Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20651) soldi3r válasza Norbi-01 (#20649) üzenetére


soldi3r
veterán

szükséged van az ultimate "felesleges" funkcióira? a home premium kb 10giga minusz

E30 (oo=[][]=oo)

(#20652) Norbi-01 válasza soldi3r (#20651) üzenetére


Norbi-01
csendes tag

win 7 professionalt tettem fel..
mik vannak ki szedve a home-ból?

(#20653) soldi3r válasza Norbi-01 (#20652) üzenetére


soldi3r
veterán

összehasonlítás
nálam a HP teljesen driverezett, programokkal 15 giga

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#20654) soldi3r


soldi3r
veterán

szerintetek garanciában megcsinálják a proci újrapasztázást? most lenne időm elvinni a masinát

E30 (oo=[][]=oo)

(#20655) m.tomi4 válasza Norbi-01 (#20649) üzenetére


m.tomi4
tag

az teljesen normális :)

(#20656) dellkereső válasza soldi3r (#20653) üzenetére


dellkereső
csendes tag

Eszerint csak az Ultimate képes váltani a nyelvek között. Tehát ha magy windows-zal kapom a gépet, azt nem fogom tudni angolra állítani???
Mert az eddig látott táblázatokból nekem ez jött le.

(#20657) dellkereső válasza dellkereső (#20656) üzenetére


dellkereső
csendes tag

magy=magyar nyelvű

(#20658) mghltm válasza dellkereső (#20656) üzenetére


mghltm
addikt

ultimate es enterprise tud valtani, home es professional hazi barkacs utan

(#20654) soldi3r probald meg es ird meg az eredmenyt! en kivancsi vagyok, megcsinaljak-e? :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#20659) dellkereső válasza mghltm (#20658) üzenetére


dellkereső
csendes tag

Köszi, akkor nem veszek előtelepített rendszert. Ez a barkácsolósdi nem az én világom, a magyar windows meg még annyira se.
Illetve: Dellék adnak valami olyan szoftvert a gépek mellé, ami a későbbiekben hiányozhat és nem lehet letölteni dell-től?
Régebben az Intel alaplapok mellé járt DVD író, lejátszó szoftver, valamilyen víruskergető - régen egy éves, később három hónapos licensszel -, amiket utólag nem lehetett letölteni.

(#20660) soldi3r válasza dellkereső (#20659) üzenetére


soldi3r
veterán

azért nem hátrány egy win7 matrica

E30 (oo=[][]=oo)

(#20661) dellkereső válasza soldi3r (#20660) üzenetére


dellkereső
csendes tag

Miért? A dobozos windóz mellé nem adnak olyat? ;-)

(#20662) soldi3r válasza dellkereső (#20661) üzenetére


soldi3r
veterán

mi értelme van a sokszorosáért megvenni, amikor olcsóbban adják a géphez?
pl egy ultimate 45k körül van

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#20663) dellkereső válasza soldi3r (#20662) üzenetére


dellkereső
csendes tag

Mert egy Home Premium 25 körül van (sok helyen alatta, ha letöltve veszem, akkor még olcsóbb), az azonos felszereltségű, csak az op.rendszerben eltérő (win7 home premium vs. freedos) gépek közti árkülönbség, bruttó 20000Ft.
És borzasztóan utálom a megmagyart windows-okat.
Sokszor a magyarítás stílusa irritál, de sokszor nem is értem, hogy mi micsoda, mivel amióta IT-ből élek, angol szoftverekkel dolgozom.

(#20664) soldi3r válasza dellkereső (#20663) üzenetére


soldi3r
veterán

ha ebből élsz, akkor nem okoz problémát a nyelv váltása
eladni is könnyebb lesz gyári magyar winnel

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#20665) dellkereső válasza soldi3r (#20664) üzenetére


dellkereső
csendes tag

Nyelvbotlás volt, múlt idő. Csak éltem belőle pár évvel ezelőttig. De az angol nyelvű szoftverekről azóta sem tudtam átszokni a magyarra.
Ettől függetlenül részemről tárgytalanná vált az egész.

Nem tudom, hogy ennyire szarok a webáruházak szoftverei, hogy az ember pofájába hazudnak a készlet információkkal kapcsolatban vagy egyszerűen a tisztelt kereskedőknek nem tetszik, ha az ember rákérdez a pontos lehetőségekre, a vásárlással kapcsolatos jogaira. Mindenesetre háromból három helyen mondták két különböző gépre, hogy nincs sem náluk, sem a nagykerben, miközben a webáruházukban ott volt/van, hogy szállítható. Vegyük a jobbik esetet: csak a szoftver hulladék. De akkor miért nem veszik ki ezt a funkciót belőle? Gyanítom, nem vagyok vele egyedül, hogy ilyenkor elkönyvelem a céget megbízhatatlannak és többé nem megyek hozzájuk.

