Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) dgyuri0123 válasza dh66e (#4850) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Érdemes lehet 6-7 éves dűnébe belevágni? Elsősorban a megbízhatóságukra gondolok, másodsorban pedig a képminőségre. Van valakinek ilyen korú dűnéje, ami hibátlanul működik? Tudom, minden elromolhat...

"csak a zene van"

(#4852) gyeniko válasza dgyuri0123 (#4851) üzenetére


gyeniko
őstag

Nekem van vagy 5-6 db ilyen régi (már csak 101, 102, HD Max, de volt Prime 3.0, Smart B1, Smart D1 is), egyik sem romlott el. Egyedül az optikai meghajtó szokott elromlani (állítólag típus hiba), de nekem ezzel sem volt bajom, illetve igen, mert egy Dune Smart BE kiegészítő egységemé elromlott néhány lemez után.
A kép minősége szerintem nagyon jó, bár Le-t futtató dobozokkal nem hasonlítottam össze soha. ;]

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#4853) dgyuri0123 válasza gyeniko (#4852) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszi! :R

"csak a zene van"

(#4854) dh66e válasza dgyuri0123 (#4851) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ami tönkre mehet az tönkre is megy itt is volt pár embernek emiatt cseréje.
Én kinyírtam a Smart B1-et megdöglött a memóriája javíthatatlan szegény bár maga a playa müködik ha nincs áramtalanítva.
Most egy Smart H1 teljesít szolgálatot.Az se mai eresztés ,de mivel már nem kell pluginokkal foglalkoznom így kevesebb s az esélye hogy az elődje sorsára jusson. :D

(#4855) koncsik válasza dgyuri0123 (#4851) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Valahányszor látok egy szép hd smart-ot, késztetést érzek, hogy bespájzoljam a H1 mellé. :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4856) dgyuri0123 válasza koncsik (#4855) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hja, a HD Smart mindig tetszett, de valahogy mindig kimaradt.

"csak a zene van"

(#4857) solaris7 válasza dgyuri0123 (#4856) üzenetére


solaris7
tag

Én 4 évvel ezelőtt vettem a 303D-t nagyon jó és hibátlanul teljesít. :K megvagyok vele elégedve a sigma proci gyönyörű képet produkál.Persze nem BD ripp a nézett anyag hanem BD25 -50 és 30-40Gb remuxok.
Olvasva a híreket óriási csalódás az android felé tolódás és hogy nem Sigma processzor lesz a 2018-as modellekbe.Nem is tudom hogyan tovább,milyet vegyek?
Egy 303D -ben biztos nem csalódnál.

(#4858) nfsu17 válasza solaris7 (#4857) üzenetére


nfsu17
veterán

nekem is 303D van
+1
semmi gondom vele, a képe gyönyörű, sd adásnál is.
interlaced anyagokkal sem láttam kivetni valót.

(#4859) gg72 válasza nfsu17 (#4858) üzenetére


gg72
veterán

+1 ;)

(#4860) dgyuri0123 válasza solaris7 (#4857) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszönöm srácok! 303-at is néztem, de valaki, másik fórumon nem írt róla túl jókat. Akkor felveszem őt is a listámra. ;)

"csak a zene van"

(#4861) djnice válasza dgyuri0123 (#4860) üzenetére


djnice
veterán

Miből gondolod hogy bármelyik régebbi Dune jobb lesz mint a Solo? Szerintem a hálózatot ugyanúgy kezelik.

(#4862) dgyuri0123 válasza djnice (#4861) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Honnan tudnám? :) Az továbbra is egyfajta bizonyíték számomra, hogy az Eminent / LE a legapróbb hiba nélkül üzemel. Sem DLNA-n, sem Sambán nincs/nem is volt vele gond. A Solo Lite állandóan lefagyott ugyanitt. De a korábban 4 évig használt Med600, szintén ugyanezen a hálózaton kifogástalanul üzemelt. Én ebből azt a következtetést vonom le, hogy a dűnével volt gond. Olvastam külföldi Dune fórumokon azt is, hogy a Lite hálózatkezelésével voltak gondok, ami lehetett hardveres is akár. A legutolsó fw-ben jelezve lett egyébként a Samba kezelés hibájának javítása. Szóval, nem tudom, de gondolom, hogy nem ugyanaz a hardver volt régebbi dűnékben, mint a Lite-ban. Ha figyelembe veszem a méretét és a súlyát, egészen biztosan nem ugyanabból az anyagból "gyúrták" a Lite-ot, mint akár a 303D-t.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4863) #30153472 válasza dgyuri0123 (#4862) üzenetére


