Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19851) Patrick76496


Patrick76496
őstag

itt nagyon meleg van a laptopom körül! :) de jó vele game-elni, imádom! akkor melyik wifi driver a jó? :F

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#19853) LaptopSystem

köszi a linket :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#19854) K Norbi


K Norbi
addikt

Ma voltam a számtek boltba és kiváncsiságból érdeklödtem hogy érnek e valamit ezek a noti hötük! azt mondták hogy igen, de az állandó áramfelvétel 5v meg ha nagy az amper tönkreteheti az Usb részt ami alaplappal egybe van, a nyák nagyon felmelegszik, ha kikapcsoljuk lehül, és ezt jó párszor eljátszuk alaplappal lehet majd csak cserélni, legalábbis az öregebb gépeket, viszik visszafele a 2 3 évnél idösebb gépeket ezzel a problémával és kiderül hogy az állandó hötüpad miatt mennt tönkre. én nem tudom hogy ez igaz, vagy sem, de érdekes..

(#19855) LaptopSystem válasza K Norbi (#19854) üzenetére

lehet benne valami igen mondjuk én még nem találkoztam ezzel a problémával hogy ez miatt ment volna tönkre az alaplap

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#19856) cadeyrn válasza K Norbi (#19854) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Az USB 2.0 szabvány szerint 450mA-t adhat le, a notebookok ezt elég következetesen tartják is, lévén náluk ez elég kritikus. Ez barátok közt is max. 2.25 W. Tény, hogy ez tud melegíteni, de nem nagyon, bár a 2W teljesítmény LED ugyan tényleg melegszik.
Nekem egy Cooler Master van, 2 ventivel, szerintem nem vesz fel 1 wattot sem, mivel a rajta keresztül továbblinkelt passzív eszközöknek (bill, egér, stb.) még sosem volt tápellátás baja. Ráadásul meglehetősen sokat ér, igaz, ez full alumínium és tolja a levegőt, nem szívja.
Szerintem ez kamu, vagy nagyon szar konstrukciójú gépekről van szó. Esetleg nem csak a hűtőpad ment róla, és még csak normálisan limitálva sem volt az USB.

[ Szerkesztve ]

(#19857) vscotina


vscotina
aktív tag

szervusztok!

Van egy kis gondom a dell XPS M1330 laptopommal. elment a képe, illetve időnként csak csíkos a képernyő, és semmi sem látható rajta. eleinte olyan hibaüzenetet küldött, hogy a képernyő-illesztődriver betöltése nem sikerült. aztán később már csak a csíkok és rózsaszín foltok jöttek,és kikapcsolt a gép. Vajon mi lehet a baja??? Saját videokártyája van, lehet még ilyent kapni vagy javítható valamiképppen??

Minden megoldásnak nagyon örülnék, mert a szívemhez nőtt.

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#19858) Muerte válasza vscotina (#19857) üzenetére


Muerte
addikt

Őt keresd meg a hardveraprón: noti234 biztos tud neked szerezni bele VGA-t.

[ Szerkesztve ]

(#19859) YencYke


YencYke
tag

Sziasztok!
Tervezem, hogy veszek egy XPS 15 l502 laptopot. Szeretném a vincsit majd ssd-re cserélni, de ahogy nézem a képeken, nem lehet cserélni a vincsit. Valaki tud erről valamit?

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#19860) K Norbi


K Norbi
addikt

Kinek hány fokos a vinyója? nekem az utóbbi napokban 47 48 fokos, és nem tudom miért.. vagy ez a normális?

(#19861) Egorov válasza K Norbi (#19860) üzenetére


Egorov
aktív tag

Nekem most az Aida 51 fokC-t mutat. Hidegebb évszakban 45 fokC körül szokott lenni.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#19862) csabiks válasza Egorov (#19861) üzenetére


csabiks
senior tag

Nekem hűtőpad nélkül 50-51 fokig is felmegy, hűtőpaddal meg 43 fok körül van.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#19863) K Norbi


K Norbi
addikt

Köszönöm a válaszokat!
És van valaki akinek 7200 as vinyó forog a gépébe? azok meddig melegszenek fel? jobban mint az 5400 as? én ugy tudom hogyha tartósan 48 fok felett van, akkor a vinyó károsodhat.
Igaz, hogy gyorsabb, de nem éri meg az adatok elvesztése árán.

