Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#82951) pohár válasza Zola007 (#82950) üzenetére


pohár
félisten

az utolsó népfelkelés meg ma reggel volt... :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#82952) copass válasza devil-k (#82945) üzenetére


copass
veterán

homepátia is gyöhet, pedig orvos írja fel. a nagy büdös semmit 5000ér...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#82953) XmoD


XmoD
aktív tag

Uraim! Lenovo t61-hez van valakinek elfekvőben lvds kábele egy teszt erejéig? (De teszt után ha eladó akkor megegyezünk. ) Elég érdekes dolgokat csinál a kijelző. Külső monitoron van jel, DE néha a kijelző alsó részén megjelenik egy csíkos rész. Illetve randomra van kép, nincs kép( Van amikor első bekapcsoláskor ad képet, van amikor csak 150. kinyitásra ad valamit. A megvilágítás is csak randomra kapcsol be. )

(#82954) thomasvold


thomasvold
őstag

Sziasztok, keresek erős fényű asztali olvasólámpát esti olvasáshoz. Nem tudom milyen lenne jobb, halogén izzós, vagy LED-es, olyan kellene, ami természetes fehér fénnyel világít. Segítséget szívesen elfogadok, esetleg konkrét típust is, ha van olyan, aki otthon van a témában.

[ Szerkesztve ]

(#82955) Blabcsi válasza thomasvold (#82954) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Ledes meleg fehér!

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#82956) devil-k válasza copass (#82952) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az nem vény nélküli? :D

- mozi bolondéria -

(#82957) PLaci58 válasza thomasvold (#82954) üzenetére


PLaci58
őstag

A LED-es teljesítményét 6-al szorozva kapod a normál izzónak megfelelő teljesítményt.
Pl. 5 W x 6 = 30W-osnak felel meg. Én 10W-osnál kisebbet már nem veszek.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#82958) thomasvold válasza PLaci58 (#82957) üzenetére


thomasvold
őstag

Értem. Akkor a LED-es előnye csak annyi, hogy keveset fogyaszt? Halogén izzós asztali lámpám volt, az azt hiszem 20W-os volt, de bevilágította az egész szobát, olvasásra nagyon tökéletes volt, de sajna tönkrement. A LED-es cuccokat nem ismerem, azért is kérdeztem, hogy fényerőben melyik lenne jobb. Köszönöm a válaszodat.

[ Szerkesztve ]

(#82959) anonymus89 válasza jim bcs (#82925) üzenetére


anonymus89
addikt

jim bcs, Sebestyen01, Calogero köszönöm szépen a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#82960) copass válasza devil-k (#82956) üzenetére


copass
veterán

igen, mert nem gyógyszer. de honnan tudod hogy melyiket, mire és mennyit kell szedni?!:D ezért kell az orvos. mondjuk ez is mekkora szígyen már....

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#82961) Salex1


Salex1
senior tag

Nem tudjátok, ha albérletet adunk ki azt be kell valahol jelenteni, vagy csak az adóbevallásnál kell bevallani?

Campustol 5 percre, külön bejáratú, szuterén házrész kiadó max. 3 főnek. ~75nm, konyha, étkező, két szoba, fúrdő, padlófűtéses részben bútorozott, gépesített. 80+ rezsi

[ Szerkesztve ]

(#82962) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Nem tudjatok, hogy holnap hogy lesznek nyitva az uzletek?
Lidl, tesco, forum...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#82963) devil-k válasza Salex1 (#82961) üzenetére


devil-k
nagyúr

(#82964) Sebestyen01 válasza HUTCHDB (#82962) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Elvileg sehogy a vasarnap miatt.

(#82965) anonymus89 válasza HUTCHDB (#82962) üzenetére


anonymus89
addikt

Lidl, tesco zárva, Fórum 10-20-ig nyitva

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#82966) PLaci58 válasza thomasvold (#82958) üzenetére


PLaci58
őstag

A halogénnél kevesebbet fogyaszt. Olyan 4-5W-os LEd elég lehet helyette. Éppen ma nézegettem, hogy a közvilágításoknál kicserélik a nátrium lámpákat LED-esekre. A nátriumgőz lámpaknak 100 lm/W az energiahasznosítás a LED-nek 80-85 lm/W. Tiszta energiatakarékosság :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#82967) kungzi válasza HUTCHDB (#82962) üzenetére


kungzi
veterán

Vincellér utcai Aldi 12-ig nyitva lesz!