#30153472
törölt tag

Lassan 2 éve használok Solo 4K és Solo Lite lejátszókat napi 2-4 órában, a hálózattal még soha nem volt gondjuk, és ahogy olvasgatom a fórumot rajtad kívül másnak sem.

[ Szerkesztve ]

(#4864) dgyuri0123 válasza #30153472 (#4863) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én vagyok a kivétel... ;)

10 éve használok médialejátszókat, + BD lejátszót (volt kb.10 féle), de soha egyikkel sem akadt ilyen gondom eddig, csak a Lite-al. Már nem is firtatom az okát, egyszerűen csak szkippelem a típust. Mikor a második hibás (?) darabot vittem vissza, azt mondták, előbb bevizsgálják, mondtam hogy rendben, de mire odaértem, kérés nélkül visszaadták a pénzemet. Arra a kérdésemre, hogy miért nem vizsgálják meg előbb, azt mondták, hogy ne foglalkozzak vele, nem érdekes. Nekem ez is furcsa, tudniillik úgy mentem oda, ha mégis jó, akkor legalább el tudok indulni egy olyan vonalon, ami végül is a hálózati eszközeim cseréjéhez vezetett volna. Én magam is örültem volna ha ellenőrzik, mert egyrészt így soha nem tudom meg az okát hogy mi történt, másrészt, így rajtam marad, hogy szar hálózatot használok, ezért volt rossz minden dűném. Igaz, jelenleg sincs semmi gondom semmivel.. egy filléres Amlogic boxot használok, ami egyetlen másodpercre nem akadt meg eddig a hálózatomon, pedig 2 hónapja nyúzom napi szinten. Szóval, bízom abban hogy az elődök még nem azzal a hálózatkezeléssel bírnak mint az újabbak.

"csak a zene van"

(#4865) sugarforce válasza dgyuri0123 (#4864) üzenetére


sugarforce
őstag

Szerintem egyszerű a válasz, valószínű nekik Te egy problémás vásárló vagy, így egyszerűbbnek látták, hogy visszaadják a pénzt, mint hogy hetekig járjátok ugyanazokat a köröket.

(#4866) dgyuri0123 válasza sugarforce (#4865) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A szervizvezető szerint 3 perc lenne/lett volna ellenőrizni a hálózati csatolót, hogy valóban rossz-e. Én nem tiltakoztam ellene, sőt. Ő mondta, ha hibás, nem tudják javítani, mert integrálva van az alaplapra, így cserélik a boxot. Nekik azzal a 3 perccel került volna több időbe, én pedig megtudhattam volna, hogy szériahiba-e, vagy nálam rossz minden. De tényleg mindegy már... :)

"csak a zene van"

(#4867) ginola válasza dgyuri0123 (#4866) üzenetére


ginola
addikt

Magyarán lehet a hálózatoddal volt a gond, lehet, hogy nem, lehet, hogy a Litenak semmi baja nem volt, lehet, hogy igen. Ez azért több szereplős dolog!

[ Szerkesztve ]

(#4868) dh66e


dh66e
Topikgazda

Úgy néz ki az Európai piac nem olyan fontos a Dune-nek a magyar forgalmazó szerint év végén megjelenő Pro 4k-t ma már szállították az oroszoknál.
[link]

(#4869) solaris7 válasza dh66e (#4868) üzenetére


solaris7
tag

Milyen árban lehet ez? Vajon nekünk mennyibe fog kerülni,lehet tudni?

(#4870) dh66e válasza solaris7 (#4869) üzenetére


dh66e
Topikgazda

200 USD azaz 200 Euro.(legalábbis a Dune-nél :U ) ezt átváltod és hozzáadsz még egy keveset.
Szerintem olyan 70k lesz itthon.

