Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75101) -secret- válasza DonThomasino (#75099) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Minden up-to-date.

(#75102) movax válasza -secret- (#75100) üzenetére


movax
őstag

Próbáld meg törölni az eszközkezelőben a billentyűzetet, majd gép restart.
BIOS is a legfrissebb?

[ Szerkesztve ]

(#75103) -secret- válasza movax (#75102) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:K

Ha torlom akkor restart utan ujrateszi a drivert?

(#75104) Pyttawrx válasza -secret- (#75103) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nézd meg live linux alatt is. Lehet vga driver a ludas.
plusz nézd meg a cpu sebességet a feladatkezelőben.

[ Szerkesztve ]

(#75105) salaipet


salaipet
csendes tag

Segítséget kérek! Adott egy E6440 Latitude, aminek kicseréltem az alaplapját. LA9931P volt benne, ami elfüstölt. Ami bele került az egy LA9934P alaplap. A különbség, hogy az egyiknek integrált, a másik dedikált VGAja van. Más hűtő, stb. ez rendben volna.
A gondom, az, hogy az LCD kábelen az alaplapi csatlakozó mellett van egy csatoló, ami az eredeti alaplapon a wlan és a cmos elem csatlakozója közötti csatlakozóba illett, de a z LA9934P alaplapon nincs ilyen csati. A kijelzőm nem működik! HDMI és D-SUB kimeneten megvan a kép, de a saját kijelzője nem megy. Kipróbálni nem tudom, hogy jó-e az LCD, hiszen az eredeti alaplap elfüstölt, azzal nem tudom ugye próbálni, az újon meg hiányzik az a csatoló. Lehet, hogy emiatt nincs kép?
Azt kérdezem, tudja-e valaki, hogy az LCD kábelen mi az a csatoló? Miatta (mert nincs kapcsolatban az alaplappal) nem műxik a kijelző? Vagy valszeg a kijelző ment el?
Ott kellene lenni a csatinak, ahol mutatja a fém csipesz: [kép]

(#75106) -secret- válasza -secret- (#75103) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Letöröltem, restart és most úgy néz ki jó. :O

(#75107) teptep válasza salaipet (#75105) üzenetére


teptep
tag

Úgy látom, hogy a másik csatiba csatlakozó vékonyabb kábel kéthelyre megy:
STEP 15: egy 3 ledes indikátorhoz
STEP12, STEP 16: webkamera kábel
Tehát szerintem ezek nélkül is működni kellene a kijelzőnek.

(#75108) salaipet válasza teptep (#75107) üzenetére


salaipet
csendes tag

Köszönöm, sejtettem.

(#75109) gaborbol válasza teptep (#75107) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem biztos. Amikor legutobb rendeltem Dell laptop kijelzot, akkor a lelkemre kotottek, hogy nagyon nezzem meg a Dell alkatresz szamot, mert nem minden csereszavatos es van ami megy vele van ami nem.

(#75110) teptep válasza gaborbol (#75109) üzenetére


teptep
tag

Igen, az lehetne a pontosabb megfogalmazás, hogy az LA9931P LVDS alaplapon ha a vékonyabb kábelt nem dugja be, attol még üzemképes a kijelző. Az LA9934P EDP alaplaphoz pedig olyan kábel tartozik, amelyiknek csak egy csatlakozója van, de szintén három eszköz felé megy: kijelző, webkamera és az indikátor. Lehetséges, hogy teljesen más a kijelző bekötése is, ezért ezt a kábelt is cserélni szükséges. A webkamerát és a ledeket nem is tudja máshova csatlakoztatni.

(#75111) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Erre senki? [link]
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75112) gaborbol válasza DonThomasino (#75094) üzenetére


gaborbol
őstag

Soha nem probaltam, de szerintem mennie kene a PowerShare reven, max a dokkolo tapegysege felezodik vagy valamilyen aranyban osztozik. Lesz-e abbol gond, hogy mind a ket laptop hozza akar esetleg fermi majd a dokkolon levo eszkozhoz az is egy kerdes.

[ Szerkesztve ]

(#75113) DonThomasino válasza gaborbol (#75112) üzenetére


DonThomasino
veterán

A dokkolón lévő villám jeles usb-c ről
próbáltam úgy nem csinál semmit.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75114) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Szakértő Urak!

