Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5941) gyeniko


gyeniko
őstag

Segítséget szeretnék kérni. Egyik napról a másikra az alábbi jelenség állt elő a Dune HD Base 4K-val:
Kb. 28-35 GB filmek lejátszásakor a lejátszás belassul (akadozik, majdnem olyan, mint ha lassítva, kockánként menne a lejátszás) de csak akkor, ha SMB-n játszom le az anyagokat a hálózaton lógó NAS-ról. Amennyiben UPnP-n játszom, akkor rendben van. Ilyenkor HD hangokkal is csak kb. 50 Mb/s-ot adatot mutat a Dune. Ha átváltok AC3 hangra, akkor sem változik semmi, ugyanúgy akad.

Az alábbiakkal kísérleteztem eddig:
- Ugyanitt, a Dune mellett van egy Oppo 203, ugyanarra a NAS-ra csatlakozik, ugyanazon a switch-en keresztül. Hibátlanul játssza SMB-n ugyanazokat a filmeket.
- Megcseréltem a switch-en a bemeneteket (felcseréltem rajta az Oppo-t és a Dune-t), az Oppo ekkor is jó, a Dune továbbra sem.
- A nappaliban van egy másik Dune (102), mely egy másik switch-en keresztül csatlakozik ugyanarra a NAS-ra. Ez is hibátlanul játszik le SMB-n.
- A "beteg" Dune-n áttettem a fw-t az előzőre (összesen 2 db érhető el), a hiba ugyanaz.
- Elvettem az áramot a Dune-ről kb. 15 percre: nem segített.
- Csináltam egy gyári visszaállítst a Dune-n, ez sem segített.

Elfogyott a tudományom, van valakinek ötlete, hogy mi okozhatja?

Szerk: most kíváncsiságból megpróbáltam a lejátszást laptopról, ugyanazzal a filmmel ugyanúgy akad. Ez wifi-n csatlakozik a hálózathoz, de nagyon gyors a wifi, eddig nem volt baj vele. A közelmúltban történt egy változás: a laptopra win10 került, a laptop ezért akadhat. de a Dune miért?

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.