Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28051) duvi válasza Micsurin (#28048) üzenetére


duvi
nagyúr

Vagy kezdő játékos volt, aki nem tudja, hogy mit jelentenek a bejárati fények (zöld a bejárati oldal), vagy egy régi motoros "taxizott" és nagyon sietett :)

(#28050) nubreed
Mennek már a szerverek :K

(#28049) Ice_Man22
Ha el is viszik(vinnék), annyiba kerül(ne), amit tuti nem tudsz kifizetni :D

[ Szerkesztve ]

(#28052) kiskuplung válasza Rick3D (#28042) üzenetére


kiskuplung
őstag

Szerintem az a baj, hogy nincs beszkennelve a rendszer.
Menj oda a nav beaconhöz, és scanneld be, ha nincs nálad adv. disco. scanner.

(#28053) Micsurin válasza duvi (#28051) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Na várj akkor én voltam a gyökér a sétálóban a tankkal? Ha én belülről megyek kifelé, akkor értelem szerűen a zöld a kimenő oldal nem? :F ... A végén még én lennék a kretén... pedig mint jó Birodalmi diplomata letoltam a sárga földig! :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#28054) Cooper911 válasza Rick3D (#28042) üzenetére


Cooper911
senior tag

Valami nem klappol a két képen. Te a G41-14 rendszerről raktál be képet a küldi meg a Saktsak rendszerbe szól. Saktsak rendszerben kéne megkeresni azt a kolóniát nem?

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#28055) kiskuplung válasza Cooper911 (#28054) üzenetére


kiskuplung
őstag

LOL. tényleg :)

(#28056) Cooper911 válasza Ice_Man22 (#28049) üzenetére


Cooper911
senior tag

Ha ott vagy akkor igen. Kb 1M creditre saccolom 1000 fényévenként egy ASP szállitását. Egy python kicsit több. Szóval a (22k fényév távra) szerintem valahol alulról karcolná a 30M creditet.

[ Szerkesztve ]

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#28057) orientcx válasza Micsurin (#28048) üzenetére


orientcx
őstag

Elvileg ha nem léped túl a sebességet, akkor nem te leszel a hibás, és nincs retorzió. Szét még nem pukkasztottam hajót a no fire zónában, de egy-egy kocc már megesett velem is. Ha 100 alatt voltam, nem történt semmi, ha felette, akkor pár száz Cr volt a bünti. Sztem pukkanásnál is ez a szisztéma.

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#28058) Micsurin válasza orientcx (#28057) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Lebuktam na... siettem egy kicsit de akkor se én szálltam belé! :D ... a kis Adder szépen pukkant a 200-210-el jövő Pythonról pattanva... + még ugye az ő tempója és a fal. :DDD

Kiírta, hogy megöltem szegénykémet ... ez a legdurvább, mintha én hobbiból zúznám le szegény kis Addert. :C :DD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#28059) Rick3D válasza Cooper911 (#28054) üzenetére


Rick3D
senior tag

Igen , közben észrevettem hogy rossz helyen voltam :DDD Saktsakba szól egy delivery küldetésem és az tévesztett meg.

Sikerült megszerezni az információt vissza kellett jönnöm G41-14 -be elvileg itt tartózkodik a célpontom. Scannelgetnem kell sc közben és ID tolni ha megvan vagy USS ben kell keresnem őt ?

(#28060) orientcx válasza Micsurin (#28058) üzenetére


orientcx
őstag

Régebben én is sportot űztem abból, hogy boost-al jöttem ki a kaptárból, de aztán pont amikor ezt a sebességkorlátozást behozták, egy ilyen boostnál alulról elém ugrott egy asszem T7. Megamázlimra 3% hullja megmaradt. Én is falnak pattantam, és a sérülés ugyan nem volt komoly, viszont beakadtam valami oszlopba vagy mibe, és ha elkezdtek volna lőni rám, onnan ki nem reppentem volna egyben. Úgyhogy azóta boost csak akkor, ha már bedugtam az orrom a nyílásba. :K
Peckesen, de óvatosan! ;)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#28061) baphomet válasza orientcx (#28057) üzenetére


baphomet
senior tag

Ha gyorshajtva elpukkantunk valakit az azonnali wantedséggel jár, és 2.2 óta a wantedekkel az igen komolyan felbuffolt állomás is elkezd érdemben foglalkozni, nemcsak a körülette bóklászó secus hajók.

