Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) ZS3NI válasza BigBlue69 (#25600) üzenetére


ZS3NI
őstag

Nyilván azért, hogy irigykedjünk. :U

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#25602) bullseye válasza BigBlue69 (#25600) üzenetére


bullseye
addikt

Nem az igazi az élmény, ha nem irígykedik rá örül vele a fél topik :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#25603) genndy válasza Youri (#25599) üzenetére


genndy
addikt

Ha komolyan veszik a Bethesda / BL2 félreárazást, akkor Steamről is vissza fogják vonni a kulcsokat. Egyelőre még nem tették meg, de nem biztos hogy ez így is marad (én nem vettem, nem aktiváltam, úgyhogy tőlem nem fogják). Persze legyen igazad, és Steamről már ne vonják vissza, akkor aki már aktiválta az jól járt.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#25604) csaba951 válasza genndy (#25603) üzenetére


csaba951
veterán

Beaktivált kulcsokat már nemigen fogják visszavonni.

1) Kiröhögi a Steam az indokot.
2) Ezzel masszívan sérülne a Steam hírneve.
3) Van aki már vett Season Passt is a játékhoz. Amennyibe az alapjáték törlése a Season Passt is érvényteleníti, akkor azzal már GG okoz kárt! Ezért kártérítési perek tucatjait indítják majd ellenük, ami jóval többe fog kerülni a cégnek mint az a néhány nyomorult játék!

(#25605) ollie válasza csaba951 (#25604) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Steam hírneve egy szemernyit sem romlik, hiszen nem ők hibáztak. A kiröhögést sem értem.

***

(#25606) Vertigo18 válasza ollie (#25605) üzenetére


Vertigo18
addikt

Csabával értek egyet... Nem fogják levenni, hiszen Ők nem hibáztak semmit...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25607) Youri válasza ollie (#25605) üzenetére


Youri
veterán

Milyen indokkal, az SSA mely pontjára hivatkozva vehetnék le?

RTX ON

(#25608) bullseye válasza ollie (#25605) üzenetére


bullseye
addikt

Egy csomóan őket anyázzák még mindig az USD EUR "nemváltás" meg a nem kapható játékok miatt is...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#25609) csaba951 válasza ollie (#25605) üzenetére


csaba951
veterán

Egy tömeges kulcsletiltásnál az emberek a GG mellet már a Steamet is hibáztatnák.

A Steam lényegében a bizalomra épít. Hogy amit megvettél, az a fiókodon is marad. Ma, holnap, meg 5 év múlva is. Ha kiderül, hogy bármikor belenyúlhatnak a Librarydba, és a belegyezésed nélkül törölhetnek játékokat, akkor bizony gyorsan leszoknak majd az emberek a Steamről.

Senki nem járna Tescoba ha a vásárlás után az otthoni hűtődből szedné vissza a kajákat a Tesco. Még akkor sem ha visszafizetik az árát.

Ja igen. Van egy saját nevemre szóló számlám, sikeres PayPal fizetéssel. Ezek után azt mondják nekem, hogy ez a játék mégsem az enyém? Mégis, miért nem?!

Nem mellesleg egyszerűen nincs olyan nap, amikor a GG ne írná el valamelyik játék akciós árát. Szerintem ez már kimeríti a vásárlók tudatos, folytatólagos becsapását. Egyértelmű bűnismétlés.