Öregecskedő, de amúgy fullos Latitude e7270-emet szeretném lecserélni erre az igen jó árú, használt Latitude 5490-re. [link]

A kérdésem a következő: a régiből kiszerelendő gyári 4G modemet át tudom építeni az "újba"? SIM nyílás és foglalat van elvileg ebben is, csak kártya meg talán antenna nincs. :F Nagyon fontos lenne a dolog számomra...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75115) gaborbol válasza DonThomasino (#75113) üzenetére


gaborbol
őstag

Mi a pontos tipusa a dokkolonak es hany wattos a toltoje?

(#75116) teptep válasza Bogyó bá' (#75114) üzenetére


teptep
tag

(#75117) Bogyó bá' válasza teptep (#75116) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi a választ. :R

Az e7270-ben DW5811e WWAN kártya van, tehát az elvileg alkalmas lesz az újba is. Azt még meg szeretném tudakolni, hogyha van SIM-foglalat, akkor az antenna is telepítve lehet? Vagy ez nem jár feltétlenül együtt?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75118) teptep válasza Bogyó bá' (#75117) üzenetére


teptep
tag

Ha nincs benne WWAN kártya, akkor szerintem antenna sincs benne. Igaz az ebay-en együtt forgalmazzák WLAN WWAN ANTENNA KIT néven. Ebben a videóban nem látom tisztán, hogy ott van-e az antenna kábel?

(#75119) teptep válasza Bogyó bá' (#75117) üzenetére


teptep
tag

Más videókban már egyértelműen látszik, hogy a WLAN kábel mellett a WWAN kábel csatlakozói fityegnek.

(#75120) Bogyó bá' válasza teptep (#75119) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

:R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75121) davenport válasza Bogyó bá' (#75117) üzenetére


davenport
aktív tag

A service tag alapján a támogatási oldalon meg tudod nézni a belepakolt alkatrészeket (termék műszaki adatainak megtekintése), ott jelölhetik úgy a fedlapot (LCD Back Cover), hogy van-e antenna előkészítés. Az 5491-em esetében - amiben van wwan kártya - az alábbi szerepel: 320-BCJW : Non-Touch FHD LCD Back Cover with WLAN/WWAN antenna.

No money, no honey.

(#75122) Bogyó bá' válasza davenport (#75121) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszönöm! :R Sajnos csak a hét vége felé fogom megkapni a notit.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75123) DonThomasino válasza gaborbol (#75115) üzenetére


DonThomasino
veterán

WD19TBS
180w

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75124) gaborbol válasza DonThomasino (#75123) üzenetére


gaborbol
őstag

Mind a ketto csatlakoztatva egyszerre akkor KVM lesz a megoldas :(

[ Szerkesztve ]

(#75125) Bogyó bá' válasza davenport (#75121) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Megjött a számla a service tag-gel, ezek szerint nincs benne, csak WLAN-antennás fedlap. Mexívtam.... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75126) pohár válasza Bogyó bá' (#75125) üzenetére


pohár
félisten

ha dobsz egy Service Tag-et, holnap már melózok, ránézek neked a WWAN-os LCD cover árára :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#75127) Bogyó bá' válasza pohár (#75126) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi, de azt hiszem, Aliról rendelek majd antennát - aztán lehet nem is a fedélbe építem, hanem éppen az akksi aljára ragasztom. Ezer forintból kijön a pár, szállítással együtt is. :)) Akkor nem kell gépet bontanom... :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75128) pohár válasza Bogyó bá' (#75127) üzenetére


pohár
félisten

uh, hát hajrá hajrá akkor :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#75129) Bogyó bá' válasza pohár (#75128) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha már itt vagy mint szervizes, lenne egy indiszkrét kérdésem: ebbe az 5490-be egyidejűleg lehet szerelni egy SATA HDD-t az nvme SSD fölé, vagy egyszerre csak az egyikük fér be?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75130) pohár válasza Bogyó bá' (#75129) üzenetére


pohár
félisten

esélytelen a kettő együtt sajnos, mert az SSD lefogatása a HDD-nek kialakított hely közepén van kb :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#75131) Bogyó bá' válasza pohár (#75130) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi a választ! :R
Én is pont ezt a képet nézegettem, de reméltem, hogy az SSD és a lefogatója lejjebb esik, és elfér fölötte a HDD... De a magasságokat összeadva sem jön ki a matek: akkor marad az egyelőre 256-os SSD (ezzel fogom kapni), illetve majd át pakolom bele az e7270-emből az 512-es Samsung PM951-est, ez meg megy a kicsibe....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75132) phrenetiX


phrenetiX
junior tag

Sziasztok! Van egy Dell Latitude 7280-as gépem, amin van egy Type C csatlakozó. A gyári töltőtéglát szeretném kiváltani egy USB-s töltőfejjel. Sajnos amik a telefonokhoz vannak (33 wattos Xiaomi és 40 wattos Huawei) töltőfejek nem hajtják meg a gépet. Tudnátok ajánlani olyat, amivel stabilan működne a gép? :R

