Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#4451) Balage76 válasza Ice&Lime (#4450) üzenetére


Balage76
senior tag

- nem
- itthoni boltokban kb aug közepétől lesz

(#4452) decibeldrag válasza Bodor (#4447) üzenetére


decibeldrag
tag

Szia!
CrystalDiskMark-al csináltam,a driver is fel lett hozzá rakva a telepítés alatt.
Ezért nem értem miért ennyire lassú,egy átlagos ssd-től is lassabb! :Y :O

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#4453) sss


sss
senior tag

Hali,

Vettem egy kingston v300+ ssd, és az első hsz-t olvasva látom, hogy biosban a sata vezérlőt ahcira kéne állítana. Úgy tűnik, hogy a g31-es lapom nem tud ilyet, és érdekelne hogy ahci nélkül:
Lassabb lesz az írás/olvasás?
Csökken az ssd élettartama?
Illetve egy pci-os ahci-képes sata kártya megoldaná-e a problémát?

Köszönöm.

(#4455) dunc válasza sss (#4453) üzenetére


dunc
nagyúr

Milyen alaplap az ? Milyen sata vezérlő van rajt ? (nem tartom valószínűnek a ahci hiányát )

(#4456) sss válasza dunc (#4455) üzenetére


sss
senior tag

Gigabyte g31-es2l, elvileg ic7-es.

(#4457) dunc válasza sss (#4456) üzenetére


dunc
nagyúr

Igazad van szerintem sincs rajt ! Lassabb lesz,de minimálisan az élettartamát nem befolyásolja ! (sata 1,sata 2 ? ) Látom 2 es ! Az is visszafogja ! De így jelentős gyorsulás HDD hez képest !

[ Szerkesztve ]

(#4458) sss válasza dunc (#4457) üzenetére


sss
senior tag

Köszi a választ, ennek örülök, hogy nem rövidíti meg az élettartamát. Írod, hogy a sata2 visszafogja. Szerinted érdemes lenne ahcis, sata3-as sata kártyára beruházni?

(#4459) dunc válasza sss (#4458) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem értek hozzá !

(#4460) randras


randras
veterán

Egy éve vettem meg az OCZ Vertex 3-as SSD-met, 4 tera írás volt rajta eddig és 246 nap működési idő.

Ez sok vagy kevés? Mire számíthatok a jövőben?

Tudom, hogy ezekre nem lehet egzakt módon válaszolni, de valami becslést megköszönnék! :R

(#4461) worxland válasza randras (#4460) üzenetére


worxland
addikt

Átlagos.
Emelkedő adóterhekre.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#4462) randras válasza worxland (#4461) üzenetére


randras
veterán

:D

:R

(#4463) radi8tor válasza randras (#4460) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fórumot tévesztettél, nem foglalkozunk jóslással. :N

⭐ Stella

(#4464) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Ez mit jelent?

A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #231 SSD Life Left

[ Szerkesztve ]

(#4465) radi8tor válasza Poiro7 (#4464) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne tedd fel minden topicban a kérdésedet. Majd kapsz rá választ Sentinel topicban!

⭐ Stella

(#4466) kisoroszlány


kisoroszlány
csendes tag

Sziasztok!

Remélem itt tud valaki segíteni, a következő a problémám. Van egy új Dell Latitude 5530 nálam, amire kellene Win7et feltenni. Eredetileg volt benne egy 500Gb-os HDD, amit a boltban kicseréltek egy Samsung 840 series 120 Gb-os SSD-re. A HDD egy keretben vezetékekkel együtt jött a dobozban, rajta egy Ubuntu Linuxszal.
Csatlakoztatva a(most már) külső vinyót, bootolt róla, de az esetek többségében kifagyott, és csak a desktopot mutatta. Ha az SSD-t Win7 DVD-ről akarom bootolni, megjelenik a töltés,"Windows is loading files" majd "Starting Windows", aztán hibaüzenet, hogy Win7 nem tud indulni, mert nem találja a kernelt. Tehát olyan, mintha nem rendszert akarna telepíteni, hanem indítani. Feldobja a Win7 indítómenüt F8-ra a szokásos opciókkal, de mindegyikre csak újraindul.

