Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) musicbox.


musicbox.
csendes tag

SleepWake megpróbálom nem ismerem,ha kikapcsol rendesen akkor megy vissza a régi fw.Köszi!

(#4552) aknalim válasza Technoman (#1674) üzenetére


aknalim
csendes tag

Szia,
Tudnal e segiteni abban,hogy androidos telefonrol, dune hd smart d1 en miert nem tudok egész mappát lejatszani,csak a megnyitasa utan a fajlokat egyenként?

(#4553) Downsampling válasza aknalim (#4552) üzenetére


Downsampling
senior tag

Az app-on is van Enter és külön Play gomb? Mindkettővel próbáltad a mappára állva?

(#4554) Lacielvtárs válasza Downsampling (#4553) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, a kiválasztott filen a play gombot kell megnyomni, akkor a mappa teljes tartalmát berakja a lejátszó listába :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4555) aknalim válasza Lacielvtárs (#4554) üzenetére


aknalim
csendes tag

Az a gond, hogy a fajl kereso ablak es a play gomb mas oldalon van. De a mappat nyomva tartva sem tudom elérni a dolgot. a dune hd rc programmal

(#4556) Lacielvtárs válasza aknalim (#4555) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Épp nézem az alkalmazást es tényleg...
Mondjuk en távirányítón gondoltam.

File neve végén van egy kis háromszög szerű ikon, és azt megnyomva ez jön be...

Ott van play gomb, all play, add to play list, stb... :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4557) aknalim válasza Lacielvtárs (#4556) üzenetére


aknalim
csendes tag

Szuper, mi az app neve? Es free vagy fizetos verzió e?
Valamint android e?
Mas hulye kerdesem nincs, csak mert nalam egyuk probalt app sem igy néz ki

(#4558) Lacielvtárs válasza aknalim (#4557) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Droid, van free es fizetős is.
Dune hd remote a neve
[link]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4559) Downsampling válasza Lacielvtárs (#4556) üzenetére


Downsampling
senior tag

Na, mivel épp nincs működőképes Dune-m, így ezt most nem tudtam megnézni, de szerencse, hogy egyre gondoltunk. Én most vettem új telót (almás), de Dune app-ot még nem töltöttem le (egyelőre minek?), csak az Oppo-ét. Azon rajta van a teljes távirányító is, de külön kezelheti az ember a teljes fájlrendszert, sokkal jobban használható, mint a gyár táv. Sajnos az Oppo-nál viszont pont nincs az a jól megszokott dolog, hogy ráálok egy mappára, és az egész lejátszását kérem.) :K

(#4560) aknalim válasza Downsampling (#4559) üzenetére


aknalim
csendes tag

Pedig a nagyobbik opponal tudja, abbol epitettem mar rendszert. Pont ez idegesit,mert annal ment siman

(#4561) aknalim válasza Lacielvtárs (#4558) üzenetére


aknalim
csendes tag

Mindjart kiprobalom,koszonom a segitseget. De mintha amikor felraktam,nekem kis play jel nem lett volna,az tuti

(#4562) aknalim válasza Lacielvtárs (#4558) üzenetére


aknalim
csendes tag

Gondolom ha az ember megveszi,talan az a kulcs a kis nyilhoz :)

(#4563) Downsampling válasza aknalim (#4560) üzenetére


Downsampling
senior tag

Melyikre érted, hogy "nagyobbik" Oppo?

(#4564) Lacielvtárs válasza aknalim (#4562) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Pedig nekem sem a fizetős van, hanem a free...

Downsampling: érdekes dolgok ezek, pedig gondolná az ember hogy ilyenben, ezek 'egységesek' :U

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4565) aknalim válasza Lacielvtárs (#4564) üzenetére


aknalim
csendes tag

Koszonom a segítséget!Sikerult. Egy baratom rajott,hogy kell. Nas szeruen van beallitva win es fajlkezelessel,nem siman a dune van lejatszokent hozza adva. Igy mar megy .
Örök hála!

