Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19451) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Levlistán árul egy csávó a bolti ár 75%-áért új E6420-ast és E6320-ast (+ táska + dokk).
Mi a titka?

Skynet is real. It's called Google.

(#19452) reziscc


reziscc
csendes tag

Sziasztok!

Samsung RV508-ra lehet Windows XP-t rakni? (Windows 7-es Driver-telepítőlemezt kaptam...) Vagy honnan tudnék drivereket leszedni?

(#19453) FehérHolló válasza reziscc (#19452) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szia!

Nagyon komoly mértékben eltévesztetted a fórumtémát. Ezeken a helyeken érdeklődj inkább: [link] vagy [link]
Viszont így elöljáróban: ha Win7 telepítőlemezt kaptál, és nem találsz a Samu oldalán XP-s drivert, akkor valószínűleg nem támogatott oprendszer az XP. Legfeljebb a különböző perifériagyártók honlapján találsz meghajtóprogramokat. Ha valóban találsz, szerencsésnek tudhatod magad. Samunál és Sonynál tudtommal ez a szokás.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19454) SzaboZE válasza doser0717 (#19445) üzenetére


SzaboZE
addikt

Integrált a vga. Egyébként a téma is érdekes, mert a cserélhető kártyás tipusoknál maga a cserélhető rész annyira arany árban szokott lenni, hogy jobban megéri lecserélni a gépet egy újabbra. Pl Anno egy Nvidia kártya simán 500 dollárba került az XPS M1730-ba. És azon egyszerű oknál fogva, hogy úgysem tudod máshol megvenni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#19455) FehérHolló válasza SzaboZE (#19454) üzenetére


FehérHolló
veterán

Saját okításomra: Milyen Dell gépekben (akár csoportban) lehet/lehetett eddig cserélni VGA-t?
Attól most vonatkoztassunk el, hogy szerintem a dokk VGA nagyságrendekkel jobban megéri.

Skynet is real. It's called Google.

(#19456) doser0717 válasza FehérHolló (#19455) üzenetére


doser0717
aktív tag

Akkor ha így vágod: a dokkolóba asztali pc-be való vga-t kell venni?

FK8, Valoriani Baby 75

(#19457) FehérHolló válasza doser0717 (#19456) üzenetére


FehérHolló
veterán

Tudtommal nem mindegyik dokkba megy bele VGA. Amibe pedig lehet dugni, oda feles magasságú PCI kártyák férnek. Eddig legalábbis ezekkel az opciókkal találkoztam.
Az állításoddal ellentétben pedig nem vagyok guru a témában. Csak a környezetemből (=nem csak fórum és net) összegyűjtött infokból és személyes tapasztalatokból élek. Nem fordulnak hozzám nap mint nap ilyen kérdéssel az emberek a munkám során. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19458) doser0717 válasza FehérHolló (#19457) üzenetére


doser0717
aktív tag

Azt már vágom. Van olcsóbb dokkoló (12e), meg vannak drágábbak (20e körül) aminek a leírásából arra merek következtetni, hogy az már fogad vga-t.
Hozzám képest akár mágus is lehetsz... :D
Szóval köszi a félig OFF segítséget!

FK8, Valoriani Baby 75

(#19459) FehérHolló válasza doser0717 (#19458) üzenetére


FehérHolló
veterán

Van annak a szegény dokknak műszaki specifikációja is a honlapjukon. Ha abban nem írják le az ilyesmit, akkor menjenek a csudába.. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19460) doser0717 válasza FehérHolló (#19459) üzenetére


doser0717
aktív tag

dokkoló - a leírásban annyi van, hogy felsorolás szerűen benne van a VGA.

FK8, Valoriani Baby 75

(#19461) SzaboZE válasza FehérHolló (#19455) üzenetére


SzaboZE
addikt

Teljesen hektikus. Régen még Latitude-ben is volt pl D800, D810. Manapság leszoktak róla és csak a gamer gépekben van rá lehetőség egyes esetekben. Inkább az a jellemző, hogy a gép választható 2-3 különböző integrált videokártyával (amit persze utólag már nem tudsz variálni, csak alaplap cserével).

