhz - Cooler Master Hyper Evo 212

(#11632) optikus válasza 313313 (#11630) üzenetére


optikus
senior tag

az hogy valaki probal okosba kp-t csinalni abbol amibol hivatalosan nem lehet az egy dolog. de ettol meg nem lesz szabalyos, plane hogy nyilvanvaloan tud rola mindket fel (es ahogy az irmanybol kiderul nem is elso esetben), szoval en nem annyira szaladgalnek a hatosaghoz ezert.
az se sokat szamit hogy az otp oldalan szep kartya elfogado helykent szerepel valaki. nyilvan nem azzal kerult oda be hogy itt szolgaltatast szamlazunk de hw-t adunk feketen ;)

Buy books not gear.

(#11633) axioma válasza krisztian922 (#11631) üzenetére


axioma
veterán

A fizud egy resze szep kartyara: de hat te igy szerzodtel a ceggel a melora! Vagy alairtad a valtoztatast, mind1. Ezek utan ezt nagyon durva indokkent elfogadni, hogy de hat az neked nem jo... arrol nem is beszelve, hogy konkretan azert adokedvezmenyes a szep kartya, mert ezzel jobban elsz (nem hulyesegre koltod), ami csokkenti a veled kapcsolatos pl. tb kiadasokat... (mozi pl. kikapcsolodaskent regeneral, mielott azzal tromfolnal).
Igen, ez konkretan csalas, es valoszinuleg teged is buntetnek, ha bejelented. A termek szamlaja annal van, aki elfogadta a kartyadat, az o nevere szol... te meg kaphatsz a bringazasrol.

(#11634) Biznisz Elek válasza optikus (#11632) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Hát ezt mondom én is. De az eladó helyett én küldtem volna számlát és garlevelet ............ a bringa kölcsönzésről :DDD

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#11635) asdf_


asdf_
veterán

Ehh, ezen a szep kartyas dolgon jol at is siklottam, mikor valaszoltam. Komam, ha csibeszkedsz, akkor viseld az ezzel jaro kovetkezmenyeket, okosban vett cucchoz a legritkabb esetben jar garjegy. Te nem vinyot vettel hanem szep kartyaval adot csaltal a bolttal karoltve, nem is ertem, hogy hogyan gondoltad, hogy ebbol neked szabalyos szamlad meg jotallasi jegyed lesz.

(#11636) optikus válasza axioma (#11633) üzenetére


optikus
senior tag

azert ez nem ilyen fekete-feher, nagyon sok ember nem valaszthatott, adtak es kesz, raadasul a legtobb esetben a fizujat lecsokkentve eszi nem eszi alapon le kellett nyelnie. nyilvan valo hogy sokan megprobaljak kihozni belole amit lehet, es valahogy megfoghato eszkozre, netan kp-re valatani. ezt meg ugye kihasznaljak az ilyen cegek es bepalizzak oket. persze lehet mondani olyanokat hogy a te valasztasod volt meg hogy el lehet menni mashova dolgozni, csak ugye ezt a karosszekbol konnyu irogatni. a dolgot meg bonyolitja hogy a szep kartyan belul meg vannak kulonfele celzott alszamlak amikkel meg nagyobb a kavaras es van olyan hely ahol ezekkel is elegge trukkoznek.
masik tema a lebukas veszelye. hat sztem majdnem 0 kozeli. egy ismerosomet eleg szepen atqrtak ilyen szep kartyas temaban, ezek utan bejelentest tett irasban az elfogado helyen. termesztesen igergettek mindent de semmi nem tortent. a csucs az volt mikor veletlen cc-ben ott maradt az egyik belso leveleben az o cime is es konkretan lekocsogoztek meg jo kis szmajlikat tettek oda es o is megkapott egy ilyen levelet. na akkor bedurrant az agya bejelentest tett a fogyi vedelmenel, aztan az otp-nel, valami miniszteriumnal stb. gyak mindenhonnan lepattintottak mondvan nem az o hataskoruk menjen a masikhoz (ahonnan ide kuldtek) stb. vegen ott tartott mar a levelezesben hogy oke benyelte a bekat de mit lehet tenni hogy maskor ilyet ne tudjanak jatszani vele? nem kapott ertelmes valaszt, semmit nem vizsgaltak ki erdemben es semmi nem is tortent. innentol fogva nem nagyon hiszek abban hogy barki meguti a bokajat, plane ilyen relativ alacsony osszegu manipulalasoknal.

Buy books not gear.

