Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) Lacielvtárs válasza gyeniko (#4150) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

A másolási sebesseget jól becsülted :K
'Sajnos' annyival lehet kb rá másolni, én mar próbáltam...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4152) kezo0 válasza gyeniko (#4150) üzenetére


kezo0
addikt

Az általad írtnak kb. a felével lehet rá másolni, ahogy korábban írtam is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#4153) dgyuri0123 válasza gyeniko (#4150) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mintha hájjal kenegetnének... :)

Med600 másolási "sebessége" is kb. ennyi volt lanon. Eleinte zavart, aztán rájöttem hogy 50-100 gigát ne így másoljak hanem laptop USB-ről HDD-re direktben. Nasom nincs, így maradt az, hogy kisebb "mennyiséget" hálózaton másoltam nagyot meg amúgy. Nasnál ez nyilván zavaróbb, mert onnan nem mindig egyszerű kirángatni egy HDD-t. Gondolom...

"csak a zene van"

(#4154) Dorian válasza dgyuri0123 (#4153) üzenetére


Dorian
félisten

NAS-ról nem kell sehová másolgatni, egyből oda töltődik, onnan kapja a lejátszó a streamet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4155) dgyuri0123 válasza Dorian (#4154) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mondom én, nincs nasom... De attól még valóban hülyeséget mondtam... :B

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4156) Lacielvtárs válasza Dorian (#4154) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Egyébként igen, nálam is igy van :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4157) gyeniko válasza kezo0 (#4152) üzenetére


gyeniko
őstag

No, vége a találgatásnak. Átmásoltam egy 27 GB-os filmet a Synology 413-ról a Dune-be tett WD Red 3 TB HDD-re, a másolás sebessége 18 Mb/sec volt. Most megvacsorázok és kipróbálom fordítva is, illetve az USB bemenetbe dugott külső HDD-ről oda és vissza.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#4158) dh66e válasza Lacielvtárs (#4144) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Üdv a klubban. :)
& (#4150) gyeniko
Teljesítsen jó szolgálatot ameddig csak lehet.

(#4159) Lacielvtárs válasza dh66e (#4158) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszi, ez egy jó klub, kiváló termékkel :K :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4160) gyeniko válasza dh66e (#4158) üzenetére


gyeniko
őstag

Köszönöm!
Megpróbáltam mást is: USB-be dugott 2,5" külső HDD-ról a beépített HDD-re szintén 18 Mb/sec. Visszafelé, a beépített HDD-ről az USB-be dugott 2,5" külső HDD-re pedig 16 Mb/sec. Egyelőre nem tudtam kipróbálni a beépített HDD-ről a NAS-ra másolást, mert nem engedi, be kellene állítanom valamit (de mit?). Törölni sem enged a NAS-ról.
Összefoglalva: a hálózati másolás sebessége kellemes meglepetés, rosszabbra számítottam. Ha másoknál ennél jóval lassabban megy a másolás, annak oka valószínűleg a NAS-sal, vagy a NAS-ba épített HDD-kkel függhet össze.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#4161) Downsampling válasza gyeniko (#4160) üzenetére


Downsampling
senior tag

A NAS (feltehetően SMB) megosztással...nekem korábban 18-20 Mbit/s volt, de most már 45-48 Mbit/s...

(#4162) gyeniko válasza Downsampling (#4161) üzenetére


gyeniko
őstag

Igen, SMB. A tiéd mitől gyorsult ennyire fel?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#4163) Lacielvtárs válasza gyeniko (#4162) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

NFS megosztastol, gondolom...
Nelem is ezt javasolta az úr néhány hsz-el feljebb :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4164) Downsampling válasza gyeniko (#4162) üzenetére


Downsampling
senior tag

Nem NFS-től (azzal nem tudnék másolni). A másolás továbbra is SMB-vel történik. Hogy mitől, azt én sem tudom pontosan, csak egy kicsit (nagyon) rendbe kellett szedni a NAS-t... Az NFS megosztás gyorsasága a lejátszásban mutatkozik meg. Mondjuk sajnos nekem egyelőre már/még nincs Dune-m...(amúgy szerintem is a Dune a leginkább felhasználó barát)...