Erre most érdemes odafigyelni, mert gyorsan sírás lehet a vége. Ha wantedek vagyunk és állomás közelben leszkennelnek, akkor kakukk, insurance screen.
Azt a részét biztosan javítani fogják, hogyha wanted utasunk van, akkor ilyen esetben az állomás nem, hanem csak a system security hajók ugranak nekünk.

(#28062) Micsurin válasza baphomet (#28061) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A Pythont úgy szedte szét jó volt nézni... a nem tudom mekkora bazi armor ellenére! :DDD :DDD

@orientcx: Az lesz figyelek ezentúl a lyukra.....! :DDD Csak utána boostolok.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#28063) #15106560


#15106560
törölt tag

Azt hiszem, mára elég. Csak 4x kelett szélvédőshöz mennem. Majd valami Hans Gruber kilövéséért (aki wanted volt), kaptam valami 6000 cr-es büntit. Inkább ma alszom.

(#28064) orientcx válasza baphomet (#28061) üzenetére


orientcx
őstag

Hát valami ilyesmit próbáltam én is leírni. Mindenesetre ha az állomásnál lescannelnek, az egyáltalán nem jelent automatikus elhalálozást. Ha belül vagy, az a nagyobb gond, de kerültem én már olyan helyzetbe, hogy épp dokkoltam be, és pár centivel a bejárattól kaptam az össztüzet. Gyak sértetlenül hagytam el a helyszínt. Ha ez pont akkor történik, mikor már félig a résben lettem volna, most cirka 70 milával szegényebb lennék, mert mire megfordultam volna, addigra biztos felkoncolnak. Kb kettő másodpercen múlt a túlélés, a képen a támadás pillanata látható
-

-
A gondot nem is a securitysek jelentik, hanem hogy ha a terminál visszavonja a dokkolási engedélyt(márpedig visszavonja, ahogy a képen is látható), akkor illetéktelenül mész be, és akkor kapod a rendes össztüzet

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#28065) anatron


anatron
aktív tag

Lol,ezel a cannonosok nem szaroznak .Megint megfejtettek valamit.
Most ezt a rendszert találgatják,hogy merre lehet:

ui:Igen ez egy system map. :)

[ Szerkesztve ]

(#28066) anatron


anatron
aktív tag

Úgy nézem már meg is találták a rendszert:

San Tu

(#28067) rtitusz válasza anatron (#28066) üzenetére


rtitusz
őstag

Olyan tempóban dolgoznak és találják meg, fejtik meg a dolgokat a srácok, hogy csak pislogok. :D

(#28068) anatron válasza rtitusz (#28067) üzenetére


anatron
aktív tag

Megyek meglesem ezt a San Tu 4c "Scientific Installationt".
Most az írják a fórumon ott lehet valami.

De hogy mi azt ne kérdezd .:D

[ Szerkesztve ]

(#28069) duvi


duvi
nagyúr

(#28070) anatron


anatron
aktív tag

Lol,találtunk egy névtelen satelitet,ami egyszercsak beszélni kezdett és csak úgy fosta a kódokat. :DD

L o c a 4 a l a n e g 3 4 l o n e g 1 4 1

9 1 4 2 0 1 8 2 1 4 5 u g j e d g s p u a

t f g u s a h m c s d h m c c d t m c c d

h m c c d m 1 h m c c d h m c n s f m r h

m c t m c w s g c h u a c g

[link]

Remélem minden világos. :DD

[ Szerkesztve ]

(#28071) kiskuplung válasza anatron (#28070) üzenetére


kiskuplung
őstag

San Tu 4a
latitude : -34
longitude - 141

Esetleg?

(#28072) anatron válasza kiskuplung (#28071) üzenetére


anatron
aktív tag

Az biztos nem,mert most épp ott vagyok és itt nincsen semmi.

Csatolom a forumot:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#28073) anatron


anatron
aktív tag

Many Discord Bothans died to bring us this information…

SECURE PLEIADES BETA SITE:

SA - Star, A class (A)
HMCSD - HMC Sulfer Dioxide (A 1)
HMCSD - HMC Sulfer Dioxide (A 2)
HMCCD - HMC Carbon Dioxide (A 3)
HMCCDM1 - HMC Carbon Dioxide Moon 1 (A 4, A 4 A)
HMCCD - HMC Carbon Dioxide (A 5)
HMCN - HMC Nitrogen (A 6)
SF - Star, f-class? (B)
MR - Metal Rich Atmosphereless (B 1)
HMC - HMC Atmosphereless (B 2)
HMCW - HMC Water (B 3)

