Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#3601) Fire/SOUL/CD válasza potyi23 (#3600) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Fix méretnél pont az a lényeg, hogy ugyanazt az értéket adod meg a kezdeti- és maximális méretnél is.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3602) potyi23 válasza Fire/SOUL/CD (#3601) üzenetére


potyi23
senior tag

letiltottam a hibernalast,es a mereteket is bealliottam. Koszi :R
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3603) Blue Thunder válasza Bodor (#3599) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Köszi! Ebben még az elején vagyok! :R

Akkor ez már azért jobb? :)

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#3604) Bodor válasza Blue Thunder (#3603) üzenetére


Bodor
veterán

Nincs a maximumon, de szerintem jó ez így.
Windows 7 és 8 SSD-vel! Hogyan is?

(#3605) Fire/SOUL/CD válasza Blue Thunder (#3603) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha nem az ASMedia SATA3 vezérlőre kötötted volna az SSD-t, hanem az Intel SATA3-ra, na az lett volna a legjobb.. ;]
(A szürke SATA3_0_1 feliratú portra kösd át az SSD-t, mert most a szürke SATA3_A0_A1-en feliratú porton van. Az A betű jelöli az ASMedia-t)

[ Módosította: Barthezz2 ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3606) Blue Thunder válasza Bodor (#3604) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Hát jobb is lehetne :U

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#3607) Blue Thunder válasza Fire/SOUL/CD (#3605) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

És ezt honnan tudod hogy melyikre van kötve? :)
De valamit olvastam már én is hasonlórol, de nemsoká megnézem...sajna nem sok időm volt most 4 nap 12 órázás után :DDD

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#3608) Fire/SOUL/CD válasza Blue Thunder (#3607) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"És ezt honnan tudod hogy melyikre van kötve?" . látó vagyok. :DDD Na de komolyan:
1. Az alaplapodon van ASMedia vezérlő, legszélső szürke, tipikus user error oda kötni, mert az van szélül...
2. A mérési eredményeknél a SEQ olvasás tipikusan ASMedia vezérlő sebességre utal. (minden SATA3-as SSD pont ennyit megy vele)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3609) Blue Thunder válasza Fire/SOUL/CD (#3608) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Látó?? Akkor a lottószámokat lécci :DD
Na de komolyan , valószínűleg igazad van mert a laphoz közeliekben van minden satás kábelem...vagyis akkor dugjam át a távolabbiba és máris jobb lesz?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#3610) Fire/SOUL/CD válasza Blue Thunder (#3609) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"vagyis akkor dugjam át a távolabbiba és máris jobb lesz?"
Távolabbi az Intel SATA3-as port legyen (írtam melyik az) és akkor magasabb/normális eredmények születnek majd.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3611) potyi23 válasza Fire/SOUL/CD (#3608) üzenetére


potyi23
senior tag

meg utoljara zavarlak egy kicsit :DD
ezeket feltegyem ha mar nics ismeretelen eszkoz ? bezavarhat az ssd nel ?

1 Management Engine Interface

2 ASUS AI Suite II -eztf elszeretnem,mert ebben van a +charger es a venti szabalyzo funkcio. :R

(#3612) Blue Thunder válasza Fire/SOUL/CD (#3610) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

:R

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#3613) Predator2 válasza Fire/SOUL/CD (#3580) üzenetére


Predator2
addikt

A http://www.station-drivers.com mennyire megbízható driverek terén?
Asmedia Intel stb.. (asmedia gyártó honlapjáról pl nem is lehet drivert tölteni vagy csak én nem tudtam)

A lapomhoz pl több olyan driver verzió is van fent a honlapon ami a gyártó/gyártók honlapján nem is szerepel

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#3614) Blue Thunder válasza Fire/SOUL/CD (#3610) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Na átdugtam, újabb mérés

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#3615) Valdez válasza Blue Thunder (#3614) üzenetére


Valdez
őstag

Ez ugyanaz a kép.

(#3617) Jenő76


Jenő76
tag

Sziasztok !

Otthoni használatra megéri a kb. 9000 Ft-os felár a 120 gigás 840 pro-ra a sima 840 ellenében?

(#3618) worxland válasza Jenő76 (#3617) üzenetére


worxland
addikt

nem.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3620) Blue Thunder válasza Valdez (#3615) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

uppsszzzz tényleg de a lényeg hogy már átdugtam :DDD

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#3621) RnJ válasza janos666 (#3573) üzenetére


RnJ
tag

Hát ez sajnos nem kompatibilis a platformommal. Legalábbis ezt írja ki :(
Egyéb ötlet. Nem hiszem el, hogy minden írás érték 50Mb/sec.

