Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19101) FehérHolló válasza cadeyrn (#19097) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egyébként létezik már Linux alá rendes energiagazdálkodás? ~2 éve ennek a hiánya miatt mondtam le végleg az Ubunturól és a Debianról.
Win Vista alatt 3 óra 20 percet ment akksiról üresjáratban, Linux alatt 1:30. Pedig tiszta volt az etc/rc.local és minden egyéb startup is.

Azért reménykedem, mert akkoriban még a ventiszabályzás sem volt rendesen megoldva, most úgy látszik, hogy már legalább törekednek rá. :)
Legalábbis a régi "semmihez" képest amit leírtál, az "valami".

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19103) cadeyrn válasza viko81 (#19102) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

@viko81: köszönöm, nekifutok, remélem menni fog.

@FehérHolló: létezik, elég jól állítható. powertop add további tippeket, mit érdemes még finomhangolni.

@bruce20: nvidia, de erős powermizer beállítások alatt van, és 58 C körül mozog max., amikor még nem megy a venti, ventivel 53 C átlag.

Köszönöm mindenkinek, megírom, ha van eredmény!

(#19104) FehérHolló válasza cadeyrn (#19103) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszi, ránézek.

Skynet is real. It's called Google.

(#19105) csabiks válasza slyowich (#19099) üzenetére


csabiks
senior tag

Én szintén N5110 tulaj vagyok, portal 2 max grafon megy akadás nélkül. Mást nem próbáltam.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#19106) cadeyrn válasza FehérHolló (#19104) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

@FehérHolló: ja, ami fontos: GNOME felületben van egy tálca applet, "CPU Frequency Scaling Monitor" néven. Érdemes betenni valahova, és a "conservative" vagy az "ondemand" módra tenni (bal egérklikk hozza elő a menüt ehhez), ez engedélyezi általában a cpu scalinget.

@viko81: köszönöm, működik! :R
Ráadásul a dellfand nevű cucc, mint külső progi, képes a dell általi tábla alá is levinni a fan speedet, és így sokkal korrektebb.

[ Szerkesztve ]

(#19107) SzaboZE válasza viko81 (#19102) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha NVidiás a gép, akkor bátran, hátha elszáll a videokártya...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#19108) cadeyrn válasza SzaboZE (#19107) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Nézem annak is a hőmérsékletét, 65 fok felett eddig egyszer volt, az is a gyári biosnál... de köszönöm a figyelmeztetést.

(#19109) cadeyrn válasza FehérHolló (#19104) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

@FehérHolló: még egy érdekesség, aminek a megfejtésén dolgozom: eddig ubuntu 10.10 volt fent, Unityből kifolyólag Mint 11 ment a helyére. Az érdekesség, hogy 1,5x annyit bír az akksi, ami elsőre hibának tűnt, a második lemerítés után kénytelen vagyok elhinni, lehet, hogy érdemes futni a Linux Minttel egy kört.

[ Szerkesztve ]

(#19110) FehérHolló válasza cadeyrn (#19106) üzenetére


FehérHolló
veterán

Annál anno be volt állítva az on-demand emlékeim szerint. Mindenesetre annyira meggyőztél, hogy adjak neki még egy esélyt így X év után újra. Szóval köszönöm!

Bár nvidia nvs 110m-hez még mindig nincs rendes linuxos driver. :D

SzaboZE: Jó mód arra, hogy a garancia lejárta előtt 1 hónappal kicseréltethesd. ;]

Skynet is real. It's called Google.

(#19114) slyowich válasza csabiks (#19105) üzenetére


slyowich
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm! Jövő héten fogom megrendelni, esetleg ha addig valami probléma lenne vele légyszives oszd meg velem is:)! További tapasztalatok is érdekelnek...

(#19115) reziscc válasza slyowich (#19099) üzenetére


reziscc
csendes tag

Eleinte kicsit lassúnak találtam, mert az asztali géphez vagyok szokva. (1 perc 20mp alatt áll fel a rendszer. Az igazi gyorsaságot akkor veszed észre, amikor eléggé leterhelt a rendszer, mert akkor nagyon gyorsan végez a folyamatokkal.) Először vettem laptopot, megvagyok vele elégedve. Szerintem jó üzletet csináltam. Nem hiszem, hogy sűrűn játszom rajta. (Egyetem miatt vettem meg) Nyáron Serious Sam 3 meg Sims 3-at fogok rajta tolni.

(#19116) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Aki n5110-be SSD merevlemezt rakott csinálna windows élményindexet?

Köszi.

(#19117) slyowich válasza reziscc (#19115) üzenetére


slyowich
csendes tag

Köszönöm szépen! Milyen rendszert raktál fel?

