Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) F-ECT$ válasza busman (#850) üzenetére


F-ECT$
titán

4m-re a léktől :Y

Dive ever, work never.

(#852) busman válasza F-ECT$ (#851) üzenetére


busman
addikt

Saját hibájukból történt a baleset...biztosító kötél nélkül merültek :(

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#853) F-ECT$


F-ECT$
titán

Ha az időm is engedi, asszem benevezek erre: [link] . Picit persze drága (szvsz 300e körül lesz a számla vége, mivel csak abc-m van), viszont talán semmivel sem kell törődni a merüléseken kívül.

Dive ever, work never.

(#854) F-ECT$


F-ECT$
titán

Fel, fel vitézek...
Tervek tavaszra?

Dive ever, work never.

(#855) busman válasza F-ECT$ (#854) üzenetére


busman
addikt

Tavaszra? Ülőgarnitúra,babaágy,pelenkázó vásárlás.merülés idén szinte semmi...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#856) F-ECT$ válasza busman (#855) üzenetére


F-ECT$
titán

:(
Nekem szerencsére még nem kell ilyenekre áldoznom :)

Dive ever, work never.

(#857) busman válasza F-ECT$ (#856) üzenetére


busman
addikt

Csak hazai merülések lesznek,max graz....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#858) busman


busman
addikt

Május 1. Graz.....:)

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#859) F-ECT$ válasza busman (#858) üzenetére


F-ECT$
titán

1 napos kiruccanás?

Dive ever, work never.

(#860) busman válasza F-ECT$ (#859) üzenetére


busman
addikt

Igen ,reggel megyünk este jövünk..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#861) Mic ACE


Mic ACE
aktív tag

Szevasztok!
Nem vagyok búvár, de nyaranta előszeretettel szoktam az Adrián palack nélkül merülgetni. Pár éve vettem egy Technisub Look maszkot, amit rátestáltam apámra (szintén régi polipvadász ;) ), mert kicsit zavart az átlátszó szilikonon betükröződő fény. Lecseréltem egy szintén look tipusú fekete szilikonosra tavaly azzal a szándékkal, hogy az idén majd veszek bele dioptriás lencséket (-1.0 és -1.5), mert már ked zavarni, hogy nem látom rendesen a tengerfeneket 4m-nél nagyobb mélységben. Abban kérek tőletek segítséget, hogy mondjatok nekem pár olyan üzletet BP-n vagy esetleg Szegeden, ahol tudok venni dioptriás üveget ebbe a maszkba. Sőt ha netán árban is tudtok kedvező helyet, annak mégjobban örülnék. :R

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#862) F-ECT$ válasza Mic ACE (#861) üzenetére


F-ECT$
titán

Pesten a Király utcán van 2 bolt is: Aquanauta [link], a másiknak nem jut eszembe a neve, de kb 100m-re van ettől.

Dive ever, work never.

(#863) Mic ACE válasza F-ECT$ (#862) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Igen ezeket ismerem, azért kösz az infót. Csak azt nem tudom, hogy vajon árulnak-e Lookhoz való dioptriás lencsét, mert pl. az Aquanauta weboldalán ebbe való nincs. Mondjuk a Divex oldalán van ilyen lencse, de az idei árlistájukban már nem szerepel, pedig tavaly még volt. Lehet, hogy kezd kifutó model lenni ez a maszk? Ha igen akkor nem értem, mert ez az egyik legjobb, leguniverzálisabb maszk szerintem. Majd le e-mailezem egy-két bolttal, hogy tudnak-e beszerezni. Ha ismertek még boltokat, akkor csak írjátok meg.

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#864) busman


busman
addikt

Senki nem indul sehova????

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#865) F-ECT$ válasza busman (#864) üzenetére


F-ECT$
titán

De én ide: [link] :) Előtte meg vagy egy gyékényesi vagy egy adriai hosszú hétvégét tervezek bemelegítés gyanánt :)

Más: tervezek egy komolyabb búvárlámpát venni. Kb 50W teljesítmény, ha lehet, akkor akksis. Olvastam a FaMi termékekről és 1-2 kivételtől eltekintve jókat hallottam róla. Ezenkívül még at SD-Tech lámpákat ajánlották. Ha valakinek ezekkel vagy esetleg más gyártók termékeivel van bármilyen tapasztalata az pliz ossza meg velem is :)

Dive ever, work never.