(#4165) Lacielvtárs válasza Downsampling (#4164) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No akkor nagyon felre értettem amit korábban írtál nekem, bocsánat :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4166) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, lehet most bődületes marhaságot kérdezek, ezért előre is elnézést.
A dune beállításaiban találtam optikai meghajtó beállítást.
Jól értem, hogy ehhez lehet optikai meghajtót csatlakoztatni?
Ha igen, akkor azt hogy?
USB-s külső dvd írom van, azt lehetne?
Vagy speciális meghajtó lenne hozzá?
Előre is köszönöm a választ :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4167) dh66e válasza Lacielvtárs (#4166) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Elvileg támogatja a külső dvd olvasókat így egy próbát megér.Jah és ennek a topiknak megvan az az előnye hogy senki nem fog leoltani ha esetleg olyat kérdezel amit nem tudsz.Most ismerkedsz a lejátszóval így csk hajrá.
Összefoglaló megvolt már?

[ Szerkesztve ]

(#4168) nfsu17 válasza Lacielvtárs (#4166) üzenetére


nfsu17
veterán

Vannak lejátszók, melyekben van.

(#4169) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, mindkettőtöknek köszönöm a választ. :R
Meg is próbálom, lesz ami lesz :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4170) Downsampling válasza Lacielvtárs (#4166) üzenetére


Downsampling
senior tag

Én nem ismerem az újabb Dune típusokat, így a menüjüket sem. Nekem egy Dune Prime 3.0-ám volt (vagyis van, csak életet kéne lehelni belé, ha még lehet), abban gyárilag van optikai meghajtó. Viszont jóval korábban volt egy Popcornom (talán C-200, ha hülyeséget írok, akkor bocs), abba lehetett optikai meghajtót szerelni, és én raktam is bele (sőt még alá egy 2,5 colos HDD-t is). Így könnyen el tudom képzelni, hogy a tiédbe is lehet. Amúgy tényleg igaz, hogy a Dune fényévekkel veri a Popit. Nem tudnék olyat mondani, amiben a Popcorn jobb lenne...

(#4171) Lacielvtárs válasza Downsampling (#4170) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, köszönöm a választ neked is.
Ki fogom próbálni majd a hétvégén.
Igaz ebbe tuti nem lehet beleszerelni, de hátha usbvel megy majd.
Nem mindenáron fontos, csak érdekel, no meg lesz néhány audio cd, amiket lejatszanek vele ha menne...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4172) gyeniko válasza Downsampling (#4170) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem a Dune HD Duo-kba nem lehet a HDD helyre optikai meghajtót szerelni. A menü beállításaiban azért lehet az optikai meghajtóra vonatkozó menü pont, mert egyféle chiphez egyféle menüt szerkesztettek. Az engem is érdekel, hogy külső, USB-n csatlakozó meghajtót kezel-e. Holnap rádugok egyet, megpróbálom. Nagyon tetszik az új távirányító, de lenyomáskor pattannak a gombjai, ezért kár. Azért az szerencse, hogy eddig ez az egyetlen negatív észrevételem...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#4173) Downsampling válasza Lacielvtárs (#4171) üzenetére


Downsampling
senior tag

(szerintem neked jobb házimozi rendszered van attól, hogy egy 10 ezer forintos külső USB-s meghajtóról hallgass zenét... :) - akkor már inkább nagy felbontású lossless formátumokat javaslok, pl. NAS-ról. Ráadásul szerintem a te CA AVR-edben egy elég jó DAC van, amibe akár HDMI-vel, akár digitális koax vagy optikai kábellel kötheted össze a Dune-t... :) )