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#75133) Tsebacsi válasza phrenetiX (#75132) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Biztosan tudja a gép a töltést a csatlakozón keresztül? :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75134) Bogyó bá' válasza phrenetiX (#75132) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ugyanezt szerettem volna én is megtudakolni a leendő 5490-nel kapcsolatban, csak én egy 20000 mAh-s Xiaomi powerbankkal hosszabbítanám meg az akkuidőt... :F

szerk: szinte biztosan nem, mert nem írja a kezelési utasítása... :(((

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75135) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#75134) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Viszont a BIOS-beállításoknál van egy ilyen sor:

Ez nem hiszem, hogy pótolná a 65W-os töltőt.... A legjobb esetben is csak 15W-ot tud felvenni az USB-C portról.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75136) samu74


samu74
addikt

Sziasztok! Ma bővítettem a 3520-as vostro gépem ramját és örömmel láttam hogy van plusz Hdd vagy Ssd hely. Jól gondolom hogy oda rakhatok még pluszba?

[ Szerkesztve ]

-----------

(#75137) The DJ


The DJ
addikt

Szisztok!

Latitude 5521-nél mennyire normális az, hogy ha lecsukom a kijelzőt, akkor nagyon lassan akar lemenni alvóba? 5580-ról jövök, ott lecsuktam és már aludt is. Na itt percekig pörgeti a ventit, dolgozik, mókol valamit, néha úgy tűnik el sem alszik. Valami BIOS beállítást nem veszek észre?

A másik kérdés: Ennek a kamerája tényleg ennyire gagyi lenne? Egy KYC-et kellett volna végig vinnem okmányok kamerába mutatásával de csak egy nagy kivehetetlen elmosott paca kb az egész még jó fényviszonyok között is, 640x480-as MSN-es időket idéz. Az 5580-ban fényévekkel jobb volt. A Windows Hello bejelentkezés működik vele rendesen, csak használni nem lehet érdemben. Ez ilyen?

Ez a két dolog, ami zavar, ettől eltekintve nagyon jó gépezet az i7-11850H-val, 32GB rammal, Geforce MX-el és touchscreennel.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#75138) pohár válasza samu74 (#75136) üzenetére


pohár
félisten

:K :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#75139) azbest válasza Bogyó bá' (#75135) üzenetére


azbest
félisten

félrefordíthatták
Valószínűleg 7.5W és 15W módban tud áramot leadni a rákötött eszköznek type-c csatin keresztül. A 7280 manuálja usb3 + dp videó vagy opcionálisan thunderbolt 3 portot írt a type-c-re. A thunderbolt tud 15W-ot leadni általában.
Milyen logó van a csatinál villám vagy D betű?

Neten azt írják állítólag a thunderboltos és a sima usb-s is támogatja az usb tápot, de power delivery, 65W kell neki (lehet 20V 3.5A képes kell). Vagy hivatalos dell táp vagy valamilyen normálisabb egyéb is megteszi valsz [link]

(#75140) Bogyó bá' válasza azbest (#75139) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Engem konkrétan egy combosabb powerbank használhatósága érdekelne, terepen. Ha van "kettőhúsz", akkor a gyári töltőjét is használhatom a DC-csatin keresztül....

#75141azbest: Akkor nincs szerencsém, az én powerbankom max 12V/1,5A-t tud a gyártó szerint (QC3).

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75141) azbest válasza Bogyó bá' (#75140) üzenetére


azbest
félisten

Ha a powebank tud 3.5A 20V módot powerdeliveryvel (például állítólag ez), akkor tudnia kellene tölteni. általában az egyszerűbb, kisebb powerbankok csak 12-15V-ot tudnak max, azt lehet nem szeretik a laptopok.

[ Szerkesztve ]

(#75142) teptep válasza The DJ (#75137) üzenetére


teptep
tag

Kereső, vezérlőpult, energiagazdálkodás... nézd meg a beállítást. A fedél lezárásaskor alvó módba megy, vagy hibernálja magát?

