Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) Denzo


Denzo
tag

Szépek ezek az új állomás belsők, de nekem eléggé döcög a játék miután bedokkolok. :( Az FPS számláló nem mutat kevesebbet mint korábban, de mégis akadozik. Ti nem tapasztaltok hasonlót?

Tudom, a túlzott onionhead fogyasztás is okozhat ilyen tüneteket, de esküszöm tiszta vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#27552) kiskuplung válasza Denzo (#27551) üzenetére


kiskuplung
őstag

Engem inkább az idegesít, hogy nem fordítottak eleget az ergonomiára. Értsd: elég idegesítő a ciklámen fényezésű bázison a hupilila kiírt dokk-szám.

Szerintetek nem?

Más. Megvettem a Belugát, mert azt hittem milyen jó lesz majd ezzel teljesíteni a bubin kivüli távot Palin profnak. Erre puff : 13 LY a hatótáv. Ez normális? :D

(#27553) Denzo válasza kiskuplung (#27552) üzenetére


Denzo
tag

"elég idegesítő a ciklámen fényezésű bázison a hupilila kiírt dokk-szám"

Igen, ez tényleg nem valami szép, engem is meglepett.

Más téma. Fehér törpe nyalábjából nem lehet tankolni, vagy csak nekem nem megy? :F

[ Szerkesztve ]

(#27554) grHawk válasza kiskuplung (#27552) üzenetére


grHawk
aktív tag

Mivel az egy utazó hajó, nem pedig felfedező, ezért igen, ez normális :)

(#27555) anatron


anatron
aktív tag

Hmm,lehet kijavították a kalózokat?
Az előbb kiszedett egy federal agent nevezetű álliberális kalóz.
Lescannelt és mivel nem volt nálam semmi ezért ott hagyott.

(#27556) brd válasza Denzo (#27551) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, a béta végig ilyen volt, nem csak dokkolás közben, egy jó kis RES-es lövöldözés is darabos volt, reméltem, hogy a teljesre javítják, de ezek szerint nem. Én felfedezni vagyok, ott eddig nem tapasztalok problémát, így nem tudom megnézni, de ha esetleg ablakban futtattad, akkor a kizárólagos mód bekapcsolása sokat javít a helyzeten.

The only real valuable thing is intuition.

(#27557) Denzo válasza brd (#27556) üzenetére


Denzo
tag

Kösz a választ, jobban örültem volna, ha az onionhead miatt van, de... Hopp, lebukattam magam... :B

Más. Most látom, írja a launcher hogy hibát okozhat a modul tároló használata!!!

[ Szerkesztve ]

(#27558) anatron


anatron
aktív tag

Azt kell,hogy mondjam a túrista állomások néznek ki a legjobban.
Industrial az ami eddíg volt.
A farmerek állomása olyan mint egy holland kávézó.Még joint füstöt is látni váltem néha.
A high tech határozottan nem tetszik azokkal a vörös landing jelölésekkel.

(#27559) Denzo


Denzo
tag

A Pharmaceutical Isolators-t leírni sem könnyű, hát még megtalálni, hogy a fene vinné el! :((

(#27560) anatron válasza Denzo (#27559) üzenetére


anatron
aktív tag

Keress olyan rendszert ami OUTBREAK státuszban van.Ott addíg röpködj supercruisban amig nem találsz HIGH GRADE EMISSION signal sourcot.

Türelem játék kicsit de találni fogsz.

(#27561) kiskuplung válasza grHawk (#27554) üzenetére


kiskuplung
őstag

Értem, hát akkor részemről ennyi is volt ez az utasszállítósdi, leesett a bugyim az unalomtól :D
Arról nem is beszélve, hogy milyen hangokat ad ki ez a Beluga, mintha szorulása lenne :D

Denzo : tegnap találtam vagy 3-at, írtam a itt is [link]

A teljesítményproblémákról nem tudok nyilatkozni, nekem mintha még mintha folyamatosabb is lenne a játék mint korábban. Amikor elindul az animáció ugráskor, az pl. sokkal folyamatosabb, és nem akad meg, mint eddig. Kár, hogy bolygófelszínre való leszálláskor nem sikerült ez a bravúr.

[ Szerkesztve ]

(#27562) Cooper911 válasza kiskuplung (#27552) üzenetére


Cooper911
senior tag

"Értsd: elég idegesítő a ciklámen fényezésű bázison a hupilila kiírt dokk-szám."

Pff, micsoda problémák....

Amúgy utasszállitani mással is tudsz nem csak Belugával. Csak a luxus utaskabinokhoz kell Beluga.
Legalább is ezt olvastam, mert nekem még csak most mászik le a patch. :(((

Ha már Beluga, mennyibe kerül az a jószág? Coriolis.io-n már fent van a gép de az árát szerintem elírták.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#27563) grHawk válasza Cooper911 (#27562) üzenetére


grHawk
aktív tag

Kedvezménnyel 70 milla körül forog.