Amúgy külső USB3-as dokkban 132MB volt a seq írás. Az olvasás pedig 96MB/s. Ki érti ezt?

(#3622) Fire/SOUL/CD válasza RnJ (#3621) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

2. pontban vannak az IRST driverek. 11.2-essel próbálkozz elsőre, ha nem támogatná azt a régi chipset-et esetleg, akkor a 10.8-al, az biztosan menni fog.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3623) Balázs1986 válasza #78232832 (#3616) üzenetére


Balázs1986
addikt

Egyrészt 100Mb teszt nehezen fog pontosan mérni 4-500Mb/sec értékeket, másrészt ha nem 5x1000Mb mérést csinál, nem lesz összehasonlítható a mért eredmény az eddigi tapasztalatokkal.

[ Szerkesztve ]

(#3624) janos666 válasza Balázs1986 (#3623) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Való igaz, hogy az összehasonlíthatóság miatt fontos az egységes beállítás (a biztonság kedvéért még akkor is, ha a gyakorlatban azt tapasztaljuk, hogy nincs jelentős különbség már beállításokkal), de miért lenne nehéz pontosan mérni a Mb/s értéket csak amiatt, mert több száz Mb/s lesz az eredmény?

Alapvetően egy 5Mb-os tesztfile is bőven elég lehet, hisz milliomod másodpercre, vagy akár még precízebben mérhető az egységnyi adat mozgatásához szükséges idő. A sávszélesség pedig adatmennyiség/idő, aztán felszorozza a gép Mb/s-re és kerekíti, kész.

Persze, minél nagyobb tesztfile-al mérsz, annál könnyebben ejted ki a több pontból átlagolt végeredményből a véletlen kilengéseket, így pontosabb eredményt kaphatsz, ha agresszíven hullámzó a pillanatnyi teljesítmény (vagy vannak "véletlen hibák", ami itt leginkább más programok véletlenszerű lemezhozzáférése vagy CPU terhelése lehet).

Ugyanakkor, ha van különbség az eredményekben a teszfile méretétől függően (ami nem a véletlen hibákra vagy az átlagolás hosszára vezethető vissza, hanem magára az SSD működésére), akkor érdemes lehet figyelembe venni azt is, hogy általában mekkora fileokat mozgatunk meg rajta normál használt mellett, és szerintem míg szekvenciálisan akár Gb-okat is, addig random inkább csak Mb-okat (úgy, hogy nincs szünet az egymást követ műveletek közt, ami alatt kiürülhet a cache, ha az telik meg hosszú műveletsor alatt, stb).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3625) charg


charg
tag

Sziasztok!

Van egy Crucial M4 SSD-m. Tegnap elkezdett a gép fagyogatni, utána pedig már nem is látta a gép a meghajtót. Újratettem a rendszert másik vinyóra. Most, ha rádugom második meghajtóként az ssd-t akkor néha látja a gép, néha nem. Sajátgépen látszik a mérete és a foglalt terület, de az adatokhoz hozzáférni nem tudok.

Ennek végleg annyi?

(#3626) Fire/SOUL/CD válasza charg (#3625) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha régi FW van rajta, akkor frissítsed a legújabbra.

Nem rég volt egy pont ehhez hasonló esetről szó, ott is a régi FW volt a ludas, az újjal minden megjavult.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3627) charg válasza Fire/SOUL/CD (#3626) üzenetére


charg
tag

Köszönöm! :)
Teszek egy próbát.

(#3628) Asztee


Asztee
aktív tag

Hi ! Bocs, ha már volt ! Szóval van valami lényeges különbség az OCZ VERTEX 3 és 4 között teljesítményben , vezérlőben árban vagy élettartamban ? Vagy esetleg van valami jobb ajánlat ebben az árkategóriában ? 120/128 GB-s érdekelne. Köszönöm.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#3629) Orgi válasza charg (#3625) üzenetére


Orgi
őstag

(#3630) Balázs1986 válasza janos666 (#3624) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nagyjából épp meg is indokoltad magadnak, miért érdemes minél nagyobb adattal tesztelni (egyrészt reális összehasonlíthatóság az eddigi pár száz ismert eredménnyel, másrészt kerekítési pontosság).
De a kedvedért csináltam mérést mindkét beállítással (0Fill mód, mivel SF vezérlőm van):
100Mb, 3 futás:

1000Mb, 5 futás:

A futás elég lehet 3, az utolsó 2 mérés nem sokat változtatott a számokon, de az adatmennyiség miatti diffi látszik. Különösen 4k QD32 mérésnél. Először én is azt hittem, hogy ott valami nincs rendben, de külön azt többször is futtattam, mindig ilyen differencia lett.