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#19462) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Dell Latitude E5420m-et szeretnék vásárolni, de nekem úgy tűnik még mindig nem forgalmazzák Magyarországon. Pedig a dell honlapján, már egy ideje magyar nyelvű a termékismertető. Nem tudja valaki, hogy pár héten belül lesz-e itthon?
Köszönettel

(#19463) SzaboZE válasza ro_bert17 (#19462) üzenetére


SzaboZE
addikt

A dell rendelésre készíti a gépeket, így ez azért lehet, mert senki nem rendelt készletre.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#19464) ro_bert17 válasza SzaboZE (#19463) üzenetére


ro_bert17
őstag

Épp most csörögtem végig 3 nagyobb disztribútort. Már konfigurálható, de annyira új a termék, hogy ezt elég kevés opcióval tudják megtenni. Rendelés meg úgy tűnik, hogy egyelőre tényleg nem érkezett.
Az a baj, hogy azt sem tudom fognak-e rendelni belőle. Így egyedileg meg valamelyest drágább (ha nem vagyunk csomagban).
Szóval nem lettem sokkal okosabb, és sajnálom mert a 15"-os egyetlen gyenge pontja a numerikus billentyűzet, ami pedig úgy tűnik kizáró ok lesz.
Köszönet :R

(#19465) Csaba105


Csaba105
csendes tag

Sziasztok!

A gondom a következő: Adott egy Dell inspiron N5010 új notebook 2GB rammal. Windows 7 prof. sp1 hu 32bit oprendszer.

Az csak a kisebbik érdekesség, hogy a gyártó nem mellékel drivereket DVD-n, hanem a honlapról kel letölteni! De letöltésnél nem lehet csak a 64bites verziót tölteni! Talán ebből adódóan, elég sok driver telepítése nem lehetséges! A windows telje frissítése után és a lehetséges driverek telepítése után is az eszközkezelőben hálózati eszköz hibát kelez (28 kód), így nincs wireless!!!

A Dell fórum oldalon is hozzák ezt a hibát. Már letöltöttem hozzá marvell wifi vezérlőt is, feltelepítem, újraindítom, de továbbra is semmi!

Help! Találkozott már valaki ezzel a gonddal? Hogy oldjam meg ?!

Csaba

(#19466) FehérHolló válasza Csaba105 (#19465) üzenetére


FehérHolló
veterán

Majdnem biztos vagyok benne, hogy nem 32 bites Win7-tel vetted.

A gyártó meg azért nem adott driveres DVD-t, mert a kereskedő nem kért (kb. 1000 forintot jelent árban).

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19467) Csaba105 válasza FehérHolló (#19466) üzenetére


Csaba105
csendes tag

Szia!

Azért vettem 32bite oprendszert, mert csak 2GB memória van benne, Telepítő driverek, pedig a kereskedő szerint már nem jár ebben a szériában. A DELL matricát Én vágtam el.

Csaba

(#19468) paduc


paduc
tag

Hali!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.Van egy kis Dell D620-as gépem, i945GM chipkészlet,T2300E, 667MHz,1,66GHz-es procival,1GB rammal.Gondoltam,hogy egy kicsit feljavítom,hogy lehessen használni még egy darabig.Kapott még 1GB ramot,és vettem itt a fórumon egy T7400-as, 667-es,2,16GHz-es procit.A lapon A10-es bios van,ez a legutlsó,frissebet nem találtam,akárhogy túrtam a netet.A proci vásárlás előtt jól körbenéztem (intel,dell,fórumok,stb.),hogy mely procikat támogat ez a lap,és mindenhol azt olvastam,hogy vígan mehet bele a 7000-es sorozatból a 7200,7400,és a 7600-as.Na új proci bele,megy is a lap,bios látja rendesen,csak boot után van 2 csippanás és egy felirat mely szerint a proci nem támogatott,és válasszak az F1-el tovább,vagy F2-vel setup.OS is látja rendesen,minden működik tökéletesen,megy az energia takarékos funkció,a hőfokok is rendben,a gyorsulás látható,és mérhető is.Csak az elején a win betöltés előtt zavar ez a csipogás (speekert persze nem lehet kilőni),meg,hogy külön gombnyomásra kezdi el tölteni az OS-t.
Ha valaki tudna ebben segíteni,azt nagyon megköszönném.
:R
Jah,még annyi,hogy win alól megpróbáltam még egyszer a bios frissítést egy régebbire,de nem ment,mert ott is kiírta,hogy a gép,nem támogatott hardvert tartalmaz.Egyébként minden tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#19469) SzaboZE válasza paduc (#19468) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szerintem OEM procit vettél valami pl. Lenovo notiból. A sima inteles procikra amúgy nem érzékeny a dell, tehát csak ezt tudom feltételezni. Nézd meg a cpu-ra szitázott inteles kódot.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#19470) SzaboZE válasza Csaba105 (#19465) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az N5010-en csak a 64 bites windows7 támogatott. A kereskedő nem rendelt driver DVD-t. Az összes driver fent van neten. Ez van sajnos. Tegyél fel 64 bites windows-t.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#19471) SzaboZE válasza Csaba105 (#19467) üzenetére