(#19118) csabiks válasza VINIKOR (#19116) üzenetére


csabiks
senior tag

Engem is érdekelne (mennyire nehéz cserélni a merevlemezt?)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#19119) FehérHolló válasza csabiks (#19118) üzenetére


FehérHolló
veterán

Merevlemezt/SSD-t így kell cserélni benne: [link]
Nem a legegyszerűbb dolog az életben, de nem kell szívsebésznek lenni hozzá.

Élményindexre google alapján 6.4 fölött kap az SSD.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19120) yaphets


yaphets
csendes tag

Sziasztok!
Dell Inspiron n5110-ről(i7-2630q m, 8gb ram, nvidia 525m) kérhetnék tapasztalatokat? Megéri az árát?( 200e-ért venném, FreeDOS-sal).
köszi

(#19121) Balinvagyok válasza slyowich (#19099) üzenetére


Balinvagyok
csendes tag

Nekem is ugyanolyan gépem van, mint rezsicc-nek, ma toltam fel a drivereket, szóval még nemsok mindent próbáltam vele. Jövő hétvégén valami játékot lehet kipróbálok, de addig tuti, hogy nem, mert tanulom kell...:S De akkor megírom a tapasztalatot. Szerintem Witchert megnézem majd vele.

[ Szerkesztve ]

(#19122) quaker63 válasza slyowich (#19089) üzenetére


quaker63
csendes tag

Vedd meg nyugodtan, jó kis gép az N5110...van nála jobb, de ár/érték arány szerint ezzel a konfigurációval nem nagyon találsz jobbat.
Símán megy rajta a CoD Black Ops 1366x768 felbontásban, bár melegszik is a cucc tőle rendesen, de pl. Sims2 vagy 3 alatt még a ventillátor sem megy állandóan.
Sztem win7 x64 kellene rá, hogy kezelje a teljes memóriát.

[ Szerkesztve ]

(#19123) reziscc válasza slyowich (#19117) üzenetére


reziscc
csendes tag

Windows 7 Enterprise SP1-et tettem fel és KMS-sel aktiváltam. Csak 64 bites windows 7-et támogat... (a memória miatt...)

[ Szerkesztve ]

(#19124) reziscc válasza quaker63 (#19122) üzenetére


reziscc
csendes tag

Jaja, egyetértek veled, tényleg árban az a legideálisabb. Mármint ha ennyit szán az illető a gépére.

(#19125) mickemoto válasza Draken (#19100) üzenetére


mickemoto
őstag

Ezt nem én írtam csk beollóztam hátha segít:

3. pl. wireless-hez van 6 féle driver. dupla kattra elindul majd közli, hogy a driver nem megfelelő. Mind azt csinálja. Erre csak egy megoldás van: eszközkezelő --> hálózati eszköz hozzáad --> saját lemez (itt meg egy könyvtárba kell tenni az összeset) és megadni a könyvtárat, ahonnan csodák csodájára az eddig összes rossznak ítélt driver közül már lesz jó!

(#19126) spiritex


spiritex
veterán

Segítség!
Múlt héten vett az öcsém egy DELL Inspiron M5030-as laptopot.
Nem tudom mi lehet a baja, de 10-15 bekapcsolásból 1x úgy indul, hogy csak világít a kijelző (háttérvilágítás van, de semmi szöveg, kurzor sem), és nem megy tovább. Még a kezdeti Dell logoóig sem jut el, ahol F2-t vagy F12-t lehetne nyomni. Egyébként egyik billentyűre sem, így a Ctrl-Alt-Del-re sem csinál semmit. A led-ek közül csak a táp ledje világít...
Úgy vettem észre, hogy ez a jelenség csak akkor fordul elő, ha nincs 220-ba dugva, tehá ha akksiról indítom. Ilyenkor bekapcsológombbal kikapcsolom, majd újra be és akkor vagy a 2. vagy a 3. indításra továbbmegy, betölti a win-t, és minden szépen működik. Csak ez a fránya indítás... Segítsetek, hogy találkozott-e már valaki ilyen hibával, és ha igen, akkor mi az oka? Előre is köszi!!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#19127) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Lenne egy nagyon "láma" kérésem felétek!:)

Nemrég vettem egy Vostro 3550-et.
Persze előretelepülő Win7 volt/van rajta, amit később nem tudtam normálisan particionálni, úgy hogy nekem jó legyen (ok, kellett egy külön Linux is a gépre), ezért le kellett gyalulnom mindent és újrahúzni a rendszert.

Viszont arra nem gondoltam, hogy ami volt Dell Vostro-s (fekete-szürke) háttérkép többet nem lesz rajta,pedig nagyon tetszett, azt hittem hogy bónuszként rajta lesz valamelyik lemezen (nem volt).

Valaki nem osztaná meg velem ezt a háttérképet, akinek ilyen gépe van vagy akinek megvan?
Neten kerestem, de nem nagyon volt, találtam más fajtát a Dell honlapján, de az nem az.

