Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19503) FehérHolló válasza EstiloL2 (#19499) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mint már írtam, akkor tudod majd az összeset leszedni, amikor nálad lesz a gép.
Egyrészt senki nem tudja, hogy pontosan milyen WLAN, optikai meghajtó és hasonló lesz benne. Másrészt senki nem fogja neked szájbarágósan leírni, hogy hogyan kell letölteni egy drivert, vagy pontosan miket kell, mert lesz ~20. És mint írtam, a Dell honlap majd a service tag alapján automatikusan válogat neked. Mindezt persze azért, hogy te ~5%-ot spórolj a laptop árán, amikor elmondásod szerint sem rendelkezel annyi tapasztalattal/szakértelemmel, hogy ezt megtehesd.

Arra figyelj, hogy csak a 64 bites Win7 a támogatott.

Továbbá a laptop.hu-n el van írva a chipset. Ennek is elég könnyen utána tudtál volna járni, de egyszerűbb telefloodolni a topicot.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19504) kk831228 válasza FehérHolló (#19503) üzenetére


kk831228
addikt

Igen a service tag alapján nem válogatja ki hogy mi kell! Nekem se válogatta ki! Egy páróra sz...ás volt mire jó lett minden (n5110)! A wifi meg a bt3 -al szokott gond lenni mert valahogy egy driver csomag működteti mindkettőt és ha nem jó a driver valamelyik nem működik! Úristen 3 hozzászólással többet írt most mi lesz a topikkal?? :U :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#19505) FehérHolló válasza kk831228 (#19504) üzenetére


FehérHolló
veterán

Utolsó mondat: [link]
A topic-kal semmi nem lesz, de teljesen értelmetlen telefloodolni. Meg nemrég volt egy viszonylag hosszú (azóta törölt) vita egy hasonlóval kapcsolatban. Ezt próbálom most elkerülni a válaszaimmal.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19506) kk831228 válasza FehérHolló (#19505) üzenetére


kk831228
addikt

Aha!! :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#19507) biglaci11


biglaci11
csendes tag

Hali. Dell XPS l502x i7 es Notebook/ot hasznalok. GPU es CPU megfigyelot tudnatok ajanlani ? Esetleg valami jo gepmegfigyelorendszert^^Tuning^^ ?

[ Szerkesztve ]

Jóbb megtenni s megbánni mint megbánni, hogy nem tettem meg !!! Vésd az eszedbe !

(#19508) hyperspace


hyperspace
őstag

sziasztok!

N7110ről szeretnék tapasztalokat kérdezni. Billentyűzettel, hűtéssel, kijelzővel kapcsolatban kinek milyen benyomása volt?ezzel szemezek.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#19509) m.tomi4 válasza SzaboZE (#19471) üzenetére


m.tomi4
tag

igen ez megengedett,
de figyelni kell rá hogy a win7 azonos sorszámú legyen!!!

(#19510) zolforg válasza m.tomi4 (#19498) üzenetére


zolforg
tag

Köszi a tájékoztatást. :))

(#19511) m.tomi4 válasza zolforg (#19510) üzenetére


m.tomi4
tag

nm

írj nyugodtan privit ha valamit nem tudsz beállítani rajt,a ha az n5010-et választod

és még a a laptopszalonba veszed (bármelyiket) vigyél magaddal pendrive-ot mert arra rá tudják rakni a drivereket!

(#19512) Tom1939


Tom1939
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül hogy lesz e itthon hivatalosan dell m6600? Nagyon tartok tőle hogy nem, sehol nem láttom itthon. A magyar dell részen meg ki van írva, hogy előfordulhat hogy ez a tétel nem érhető el... Pedig valószínúleg ezt venném, de ha nem lesz marad a w520.

Köszönöm a segítséget.

(#19513) Muerte válasza EstiloL2 (#19499) üzenetére


Muerte
addikt

Inkább kérj meg vki ismerősödet h segitsen és legalább mutassa meg mit és hogyan kell telepiteni aztán későbbiekben már Te is meg tudod majd csinálni ha kell.