SzaboZE
addikt

A licenszed megengedi hogy 64 biteset tegyél fel (tudtommal mindegy hogy 32 vagy 64 biteset veszel, a másik is elfogadja a kódot), tedd fel azt.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#19472) Csaba105 válasza SzaboZE (#19471) üzenetére


Csaba105
csendes tag

A dell support oldalon, valóban az összes 64bit-es driver fent van. De a fene gondolná, hogy egy gyárilag 2GB memóriával szerelt gére nincs 32 bit-es vzérlő driverek!
A letöltött 64-bitesek nem mindennel eszközzel kompatibilisek ahogy korábban is írtam.
Egy felbontott win 7 lemezt a boltok sem vesznek vissza.

De már megoldódott a probléma.

Köszönöm a tanácsokat

Üdv:
Csaba

(#19473) slyowich


slyowich
csendes tag

Helló Mindenkinek!

Tudom hogy van olyan topic ahol a laptop hűtőkről van szó , de azért kérem itt a segítségeteket mert nekem konkrét válaszra lenne szükségem! Milyen laptop hűtőt ajánlotok ehhez a típushoz? Dell N5110 : [link]

Segítségetek előre is köszönöm!

Üdv : Krisztián

(#19474) Blax


Blax
tag

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy találkozott-e már valaki E-Module Bay II - HDD beépítőkerettel? (üzlet, nagyker, vagy akár gugli) vagy esetleg part number? Csak a keretre lenne szükségem! Dell honlapján találni, de csak HDD-vel együtt, úgy meg értelemszerűen nem kell. E6420-hoz kellene.

Érdekességként, az i5-2520M 2x4GB 1600MHz Kingston HyperX társaságában igen szépen dolgozik! ;) A bay, az az SSD-nek kellene, ugyanis a disk alrendszer a lassú csak. :(

(#19475) premete válasza Blax (#19474) üzenetére


premete
veterán

Úton vagy egy nekem az ebayről, ha megjön, beírom a tapasztalatokat. Olyan 3000.- Ft-ba került, szállítással. rendeltem ugyanennyiért egy 9.5 mm-es dvd-házat is, azt tervezem, hogy a belső hdd helyére teszek egy 32 GB-os ssd-t, a dvd-rw helyére megy a hdd, a dvd-rw pedig a külső házba, úgyis csak egy-két linux disztróhoz kell, ami nem akar felkúszni pendrájvról.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#19476) Blax válasza premete (#19475) üzenetére


Blax
tag

Hasonló a tervem nekem is. A belső helyre megy az asztali gépemből a 64GB-os G.Skill Phoenix Pro, az optika helyére meg... hmm, jó lenne egy 7.200-es 1TB-os WD Black, csak sajna abból még csak 750-es van. A DVD-RW-t én is csak ritkán használom, tehát mehetne külsőnek. Majd érdekelne a véleményed, ha megérkezett!

Memóriából mindenképp ezt ajánlom: KHX1600C9S3P1K2/8G

[ Szerkesztve ]

(#19477) havri1


havri1
félisten

Helló!

Érdeklődnék, hogy szerintetek egy Dell Inspiron Duo-ba érdemes rakni SSD-t?
Ha igen, milyet ajánlanátok?
Úgy hallottam, eléggé chipset függő a sebesség, nem szeretnék mellényúlni.
Illetve, nem találtam szétszedési útmutatót sehol, a billentyűzetet szedte már ki vki? Nem merem feszegetni...

Köszönöm!

havri

(#19478) Peter M


Peter M
tag

Sziasztok!