(#866) F-ECT$ válasza busman (#860) üzenetére


F-ECT$
titán

Milyen volt?

Dive ever, work never.

(#867) blise válasza F-ECT$ (#866) üzenetére


blise
tag

Szia

Sajnos a graz -i túra elmaradt az eső miatt....
mi a vízben még csak csak meglettünk volna, de a lányok kint a parton az egész napos esőben már nem, ugyhogy akkor sajnos maradtunk itthon.
Én most hétvégén voltam Szlovákiában Tornalján merülni.
Győrtől baromi messze van a hely, Miskolc magasságában kell keresni.
Maga a tó egy kb 30 -40 m átméröjő kis tavacska, aminek a közepén kibójázva található a ''barlang'' bejárata. A bója mellett süllyedés az aljára, ami olyan kb. 30 méteren van, aztán onnan be a ''barlangba''. ott kicsit még lejt az alja, olyan 34-35 m a max mélység.
Lent baromi sötét volt és ahogy visszanéztem a kürtő is csak zöldesen derenget, kellettek a lámpák rendesen. Ez volt az úl mosquito-m próbamerülése is. A látás oylan 3 méter körül lehetett, és a víz 15 fok volt. Halat merülés közben én egy darabot sem láttam, viszont marha jól meg lehetett figyelni a különböző rétegeket ahogy a mélység változott.
Sajnos egy kisebb ''baleset'' is ért bennünket. Az egyik srácnak lecsuszott a kezéről a digit fényképezőgépe, és hiába probáltuk megtalálni, nem lett meg. A plussz balszerencse a dologban, hogy a srcá jövő hét szerdán indul egyiptomba és így nem tud fényképezni....
Ha esetlegesen a forum olvasói közül valaki az ottani merülés közben találkozna vele, és úgy érzi, megkérnék mindenkit, hogy vegye fel velem a kapcsolatot, és megadom a srcá elérhetőségét. Előre is köszi.
Visszatérve Busman -ra, ha minden igaz akkor nem most hanem a következő hétvégére is tervbe van véve egy Graz-i merülés, majd meglátjuk mi lesz belőle
sziasztok

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#868) F-ECT$


F-ECT$
titán

A hétvégén voltam mester tanfolyamon Gyékényesen, ha lesz rá igény, akkor leírom, hogy milyen volt.

Dive ever, work never.

(#869) blise válasza F-ECT$ (#868) üzenetére


blise
tag

szia

persze igény mindenre van, ami búvárkodással kapcsolatos.... és ha érzel magaban kellő motiváltságot az íráshoz.
amúgy ha nem vagyok indiszkrét el is végezted a tanfolyamot, vagy csak részt vettél rajta?
megmondom miért kérdem, és nem bántásnak szánom:
mennyi merülési tapasztalat kell a mester szinthez?
csak mert 2004 öszén kezdted, tavaly mondjuk merültél amennyit merültél, szóval gondolom még neked sincs több száz merülésed...
és amugy mennyi az előírt merülésszám ehhez a fokozathoz?
a mester az amugy a divemaster fokozat a ti rendszeretekben?
amugy most miylne rendszerben oktat az aquanauta?, mert olvastam hogy váltás volt, de mintha ezt is csak az indexes forumon olvastam volna...
szia, és jó hétvégét
ui: remélem nincs harag, és leírod a tanfolyami tapasztalataidat ezek után is

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#870) busman válasza blise (#869) üzenetére


busman
addikt

Egész nap zuhog ma is :O
Csúsztatunk egy hetet....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#871) F-ECT$ válasza blise (#869) üzenetére


F-ECT$
titán

Szia! (Csak ebben a topikban szokás a köszönés? :D )

