Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) Ch0b válasza kiskuplung (#27646) üzenetére


Ch0b
tag

Miért, mi az Elite és a SC filozófiája?

(#27652) #15106560


#15106560
törölt tag

Lassan egy éve lesz meg a játék nekem, sokat is pihentettem (kb. fél évet), de most teljesen magába szippantott. :D

Én csak több hajót, több fajta űrállomást szeretnék a játékélmény csorbulása nélkül. Na meg azt, hogy a küldikért ne 1500 cr-t fizessenek, hanem picit többet. :D

(#27653) Cooper911 válasza kiskuplung (#27646) üzenetére


Cooper911
senior tag

"Egyáltalán a hajók belseje le van vajon modellezve?"

Szerintem nincs. A Horizons megjelenésekor a Cobra MKIV hajtóművénél nem volt jó az egyik textúra és be lehetett látni a hajó belsejébe, de a pilótafülkén meg az SRV hangáron kivül más nem nagyon látszott. Bár az mondjuk még lehet hogy a modell meg van csinálva csak textúrázva nincs.

Más:
Waldo bácsi búcsúbulijára vittem kávét és a következő dolgokra jöttem rá:

- Az állomások közelében de az állomáson kivül néha kicsit akadozik a játék, ami eddig nemvolt jellemző. Bent nincs gond.
- A landolást mintha kicsit szigoritották volna, kisebb helyen fogadja el a leszállást és mintha kicsit tovább is tartana amig azt "mondja", hogy ok jólesz, leszáltál.
- Az ID utáni meglógás mintha nehezebb lenne. (Amúgy a patch után az eventen mindig rám akaszkodik valaki, eddig szinte sose) 3x is eljátszottam hogy ID - 0 gáz - boost - jump és mindig tök hamar visszajött SC-be a delikvens. Csak a harmadiknál már az állomásnál jártam.
- 146T kávéval a hátam mögött jó dolog kávézni a fülkében :D

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#27654) Rick3D válasza Cooper911 (#27653) üzenetére


Rick3D
senior tag

Az akadozást én is észrevettem. Nálam ez oldotta meg a problémát :
- ED reinstall.
- VGA driver update.
- A biztonság kedvéért azért ocztam is egy kicsit.

-8 fps a különbségem 2.1-hez képest ami azért elég sok főleg SLI-ben.

(#27655) Döglött Róka válasza grHawk (#27647) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Engem nem a technológiai megvalósítás aggaszt hanem hogy szimplán egy tucatfps-t beleraknak mint ahogy az SC-nél is látható.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#27656) nubreed válasza Döglött Róka (#27655) üzenetére


nubreed
veterán

Honnan veszed előre, hogy tucat fps lesz ha még nem is láttad? A Frontier eddig mindig minőségi munkáat adott ki a kezéből és én bízom annyira bennük, hogy ezt sem fogják elrontani.

Az SC-hez, de ez már unalmas:Alpha állapotú játékról beszélünk, hányszor kell még leírni? Rengeteg minden fog még ott is változni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27657) Döglött Róka válasza nubreed (#27656) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A koncepció maga sablon, a játékmenet dettó olyan mint mostani megszokott bármelyik divat-fps legyen az cod, battlefront, vagy bf1. Alpha ide-vagy oda, egyszerűen ránézek bármelyikre stádiumra és alapjaiban véve ásítok mert annyira unalmas.

A frontier meg nem isten, a játék jó, de bőven hemzseg logikai hibáktól. Annyi előnyük van, hogy SaaS modellben fejlesztik és nem kell rá a végtelenségig várni, de pl az SC és a Elite között annyi a különbség, hogy az SC alkotói azzal takaróznak folyamatosan hogy ez biza alpha gameplay.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#27658) rtitusz válasza Cooper911 (#27653) üzenetére


rtitusz
őstag

Le van modellezve, azaz az FD az összes hajót a belső térrel együtt tervezte és modellezte. Ami a játékba kerül modell egy butított változat, mert felesleges lenne tartalmaznia a belső teret, ha úgy se látod.

(#27659) kiskuplung válasza nubreed (#27648) üzenetére


kiskuplung
őstag

"A hajók belsejénél azt érted, hogy azok a részek levannak e modellezve, amiket jelenleg nem is láthatunk?"