Valakinek tipp? :(

(#4467) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy nem olyan rég vettem egy Kingston v300-as 60gb ssd-t. Ezen van a windows 7. Ma volt egy fagyásom, minden meg akart fagyni, nem vártam rá, újraindítottam. Hát nem bootolt. Arra rájöttem, hogy az ssd és a rendszer rendben van, mert ha lehúzom a hdd-t, akkor elindul a win7, ha rá van kötve, akkor nem, most komolyan elszállt egy restart-tól a hdd-m? Ráadásul jó drága 2tb-os Hitach 7k3000. HOgyan lehetne kipróbálni a működését, ha egyszer nem tölt be a windows, ha rá van kötve? Annyi még, hogy a steam futott éppen, amikor fagyott, az pedig a hdd-n van/volt.

Ötletek?

(#4468) Balage76 válasza syler123 (#4467) üzenetére


Balage76
senior tag

Tedd be egy külső házba a vinyót és úgy próbáld meg a már működő windowsnál csatlakoztatni.

(#4469) Szirtimorc válasza syler123 (#4467) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nem lehet, hogy a HDD-n is van egy régi Windows boot és az próbál elindulni? Próbáld meg a boot menüben fixen az SSD-t kiválasztani.

(#4470) radi8tor válasza kisoroszlány (#4466) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt valamilyen Dell notebookos topicban kérdezd meg. Itt elég kevesen használunk Dell notebookot.
A jelenség, amit tapasztalsz nem SSD-hez kapcsolódik, hanem két merevlemezhez egy notebookban.

⭐ Stella

(#4471) syler123 válasza Szirtimorc (#4469) üzenetére


syler123
veterán

Nem nincs rajta, újra lett particionálva.

De most az ssd-re sem enged írni, képet akartam mutatni, amit telefonnal fotóztam, hogy mit ír ki az ubuntu live cd.
Amikor hoznám létre a képet, vagy mappát, akkor kiírja, hogy lemezszerkezet sérült, vagy nem megfelelő. Windows 7 alatt, szóval ezek szerint az ssd-nek is problémája van.
Kattogás szerűséget hallani, eddig azt hittem a hdd, annak van ilyen hangja, de most a sata kábel le van húzva róla és így is hallom, mintha a táp lenne. Végtelen ciklusban megy 4 kerregés, hdd hang szerű, és ez ismétlődik.

Nah csak felmásolta:

[ Szerkesztve ]

(#4472) sss válasza sss (#4453) üzenetére


sss
senior tag

Kezdek belezavarodni.
A kingston v300-as ssd a specifikáció szerint max. 450MB/sec írási, és max. 450MB/sec olvasási sebsséget produkál..
Sata 2-es alaplapom van, ennek a maximális sebessége 300MB/sec, ez akkor visszafogja az ssd-t. Viszont nincs ahci, tehát akkor ennél a 300MB/sec-nél is kevesebbre számíthatok?
Illetve ahci hiányában működi fog-e a trim? Az gond-e ha nem működik?
Arra is gondoltam, hogy veszek egy sata3-as bővítőkártyát, de akkor meg a pci-e (x1) foglalat lenne a szűk keresztmetszet (250MB/sec), habár akkor elvileg az ahci/trim páros még működne is.

(#4473) radi8tor válasza sss (#4472) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

AHCI-nak nincs köze a sebességhez.
Ha nincs AHCI-d, akkor nincs TRIM, ami miatt idővel lassabb értékeket kaphatsz a méréseknél.

Külső programok tudnak futtatni TRIM-hez hasonló dolgot rendszeres időközönként.