(#19514) polip válasza hyperspace (#19508) üzenetére


polip
addikt

szemezz ezzel: N7110_Ci5_8GB_640GB_GT525-2GB_fekete

prohardvereseknek bruttó 189.900 az ára :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#19515) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok!! nemrég vásároltam egy Dell Inspiron N5110 est azt mondták ezek jó gépek, véleméy erröl a gépröl? jók? megbizhatók?
Intel Core i7-2630QM Processor (6M Cache, 2.00 GHz) 500Gb Sata II, 5400rpm, Ram: 2x 4Gb DDR-3 1333mhz, video: Nvidia GT525M 1Gb. 1 kérdés! >>
Amikor telepitettük ráfele a videókártyának a driverjét! nem engedte feltelepiteni! azt irta elöszer telepiste az Intel drivert! de hogy?? amikor az Intelnek a Chipsetje felvolt már téve! és aztán volt 1 olyan a videókártyák közt (Intel Hd grahpics) ez kellet neki! és utánna egyböl engdte feltelpiteni az Nvidia Driverjét! de alapértelmezetnek az Intel HD Grahpicsot használja! a gép! ami elég furcsa!! de olvastam hogy az I7 es procinak kell ez a Intel Hd grahpics driver! vagy tévedek? valamit rosszul csináltunk??

(#19516) pocok11


pocok11
csendes tag

Sziasztok!
Most tervezem megvenni első komolyabb gépemet,csak szeretném kikérni néhány tőlem hozzáértőbb ember véleményét. Idő hiányában nem tudom magam beleásni magamat sem a fórum hozzászólásaiba,sem komolyabb tesztek elemzésébe. Az alábbi 2 linken azok a notik vannak amik eddig szóba jöttek mint lehetséges vételnek.[link]
[link]
A g73-nál annyi a különbség,hogy 500gb a merevlemez+64gb ssd. (corsair).
Mit szóltok,teljesítmény,ár-érték arányban mi lenne jobb döntés?
Ezen kívül,ha tudtok ajánlani más márkát,vagy típust,én nyitott vagyok rá.
Árban mindenképp 400k alatt kell maradnom.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat,és a segítséget!

(#19517) m.tomi4 válasza K Norbi (#19515) üzenetére


m.tomi4
tag

hali!
tudomásom szerint jól csináltátok, mert a core i7-es proci támogatja az intel HD Grahpicsot, és használja is úgy ahogy leírtad.
ez azért jó mert az aku időt kicsit növeli mivel kevesebbet fogyaszt.
elméletileg ha fel teszel rá egy nagy grafikát igénylő játékot. pl.: battlefield bad company 2
ott vagy felajánlja választásra hogy melyik kártyát használja vagy automatikusan át áll az NVida kártyára.

(#19518) K Norbi


K Norbi
addikt

Ahaa értem! akkor jó! :) megosztom a tapasztalataimat veletek!
Ezelött MSI m volt, 2 évesen alaplapos lett! garancia lejárta után 2 hónapra megfött! na mondom ez aztán a jó gép! aztán nem akartam hogy mégegyszer ilyen elödorduljon! ezért döntöttem a DELL mellet! és eddig nem bánntam meg! jó gép teszi dolgát! tetszik a cserélhetö fedlap! a sokoldalusága! bejön az egérpad ami létezik mindent belehet állitani! tetszik a külön kapcsolható monitor! végre hátra került a táp és az enthernet kábele! egyetlen rossz dolgodot tudnék mondani a hangszórója!

(#19519) FehérHolló válasza K Norbi (#19515) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nvidia Optimus.
Terhelésfüggően indul csak el a dedikált VGA, addig az Intel HD-t mutatja.
Ha zavar, az nvidia driverben be tudod állítani, hogy mindig csak az nvidia kártyát használja, de felesleges árampazarlás, és meleged is lesz tőle. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19520) K Norbi válasza K Norbi (#19518) üzenetére


K Norbi
addikt

A Winyót szeretném kicserélni mert elég vérszegény! 5400rpm 8 b Cache! egy 7200rpm 16Mb Cache! szeretnék váltani! valaki cseréltmár ezekbe a gépekbe? nehéz kicserléni? a garancia ugrik ha kicserélem? nincs leragasztva sehol alul matricával!

(#19521) K Norbi


K Norbi
addikt

Na ezt jó tudni!! köszönöm!!

(#19522) K Norbi válasza FehérHolló (#19519) üzenetére


K Norbi
addikt

Na ezt jó tudni!! köszönöm!!

(#19523) m.tomi4 válasza K Norbi (#19518) üzenetére


m.tomi4
tag

hangszórója?
igaz nekem n5010-em van de semmi problémám nincs a hangszóróval.
IDT fel van telepítve?

(#19524) m.tomi4 válasza K Norbi (#19520) üzenetére


m.tomi4
tag

ez engem is érdekelne!!
meg valami szétszerelési útmutató, mert eddig egyszer próbáltam szétszedni de olyan volt mintha még fogná valami csavar pedig ami kívülről látszik azokat kiszedtem. nem mertem jobban feszíteni:)

(#19525) K Norbi


K Norbi
addikt

Persze fel, nekem lehet csak szokatlan az alján van a hangszórója és elég dobozosan szól.