[ Szerkesztve ]

(#25610) warcat


warcat
veterán

Na látom előjön csak újra ez a téma,már sok helyen kitárgyalták,van amit el is olvastam,és ez alapján ennek a véleménynek hiszek:
Steam ezzel nem foglalkozik,ha nem csalásról/lopásról van szó.
A kulcsok visszavonását a kiadó kérheti, jelen esetben a Bethesda - de ehhez semmi érdekük nem fűződik,ettől még nem lesz meg a pénzük,viszont gyakorlatilag azzal lenne egyenértékű,mintha azt mondanák,hogy hé itt ez a csodálatos PR szarkupac,ugyan zúdítsatok már felénk is egy adagot.
Aki kapott refundot a packjára, a beaktivált/megnézett kulcsok ellenére,ott esetleg lehet valami,de inkább ott is az lesz,hogy csak nem kapja meg az addig le nem szállított kulcsokat.
Aki nem tudott kulcsot szerezni,annak értelemszerűen a refund után nincs tennivalója(elvileg a vásárlásért kapott blue coin megmarad,meg van egy belebegtetett gyenge ígéret valami kompenzációra -esetleg dobnak valami kupont vagy ilyesmit)
Akit meg nem kerestek meg refund ügyében,annak meg ihaj csuhaj várja a kimaradt kulcsokat.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#25611) pylon válasza csaba951 (#25609) üzenetére


pylon
tag

Ha kiderül, hogy bármikor belenyúlhatnak a Librarydba, és a belegyezésed nélkül törölhetnek játékokat, akkor bizony gyorsan leszoknak majd az emberek a Steamről.
pedig benne van a Steam SSA-ban hogy bármikor levehetnek vagy hozzáadhatnak játékot az account esetében
és igen történt már ilyen

[ Szerkesztve ]

(#25612) Youri válasza pylon (#25611) üzenetére


Youri
veterán

Igen, levehetik. Megfelelő indokkal. Az megfelelő, hogy probléma volt a fizetéssel, tehát a bolt NEM kapott SEMMI pénzt érte. De az nem megfelelő, hogy a kiírt árat a bolt visszavonja, a fizetés után. Eleve a linkeden is látható, hogy giftet kapott, tehát tradelt, egy nem megbízható emberkével... ne keverjük már a dolgokat, akkor ennyi erővel ha a valve úgy látja, hogy kevés volt a bevétel egy sale után szanálhat mindent?

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#25613) csaba951 válasza pylon (#25611) üzenetére


csaba951
veterán

Olyan esetről beszélsz amikor számlád van a játékról és ki is fizetted? Persze földrajilag olyan régióban, ahol a Steam szerint jogosult vagy vásárolni.

Mert egy ilyen eset szerintem már kimerítené a rablás fogalmát! Az akaratom ellenére fosztottak meg egy jogos tulajdonomtól. Persze nem a Steam, hanem a GG. (Az én konkrét esetemben.)

[ Szerkesztve ]

(#25614) warcat válasza pylon (#25611) üzenetére


warcat
veterán

Ezt ne keverjük ide.A lopott adatos bank/hitelkártyás,chargebackelt stb, illetve szimplán lopott kulcsokat természetesen elveszi a Steam.De ez nem az a helyzet.
A vásárló látott egy kedvező árat,vásárolt a boltban és fizetett.Az eladó hivatalos viszonteladó volt,hivatalos kulcsokkal,csak elírta az árat.Ez kicsit más szituáció :) Erről a vásárló nem tehet,és teljesítés után már igen komolyan védik a vevőt az EU jogszabályok.Márpedig legkésőbb akkor teljesült a vásárlás,amikor a kulcsok elérhetőek lettek és meg lettek nézve.Onnantól kezdve kalap kabát

Idehaza is próbálják védeni magukat a webáruházak az elyrások ellen azzal,hogy csak megbízod őket a beszerzéssel de nem vásárolod meg a terméket konkrétan.Mert ha létrejön a vétel,onnantól kötelesek a megbeszélt áron odaadni,ez a Steames visszavétel olyan lenne,mintha vennél egy hajszárítót,kihozza a futár, majd 1 hét múlva csenget,hogy ugyan add már vissza tessék itt a pénzed :)

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#25615) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Egy kis ON :DDD