(#11637) axioma válasza optikus (#11636) üzenetére


axioma
veterán

1. a kenyszerbol elfogadas is elfogadas, ilyen alapon akkor afa-t is csalsz mert a munkaltato nem hajlando neked annyilval tobbet fizetni, hogy az osszes neked fontos dolgot afasan is megvehesd?
2. szep kartyanal nincs olyan, hogy jogosulatlan jogcim miatt be kell csengetni az adot, de amugy meg lehet venni belole? olyanom nincs, de eg.pt-nal ez mukodik, a munkaltato kozremukodese nelkul tudsz belole legalas kp-t csinalni -- nyilvan kevesebbet, ha a kedvezmenyre jogosultsagot nem teljesited
3. nav-ot kellett volna megkerdezni, sztem lett volna par jo szavuk hozza... mert ez adocsalas, a tobbi szereplonek reklam es/vagy forgalomelenkites

(#11638) HopeckoR


HopeckoR
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenen hozzátok, hogy ha sok sok visszaviteli alkalomra a Samsung szerviztől ismerősöm kapott egy ilyen papírt akkor az azt is jelenti ugye, hogy az árát is vissza kérheti? Szóval ugye nem muszáj megint samsung készüléket vennie? Legalábbis reménykedik benne hogy megszabadul ettől a koreai csodától :)
Csak mert a jobb oldal tetején az szerepel hogy:
"Az új készülék átadásáról VAGY fogyasztói ár visszafizetéséről"
Alul pedig már egy kicsit más:
"Az üzlet a csereutalvány ellenében az Ön részére azonos rendeltetésű Samsung készüléket ad!"

(#11639) Biznisz Elek válasza HopeckoR (#11638) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Ha van ugyan ilyen készülékük akkor első sorban cserét kapsz, egyéb esetben jár vissza a pénz.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#11640) asdf_ válasza HopeckoR (#11638) üzenetére


asdf_
veterán

Javitas, csere, penz vissza. Ez a sorrend. Ha az egyik nem megy, csak akkor lehet atlepni a masikra, ergo ha tudnak ugyanolyanra* cserelni, akkor nem all jogaban a vasarlas osszeget visszakerni.

*a jotallas elso eveben kotelezo ugyanolyanra cserelni, a samsung altal biztositott 2. es 3. evi jogszabaly altal elo nem irt idoben a samsung sajat vallalasai lehetnek ervenyesek.

[ Szerkesztve ]

(#11641) ABee


ABee
tag

Üdv Urak!

Tanácsotokat szeretném kérni a következő ügyben.

Adott egy Asus M5A97 Pro alaplap aminél elromlott a ventilátor szabályzás. kb még 3-4 hónap gari Volt rá így Április 23.án elvittem a szervízbe. Bonyolítja a dolgot hogy aki átvette talált a szélén egy karcolást de a kollegája azt mondta hogy nem szakadt meg az áramkör csak a nyák felső rétege sérült. (Valószínő akkor keletkezett amikor kiszedtem a lapot a házból.) A sérülés ténye rákerült a papira amit adtak és a srác azt mondta hogy kb 2 hét mire javítják az alaplapot.

Miután két hét múlva érdeklődtem azt mondták hogy még bevizsgálás alatt van a beszállítónál és különben is általában 15 munkanap az átfutási idő. A 15 munkanap elteltével kértem hogy javítás helyett cseréjék a lapot hátha az gyorsabban megy nekik.

Mikor május 23-án írtam nekik csak annyit tudtam meg, hogy a hiba detektálása megtörtént a termék javítására esetleges cseréjére várnak.
A dolog pikantériája hogy nem rég utána néztem és ezt a ípusú lapot kb 2012 vége óta nem forgalmazzák.
Gondolom ilyenkor a vételárat kellene visszafizetniük.
Szerintetek kezdjem lassan az aszrtalt verni vagy így hogy már a jótállási idő lejárt és a szavatossági időből se maradt sok meg még sérült is volt az alaplap nem nagyon pattoghatok?

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#11642) Attix82 válasza ABee (#11641) üzenetére


Attix82
őstag

Csak jótállás keretén belül érvényes a pénz visszafizetési lehetőség ha se cserélni se javítani nem tudják. Továbbiakba ha a bolt vállalt garanciát akkor feltételekhez szabható , mint pl 2 hónapos garanciális ügyintézés vagy, hogy nem adnak vissza pénzt csak hasonlóra cserélik.

Vagyis ha már a jótállás lejárt, akkor nem nagyon panpoghatsz.

Viszont ha 3 év jótállást biztosítottak, akkor is csak Törekedniük kell a 15 napra, vagyis ez lehet 30 nap is.