(#4174) Lacielvtárs válasza Downsampling (#4173) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nálam működik, felismerte, most csak egy cd kellene :D

Amúgy flac es mka-t hallgatok, de azért illik vásárolni is lemezeket :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4175) Downsampling válasza gyeniko (#4172) üzenetére


Downsampling
senior tag

Még a végén (ha nem javítható, vagy csak nem rentábilisan a Prime-om), veszek én is egy ilyen újabb Dune-t, kedvet kapok tőletek. Hiába jobb hangban, képben az Oppo, de használhatóságban még mindig nagyon hiányzik a Dune. Viszont a korongokhoz ott az Oppo, így bár korábban jól jött a Prime-ban ez a fícsör, de már nem szempont... :)

(#4176) gyeniko válasza Downsampling (#4175) üzenetére


gyeniko
őstag

Hadd erősítselek meg: én is egy 203 mellé vettem, a korábbi Smart D1 utódjaként. A Smart D1-et sem adom el, bemegy a hálószobába, az ottani 102 pedig a fiókba. Ha nagyon szeretnék HDR-es filmeket nézni (bár a vetítővel kapcsolatban vannak kétségeim), akkor az megy az Oppor-ról, 4K-ban vásznon nem nézek 24 fps feletti anyagot, de ha mégis, akkor arra is ott van az Oppo. Azt gondolom, hogy ez a kettős együtt 2-3-4 évig minden lehetséges igényemet kielégíti. A vetítő a szűk keresztmetszet és ez nem fog gyorsan változni.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#4177) Multibit válasza Lacielvtárs (#4166) üzenetére


Multibit
veterán

[link]
[link]
Plusz info a fentiekhez: a házilag írt BD lejátszható.

(#4178) Lacielvtárs válasza Multibit (#4177) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm neked is az infót :R
Én kizárólag audio cdt szeretnék majd meghallgatni rajta.
Remélem az menni fog.
Es az sem írt lemez hanem eredeti.
Majd látom, mert még nem találtam meg az audio cdim :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4179) blakey válasza Lacielvtárs (#4178) üzenetére


blakey
titán

Nem ajánlom zenehallgatásra, jobban jársz egy rendes asztali lejátszóval vagy az összeset fájlba mented.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4180) Lacielvtárs válasza blakey (#4179) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Komolyan?
Jobban járok ha az audio cdt inkább flacba rakom és úgy hallgatom?
De akkor a minőség ugyan annak kellene lennie.
De hallgatok rád, kiprobalom így is, úgy is :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4181) blakey válasza Lacielvtárs (#4180) üzenetére


blakey
titán

Mármint az ilyen külső számítógépes olvasókat/írókat. Ha vékony dobozról van szó akkor ott a rezonancia amit nem tud elnyelni, a lemez pörgetése hangos, lehet hallani a "seekelést". Legalábbis az enyémek írásra kiválóak de zenehallgatásra nem olyan jók. Milyen külső eszközzel próbálod?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4182) dgyuri0123 válasza Lacielvtárs (#4180) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A HDD sokkal pontosabban olvas, mint egy "átlagos" CD olvasófej, ami rányomja a bélyegét a hangra is.

"csak a zene van"

(#4183) Lacielvtárs válasza blakey (#4181) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Sajnos egy egyszerű laptopbol kivett dvd íróval, amit egy usbs keretbe raktam be.
Tartok tőle hogy neked is és dgyuri0123nak is igaza lesz...
Erre nem is gondoltam :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4184) blakey válasza Lacielvtárs (#4183) üzenetére


blakey
titán

Egy Smart B1-gyel is jobban jársz, ha már Dune. :)

(#4185) ELACielvtárs
Mellé gondoltam, nem helyette. :) Az egy optikai meghajtós Dune komponens ami "önmagában" is működik. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4185) Lacielvtárs válasza blakey (#4184) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Már megvan a dune, így nem tervezem cserélni.
Inkabb megfogadom a tanacsaitol es más alternatívát választok az usbs cd/dvd helyett :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4186) BBéci válasza Lacielvtárs (#4185) üzenetére