(#19526) FehérHolló válasza K Norbi (#19520) üzenetére


FehérHolló
veterán

[link]

Skynet is real. It's called Google.

(#19527) K Norbi válasza FehérHolló (#19526) üzenetére


K Norbi
addikt

ugy látom kell bontani! még egy kérdés ez igy rendben van? 4 magos a proci de miért mutat a feladat kezelö 8 at? meg az everest is??

(#19528) Jester01 válasza K Norbi (#19527) üzenetére


Jester01
veterán

Hyperthreading be van kapcsolva.

Jester

(#19529) FehérHolló válasza K Norbi (#19527) üzenetére


FehérHolló
veterán

Intel Hyper-Threading Technology.

Skynet is real. It's called Google.

(#19530) K Norbi válasza FehérHolló (#19529) üzenetére


K Norbi
addikt

És ez mi? baj hogy bevan kapcsolva? vagy mi ez a Intel Hyper-Threading Technology.

(#19531) Jester01 válasza K Norbi (#19530) üzenetére


Jester01
veterán

Egy mag kettőnek látszik, így két végrehajtási szálat tud futtatni. Az alapelv az, hogy a processzoron belüli egységek nincsennek állandóan kihasználva, vagyis van még erőforrás egy további szálnak is, ha az éppen olyan részegységeket használna amit az első szál nem. Ez persze sok tényezőtől függ és bizonyos esetekben akár lassíthatja is egyes szálak végrehajtását (mégha a teljes teljesítmény esetleg nő is).

Alapesetben nem baj ha be van kapcsolva de ha egy adott feladatra szeretnéd kihegyezni a rendszert, érdemes kipróbálni nem gyorsabb-e kikapcsolt HT mellett.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#19532) K Norbi válasza Jester01 (#19531) üzenetére


K Norbi
addikt

Értem köszi!! és hol kell ezt ki/be kapcsolni?

(#19533) cadeyrn válasza K Norbi (#19532) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Szerintem nem kell kikapcsolni, én még szinte sosem láttam rendszer HT-tól lassulni, bár biztos van ilyen szitu. Wikipedia/Hyperthread

Viszont nagyon szépen kérlek ne zárj minden mondatot felkiáltójellel :)

[ Szerkesztve ]

(#19534) K Norbi válasza cadeyrn (#19533) üzenetére


K Norbi
addikt

okk :)

(#19535) FehérHolló válasza cadeyrn (#19533) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem nagyon volt akkor vindóz kilencvennyócad. :)

BIOS-ban lehet ki-/bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19536) K Norbi válasza FehérHolló (#19526) üzenetére


K Norbi
addikt

Nagyon hasznos ez a link, az egész gépröl van mindenfélre rajz, köszönöm. :)

(#19537) cadeyrn válasza FehérHolló (#19535) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Nem, hyperthreaddel én xeonokat használtam linuxszal ;)

(#19538) gyenge47


gyenge47
tag

Hali

n5011 win7 64bit: wifit melyik drivereket kell telepíteni? Mert valahogy felszenvedtem néhányat, de valahogy a wifi a 90es évek betárcsázós modemjeinek a sebességét adja. Tehát: mit és hogyan telepítsek, hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

(#19539) K Norbi


K Norbi
addikt

http://support.dell.com/support/downloads/driverslist.aspx?os=W764&catid=-1&dateid=-1&impid=-1&osl=EN&typeid=-1&formatid=-1&servicetag=&SystemID=INSPIRON_N5110&hidos=BIOSA&hidlang=en&TabIndex=&scanSupported=False&scanConsent=False

Ez engem is érdekelne Dell N 5110 Wifi/bluetooth driver, melyk kell neki a sok közül?

(#19540) m.tomi4 válasza K Norbi (#19525) üzenetére


m.tomi4
tag

hát nem tudom :)
van egy toshiba gép is a családba annak sokkal rosszabbul szól a hangszórója.

(#19541) m.tomi4 válasza FehérHolló (#19526) üzenetére


m.tomi4
tag

és garancia vesztéssel jár az ha szétszedem?