Gyenge 90% leárazás a Still Life 2-re: 2 dollár

(#25616) pylon


pylon
tag

igen tudom, hogy ez egy másik eset (a kapott játékért visszavonta a fizetést a trader)
de levehet játékot Steam az accountról

a kérdés mit tesz a GG?
szerintem semmit mert nem olyan mértékben fogyott mint a Boderlands 2
és nem volt olyan árkülönbség

ForRedGlory
Nexuiz is volt $1-ért

[ Szerkesztve ]

(#25617) csaba951 válasza warcat (#25614) üzenetére


csaba951
veterán

Nekem konkrétan már nem jutott kulcs a sikeres fizetés ellenére sem. De nem hinném, hogy ettől kevésbé védenek a jogszabályok, mint aki megkapta.

Steam SSAban ez nagyon ügyesen úgy van megfogalmazva, hogy a fizetés pillanatában véglegessé válik az eladás. Onnan kedve a tiéd, és már nem fogadnak el reklamációt.

Ha ezt a GG-re vetítjük, akkor az én esetemben én áltam a szavam és kifizettem a játékot, a GG viszont nem teljesítette amit vállalt. Nem adott kulcsot. Sőt, ha nagyon akarjuk, akár azt is mondhatjuk, hogy olyan dolgot adott el amivel az eladás pillanatában nem rendelkezett, és erről nem tájékoztatta a vásárlás előtt a vevőt. Na, ez így szerintem csalás.

(#25618) Youri válasza csaba951 (#25617) üzenetére


Youri
veterán

Ezért problémás, hogy nem a fizetés pillanatában kapsz kódot, hanem utána...

RTX ON

(#25619) mrhitoshi válasza csaba951 (#25617) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Istenem, mióta fújom ezt. :D
A vásárló becsapása, megtévesztése, éssatöbbi. Komolyan büntetendő dolog.

PS4

(#25620) ollie válasza csaba951 (#25609) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Furcsa indokaid vannak.

Ebben az esetben egy petákot sem fizettél a Steamnek, szóval nem lenne jogos rá haragudni. Hivatalosan meg egy játék/szoftver sem a tied, még ha fizettél is érte. Csak használati jogot vettél, amit bármikor visszavonhatnak. Benne van az EULA-ban. Az már más kérdés, hogy ez mennyire etikus, azon nem szeretnék vitatkozni.

Amúgy volt már a Steam történetében tömeges kulcsletiltás, nem is egyszer.

[ Szerkesztve ]

***

(#25621) csaba951


csaba951
veterán

GamersGate feltalálta az IGAZI Flash Sale-t! :C

(#25622) Youri válasza csaba951 (#25621) üzenetére


Youri
veterán

Amúgy igen :)

RTX ON

(#25623) BigBlue69 válasza csaba951 (#25621) üzenetére


BigBlue69
őstag

Csak még a Flash Refund nem megy náluk valami jól.

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#25624) stevve válasza BigBlue69 (#25623) üzenetére


stevve
nagyúr

:DDD

(#25625) newgamer


newgamer
aktív tag

HA még valaki nem tudná, vagy gondolkozik rajta, hogy megveszi, akkor az egyik kedvenc játékomat tudnám ajánlani a Half Life 2-őt. Szinte majdnem, hogy ingyen van 3,5 Euró Steamen és a további részei az Episode 1 és 2 még olcsóbbak az alapjátéknál.

(#25626) Agyzuzo válasza newgamer (#25625) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Az meg micsoda... Sose hallottam... És úgy indul a játék hogy csak 50 HP-m van a 100-ból? ;]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#25627) Youri válasza Agyzuzo (#25626) üzenetére