[ Szerkesztve ]

(#11643) ABee válasza Attix82 (#11642) üzenetére


ABee
tag

Köszönöm a gyors választ!

Azt hogyan tudom megállapítani hogy még jótállás vagy szavatosság érvényes ha a honlapjukon a terméknél csak annyi szerepel hogy 3 év gyártói garancia és a garancialevélen is csak annyi van hogy garancia: 36 hónap?
Amúgy szerintem nonszensz hogy bármeddig húzhatják az időt.
Már nagy szükségem lenne egy működő gépre mert tegnap már a feleségem régi laptopja is elszállt és így otthon gyakorlatilag nem tudunk netezni sem.
Szerintetek jobban járnék ha veszek egy új alaplapot és ha ezt megcsinálják egyszer akkor feldobom az apróra?

(#11644) Attix82 válasza ABee (#11643) üzenetére


Attix82
őstag

Ha nem írják le ,hogy mennyi a jótállás és mennyit adnak rá pluszba , akkor az jótállásnak számít.
(ÁSZF keresgélj)

Ha valami sürgős és munkához kell, akkor érdemes venni, gariba visszajött lapot meg eltenni tartaléknak.

(#11645) SimonMágus


SimonMágus
aktív tag

Sziasztok, következő gondom lenne: Blackberry 9360 típusú 2012. 6 hónapban 2 év jótállással vásárolt telefonomat T-Mobil szervizbe vittem, ahol a munkalap szerint fődarab csere történt, egy új IMEI számmal rendelkező készüléket kaptam. Kértem, hogy mivel fődarab csere volt, ebben az esetben a jogszabály által újrainduló jótállási időt tüntessék fel a jótállási jegyen.

Ezt ők megtagadták arra hivatkozva, hogy a Blackberry esetén a csere javításnak minősül, ezért csak ez nem lehetséges. Mivel én a szerződésben, és az azokhoz kapott tájékoztatóban ilyet nem olvastam, kértem, hogy mutassák meg, hogy ez a korlátozó tényező hol van feltüntetve. Erre nem tudtak érdemben reagálni, így maradt a Vásárlók könyvébe történő beírás.

Valakinek van ilyen típusú tapasztalata? Esetleg benéztem valami ÁSZF pontot? (mert én sajnos a T-Mobilnál, illetve a szerződésben nem találtam ilyet)

Köszönettel:

SM

(#11646) Attix82 válasza SimonMágus (#11645) üzenetére


Attix82
őstag

Nem feltétlen, ha a gyártó nem különíti el mik a fődarabok illetve a fődarab cserénél újraindul a garancia, akkor javításnak számít. Csak azzal hosszabbodik meg amennyit volt a szervizbe.

(#11647) asdf_ válasza SimonMágus (#11645) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem olvasd el a jotallasi jegyedet. Rendkivul nagy osszegeket mernek tenni ra -volt T-s keszulekem, olvastam a garjegyet-, hogy a T a vasarlaskor egy ev jogszabaly szerint kotelezo jotallast, valamint tovabbi egy ev onkent vallalt*, csak a telefonra vonatkozo ingyen szervizt vallalt rajta (semmi mast!, csak annyit, hogy 2013. 6. ho x es 2014. 6. ho x-1. nap kozott jelentkezo telefonkeszulekhibat orvosolja). Mivel 2012-ben vasaroltal, a jogszabaly szerinti 1 evbol kifutottal, a 2. evre meg csak ingyen szerviz van igerve. Ezt a keszulek cserejevel biztositottak. End of story.

* Ezt a 2. evet amiatt vallaljak, mert hulyen nez ki, hogy alairsz 2 ev huseget, a masfeledik evben megmakkan a telefon, te meg ott ulsz a ket szek kozott, mert telefonod nincs, ujat meg meg nem vehetsz, mert husegben vagy.

[ Szerkesztve ]

(#11648) optikus válasza Attix82 (#11646) üzenetére


optikus
senior tag

"a munkalap szerint fődarab csere történt"

ez az en olvasatomban az, hogy ok allitjak hogy fo darab nem a delikvens.

Buy books not gear.

(#11649) ABee válasza Attix82 (#11644) üzenetére


ABee
tag

Megnéztem egy év a jótállás.

Amúgy ezt a pénzvisszafizetés csak a jótállás ideje alatt jár dolog biztos? Megpróbáltam utánanézni de a sehol nem találtam egyértelmű kikötést erre.

(#11650) Superhun válasza ABee (#11649) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Pont azért, mert nem találtál semmit. Persze dönthet úgy a bolt, hogy visszaadja a pénzt, de erre a jótállási időn túl már nincs kötelezettsége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.