---------------------
Megjegyzem, a master password téma se semmi, ha jól értettem, de ezt inkább hagyjuk, mielőtt betegre röhögöm magam.

(#20666) superecneB válasza superecneB (#20469) üzenetére


superecneB
őstag

Sikerült találnom megoldást a problémára. Akinek tehát 64bites oprendszerre upgradel dell d630-al, itt talál megfelelő drivert a touchpad-hez és a csiklóegérhez: [link]

(#20667) eye4eye


eye4eye
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy új gépet és erre gondoltam. [link] Szeretnék vele játszani, ezért erre gondoltam. Nem ilyen Stalker 3 meg mittudomén, de mondjuk a Diablo 3-al eljátszanék meg ilyenek. Van valakinek valami tapasztalata erről a modellről? Ahogy utána olvastam a belső paraméterei megfelelőek, de panaszkodtak a billentyűre, a hangjára és a melegedéssel. Előre is köszi a választ ;)

(#20668) Norbi-01 válasza eye4eye (#20667) üzenetére


Norbi-01
csendes tag

Annyi kérdésem van még hogy a dell n5110 nek milyen tipusú wifije van?
Legalábbis én amivel használom, azt N1030 nak írja ki!
Más drivert nem is akart elfogadni!

(#20669) eye4eye válasza Norbi-01 (#20668) üzenetére


eye4eye
csendes tag

Nemtudom hogy a 802.11 b/g/n-en belül milyen van neki :S Amugy neked milyen tapasztalataid vannak vele? Legfőképpen a hangjára és a melegedésére volnék kiváncsi. Veszek hozzá coolpad-et szóval az biztos segit a melegedésen, de igy alapbol mit tudnál róla elmondani?

(#20670) Norbi-01 válasza Norbi-01 (#20668) üzenetére


Norbi-01
csendes tag

Ehez még annyi lenne, ha kímélni szeretném az akksit akkor hogy használjam?
Ma jött + a gép fel volt töltve, rá dugtam hállózatra míg telepített aztán le lett merítve most megint fel töltött!
Ki lehet ilyenkor venni ha asztalon szetetném használni,vagy hogy a célszerűbb van esetleg erre progi?

(#20671) Norbi-01 válasza eye4eye (#20669) üzenetére


Norbi-01
csendes tag

Apapbók paddal használom de ahogy észre veszem inkább a bal oldala melegszik a tuch pad mellett, szerintem ott a winyó.Amúgy nem vettem észre hogy túlmelegedne ebben a kánikulában!Te be tudod kapcsolni a webkamot valahol?

(#20672) eye4eye


eye4eye
csendes tag

Még nem vettem meg, de szerintem holnap megrendelem. Összességében jónak néz ki. Belül elvárásaimnak megfelelő. Ez a melegedés és hang mizéria aggaszt kissé. :/

(#20673) Norbi-01 válasza eye4eye (#20672) üzenetére


Norbi-01
csendes tag

Végül is a hangal sincs semmi probléma!
én a [link]-ról rendeltem!
happy órában 171400.8gb :C Hétfőn délben rendeltem, ma 11 kor itt volt a Gls.

(#20674) eye4eye válasza Norbi-01 (#20673) üzenetére


eye4eye
csendes tag

magam is itt néztem, és megvárom még happy hour lesz :D számtek boltban dolgozom és a kollégák majd megmondják a tutit :)

(#20675) dellkereső válasza Norbi-01 (#20673) üzenetére


dellkereső
csendes tag

Azért mielőtt nagyon beleéled magad, hívd fel őket, hogy tényleg van-e... :U

(#20676) Norbi-01 válasza dellkereső (#20675) üzenetére


Norbi-01
csendes tag

Szokott lenni!Ki szokták írni a raktárkészletet. :C

(#20677) dellkereső válasza Norbi-01 (#20676) üzenetére


dellkereső
csendes tag

Ami vagy igaz, vagy nem. Többek közt velük jártam úgy, hogy ki volt rakva: még van raktáron, mire felhívtam őket, már nem volt. Sőt, még az ára sem egyezett meg a weben láthatóval.

(#20678) dellkereső válasza Norbi-01 (#20676) üzenetére


dellkereső
csendes tag

Ja! És most nézem, hogy amit tegnap személyesen kérdeztem tőlük és azt mondták, hogy 4-5 nap, ha megrendelem, a weblapjukon még mindig "Elérhető" státuszban van, mellette egy zöld bogyóval (ami gondolom a készlet mennyiségét hivatott jelezni)

(#20679) Norbi-01 válasza dellkereső (#20678) üzenetére


Norbi-01
csendes tag

Mit szeretnél venni tőlük, hogy nincs?