Igen, pontosan erre gondolok. De itt nem elég egy modell, hanem gondolni kell a működésre is, pl. ajtók hogy nyílnak csukódnak, hogy lehet interakcióba lépni a kezelőszervekkel (ez pl. szerintem botrányos az SC-ben, megjelenik az USE felirat vagy nem, nyomod a gombot, hogy történjen valami, és kb az esetek 50%-ban még 3x meg kell nyomni, hogy bevegye)

Filozófia alatt én azt értem, hogy szerintem jobb lenne ha az Elite megmaradna a kicsit keményvonalasabb, szimulátoros vonalon. Az SC-t a kezdetek óta támogatom, és mióta repülhető, azóta az a bajom vele, hogy olyan vérgagyi a repülési modell, hogy egyszerűen 5-10 percnél többet nem bírok vele eltölteni.
Nekem úgy tűnik, hogy inkább a story-driven vonalra mennek rá, és megmarad az űrszimulátorok Call of Dutyjának.

[ Szerkesztve ]

(#27660) Cooper911 válasza rtitusz (#27658) üzenetére


Cooper911
senior tag

Igen, úgy értettem, hogy jelenleg a játékban nincs lemodellezve. Azt gondoltam, hogy a tervezésnél figyelembe vették a belső teret is.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#27661) orientcx


orientcx
őstag

És mááá itt is vaok. Hiányoztam? Azért egy-egy legalább közepes méretű műkönnycseppet mindenkitől elvárok! :D
Közben meg annyit irkáltatok, hogy most a fele játékidőm erre fog elmenni. Csak nem a birodalom bérelt fel benneteket, hogy addig se előlem kelljen menteniük az irhájukat? :)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#27662) kiskuplung válasza Cooper911 (#27653) üzenetére


kiskuplung
őstag

" A landolást mintha kicsit szigoritották volna, kisebb helyen fogadja el a leszállást és mintha kicsit tovább is tartana amig azt "mondja", hogy ok jólesz, leszáltál."

Ezt én is tapasztalom, mert eddig profi módon landolgattam :), de főleg a Belugával erősen szenvedek a 2.2 óta.

"- Az ID utáni meglógás mintha nehezebb lenne."

Nekem meg pont könnyebb lett, legalábbis érzésre. Lehet, hogy mindkettőnknél bezavar a bal alsó sarokban a vízjel okozta placebo :)

Más: a bounty-behajtó ügynökség akkor végülis hogy elérhető? Mert a contactok között én még nem találtam. Létezik, hogy csak outpostokon elérhetők?

(#27663) #15106560 válasza kiskuplung (#27662) üzenetére


#15106560
törölt tag

Kupoli - > Xing Platform tuti jó. Máshol nem találkoztam még vele. De az igazsághoz hozzá tartozik, hogy eleddig csak 2-3 rendszerben néztem körbe a 2.2 frissítése óta, és azokban sem az összes bázison.

Gondolom, idővel az eddb ráfrissít erre is.

(#27664) grHawk válasza Döglött Róka (#27657) üzenetére


grHawk
aktív tag

"A koncepció maga sablon"
Mivel az FPS azt jelenti, hogy belülről látod a történést, ezért nem igazán lehet benne újat mutatni. Vagy mégis? Mint mondtam grid központú, tudod, hol megy még ilyen pl.? Armában(Dayz akár). Na az förtelem. E helyett megnézel egy SC 3.0-át és hanyatt vágod magad.
De tök kíváncsivá tettél, te hogyan alkotnál meg egy FPS modult, mindegy, hogy Elite vagy SC, mert teljesen úgy mondod, mintha hátradőlve ülnél egy székben elhízott mosollyal a szádon és úgy mondanád: "alapjaiban véve ásítok mert annyira unalmas."

[ Szerkesztve ]

(#27665) csizi90 válasza #15106560 (#27663) üzenetére


csizi90
aktív tag

Elvileg cask low security rendszerekben less. [link]

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#27666) orientcx válasza Rick3D (#27607) üzenetére


orientcx
őstag

"a pipelésnél hogy milyen gyorsan váltogatod a szituációhoz megfelelő kiosztást"
"Ha igen esetleg megosztanád velem is legalább a programot amit használsz ?"
(mármint a macro-ra)
-
Az én megoldásom kicsit munkásabb brd szaktársnénál. Egy nyugdíjba vonult logitech G11-es billentyűzett paneljét tettem be ebbe a "sufni vezérlőpultba". Itt egy rakás macro van beiktatva(pl egy gombnyomás a dokkolási engedély, vagy a fullscreen/windowed mód, stb), de a PIP elosztásra való 6 db macro gomb az magán a hotas-on van, közvetlenül az ujjaim alatt
-

-

-

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#27667) #15106560 válasza csizi90 (#27665) üzenetére


#15106560
törölt tag

Ó! Ezt jó tudni. :R

(#27668) Cooper911 válasza kiskuplung (#27662) üzenetére


Cooper911
senior tag

"At low security systems you will now be able to pay off your fines, collect bounties and hand in combat bonds via a so called, “SIN Broker”. They will charge a percentage for the service."