Lehet, hogy ez is több részes írás lesz :) Először is a gyorsan megválaszolható kérdések: Az Aquanauta NAUI-s volt, tavaly történt a váltás UEF-re, ami egy magyar szervezet. Hogy ez miért nincs a honlapon frissítve, azt ne kérdezd, de szerintem az is benne van, hogy a NAUI neve jobban cseng... Az oktatógárdának persze mindkét szervezetnél megvan a minősítése, de ha jól tudom, akkor a regisztrációs díjat már csak a UEF-nek fizetik. (Ennek ellenére tavaly még lehetőség volt NAUI kártyát kérni, idén még nem hallottam ilyenről.) A mester szint nem létezik minden szervezetnél, merthogy a haladó és a divemaster között van. Az anyaga nagyrészt a haladó szinttel egyezik meg, de egyrészt az elmélete mélyebb, másrészt a gyakrolata is a haladó anyag gyakorlatának nehezített változata. A tanfolyam előfeltétele a haladó vizsga megléte, 20 merült óra és a betöltött 16. életév. (Divemasterhez 50 merült óra, mester búvár fokozat és mentő búvár vizsga kell.) A tanfolyamot még nem végeztem el, egyrészt az elméleti oktatás + vizsga még nem volt megtartva, másrészt 2 gyakorlati feladatot nem sikerült elég jól megcsinálni (egyébként ezek egyik tanulónak sem sikerültek).
Egy kicsit elkanyarodva a témától (a tanfolyamról majd egy következő hozzászólásban írok :) ): nagyon tetszik az Aquanauta csapatában a légkör, és mint látszik nem az van, hogy fizess, és itt a kártya, hanem rendesen meg kell csinálni mindent. Ennek ellenére nem hiszem, hogy több UEF tanfolyamon részt veszek, mert több búvárral is beszélve sajnos azt szűrtem le, hogyha nem egy világszervezet tagja vagy, akkor külföldön eléggé meg vagy lőve, ha merülni szeretnél. Lehetsz te akár UEF merülőisten is, ha a szervezetet nem ismerik el. Nem tudom, hogy ti hogy látjátok, de a nyerő szervezet ebből a szempontból a PADI. A NAUI nagyon minőségi képzést ad, de a kártyája egy szar, mert nincs rajta fénykép. A CMAS szintén eléggé nívós, de egy csomó helyen azt sem ismerik el (pl pár éve Egyiptomban nem merülhetett egy ismerősöm CMAS kártyával), míg a PADI szinte minden országban jelen van. Azt gondoltam, hogy az átjárás viszonylag egyszerű (csak valamilyen regisztrációs díjat kell fizetni), de sajnos ez nem így van, még az is előfordulhat, hogy ha PADI-s kártyát szeretnék (amiből az AOWD ér valamit), akkor ki kell fizetnem a 2 tanfolyam teljes díját. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy ti melyik szervezetnél vagytok, melyik búvárboltban szoktatok vásárolni / mentek el túrázni, volt-e már gond abból, hogy nem ismerték el a kártyátokat?
Lenne még 1 témakör, amiről majd szintén egy későbbi hsz-ben írnék, ez pedig az átbaszások témaköre (X-be kerül valami papíron, de utána még Y-t fizetni kell), de mivel ilyen jellegű tapasztalatom csak hallomásból van, ezért egyelőre jegelem a témát.

Dive ever, work never.

(#872) busman


busman
addikt

A vizsgákról,kártyákról csak annyit,semmit nem jelent kinek milyen van.Illetve pontosítok nekem nem jelent semmit.Külföldi bázisokon tényleg gond lehet ha nem vagy megfelelő szintű búvár.Merültem már olyan divamasterrel is akinek köze nem volt a dologhoz,de merültem olyan kezdővel is akinek a vérében volt a merülés.Tényleg vannak olyan helyek ahol csak fizess és húzz a búsba elven működik a kártyák osztogatásaA mester vizsgát valószínű megejtem majd én is,de nem mostanában.
F-ECT$ :Mennyibe fáj most egy mester vizsga?Mik a feladatok?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#873) F-ECT$ válasza busman (#872) üzenetére


F-ECT$
titán

Azt próbáltam érzékeltetni, hogy a tudás számít nekem is, de hiába a tudás ott, ahol a kártya kell. Én csak azért szeretnék PADI-s kártyát, hogy ''bárhol'' merülhessek. A feladatokat és az élményeket is leírom, de most nincs időm :(

Dive ever, work never.