(#20680) dellkereső válasza Norbi-01 (#20679) üzenetére


dellkereső
csendes tag

Ezt akartam volna. Legalább a monitor felbontását már kijavították, mert 1366x768-nak volt írva eredetileg, de a mellette lévő fotón még most is egy 17"-es van.

Tegnap erre mondták konkrétan, hogy úgy 4-5 nap alatt beszerezhető.
A lapjukon meg ott van, hogy elérhető, a szállítási infókból meg megtudható, hogy a megrendelés másnapján ki is hozzák.
(illetve nem hozzák, mert nincs. Vagy van? Vagy mi van?)
De a másik "hivatalos dell kereskedő" szerint az országban egy darab sincs belőle. Persze még náluk is azonnal szállítható státuszban van. :DD

Amit meg korábban emlegettem, hogy van, de mégsincs és ha lenne sem annyiért, az meg egy i7-es procival szerelt l702x lett volna, ha minden igaz. (v. l502x? már nem emlékszem).

Szóval úgy összességében kezd teli lenni a hamvas kis hócipőm a magyar kereskedelemmel, élén a webáruházakkal.

[ Szerkesztve ]

(#20681) Tom1939 válasza dellkereső (#20628) üzenetére


Tom1939
őstag

Nekem hétfő reggel 9 óra 5 perckor felvették a telefont. Másnap jött az ember és csinálta a dolgát (lcd csere, nem tetszettek a színek, szó nélkül cserélték).

[ Szerkesztve ]

(#20682) polip válasza dellkereső (#20680) üzenetére


polip
addikt

szia!

pár dolog:

a gép valóban elérhető, egy darab van a budapesti üzletünkben raktáron (mint ahogy ezt el is mondtuk neked a telefonban).
Azt is mondtuk, hogy foglalásban van, azaz eltettül valakinek (tehát megbeszéltük)
Azt is mondtuk, hogy pár napon belül jön a következő adag, akkorra hozzák be az országba, mert jelenleg egyetlen disztrinél sincs (természetesen ezt is megbeszéltük)
Azt is mondtuk, ha ezért nem jelentkeznek, akkor megvehető.

Egyszerűen nem értem mit nem értesz most.

MÁS:
A gépek paramétereit nem mi találjuk ki, hanem egy központi adatbázisból kapjuk. A webáruházban közel 1000 termék van fenn, nem tudjuk mindegyiket átnézni, h minden adata stimmel-e.
Ha központilag elcseszik az excel táblát, amiben a gépek jönnek, elcsesszük mi is, mert a webshop nem mérlegel, hanem feltölti a cellákban található adatokat. Amikor jön egy ilyen észrevétel mint a tied, azonnal javítjuk!
Így is sok tévedés van fenn az oldalunkon jelenleg is, ez van sajna, még mindig a mi oldalunk az egyik leginformatívabb és legpontosabb oldal.

DE hogy ne legyen keserű a szájízed, adok neked 284.900 bruttóért egy ilyen konfigot:

Dell XPS L502x i7-2630QM 6G 750G GT540 W7HPr

várom válaszod privátban...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#20683) dellkereső válasza polip (#20682) üzenetére


dellkereső
csendes tag

Azt hiszem, keversz valakivel, bár már bennem is összefolyik, hogy kivel, mikor, mit... :(

Az egyik üzletben személyesen jártam, a másikkal meg kizárólag e-mailben próbálkoztam. Utóbbiból három különböző emberkével beszéltem. Nekem egyik helyen sem említettek foglalt darabot. Főként bből gondolom, hogy valakivel keverhetsz. A pár napon belül érkező újabb adagra sem emlékszem (hacsak nem laptopszalon és személyesen említve, ott a végefelé kicsit elvesztettem a fonalat)

Gépek paraméterei: a többi kereskedőnél stimmeltek a paraméterek. Egy helyen írták rosszul a felbontást és tettek mellé rossz képet. Ezt jeleztem, a felbontást két nappal később végül javították, de tegnap este még mindig egy 17"-es fotó virított az adatlapon. :-)

-----
(bocs, majd privátban részletezem, amit itt kihagytam, de ezt most félbe kell hagynom - nem kizárt, hogy fentebb írtam pár hülyeséget, de lehet, hogy később nem járok erre azért próbáltam most még frissiben válaszolni)

(#20684) polip válasza dellkereső (#20683) üzenetére


polip
addikt

kicsit szét vagy esve :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#20685) dellkereső válasza polip (#20684) üzenetére


dellkereső
csendes tag

Megírtam privátban - azt is, hogy miért. :)

(#20686) Norbi-01


Norbi-01
csendes tag

Dellhez kinek milyen notebook hűtő vált be?

(#20687) m.tomi4 válasza Norbi-01 (#20686) üzenetére


m.tomi4
tag


házi gány össz-vissz 3500 ft-volt és átlagba 7-8 fokot hűt a gépen

[ Szerkesztve ]

(#20688) Norbi-01 válasza m.tomi4 (#20687) üzenetére


Norbi-01
csendes tag

Hát ez hatalmas!! :R :R
Miből csináltad az alapot?
12V ról működteted?