Loc A 4 A
Lat -31
Long -141

(#28074) orientcx


orientcx
őstag

Revideálnom kell eddigi álláspontomat. Eddig ugye azt hirdettem, hogy egy feltápolt Corvette-nek semmi szüksége ilyen kis űrhörcsögökre. Nos, az igaz ugyan, hogy meglennék fighterek nélkül is, de egy elég magasan képzett bérpilóta nagyon nagy segítség lehet, csak kellőképp össze kell dolgoznunk. Az enyém most még csak dangerous(34%-on a deadly felé), de már kifejezetten ügyes. A lényeg, hogy ne hagyjuk a saját feje után menni. Mindig ki kell jelölni neki a célpontot, hogy ugyanarra a hajóra dolgozzunk rá, mert egyrészt akkor hamarabb fogynak, másrészt(és ez a lényeg), így a célpont nem tud a vadászunkra koncentrálni, emiatt annak jóval nagyobbak az esélyei a túlélésre. Reményeim szerint hamarosan több időm lesz, és Elite fickót faragok a szakiból, bár expert-től fölfelé egyre nehezebben gyűlnek a százalékai. Viszont így, hogy harmless palántát képeztem ki, még mindig csak 8%-ot kap, szemben a két fokozattal gyengébb expert figurákkal, aki helyből 12%-ért tartják a markukat.
Lényeg a lényeg, eddig azt terveztem, hogy csak úgy mókából kiképzem elite-nek, aztán úgy kirúgom, hogy a SagA-ig reppen meztelen popóval, de most már biztos vagyok benne, hogy megtartom, még akkor is, ha egykét dologban pofátlannak tartom a lenyúlást(pl ha inaktívba teszem, akkor is megkapja ugyanazt a %-ot, pedig a hangárban szunyókált, amikor a bounty-t begyűjtöttem, vagy a réges régi bountykból is részesedik, amik akkor keletkeztek, amikor ő még ott sem volt, mert valószínűleg a kiscsoportban ráncigálta maga után a csattogós lepkét.
Egy kis bemutató bérpilóta módra
Ja, bocsi a minőségért, valamiért a videó olyan lassú, darabos lett, ami időnként elég idegesítő

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#28075) kiskuplung válasza anatron (#28073) üzenetére


kiskuplung
őstag

Meg is találták. Ez az xdeath csávó nem semmi, ő találta meg romokat is.

[link]

(#28076) anatron válasza kiskuplung (#28075) üzenetére


anatron
aktív tag

Ja már láttam.Majd megyek és meglesem én is.
Ez már a 3. Thargoid roncs.Van valami a levegőben! :)

Én mondjuk ezt reméltem,hogy ancient rom lesz.

GalNetben még nem írják.

[ Szerkesztve ]

(#28077) kiskuplung válasza anatron (#28076) üzenetére


kiskuplung
őstag

Azt az első rajzot, amit mutattál: azt hogy találták? Mi volt az első "nyom"?

(#28078) anatron válasza kiskuplung (#28077) üzenetére


anatron
aktív tag

Valami adást fogtak a Cannonos állomás közelében és azt dekódolták,de nem tudom pontosan.
Le van írva a fórumon amit linkeltem,csak pár száz oldalt kéne átnyálazni. :D

Na közben megtaláltam a lezuhant hajókat.Ez egy temető.Van itt minden Type-9,Anaconda,Thargoid akármi ...

[ Szerkesztve ]

(#28079) rtitusz válasza anatron (#28078) üzenetére


rtitusz
őstag

Nem lennék meglepődve, ha ez egy UA-t szállító Federal Convoy lenne, amit lelőtt drága Alien barátunk. Ezek a konvojok 2 Anacondából és 1 T9-ből szoktak állni. Csak mondom.

(#28080) anatron válasza rtitusz (#28079) üzenetére


anatron
aktív tag

Ja van itt UA bőven,min 3-4 hever a földön,De szerintem a Thargoidoknak más kellett.
Egy sokkal értékesebb dolgot találtam ,mint holni UA.Az anaconda Narcoticsot szállított,valszeg az lett a thargoidok veszte is! :D

[ Szerkesztve ]

(#28081) #15106560


#15106560
törölt tag

Hova tűntek az adatok? Eddig szkennekéssel egy csomó adathoz jutottam, viszont egy ideje egy kanyi adatot sem sikerült kinyernem. Ez most bug vagy ficsőr?