Kicsit csak átnéztem a Lenovo topicból, dock amiben benne lehet VGA tudomásom szerint csak a Lenovonak van (Lenovo ThinkPad Advanced Dock).

Ha van bővítő hely azt igy jelzik:
Additional expansion slot for graphics cards.

vagy leírjak h half size PCI 1x

Ha csak annyit tüntetnek fel h vga az a VGA (15-pin-es csatlakozót jelöli)

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#19479) doser0717 válasza Peter M (#19478) üzenetére


doser0717
aktív tag

Én kérdeztem itt is ott is, és hát ez tényleg hasznos infó! Köszi!

FK8, Valoriani Baby 75

(#19480) kk831228


kk831228
addikt

Üdv! Érdeklődnék nekem is dell notim van 5110-es és azt szeretném kérdezni hogy hogyan lehet ssd-t rakni bele úgy hogy megmaradjon benne a gyári is??Esetleg a dvd helyére? Garancia nem veszik el?? Köszönöm! Üdv!

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#19481) Zizi2011


Zizi2011
csendes tag

Sziasztok!!!! Az lenne a kérdésem, hogy egy Dell Inspiron N5030 megéri 113 ezerért??? Előre is köszi a választ! :)

(#19482) SzaboZE válasza Blax (#19474) üzenetére


SzaboZE
addikt

A dellesben ha jól tudom 1.8-as HDD van, nem éri meg azt venni. Az ebay-es párezer forintos keretek kiválóan működnek.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#19483) paduc válasza SzaboZE (#19469) üzenetére


paduc
tag

Procinál van ilyen?Ez nem integrált proci,mert azoknál még el tudom képzelni,hogy az intel partnereinél változtatnak valamit. Az OEM nem az jelenti,hogy nem dobozos változat?
Szerintem az általam vett proci későbbi steppingel került gyártásra mint a gép biosa,és ezért csipog,hogy nem támogatott a proci. CPU-Z adatai szerint az intel oldalán megnéztem,hogy a proci kiadási dátuma későbbi mint a bios dátuma.
Vagy kell egy ilyen proci még az előző steppingből,vagy bios buhera a cpu microcodjával.Bár ez utóbbit kétlem Dell bios esetén.
Azért köszi a választ.

(#19484) SzaboZE válasza paduc (#19483) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nézd meg a proci kódját, abból kiderül, hogy milyen széria.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#19485) fcriss


fcriss
tag

Sziasztok!
Nem tudjátok véletlen mikor lesz kapható nálunk az XPS 15z,nagy a csend felőle,vagy már árulják valahol csak én nem találom?

(#19486) Manson válasza cadeyrn (#19321) üzenetére


Manson
csendes tag

hát.. nekem e6400 van, és brutálisan túlmelegszik,de nem csak ez ..hanem barátnőmé is.
Mindegyik nvidia kártyás.. úgyhogy keményen szériahiba a dolog, Neked egyszerűen mázlid van .. ( még ) :)

http://give-me-stuffs.com - a legjobb árakkal! Innen vedd a hardvert!

(#19487) cadeyrn válasza Manson (#19486) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Én linuxszal használom, és főleg a procit, az nvidia nálam sokszor inkább csak dísz. Ráadásul be van kapcsolva a powersave módja, és abból is a legerősebb mind AC, mind battery módban, így még nem volt egyszer sem heating gondja :D

(#19488) vscotina


vscotina
aktív tag

szervusztok!

Dell XPS M1330-ra telepíthető e a Win7??? Vannak e hozzá megfelelő driverek, bírja e a hardver????

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#19489) EstiloL2


EstiloL2
tag

Sziasztok! Július 5-én meglesz az új Dell N5110 laptopom. Segítséget szeretnék tőletek kérni, hogy a drivereket nem tudná nekem valaki kiválogatni, vagy ha esetleg neki is ilyenje van, akkor megmondani, pontosan melyik kell? Amúgy erről lenne szó: http://laptop.hu/termek/dell-inspiron-n5110-black-3012821-nv-i7

Nem innen vesszük, de a notebook.hu fatal errort ír ki :D
Nagyon köszönöm előre, remélem tudtok segíteni!