(#874) blise válasza F-ECT$ (#871) üzenetére


blise
tag

szia

hát nem tudom hogy szoktak e köszönni a fórumban, én szoktam ez van, nem kell viszonozni. én speciel a nagybetűket nem szeretem használni, de az meg az én heppem, ez van.
oktatási rendszerekről:
én speciel egy nevenincs szervezetben végeztem el a kezdő tanfolyamot, a neve UDI és a CMAS Germany szervezete. A papirokon rajt a CMAS jelzés, azt hittem hgy majd néznek rám bután, hogy ez mi a ...., igaz egyiptomban még nem voltam soha, és ha így folytatodik akkor ez idén sem változik, sajnos. az adrián ez nem volt probléma, igaz ott is magyar bázison voltunk.
oktatás és lehuzásról:
hát nálunk az alap tanfolyam része volt a haladó tananyag is, meg még utánna párszor elhangzott a későbbi tanfolyamokon is. az uszoda rész és a nyiltvizi rész szintén a megbeszéltek szerint zajlott, sőt túl is lett teljesitve a merülések számát illetően.
mivel én győri vagyok ezért a helyi egyesületnél csináltam a tanfoylamot. volt két csapat is, de mivel oylan lehetőségeim vannak amilyenek ezért választottam őket, mert kevésbé tüntek lehuzosnak.
a másik csapatnál pl a tanfolyam nyiltvizi része valamelyik tengeren lett volna, ami persze + x ft ba került volna. na én azt már pont nem engedhettem meg magamnak. ha mondjuk ez egy választható opció akkor esetleg, amugy ők asszem PADI rendszerben oktatnak.
amúgy semmiképpen nem a rendszerekkel van a bajom, mert mint bizonyára mindenhol elhangzik, a lényeg mindenhol ua. max az oktató személyisége az ami nem mindegy.
én azóta a klubb tagja lettem, elég sokat is találkozom velük.
rendszerek közti átjárás:
én eddig azt hittem, hogy ez ugy zajlik ahogy te gondolod. hát ezek szerint nem, én tuti nem fogok még1x kifizetni egy csomo pénzt ugyanazért a dologért. na ez a lenyulás
búvárboltok:
hát ezen a téren is sajnos az anyagiak a mérvadóak, egyrészt ha kinézek valamit, akkor az tuti nincs az adott helyen és sokat kell várni rá. én igyekszem mindnet vaéami akcióban venni, ez van mikor sikerül van mikor nem, legutobb a mosquito t pl nem sikerült.
utolag kiderült, hogy x ember tudott volna ocsobban hozni, persze ez mindig mindennel igy van.
hát kb most enniy jutott eszembe
szia

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#875) F-ECT$


F-ECT$
titán

A lehúzós témát még mindig jegelem egy picit, viszont jöjjön a mester búvár tanfolyam gyakorlati része. Bemelegítésnek a szokásos felszíni légzőkészülékes gyakorlatokat csináltuk meg: uszony le-fel, jacket le-fel, ólomöv le-fel, természetesen precízen és 1 helyben maradva kellett a feladatokat megoldani. Ezután lemerültünk és a szintén szokásosnak mondható víz alatti légzőkészülékes gyakorlatok jöttek: reduktorkeresés 2 módon, maszk le-fel, társlélegeztetés 2 módon, DE mindezt lebegve kellett megoldani, nem egy stégen térdelve. Az első új feladat is ebben a blokkban volt: háton lebegve kellett a mélységet tartani és úszkálni egy picit. Ezután a felszínen társmentő gyakorlatokat végeztünk (eszméletlen/fáradt búvár mentése). Az első nap végén tájolás volt a feladat, amit egy éjszakai merülés zárt, na ez nem sikerült nekem: kb 100 m-t tévedtem :( A 2. nap 800m felszíni úszással kezdődött, amit teljes felszerelésben (palack nélkül) kellett vona 18 perc alatt leúszni, nekem 26 lett :B . Ezután jöttek a poénosabb feladatok. Ilyen volt pl, hogy lemerültünk és az oktató hátulról odaúszott valakihez, és elzárta a palackját. Az illetőnek ezt le kellett reagálnia, tehát odaúsznia a társához, levegőt kérni és szabályosan felemelkedni. Ezután következett a maszk nélküli merülés, mely merülésből, víz alatti tereptárgyak segítségével történő tájékozódásból és felemelkedésből állt. A teljes vízbiztonság megszerzéséhez az utolsó feladat a felszerelés elhagyása és visszaszerzése volt 5m-en: uszony le, jacket le, masz le, palack elzár, felúszás 5m-re, nagy levegő, leúszás, és beöltözés. A tanfolyam befejezése tárgykeresés illetve tárgy felhozatal lett volna, sajnos erre már nem maradt idő, de mint írtam nem sikerült 2 feladat, így amikor azokat ismétlem, akkor remélem ezek is pótlásra kerülnek, bár haladó tanfolyamon (és a tárgykeresést már élesben is) gyakoroltam.
Mint látszik igazán új feladat nincs, inkább csak a kezdő/haladó anyag tökéletesítése és a lehető legnagyobb víz alatti biztonságérzet kialakítása.
A tanfolyam díja egyébként 50e Ft (+30 Eu a kártya).

