Hirdetés

Aktív témák

  • Clemi

    veterán

    válasz Fire/SOUL/CD #19745 üzenetére

    Ez egy szép kérdés... Magyarul: Az SSD-t be szeretnéd "szervezni" a RAID 5-ös tömbbe, kvázi cache-nek? Ha igen, akkor szvsz nem kivitelezhető: [link]

    2 dolog, ami miatt "necces" a dolog (idézve a linkelt pdf-ből)

    Lehet, hogy csak Én fogom fel nem jól , de a RAID 5, az minden, csak nem egyszerű RAID kötet, illetve, ha meg automatikusan RAID 0 kötetet hoz létre(az SSD-n), akkor meg azért bukta... Persze azért kutakodj a neten, mert ez csak az Én meglátásom szerint nem kivitelezhető...

    Bocsi, hogy bele vau vau, de mivel én már túl vagyok a Smart Response, illetve egy SSD utólagos CACHE funkcióra való beállításán, nemhogy necces lenne, vagy nehezen kivitelezhető, hanem pofon egyszerű az egész, még telepített windows esetén is utólag.

    1. Ha most akar valaki frissen W7-et telepíteni, akkor egyszerűen BIOS-ban be kell kapcsolni a RAID módot, de nem kell semmilyen RAID tömböt létrehozni.
    2. Ha már van telepített W7 és eddig nem volt a RAID bekapcsolva, akkor először is át kell írni egy kulcsot a registry-ben:
    HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSet/Services/IastorV értéket megkeresni, a jobb oldali ablakban a start kulcson jobb gomb, majd az értéket átírni "0"-ra.
    3. Gépet ujraindítani, és bekapcsolni a RAID módot.
    4. Telepíteni az Intel Rapid Storage Technology legfrissebb verziót [link]
    5. Az ismételt ujraindítás után a telepített programban egyszerűen be kell kapcsolni a gyorsítást, és néhány mp mulva használható a gyorsított rendszer.

    Megjegyzés:
    -Ha nem jön létre azonnal a gyorsító RIAD0 tömb, akkor ki kell kapcsolni a felhasználói fiók felügyeletet.
    -A RAID módra átállított, vagy ebben a módban telepített W7-et sajnos többé nem lehet AHCI módban elindítani, legalábbis én nem találtam rá megoldást.
    -A maximális SSD méret ami támogat ez a technológia ha jól rémlik akkor 64GB.
    -A teljes gyorsulást kb a harmadik ujraindulás után éri el a rendszer, és igaz ez minden programra, amit szeretnénk, hogy a cache-be tegyen a rendszer.

Aktív témák