(#20689) Muerte válasza m.tomi4 (#20687) üzenetére


Muerte
addikt

:R Úgyse látszik,ha rajta van a laptop a hatásfoka pedig jobb mint egy gyárinak :C

(#20690) Norbi-01 válasza Norbi-01 (#20688) üzenetére


Norbi-01
csendes tag

Hát nekem megy alatt a hűtőpad,de az Everest 67-70C nak írja a Cpu-t.
pedig csak a Settlers 6 ot tettem be egy kicsit!!!

(#20691) m.tomi4 válasza Norbi-01 (#20688) üzenetére


m.tomi4
tag

alap: 995 ft IKEA laptop tartó. [link]
igen 12V-os tápról megy van neki egy kapcsolója,
a nagy ventit kellet csak meg vennem mert a többi volt itthon.
[nagy venti]

ja és az alján a fehér csík meg kábel csatorna, hogy elférjen a venti ha lerakom az asztalra.

[ Szerkesztve ]

(#20692) m.tomi4 válasza Muerte (#20689) üzenetére


m.tomi4
tag

én is így voltam vele

(#20693) m.tomi4 válasza m.tomi4 (#20692) üzenetére


m.tomi4
tag

sima netezés és torrentezés közbe, a gép ventije nem megy és 38 fok a cpu, gpu pedig 45 fok

hűtő pad nélkül: gép venti 3200 rmp, cpu 43 fok, gpu 52 fok

(#20694) Norbi-01 válasza m.tomi4 (#20693) üzenetére


Norbi-01
csendes tag

Találtam 1 kis okosságot :C :C :C :C
[link]

(#20695) dellkereső válasza polip (#20682) üzenetére


dellkereső
csendes tag

Bocs, most ugrott be, hogy tényleg beszéltem veletek telefonon, amikor rákérdeztem, hogy ez (?) a gép miért annyi, amennyi. De arra egyáltalán nem emlékszem, hogy félretett példány szóbakerült volna...
Csak arra, hogy félórával később a gép eltűnt az árjegyzékből. :D

mentségemre: akkor még bőven keresgélő üzemmódban működtem, most meg már venni akartam és akkor koppantam sorra, minden boltban...

[ Szerkesztve ]

(#20696) m.tomi4 válasza Norbi-01 (#20694) üzenetére


m.tomi4
tag

ez hasznos, sajnálom szegény csávót hogy nem jött össze neki. (mármint a várt eredmény)

nekem annyiba különbözik, hogy levettem a memória takaró fedelet, így jobban átjárja a levegő a gépet.

(#20697) EstiloL2 válasza Norbi-01 (#20694) üzenetére


EstiloL2
tag

Hali! Nekem a Cooler Master NotePal U3 vált be. Melegben átlag 10-11 fokot hűt a gépen. Amúgy is nagyon jó, mert intenzív játék után is visszahűti a gépet 45-50 fokra. Amikor nincs ilyen meleg mint most, 38 fokig is lehűti. Szerintem jó hűtő, de az a házim cucc sem rossz :DD

(#20698) Norbi-01 válasza m.tomi4 (#20696) üzenetére


Norbi-01
csendes tag

Nekem tegnap hoztak ilyen hűtőt![link]
Hát nekem nem nagyon jött be.Csak középen van 1 db hűtő és ennyi.
Halk forgatható,csak az nem tetszik hogy te állíthatod a magasságot.
Feleslegesnek tartom.[link]
Máshol nagyon dicsérik ezt a hűtőt.

Nekem is tetszik,mert igény szerint pakolászhatod őket, a szellőzőknek megfelelően.
Amúgy neked hol lehet be kapcsolni a webkamot?
Én csak msn el tudtam kopróbálni....n5110

(#20699) m.tomi4 válasza EstiloL2 (#20697) üzenetére


m.tomi4
tag

Cooler Master NotePal U3
az igen szép eredmény a 10 fokos hűtés, legalább van eredménye a 7000ft-os hűtőnek.
van a családban egy 4000ft os hűtő, hát nem sok értelme van, max 2 fokot hűt a gépen

(#20700) EstiloL2 válasza m.tomi4 (#20699) üzenetére


EstiloL2
tag

Nem mindig hűt 10 fokot, de általában igen, de van amikor többet is. Játék közben is hűt kb 8-9-et, ami nem rossz, de volt hogy akkor is 10-11-et. Mi 10k-ért vettük, mert már másnap nyaralni mentünk, és nem volt időnk megvárni, mire kihozzák. Ezért egy ezüstöt kaptam fekete helyett. :S Csak 1 boltban volt raktáron....

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.