(#27564) Rick3D válasza kiskuplung (#27541) üzenetére


Rick3D
senior tag

74 misi volt nekem de én 10% offon founders worldben vettem. Jópofák de semmi több.

Aki vesz ship fighter bayt és fogad fel AI pilótákat azt azért nézzétek csak meg hogy minden olyan tevékenységből ami pénzt hoz : küldi,exploration data,bh,trade és így tovább a drágaszág 12% ott lecsippent :) na ezt felszorzod 3al ;] Jó nagy egy böszmeség . . . de legalább jó bőr a csaj én tőle nem sajnálom :C

(#27565) kiskuplung válasza Cooper911 (#27562) üzenetére


kiskuplung
őstag

Csak várd meg amíg lejön. Sok sikert a citromsárga alapon narancs betűk elolvasásához ;) Ezt túltolták.

Eszembe jutott egy kis szösszenet a Vendéglő a Világ végén-ből:

"- Engem leginkább ez a vad színskála borít ki - mondta Zaphod, akinek nem egészen három perc repülés elég volt ahhoz, hogy a hajó iránti lángolás kihunyjon benne. - Valahányszor eltekerek egy fekete alapon fekete felirattal ellátott fekete szabályzót, kigyullad egy kis fekete lámpa, s fekete fénnyel adja tudtomra, hogy a beállítás sikerült."

HR 692-n vettem, 71 millió volt. Viszont ma már nem tudom kipróbálni,hogy mással is tudok-e utasokat szállítani, mert aludni is kell valamikor :)

(#27566) grHawk válasza Rick3D (#27564) üzenetére


grHawk
aktív tag

A %-os dolog csak az aktív pilótára szól. Ergo, ha van 3 pilótád, de csak 1 aktív, akkor a másik 2 %-a semmit sem számít. Amúgy ahhoz képest elég kevés. Megnézném, mikor vállalna egy fejvadász hajón bárki is munkát a fejpénzek 12%-ért. És ráadásul az már a képzett pilóta jussa.

(#27567) Cooper911 válasza kiskuplung (#27565) üzenetére


Cooper911
senior tag

:) Én csak a G.U.S.-t olvastam.

Nah, lejött. Ki még nem mozdultam, így színorgiás állomáshoz még nem volt szerencsém.
Viszont begyömtem egy 4C-s first class kabint a Clipperbe az egyik raktér helyett és rögtön aktiv lett pár külldetés a passenger loudge-ban (vagy hogy a pékbe írják :D). Szóval működik.

Köszi az infót a Belugáról.

[ Szerkesztve ]

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#27568) Rick3D válasza grHawk (#27566) üzenetére


Rick3D
senior tag

Nem vagyok bétás így ezt nem tudtam. Azt hittem ha 3 van bent az 3x 12% = 36% off a payoutból :U Mondjuk ezt odaírhatnák nagy betűkkel feltüntetve bár lehet odavolt csak én nem vettem észre :N

Anyway köszi ez hasznos infó ;]

2.2 örömére indulok MEF vadászatra :O

[ Szerkesztve ]

(#27569) nubreed válasza Cooper911 (#27567) üzenetére


nubreed
veterán

Jah...

Én azt hittem, hogy Passenger küldit csak a belugával lehet, esetleg orcával. De akkor ezek szerint bármely hajóval lehetséges ha raktér helyett utaskabint raksz be... ezt azért jó tudni.

Hogy ezeknek miért nem elég a cargo rack.... burzsuj luxus túristák.... :)) :DDD

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27570) nubreed


nubreed
veterán

Aki esetleg lemaradt volna róla, annak érdekes lehet:

The Art Book of Elite Dangerous

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27571) raymi16


raymi16
tag

Bah, tölthetem le az egészet egyenesen a kliensből, steam azt dobta ki miután lekapott 13 gigát hogy lemezírási hiba, majd ismét nekilátott letölteni! :W Valaki tapasztalt ilyet mert már elvonási tüneteim vannak! :DDD

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#27572) Denzo válasza anatron (#27560) üzenetére


Denzo
tag

Igen, ezt csináltam, ráadásul earthlike közelben, de semmi. :( Mindenesetre köszi a választ!

(#27573) Denzo válasza kiskuplung (#27561) üzenetére


Denzo
tag

Köszi, este megnézem ott. Amúgy nekem is kínálnak ilyen biolóherét, meg minden ritka csemegét, csak épp ami kéne azt nem. :)

(#27574) duvi válasza raymi16 (#27571) üzenetére


duvi
nagyúr

Próbáld meg az ED saját launcherét elindítani és a Segédletekben leírtakat alkalmazni (.part és .progress fileok törlése, illetve az Alternatív letöltés engedélyezése)

(#27575) duvi válasza to.ca (#27550) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia to.ca,

Üdv a csapatban!