(#4566) aknalim válasza Downsampling (#4563) üzenetére


aknalim
csendes tag

Ket tipus, a szamaot fejbol nem.tudom,az egyik 250 a masik 550 ezer korul van.
En a nagyobbikat installaltam egy mozis rendszerbe, ami egy csoves hi end lehallgatot is hajt.
Lenyeg,hogy siman nyit mappát

(#4567) Downsampling válasza aknalim (#4566) üzenetére


Downsampling
senior tag

A "nagyobb" szerintem az UDP 205 lesz. Azt nem ismerem, csak szeretnék majd olyat. Az Oppo-khoz külön van telefonos alkalmazás, típus szerint. Az enyém még nem 205-ös, hanem csak FHD-s, és sem az app-pal, sem a távval nem lehet ezt megcsinálni. Amúgy a 205 kistestvére 203, amihez ugyanaz az alkalmazás való telefonról, és a távjuk is ugyanaz, szerintem, de nem hinném, hogy a 203 250 körül van újonnan. A 105EU vagy 105D (ilyenem van) is drágábban megy használtban, olyan 270-300 között, újonnan viszont nem éri el az 550-et, tehát nem teljesen értem a dolgot. A 103 és 105 biztosan nem tudja ezt az egész mappa vagy csak egy szám lejátszást.

(#4568) aknalim válasza Downsampling (#4567) üzenetére


aknalim
csendes tag

En még tavaly elotti arakat ismertem,en kkpr a 105 ot vettem annyiert ha jol emlelszem,de en eleg kedvezmenyesen kapom ezeket

(#4569) aknalim válasza aknalim (#4568) üzenetére


aknalim
csendes tag

Vagy a 205, de utana jarok. Az tudja a agyari appal almarol kezelve

(#4570) Downsampling válasza aknalim (#4568) üzenetére


Downsampling
senior tag

Szerintem ne ebben a topikban beszélgessünk az Oppo-ról, pláne ne ON-ként (hanem legalább off-ban).
Amúgy szerintem a BDP-105 sosem került 550-be (újonnan), viszont használtként meg még most is inkább a 300-hoz van közelebb, pláne a 105D. Újonnan szerintem a 103EU-t vehetted meg 250 körül (a 103D) szintén drágább. Ezek viszont most használtban már inkább alulról súrolják a 200-at (vagy minimálisan vannak 200 felett. A 20X sorozat viszont akár használtban, akár újként nem jön ki 250-ből (még nagyon baráti áron sem). Az 550 ezer az UDP205 újkori árára reális.
Oké, nem is ez a lényeg, a 103 és a105 biztosan nem tudja azt, hogy ráállsz a mappára és akár Enterrel, akár a Play gombbal (még a telefonos app-pal sem), és lejátsza a teljes mappa tartalmat. Amikor a Dune mellé megvettem az Oppo-t, ez volt az egyik nagy szomorúságom. De mivel a 9x és 10X Oppo-khoz ugyanaz az app kell akár droidról, akár almáról, így szerintem ezek közül egyik sem tudja ezt a funkciót. A 20x sorozat talán.

(#4571) Gaben360


Gaben360
senior tag

Sziasztok!
ma rendelnék egy dune hd solo lite-ot,de kétségeim vannak arról,hogy tuti rá tudom kötni az erősítőmre digit koaxon.
A leírásban szerepel,de az av out csati nem hasonlít rá,és amit mellékelnek kábelt az meg pláne nem.
Valaki erősítse meg a dolgot,nem akarok szórakozni a visszaküldéssel,ha esetleg nem tudom összekötni a denonnal.Hdmi nincs az erősítőn.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4572) Lacielvtárs válasza Gaben360 (#4571) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, szerintem azon nincsen digitális koaxiális kimenet

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4573) Gaben360 válasza Lacielvtárs (#4572) üzenetére


Gaben360
senior tag

A leírásban pedig ott van.....