Pl: Diskeeper vagy O&O defrag

SATA bővítőkártyáról nem biztos, hogy tud bootolni a rendszer.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4474) worxland válasza radi8tor (#4473) üzenetére


worxland
addikt

IDE is tud TRIM-et.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#4475) Bodor válasza sss (#4472) üzenetére


Bodor
veterán

Nem értem miért gyúrsz rá annyira a szekvenciális sebességekre? Naphosszat másik SSD-ről másolgatsz 10 GB-os fájlokat? Mert ha nem , akkor teljesen jó IDE módban is SATA2-vel a rendszered. Ide módban is van TRIM( már ha nem cseszted el a telepítést, és pakoltál fel minden marhaságot) , és nem lassul be, nem használódik el egy SATA-2-es lapban sem az SSD, csak használd.

Az összefoglalóban lévő ( vagy legalább ezt) cikkeket illik elolvasni , és egyből tisztábban látsz.

(#4476) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Amióta ssd-m van feltűnt hogy milyen hangosan pörög a WD nyinyóm, rendesen zavar. :) Hogy lehetne csillapítani a lemez pörgés búgó hangját? A fejmozgás nem hangos.

Pixel 8 Hazel

(#4477) randras válasza TaylorPro (#4476) üzenetére


randras
veterán

Cseréld SSD-re. :P

(#4478) Impressa válasza TaylorPro (#4476) üzenetére


Impressa
őstag

Víz alatt elég csendes tud lenni :P

(#4477) randras :DDD

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4479) worxland válasza TaylorPro (#4476) üzenetére


worxland
addikt

Lehúzod a tápot a nyinyóról..

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#4480) TaylorPro válasza worxland (#4479) üzenetére


TaylorPro
addikt

Egyre jobb tippeket adtok! Köszi! :C

Pixel 8 Hazel

(#4481) Bodor válasza TaylorPro (#4476) üzenetére


Bodor
veterán

Talán azért kapsz ilyen válaszokat, mert nem a megfelelő topikban tetted fel a kérdésedet...

(#4482) TaylorPro válasza Bodor (#4481) üzenetére


TaylorPro
addikt

Igazából a kérdés csak másodlagos volt. Csak jeleztem hogy az SSD óta utálom a pörgő lemezeket.

Pixel 8 Hazel

(#4483) sss válasza Bodor (#4475) üzenetére


sss
senior tag

A cikket elolvastam, de maradtak bennem még kérdések, főleg úgy, hogy a topikokat böngészve gyakran egymásnak ellentmondó infókat is találtam. Akkor egyelőre megpróbálom ide módban beizzítani a trimet.
köszi mindenkinek az infókat.

(#4484) vlevi válasza radi8tor (#4473) üzenetére


vlevi
nagyúr

"AHCI-nak nincs köze a sebességhez.
Ha nincs AHCI-d, akkor nincs TRIM"
Pont fordítva. IDE módban is van TRIM, viszont lassab, mert AHCI módban van NCQ, ami párhuzamos feldolgozást és parancsküldést jelent. Enélkül lassabb az SSD véletlen elérésben, de kizárólag ennyi hátránya van, ha hiányzik az AHCI.
Nem összetévesztendő a dolog a WIndows XP-vel, mert ott sajnos tényleg nincs TRIM. Win7, 8 alatt mindíg van, természetesen az MS saját drivereit feltételezve.

(#4485) johniee


johniee
senior tag

Egyik napról a másikra nem működő OCZ Vertex 2-ről lehet-e visszamenteni adatokat? :R :Y

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#4486) radi8tor válasza johniee (#4485) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Esetleg adatmentő cégek vállalják 100-200 ezerért. :(

⭐ Stella

(#4487) stfx


stfx
aktív tag

Masok tapasztalata erdekelne hogy mennyi az ssdjuk write amplification-je. Nekem gyanusan sok a 128GB-os samsung 830-asomon. Kiszamolni egyszeru a smartbol, ha mas is leirna az alabbi ertekeit azt megkoszonnem:

177-Wear Leveling Count: 30h (=48 decimalisan)
241-Total LBA Written: 0000ECE86546(=1895GB)
9-Power On Time Count:000000000E6B (=3691 ora, ez nem is kell a szamitashoz, csak mint egyeb tenyezo erdekelne)

1895GB/48=39.48 (tehat durvan 40GB-onkent lepett egyett a wear level countom)
Write amplification = 128GB/39.48=3.24 Ez iszonyu sok.