[ Szerkesztve ]

(#3631) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hali.

A helyzet a következő;
------------------------------
Van egy régi 320 GB-os IDE vinyóm, amin anno a rendszer volt (Win 7 x86 Ultimate).
Időközben vettem egy 32 GB-os SSD-t (SATA) és friss rendszert raktam rá (Win 7 x64 Ultimate).
A 320-as vinyót egy rack-be raktam, de a partíciót, amin a régi rendszer van, nem formáztam (még).

Van egy IDE DVD-olvasóm, az Primary Master-re van jumperelve, a 320-as IDE vinyó Primary Slave-re (de próbáltam már Cable Select-en is).

A probléma:
----------------
A gép rendesen boot-ol az SSD-ről, ha a rack ki van kapcsolva. Minden ok.
Ha benyomom a rack-et, akkor BIOS-ban eltűnik az SSD és a 320-as vinyóról boot-ol be a régi rendszer, akárhogy jumper-elem be a 320-ast.

Hogy tudnám azt véghezvinni, hogy bekapcsolt rack-kel (tehát csatlakoztatott 320-as vinyóval) is rendesen boot-oljon a gép SSD-ről?

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#3632) Fire/SOUL/CD válasza Synthwave (#3631) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Pár alap dolgon fussunk végig, hátha nem úgy van beállítva stb

1. A HDD MASTER-re legyen jumperolva, az ODD pedig SLAVE-re
2. A HDD kerül az IDE kábel végére
3. SSD-t a SATA1 feliratú portra kell kötni
4. BIOS-ban ezek a beállítások legyenek/hajtsd végre
Exit
# Load Setup Defaults

Main/IDE Configuration
# Onboard IDE Controller -> Enabled
# Serial-ATA Devices [Device 0/1] -> Device 0/1
# nVidia RAID Function -> Disabled

Boot/Boot Device Priority
# itt az SSD-t tedd a lista elejére, a 2nd és 3rd pedig legyen disabled

Majd a módosítások mentésével lépj ki a BIOS-ból.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3633) andronymus válasza janos666 (#3570) üzenetére


andronymus
tag

Köszönöm a kimerítő válaszod erre voltam kíváncsi hogy rendszerlemezként mennyi időre saccolható mert 4-5 évre venni egy ilyet drága :D az értékvesztés egyértelmű csak azért kérdezem mert nagyon vacilálok egy SSD vagy egy HHD között pontosabban a Seagate Momentus-al és nem tudom melyikkel járok jobban

Szerinted/tek melyik jobb vétel egy 60 Gb SSD or egy 500Gb HHD ??

(#3634) atlasz52


atlasz52
tag

Szeretnénk két samsung 120 gigas ssd -ét,raid O -ba kötni,a biosban engedélyeztük ,összeadódtak,csak a win7 telepitő ,nem talál semmit. A biosban látható is.Ehhez valami segitséget szeretnénk.
Köszönettel veszük a segitséget.

[ Szerkesztve ]

LÁSZLÓ

(#3635) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Sziasztok! van 2db Samu 120gb-s ssdm amit raid 0-ba szeretnék kötni, de sehogy sem sikerül a bios már látja a 240 gb-t de win7 telepítő lemez azt írja ki, hogy nincs merevlemez. Asus lapom van, és már mindent kipróbáltam. Valaki leírná nekem, hogy mit ronthattam el? Az előző kommentelő a szomszédom neki szeretnék segíteni :R Megköszönnénk a segítséget :DD

[ Szerkesztve ]

Feri

(#3636) Fire/SOUL/CD válasza fermacht1994 (#3635) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Be kell adagolni a megfelelő RAID driver-t (x64-es OS esetén is először az x86-os RAID driver-t kell beadagolni, majd az x64-es RAID driver-t)
Erre annál az ablaknál van lehetőség, ahol ki lehet jelölni, hogy melyik partícióra telepítenél.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3637) atlasz52 válasza Fire/SOUL/CD (#3636) üzenetére


atlasz52
tag

Köszönöm :) És ezeket a drivereket hol tudom megtalálni? Mert jelenleg nem mutat se particiót se semmit. :S

LÁSZLÓ

(#3638) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok,

A gépemre a Windows 8-at kb. egy fél éve telepítettem, ez akkor volt amikor az SSD-t is vettem. Kb.:1 hónapja frissítettem az alaplapom BIOS-át. Most meg nem indul a gépem, csak a BIOS-ig jut el, utána szokatlanul sokáig van a BIOS-ban, majd csak egy vonal villog. Lehet hozzá köze hogy most észrevettem hogy a gépem (valószínűleg a BIOS frissítés óta) IDE módban van?
Egyébként a BIOS felismeri az SSD-t.