Youri
veterán

Megvan mind a 100. Ott van, hogy kettő :D

RTX ON

(#25628) Wolverine válasza csaba951 (#25617) üzenetére


Wolverine
félisten

Szerintem itt még mindig tévedés van: te nem vásárolsz, hanem megrendelsz a raktárból. Amikor meg akarod nézni a kulcsot, akkor válik ez véglegessé; ha épp van raktáron a rendelésedből, akkor mindenki örül, ha épp nincs, akkor meg várnod kell a pótlásra - mint minden hasonló üzletben.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#25629) Agyzuzo válasza Youri (#25627) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Jó de nem látok szorzásjelet. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#25630) stevve válasza Agyzuzo (#25629) üzenetére


stevve
nagyúr

Episode 2 adja a második felét. ;]

(#25631) Agyzuzo válasza stevve (#25630) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Akkor már értem, miért nincs Episode 3. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#25632) DeFranco válasza Agyzuzo (#25631) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lesz. Ha kész lesz.

Pont ez a lényege, hogy az epizodikus megjelenéssel tudják biztosítani, hogy ne kelljen éveket várni a történet folytatására, hanem rendszeresen, sűrűbben kapjunk új tartalmat. :K

(#25633) Debilon


Debilon
addikt

hehe, születésnapomra kaptam egy origin -25% kupont, de kár, hogy semmi nincsen ott ami nekem kellene :D

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#25634) Agyzuzo válasza DeFranco (#25632) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Értem-értem. Duplagondol. :DDD Zseniális. :DDD

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#25635) newgamer válasza Debilon (#25633) üzenetére


newgamer
aktív tag

Nem lehet valakinek odaadni ajándékban, ha biztosít erre lehetőséget az Origin?

(#25636) Debilon válasza newgamer (#25635) üzenetére


Debilon
addikt

sajnos azt írja, hogy bejelentkezéskor add meg a kódot és van egy link is mellé, úgyhogy gondolom nem lehet átruházni

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#25637) newgamer válasza Debilon (#25636) üzenetére


newgamer
aktív tag

:W

(#25638) warcat


warcat
veterán

The Sims 3 Starter Pack 49,99 dollár

Amcsi éjféltől elhasználható majd rá az 5 dolláros kuponok egyike ha van korábbi vásárlásból.úgy 44,99.

EA: It's in the crate!

(#25639) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Hol most legolcsóbb a STALKER? Lehetőleg az all in változat? :)
Steamen 14.5 euro, ha össze van tákolva, mert a Clear Sky nincs benne, de az kicsit drága.

(#25640) v!ct0y: Kösz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25640) v!ct0y válasza ForRedGlory (#25639) üzenetére


v!ct0y
veterán

Várj még vele egy évet :DDD

(#25641) Crytek


Crytek
veterán

Januárra kapott amazonos kupon sajnos semmit nem ér mert nagyon drága címek vannak :(

Next PC Upgrade: 2022

(#25642) Tibcee válasza Crytek (#25641) üzenetére


Tibcee
tag

Azért a Hotline Miami 2.5-ért nem rossz! Mindenkinek boldog új évet és 2013-ban is sok olcsó és jó játékot kívánok!

(#25643) ollie válasza Tibcee (#25642) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az még ingyen sem kellene nekem. :)

***

(#25644) warcat válasza Crytek (#25641) üzenetére


warcat
veterán

Ejnye már ne panaszkodj előre,hetente pörgetve le lesznek árazva akkor kell venni,

EA: It's in the crate!

(#25645) Angelo69


Angelo69
senior tag

Boldogabb újévet! :)

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#25646) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Deus Ex: Human Revolution: 3EUR
az egyik legjobb vétel

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#25647) viktor82


viktor82
őstag

Amazontól megkaptam az 5$-os kupont amit a vásárlások után kaptam! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#25648) Vertigo18 válasza viktor82 (#25647) üzenetére


Vertigo18
addikt

időben... ;)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25649) viktor82 válasza Vertigo18 (#25648) üzenetére


viktor82
őstag

Ja,de ezt 1-31-ig lehet levásárolni,de nem minden termékre érvényes,FC3 31dodó :DDD

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#25650) Vertigo18 válasza viktor82 (#25649) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tudom, Én is kaptam... :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.