BBéci
titán

Az általad elképzelt CD-lejátszási megoldás a hangrendszered megcsúfolása lenne. Cambridge Audio CXU, vagy valami hasonló lejátszó illene oda, nem pedig limlom PC-s író. :W
CD-k FLAC fájlokká alakítására sem alkalmas az a meghajtó, ha a lehető legjobb hangminőséget célzod meg. Asztali lejátszó kell hozzá és jó minőségű digitális kábel, inkább koaxiális, mint optikai, esetleg HDMI, ha az említett CXU lenne a forráskészülék.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4187) Downsampling válasza BBéci (#4186) üzenetére


Downsampling
senior tag

Én már itt itt erre próbáltam utalni... :B

(#4188) BBéci válasza Downsampling (#4187) üzenetére


BBéci
titán

Tudom, olvastam, de mivel Lacival régi ismerősök vagyunk, elismételtem, mert rám általában hallgatni szokott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4189) kezo0 válasza gyeniko (#4160) üzenetére


kezo0
addikt

Akkor én most még egyszer ideírom a saját tapasztalataimat a másolási sebességekkel kapcsolatban.

– belső HDD-ről belső HDD-re (mindkettő 4 TB-os WD, az egyik Red, a másik Green): 19 MB/s
– külső USB3-as házba épített 2 TB-os WD HDD-ről USB-n keresztül egy belső HDD-re: 17-19 MB/s
– asztali PC (Win 10) felől, Gb-es routeren, majd Gb-es switchen keresztül, végig CAT5e kábelen egy belső HDD-re: 5-6 MB/s!!!

Az itt olvasottak alapján ez utóbbi nem tudom, miért ennyire lassú. Ugyanezen az útvonalon és eszközökön áthaladva az asztali PC-ről egy HiMedia Q10 Pro felé 40-65 MB/s a másolás sebessége, tehát nem a hálózati eszközeim korlátoznak...

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#4190) BBéci válasza kezo0 (#4189) üzenetére


BBéci
titán

Ezekből az következik, hogy nem érdemes hálózaton másolni Dunében lévő merevlemezre. Nekem soha eszembe sem jutott, mert itt van az íróasztalomon egy dokkoló, Dunéből kiveszem a merevlemezt, beleállítom és 80-100 MB/s sebességgel másolok rá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4191) kezo0 válasza BBéci (#4190) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam igazából nem követelmény, hogy villámgyorsan átkerüljön bármi is a Dune merevlemezére, mert olyankor szoktam másolni rá, amikor épp nem használom. Szóval ha egy óra alatt csorog át egy nagyobb méretű csomag, az sem jelent gondot, és azért kényelmesebb, mint a winyóval szaladgálni a Dune és a PC között. De azért az zavar, hogy itt az enyémhez képest többszörös sebességekről is írnak páran. Majd azért még csekkolom a switch és a Dune közötti kábelt, ill. kipróbálok egy másik kábelt is, hátha...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#4192) Downsampling válasza kezo0 (#4191) üzenetére


Downsampling
senior tag

Szerintem a hiba ott van, hogy pl. én (és talán mások is) Mbit/s-ban adtam (adtuk) meg a sebességeket, te pedig MB/s-ot írtál, ami megabyte/szekundomot jelent. A kettő nem éppen ugyanaz...ellenben ha átszámoljuk őket, nincs olyan vészes eltérés - tehát no para...