[ Szerkesztve ]

(#4871) solaris7 válasza dh66e (#4870) üzenetére


solaris7
tag

Köszönöm :R pont most keresgéltem Az még nem is lenne olyan rossz ár.De év vége? :F De csak megvárom már nem veszek solo Lite-t

(#4872) dh66e válasza solaris7 (#4871) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Sajnos elég nagy kavar van a Dune-nél valami nem kerek.December végére ígérték az első lejátszókat ehhez képest mérciusban sikerült az első Neo-kat csak Oroszországban piacra dobni.Na mi ebből kapunk majd júniusban.
Szóval ha Decembert mond a magyar forgalmazó nem véletlenül teszi.

A Sky-t még a honlapról is eltüntették az oroszok pár napja......

(#4873) solaris7 válasza dh66e (#4872) üzenetére


solaris7
tag

A FullHD filmeknek még mindíg kiváló a 303D-s lejátszó (fentebb említettem) Az UHD HDR10-es filmek megtekintésére akkor még várok.

(#4874) dh66e válasza solaris7 (#4873) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Amíg az első tapasztalatok/tesztek nincsenek meg mindenképpen várj vele. :K

[ Szerkesztve ]

(#4875) dh66e


dh66e
Topikgazda

Egy kis galéria a Pro 4k-ról. :)

Az első gyors tapasztalatok...(tehát nem mélyteszt!)
-Stabil fw,full HD lejátszása merevlemezről és hálózatról rendben van!k lejátszás szintén rendben találtatott.BD menü még nincs,DVD menü van.
Problémaként jelölte meg az orosz user hogy random módon apró fehér pöttyök jelennek meg a képernyőn 60 Hz videó beállítással.Ez feltételezhetően a Dune hdmi kábelének sara mert minőségi kábel csere után a pöttyök már nem jelentek meg.
BD3D Iso rendben van,képernyőkimélő viszont nincs az fw-ben jelenleg - legalábbis nem talált ilyen opciót a beállításokban.
Film elindításra a Jukebox automatikusan aktiválódik és megjeleníti a borítót, filmleírást,trailereket.
A Dune felhasználói felület is megmaradt.
Röviden ennyit sikerült informálódni.

[ Szerkesztve ]

(#4876) solaris7 válasza dh66e (#4875) üzenetére


solaris7
tag

Köszi hogy megosztottad :K Lehetne már egy az én polcomon is egy :D De nincs Natasha sem Iván rokonom aki besegítene :)

(#4877) solaris7


solaris7
tag

Hátha hamarabb dobják nálunk piacra mit karácsony :K Anno a 303D-t is szinte az elején (bevezető árnak mondanám 65.000Ft-ért) vettem meg.Erről az árról 70-75 majdnem 80.000-re is felment az ára.Gondolom az Euro árfolyan ingadozásának köszönhetően.A kezdő árral kiegyeznék a Pro 4K esetében ;)

(#4878) dh66e válasza solaris7 (#4876) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nagyon szívesen,amit találok infót mindig itt landol. :)
Ami a vágyadat illeti ......persze, lehet hogy megszánják az európai piacot és dobnak pár darabot koncnak.Na akkor kell gyorsnak lenned.

[ Szerkesztve ]

(#4879) kezo0


kezo0
addikt

Meg is vannak a magyar árak a Neo modellekre: [link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#4880) dh66e válasza kezo0 (#4879) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Köszi az infót!
A Pro 4k ára nagyon baráti az általam tippelthez képest,persze Jónius még odébb van,de remélhetőleg marad így.

(#4881) djnice válasza kezo0 (#4879) üzenetére


djnice
veterán

A Neo 4K és a Neo 4K Plus nagyon drága ahhoz képest, hogy a 100 Mbit LAN miatt 4K remuxokra gyakorlatilag használhatatlan lesz hálózaton keresztül. Az USB-s Gigabit LAN adapter lehetősége szintén kilőve az android miatt. A Plusban lévő S905D amúgy tudja alapból a gigabitet, de kihagyták.