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4574) Lacielvtárs válasza Gaben360 (#4573) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

érdekes mert a kábel amit adnak mellé, az szerintem analóg...
[link]
az meg még érdekesebb, de szerintem hívd fel a helyet ahonnan rendeled
érdekes még az is hogy a lejátsazó.hu szerint is tudja..
[link]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4575) Multibit válasza Lacielvtárs (#4572) üzenetére


Multibit
veterán

Mostanában az a divat, hogy az AV kimenet egyben koax digit output is. Talán ezen a modellen is ezt a spórolós megoldást alkalmazták.
Ahogy sejtettem. Idézet a lejatszo.hu-ról:
"Egy speciális 3,5 mm-es jack-csatlakozón keresztül, a mellékelt RCA-kábellel sztereó analóg hangot és analóg kompozit videójelet is biztosít a készülék. A digitális koax hangkimenet is ezen kábel egy RCA-csatlakozóján jelenhet meg, ha a beállításoknál átváltunk analóg hang helyett a koax-ra – ahogy ez már pl. a régebbi TV-101-nél is működött."

[ Szerkesztve ]

(#4576) Downsampling válasza Multibit (#4575) üzenetére


Downsampling
senior tag

Akkor ehhez olyan digitális kábel kellene, aminek az egyik vége egy 3,5-es Jack dugó? Hm...ez igen érdekes...

Hát az egy rohadt igényes kábel... nulla árnyékolás, stb. Egyáltalán, az 75 ohmos? Kíváncsi lennék, hogy tolerálja ezt egy AVR, mennyi zajt szed össze...

[ Szerkesztve ]

(#4577) sugarforce válasza Downsampling (#4576) üzenetére


sugarforce
őstag

Mondjuk szerintem kb. ezek csak azert vannak benne, hogy le lehessen irni, vagy ilyen modult raktak bele, aztan van..

(#4578) Downsampling válasza sugarforce (#4577) üzenetére


Downsampling
senior tag

...ez egy arcpirító átba---s...

(#4579) Gaben360 válasza Downsampling (#4576) üzenetére


Gaben360
senior tag

Hát akkor ezt is hanyagolom,majd használtan egy 3d base,jobbat nem tudok,erősítőt csak ezért nem fogok cserélni.Meg amilyen minőségi hdmi panelek vannak némelyikbe....sokáig nem húzzák.
Ahogy nézem szinte mindegyik újabb lejátszón ilyen csatlakozó van zidoo dune stb......

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4580) Multibit válasza Downsampling (#4576) üzenetére


Multibit
veterán

Egyáltalán, az 75 ohmos?
Ez??? Ugyan már! Rég nem izgatja a gyártókat, hogy precízen illesztett S/PDIF koax kapcsolat legyen a lejátszó és a DAC között. Függetlenül ettől a fura AV/digit hibrid megoldástól! A "szokásos" RCA sem 75 ohmos. Ritka az az eszköz (leginkább csak audio lejátszó), amin 75 ohmos BNC kimenet van.

[ Szerkesztve ]

(#4581) djnice válasza Gaben360 (#4579) üzenetére


djnice
veterán

A Zappiti One 4K HDR-en van, de az meg túlárazott.

(#4582) Gaben360 válasza djnice (#4581) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nem ismerem azt a lejátszót....van olyan mint dune solo képminőségben,formátumtámogatásban?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4583) djnice válasza Gaben360 (#4582) üzenetére


djnice
veterán

Van, gyakorlatilag ugyanaz mint a Zidoo X8 / X9S / X10. Hogy firmware-rel hogy áll azt nem tudom, de a Realtek biztosítja mindegyik gyártónak az SDK-t és az abban történt hibajavításokat. Képminőségben kb a Sigma-val egy szinten van az új Realtek SoC.