(#82968) Zola007 válasza HUTCHDB (#82962) üzenetére


Zola007
veterán

Interspar, piac ópen

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#82969) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Koszi sracok!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#82970) thomasvold válasza PLaci58 (#82966) üzenetére


thomasvold
őstag

Akkor amögött más van... lehet egy kis bizniszecske... :)

(#82971) saril válasza thomasvold (#82970) üzenetére


saril
senior tag

ez nyilvánvaló Hajdúböszörményben ki lett cserélve a f@sza jó közvilágítás ledes h@kira, folyamatosan romlanak el, semmit nem érnek, egy nagy nulla a polgármesterre együtt, mert ugye az ő zsebébe ment a pénz...

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#82972) PLaci58 válasza saril (#82971) üzenetére


PLaci58
őstag

Miskolcon is cseréltek már. Lehet tapogatózni, főleg esős időben. Látod, hogy világít, de nem látod mibe lépsz :D

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#82973) Sebestyen01 válasza saril (#82971) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Most miert mondod, 4 utan csak kutyaval, es gazsprayvel kozlekedunk... :DDD Valakinek megerte, nekunk nem, a haz elott van egy lampa, annyi fenye nics hogy ha este kimegyek az udvarra bagozni lassam a porta elejet :U Teljesen jo, ami ennel is jobb az az Invitel, hang van kep nincs, vagy forditva, nem volt olyan nap hogy ilyen anomaliak ne jottek volna elo :W De tudom tudom, mashova kelletett volna koltozni!

[ Szerkesztve ]

(#82974) csapee válasza Sebestyen01 (#82973) üzenetére


csapee
senior tag

Vicces hely ez a Boszormeny:)

Csapee

(#82975) mackosajt válasza PLaci58 (#82966) üzenetére


mackosajt
addikt

Már ahol Na-gőz van.
Előttünk valami csöves vacak van az utcában, nem tudom pontosan mi, de ami előttünk van, az pont kb. 40% fényerőn megy a többihez képest.
Az udvari lámpában lévő 15 wattos LED "izzó" nagyobb fényt ad, mint bármelyik lámpa az utcában.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#82976) Sebestyen01 válasza csapee (#82974) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Nincs itt semmi baj, csak van olyan utca ahol ez a fasza fenyforras 50m-kent talalhato meg, aztan azon az 50m-en el is ashatnak gyorsba.... :K

(#82977) Borosz


Borosz
senior tag

Eladó ZTE Blade III. Telenoros. Doboz, töltő. Jó állapotban. 6K

[ Szerkesztve ]

(#82978) Gercsa


Gercsa
senior tag

Eladó VGA!

Sapphire Ultimate HD7750 1GB GDDR5

Gyárilag teljesen passzív üzemű.

Ettől a passzív hűtéstől nem kell félni, ennél a típusnál bőven tettek bele anyagot, nem forrósodik a kártya egyáltalán!!!!

PH-s teszt: LINK

Ára: 17.500 HUF

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#82979) mghltm válasza saril (#82971) üzenetére


mghltm
addikt

elios zrt

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#82980) thomasvold válasza mghltm (#82979) üzenetére


thomasvold
őstag

...nincs több kérdésem... :(((

(#82981) lorcsi válasza mghltm (#82979) üzenetére


lorcsi
veterán

Aztán majd jol nem találnak semmit....
Meszarosnal is lehetne ilyet...

(#82982) atike válasza saril (#82971) üzenetére


atike
nagyúr

....és előtte milyen volt? :F

(#82983) atike válasza PLaci58 (#82966) üzenetére


atike
nagyúr

Hány wattot evett az eddigi közvilágító lámpa (a nátriumos) és mennyit eszik egy ledes ami helyette van? :F Komolyan, mert gőzöm sincs... :DDD

(#82984) csapee válasza atike (#82983) üzenetére


csapee
senior tag

Nagyjából itt jól körbejárták:
http://uh.ro/itthon/kozelet/17452-jol-vizsgaztak-az-uj-utcai-lampak
Összefoglalva: aki eladta annak jó a többi meg örülhet ha nem bukik.

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#82985) GIJoe válasza csapee (#82984) üzenetére


GIJoe
addikt

csak az a gond itt nincs szó LED ről...