(#4882) dh66e


dh66e
Topikgazda

Most nézem a szlovák árakat hát azok még magasabbak a pro 4k 249 euro. :Y

(#4883) Valkűr


Valkűr
őstag

Én is csatlakozom egy Soloval, majd lehet jön a sok hülye kérdés, de előtte körbenézek hátha magam is megtalálom. ☺

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4884) dh66e válasza Valkűr (#4883) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Üdv köztünk!

Esetleg akit érdekel.....

Az első orosz videó a Pro 4K-ról működés közben.

(#4885) Lacielvtárs válasza dh66e (#4884) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszi a videót :R
Igazából magam sem ertem miért kell erőltetni a droidot...
Valaki elmagyarazhatna, mert ha azon nem stabil a működés, akkor egy ilyen gyártó mint a dune, miért erőlteti?
Vagy dunen jobb lenne, biztosabb? :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4886) dh66e válasza Lacielvtárs (#4885) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A köz szolgálatában. :)

Sok a kérdés mert elvileg ott van Dune felület a Dune lejátszás is ,de nem minden formációban.Sajnos nem egyértelmű hogy mikor hív meg külső lejátszó programot a Dune ami mondjuk androidra épül.
A tapasztalatok most kezedenek az oroszoknál megosztásra kerülni a fórumokon és hát nem profik így messzemenő következtetést nehéz levonni arról amit írnak.

(#4887) Lacielvtárs válasza dh66e (#4886) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszi a választ, akkor jól gondoltam :R
A köz nyomására.
Anno a popinal sem ért sokat.
Tehát a dunen sem lesz jobb, vagy stabilabb a droid mint egy kínai boxon, ha jól gondolom...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4888) dh66e válasza Lacielvtárs (#4887) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Vannak kételyeim,de amíg nem látok egyet működés közben addig nem mondok semmit.
Nem volt sok választása a Dune-nek mert 4k képes Sigma chip nincs és a legfrissebb infó szerint nem is lesz.Így nem maradt más mint a droidra épített Amilogic és Realtek chippek bedobozolása.

(#4889) Lacielvtárs válasza dh66e (#4888) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, hát majd én is kíváncsi leszek rá.
Mondjuk nekem fontosabb a stabil működés mint a 'kísérletezés :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4890) dh66e válasza Lacielvtárs (#4889) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nos akit nem érint a 4k bűvölete az maradjon a se..én a jól bevált FHD lejátszójával. ;]

(#4891) Lacielvtárs válasza dh66e (#4890) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ámen Atyám :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4892) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Vajon megoldották valahogyan a Deep Colour módot Neo 4K-n? Kodiból jelenleg nekem az hiányzik legjobban.

"csak a zene van"

(#4893) gyeniko válasza dh66e (#4888) üzenetére


gyeniko
őstag

Úgy pontos (te ezt jobban tudod, mint én), hogy az SMP8758 chip 4K-s, de csak 30 fps-ig, illetve nem tud HDR-t. Akinek ez elég, annak jó társa lehet a fenti chipes Dune.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#4894) dh66e válasza gyeniko (#4893) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Igen persze tudom,igazad van így pontos a megfogalmazás. :R

[ Szerkesztve ]

(#4895) djnice válasza Lacielvtárs (#4885) üzenetére


djnice
veterán

Az Amlogic vonal esetén nem feltétlenül kellene android, mert az optimalizált linux kernel szabadon elérhető (erre épül az OSMC és a LibreELEC is). Gondolom nem akartak két különböző rendszert, így ott is maradt az android mint a Realteknél.

(#4896) #44416768


#44416768
törölt tag

Sziasztok!

A Solo lite 4k képes a HDR-re?
Valamiért nem működik nálam.

(#4897) Valkűr válasza #44416768 (#4896) üzenetére


Valkűr
őstag

Nem tudja«a HDR-T csak dekodolni, ez annyit jelent, h nem»lesz fako a kép, de nem is lesz HDR, a szineket megőrzi ennyi.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4898) #42044160 válasza Valkűr (#4897) üzenetére


#42044160
törölt tag

Köszönöm!

(#4899) djnice


djnice
veterán

Na itt vannak rendesen félrevezető információk: [link]

(#4900) dh66e válasza djnice (#4899) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Egy kicsit összekutyulták. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.