(#28082) orientcx


orientcx
őstag

Napi arcok rovat
-

Ő Joci néni, a helyi animal-meat művek competent takarítónője.
Igaza is van, mivel mindenki folyton összejárkálta a frissen felmosott folyosót, így hát itt az ideje inkább űrpilótának állnia. :K
Az lehet ugyan, hogy a kalózhordákat nem fogja letörölni az égről, de a szélvédőnket és a műszerfalat viszont feltétlenül. És ezentúl a porcicák sem fognak olyan hangosan ránk nyávogni, ahogy eddig. :D

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#28083) kiskuplung válasza orientcx (#28082) üzenetére


kiskuplung
őstag

Örülök, hogy így együtt mozogsz a játékbeli történésekkel :D

(#28084) anatron válasza kiskuplung (#28083) üzenetére


anatron
aktív tag

Szerintem ő csak arra akarja felhívni a figyelmet,hogy az idegenek már köztünk járnak. :D

(#28085) Cooper911 válasza orientcx (#28082) üzenetére


Cooper911
senior tag

Látszik a tekintetén, hogy néha már az őrület határár súrolja.

Egyszer feljelentést tett, hogy a coriolis egyikk szűk folyosóján egy Lavian brandy-től megrészegült pilóta kérés nélkül magáévá tette. Kérdezték, hogy hát miért nem menekült el? (mármint nem a pilóta :D) Jocelynn erre csodálkozva kérdezte: Há' hova? Jobra fal. Balra fal. Mögöttem a fickó. Elöttem meg már fel volt mosva!
:D

Amúgy orientcx kolléga nagyon rágyógyult ezekre az "arcokra". Nyugodtan indithatna valami női újságot :D

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#28086) orientcx válasza kiskuplung (#28083) üzenetére


orientcx
őstag

"Örülök, hogy így együtt mozogsz a játékbeli történésekkel :D "
-
Hát, tudod vannak akik korszakalkotó tudományos felfedezésekkel találkoznak az ED-ben, és vannak, akik takarítónőkkel... :B
Mégis mit vártál egy Fed bugristól??? A mi fajtánkat a Thargoidok majd akkor fogják érdekelni, ha már jól pofán lehet őket verni. Addig meg marad a hangos hahota az ED karaktergyárosain :K
-
-
Cooper911 - " Há' hova? Jobra fal. Balra fal. Mögöttem a fickó. Elöttem meg már fel volt mosva"
-
Tévedés, ez annak a szerencsétlen, csontig betépett fickónak a szövege, aki nem tudott elmenekülni hősnőnk elől, annyi módosítással, hogy "kétoldalt fal, előttem a bezárt ajtó, mögöttem meg a begerjedt takarítónő" :U
-
Mindenesetre ha unjátok ezeknek a varázslatos karaktereknek a közszemlére tételét, akkor szóljatok nyugodtan, legfeljebb majd röhögök rajtuk magamban, mert én roppant jókat szórakozom a dolgon :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#28087) nubreed válasza orientcx (#28086) üzenetére


nubreed
veterán

A mi fajtánkat a Thargoidok majd akkor fogják érdekelni, ha már jól pofán lehet őket verni. Addig meg marad a hangos hahota az ED karaktergyárosain

Na látod ez pontosan így van. :D Ezek az alien épületek, roncsok meg monolitok marha érdekesek... valakinek biztos.. de látnánk már őket konkrétan, és mi több, jól seggbe lehessen őket rúgni. :))

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28088) anatron válasza nubreed (#28087) üzenetére


anatron
aktív tag

Hát erre még várnotok kell,mert szerintem idén már biztos nem lőhettek kálciumban gazdag űrhajókra.

(#28089) anatron válasza kiskuplung (#28077) üzenetére


anatron
aktív tag

Találtam egy videót az egészről:

[link]

(#28090) Cooper911 válasza orientcx (#28086) üzenetére


Cooper911
senior tag

Dehogy unjuk mester.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#28091) sensor060


sensor060
aktív tag

Kis segítséget kérnék!

Nem találtam sehol róla konkrét infót,hogy a Fighter Hangar konkrétan mennyi hajót képes "kiadni magából"
Nekem most egy 5D hangár van, abba 1 darab F36 Condor csücsül. Nemrégiben hárman egyszerre támadtak meg miközben a melósokat vittem, és kilőtték a kis vadászt. Azt hittem ennyi volt, erre látom alul a panelen hogy:

Tehát van még 5...
Hogyan működik ez az újragyártás?