(#27576) raymi16 válasza duvi (#27574) üzenetére


raymi16
tag

Közben megoldottam a launcherrel, azzal működik, steamnél van valami gebasz, vagy a gépemen, bár halvány lilám sincs hogy mi lehet a probléma! De így működik, ez a lényeg! :C

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#27577) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

"Ships now gain resistance to heat weapons based on spare cooling capacity (when ships are cold they're more resistant)."

Cserélem is a chaff-ot heat sinkre.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#27578) cintula187 válasza raymi16 (#27576) üzenetére


cintula187
addikt

A múltkori nagyupdate -nél is fososkodott sok embernek a steam.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#27579) Azumi?


Azumi?
csendes tag

2,4%-os összetétele miatt jó Zyrconium lelőhely WOLF 363 1 D
Tod közelében van...
:)

(#27580) raymi16


raymi16
tag

Amúgy már több helyen néztem, de tuti nincs semmi opció arra, hogy a bolygók árnyékos oldala TÉNYLEG árnyékos maradjon? Már nem egyszer találkoztam olyannal, hogy a sötét oldal is olyan fényben úszott hogy az eszméletlen! :W Bezzeg a gyűrűk mikor árnyékba érnek besötétednek olyan szinten hogy billiárdgolyóként is tudnék pattogni a sziklák közt! :DDD

(#27578) cintula187
Sebaj, megoldjuk alternatívákkal! :))

[ Szerkesztve ]

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#27582) privateer2


privateer2
csendes tag

- Neutron csillagoknál ha FSD szupertöltést akartok elérni, akkor egy dologra figyeljetek. Ne közelítsétek 0.18 LS-nél jobban, mert kiestek a szupercirkálásból, és felforrósodtok.
- Fehér törpékre nem biztos hogy ez az eljárás jó lesz.
- Az FSD szupertöltés menete tulajdonképpen a csóva szélén való szörfözéssel megvalósítható.
- Gyakorlatilag úgy célszerű a manővert végrehajtani, hogy:
1. kijelölitek magát a neutroncsillagot, hogy legyen távolságinfótok.
2. Majd megközelítitek a villogó fénylándzsás csóvákra merőlegesen rárepülve. Figyeljetek a távolságra is. Nem kell sietni. Kezeljétek úgy a helyzetet, mintha orbitális pályára csatlakoznál be.
3. Forduljatok rá az egyik csóvára, és maximum 20-30 fokos szögben merüljetek bele. Ha lehet ne padlógázzal repüljetek, hanem szépen ráérősen. Fontos! Kifele haladjatok, ne a csillag felé, mert meghaltok.

4. Elkezdi vadul rángatni a hajót a gravitációs örvénylés, és közben ki is írja, hogy (Warning! FSD operating beyond Safety limits - FSD a határértéken túl üzemel).

5. Próbáld meg addig benntartani a hajót, amíg ki nem írja, hogy Frame Shift Drive supercharged. Villogással, és a félelmetes effektusokkal ne foglalkozzatok.

6. Hagyjad a hajót a gravitációs örvény által keltett hullámokon kifelé sodródni a csillagtól.

Innentől kezdve az FSD már képes a nagyobb távolságra is ugratni a hajót. Vagyis bemész a csillagértképre, és megkeresed a célrendszert.

7. jobb oldali panelen megnézheted hogy mennyire képes ugrani a hajó. Csillagtérképen pedig keress rá arra a csillagra, ami a célod irányában van, pl 200 fényév távolságban. És hajtsd végre az ugrást.

- Megtartja e az FSD a töltést? Ha nem mennyi idő alatt merül ki (Információm szerint nem tartja meg, vagyis amilyen gyorsan lehetséges, ugrani kell).
- Ha van előre letárolt útvonal, akkor képes e újrakalkulálni, vagy kézzel kell kikeresni a pl. 200 LY-re lévő csillagot? (Itt is azt az infót kaptam, hogy nem számolja újra).

Ha valami hülyeséget írtam volna bele, pls szóljatok az észrevételekkel. Lényeg hogy korrekt leírás legyen a végén.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte 970A-UD3P, AMD FX-8300, 2x8 DD3 GB 1866 Mhz ram, Radeon RX 390X 8 GB

(#27583) Cooper911 válasza raymi16 (#27571) üzenetére


Cooper911
senior tag

Én tegnap a kliensből frissitettem, kb 1 óra alatt megvolt.
Aztán a steambe belépve elkezdett frissitgetni és ugyanez a lemezirási hülyeség volt (hely van bőven) , néhány próbálkozás után kikapcsoltam a steam frissitését, majd a kliens megoldja :)

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#27585) grHawk


grHawk
aktív tag

Na frissítettem az Engineers állásomat az új listán, és most idejövök dicsekedni, mert a Federalok ilyet szoktak csinálni!