(#19542) amonraa71


amonraa71
csendes tag

Sziasztok.Már rég olvasom ezt a fórumot itt a háttérben,mert szerettem volna egy jó laptopot.Vettem is egy n5110 i7 8Gb ram Windows 7 64-bit 500gb vinyóval.ÁLLITÓLAG ZÚZ, mint az állat.Már egy éve gyűjtögettem a pénzt rá.Egy dologra vettem:ADOBE PREMIER PRO ÉS AFTER EFFECT-RE .Film szerkesztéssel szeretnék foglalkozni.Szóval feltettem és......és nem megy.Vagyis megy de katasztrófa.Akad renderelésnél(látvány kiszámítás).perceket kell várnom míg elindul.Aztán szaggat,és ha túl sokat akarok egyszerre(szerintem nem,de a gép szerint igen....)akkor be is fagy.
Adobe gépigénye:

Intel® Core™2 Duo or AMD Phenom® II processor; 64-bit support required
64-bit operating system required: Microsoft® Windows Vista® Home Premium, Business, Ultimate, or Enterprise with Service Pack 1 or Windows® 7
2GB of RAM (4GB or more recommended)
10GB of available hard-disk space for installation; additional free space required during installation (cannot install on removable flash storage devices)
7200 RPM hard drive for editing compressed video formats; RAID 0 for uncompressed
1280x900 display with OpenGL 2.0-compatible graphics card

A vinyó 5400 RPM-es,mármint igy tudom, de nem is tudom hogy létezik-e ebbe a gépbe nagyobb.
Itt a fórumon annyi okos ember van.Valaki segítsen vagy legalább annyi hogy van remény...
Köszönöm :R

(#19543) vscotina


vscotina
aktív tag

szervusztok!

Szeretnék választ kapni valakitől aki tudja::

Dell XPS M1330-ra telepíthető e a Win7??? Vannak e hozzá megfelelő driverek, bírja e a hardver????

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#19544) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Sziasztok! K Norbi-éhoz hasonló problémám van. Nekem is dell inspiron n5110-es notebook-om van csak nekem 128204-es szóval 4 giga ram van benne és i3-2310m-es cpu. Nos, én felraktam az Intel HD Graphics-os drivert és az nVidia-sat is, mivel az intel-es nélkül nem ment volna fel az utóbbi. Bizonyos játékok jól működtek, mint pl. mafia2, dirt3, viszont csak ultra low grafikán, ami nem egy 1 gigás vga-ra vall (nVidia GeForce GT525m) Én is hallottam a technológiát, hogy ez a vga csak annyi memóriát használ, amennyi kell neki. Ma először szerettem volna kipróbálni a gta4-et rajta és 64 megásnak nézte a videókártyát, pedig külön beállítottam, hogy ne az intel-essel, hanem az ő szerint "nagy teljesítményű grafikai processzor"-ral, azaz nVidia-val legyen futtatva. Beraktam win xp sp3 kompatibilitási módba, rendszergazdaként futtattam, és a windows egyszerű összeállításon volt. Esetleg az még talán segíthet, hogy Windows 7 Professional N 64 bites operációs rendszer van rajta. Előre is kösz a segítséget, bocs hogy sokat írtam. :R

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#19545) horvathd válasza amonraa71 (#19542) üzenetére


horvathd
aktív tag

Nekem is ilyen gépem, van de nekem nem tűnt fel, hogy akadna az After Effects. Egyedül az OpenGL-t kellett kikapcsolnom az előnézetnél, mert párszor lefagyott miatta.

Esetleg tudsz küldeni, egy projektet ami, neked akad?

"The Kid just rages for a while."

(#19546) K Norbi válasza Patrick76496 (#19544) üzenetére


K Norbi
addikt

Itt kell beállitani hogy a gép az Intel Hd grahpicsot vagy az N vidiát használja e? meg hozzá melyk progin?

(#19547) Patrick76496 válasza K Norbi (#19546) üzenetére


Patrick76496
őstag

aha, szerintem igen, de várd meg egy szakértő válaszát is :DDD én naggyarészt az nvidiásra raktam

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#19548) K Norbi válasza K Norbi (#19546) üzenetére


K Norbi
addikt

Én ha nézek videókat vagy pl idöképet, itt jobb alul van 1 ikonja az N vidiának és ez bekapcsol autómatikousan.. igaz én az N videia GT-525M Driver jét nem a dell support röl szedtem hanem az N vidia honlapjáról!! sokkal ujjabb volt meg teli volt javitásokkal!

(#19549) Patrick76496


Patrick76496
őstag

kösz! akkor majd én is megpróbálom az nvidiáról :))

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#19550) K Norbi válasza Patrick76496 (#19549) üzenetére


K Norbi
addikt

Te melyk drivert tetted fel a Bluetooth nak meg a wifinek? neked mióta van a gép, megvagy vele elégedve? nekem az elsö hétbe viszketett meg könnyezett a szemem a Ledes monitortól! Lcd s hez voltam szokva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.