[ Szerkesztve ]

(#28092) orientcx válasza sensor060 (#28091) üzenetére


orientcx
őstag

A kisebbekben egy hangár van, amiben 1db repkész, és 5 db lapra szerelt ikeás vadász van, a nagyobb verzióban 2 db külön hangár van, tehát 1-1db van repkészen, és 7-7 db lapraszerelve. Ha kilőnek egy vadászt, kis idő elteltével a gép összerakja az újabbat, és máris mehet tovább a móka. Ha két hangárod van, akkor a vadász elvesztése esetén nem kell várni, azonnal mehet ki a következő a másik hangárból. De egyszerre csak egy lehet kint.

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#28093) sensor060 válasza orientcx (#28092) üzenetére


sensor060
aktív tag

Köszi a segítséget!

Most lecseréltem a Condort egy Taipanra, kíváncsi vagyok milyen lesz.
Bár most gondolkodok, hogy ha 6D hangárra cserélnék, akkor lehetne egy Condor és egy Taipan is (ha lehetséges).

(#28094) kiskuplung válasza sensor060 (#28093) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nem lehet. Pont ezért szedik most szét a Frontiert pár fórumon. Egyszerre csak 1 gép lehet.

Bár szerintem ezt tuti nem így tervezték, mert akkor nem rajzoltak volna 3 helyet a crew lounge-ba.

orientcx : Ne hagyd abba, mindig nagy élvezettel olvasgatjuk a kis kalandjaidat :)

[ Szerkesztve ]

(#28095) Cooper911


Cooper911
senior tag

Gondolom IPSZ tagságot nem ér a dolog, de két ingyen jegyet valamelyik IPSZ buliba talán:
Elindultam megnézni a most talált roncsokat, lecsupaszitottam az ASP-t hogy legyen jó kis ugrótáv, pik-pak ott voltam, majd amikor a bolygóra száltam volna le akkor vettem észre, hogy a lecsupaszitás annyira jól sikerült hogy nem hoztam planetary vehicle hangárt. A nagyobb gond az, hogy a Planetary Approach Suite-ot is sikerült levennem a hajóról :))
Jöhettem vissza 200Ly-t valami világvégi kétes lebújba venni egyet :)

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#28096) duvi válasza Cooper911 (#28095) üzenetére


duvi
nagyúr

Szép próbálkozás volt! :K Ha a 200 mögött lenne még egy-két nulla, akkor teljes jogú IPSZ tagságit kaptál volna. Így azonban ez a mutatvány, maximum egy heti bérletre jogosít fel :D

(#28097) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Sziasztok! Tegnap elkezdtem be lepni ilyen weapons fire detected es cuccokba. Ezek Threath nal a pofatlan npc k nekem jonnek. Ja es az normalis ha shield cell bank ot aktivalom akkor 160% ra felmegy a homerseklet? Szepen lassan ropogosra sulok. Mondjuk a pajzsomat nem tudtak le szedni.

(#28098) duvi válasza Ice_Man22 (#28097) üzenetére


duvi
nagyúr

"Ja es az normalis ha shield cell bank ot aktivalom akkor 160% ra felmegy a homerseklet?"
Igen, normális. Régen - Horizons előtt - frutty helyett nyomtuk a sok SCB-t, mivel nem volt heat büntetése. Most oda kell figyelni, hogy mekkora a hajónk aktuális hőmérséklete, mivel a SCB durván megemeli. Harc közben érdemes kicsit várni a tüzeléssel, amikor elnyomunk egy SCB-t.

(#28099) nubreed


nubreed
veterán

Van valami tuti, jól működő és legfőbbképpen gyors recept a repu húzásra? Aki pl eljutott Rear Admiral szintig, hogy csinálta. Összehozni 1 milliárd creditet sokkal gyorsabban ment mint húzni a reput. Most Ensign vagyok, 26%-on de iszonyú lassú az egész folyamat. Úgy érzem beleőszülök. Hogyan lehetne ezt meggyorsítani? Data dilievery mission -öket csinálok alapvetően illetve passenger küldiket Tun's Wart a kiinduló hely, de ez egy olyan clusterben van, ahol főként Fed-es állomások vannak a környéken. Ha látok Donation Missiont, azonnal lecsapok rá, szokott is lenni de még így is nagyon lassú.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28100) duvi válasza nubreed (#28099) üzenetére


duvi
nagyúr

Maga a módszer jó, ahogy csinálod, csak megfelelő helyszínt kell találni. 2.2-vel megszűntek az eddig összevadászott rendszerpárok (szomszédos rendszerek között lehetett ingázni), ezért most újakat kell keresni. Amíg nem kerülnek fel az új helyszínek, addig azt ajánlom, hogy menj el a SOL rendszerbe, mivel itt van a Fed központja és ott questeljél.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.