(#3639) A.C.E. válasza Blue Thunder (#3620) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Szia. Az alaplapodon a c1,c3-c6 state energiagazdálkodást állítsd disabledre és akkor mérd a ssd gyorsaságát. Meg fogsz lepődni! :DD

F.P.S. FOREVER!

(#3640) Blue Thunder válasza A.C.E. (#3639) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Na ezt is kipróbálom holnap :) :R

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#3641) ablack válasza ablack (#3638) üzenetére


ablack
senior tag

Na ez furcsa. Most elég hosszas boot után elindult a gépem. A BIOS szerint az SSD még mindíg IDE módban van. De a Hard Disk Senstinel szerint a TRIM támogatva és engedélyezve van. Akkor ez hogy lehet? Most akkor átállítsam AHCI-re?

(#3642) fermacht1994 válasza ablack (#3641) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Bios frissíténél általában resetel a bios. Nyugodtan állítsd vissza AHCI-be, és menni fog.

Feri

(#3643) A.C.E. válasza ablack (#3638) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Ha ahci módban telepítetted anno akkor az új biosban is állítsd át ide-ról ahci-ra

F.P.S. FOREVER!

(#3644) ablack válasza A.C.E. (#3643) üzenetére


ablack
senior tag

És hogy lehet hogy AHCI módban volt telepítve és mégis elindul IDE módban és még állítólag a TRIM is működik?

[ Szerkesztve ]

(#3645) A.C.E. válasza ablack (#3644) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Az még nem jelenti azt h müködik is a trim. Így tudod leellenőrizni: [link]

F.P.S. FOREVER!

(#3646) A.C.E. válasza Blue Thunder (#3640) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Majdelfelejtettem! EIST-et is tedd disabledre.

F.P.S. FOREVER!

(#3647) Fire/SOUL/CD válasza atlasz52 (#3637) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért nem látod a telepítőben, mert be kell adagolni a RAID drievereket. Ezeket a drivereket az alaplapod weboldaláról lehet letölteni (ha a szomszédod se csak annyit írt volna, hogy "Asus lap van", akkor konkrétan belinkeltem volna, de pontos alaplaptípus hiányában ezt nem tudom... :N

A.C.E. - "Az még nem jelenti azt h müködik is a trim. Így tudod leellenőrizni"
Nem, úgy nem lehet ellenőrizni rendesen(ha csak HDD lenne a gépben, az akkor is 0-t adna vissza).
Hard Disk Sentinel-el vagy az SSDOK-al lehet.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3648) janos666 válasza Balázs1986 (#3630) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom, hogy főleg SSD-knél és főleg a 4k-ból, abból is a minél nagyobb QD értéknél lehet látványos eltérés, de én pl. direkt ezért szeretek 50Mb-al is mérni, mert az én, mint a legtöbb otthoni felhasználó esetében egyszerűen nincs olyan szituáció, mikor pár 10 Mb-nál többet kéne szüntelenül kiolvasni vagy felírni ilyen lemezhozzáférésekkel. Nem egy hatalmas méretű és agyonterhelt adatbázis szervert futtatok itthon, nekem csak néha, pontszerűen, egy-egy rövid csúcsként lehet szükségem ilyen típusú lemezműveletekkel a teljes lehetséges sávszélességre, nem folyamatosan.

Nálam a Force GT ilyen, és nem örülök, hogy intenzívebb terhelés alatt lassabb, de a Windows és az AutoCAD (bár mostanában azt sem használom) vagy épp játékok (ha azt tennék rá) nem generálnak ilyen hosszas, intenzív terhelést, mint az 5x1000Mb teszt, közelebb állnak az 1x50Mb-hoz, mert "fel tud szusszanni" az SSD egy-egy művelet(sor) közt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3649) atlasz52 válasza Fire/SOUL/CD (#3647) üzenetére


atlasz52
tag

Az alaplapom típusa M5A99x evo R2.0 :)

LÁSZLÓ

(#3650) A.C.E. válasza Fire/SOUL/CD (#3647) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Amit linkeltem ott is ez van írva csak kicsit lejjebb. ;)

F.P.S. FOREVER!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.