(#4584) Lacielvtárs válasza Multibit (#4575) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ennek is van realitása...
Es a spórolás jegyében logikusnak is tűnhet, tekintve hogy nagyon más magyarázat nem johet szoba :K
Koszi az infót :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4585) Alfajiri válasza Gaben360 (#4571) üzenetére


Alfajiri
tag

Beállítások
Hang
Digitális hangkimenet
S/PDIF (bal csatorna analóg kimenetén)

Kapsz egy ilyen kábelt:

Ha jól gondolom, akkor a fehér lesz a bal csatorna.

[ Szerkesztve ]

(#4586) Downsampling válasza Multibit (#4580) üzenetére


Downsampling
senior tag

Hát nekem az összes digitális koax interconnect-em 75 ohmos, igaz, nem is ez a gagyi kategória, hanem 20-50 ezer forint közöttiek (Ortofon, Van den Hul, Cambidge Audio). És szerintem az Oppo sem az a kategória, aminél épp ezt lespórolták volna... A Dune Prime 3.0 -ámon is volt rendes csatlakozó (koax is és optikai is).

[ Szerkesztve ]

(#4587) Downsampling válasza Alfajiri (#4585) üzenetére


Downsampling
senior tag

Az a fehér RCA egy vicc, kb a 200 forintos kategória... nyilván meg szólal majd vele (valahogy) az erősítő, de abból a hangból én biztosan nem kérnék...

(#4588) sugarforce válasza Downsampling (#4587) üzenetére


sugarforce
őstag

hát nekem anno a panasonic egybe házimozimhoz ennél különb kábelt adtak...

(#4589) Alfajiri válasza Downsampling (#4587) üzenetére


Alfajiri
tag

50 ezer forintos kábelen biztosan jobban mennek át a digitális jelek.

(#4590) Gaben360 válasza Alfajiri (#4585) üzenetére


Gaben360
senior tag

Inkább kihagyom,az a kábel vicc kategória,régen ilyet adtak az 5000 ft-os dvd lejátszókhoz is. :DDD
Nyílván nincsenek hájend kábeleim,és a denon se az,de ennyire azért nem adnám lejjebb az amúgy sem magas színvonalat,inkább nem veszek dunet,legalább is solo liteot.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4591) Downsampling válasza Alfajiri (#4589) üzenetére


Downsampling
senior tag

Szerintem ez nem az a topik, ahol erről vitát kéne nyitni.

(#4592) BBéci válasza Downsampling (#4578) üzenetére


BBéci
titán

Nem átba... mert működik.
Más kérdés, hogy belépő kategóriásnál komolyabb házimozi rendszert nem alapoznék rá.

(#4589) Alfajiri
Próbáltad? Mesélj a tapasztalataidról!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4593) Alfajiri válasza BBéci (#4592) üzenetére


Alfajiri
tag

Szarkazmus volt ...

Három HDMI bemenetes Yamaha erősítőt használok, így nincs szükségem rá.

Szerintem nem reális a túlárazottnak mondott 50 ezer Ft körüli Dune lejátszóhoz egyenként 20-50 ezer forintos kábeleket elvárni.

(#4594) Downsampling válasza Alfajiri (#4593) üzenetére


Downsampling
senior tag

Hát nem is Dune-t köt össze egy szintén 50 ezer forintos AVR-nek mondott akármivel... ;)
Amúgy még a Yamaha sem az a szint, amit én hallgatni szeretnék - bármilyen kábellel... :B

[ Szerkesztve ]

(#4595) Downsampling válasza BBéci (#4592) üzenetére


Downsampling
senior tag

;) :R

(#4596) koncsik válasza koncsik (#4537) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Tegnap win10-en megint átnéztem minden beállítást (control panel + drive megosztások), elvileg rendben találtam mindent. Ma csináltam egy system storage ürítést a Dune-n, utána minden megint lát a Dune, ami a laptop-ra van kötve... :C

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4600) dh66e


dh66e
Topikgazda

Srácok!
Na akkor az első valós képek az új Dune-ök felületéről.(Neo 4k)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.