(#75143) vizimento


vizimento
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Dell 7490, i5-8350U procival.
Asztali gépnek használom, nincs hordozva.
Szellőzője kitakarítva, venti hallom hogy fogor, újrapasztázva a hűtő MX4-el, mégis túlmelegszik a proci. Általában 70-80 fokos, de gyakran van 90 felett is.
A mainboard pár fokkal aacsonyabb, a GPU még pár fokkal szokott alacsonyabb lenni.
Mit tdok tenni, hogy ne főjön meg?
(Mindez átlagos használat mellett: netezés pár böngészőablakban, word/excel)

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#75144) Dhampir válasza samu74 (#75136) üzenetére


Dhampir
félisten

Végül milyen memóriamodulok kerültek a notebookba? :)

A fedél könnyen nyitható, nem túl szorosak a zsanérok?

Egyébként egész jó ez a Dell Vostro 3520, a vékonyka műanyag burkolat törékenysége és a spórolós mono mikrofon, a vezeték nélküli hálózati kártya régebbi WiFi 5 szabványa ellenére, és feltehetően tapasztaltad azt is, hogy irodai használat esetén, netezés közben hangtalanul üzemel.

[ Szerkesztve ]

(#75145) azbest válasza vizimento (#75143) üzenetére


azbest
félisten

Neten azt írják, hogy annak a gépnek ilyen gyenge a hűtése. Amúgy 100 fokig hitelesített a proci és vannak gépek, ahol fel is megy terhelés alatt addig.
Van ahol azt javasolják, hogy a dell power managert [link] fel kell tenni, ha nincs és ott lehet csendesebb módra állítani, amit a teljesítmény csökkentésével ér el. De lehet más beállítás is jó, csak zajosabb.

[ Szerkesztve ]

(#75146) The DJ válasza teptep (#75142) üzenetére


The DJ
addikt

Alvó állapot van beállítva a fedél lezárásakor. De minden esetben hosszú ideig üzemel még a gép és pörög a venti ha lecsukom a fedelet. Totál érthetetlen, nem tudom mit dolgozik eddig. Még a hibernálásnak sem kellene ennyi ideig tartani.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#75147) samu74 válasza Dhampir (#75144) üzenetére


samu74
addikt

Ja igen,veled tárgyaltam a ram kérdést. :) Amít ajánlottál [Kingstone] lett( amit gondoltam Apacer helyett) ,dual chanelben megy,teljesen jó. A gyári Dell ram ára enyhén szólva is vicc...A burkolat tényleg vékony,ja a zsanér is lehetne lazább, de ez van.Hangja alig van ,de majd lesz ha néha vágok vele pár videót. :) Szerinted hosszabb távra fotó meg videók mentésére a plusz szlotba mit érdemes pakolni? Ssd vagy merevlemez, kb. 1-2 terrás méretben,nincs napi szinten nyúzva.

-----------

(#75148) Dhampir válasza samu74 (#75147) üzenetére


Dhampir
félisten

Merevlemezről sérülés esetén is lehet még adatmentést végezni, de melegedés és a némi működési zaj valószínűleg lesz a használata során. Például én külső winchesterre szoktam biztonsági mentést végezni, a notebook hasába valami gyors SSD ajánlott véleményem szerint, de persze HDD-t is pakolhatsz oda.

[ Szerkesztve ]

(#75149) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#75114) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, megjött az "új" gépezet, kisebb döccenéssel, de alakul a kapcsolatunk.

Belső tisztítás, újra pasztázás után elfelejtették a venti csatiját vissza dugni. Megoldottam, de jeleztem az eladónak, hogy felbontottam a gépet, sérült a garancia matrica. Nagyon röstellte magát, és kaptam kárpótlásként 18 hónap IRÁSOS garanciát, mailben. ;] Így gond nélkül betehettem az 512GB-os nvme SSD-met a 256-os mSATA helyére, és a 4G kártyámat is. :)) WWAN működik, van SIM-foglalat, de antenna hiányában nem talál hálózatot. Másfél hónap múlva jön meg Aliról.

Sokkal, de tényleg sokkal gyorsabb, használhatóbb mint az öregecske e7270-em. Jó lesz ez!


Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75150) AiRLAC válasza Bogyó bá' (#75149) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez jó cucc, 5490-et meg 7490-et vettem ismerősöknek meg nekem is volt céges gépként, szeretni fogod és nagyon strapabíró darabok.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.