Ahha... szóval low security rendszerekben érdemes keresni őket.

Oh már megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#27669) 42861


42861
senior tag

Sziasztok. Az új utasszállítós küldiknél, mikor a tagot el kell vinni x ezer fényévre és ott adatokat gyűjteni, mivel érdemes felszerelni a hajót? Milyen adatokat kell gyűjteni? Csak a detailed surface scanner és az advanced discovery scanner kell, vagy valami más is?

(#27670) orientcx


orientcx
őstag

Hát ilyen már tényleg nincs. Végre megint betölthettem az ED-t, és kb 16 mp múlva milyen felirattal üdvözölnek? A szerver 15 perc múlva lekapcsol, bla-bla. :O :W
Ezt meg hogy számolták ki ilyen nanosecundumos pontossággal? Na mindegy, az a 15 perc akkor is az enyém volt... :O

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#27671) Rick3D válasza orientcx (#27666) üzenetére


Rick3D
senior tag

Egek ;] Szép munka. Egyenlőre megvagyok az X-el valamit majd erre okoskodok ki. :U

(#27672) duvi


duvi
nagyúr

(#27673) nubreed


nubreed
veterán

Oh pont most van scheduled maintenance,jön a 2.2.01 Elég hosszú a javítások listája de ez érdekes:

- Reduced module and ship transfer distance costs by 50%

Ez elég jelentős árcsökkentés.

Ja és Removed build watermark!! Hálistennek...

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27674) Cooper911 válasza nubreed (#27673) üzenetére


Cooper911
senior tag

Mondtam, hogy eltűnik. 2.1-nél is volt pár napig.

Hmm.. modult is lehet transferelni? Jó tudni.

"- The engineers have now, sadly, sold out of fish. After realizing their mishaps, they've smartened up, noting that fish oil was not the key ingredient needed! "
Ez azt jelenti hogy eddig az éles játékban is elfogadták a halat? Bakker :D

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#27675) orientcx válasza Cooper911 (#27674) üzenetére


orientcx
őstag

A nagy túrókat fogadták el a halat. Én az éles 2.2 megjelenésekor iziben megcsináltattam a SCB tuningot(olyat faragtak nekem, hogy csak úgy lestem, nyugalmi állapotból a 7B-s töltet csak 99(!) fokra melegszik), de bizony keményen bekasszírozták a cuccokat hozzá. Mindenesetre ha már a hármas tuning is ilyet tud(egyenlőre még nem létezik nagyobb), akkor az ötössel visszajönnek majd a tömegével büntetlenül használható SCB-es idők :K

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#27676) orientcx


orientcx
őstag

Na végre elindult az update
-
nubreed - "Reduced module and ship transfer distance costs by 50%"
-
Azt én meg inkább emelném 100%-al(plusz áfa, plusz alkotmányos költség, + láma adó :K )

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#27677) nubreed


nubreed
veterán

A Mission Board nálatok se megy? Állandóan azt mondja, hogy failed to communicate with server...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27678) #15106560 válasza nubreed (#27677) üzenetére


#15106560
törölt tag

Nekem is csak sokadszorra szokta beadni. Most már először a commodoties market-et nyitom meg, majd utána a mission board-ot.

[ Szerkesztve ]

(#27679) glovasi


glovasi
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e a játékhoz demó, vagy pl 1 hét ingyen kipróbálás? Csak hogy a gépem elviszi-e a kívánt minőségben, az-e amire vágyok, és úgy amúgy is. Vagy a 25€ kockázati tőkét mindenképp bele kell dobnom a kalapba?

Köszi előre is!

(#27680) to.ca válasza nubreed (#27677) üzenetére


to.ca
tag

Nekem egyelőre csak a drótpythont pörgeti.
Szállítós küldetést 2.2 óta meg egyet sem sikerült leadni, pedig 5-6-ot biztos felvettem repuhúzás céljából. Helyette allied helyett visszacsúsztam friendly aljába + 100ezer feletti bünti.