[ Szerkesztve ]

(#4193) kezo0 válasza Downsampling (#4192) üzenetére


kezo0
addikt

Én tisztában vagyok a váltószámmal a két mértékegység között, és tudatosan írtam a MB/s-t. Ellenben ha gyeniko fórumtárs (annak ellenére, hogy „Mb/s”-okat írt) nem ugyanúgy MB/s-ra gondolt, mint én, akkor viszont nála igen súlyos gondok lennének, hiszen akkor az általa írt értékeket még 8-cal kéne osztani, hogy összevethetők legyenek az én értékeimmel... És akkor az azt jelentené, hogy max. 2-3 MB/s sebességgel megy nála a másolás. De szerintem csak tévedésből írt Mb/s-ot, és ő is MB/s-ra gondolt. Igy viszont nála háromszor gyorsabb a hálózati másolás, mint nálam (18 MB/s vs. 6 MB/s).
Közben másik UTP kábellel is próbáltam, és nem változott semmi. :(

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#4194) Multibit válasza Lacielvtárs (#4178) üzenetére


Multibit
veterán

Audio CD-vel nem próbáltam, arra van nekem egy kivénhedt Marantz pörgetőm :)

(#4195) Lacielvtárs válasza BBéci (#4188) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

"...rám általában hallgatni szokott."
:C
ez jó, ezen felröhögtem.
De igazad van/igazatok van.
Igazából egyetlen eladó lemezét szeretném rajta meghallgatni ami nem elérhető "komolyabb" forrásban, és ez miatt nem vennék "komolyabb" lejátszót.
De ha megjön a lemez akkor megpróbálok belőle flac vagy wav-et készíteni és azt hallgatni :K

Multibit: értem hát lehet nekem sem ártana egy régebbi, CD lejátszót venni, ha nagyon belemerülnék a zenei cd-k hallgatásába :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4196) gyeniko válasza kezo0 (#4193) üzenetére


gyeniko
őstag

Én azt a számot gondoltam leírni, amelyet a képernyőn olvastam a másolás közben. Ez nyilvánvalóan ugyanaz a mértékegység, amely a Te esetedben, hiszen a készülék ugyanaz. Most ellenőriztem újra, valóban MB/s-et ír, így tényleg kb. 3x gyorsabb a másolás mint nálad. A kábel nálam is CAT5E, nekem is van aközben egy gigabites switch, a különbség a NAS vs. PC, esetleg a router (nálam Asus AC68U) illetve a winchestereink különböznek még (bár nem hiszem, hogy ebben rejlik a különbség)

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#4197) kezo0 válasza gyeniko (#4196) üzenetére


kezo0
addikt

Pont ugyanolyan routerem van, mint neked, és azt is leírtam, hogy ugyanarról a PC-ről, amiről a Dune-re ilyen tetű lassan megy a másolás, ugyanazon az útvonalon, egy másik lejátszóra (Q10 Pro) kb. 45-60 MB/s a másolás sebessége. Tehát kb. 10-szerese annak az értéknek, mint ami a Dune-re másolásnál mérhető! Vagyis a PC sem lehet korlátozó tényező. Rejtély.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#4198) Lacielvtárs válasza kezo0 (#4197) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez csak az én véleményem, de szerintem szoftveresen van limitálva a másolás, hogy ne "akadozzon" a pufferelés miatt a lejátszása egy filmnek.
de ez csak én agyam szüleménye, de tény hogy az ilyen "lassú" másolási eredmény nincs hatással a lejátszásra.
ettől függetlenül ha igazam is volna, akkor sem értem miért nem a felhasználóra bízza a gyártó annak az eldöntését hogy miként használja az adott playert

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4199) gyeniko válasza kezo0 (#4197) üzenetére


gyeniko
őstag

Én nem szeretném bemagyarázni, hogy mi a különbség oka, de az általános logika az, hogy legelőször a különbözőségekben érdemes az okokat keresni. Én utoljára gondolnék arra, hogy a készüléked hibás, persze kizárni nem lehet. Különbség esetleg lehet egyes beállításokban is.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#4200) gyeniko válasza Lacielvtárs (#4198) üzenetére


gyeniko
őstag

Akkor nálam is limitálva volna, a készülékünk ugyanolyan.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.