(#27586) anatron válasza Denzo (#27572) üzenetére


anatron
aktív tag

Bolgyók közelében ilyet nem fogsz találni.El kell távolodni a csillagtól pár ezer LS-re a mélyűrbe és randomra bedobja.Nálam egy óra folyamatos repkedés után jött elő.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27587) Denzo válasza anatron (#27586) üzenetére


Denzo
tag

Köszi, akkor ezt fogom tenni.

(#27588) anatron


anatron
aktív tag

Ezeknél a Fighter Pilótáknál ha szintet lépnek akkor a profit részesedésük is emelkedik,vagy marad az alap érték?

Ezt csak azért kérdezem mert skót vagyok és szeretném alacsonyan tartani a minimálbérüket.

(#27589) rtitusz válasza anatron (#27588) üzenetére


rtitusz
őstag

A bér fix, ha szintet lép is marad a korábbi. Ezért éri meg totál zöldfülűt felvenni és nem hagyni meghalni. Csak merd rábízni a cuccod. :D

(#27590) kiskuplung válasza grHawk (#27585) üzenetére


kiskuplung
őstag

Szép, én is hasonló cipőben járok, csak Palin nincs meg :(

De ha már dicsekedés: Nem Te voltál aki 200 db articulation motors-szal maxolta ki The Blasternél a bizalmat? ;)

(#27591) Íjász001


Íjász001
tag

Hali!

Valakinek van infója Sothis-Ceos illetve New Yembo küldetésekkel kapcsolatban? Vannak még vagy már felejtős???

Íjász

(#27592) rtitusz válasza Íjász001 (#27591) üzenetére


rtitusz
őstag

Küldetések még vannak, de inkább menj el bányászni vagy felfedezni, mert az is 10x több pénzt hoz... A földbe lett az összes szállítós/csempészős küldetés nerfelve. Nem csak Sothison, de mindenhol. Normál buborékon belüli Tycoon küldik 50-150 ezret fizetnek, ha mázlid van, akkor találsz 1-2 milliót fizetőt Sothison.

(#27593) #15106560


#15106560
törölt tag

Eddig ilyen dologgal még nem is találkoztam: egy outpostra bedokkolva rámentem a contact-ra, hogy bezsebeljem azt a pár tízezer creditet egy kalóz kilövéséért, amikor olyan menüponttal találkoztam, hogy interstellar factors contact. Mivel volt még más bounty begyűjtenivaló is, gondoltam, onnan lehúzom a lóvét. Hát, volt valami 600000 cr bírságom is valahonnan. :DDD
Szóval, ez az interstellar factors contact most került be a játékba, vagy már régen bent van?

Minden ingóságom eladtam és vettem egy vulture-t, amit teljesen kimaxoltam. Hát, szerintem nagyon jól tettem. :C nagyon élvezem a játékot vele. Kisebb küldiket meg tudok vele csinálni, harcolni meg baromi élvezetes :)
Most kezdhetem farmolni a creditet a ferdire. :)

[ Szerkesztve ]

(#27594) brd válasza #15106560 (#27593) üzenetére


brd
nagyúr

Most került be. Adott %-ért rendezik az összes hasonló pénzügyedet.

The only real valuable thing is intuition.

(#27595) anatron


anatron
aktív tag

Jól látom,nincs többé Cargo Scanner?Viszont van helyette valami Manifest Scanner?

[ Szerkesztve ]

(#27596) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

A bal alsosarokban levo vizjel nektek is megvan?

(#27597) totila válasza #15106560 (#27593) üzenetére


totila
tag

hol a rákba találtad ezt az interstellar factort?? melyik outposton?
nekem ez sehol sincs, pedig nekem vagy 3 millióm van bent, és arra várok már hónapok ótra, hogy legyen bounty ügynökség

(#27598) #15106560 válasza totila (#27597) üzenetére


#15106560
törölt tag

Meglepődtem kicsit, mert nagyobb űrállomásokon ilyesmivel nem találkoztam. Kupoli rendszer, Xing Platform.

brd köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#27599) anatron


anatron
aktív tag

Aki Arzént,Cadmiumot esetleg Seleniumot keres ,annak tudom ajánlani az Nungk 4-es bolygót.

(#27600) Cooper911 válasza Ice_Man22 (#27596) üzenetére


Cooper911
senior tag

A 2.2-re gondolsz? Patch után kint szokott lenni egy ideig, hogy lásd, már az új verzióval játszol. Majd eltünik.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.