(#82986) atike válasza csapee (#82984) üzenetére


atike
nagyúr

És ha ez 100%-os uniós pályázati pénz? :U

(#82987) erik365 válasza atike (#82986) üzenetére


erik365
aktív tag

De attól nem kellene elbaszni a jót...

1.4 T-jet M32

(#82988) tahepa válasza atike (#82986) üzenetére


tahepa
senior tag

Akkor azt le lehet nyúlni?

(#82989) atike válasza tahepa (#82988) üzenetére


atike
nagyúr

Te hol élsz? Szerinted mit nem nyúlnak le? Legalább valami ellenoldal van belőle, és legalább nem a város pénzét tűntetik el...

(#82990) atike válasza erik365 (#82987) üzenetére


atike
nagyúr

Jót? :DDD Már hogy itt jó volt a közvilágítás? Az komoly. Nem sűrűn járhattál este Böszörményben...

(#82991) csapee válasza GIJoe (#82985) üzenetére


csapee
senior tag

Hát nem olvastam végig, gondoltam hogy egy 2014-es cikkben már van LED. :)

Csapee

(#82992) lizakattila


lizakattila
senior tag

Sziasztok!

Lumia 640 DS-et használ valaki?
Vélemény róla teljesen hétköznapi használat során?
(A topikját már böngésztem, de messziről jött ember azt mond amit akar. :) ) Találkozott valaki valamilyen bosszantó, erre a típusra jellemző hibával?

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#82994) lizakattila válasza #05304832 (#82993) üzenetére


lizakattila
senior tag

Ahogy nézem, igazából a kamera között van lényegi különbség. Az annyira nem elsődleges szempont nálam.
Viszont a 2 sim kártya kezelés meg kell. 730-ból meg elég ritka a DS.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#82995) dewil666 válasza lizakattila (#82992) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Sima L 640 LTE amit használok. Nekem nagyon bejön és megbízható viszonylag jó akku idő. Szép fényképeket készít. Nyáron vettem. Szerintem tökéletes telefon!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#82996) NSiS válasza lizakattila (#82994) üzenetére


NSiS
csendes tag

A Lumia 730 is dual sim-es telefon. Ilyet használok, nagyon meg vagyok vele elégedve, gyors, stabil, a 640 DS-el viszont nincs tapasztalatom, de az adatai alapján nekem is úgy tűnik, hogy főleg az előlapi kamerában van eltérés a kettő között.

(#82997) stb123


stb123
tag

Sziasztok!

(át)Vennék 4GB-os mikro sd kártyát, hasonló kaliberű pendrive-ért cserébe!! Nem fontos a gyorsaság, mp3 lejátszóhoz kellene.

(#82999) PLaci58 válasza csapee (#82984) üzenetére


PLaci58
őstag

Érdekes cikk, jól megvilágítja, hogy hogyan lehet félrevezetni az embereket laikus körülményekkel és "mérésekkel".
Összehasonlítja a kiégett, hibás lámpákat újakkal.
Közel 50 éves technika összehasonlítása egy 3-4 évessel.

Azt azért megmagyarázhatná nekem valaki, hogy hogyan lehet a két azonos technológiájú (higanygőz) lámpa eltérő fényteljesítményű. (125W vs 40W és a 40-es szemmel láthatóan jobban világít.) Egy 125 W-os higanygőz lámpa 1300 Ft körül van, egy indukciós "DML" 22000 Ft.
Magyarul az indukciós lámpákban az élettartamot növelik meg, ami kétséges, mert ugyanúgy higanygőz, ami kicsapódik az idők során a fényporon, csökkentve a fényteljesítményt.
Csak találtam adatlapot is: [link]
80 lm/W-ot adnak meg többféle teljesítményhez is. Na ez biztosan nem mért érték!!!
A régi higanygőz lámpák tényleg nem tudnak ennyit ([link]), de a nátriumgőz lámpák igen : [link]
Összegezve a dolgot, nagyon nehéz kiigazodni. Nehéz bármire is rámondani, hogy ez az igazi, csak ez kell nekem :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#83000) tahepa válasza atike (#82989) üzenetére


tahepa
senior tag

Értem. Ez így persze tényleg jó és tökéletes....tudom én vagyok a helikopter...
Ők loptak...ezek lopnak...és mások lopni fognak...de az a lényeg hogy nem tőlem....és én lennék a naív....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.