(#19864) Muerte válasza K Norbi (#19863) üzenetére


Muerte
addikt

Melegben az 5400-as is felmelegszik 50 fok környékére pl.játék közben,de nem annyira vészes a dolog. 53 fok felett van jelentős gond.Volt olyan notim ami rendszeresen elérte nyáron ezt ,na ott már a játékokat is belassitotta olyankor,de nekem a kondiciója vinyónak ettől függetlenül nem romlott. Most 500Gb 7200-as WD scorpio black van benne ez is 49 fok két-három óra játék után,de hasit szépen attól akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#19865) K Norbi válasza Muerte (#19864) üzenetére


K Norbi
addikt

ez van benne? [link]
Neked Dell n 5110 esed van? ez a vinyó jó lenne bele? te magadnak cserélted?

(#19866) Muerte válasza K Norbi (#19865) üzenetére


Muerte
addikt

Igen az van benne.
Nem Alienware-em van.
Jó lenne bele,úgy ahogy bármilyen másik 2,5"-os sata jó lenne.
Igen én cseréltem ki.

(#19867) Eyesis


Eyesis
őstag

Sziasztok,

Próbálkozott már valaki OSX installal Dell Studio 1555-re? Esetleg Lion installal tervez vki foglalkozni?

Köszi

Eyesis

(#19868) Chaser


Chaser
titán

L502-höz lehet már kapni backlit bill-t?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19869) nkmedve válasza K Norbi (#19863) üzenetére


nkmedve
őstag

Nekem Latitude E4310-ben 7200-as kéttányéros WD Black van, és jelenleg 40 fokot ir. 25-26 fok lehet most a szobában. Volt már, hogy felment 45 fokig, de akkor a gép kint, napsütésben volt használva.

Mondjuk itt más anygból van a ház, tehát Inspironnal nem érdemes összehasonlitani a hőmérsékletet.

(#19870) Chaser válasza nkmedve (#19869) üzenetére


Chaser
titán

Nekem a PB gépemben seagate vinyó van, 500GB, a múltkori 36-37 fokos kánikulában mutatott sentinel 42 fokot több órás használat után. Ilyen időben 30 körül van, nagyjából biztos valós, mert nem melegszik az a rész ahol van, sok múlik egy értelmes elrendezésen is.

szerk: igaz ez 5400rpm

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19871) Muerte


Muerte
addikt

Ha vki játszik és közben mondjuk 4 szálon tölt lefelé (legálisan) akkor pár óra alatt simán elérheti a vinyó a 49-52 fokot,de ez normális notebook esetében.

(#19872) Kobe válasza YencYke (#19859) üzenetére


Kobe
veterán

lehet cserélni és létezik caddy is a dvd író helyére

(#19873) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Sziasztok!
Kicseréltem az egyik lemezt egy L702x-ben ssd-re,telepítettem a win7 amit hozzá kaptam,minden létező illesztőprogramot a Dell oldaláról,de a webkamera eltűnt.
Nem látszik az eszközöknél sem.
Esetleg van valakinek ötlete mi történt? Véletlen egybeesés lenne,és meghalt a kamera?
Előre is köszi.

(#19874) Chaser válasza GLOCK34 (#19873) üzenetére


Chaser
titán

Nem lehet hogy kihúztad a kanócát szerelés közben?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19875) McLaca válasza GLOCK34 (#19873) üzenetére


McLaca
őstag

Eszközöknél úgy érted, az eszközkezelőben a képeszközök közt, vagy a start menüben az eszközök és nyomtatók menüben? Mert utóbbiban újabban nem is szokott, de az IM programok szokták látni ettől függetlenül, csak külön bekapcsolni nem lehet.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#19876) LaptopSystem

Sziasztok nekem lenne egy Dell inspiron N5010 es notebookom mi erröl a tipusról a véleményetek?most vettem :K :R

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#19877) EstiloL2 válasza LaptopSystem (#19876) üzenetére


EstiloL2
tag

Szia!

Jobban jártál volna egy N5110-essel, mert abban új, Sandy Bridge-es procik vannak. De amúgy az N5010 is nagyon jó!

(#19878) LaptopSystem válasza EstiloL2 (#19877) üzenetére

köszi mindjárt utána nézek

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#19879) LaptopSystem

ezek a Sandy Bridge-es procik mennyivel gyorsabbak?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#19880) EstiloL2 válasza LaptopSystem (#19879) üzenetére


EstiloL2
tag

Nem volt N5010-em, de szerintem jelentős különbség lehet köztük.

(#19881) LaptopSystem válasza EstiloL2 (#19880) üzenetére

de mégis 100%-ban kifejezve?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#19882) LaptopSystem válasza LaptopSystem (#19881) üzenetére

te mennyiért vetted? :F

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#19883) EstiloL2 válasza LaptopSystem (#19882) üzenetére


EstiloL2
tag

Én 157.000-ért vettem áfa nélkül, amúgy 200 lett volna.