[ Szerkesztve ]

load"elite",8,1

(#27681) rtitusz válasza glovasi (#27679) üzenetére


rtitusz
őstag

Ha az elmúlt pár évből van a géped, és megüti az ajánlott gépigényt, nem lesz gond. Még a minimum gépigénnyel is elfut, de állomásokon meg olyan helyen ahol sokan vannak szaggathat.

(#27682) glovasi válasza rtitusz (#27681) üzenetére


glovasi
tag

Egyszóval: Nincs demó/1-hét-ingyen?

(#27683) Cooper911 válasza glovasi (#27682) üzenetére


Cooper911
senior tag

Ha felrakod a klienst ott van egy combat training nevü rész amiben van néhány küldetés. Ott meg tudod nézni hogyan fut a gépeden.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#27684) orientcx


orientcx
őstag

Akkor amíg töltődik, unalomból egy-két kép.
-
Ide kerülnek a birodalmiak lelkei a Fed hősökkel való találkozásuk után :K
-

-
Itt meg felépítették a Tower Bridge XXXI. sz-i verzióját. Biztos valami giccses Las Vegas féle kaszinó van benne :D
-

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#27685) glovasi válasza Cooper911 (#27683) üzenetére


glovasi
tag

Köszönöm :) :R

(#27686) Cooper911


Cooper911
senior tag

Hmm...

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#27687) rtitusz válasza Cooper911 (#27683) üzenetére


rtitusz
őstag

A combat training még a két évvel ezelőtti Beta tükörképe, azóta sokkal jobban optimalizált a játék, de igen, ez egy jó opció, el is felejtettem.

(#27688) nubreed válasza #15106560 (#27678) üzenetére


nubreed
veterán

Soloban nem adta be előszőr, openben igen, de most már soloban is megy.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27689) duvi válasza glovasi (#27682) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!

Az Összefoglaló/Játék Beszerzése szekcióban találsz kétféle próbalehetőséget. Az utóbbi idők tapasztalatai alapján, elsőnek a Combat-Demo-Downloader megoldást javasolnám.

[ Szerkesztve ]

(#27690) totila


totila
tag

valakinek megy itt már ez a rohadt upgrade??? :W

(#27691) kiskuplung válasza totila (#27690) üzenetére


kiskuplung
őstag

Megy, most kapcsoltam be a gépet, steam frissített és már csapatom.
Igazi, most kinn vagyok a bubiból, nem tudom ez számít-e.

csizi90, Cooper911 : köszi a tippet.

(#27692) totila


totila
tag

és van valaki, aki nem steam-en frissített, és megy?

(#27693) Ice_Man22 válasza totila (#27690) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Nekem meg nem.

Nem steam.

[ Szerkesztve ]

(#27694) totila


totila
tag

nekem egy darabig megy, majd kiáll azzal, hogy failed to read from response stream. network connection closed :W

(#27695) duvi válasza totila (#27692) üzenetére


duvi
nagyúr

Most próbálom Frontier kliensből és nálam eddig minden okés.

(#27696) Ice_Man22 válasza duvi (#27695) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Nalam is hiba uzeneted ad, ugyanugy mint totila nal.

(#27697) duvi válasza Ice_Man22 (#27696) üzenetére


duvi
nagyúr

Összefoglaló/Segédletek megoldást próbáltátok már?
"Failed to read from response stream. Network connection closed" hibaüzenet esetén a játék mappájában meg kell keresni és törölni az összes .part és .progress kiterjesztésű fájlt."

(#27698) Ice_Man22 válasza duvi (#27697) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Igen, be irtam google ba es most probalkozok vele. Meg akartam varni, hogy mukodik e. Utana be irtam volna a forumba. :)

Nah elindult a frissites, de valami 0.02 Mb vel tolt.

[ Szerkesztve ]

(#27699) Ice_Man22 válasza orientcx (#27676) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Szerintem is emelhetnek az arat. Egyesek nem akarnak inkabb ingyen sot meg penzt is kapjanak azert mert elszallitjak a csili vili hajojukat?

(#27700) totila


totila
tag

sajnos nem nagyon értek a géphez, és a win8 nem írja ki a kiterjesztéseket
tudja valaki, azt hogy kell kiíratni?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.