Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#286) Patice


Patice
nagyúr

Korábban írtam, hogy a 2014 Februári FW-rel egész jó a Dune 301-esem.

Húsvétkor átrendeztük a nappalit, média cucc is új helyre került. Kipróbáltam a Dune-ről először egy belerakott 2,5-es vinyóról. Eleinte OK volt.

Tegnap néztünk feleségemmel egy filmet egy másik 2,5-es vinyóról. A film vége előtt 3 perccel lefagyott lejátszás közben. Restartra reagált csak, visszakapcsolva pedig az eddig beállított 1080-as menühöz képest magától 1680x1050@60Hz-re váltott. :Y

Nem tudtam mire vélni. Kábel esetleg? (Kácsás alap HDMI)

Az érdekes felbontáshoz egy totál torz megjelenítés társult, jobb oldalt széles zöld sávval függőlegesen.

Állítgattam a kimeneti felbontást, ha a kép menüpont alatt az Extra beállításoknál a színteret automatikusra állítottam + 10-ről visszavettem 8 bitesre, akkor megjavult. Sehogy máshogy nem, ha kisebb felbontásra vettem a menüt, akkor sem volt jó.

Most akkor ez tényleg kábel probléma, vagy (amire korábban is gyanakodtam) a beletett HDD felmelegítette annyira a lejátszót, hogy ez nem esett jól az áramköröknek? Régen pont ezért vettem ki belőle a HDD-ket, mert két éve nyáron is nagyon melegedett és elkezdett fagyogatni, akadozni.

Azóta hálózatról használtam és a FW gondokat leszámítva a hálózatos lejátszás ment neki. Főleg a februári FW óta.

+ Miután sikerült a beállításokkal újraéleszteni a játékost a következő film alatt (szintén belső HDD-ről) egyszer elkezdett villogni az állapotjelző LED. Hol fényesebb volt, hol elaludt, aztán visszaállt arra a halvány "módra", amit mutatni szokott azóta a túlmelegedős nyár óta.

Mi lehet a játékos baja? Tényleg csak a meleg? Vagy a melegtől megsülhetett pár alkatrész és meg kéne néznem?

Esetleg valakit nem ismertek, aki ért az ilyen cuccok javításához, szervizeléséhez? Netán a tuninghoz?
Vagy képezzem ki magam? :DDD

Ha szegényke így gyengélkedik majd továbbra is, akkor sajnos nem adok neki sok időt az elhalálozásig. Addig is tartózkodom a belső HDD használatától + beszerzek egy jobb HDMI kábelt. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.