(#19490) FehérHolló válasza EstiloL2 (#19489) üzenetére


FehérHolló
veterán

Beírod a Dell support honlapján a driver letöltésnél a gép service tag-ét, azt magától kiválogatja neked a szükséges meghajtóprogramokat. Ha esetleg a wifi-vel gond lenne, szívesen látunk itt. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#19491) EstiloL2 válasza FehérHolló (#19490) üzenetére


EstiloL2
tag

És mi is az pontosan, és hol keressem? :D

(#19492) FehérHolló válasza EstiloL2 (#19491) üzenetére


FehérHolló
veterán

A szemedbe mosolyog a BIOS-ban. Ha pedig van merszed megnézni a kis aranyost alulról, ott is meglelheted a kincset.

Skynet is real. It's called Google.

(#19493) wwhy válasza FehérHolló (#19492) üzenetére


wwhy
veterán

következő kérdés: mi/hol van a BIOS? :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#19494) zolforg


zolforg
tag

Sziasztok,

Rövid kérdés. :)
Dell Vostro 1015 vagy Inspiron N5010?

(#19495) polip válasza EstiloL2 (#19489) üzenetére


polip
addikt

meglelted a legdrágább boltot? :)

íme ugyanez, csak nagyobb vinyóval, 20.000-el olcsóbban :)

laptopszalon.hu - Dell Inspiron n5110(2630QM/8GB/640GB/NVIDIA_GT525/DOS/Fekete)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#19496) EstiloL2 válasza FehérHolló (#19492) üzenetére


EstiloL2
tag

FehérHolló, mondtam, még nincs meg, azért szeretném előre leszedni :)

(#19497) FehérHolló válasza EstiloL2 (#19496) üzenetére


FehérHolló
veterán

Teljesen felesleges előre leszedni őket. Ha oprendszerrel (=vindóz) veszed, már fel lesznek telepítve a driverek is, mire hozzád kerül. Legfeljebb frissítened kell őket.

Szerk.: Látom, hogy nem oprendszerrel szerzed be. A VGA, chipset, stb. driverek egyértelműek. Viszont az összeset csak a gép birtokában tudod majd beszerezni, mert például emlékeim szerint legalább 5 WLAN vezérlővel szerelik ezt a modellt.

polip: Szakmai topicban reklám? :P

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19498) m.tomi4 válasza zolforg (#19494) üzenetére


m.tomi4
tag

hali!

nekem n5010-em van!

erről tudok nyilatkozni
mérlegelni kell hogy mire használnád!
mert a dedikált videó memóriás gépek többet fogyasztanak ebből kifolyólag hamarabb le is merülnek. ez esetemben normál internetezés mellet 2 órát jelent.
viszont játékra nagyon jó. a legújabb játékok full grafikán akadás nélkül futnak.

ha javasolhatom:
ha core i3-ast veszel csak is 380m tipusút (2,53 Ghz)
ha core i5 re gondoltál akkor ne a legkisebbet mert az szinte semmivel sem erősebb a a fent említett i3-as nál
viszont az i5 ben van turbo technologia

az én gépem:
Dell n5010: intel core i3-380 2,53 Ghz; 320 GB HDD; Ati Hd 5650 1 GB; 4 GB RAM,

vásárlás szempontjából nem tudom mennyire megoldható a pest, de pesten a laptopszalont ajánlom, nagyon kedvesek segítő készek voltak!
http://www.laptopszalon.hu/
ja és még egy tanács a bolttal kapcsolatban: 1,5 hónapja mikor vettem a laptopom volt egy meglepijük :) nem lehetett kártyával fizetni :DD de ettől eltekintve maximálisak!!

(#19499) EstiloL2 válasza FehérHolló (#19497) üzenetére


EstiloL2
tag

Hali!
Nekem sajnos nem egyértelműek, mert nem nagyon értek hozzá. Mindegyiket le kéne tölteni? :D

Ja, meg nem engedi letölteni, rögtön telepíteni akarná :S

Meg a notebook.hu intel HM65 chipsetet ír, a dell honlapján meg csak HM67 van. Akkor most mivan? :F

#19495 polip: Nem a legdrágábbat választottam, írtam, hogy nem ott vesszük, amit linkeltem. Olcsóbban vesszük, mert ismerős meg tudja szerezni :)

- A hozzászólásodat elküldés után 5 percig szerkesztheted. Légy szíves használd ezt a funkciót!

[ Módosította: Ndruu ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.