Raadasul egyszer 15-ot ugrott a WLC, holott az iras mennyiseg nem valtozott abban az idoszakban 6. ho 10tol 6.ho 23ig:

(#4488) Ueda válasza stfx (#4487) üzenetére


Ueda
senior tag

Működési idő : 260 nap
Összes írt adatmennyiség : 4,47 TB

[ Szerkesztve ]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#4489) stfx válasza Ueda (#4488) üzenetére


stfx
aktív tag

Koszi, latom nalad is 3.4 felett van a WA. Kivancsi lennek masfajta ssd-kre is, meg mondjuk 840-es samsungra.

(#4490) S-IW válasza stfx (#4489) üzenetére


S-IW
tag

Szia!

(#4491) konyi79


konyi79
addikt

Hali!
Ha spórolni akarok a rendszerpartíció méretével, win8 oem 64bit -nek mekkora helyet különítsek el, ha megy mellé még egy office, cad, meg sony vegas? Ezek a fő dolgok, további apróságok esetleg. 60 gigányi hely elég lehet, nem szoktam össze vissza telepítgetni, viszont sokat fotózgatok, így elég sokat másolok fel és törlök képet a gépről. Így az adat partíciómat minél nagyobbra hagynám tovább bírja, meg persze kell a hely is.
Köszi.

(#4492) Qru


Qru
MODERÁTOR

Új sperű jól seper.

#nincsbennetarcsi

(#4493) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hi.

Rendszer-SSD-nél mennyire gáz, ha csak 8% szabad hely van rajta?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4494) radi8tor válasza TESCO-Zsömle (#4493) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

256GB-osnál az már határeset.
Bajod nem lesz belőle, csak nem 15 évig fogják bírni a cellák, hanem 5 évig (saccra).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4495) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Ha telepítek valamit az SSD-re, megéri előbb átmásolni rá és úgy elindítani, vagy nem nyerek annyit, mintha csak simán telepítenék USB 3.0-n keresztül?

(#4496) Impressa válasza Nixon18 (#4495) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!
Annyival több lesz rajta az írásod, ha előtte még át is másolod.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4497) Pycee válasza Bodor (#4417) üzenetére


Pycee
tag

Bodor:

Köszi!

Pycee

(#4498) Bodor válasza Pycee (#4497) üzenetére


Bodor
veterán

Ezek szerint mégsem állítottad át IDE-ről AHCI-ra, de egyébként jó így minden.

(#4499) ba3_2107


ba3_2107
tag

Sziasztok! Nem biztos, hogy teljesen jó helyre írok, de hátha tudjátok rá a megoldást! :) A következő lenne a problémám: vettem egy laptopba egy Adata SX300 64GB-s SSD-t. Beletettem, de mivel a BIOS-ban nem lehetett boot-olhatóra állítani és a Windows sem látta, ezért a Windows-os lemez-kezelővel megformáztam, majd pen drive-ról feltelepítettem rá a Win 8-at (a régi HDD is bent volt). Nincs is semmi gond vele, frankón működik, csak minden indításkor feldobja, hogy melyik Windows 8-at szeretném indítani, annak ellenére, hogy a régi C: meghajtót leformáztam. Ha jól sejtem a régi vinyó Master Boot Record-ja lehet a gond. Át lehet ezt valahogy klónozni az SSD-re vagy mindenképp újra kellene telepíteni a rendszert? Ugyanis ha a sima HDD-t kiveszem, nem indul el a rendszer és attól tartok, ha eltüntetem a MBR-t a régi vinyóról, ugyanúgy nem fog elindulni. Bocs, ha kicsit hosszúra sikeredett... :)

(#4500) Pycee válasza Bodor (#4498) üzenetére


Pycee
tag

Most állítottam át, ebben a pillanatban! Most így fest a helyzet:

Pycee

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.