Dive ever, work never.

(#876) F-ECT$


F-ECT$
titán

Ha minden jól megy, akkor ma veszek jópár cuccot, és a 7végén ki is próbálom őket Gyékényesen :)

szerk: az előző hsz-ben: ''felúszás 5m-re'' helyett ''felúszás 5m-ről a felszínre'' akart lenni.

[Szerkesztve]

Dive ever, work never.

(#877) F-ECT$ válasza blise (#874) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem a rendszer, hanem az oktató a lényeg, de ugye hiába mondod, hogy jó oktatód volt, ha nem ismerik a rendszert :) Csak azért szeretnék egy olyan kártyát, amit mindenhol ismernek, hogy ne legyen gond, ha a világ másik végén akarok merülni. Egyébként valamilyen szintű átjárás van a rendszerek között, pl a PADI is elismer jópár szervezetet (NAUI, CMAS) és elég reg díjat fizetni, ha szeretnél PADI-s kártyát, de sajnos a UEF-et még nem :(

Dive ever, work never.

(#878) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#876) üzenetére


F-ECT$
titán

Bevásároltam :)

Dive ever, work never.

(#879) busman válasza F-ECT$ (#878) üzenetére


busman
addikt

Bővebben???

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#880) F-ECT$ válasza busman (#879) üzenetére


F-ECT$
titán

Gondoltam addig nem erőlködök, míg senki sem olvassa :)
Szóval a cuccok (egy része már korábban meg lett véve):
-ABC: Technisub Ventura maszk, Cressi uszony és légzőcső
-Ruha: Bare Velocity 7/6 + 5mm-es Shorty
-Jacket: Cressi S111R
-Reduktor: Aqualung Legend szabályozható, fagymentes
-Computer: Suunto Cobra (+ Suunto tájoló)
-Lámpa: 50W-os SD-Tech (szétszedés nélkül tölthető akksival, kb 70 percig világít teljes fényerővel)
+1-2 apróság (Scuba Master táska, reduktortáska, Bare kesztyű, csuklya, zokni, ólomgolyós súlyok, Cressi tőr, konzol/lámpa/oktopusztartó cuccok)
Nem volt olcsó :D

Dive ever, work never.

(#881) busman válasza F-ECT$ (#880) üzenetére


busman
addikt

Rádszakadt a bank vazze? :DDD
Gratula hozzá,komoly cuccok...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#882) blise válasza F-ECT$ (#880) üzenetére


blise
tag

szia

baze te egész komoly vagyont hagytál ott, ráadásul egyszerre, grat a cucc- hoz
minden uj volt?
valami engedményt adtak,
egy helyen vettél mindent? vagy mindent ott ahol a legolcsobb volt?, bár ha ennyit otthagytál, akkor gondolom a kényelem is szempont volt, hogy egyszerre megleygen minden
na most már csak a jobbnál jobb merülések kellenek a nyáron
szia