Mondtam, hogy nagyon "láma" kérés lesz :)

Előre is köszi!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#19128) slyowich válasza reziscc (#19124) üzenetére


slyowich
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

(#19129) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Eh.
Zsír új E6520, beállítom először az admin passwordöt, majd a system jelszót. Ezután egyiket sem fogadja el indításkor. Pedig egyik a system password olyan bonyolultságú, hogy 123abcde...
Azt hiszem, bajban vagyok.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19130) FehérHolló válasza FehérHolló (#19129) üzenetére


FehérHolló
veterán

Felhívtam Dell zöldet, meg Getronicsot (márkaszervíz) is. Mindkét helyen kinevettek, hogy ilyen nem létezik. :D

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19132) FehérHolló válasza viko81 (#19131) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ez ebben a szegmensben nem ilyen egyszerűen működik. Majdnem DNS mintát kell hagynom, hogy szóba álljanak velem. Természetesen sem a DELL, sem az elemes-kisütős módszer nem működik.
Úgy lehet megoldani, hogy van egy diag kommunikációs lánc a jelszó felülírására. Ez úgy megy, hogy én begépelek valamit, gép kidob valamit rá, elküldöm dellnek, mondják a következőt, amit be kell írnom.

Nem akarja valaki gyorsan lopottnak jelenteni a gépem? ;]

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19136) slyowich


slyowich
csendes tag

Köszi a segítséget!

(#19141) daver88


daver88
aktív tag

Üdv!!

május 20-án vettem egy N5010-est, de sajna a HDD-je 1 hét alatt meghalt. halk sípoló hangot adott, nagyon sokszor hibaüzenettel kilépett programokból és leállt, volt, hogy be sem töltött már a windows. Op rendszer újratelepítéskor pedig már sérült merevlemezként ismeri fel, és nem is engedi feltelepíteni. HD tune pro-val még megnéztem formázás előtt, sajnos szektorhibás volt...
Ma felhívtam a szervízt, és annyit mondtak, hogy kicserélik a HDD-t, elvileg telefon alapján azzal lesz a gond, de fel kell juttatnom hozzájuk Budapestre....

Namost kérdés, mivel én nem pesti vagyok, hanem győri, ilyenkor mi a helyzet?? ha a vásárlás helyszínére visszaviszem (e-digital), nekik át kell venniük a laptopot?? vagy saját zsebből kell eljuttatnom, és visszahozatnom a gépet, ami azért elég nonszensz lenne a második héten...

remélem másnak már volt ilyen tapasztalata..köszönöm

(#19143) earny


earny
tag

Sziasztok!
Barátom vett egy XPS 702X-et. minden szép és jó, csak a wifije szórakozik.
Több routerrel is ki lett próbálva, de nem akaródzik megfelelően működni.
Meg-meg szakad, dobálja a jelet. Az adott routerekről a többi laptop megy, csak ez nem.
A jelszintet mutató ikonon látszik, hogy egyszer maxot mutat, egyszer meg semmit. Fél méterre a routertől... Ha messzebb visszük az antennától már semmi jelet nem talál.
Szerintetek ez mi lehet? Szoftveres, vagy hardveres hiba?
Köszi

(#19144) potyka79


potyka79
csendes tag

Sziasztok ma vettem egy dell inspiron 5110 laptopot,windows 7 telepítésénél ezt írja ki.
Nem található eszköz illesztő.Győződjön meg arról, hogy a telepítési adathordozó tartalmazza a megfelelő illesztő programokat, majd kattintson az ok gombra..
Én töltöttem le pár drivert feltettem egy usbre de semmi így viszont nem lehet folytatni a telepítést...Van valami ötlet?

(#19146) viko81 válasza potyka79 (#19144) üzenetére


viko81
csendes tag

usb 2.0 es port ról próbáld.

usb 3.0 ból nem fog menni

(#19147) potyka79 válasza viko81 (#19146) üzenetére


potyka79
csendes tag

Először is kösz a gyors reagálást.A pendrivet látja de ha rákattintok ugyan azt írja ki:( valahol nem láttatok driver pakkot hátha esetleg valamit kihagytam volna?

(#19148) viko81 válasza potyka79 (#19147) üzenetére


viko81
csendes tag

bootolni tudsz USB 3.0 portból is de WIn 7 telepítés nem fog tovább menni.

rakd át bal oldali USB portba pendrive ot es boot +telepítsd onnan ( ami nem kék )

szal esata+usb vagy ami bal oldalt fölül van

[ Szerkesztve ]

(#19149) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok! Valamelyikőtöknek bennfentesnek nincs véletlenül infója arról, a latitude e5420m kapható-e majd itthon, és kb. mennyiért?

(#19150) potyka79 válasza viko81 (#19148) üzenetére


potyka79
csendes tag

Én a telepítést lemezről végzem usb- csak a drivereket akarom hozzá adni mert nem engedi tovább a telepítést.Fel ismeri a pendrivet a bal oldali porton de azt írja nincs rajta driver.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.