(#19884) Chaser válasza LaptopSystem (#19879) üzenetére


Chaser
titán

Viszonyításképp. Az i3 370m kb olyan gyors mint a sandy i3 2310m. Ha neked bejön a gép legyetek boldogok, kb ennyi:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19885) Tucz


Tucz
csendes tag

Sziasztok,
ki segítséget kérnék
Latitude E6520at keresek, i5 processzorral, FullHD kijelzővel és dedikált NVidia kártyával.
Mysoft, Ipon, Laptopszalon, Usanotebook - náluk nincs
Amennyire tudom CHStől rendelik, de éppen ott sincs.
Valakinek ötlete?
Köszönöm

"Mindenki fölött dolgozik egy méghüjéb"

(#19886) m.tomi4 válasza LaptopSystem (#19876) üzenetére


m.tomi4
tag

hali

nekem n5010-em van és nagyon meg vagyok elégedve vele.
konfigja:
intel core i3-380m, 4gb ram, 320gb hdd, ati hd 5650 1gb

nekem nagyon bejön mikor vettem még nem volt n5110 utána kb 2-3 héttel jelentek meg.

ha kell segítség írj bátran :):)

(#19887) LaptopSystem válasza m.tomi4 (#19886) üzenetére

köszi szépen a véleményt tesztelgetem még :R

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#19888) csabiks válasza LaptopSystem (#19879) üzenetére


csabiks
senior tag

20-30%-al is gyorsabbak akár, + ott a belső integrált videókrtya ami a prociban van.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#19889) LaptopSystem válasza csabiks (#19888) üzenetére

komoly előre lépés :) Eddig sem voltak lassúak

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#19890) m.tomi4 válasza csabiks (#19888) üzenetére


m.tomi4
tag

ez az elmélet a 20%?
és mi a gyakorlat?

(#19891) Chaser válasza csabiks (#19888) üzenetére


Chaser
titán

Az volt az előző core i procikban is, csak lassabb.

m.tomi4: Vissza kellett volna olvasni vagy 5 hsz-t :P
"Viszonyításképp. Az i3 370m kb olyan gyors mint a sandy i3 2310m. Ha neked bejön a gép legyetek boldogok, kb ennyi" A 370 2400mhz, a 2310 2100mhz. Valamennyivel gyorsabb a 370, de minimálisan. Fogyasztása viszont a 2310-nek kisebb. Sokkal jobb üzemideje van a sandys gépeknek mint az előző core i szériásoknak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19892) LaptopSystem

nyilván nem visszafelé fejlődnek :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#19893) Chaser válasza LaptopSystem (#19892) üzenetére


Chaser
titán

Az ivy bridge-nél nem lesz ekkora difi, ott viszont rágyúrnak a gpu részre pedig az most is sokat fejlődött az előző core i-hez képest, meg a fogyasztást optimalizálják még jobban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19894) LaptopSystem válasza Chaser (#19893) üzenetére

ez ok de ha már eleve olyan laptopot vesz az ember amiben azért van egy komoly VGA annak szerintem felesleges a proci GPU nem :F

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#19895) m.tomi4 válasza Chaser (#19891) üzenetére


m.tomi4
tag

oksi vágom :):)
a fogyasztás meghatározó :):) így már látom értelmét :)

köszi

(#19896) Chaser válasza LaptopSystem (#19894) üzenetére


Chaser
titán

Nem. Mert ugye iddeális esetben a külső vga lekapcsolható ha nincs szükség rá és nem mind1 mire a képes sokkal kisebb fogyasztású integrált ha akuról használod a gépet. Ezenkívül sok gép van amiben diszkrét vga nincs is, csak az integrált.

m.tomi4: Erőben is ott van, azért majdnem beér egy 300mhz-cel gyorsabb előző i3-mat. Nagyon eltalálták ezt a szériát :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19897) m.tomi4 válasza Chaser (#19896) üzenetére


m.tomi4
tag

oké köszi

(#19898) polip válasza csabiks (#19888) üzenetére


polip
addikt

mit vakítjátok már egymást!

rohadtul nem gyorsabb, mint a régi i3-ak voltak... olvassatok már utána picit...

minden tesztoldalon le vagyon írva:

Arrandale Core i3 without Turbo Boost. In synthetic benchmarks, the performance is about on par with the faster clocked Core i3-390M (2.5 GHz)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#19899) GLOCK34 válasza Chaser (#19874) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Az szinte kizárt,annyira elrejtettek mindent,szinte csak a 2 meghajtót látom + a memória modulokat.

(#19900) GLOCK34 válasza McLaca (#19875) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Időközben felhívtam a szervizt is,mert megfőttem vele.Túl sokat nem cicóznak,azt mondta az ügyintéző,hétfő reggel kijönnek és kameracsere,mert a windows-nak látni kellene már telepítéskor. Az eszközillesztőt ezért dobja vissza.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.