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#883) F-ECT$


F-ECT$
titán

Köszi, kicsit tényleg kiköltekeztem magam, de az igazsághoz tartozik, hogy egy pár cuccot számlára vettem, amit egy ismerős cég el tud számolni. Egyébként mindent az Aquanautában vásároltam újonnan, és 10% kedvezményt kaptam. Hogy ott mennyire jók az árak azt nem tudom, de 1-2 példa:
-Cobra quick release-es computer + tájoló 165e -10% = 150e (neten ezt 550 Eu-ért látom általában)
-Aqualung legend fagymentes, szabályozható: 96e -10% = 86.5e (ezt meg 350 Eu-ért)

Most hétvégén Gyékényesen lesz a főpróba, és aztán az éles bevetés pedig itt: [link] .

Dive ever, work never.

(#884) F-ECT$


F-ECT$
titán

Mostantól csak a ''Mester'' megszólításra hallgatok :P :D

Dive ever, work never.

(#885) blise válasza F-ECT$ (#884) üzenetére


blise
tag

szia

gratulálok a sikeres vizsgádhoz
én meg már kezdek vészes vízhiánybanszenvedni, dehát sajnos az időjárás szivat minket. bezzeg ti ha esik ha fúj akkor is megtartjátok a merüléseket, tanfolyamokat, jó nektek.

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#886) F-ECT$ válasza blise (#885) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi!
Hát igen, kijutott szélből és esőből is a tanfolyam alatt, szóval remélem egyiptomban csak napos, szélmentes időnk lesz :)

Dive ever, work never.

(#887) F-ECT$


F-ECT$
titán

Van egy kis időm, ezért gondoltam összerakom a cuccaimat netes címekkel is:
-Maszk: [link] (fekete - ezüst)
-Légzőcső: [link]
-Uszony: [link] (kék)
-Neoprén cuccok:
-Ruha: [link]
-Bare shorty, kesztyű, zokni ([link]) , csizma
-Computer: [link] [link]
-Légzőkészülék: [link]
-Octopus: [link]
-Jacket: [link]
-Táska: [link] - igazából 120-as van, de arról nem találtam linket
-Lámpa: [link] és egy nagyobb 50W-os, de arról sem találtam linket
-Tőr: [link]

Dive ever, work never.

(#888) busman


busman
addikt

Most indulok grazba...divemaster tanfolyamra... :C

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#889) F-ECT$ válasza busman (#888) üzenetére


F-ECT$
titán

Jó tanulást! :) Nekem még 3 nap indulásig.

[Szerkesztve]

Dive ever, work never.

(#890) Joco


Joco
aktív tag

Hello,

felszerelés terén elég amatőr vagyok. Tudnátok ajánlani egy jó könnyűbúvár maszkot? Ami fontos lenne, hogy nagy látóteret adjon, tehát nem ragaszkodom az osztott lencséhez(szilikon és üveg gondolom alap). Sürgős lenne, mert csütörtökig tudnám megvenni pesten :U
Köszi előre is a segítséget :R

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#891) F-ECT$ válasza Joco (#890) üzenetére


F-ECT$
titán

Maszkot hiába ajálunk, mivel a legfontosabb, hogy kényelmes legyen és jól illeszkedjen, utána jöhetnek az olyan extra igények, mint a nagy látótér. Egyébként nagy látóterű maszkot már minden cég gyárt, a márkásabbak: Cressi Sub, Technisub, Seac Sub. Egy ilyen maszk 7-12k körül van. Szokásos bolt ajánlatom: [link] , de pesten gondolom nem lesz gond búvárboltot találni :)

Dive ever, work never.

(#892) orbano


orbano
félisten

Hellobello! Hétvégén Gyékényesen meglett a buvárvizsgám (alap nyílt vizi), alig várom ezt a nyarat, hogy végre merülhessek. Már csak szerkó kell, meg egy jó hely.
Nem tudtok helyeket, ahol használtan lehet esetleg cuccokhoz jutni? (főleg légzőkészülék, computer, octopus és esetleg jacket)
Idén sajnos kiköltekeztem magam, így nem sok mindent tudok majd beszerezni. Lehet idén maradok a szabadtüdőzésnél. (ha egyáltalán rendbejön a felső légutam, mert sikerült alaposan szétcsesznem a fejem kiegyenlítés közben...)

A vér nem válik VAZZE!™

(#893) orbano válasza Joco (#890) üzenetére


orbano
félisten

De jó is nekem, hogy 100 méterre van tőlem egy Seawatch bolt :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#894) orbano


orbano
félisten

Ja a vizsgámról:

Főnököm szervezte, egy egy délutános elméleti oktatás volt nála, aztán 2 alkalom usziban még decemberben, aztán múlt héten egy emlékeztető merülés megint usziban, és a hétvégén a 2x2 merülés Gyékényesen, vacsi közben meg a vizsga :)
Nagyon jó volt a víz és szokatlanul sok hal volt. És legalább annyi szúnyog :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#895) F-ECT$ válasza orbano (#892) üzenetére


F-ECT$
titán

Grat! A tó melyik részén voltatok? Melyik búvárszervezetben vizsgátál?

Használt cuccokat 2 helyen lehet venni: ebay, búvárboltok. Én nem igazán vagyok a haszált cuccok híve, ugyanis nem tudhatod, hogy hogyan bánt az előző gazdája az adott cuccal, és egy rossz cucc veszélyessé válik a víz alatt.

Egyébként hogy lehet a felső légutad szétcseszni kiegyenlítskor? A fülem nekem is ment már gajjra, de más még nem.

Dive ever, work never.

(#896) orbano válasza F-ECT$ (#895) üzenetére


orbano
félisten

Hát UEF :U
A Gyékényes Campingnél voltunk.
Na a dolog úgy történt, hogy az első maszkürítéses gyakorlatkor teli ment az orrom vízzel, így kicsit taknyos lettem. De miután feljöttem, egyből metnem a másik oktatóval úszkálni, de előtte nem fújtam ki az orrom, így csak úgy tudtam egyenlíteni, hogy jó erősen belefújtam a fejembe. Ennek hatására szerintem minden létező mellékorrüregbe és az eustach-kűrtőimbe belement a tákony, ami miután kijöttem, rettenetesen nyomta a dobhártyám. Délután még egy 5p-es sétafikálásra tellett, de amint lejjebb mentünk, mint másfél méter, nem bírtam és kijöttünk. Másnapra szerencsére rendbejöttem és nyeléssel is ment a kiegyenlítés, de érzem, hogy valami nyomás van a fülemben és könnyen bedugul, szóval megyek és kipucoltatom a fejem...
Vicces volt, utólag mondta a főnököm, hogy ahhoz képest, hogy mondtam, hogy lassan fogok ereszkedni a nehézkes egyenlítés miatt, én mentem le a fenékre a leggyorsabban :))

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#897) Joco válasza orbano (#893) üzenetére


Joco
aktív tag

Pontosítasz? :DDD

Egyébként volt egy nem rossz bolt a körúttól befelé, talán 1 utcával. Ilyen túra+búvár cuccokat árultak, de a pontos helyére nem emlékszem, úgyhogy tegnap kb. 2 órán keresztül nézelődtem a városban bringával, de 1 boltot találtam, ahhol volt összesen vagy 10 db szemüvegük :U

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#898) orbano válasza Joco (#897) üzenetére


orbano
félisten

Seawatch Búvárbolt, X. ker. Szent Erzsébet tér. Borárosról 23-as, vagy Határ útról 66-os bisszal 20, illetve 15 perc :) Ez az egyetlen hely, amit tudok. Illetve a Lidl-ben most vannak ócsóé' búvárcuccok. Főnököm azt mondta egész korrektek. Majd elnézek oda, hátha van valami jó shortyjuk és ABC felszerelés :B

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#899) Joco válasza orbano (#898) üzenetére


Joco
aktív tag

Öcsém is volt kint, neki annyira nem jött be. Én sem szívlelem az ilyen egy nyárra dolgokat, akkor inkább legyen picit drágább, de legyen jó. Kösz a címet, még összeírok párat, aztán végigjárom őket :R

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#900) Joco válasza orbano (#898) üzenetére


Joco
aktív tag

Az az 1 x nem lehet, hogy 2? :)

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.